consulent (e) anderstaligen nederlands genootschap 9IREKTEUR/TRICE STICHTING PIUS X - COLLEGE Beverwijk \LGEMEEN SECRETARIS (m/v) een docent(e) DOCENTEN hoofdleidster GOUDA leraren leraressen midden-holland en rijnstreek psycholoog of psycho-diognostisch geschoold ortho-pedogoog <v/m> i»c. nr. «nni ortho-didacticus (V/m) (vac. nr. 80.04) enkele didactische medewerkers <v/mi («ac.nr.8o.osi enkele didactische medewerkers <v/mi bomi tot opleiding van leraren voor het beroepsonderwijs Postbus 355, 6710 BJ Ede, tel. 08380-33117 e direkt naar h eren- AB Grt >dhaafd rstre kt "i: Coördinatoren programmaontwikkeling m/v Het NGOLB verzorgt de opleiding en nascholing van de technische leraren ten behoeve van het tweede- en derdegraads onderwijs middels een stelsel van avondopleidingen en de Nieuwe Leraren Opleiding te Eindhoven. Het Centraal Bureau van hel NGOLB dat is gevestigd te Ede. treedt hierbij dienstverlenend op met betrekking tot financieel economische- en onderwijskundige aangelegenheden Voor dit Centraal Bureau vraagt het Bestuur: Onderwijskundig medewerker/ster die wordt belast met: - ontwikkeling en coördinatie van vooral nascholingsaktiviteiten voor de leraren m.t.o., b.b.o. en l.t.o.; - deelname aan overleg met organisaties van het betreffende voortgezet onderwijs; - deelname aan beleidsvoorbereidende werkzaamheden van het Centraal Bureau. Van sollicitanten wordt verwacht: - eerste graads bevoegdheid onderwijskunde (of verwant vak); - organisatorische en contactuele kwaliteiten; redactionele vaardigheden; - enige ervaring in - bij voorkeur technisch beroepsonderwijs. Standplaats; Ede. die worden belast met: - coördinatie van de werkzaamheden van de programmacommissies van de part-time opleidingen: - het leveren van bijdragen aan de programmaontwikkeling; t - planning en organisatie van deze programmaontwikkeling. Van sollicitanten wordt venvacht: - bevoegdheid tot het geven van onderwijs aan een school van het NGOLB; - enige ervaring met leerplanontwikkeling; - redactionele vaardigheden; - organisatorische kwaliteiten. Standplaats: Ede. Rechtspositie en salariëring van bovenstaande lunkties geschiedt volgens Rijksregeling. Sollicitaties binnen 14 dagen na verschijnen van dit blad met curriculum vitae te zenden aan het Bestuur van het NGOLB. Postbus 355, 6710 BJ EDE Gld. Nadere informatie kan worden verkregen bij de heer D.A.M. Oddens, Centraal Bureau te Ede. telt. 08380-33117. dat zij Stichting Scholengemeenschap voor Voortgezet Onderwijs in het Eemsmondgebied Secretariaat: Noorderbinnensingel 20 034 BA DELFZUL Snoek.fc™*™ m wam mm mm gen wJÉoor onze Scholengemeenschap waaraan verbonden. Bj Individueel Beroepsonderwijs ihno/rro lager Beroepsonderwijs lhno/lto Middelbaar Beroepsonderwijs opleiding Vormlngsklas. P .a.v.o zoeken wij een die in verband met pensionering van de huidige direkteur per 1-12-1980 belast zal worden met de algemene leiding van de Scholengemeenschap voor Chr. L.M.B.O. in het Eemsmond gebied en de Chr. Avondnijverheidsschool, respectievelijk 600 en 70 leerlingen. Voor deze funktie komt in aanmerking iepiand met onderwijs- bevoegdheden en ruime ervaring in, bij voorkeur, soortgelijk onderwijs. Verder moeten de kandidaten voldoen aan de volgende voorwaarden: belijdend Christen zijn goede contactuele eigenschappen bezitten graad in staat zijn vernieuwingen gestalte te geven, zowel in larvooj onderwijskundige als In sociaal-maatschappelijke zin. duidelijk beschikken over de kenmerken van de goede manager geen bezwaar hebben tégen een psychologisch onder zoek. Belangstellenden worden verzocht hun sollicitatiebrieven met vermelding van opleiding, ervaring, levensloop en refe rentieadressen binnen 3 weken te zenden aan de heer P. K. Mulders, sekretaris van het schoolbestuur, Noorderbinnen singel 20, 9934 BA Delfzijl. -iventuele inlichtingen bij de huidige direkteur, de heer J. IV. Westerholt (tel. mjchool 05960/13608) en de voorzitter