Middenschool met duur van drie jaar m? sa frM müM Uit brieven van lezers ADVERTENTIES Carter in het geheim naar Irancommando's Hitchcock vond vorm voor het onzegbare Een baan bij de Volkskrant - Advies innovatie-commissie aan Pais: Turks leger en betogers weer slaags (Part-time) baan voor een telefonisch advertentieverkoper/ster die iets te vertellen heeft. WOENSDAG 30 APRIL 1980 TROUW/KWARTET P 6 - RH lOEfs Van onze Haagse redactie DEN HAAG Er moet een zelfstandige middenschool komen voor leerlingen tot zestien Jaar, die alle afzonderlijke schooltypen voor deze leeftijdscategorie gaan vervangen. Minister Pais (onderwijs) zou zich nog voor een augustus principieel in deze richting moeten uitspreken. Dat Is het voorstel van de Innovatie commissie middenschool ln haar vijf tiende advies aan de minister van onderwijs. In het advies doet de com missie ingrijpende voorstellen ln de richting van geïntegreerd voortgezet onderwijs voor de eerste fase Dat wil zeggen een zelfstandig schooltype waarin de beroeps- en schoolkeuze wordt uitgesteld tot het zestiende Jaar Hoewel de commissie er eigenlijk nog niet aan toe was. Is uiteindelijk toch tot de fundamentele voorstellen be sloten naar aanleiding van het ont wikkelingsplan voortgezet onderwijs (OPVO) van minister Pais en staats secretaris De Jong. Door dit plan is het gehele vernieuwingsproces en de advisering rond de middenschool in een stroomversnelling geraakt, aldus de commissie. De commissie kiest voor een cursus duur van tenminste drie Jaar. Dat wijkt af van het oorspronkelijke uit gangspunt van de middenschool-ex perimenten, die uitgaan van een vier jarige cursusduur. gaan van een vierjarige cursusduur, maar dat brengt allerlei moeilijkhe den met zich mee, meent de commis sie. Zo zou de algehele Invoering van een vierjarige middenschool waar- Vrijwillig schijnlljk tot gevolg hebben dat de leerplicht zal moeten worden ver lengd tot achttien Jaar. Dit omdat de leerling na de middenschool toch op zijn minst nog twee Jaren beroepson derwijs moet kunnen volgen. Vierjarig Onderwijskundig zou het volgens de commissie weliswaar beter zijn uit te Oezlen de grote weerstanden tegen een zelfstandige vierjarige midden school lijkt de commissie een drieja rige middenschool maatschappelijk aanvaardbaarder. In dat geval zou de middenschool de commissie spreekt consequent van geïntegreerd voortgezet onderwijs alle afzonder lijke schooltypen voor leerlingen tot zestien Jaar kunnen vervangen. De commissie vindt het noodzakelijk dat er nu een beleidsuitspraak door minister Pais wordt gedaan. Het is dan duidelijk in welke richting ge koerst moet worden bij veranderin gen ln het onderwijs. Bovendien schept het duidelijkheid voor het ba sis- en vervolgonderwijs (dus na de middenschool) meent de commissie. De commissie pleit ervoor alle scho len voor voortgezet onderwijs voor Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor korte reacties op in deze krant gelezen berichten, artikelen en commentaren, en met voor open brieven, gedichten, oproepen of reacties op advertenties (deze laatste dienen tot de directie gericht te worden) De redactie behoudt zich het recht van bekorting voor Hierover of over het met plaatsen (meestal door ruimtegebrek) kunnen wij helaas niet corresponde ren Brieven adresseren aan Secretaris hoofdredactie Trouw. Postbus 859.1000 AW Amsterdam Bi| pubiikatie worden naam en woonplaats van de schrijver vermeld PSP en monarchie (2) Honderd miljoen? Wat in een symposium van de PSP over het Oranjehuis werd te berde gebracht (Trouw 21 april) Is