Beatrix 1980 "De Kroningskerk" koperets FAMILIEBERICHTEN SNÈEWïHETSRYi bon lm V WOENSDAG 9 APRIL 1980 TROUW/KWARTET kunnen van maandag lot en mei vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dit alleen mogeli|k van 10 00-20 00 uur Het begrijpen U mij te wonderbaar, te verhe ven, ik kan er niet bij Psalm 139:6 Laurens Johannes Hildert H. J. Koole H. Koole-Hilverda Pasen. 7 april 1980. Linie straat 91. 4561 ZT Hulst. Tijdelijk adres: SL Liduina Ziekenhuis te Hulst. Morgen viert onze oma en beppe mevr. G. Combee-de Jong haar 90-ste verjaardag! Hartelijk gefeliciteerd door uw 23 kleinkinderen en bijna 13 achterkleinkinderen. Haar adres: „De Looborg". kamer 117, Woudenbergseweg 42. 3701 BC Zeist. Vandaag is onze innig geliefde moeder Anna Jantje Bakker geboren 28 mei 1926, begonnen aan haar nieuwe, eeuwigdurende leven. Tecla en Arjen Schotanus en verdere familie. Utrecht, 7 april 1980 Correspondentie-adres: Begijnekade 16 3512 W Utrecht De crematie zal in stilte plaatsvinden. Op het Feest van haar opgestane Heer nam God uit ons midden weg onze innig geliefde dochter, zuster en tante Anna Jantje Bakker in de ouderdom van 53 jaar. „God heeft ons geen kalme reit beloofd, maar wel een behouden thuiskomst." Utrecht, 7 april 1980 Groningen: T. Bakker Meppel: G. Bakker J. A. Bakker-Lankhaar Vijfhuizen: W Bakker D. den Besten Emmen: J. G. Smedema-Bakker D. Smedema Correspondentieadres. G. Bakker, Gerard Terborchstraat 35, 7944 GM Meppel. De crematie zal. na een dienst in de aula, plaatsvinden te Utrecht op 11 april a.s. om 11.00 uur in aula 2. Heer, waar dan heen? tot U alleen.' Gezang 16 3 De Heere heeft Zijn kind. mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder, groot- en overgroot moeder Rutje Sikkema-van Altena tot Zich genomen. Zij mocht 83 jaar worden. Zijn genade zij ons tot troost. Sj. Sikkema Rotterdam: R. Sikkema G Sikkema-Ruiten Apeldoorn N. Sikkema F. H. A. Sikkema-Drenth Bennekom: L. Romijn T. E. Romijn-Sikkema Winnipeg (Can.): Sj Sikkema J. Sikkema-van Steensel Hardinxveld-Giessendam. G. J Sikkema E. Sikkema-Waagmeester Wijde Wormer J. A. Sikkema B. Ankersmit kleinkinderen en achterkleinkind. 6861 ZW Oosterbeek. 7 april 1980 Huize ..Overdal". kamer 117 Lebretweg 2 Geen bloemen. De overledene is opgebaard in het mortuarium van Huize „Overdal". Gelegenheid tot condole ren en afscheid nemen aldaar donderdag van 19 00-1930 uur. De rouwdienst wordt gehou den op vrijdag 11 april a.s. om 10.30 uur in Huize ..Overdal", waarna dc teraardebestel ling zal plaatsvinden op de algemene begraaf plaats „Noord" te Oosterbeek, om 11.30 uur. Want Ik, de Here uie God, grijp uw rechterhand vast; die tot u zegt: Vrees met. Ik help u. Jesaja 41 13 God nam tot Zich onze lieve zuster, schoonzus ter en tante Hendrika Wilhelmina Mulder weduwe van H. Weeda, op de leeftijd van 85 jaar. Nijmegen, M. Mulder-van Dijk Amersfoort, J. F. Mulder A. Mulder-van de Burg neven en nichten Bennekom. 