van de personeelsraad, de heer J. tengers (tel. thuis 05960/17168). ssei ssei ssei let Bestuur van deze stichting roept i.v.m. pensionering (v.u.t.) van e huidige functionaris per 1 september a.s. sollicitanten op voor de incite van per 16 augustus 1980. ieboden wordt een gevarieerde en zelfstandige werkkring. ch ;erkeli es. U ietvek ot de taak behoort o.m.: het adviseren van bestuur en schoolleiding inzake het te voeren beleid, vnl. in rechtspositionele en financiële zaken, het voorbereiden en notuleren van vergaderingen, contacten met instanties zoals Ministerie en gemeenten, het verzorgen van personeelszaken, het deelnemen aan overleg-organen binnen de school. Ie boekhouding en de salarisadministratie zijn opgedragen aan een iravef nderwijsbureau ter plaatse), kinctie-oisen: minstens v.w.o.-diploma met ruime ervaring in soortgelijke functie bij het onderwijs (eventueel op een afdeling onderwijs van een gemeente-secretarie), goede contactuele eigenschappen, stylistisch vermogen. akkuratesse en een groot verantwoordelijkheidsbesef. iris afhankelijk van leeftijd en ervaring in een van de schalen van B.B.B.R.A. (in eerste instantie wordt gedacht aan schaal 89); >neming in het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds, lichtingen zijn verkrijgbaar bij de huidige functionaris, bij wie ook een tgebreide functieomschrijving is te verkrijgen (J.W.G. Reijkers lefoon school 02510-34152. b.g.g. 34150. privé 02510-24674). ollicitaties binnen 2 weken na het verschijnen van dit blad te richten in het bestuur van de Stichting, secretariaat Büllerlaan 2. 1945 SR everwijk. OAM rc<„ari toni KAMPEN Johannes Calvijn-Lyceum en school voor Havo Wij zoeken m.i.v. 1 augustus 1980 godsdienst/ maatschappijleer van prot. chr. levensovertuiging voor 18 uren. Wij denken aan een verdeling: 9 uren gods dienst en 9 uren maatschappijleer en geven de voorkeur aan iemand met een eerste graads bevoegdheid. U kunt ook solliciteren naar een gedeelte van deze betrekking. Sollicitaties kunt u indienen tot 10 april a.s. Inlichtingen verstrekt de rector, de heer D. Runia, tel. 05202-16022 (school) Of 12982 (huis) b.g.g. 16677. Brieven dient u te richten aan de rector, Jan Ligthartstraat 1, 8265 CJ Kampen. APELDOORN Chr. School voor M.E.A.O. (uitgaande van de „Koningin Wllhelmlnascholen") Kerklaan 21, tel. 055-213405 Per 1 augustus ontstaan door de groei van de school de volgende vacatures: Duits 8-12 uur Engels 16-20 uur Economische vakken m 24-28 uur ±8 uur (bedrijfseconomie, commerclèle economie en algemene economie) Informatica Voor wat betreft de laatste vacature willen we graag in contact komen met een docent (2e of 1 e graads) die naast economische vakken ook Informatica kan geven. Ervaring in de praktijk is in dit geval zeer gewenst. De docent in informa tica kan erop rekenen, dat dit vak als nieuw vak in het meao ingevoerd wordt. Hij zal het moeten uitbouwen tot een examenvak. De school heeft een gemengde bevolking m.b.t. de levensbeschouwing. Van elke docent(e) ver wachten wij, dat hij/zij, rekening houdend met dit gegeven, een bijdrage wil leveren aan het chr. karakter van ons onderwijs. Het lerarenteam is mede betrokken bij de be noemingsprocedure. Inlichtingen worden graag verstrekt door de direkteur, de heer M. A. van Helden, tel. 055-215732, of de adjunkt-direkteur de heer J. Siegelaar, tel. 055-215299. Sollicitaties, indien mogelijk met opgave van de motivering, de loopbaan en referentie-adressen kunnen worden gezonden aan het adres van de school: Chr. School voor M.E.A.O., Kerklaan 21, 7311 AA Apeldoorn, t.a.v. de direkteur. e? '•-HERTOGENBOSCH Chr. Scholengemeenschap Da. H. Pieraon HAVO/MAVO Sam. Morsestraat 2 5223 BB Gevraagd per 1 augustus 1980 (combinaties zijn mogelijk, eventueel ook met niet genoemde vakken). NEDERLANDS v 14 uur2e/3e gr. ENGELS 15 uur 3e gr. FRANS 14uur1e/2egr. GESCHIEDENIS 8uur2e/3egr NATUURKUNDE 18uur2e/3egr. SCHEIKUNDE 14 uur2e/3e gr GODSDIENST 5 uur TEKENEN 8uur1e/2egr. Sollicitaties graag binnen 10 dagen na verschijnen van dit blad. Aan belangstellenden die het christelijk onderwijs uit overtuiging willen dienen wordt verzocht hun sollicitaties te richten aan de directeur, de heer Drs. P. Scherpenzeel, die ook graag alle inlichtingen verstrekt. Telefoon school 073-215139, thuis 073-143914 TECHNISCHE SCHOOL "WOERDEN EN OMSTREKEN" Burg. H.G.v. Kempensingel 23, tel. 03480-12807. Wegens uitbreiding gevraagd per 1 augustus a.s. 1 leraar Ned./' ngl 1 Leraar Schilderen (z.m. metappl. handv.) 