klinkkla re onzin. tZijn bovendien lasterlijke aantijgingen als gezegd wordt „dat de Oranjes ln de Jaren dertig niets hebben gedaan voor de vele werklo zen". Alleen al het feit dat onze huidi ge koningin toen nog kroonprinses ln 1931 voorzitster werd van het Nationaal Crisis Comité logenstraft die bewering geheel en al. Een chrls- ten ook een Oranjevorst ls erop uit, om liefdadigheid en milddadlg- held te beoefenen zonder dat uit te bazuinen. Het dringt blijkbaar tot die PSP'ers niet door wat het Inhoudt dat ln praktijk gebracht werd 's Hei- lands woorden: „Laat uw linkerhand niet weten wat uw rechter doet". Ook herinner lk mij dat wijlen koningin Wllhelmlna eens ln verband met de economische crisis inplaats van de vakantie ln het buitenland door te brengen dat deed in ons eigen land. Heren schreeuwers tegen ons geliefd vorstenhuis, deed en doet u dat ook? leExloermond J. TipkerKzn Encyclopedie Nu moet ik. mijns ondanks, toch de uitgeverij Oosthoek in bescherming nemen, want zo zwart als u het schil dert. is het niet! Ook de school waar ik werk (Parkschool, alhier) werd door Oosthoek benaderd. Ook bij ons: aan de ene kant likkebaarden naar de encyclopedie, maar aan de andere kant: kan Je zo maar de adres sen van Je 250 kinderen afgeven? De ouders van kinderen die geen bezoek wilden, moesten daartoe dan een strookje invullen. Maar hoeveel zou er niet ongelezen ln de prullebak ver- J dwljnen. of gewoon worden vergeten? Dus vroegen we aan Oosthoek: we willen een ander stencil. De ouders die wel bezoek willen, laten die maar een strookje Invullen. Die zijn er zelf bij. Zonder verdere problemen maak te Oosthoek voor ons 250 andere sten cils en we deelden de zaak uit. Onge veer 40 ouders leverden de de strook jes weer bij ons ln. In ruil voor die 40 adressen kregen wij de encyclopde- dle En ik had hem al goed besnuf feld. maar lk heb hem nu nog deugde lijker bekeken: beschadigingen of iets van een misdruk hebben we niet kunnen ontdekken. Sassenheim F. v. Zaag-Buttl Olympisch In „Trouw" van 23 april stort een Open Brief van Irina Kaploen gericht aan Lord Killanin. waarin zij vertelt, dat Moskou en Leningrad worden „gezuiverd" van iedereen, die het re giem onwelgevallig ls. Dat er momen teel extra arrestaties verricht worden onder hen, die opkomen voor de men senrechten. „Sta niet toe dat de Olympische Spelen als dekmantel worden gebruikt, waarmee de schen dingen van de rechten van de mens ln mijn land aan het oog worden ont trokken." schrijft Irina Kaploen on der meer Mij duknt dat ieder die deze hele brief, deze indringende oproep op zich laat Inwerken, alleen kan zeg- .gen: Neen' Nee ik wil niet mijn mede mensen in Rusland, die voor de rech- "ten van de mens opkomen, in de isteek laten. Dat heeft weinig met politiek te maken, maar wel met onze houding, met onze solidariteit van mens tot mens Wlnsum H Hendriks voorzitter I.C.T.O. „Winsum e.o." De ROS gaat niet door en 1700 ar beidsplaatsen vervallen Wat mij dwars zit is dat de Christelijke Partij en 100.000.000 belangrijker vinden dan 1700 arbeidsplaatsen. Men wil nog praten, maar als de regering neen zegt, houdt ook de christenheid in de Kamer liever het geld in de zak. Hoe veel? Geen honderd miljoen gulden. Want de werklozen vragen straks 80 of 60 miljoen gulden. Uit een andere pot! Daarover moet zijn te praten. Kort geleden heeft een Kamerlid van de WD hier de vinger opgelegd. De uitgaven worden breed uitgemeten, maar dat iedere tewerkgestelde de kosten in de sociale sector verlaagd, wordt verzwegen. Honderd miljoen is tegenover de miljarden die door de schatkist gaan de penning van de weduwe. En nu begrijp ik dat een van onze christelijke politici zijn partijge noten waarschuwde niet te veel met de bijbel aan te komen. Kernwapens, maar ook de bekende penning passen niet in dat Boek. Dan liever Halen. Hebben, Houden Denk even. 100 000.000 eenmalig. 