'Amerikanen leven op te grote voet' FAMILIEBERICHTEN 'Marchais was al voor de oorlog spion van Moskou' Opstandige boeren in Paraguay gedood Carter in rede over bezuinigingen: Weer slachtofff op verkeerswe Loonsverhoging bij Dow Chemical verrast vakbonden MAANDAG 17 MAART 1980 TROUW/KWARTET P 14U= iDAG kunnen van maandag tot en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18 00-20 00 uur De kinderen en 15 kleinkinderen van mevrouw G. J. E. van Otterlo-van Veen Marg van Henne bergweg 15 2552 BB 's Gravenhage wensen haar een goede 70-ste verjaardag toe. Heden nam de Here tot Zich onze lieve vader en opa Johannes Breekveldt sinds 31 maart 1976 weduwnaar van Hendrika Cornelia van Gelderen Hij had een kort ziekbed en mocht de gezegen de leeftijd van 85 jaar bereiken. Zijn levensdevies was: „Door genade aange raakt". Den Haag: J. A. Breekveldt Leiden: W. H. Breekveldt N. A. Breekveldt.Kasteleijn Else, Hans, José Voorschoten: J. G. Breekveldt F. Breekveldt-de Vries Eveline, Dorine, Frits, Jaap Den Haag: J. Breekveldt J. Breekveldt-van Muijen Ede. 15 maart 1980 Van Heutszlaan 1754 Corr.adres: Rossinistraat 9, Leiden. Vader ligt opgebaard in het Uitvaartcentrum van de Monuta Stichting, Maanderweg 17 te Ede. Bezoekuren van 9.00-12.00 uur. De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden op woensdag 19 maart 1980 om 11.30 uur in de aula van de Algemene Begraafplaats aan de Asakkerweg te Ede. Voorganger is Ds. J. Ban- ga. Aansluitend vindt de begrafenis plaats, waarna er gelegenheid is tot condoleren. Liever geen bloemen. En Henoch wandelde met God en hij was niet meer, want God had hem opgenomen In Jezus ontslapen onze lieve broer en zwager Johannes Breekveldt oud-hoofd chr. school te Benschop op de leeftijd van bijna 86 jaar. Ede. W. F. G. Breekveldt B. A. Breekveldt-Staal Leeuwarden: A. Groenendijk Velp: J. A. Hulleman-B reekveldt Ede: H. Breekveldt A. Breekveldt-v.d. Hoogt Ede: J. G. Breekveldt L. Breekveldt-Fokkinga Almelo: J. C. Breekveldt-Oberink Ede. 15 maart 1980. Vandaag ging van ons heen naar het Vader huis onze goede zwager Hans Breekveldt gehuwd geweest met onze zuster Riek familie van Gelderen: Tine Ermelo, Dennenlaan 2 DU Harderwijk, Leuvenumseweg 91 Ger Gorkum, Voermanstraat 61 Nee! Aalsmeer, Geraniumstraat 88 Kees Nijmegen, Heidevenstraat 17 15 maart 1980 Neem Heer mijn beide handen en leidt uw kind tot ik aan d'eeuwige stranden de ruste vind. Te zwaar valt m'elke schrede als Te u verlaat O neem mij met u mede daar waar Gij gaat. Gezang 232 Met droefheid geven wij u kennis dat na een langdunge ziekte op Gods tijd van ons is heengegaan mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder, behuwd- en overgrootmoeder Gerritje Elisabeth van Sijpveld geb.: van Genderen op de leeftijd van 76 jaar. Dpendam: TJ. van Sijpveld Resteren: W. van Sijpveld D. W. van Sijpveld-Bomas Tobias-J urriaan G i jsbertus-Gerrit Gerrit-Elbert Hpendam. 16 maart 1980 De Noord 10 1452 PS De overledene ligt thuis opgebaard. Gelegenheid tot condoleren aldaar dinsdag avond tussen 19 00 en 2030 uur. en na de teraardebestelling in het Dorpshuis. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 19 maart a s. na de rouwdienst in de N.H. Kerk te üpendam. welke zal aanvangen om 14.00 uur. „Doch vrij willen u niet onkundig laten, broeders, wat betreft hen, die ontslapen, opdat gij niet bedroefd zijt, zoals de andere mensen, die geen hoop hebben. Want indien wij geloven, dat Jezus ge storven en opgestaan is. zal God ook zó hen, die ontslapen zijn, door Jezus we- derbrengen met Hem." 1 Thess. 