7 april 1980. Bejaardencentrum „Beringhem", Correspondentieadres, Z. de Nooij Midden-Eng 38, 6721 GX Bennekom. De rouwdienst wordt gehouden in de rouwka mer van bejaardencentrum Beringhem vrij dag 11 april a.s. om 12.15 uur. waarna om 13.00 uur de ter aardebestelling zal plaatsvinden op de Nieuwe Algemene Begraafplaats te Ben nekom. Indien u de rouwdienst wenst bij te wonen wordt u verzocht tijdig in de rouwkamer aan wezig te zijn. Na de teraardebestelling is er gelegenheid de familie te condoleren in de rouwkamer van het bejaardencentrum. Op 7 april 1980 overleed Ber Huising op de leeftijd van 72 jaar. Amsterdam: Tineke Huising-Trap Suriname: Marianne en Jonkie Amsterdam: Frank en Vera Suriname. Judith en Just Kleinkinderen en verdere familie le Helmersstraat 218'" 1054 EN Amsterdam De overledene is overgebracht naar een der rouwkamers van Uitvaartcentrum Zuid, Fred. Roeskestraat 91 (v/h Pr. Irenestraat) te Am sterdam. De crematie zal plaatshebben vrijdag 11 april tegen 11.00 uur in het crematorium Westgaar- de, Ookmeerweg 275, Amsterdam (einde Os dorper Ban, bereikbaar met bus 23). Vertrek van Uitvaartcentrum Zuid te 10.30 uur. Zowel thuis als in Uitvaartcentrum Zuid geen bezoek. Na een korte ziekte is overleden onze oud- redacteur en medewerker Ber Huising Met groot respect gedenken wij zijn voorbeel dige inzet voor onze krant Directie/Hoofdredactie Trouw Amsterdam, 7 april 1980 Op Stille Zaterdag. 5 april 1980 is op de leeftijd van 68 jaar overleden onze trouwe vriend en collega Mr. G. P. Khouw Hij hielp het bijbelsgertootschap in Indonesië door de moeilijke oorlogsjaren, was de eerste secretaris van het zelfstandig Indonesisch Bij belgenootschap en later secretaris buitenland van het Nederlands Bijbelgenootschap. Wij gedenken zijn arbeid voor de verbreiding van de Bijbel met grote dankbaarheid. „Gedmk het Woord gesproken tot uic knecht, omdat Gij mij hoop hebt gegeven." Psalm 119 49 Namens bestuur en medewerkers van het NBG: Dr. A. Kruyswijk, alg. voorz. Dr. A. de Kuiper, alg. secr. Op 7 april overleed na een korte hevige ziekte onze lieve zorgzame zuster, schoonzuster en tante Jacoba Dijkstra-Kruiger op 60-jarige leeftijd, echtgenote van Th. R. Dijkstra „Wie in Mij gelooft zal leven, ook al is hij gestorven." Katwijk aan Zee: C. Lemstra-Kruiger R. J. Lemstra Abbekerk: G. van den Berg-Kruiger A. A. van den Berg Uitwierde: H. J Klatter R. F. klatter-van der Molen Groningen: F. Kruiger W. J. Kruiger-Mulder neven en nichten De begrafenis zal plaats vinden op vrijdag 11 april 1980. Rouwdienst: half twee in de Geref. kerk te Zuidhorn, de Gast 58. Condoleantie gelegenheid na de begrafenis in de kerk Geen bloemen. Corr. adres Burchtwal 12. 9801 EX Zuidhorn. Op het feest van 's Heren Verrijzenis nam God in Zijn goedheid tot Zich, onze lieve moeder, grootmoeder en overgrootmoeder Christina Francina Bode Sedert 1 december 1976 weduwe van Gerrit Rudolf ter Horst in de ouderdom van 82 jaar Mede namens verdere familie F. G. ter Horst 's-Gravenhage, 6 april 1980 „Landscheiding" Isabellaland 1700 Correspondentieadres: Palestrinaplantsoen 370, 2555 SZ 's-Gravenhage. Gelegenheid tot afscheid nemen dinsdag en woensdag in de rouwkamer van „Landschei ding". De dienst van Woord en Gebed wordt gehou den donderdag 10 april om 13.30 uur in „Land scheiding" waarna de begrafenis plaatsvindt om 14.45 uur op de begraafplaats „Westduin" Ockenburghstraat 27 te 