80.000 000 of 60.000 000 Jaarlijks te rugkerend. En 1700 mensen zonder werk! Doorn H. Burger Volkscongres Helaas, doch vaak terecht, wordt de kerken het verwijt gemaakt wel in woord maar niet ln daad solidair te zijn met de minst bedeelden ln onze samenleving. Wat een stimulans gaat er dan vanuit de raad van kerken ln Groningen meedoet aan het vierde Volkscongres te Winschoten, georga niseerd door een comité dat ls opge richt door de communistische actie- leider Fré Meis. Onbegrijpelijk ls dan ook de brief van de PRR (zie Trouw 24 april 1980) aan de Raad, waarin deze partij schrijft „hogelijk ver baasd" te zijn over deelname van de kerken aan het congres, gezien het beperkte karakter ervan: het is geen congres „van het volk" omdat geen andere partijen, behoudens de CPN. zijn uitgenodigd. Het valt te prijzen dat de raad van kerken in Oroningea zich niet Ingelaten heeft met dit par tij-politieke gekonkel, doch gewoon „partij" heeft gekozen door deel te nemen aan het congres. Maasbommel Leen van der Sar Sartre Trouw van 18 april citeerde Paolo Valori, een rooms-katholiek hoogle raar in Rome, volgens wie J P Sartre het christendom totaal niet begreep, maar er Innerlijk toch heel erg naar hunkerde. Maar lk meen. dat als Sar tre zich radicaal van christendom af wendt. hij dit niet doet omdat hij het niet begrepen heeft (men kan onmo gelijk van mening zijn. dat een zo groot denker als Sartre iets niet be greep). Nee. hij deed dit. Juist doordat hij het christendom maar al te goed begreep en zag dat ln de praktijk de „christelijke waarden als vrijheid, persoonlijke waardigheid en eerlijk heid" door veel chirstenen niet ge noeg toegepast werden. Juist voor Sartre waren deze drie waarden, van zo n groot belang Als Valori tenslotte zegt dat het christendom Sartre weer „diepere hoop" zou kunnen geven en de angst zou kunnen doen verdwij nen. zou Sartre het existentialisme wel hebben kunnen vergeten' Het existentialisme gaat er Immers van uit, dat de mens van nature Juist goed is. en deze gedachte heeft Sartre wel degelijk steeds weer hoop gegeven'! Pijnakcer Guus van Hoogstraten WASHINGTON (Reuter, AP, UPI, AFP) De Amerika* president Jimmy Carter heeft zondag in het diepste gel een bezoek gebracht aan de militairen, die hebben deelg men aan de afgebroken bevrijdingsactie van de gijzelaai Teheran. Het Witte Huis heeft mededelingen hierover van O'Neill, de voorzitter van het Amerikaanse Huis van A vaardigden niet willen bevestigen. All en vei vol grc jaa 1990 actief te betrekken bij de ont wikkeling ln de richting van de mid denschool. Een aantal scholen zou zich vrijwillig en ln een snel tempo ln die richting moeten kunnen ontwikkelen. De scholen die bezig zijn met de midden school-experimenten zouden hierbij voorrang moeten krijgen. Omstreeks 1985 zou bij de Tweede Kamer een raamwet moeten worden ingediend om de middenschool daad werkelijk vorm te geven. Per 1 augustus 1980 zou er een onaf hankelijke buitenparlementaire ad viescommissie moeten worden inge steld die de minister over de vernieu wing van het geïntegreerd voortgezet onderwijs gaat adviseren. De bestaande adviescommissies en stuurgroepen voor het voortgezet on derwijs voor leerlingen tot zestien Jaar zouden dan nog een jaar mogen blijven