4:13-14 Wachtend op die opstanding is, na een zeer gelukkig gezinsleven, in Christus ontslapen, mijn zeer zorgzame en onvergetelijke lieve man, onze lieve vader, schoonzoon, broer, zwa ger en oom Bastlaan Moerland op de leeftijd van 49 jaar. M. W. Moerland-Strootman Henk en Ineke Leo Petra en verdere familie 14 maart 1980 Duikerstraat 22 3067 TB Rotterdam Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren dinsdag 18 maart van 19.30-20.30 uur in „De Burcht", Van Moor- selplaats 2 en na afloop van de begrafenis in de Verrijzeniskerk. De begrafenis zal plaatsvin den D.V. woensdag 19 maart om 15.00 uur op de begraafplaats „Oud-Kralingen", Kralingse- weg 334. Voorafgaand aan de begrafenis zal om 14.00 uur een samenkomst worden gehou den in de Verrijzeniskerk, Springerstraat 340. Diep bedroefd, maar dankbaar voor alles wat hij voor ons betekend heeft, geven wij kennis dat in Christus is ontslapen, onze onvergetelij ke schoonzoon, zwager en oom Bas Moerland oud 49 jaar echtgenote van Magda Moerland-Strootman Zijn getuigenis van het geloof, zijn levenswijs heid en zijn humor zullen altijd in onze herin nering blijven voortleven. Rotterdam: S. Strootman-van Gemeren Apeldoorn: E. Strootman Masnuy St Pierre België: J. M. Scholts-Strootman A. Scholts Weesp: J. W. de Jonge-Strootman M. de Jonge Klundert: P. Strootman J. M. Strootman-Schreuders Lun teren: M. L. Strootman A, C. Strootman-Vroegop Ermelo: A. A. Louw-Strootman H. Louw Zwijndrecht: L. J. Strootman M. L. Strootman-de Waard Zwijndrecht: W. A. HoUemans-Strootman A. Hollemans Zwingelspaan: H. Strootman A. W. Strootman-Veenendaal Rotterdam: G. K. A. Strootman G. Strootman-van Eyk Klundert: K. Strootman C. H. Strootman-van de Meeberg neven en nichten Rotterdam, 14 maart 1980 Heden overleed, in de Hope des Eeuwigen levens, onze dierbare vader, groot- en over grootvader Jacob Molenkamp weduwnaar van Cornelia Donk in de ouderdom van 95 jaar. „Ik ben de opstanding en het leven; die in mij gelooft zal leven, al ware hij ook gestorven" Winschoten: M. G. Grezel-Molenkamp B. F. J. Grezel Linne: C. J. G. Molenkamp A. Molenkamp-v.d. Berg Zuid-Afrika, Kaapstad: G. Molenkamp J. S. Molenkamp- Yeats B reukelen: J. Molenkamp Jr. B reukelen: J. M. Hoornstra-Molenkamp B. Hoorns tra Breukelen: B. Molenkamp M. C. Molenkamp-Korver Canada, Vienland, Ont.: E. C. Degenkamp-Molenkamp H. G. Degenkamp Loenen a'd Vecht: C. P. G. Molenkamp C. Molenkamp-Vermeulen Boksum: A. A. Goeman Borgesius- Molenkamp J. H. G. Goeman Borgesius klein- en achterkleinkinderen Geen bezoek, bloemen en toespraken Breukelen, 14 maart 1980 Straatweg 204 „Nieuw Hoogerlust" De dienst van Woord en Gebed zal plaatsvin den D.V. woensdag 19 maart a.s. om 14.00 uur in de Gereformeerde Kerk, Straatweg te Breu kelen, welke geleid zal worden door de weleer waarde heer Ds W. Molenaar, waarna de bij zetting in het familiegraf zal plaatshebben om 14.45 uur op de Oude Algemene Begraafplaats, Kerkplein te Breukelen. Gelegenheid tot condoleren van 13.00-13.45 uur voor aanvang van de dienst in de consistorie kamer van de kerk, ingang Willink van Collen- straat. „Tc Zal met mijn ganse hart Uw eer vermelden. Heer, U dank bewijzen" Psalm 138:1 Heden heeft de HEERE, geheel onverwacht, tot zich genomen mijn innig geliefde man, onze zorgzame vader, schoonvader ein lieve opa Lammert Klok op de leeftijd van 68 jaar. K. C. Klok-Hoedeman Harmke en Mario Wim en Wies Jan en Dickey Dicky en Hans Greet en Sander Cor en Paul Fester en Marga en kleinkinderen 15 maart 1980 Hessenweg 181 C 3731 JH, De BUt De overledene is thuis opgebaard. Geen bloemen Geen toespraken. De rouwdienst zal gehouden worden donder dag 20 maart om 14.30 uur in de Opstandings- kerk, le Brandenburgerweg te Bilthoven, waarna aansluitend de begrafenis zal plaats vinden op de begraafplaats „Brandenburg" gelegen naast de kerk. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de hal van de Opstandingskerk. Na een langdurige ziekte is van ons heenge gaan, de heer A. M. Kaajan ere-voorzitter van de Drentse Chr. Zangersbond. Geve de Heere troost en sterkte aan zijn vrouw en kinderen. De Chr. Zangersbond afd. Drente Het Bestuur Hoogeveen, 13 maart 1980 Op de vroege zondagmorgen van 16 maart 1980 is in vrede ontslapen nijn lieve man, onze zeer zorgzame vader, opa, schoonzoon, broer, zwa ger en oom, Louis Cornells Roekx op de leeftijd van 65 jaar. „In leven beëdigd rentmeester" Bouwina J. Roekx-Schouten Rudi - Ferry Cocky - Dirk Peter - Etty Herman - Ko Loek - Anneke Bouwien - Ed Sandra Wout Amélie - Hano Elbertine Peter kleinkinderen en verdere familie Burgh-Haamstede, Dreef 4 Corr.adres: Dorpsstraat 142, 2992 BE Barendrecht Geen toespraken - geen bloemen Gelegenheid tot condoleren dinsdag van 19.30- 21.00 uur aan de Dorpsstraat 142 te Baren drecht De rouwdienst zal worden gehouden woens dag 19 maart in de Ned. Herv. kerk (Dorps kerk) om 14.30 uur, waarna aansluitend de begrafenis zal plaatsvinden op de begraaf plaats te Barendrecht plm. 15.15 uur. Wij hebben hier geen blijvende stad, maar zoeken naar de toekomende. Hebr. 13, vers 14. Heden is op 83-jarige leeftijd in Jezus ontsla pen mijn lieve man, onze vader groot- en overgrootvader Simon Kooiman echtgenoot van Jantje Gutter Soest: J. Kooiman-Gutter Stoney Creek (Canada): H. Kooiman-Tichelaar Barendrecht: C. Kooiman A. A. Kooiman-Eiserman Maarssen: A. Knepper-Kooiman J. Knepper Lethbridge (Canada): M. Nieuwendijk-Kooiman H. Nieuwendijk Soest: C. v. Vliet-Kooiman A. v. Vliet Loc hem: G. de Wilde-Kooiman C. H. de Wilde IJsselstein: A. Klein-Kooiman J. Klein Zeist: N. v.d. Craats-Kooiman W. J. v.d. Craats Klein- en achterkleinkinderen Soest- 14 maart 1980. Bejaarden Centrum Molenschot, Kamer B 305. Correspondentie-adres: A. v. Vliet, St. Theresiastraat 19, 3762 CX Soest Thuis liever geen bezoek. De overledene is opgebaard in het Mortuarium van het Ziekenhuis „Zonnegloren", Soester- bergsestraat 125 te Soest Gelegenheid tot con doleren dinsdag 18 maart a.s. van 19.00-19.30 uur. De rouwdienst zal D.V. worden gehouden woensdag 19 maart a.s. om 11.00 uur in de kerkzaal van Ziekenhuis „Zonnegloren", waarna aansluitend de teraardebestelling zal plaats hebben om 12.00 uur op de Algemene begraafplaats aan de Veldweg te Soest „De Heer is mijn Herder, mij zal niets ontbreken". God nam heden van ons weg, mijn geliefde zeer zorgzame man, onze beste broer, zwager en oom Jacob Wouter van Dreven officier in de Orde van Oranje Nassau geboren te Wageningen, 4 april 1899 Uit aller naam: A. L. van Dreven-Oostindiër 6816 RE Arnhem, 14 maart 1980 Pollendal 7 Geen bezoek aan huis en geen bloemen De overledene is opgebaard in het rouwcen- trum aan de Thorbeckestraat 1 te Arnhem. Gelegenheid tot afscheid nemen aldaar maan dag en dinsdag van 19.30-20.00 uur. De rouwdienst wordt gehouden op woensdag 19 maart om 10.00 uur in de Hervormde Kerk aan de Kemperbergerweg te Schaarsbergen, waarna de crematieplechtigheid zal plaatsvin den om 11.00 uur in het crematorium „Mosco- wa" te Arnhem. Gelegenheid tot condoleren na de crematie plechtigheid. Algemene kennisgeving Precies een week na het overlijden lieve vroüw en onze moeder is, bespaard] ven voor alle zorgen, eveneens onverwad ons heengegaan, en nu bij God, on» vader en opa Henk Heinen op de leeftijd van 54 jaar. Winterswijk: Roel en Ria Wouter Monique en Joop Hilversum: Erik Harderwijk: Dieneke valt t om a mode mee mo< utle i e m< 