's-Gravenhage/Loos- duinen. Enige en algemene kennisgeving. Jezus, uw verzoenend sterven blijft het rustpunt van ona hart. Op tweede paasdag heeft God tot Zich geno men Zijn kind, onze zuster, schoonzuster en tante Elisabeth Johanna Meijer-Kuntz sinds 1961 weduwe van G. W. Meijer op de leeftijd van 86 jaar. Utrecht: H. Rep-Kuntz Hamilton (Canada): C. Kuntz-de Roos Zaandam: G. Kuntz-Joosten Mede namens nichten: alle neven en S. de Haan. J. de Haan-Kuntz Driebergen, 7 april 1980 Huize Beukenstein, Hoofdstraat 57. Corr.adres: Schralenhouw 15, 6711 EA Ede De rouwdienst wordt gehouden vrijdag 11 april 1980 om 13.30 uur in de kapel van Huize Beukenstein waarna de begrafenis zal plaats vinden om 14.30 uur op de nieuwe algemene begraafplaats aan de Verlengde Traay te Drie bergen. Jezus, Uw verzoenend sterven, blijft het rustpunt van mijn hart. In volle vrede is in haar Heer en Heiland ontslapen, onze zeer zorgzame moeder, groot- en overgrootmoeder, zuster, behuwdzuster en tante Elisabeth Berkhout weduwe van Jacob Witter in de gezegende ouderdom van 84 jaar. Rotterdam: J. C. Witter N. Witter-Elzerman Barendrecht: C. Witter Barendrecht: M. Witter Barendrecht: W. Witter klein-, achterkleinkinderen en verdere familie. Barendrecht, 8 april 1980 Huize „Borgstede", Marjoleinlaan 1 K.35 Corr. adres: C. Witter, Reijerwaardseweg 47 2991 XC Barendrecht Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren donderdag van 19.30 tot 20.30 uur in de rouwkamer van Huize „Borgstede". De dienst van Woord en Gebed, welke zal worden geleid door de Weleerwaarde Heer Ds G. J. Smink, zal gehouden worden op vrijdag 11 april in Huize „Borgstede" om 14.00 uur, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de begraafplaats te Barendrecht circa 14.45 uur. Op 2de paasdag ging uit onze familiekring naar het Vaderhuis, onze geliefde en gewaar deerde schoonzoon, zwager en oom Wim Debets op de leeftijd van 56 jaar. Driehuis: A. A. van der Leer Rochester: H. A. van der Leer H. van der Leer-Hellenberg Purmerend: P. G. van der Leer Haarlem: H. A. Müller-van der Leer F. A. Muller Purmerend: A. A. van der Leer jr. Winkel: M. Barten-Doorn neven en nichten „Eenmaal zie ik al Uw luister als ik in Uw Hemel kom" Met grote droefheid, maar dankbaar voor v God ons in hem heeft geschonken, geven wij er kennis van dat, na een korstondige ziek nog onverwachts van ons is heengegaan lieve man en onze onvergetelijke broer, zwi en oom mijTTI] Jan Hendrik Vunderink geliefde echtgenoot van Jansje Peusscher op de leeftijd van 73 jaar. Zijn leven was dienen. Krugersdorp (S.A.): J. G. A. J. Vunderink-Peusschejge c Ede (Gld.): G. Vunderink M. Vunderink-Abbink Rhenen: R. Goedvree-Vunderink P. K. Th. Goedvree Hengelo (O): W. Vos-Vunderink Alberton (S.A.): D. Etten-Vunderink H. Etten H. v. d. Berg-Vunderink A. H. van den Berg Neven en nichten. 6711 ET EDE, Sweelincklaan 49, 4 april 19f Door ons te bellen (020 - 9177 11, toestel 631) of onderstaande bon in te vullen kunt u uw speciale vakantie-advertentie onder de ogen brengen van L2 miljoen potentiële vakantiegangers. "NEEM HET ER VAN" verschijnt elke vrijdag in de Volkskrant Het Parool en Trouw. Sctirjjf oI typt hk rrn «rich 1)1-" KKOMNtiSKRKK (HH'II'I >HDE MKf\V» KKHK UI-TI' PAl.likS 11' 1)1-: UVM K.