voortbestaan. Minister Pais heeft overigens al laten weten dat hij na de parlementaire behandeling van zijn ontwikkelings plan in mei op het advies van de innovatie-commissie zal reageren. Diakonaat Ik vrees dat door het besluit van de gereformeerde synode tot fusie van de landelijke organen van zending en werelddiakonaat het gezicht van de gemeente op het diakonaat als authentieke functie van de kerk wordt vertroebeld. Er is een ernstig theologisch en tegelijk ook praktisch bezwaar in te brengen tegen een sa menvoegen van diakonale en mlssio- nare aanpak. Diakonia staat in de elementaire bestaansnood en heeft, onbezwaard met zendingsmotieven, haar eigen weg te gaan. In de derde wereld, maar ook ln de tweede wereld (achter het z.g. ijzeren gordijn). Ik denk ook aan landen als Pakistan, waar het diakonaat toegang heeft en stellig geen raad voor de zending. Over de principiële kant van het scheiden van de diakonale en missio naire pastorale motieven heb lk on langs nog geschreven in mijn boek Diakonia Charitas, met een voor waard van dr J. van Klinken. Tenslot te spreek lk de hoop uit dat deze man mét zijn visie voor het diakonaat be houden blijft. Utrecht dr J. C. van Dongen Koningschap Naar aanleiding van „Het koning schap en de erfelijkheid" van prof. dr. A. M. Donner CIYouw 25 april). Na tuurlijk ls het zo dat „het toeval van de geboorte" een component ls van heel ons leven en samenleven. Maar dat ontslaat mijns inziens de samen leving niet van de plicht, zoveel mo gelijk te trachten deze invloed van „het toeval van de geboorte" terug te dringen. Zodat een dubbeltje de kans krijgt een kwartje te worden. In dit geval president of presidente. Na tuurlijk weten de voorstanders van een republiek ook wel. dat een mo narchie ons vermoedelijk minder pro blemen geeft dan een republiek. Maar dit is, mijns inziens geen reden om alles bij het oude te laten, als we tenminste „het toeval van de geboor te" willen uitsluiten. Op alle ge bieden. Arnhem E. van de Meulen Joosten Synode en IKV Prachtig dat de gereformeerde syno de en het IKV blijven samenwerken. Maar nu de volgende stap. Wij in Nederland zijn het wel eens. dus, me neer Faber, nu alle andere landen bewerken, waarbij ik speciaal denk aan Amerika en Rusland. Ga daar ook in zalen en op pleinen uw betoog houden en handtekeningen verzame len en bied deze de betrokken rege ringen aan. Zou dit leiden tot afschaf fing van de kernwapens, dan wel wa terdichte afspraken maken met een goed controle-systeem op de nale ving. Lukt dit niet. dan is eenzijdige ontwapening zelfmoord en daar doe ik beslist niet aan mee. Van onze synode verlang lk. dat ze aan de heer Faber deze opdracht geven. Ik wil aan zijn reiskosten meebetalen. Veel succes! Aalten W. Hebly Synode en IKV (2) Heeft de gereformeerde synode nu alle twijfel Inzake haar relatie tot het IKV weggenomen, zo ook Von Meyen- feldt. En dat is iets om dankbaar voor te zijn. We weten nu óók, dat we het immer bij het Juiste eind hadden, wanneer we poneerden op onze IC- TO-vergaderingen en elders, dat het eens zo mooi begonnen IKV is ver worden tot een ordinaire politieke pressiegroep met maar één slogan op haar kartonnen demonstratieborden: ..helpt de kernwapens.etc." Want wie anders denkt dan wij, aldus Von M.. komt voor kontakt niet ln aan merking' Zulke geluiden bereiken ons helaas maar al te vaak, speciaal bij oostenwind. Wie een oor heeft om te horen. Dat deze gang van zaken zich op een gereformeerde synode anno 1980 kan af-„spelen", zonder tegengas, is verbijsterend! Hoe is het goud verdonkerd! Meer dan