3844 AL Harderwijk, 14 maart IS Beneluxlaan 50 Correspondentie-adres: R. Heinen, Bargerbosch 28, Winterswijkfe#n hebt De begrafenis vindt in familiekring pla^m r de begraafplaats „Berkenhove" te Aalti en. Z De dienst van Woord en Gebed word jatle woensdag 19 maart a.s. om 14.00 uur geh t koo in het Uitvaartcentrum, Romienendiekj Aalten, waarbij u wordt uitgenodigd. Geen gelegenheid tot condoleren. ilate ook „Ik lag en sliep gerust van 's Here jdavei be elen< atm God heeft tot Zich genomen mijn lieve ln6- wer Zo en 2 irdai rerd. er i len onze vader en opa Jan Adrianus Oosterhoff in de leeftijd van 73 jaar. C. B. Oosterhol kinderen en kleinkindere cr at j< ütge ook k 14 maart 1980 Pieter Postsingel 74 1067 AR Amsterdam De overledene is opgebaard in een der r< mers van Uitvaartcentrum Zuid, Fred straat 91 (v/h Prinses Irenestraat) te At dam, alwaar bezoek dinsdagavond van uur. pr-w De teraardebestelling zal plaatshebben dag 19 maart tegen 11.00 uur op de beft plaats Westgaarde, Ookmeerweg 275 tJ sterdam, (einde Osdorper Ban, bereikbaJ bus 23). Vertrek van Uitvaartcentrum Zuid tel n wt h°<f' Op Zijn tijd heeft onze genadige Vader toi genomen mijn lieve man, onze zorgzame en grootvader Gerard de Jager op de leeftijd van 77 jaar. H. de Jager-Visser kinderen en kleinkinderen Bilthoven, 14 maart 1980 ,,d'Amandelboom" Corr.adres: M. de Jager, Copijnlaan 40, 3737 AW Groenekan Geen bloemen Condoleantiebezoek dinsdag van 20.001 uur in „d'Amandelboom", Noord Houd j( laan te Bilthoven. De teraardebestelling zal D.V. plaatsv woensdag 19 maart om 15.00 uur op graafplaats „Den en Rust" te Bilthoven. amei toti i ai ;ed 1 PARUS (Reuter) Het linkse Fran se weekblad Nouvel Observateur be schuldigt de leider van de Franse communistische partij, Georges Mar chais, ervan dat hij al voor de tweede wereldoorlog een geheim agent van het Kremlin was. Marchais moest zich de afgelopen week al verdedigen tegen de beschul diging dat hij in de oorlog als vrijwil liger heeft gewerkt in een vliegtuigfa briek van nazi-Duitsland. Marchais en zijn woordvoerders wijzen beide verwijten van de hand. De Nouvel Observateur schreef giste ren dat Marchais zich voor de oorlog in dienst stelde van de Komintern. Moskou zette deze organisatie in 1919 op om revolutionaire activiteiten te gen kapitalistische regeringen aan te moedigen, en hief haar tijdens de tweede wereldoorlog op. In het begin van zijn na-oorlogse carrière in de Franse communistische partij zou Marchais nog regelmatig contact hebben gehouden met vroegere Kom intern-leiders. Marchais' oorlogsverleden is al tien jaar omstreden. Toen doken voor het eerst berichten op dat hij vrijwillig in de Messerschmidt-fabriek in Augs burg had gewerkt. Vorige week meld de het weekblad l'Express dat het beschikte over documenten waaruit blijkt dat Marchais zich in mei 1944 bij de Duitse autoriteiten had gemeld met een verzoek om zijn registratie met een Jaar te verlengen. Marchais heeft altijd gezegd dat hij tot mei 1943 als dwangarbeider in Frankrijk heeft gewerkt. SAO PAULO (AFP) Meer dan 120 opstandige boeren zijn door rege ringstroepen gedood in Paraguay. Een verslaggever van de Braziliaanse krant O Estado de Sao Paulo wist dat gisteren te melden. Het Paraguay- aanse leger kwam in actie nadat een autobus was overvallen. Boeren zou den dit hebben gedaan om de aan dacht te vestigen op de ellendige toe stand waarin de kleine landbouwers in Paraguay leven. Het ministerie van binnenlandse zaken In de hoofdstad Asuncion sprak echter van „bandie ten". die een bus hadden overvallen. Van optreden van de militairen werd geen melding gemaakt. itati late wa veg hij DEVENTER(ANP) Tw