\ l)K WAAI v>=W HET HUIS VAN ORANJE Niet alleen Koningin Juliana en Koningin Wilhelmina zijn in de Kroningskerk in Am sterdam gekroond, maar ook de Koningen Willem III, Willem II en Willem'I. Deze rijke Histone van deze prachtige Kroningskerk wordt op 30 april 1980 voortgezet met de Kroning van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Beatrix tot Koningin der Nederlan den De Kroningskerk is met ware te noe men de kerk van Koningen en Konin ginnen. HISTORIE VAN DE KRONINGSKERK De Kroningskerk ook wel St Catharina- of Nieuwe Kerk genaamd werd in het begin van de 15e eeuw gesticht door Willem Eggen Ongeveer tweehonderd jaar later in 1645 brak de grote brand uit en de bekende bouwer Jacobus van Campen kreeg op dracht de kerk te herbouwen. In deze prachtige kerk bevinden zich de praalgra ven van onze zeehelden Michiel de Rui|ter, Jan van Galen en tevens een gedenkteken van Van Speijk. maar ook het graf van Joost van den Vondel, één onzer grootste dichters, is daar terug te vinden en niet te vergeten dat van Pieter Cornelisz Hooft en Isaac da Costa KENMERKEN VAN DE KOPERETS De ets is in rood koper uitgevoerd en wordt geleverd in een prachtige lijst. De afmetin gen zijn bijzonder groot te noemen n.l. 22 bij 33 cm en is ongeveer 4 maal zo groot als hier boven afgebeeld De oorspronkelijke ets is ontworpen door S. Fokke en bekend geworden door de kunsthandelaar Pieter Fouquet, die leefde van 1729-1800 Beide namen zijn op de ets vermeld. Het Paleis op de Dam, waar Lodewijk Napoleon in 1808 zijn intrek nam en de oude Waag maken deze ets mede tot een aantrekkelijk geheel Boven de ets vindt u de tekst KRONINGSKERK en onderaan GEZICHT OP DE NIEUWE KERK, HET PALEIS OP DE DAM. DE KROON en H M. BEATRIX. KONINGIN DER NEDERLANDEN 30 APRIL 1980. AANTREKKELIJKE PRIJS EN BEPERKTE INTEKENING De prijs direkt aan partikulieren is bijzonder interessant n.l. 145 franco thuis. Na'ont vangst van uw betaling vindt aflevering zo spoedig mogelijk na de Kroning plaats De intekening sluit 15 dagen na de Kroning CERTIFICAAT VAN ECHTHEID Hiermede garandeert Holland Gravure, dat de afbeelding van de Kroningskerk, De Waag en Het Paleis op de Dam afgebeeld op deze koperets oorspronkelijk ontworpen is door S. Fokke en terug te vinden is in de beroemde atlas van Pieter Fouquet, die leefde van 1729-1800 INTEKENBON i n I Ondergetekende heeft om zeker te zijn van zijn bestelling, het totaal verschul-1 digde bedrag van f 145,— reeds over-1 gemaakt t.n.v HOLLAND GRAVURE, F. Lisztlaan 24, Heemstede, op Girore- kening 665187 of op rekeningnummer! van de Algemene Bank Nederland I 563227516 te Heemstede Datum I Adres Postcode/Plaats Telefoon Aantal exemplaren Handtekening In open enveloppe opsturen naar I HOLLAND GRAVURE, Antwoord-1 nummer 203, 2000 WD Haarlem. (Postzegel is niet nodig). vi£ e, rt iloer vana stan 'S VI heel kt. S blee; gesp irde rom< rd ei leizoe een keer ap o inee ale et c tuk in de erlo: aatsi irop; seiz< iirop Kh de et le het Mar 34 te hel twegt et 8] 8pat heeft elndi UM fins rlan erst< t. In De In re

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 14