ooit heb ben wij NU behoefte aan een snelle uitbouw alom ln den lande, van Inter kerkelijke Comlté's voor Tweezijdige Ontwapening. In naam van de Vrede. Hattem M. J. de Jongh door W. Wlelek-Berg Alfred Hitchcock, de ongeëvenaarde, vooral de laatste tijd veel nagevolg de, meester van de griezelfilm ln het bijzonder en een van de meesters van de cinematografie in het algemeen, ij op tachtigjarige leeftijd overleden. Hij werd op dertien augustus 1899 in London geboren en hoewel hij zijn regiedebuut in 1925 in München maakte, oogstte hij in Engeland zijn eerste succes met „The Lodger uit 1926." Daarna volgden om er enkele te noemen „The man who knew too much", „The 39 steps", „The lady vanisjes" en „Jamaica Inn'. In 1939 ging hij naar Hollywood, waar hij zijn roemrijke serie voortzette onder an dere met „Rebecca", „Spellbound", „Notorious", „Strangers on a train", „Rear window", „The trouble with Harry", „The wrong man", „North by northwest", „Psycho", „the Birds". En zo zouden we nog wel een tijdje door kunnen gaan want Hitchcock maakte al met al 53 films waarvan „Family plot" de laatste was. Hitchcock heeft altijd weer hetzelfde verhaal verteld: het drama van een man. die plotseling uit zijn normale leven wordt gerukt, de bodem onder de voeten verliest, zijn identiteit in boet en ln het zog van onverklaarbare verschrikkingen geraakt. Maar Hitchcock's genie had minder te ma ken met zijn keuzen van thema's, met zijn vaak geciteerde verwantschap met kunstenaars van de angst als Dostowjewski en Kafka, dan met de keuze van de middelen waarmee hij dat thema verbeeldde. Voor Hitc hcock bestond de kunst van de cine matografie uit „het opladen van het vierkant van het doek met angst." Hij wist vormen en kleuren te vinden voor het onzegbare, voor dat, wat met literaire middelen niet uit te drukken ls. griezeleffecten te veel op de zeeën vanbloed waarin zij waden. Hoewel ook Hitchcock wat gruwelen betreft niet voor een kleintje ver vaard was, wist hij precies waar zijn grenzen lagen: hij draaide Psycho, een van zijn beroemdste films in zwart-wit om te vermijden dat „die rommel in de douche als bloed werd herkend." The Master of suspense is heenge gaan. Maar gelukkig hebben we zijn films nog. Het is te hopen dat ze nog tot in lengte van dagen zullen worden vertoond. De ongeveer honderd militairen die bij de actie ongedeerd gebleven zijn, verblijven op een geheime plaats in de Verenigde Staten. Zij hebben te genover Carter hun spijt betuigd over het mislukken van de actie en hem de verzekering gegeven dat zij beschik baar zijn voor een nieuwe bevrij dingspoging. Het was verslaggevers in Washington al opgevallen dat de president na zijn zondagse kerkgang ANKARA (Reuter) De Turkse politie heeft in Ankara meer dan twaalfhonderd studenten en arbei ders gearresteerd. De Turkse hoofd stad was gisteren de gehele dag het toonbeeld van felle gevechten tussen militairen en politie enerzijds en pro testerende arbeiders en studenten anderzijds. Aanleiding voor de protesten was het door de regering uitgevaardigde ver bod op het beleggen van 1 meibijeen komsten. Bij vuurgevechten en een bomexplosie viel minstens één dode en een onbekend aantal gewonden. Na een belegering van vijf uren wist het leger een wapenstilstand te berei ken met de studenten in de plaatselij ke universiteit. Duizenden zwaar be wapende militairen hadden het com plex omsingeld en wisselden schoten met de bezetters, die rode vlaggen en emblemen van verboden politieke groeperingen uit het raam hingen. In een ander deel van de stad gingen arbeiders over