Kabinet wil geen verdere beperking koninklijk huis Veel buitenlanders Canadees boekje verwacht in kust- over de bevrijding en bollenstreek MET GROTE RONDE HOEK! VRIJDAG 2 MEI 1980 TROUW/KWARTET P 8/HS 10 leden van de koninklijke familie, die bepalen wie wel en wie niet lid is van het koninklijk huis worden willekeu rig geacht. In het voorlopig ontwerp stelt het kabinet, dat alle familiele den die de koning kunnen opvolgen lid van het koninklijk huis zijn. Stelling Van onze parlementsredactie DEN HAAG - Het kabinet voelt er niet voor om criteria aan te leggen waarmee het aantal leden van het konink lijk huis nog verder kan wor den beperkt. Premier Van Agt en minister Wiegel hebben voorstellen daartoe van de fracties, van de PvdA, WD en CPN van de hand gewezen. Dit blijkt uit de gisteren aan de Tweede Kamer gezonden memorie van antwoord op de ontwerp-regeling van het lid maatschap van het konink lijk huis. Het kabinet,acht een voorstel als van de PvdA om slechts de koning, de ex- koning en de eventuele troonopvol ger met hun echtgenoten als lid van het koninklijk huis aan te wijzen, bezwaarlijk omdat dan voortdurend over de individuele personen moet worden gepraat. Scheidslijnen tussen De beide bewindslieden wijzen de stelling af, dat door de nu gekozen opzet het aantal leden van het ko ninklijk huis nauwelijks wordt be perkt en bijna een regeling is van de koninklijke familie. Die bewering kan, menen Van Agt en Wiegel, „toch nauwelijks worden volgehouden" nu slechts de helft van de kinderen en de helft van de kleinkinderen van prin ses Juliana volgens het voorstel lid van het koninklijk huis zijn. De regering werkt aan een regeling waarin het reizen met het regerings vliegtuig door leden van het konink lijk huis aan voorschriften wordt ge bonden. Zodra de inhoud van de rege ling bekend is zal deze aan de Tweede Kamer worden gezonden. DEN HAAG (ANP) Als het weer meewerkt, ziet het ernaar uit dat het in de randstad en de kust- en bollen streek het komende lange weekeinde behoorlijk vol zal raken Dit is de verwachting van het Nationaal Bu reau voor Toerisme (NBT). Volgens het NBT zijn in de randstad de eerste klas hotels bijna vol en de midden-klas en goedkope hotels zeer goed bezet. De hotels, pensions en particuliere adressen langs de kust zijn nagenoeg vol. In Delft en Gouda is nog ruimte. Ook de bungalows, zomerhuisjes en campings in de Zuid hollandse kustplaatsen hebben over het algemeen nog voldoende ruimte. NIJMEGEN (ANP) De Canadese regering heeft een boekje laten ver schijnen ter gelegenheid van de 35ste verjaardag van de bevrijding van Ne derland. De Nederlandse bevolking is de opof feringen van de Canadese militairen niet vergeten, zo staat te lezen in dit boekwerkje, dat vooral ln Nijmegen zal worden verspreid. Nijmegen is na melijk de stad, waar het eerste Cana dese leger van de herfst 1944 tot de bevrijding op 5 mei was gelegen en van waaruit, via Duitsland, Noord- Nederland werd bevrijd. Bij Nijme gen (Groesbeek) is bovendien het grootste Canadese ere-kerkhof met bijna drieduizend graven. Circa 850 vooral Canadese oud-strij ders vertoeven momenteel, dank zij de activiteiten van het Nederlandse comité „Thank you Canada" in Nij megen en omgeving om maar de festl- Op Schiphol kwam gisteren generaal-majoor Chris Vokes (76 jaar) aan, die tijdens de bevrijding in 1945 opperbevelhebber was van de strijdkrachten in Nederland. De heer Vokes (links op de foto) is in ons land op uitnodiging van de stad Amsterdam. viteiten en plechtigheden rond de be- onder wie ook Engelsen en Nederlan- vrijding bij te wonen. Hoogtepunt ders, escorteren tijdens deze tocht voor hen is wellicht de vredesmars op door Nijmegen, die zal worden gade maandag 5 mei. Dertig oude oorlogs- geslagen door prinses Margriet en mr. voertuigen zullen de oud-strijders, Pieter van Vollenhoven. Het Nieuwe Wit. En VanderMeer zorgt direkt al voor leuke prijzen! 1895/ Begin met Wit! Met deze sjieke zitgroep met grote, ronde hoek bijvoorbeeld! Brede, glooiende armleggers en 'n massa losse lendekussentjes. In o.a. 'n extra-brede rib, velours met 'n vaag streepje en 'n heel modieus bouclé-effekt. Kom kijken. Er zijn méér tintjes Wit dan je denkt! Van ivoor en crème froiche tot schelpachtig wit. (En 't leuke van Wit is dat 't zich moeiteloos aanpast bij wat je al hebt!). Ontdek Het Nieuwe Wit. En ontdek hoe leuk 't geprijsd is bij VanderMeer. Eerst naar VanderMeer. Utrecht: Rijksweg Oudenrijn-Arnhem, afrit Utrecht. Rotterdam: Groothandelsgebouw, Weena 737. Den Haag: Spui hoek Kalvermarkt. Den Haag: Winkelcentrum Waldeck, einde Laan vanMeerdervoort Amsterdam: Stadhouderskade 74. Diemen (bij Amsterdam): Rijksweg Amsterdam-'t Gooi, afrit De Sniep. Beverwijk: Rijksweg Haarlem-Alkmaar, Velser-tunnel, afrit Zaandam. Eindhoven: Noord Brabantlaan bij de Rijksweg Tilburg-Maastricht, afrit vliegveld. Etten-Leur: Rijksweg Breda-Roosendaal. Waalwijk: Tuinstraat 32, aan de weg Waalwijk-Tilburg. Heerlen: Spoorsingei 2. Enschede: Winkelcentrum De Klanderij. Almelo: Oranjestraat 25. Arnhem: Rijksweg Arnhem-Nijmegen, afrit Elden. VanderMeer's Meeneem-MeubelMarkt vindt u in de toonzalen Utrecht, Waalwijk en Den Haag (Winkelcentrum Waldeck).

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 10