1 Leraar Timmeren (pr. th.) volledige 1 Leraar Mech. Techniek weektaak (pr. th.) 1 Leraar Geschied/Aardr. Maatsch. Ir. 1 Leraar P.C. Godsdienst- onderw. 11 lessen De school heeft ongeveer 730 leerlingen, verdeeld over LTO en ITO en er zijn 45 leerkrachten aan de school verbonden. Sollicitaties zien we graag binnen 10 dagen tegemoet, gericht aan de directeur D. Eijlers, Postbus 2120, 3440 DC Woerden. De Vereniging voor Christelijk Voorbereidend Lager Onderwijs te Wllnls vraagt met ingang van augustus 1980 een voor haar 4-klassige kleuterschool „t Startblok". Zij, die het Christelijk Onderwijs uit overtuiging willen dienen en bereid zijn zich in te zetten voor de integratie kleuter- en lagere school, kunnen hun sollicitatiebrief binnen één week na het verschijnen van dit blad richten aan de secretaresse van onze vereniging: mevr. I. Vrielink-van Vliet, Weth. van Damlaan 58, 3648 XM Wilnis. Inlichtingen kunnen ook bij haar worden ingewonnen onder tel. 02979-5291 en bij de hoofdleidster mevr. l. van Esch-Zwiep bij voorkeur op woensdagmorgen onder tel. 02979-3013. Joh. Calvijnschool voor Chr. Mavo Jan Luykenstr. 57, 2806 PE Gouda Tel 01820-15108 Gevraagd per 1 aug. a.s. biologie 25 uur (uitbr. tot 29 uur mogelijk) nederlands 29 uur maatschappijleer 6 uur Ook naar een gedeelte van de uren kan worden gesolliciteerd. Van de sollicitanten wordt verwacht dat ze het chr. onderwijs uit overtuiging willen dienen. Het schoolgebouw bevindt zich op korte af stand van het N.S.-station Gouda. Inlichtingen worden verstrekt door de directeur, H. Snaterse, Egelantierlaan 18, 2803 CB Gouda. Tel. 01820 -17755 Sollicitaties aan het adres van de school De Stichting Schoolbegeleidingsdienst Midden-Holland en Rijnstreek vraagt zo spoedig mogelük een: Zijn/haar taken zullen zijn: - Het stimuleren en organiseren van het onderwijs aan anderstalige kinderen. - Het begeleiden van de leerkrachten die extra onderwijs in de Nederlandse taal geven, en de buitenlandse onderwijsassistenten. Deze begeleiding houdt o.a. in; - het leiden van werkgroepen en vergaderingen - het geven van informatie over leermiddelen die ingezet kunnen worden voor het onderwijs aan anderstaligen. - Het onderhouden van contacten met scholen met anderstaligen en externe instanties om de opvang, het onderwijs en de doorstroming van de anderstalige kinderen in het onderwijs te optimaliseren. Gewenst: - Ruime ervaring in het kleuter- of lager onderwijs. - Een voortgezette studie, minimaal M.O.-A pedagogiek of Talen. - Ervaring in/of met het onderwijs aan anderstalige kinderen. - Goede contactuele en organisatorische eigenschappen en interesse voor taalontwikkeling en tweetaligheid. Salaris: Volgens rijksregeling, afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring. De benoeming zal geschieden voor de periode tot en met 31 december 1982. Rechtspositie: Als de gemeente Gouda; I.Z.A. en A.B.p. Verdere inlichtingen worden verstrekt door de medewerker Onderwijsstimulering, de heer W. van der Lecq. Tel.nr. van de dienst 01820-24122, tel. privé 01728-9472. Opgevraagd kan worden het werkplan van de S.b.D. Uitvoerige sollicitaties te richten aan het Dagelijks Bestuur, t.a.v. de directeur, de heer W. van Dongen» Crabethstraat 38, 2801 AN Gouda. sojiij de SCHOOLADVIES EN BEGELEIDINGSDIENST DRENTHE ~i is een samenwerkingsorgaan van de Drentse gemeentebesturen