tot bezetting van een staatsbedrijf, waar zij een opslag plaats met rubber in brand staken. In Izmir, een stad in West-Turkije, werd bij rellen een plaatselijke functiona ris van de extreem-rechtse partij NMP doodgeschoten. Sinds begin dit jaar sterven er gemiddeld tien men sen per dag aan het politieke geweld in Turkije. In de meeste steden is al maanden de staat van beleg van kracht. niet naar het Witte Huis was teru keerd. Ook de gewonde commando's, Carter maandag in het Texaanse Antonio heeft bezocht, zullen aarzelen weer mee te doen aan actie in Iran. De lichamen van de acht comi do's die bij de botsing tussen helikopter en een transportvlieg in de Iraanse woestijn zijn omgi men zullen eind deze week naar 'Zwitserse Zürich worden overge gen, zo is ln Bern meegedeeld. de overdracht van de lichamen het Vaticaan, het Intematio; Rode Kruis en de Zwitserse rege is gisternacht de Griekskatholi aartsbisschop Capuccl in Tehe aangekomen. President Carter heeft zeer boos reageerd op de mededeling van autoriteiten in Iran dat de lichai slechts aan neutrale instanties den overgedragen om te zorgen de autoriteiten geen propagan tisch gebruik zullen maken van doden. Het Russische persbureau Ti heeft de EG-landen er gisteren beschuldigd medeplichtig te zijn „de waanzinnige avonturen van regering-Carter" door de acties te Iran goed te keuren. TASS reage« op de besluiten die de negen op top in Luxemburg hebben genom In de VS is men zeer verstoord de activiteiten van de Israëlii journalist, die vorige week tijden missie van de Amerikanen de signalen tussen het hoofdkwartiei de vliegtuigen opving en de infoi tie verspreidde. De Journalist daardoor al dat er een ongeluk gebeurd voor de bijzonderhe daarover in Washington bekend ren. Bij de Israëlische regering is klacht ingediend tegen de loslipj held van de journalist. Voetganger gedood EINDHOVEN (ANP) De 79-jai A. van Smit uit Eindhoven is in i woonplaats om het leven gekon toen hij bij het oversteken van i spoorwegovergang onder een tr kwam. De man overleed ter plaat Tegenspraak Eigenlijk verbond hij ln zijn figuur de grootste tegenspraak die denkbaar is. Aan de ene kant was hij een reclame- bewuste, commerciële Hollywood-re- gisseur, een wandelend merkteken voor gegriezel, klppevel en macabere moordspelletjes. „Niet voor nleta dook hij zelf altijd eventjes in een miniem bijrolletje ln al zijn films op", aan de andere kant was hij een van de radicaalste experimentele filmma kers, die de filmgeschiedenis kent. Hij heeft volbracht wat slechts weini ge kunstenaars in deze eeuw wisten te volbrengen: hij wist een herme tisch gesloten, zeer abstracte per soonlijke visie over te dragen in een voor practisch ledereen begrijpelijke, populaire stijl. De camera neemt ln zijn films vaak een subjectieve positie ln en betrekt de toeschouwer bij de handeling. In de montage wordt de spanning geraf fineerd opgevoerd waardoor een per manente toestand van argwaan wordt geschapen. „Van het publiek wordt verlangd dat het bijna twee uur lang ononderbroken naar hetzelf de oppervlak kijkt. Dan moet Je daar op wel wat laten zien, wat de belang stelling van de mensen wakker houdt," verklaarde hij zelf laconiek. Hoe groot hij was, merk je pas goed als Je naar het werk kijkt van zijn navolgers: Brian de Palma, John Car penter en George A. Romero. ZIJ ver staan hun vak wel maar stijgen niet boven het gedegen handwerk uit, en bovendien vertrouwen zij voor hun Twee zwartwerkers in Roermond aangehouden ROERMOND (ANP) De Roer- mondse politie heeft twee mannen uit die plaats aangehouden, die zwart werkten terwijl ze een uitkering ont vingen. Een 37-jarige man werkte drie Jaar bij een aannemer en ontving onrechtmatig 67.000 gulden. Een 34- Jarige man werkte bij dezelfde aanne mer een Jaar en ontving 17.000 zwart. Beiden mannen hebben bekend. Ze werden op hun werk aangehouden. 