Beleggingsprimeur voor mensen die graag van drie walletjes tegelijk eten. Rorento introduceert een nieuwe vorm van beleggen: de „Beleggersgiro". Combineert de charmes van een aandeel met de vaste rente-opbrengst van 'n obliga tie. En voegt daar de flexibiliteit en het gemak van een spaarrekening aan toe. Een ideale mengvorm dus voor mensen die in deze verwarrende tijden niet goed weten waar ze met hun geld naar toe moeten. Hoe werkt zo'n Beleggersgiro? Op een Beleggersgiro-rekening stort u geld, dat door Rorento (een initiatief van de bekende Robeco-groep) wordt belegd in eersteklas obligaties. Die obligaties leveren rente op (bij de huidige rentestand zelfs een heleboel rente) en die rente wordt door Rorento zo winstge vend mogelijk opnieuw belegd. Zo ziet u de waarde van uw belegging gestaag groeien. U bepaalt zelf hoogte en tijdstip van uw uitkering. Het aantrekkelijke van de Rorento Beleggersgiro is dat u niet alleen zelf kunt bepalen hoeveel u wilt 'inleggen' en wanneer. Maar ook dat u als aandeelhouder nu voor het eerst zelf bepaalt wanneer u 'divi dend' wilt opnemen en hoeveel. U bent finan cieel dus op geen enkele manier gebonden. Plezierige bijkomstigheid: aan deze opnames zijn geen kosten verbonden, zolang u niet meer dan 10% per jaar van uw bezit 'verzilverf Fiscale voordelen. In tegenstelling tot een gewone spaar rekening wordt de rente die u op Rorento maakt niet 'wegbelasf. Naar onze berekening zullen over 1980 èn 1981 de Rorento-inkomsten geheel belastingvrij zijn. Na die twee jaar betaalt u belasting over hooguit 6% van uw Rorento-bezit Ook 'netto' is Rorento dus een interessante zaak. Rorentös beleggings strategie en werkterrein. Rorento is zoals gezegd een initiatief van het bekende beleggingsconcern Robeco, dat net als Rorento aan de beurs is geno teerd. De koers van uw aandeel is dus van dag tot dag te volgen. De kracht van Rorento is de betrouw baarheid en spreiding van het fonds. - Zo is 25 tot 30% van het vermogen belegd in obligaties van de Nederlandse overheid en 40% in het buitenland, om niet geheel afhankelijk te zijn van het wel en wee van de gulden. En om te profiteren van andere sterke valuta's. Indirect helpt u met uw aandeel Rorento dus de Nederlandse economie en werkgelegenheid in stand te houden. Wat mag u van uw belegging verwachten? Wie uit is op spectaculaire koers winsten en bereid is daarvoor risico's te lopen (zie de recente ontwikkelingen op de goud- en zilvermarkt) moet niet bij Rorento zijn. De Beleggersgiro mikt op mensen die de zekerheid zoeken van een regelmatig rendement Terwijl u daarnaast toch de mogelijkheid houdt van (bescheiden) koers winsten. Om u een idee te geven: iemand die zes jaar geleden een bedrag van f 100,- in Rorento belegde, zag dat bedrag aangroeien tot f 158,-. Dus zeg maar met zo'n tien procent per jaar. Het leeuwedeel van die groei, namelijk f 47,- kwam uit rente die verdiend werd met obligaties. De rest was koerswinst Gezien de huidige rentehoogte en de verwachtingen voor de toekomst, mag u er vanuit gaan dat de komende jaren op zijn minst een soortgelijk beeld te zien zullen geven. Heeft u een paar centen vrij voor belegging? Dan is de nieuwe Rorento Beleggersgiro een betrouwbaar alternatief dat enerzijds de zekerheid geeft van regel matige inkomsten. En u aan de andere kant financieel volledig vrij laat Interessant voor uzelf of als investering in de toekomst van uw kinderen (de rekening blijft overigens te allen tijde opzegbaar). Om de drempel voor kleine beleggers niet onnodig hoog te maken, kunt u al voor f 100,- uw aandeel in deze beleggingspot verzekeren. Maar als u met een veelvoud van dat bedrag komt aanzetten, geven we u geen ongelijk. Het woord is aan u. Rorento maakt beleggen in obligaties weer aantrekkelijk. Voeg de daad bij het woord. RORENTO) I reri do - de vaste rente van 'n obligatie - het stukje spanning van een aandeel - het gemak van een spaarrekening .T»*iz*3 ns J Dit is mijn adres: de heer/mevr/mejvoorletters adres woonplaatstel.nr(a.u.b. in blokletters) Ik open een Rorento Beleggersgiro-rekening'en heb op1980 alvast een bedrag van fovergemaakt naar postgiro nr. 303477 rekening nr. 223757551 bij de KasAssociatie N.V. te Amsterdam ten name van Rorento, Rotterdam, met vermelding van mijn geboorte datum 19 (noodzakelijk i.v.m. correcte administratieve verwerking) Ik open een Rorento Beleggersgiro-rekening* maar stort nog geen geld Ik wil eerst verdere informatie ontvangen Ik heb al (een) rekening(en) bij de Robeco-groep onder nr(s) Wilt u samen met uwD echtgeno(o)t(e) niet echtgeno(o)t(e) een Rorento Beleggersgiro rekening openen, vermeld dan hier zijn of haar naam de heer/mevr/mejvoorletters geboortedatum(a.u.b. in blokletters) Stuur deze bon in een open ongefrankeerde envelop aan Rorento, Afd. 651 Antwoordnummer 1957,3000 VB Rotterdam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 20