en de onderwijsorganisaties in Drenthe op grond van de Wet gemeenschappelijke regelingen. De dienst houdt zich onder meer bezig met advisering aan ouders en leerkrachten over het individuele schoolkind binnen zowel het kleuter- en lager onderwijs, als het individueel beroepsonderwijs en het buitengewoon onderwijs. Tevens worden adviezen en informatie verstrekt aan het onderwijs in zijn totaliteit. Het werkgebied van de dienst strekt zich uit over de gehele provincie Drenthe en het functioneren is gericht op zowel het openbaar als het bijzonder onderwijs. Ten behoeve van de reguliere dienstverlening zoekt de dienst een voor 24 uur per week in tijdelijk dienstverband met als stand plaats de gemeente Emmen. De taak omvat: het verrichten van psychologisch onderzoek van leerlingen in het gewoon lager onderwijs en het kleuteronderwijs met leer en/of ontwikkelingsmoeilijkheden; in nauwe samenwerking met de ortho-didacticus zullen ten behoeve van genoemde leerlingen adviezen moeten worden verstrekt aan school en ouders; meewerken in het kader van schoolbegeleiding binnen een regionaal team van pedagogen-didactici en didactische medewerkers. Vereist is: doctoraal examen psychologie in de richting ontwikkelings- en/of onderwijspsychologie dan wel doctoraal examen ortho-pedagogiek met scholing in psycho-diagnostiek. Gewenst is: ervaring in het psycho-diagnostisch onderzoek van 4- tot 12 jarigen. in tijdelijk dienstverband, standplaats nader te bepalen. De taak omvat: ortho-didactische hulp aan leerlingen in kleuter- en lager onderwijs met ernstige leerproblemen, deskundigheidsverhoging van de leerkrachten bij de behande ling van leerproblemen en daarvoor nodige organisatorische maatregelen, opstellen van behandelingsplannen. Vereist is: academische opleiding dan wel MO-B Pedagogiek met spe cialisatie ortho-pedagogiek. Gewenst is: ervaring met Remedial Teaching of andere vormen van indi viduele leerzorg. VOOR ALLE FUNCTIES GELOEN ALS VEREISTEN: bereidheid om zich positief op te stellen mét betrekking tot de eigen identiteit van de scholen. bereidheid tot het werken in inter disciplinair verband. kennis van de organisatie van het onderwijs. kennis van het functioneren van scholen. bezit van het rijbewijs BE. Geboden kan worden: salaris volgens Rijksregeling. de bij de gemeenten geldende rechtspositieregelingen, alsmede enkele eigen bijzondere regelingen. ambtenaarschap ingevolge de Algemeen Burgerlijk Pensioenwet. Er zullen ook medewerkers binnen de dienst mee-solliciteren. INLICHTINGEN worden verstrekt door de heer drs. J J.H. Oosterwijk. directeur en door de heer H.Ch. Meliézer. adjunct-directeur, telefonisch op de dienst (05920) 1 16 66. of privé respectievelijk (05928) 24 03 en (05920) 1 41 04. Sollicitaties onder vermelding van het vacaturenummer binnen 10 dagen na verschijning van dit blad richten aan het Algemeen Bestuur van de Schooladvies- en Begeleidingsdienst Drenthe. Postbus 187, 9400 AD Assen. standplaats nader te bepalen,vast of tijdelijk dienstverband. De taak omvat: uitvoering van pedagogisch-didactische en zo mogelijk bekendheid met ortho-didactische begeleiding in samen werking met schoolteams van lagere en kleuterscholen en medewerkers van de dienst. Vereist is: volledige onderwijsbevoegdheid en zo mogelijk de akte MO-A en/of MO-B Pedagogiek of universitaire studie. Gewenst is: ervaring in het werken met groepen kinderen in de leef tijd van 4 -12 jaar. kennis en ervaring met nieuwe onderwijsvormen. Onder gelijke omschrijving als vac. nr. 80.05 wordt ten be hoeve van het Onderwijsstimuleringsbeleid aan groepen in achterstandsituaties gevraagd naar in tijdelijk dienstverband tot 1 aug. 1981. standplaats nader te bepalen. Voor deze functie wordt tevens wenselijk geacht, een spe ciale belangstelling voor het begeleiden van kinderen met leermoeilijkheden en groepen in achterstandsituaties.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 33