't verkopen van advertentieruimte vraagt commercieel inzicht, een goede algemene ontwikkeling en een goed gevoel voor het haalbare. Allemaal een kwestie van talent en interesse. Keiharde argumenten zijn ook nooit weg, want dan heeft u iets te vertellen. Over de Volkskrant is genoeg te vertellen. Een afgeronde middelbare schoolopleiding of vergelijkbare opleiding, (bijv. LEAO of MEAO), een goede telefoonstem, een goede beheersing van de Nederlandse taal en eventueel enige ervaring is een vereiste. De werktijden zijn: Full-time: maandag tot en met vrijdag 8.30 uur tot 17.00 uur. Part-time: maandag tot en met vrijdag 9.00 uur tot 12.00 uur en/of van 13.30 uur tot 16.00 uur. De verbinding met de Volkskrant via de metro en de bus en de dichtbij zijnde stations is uitstekend. Uiteraard verzorgen wij intern een training en begeleiding om u vertrouwd te maken met telefonisch verkopen. Uw telefonische of schriftelijke sollicitaties kunt u richten aan: Mevr. L. Witmer, personeelafdeling, Wibautstraat 1311091 GL Amsterdam, tel.: 020-926870, onder vermelding van LW/076. Vai ver Nei bij gel gin coi je om na: Ra M. Ho vai mi nir m£ mr (Di vai Br Vei din bac mil kei per ger de de mil C vai var Auto's aangeboden in onze showroom diverse modellen van de COROLLA 80 2 jaar garantie TOYOTA maakt uw keus eenvoudig <2>e r&Cl\ autoeervice Condensatorw 44, tel 020-865511 Amst«rdam-Sloterdi|k (tussen station Sloterdijk en Coengebouw) Diversen DOE MEE MET DE Nationale Humanitas Loterij Loten zijn verkrijgbaar bij alle kantoren van Het Parool. PONYPARK SLAGHAREN, voor 1980 entreeprijs niet ver hoogd.'nog steeds 7,50 p.p. incl. alle attracties. Maar één dag Ponypark is meestal niet genoeg. Daarom nu een TWEEDAAGSE WEEKEND KAART, geldig voor zaterdag en zondag voor slechts 10 Ponypark Slagharen. Een we reld van plezier. LAST VAN ONGEDIERTE? zoals ratten, muizen, kakker lakken. houtwormen e.d. We ring van duivenoverlast. PRE- VENTA ongedierde bestrij ding 02274-404A DE DAKKAPEL SPECIALIST compl. geplaatst in 1 dag. van Spijk., Industriew 7, Drunen. Tol 04163-3709 of 4885 Zomerhuisje te huur incl. rij- pony. speeltuin, zwembad, at- trakties enz. Meer dan 800 pony's. Pinksteren en week end van 3 tot 6 mei spec, tarief Voor 28/6 en na 18/8 50% reduktie op het hoogsei zoentarief Inl: Shetland Po nypark Slagharen (O) Tel 05231-1317 of 1596 HET ONDERDELENHUIS heeft ólle onderd. voor uw wasmach.. stofzuiger of koet- kast Totstr 186, bij Amstel. tel 020-739380 T.k wegens overcompl. 'n MOTORWAGEN met 2-taks motor (geen rijbewijs) Inge richt voor boeken- en lektuur- verspre-ding. Afm. 3.60x1.6% in Rondom glas. Binnen boe- konrokken, verlicht, stahoogte binnen 1 80 m. Prijs 7250. Inl 01877-1241 WEST B.V. Verhuizingen, pianovervoer en meubelop slag ond. gar door geheel Nederland. Tel. 020-844951. Zelf VERHUIZEN door geheel Nederland. G. Hulshoff Zn., B.V., Telf. 020-323630/369392. Accessoires en onderdelen L.P.G Goedkoop autorijden L P G. Inbouwstation. Tankstations W. D. Duykers B V. Corn. Douwesweg 15, Amsterdam- N Tel 020-313333 Reflectanten op advertenties onder nummer gelieven er voor te zorgen dat het num mer op de enveloppe staat vermeld Dit voorkomt vertraging in de behandeling D

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 10