rege; e er WASHINGTON (Reuter, ANP) President Carter heeft zijn landgenoten het verwijt gemaakt dat ze op te grote voet leven, door te veel op krediet te kopen. Hij zei dit vrijdagavond tijdens een persconferentie, nadat hij eer der maatregelen had aange kondigd tegen de inflatie in de VS. Volgens Carter hebben de Amerika nen het gezegde „een penny gespaard is een penny verdiend" ingeruild voor de redenatie dat „een penny geleend een penny verdiend" is. De inflatie bedraagt in Amerika al 18 procent op Jaarbasis. Carter zei dat de manier waarop hij de inflatie wil bestrijden „eerst pijn zal doen, maar later grote voordelen zal opleveren." De maatregelen zijn tegelijk bedoeld om het betalingstekort, dat op het moment geschat wordt op 20 miljard dollar, te doen omslaan naar een be talingsoverschot van 13 miljard dol lar in 1981. De bedoelde maatregelen zoals die door Carter vrijdagavond werden aangekondigd, en waarvan wij mel ding maakten in een deel van de edities van zaterdag, behelzen onder andere een vermindering van de over heidsuitgaven met 30 miljard dollar en een verhoging van de invoerprij zen van olie. die de benzineprijzen met ongeveer vier cent per liter moet laten stijgen. Protest De bezuinigingen op overheidsuitga ven die Carter heeft aangekondigd, betreffen vrijwel alle sectoren behal ve defensie. Er komt minder geld beschikbaar voor energievoorziening, buitenlandse hulp. aanleg van snel wegen. geestelijke gezondheidszorg en openbaar vervoer. Ambtenaren in Washington hebben uitgerekend dat Carters plannen zul len uitmonden in een stijging van de detailhandelsprijzen van zo'n 11,75 procent. Men hoopt echter dat op de langere duur de inflatie zal kunnen afnemen met tien procent Niet iedereen betoont zich intussen even gelukkig met Carters plannen. Senator Edward Kennedy heeft laten weten het programma „te laat en niet eerlijk tegenover de Amerikaanse be volking" te vinden. Kennedy zelf is voorstander van een toezicht op lo nen en prijzen, maar Carter had al gezegd dat hij in ieder geval niet van plan is het congres om speciale be voegdheden te vragen om de inflatie op die manier te bestrijden. Vak bondsleider Jesse Jackson zei te vre zen dat deze vorm van inflatiebestrij- ding arbeidsplaatsen gaat kosten. Jackson kondigde aan op 17 mei een protestmars te gaan organiseren in Washington. De president heeft de Federale Reser ve Bank, een stelsel van twaalf cen trale banken, de bevoegdheid gege ven beperkingen op te leggen bij het verlenen van kredieten die voor ande re dingen worden gebruikt dan voor de aanschaf van een auto of een huis. Overigens berekenen de meeste com merciële banken sinds vrijdag aan hun meest kredietwaardige klanten een rente van 18,5 procent. De presi dent zei dat hem reeds volledige steun was toegezegd door zowel me de-democraten als door republikei nen in het congres. tienjarigen, S.A. Klein Sw e he T.B. Brakel, beiden uit T pun omgekomen toen hun auti £slc schate (gemeente Deven n een boom botste. L ep t lang HEILOO De 55-jarige A H. van der Meyden uit tuint kwam zondagmiddag om dat toen zij met haar auto ovefken rail op de andere rijbaan 'eme werd uit de auto geslingerd was :t kt ten g SCHOORL De achttienj ne van den Berg uit All om het leven toen de auto meereed in Schoorl te w: De bestuurder van de auttf1 rijbewijs had en onder ir alcohol verkeerde, bleef oi LOSSER De twintigj Kuipers uit Glanerbrug vl ser met zijn auto uit de belandde in een droge sloo leefde het niet. naa rdwi [ooft zett» VLISSINGEN (AN-) Het chemische bedrijf Dow Chemical in Temeuzen heeft zijn personeel, dat normaal on der de CAO valt, een prijscompensa tie toegezegd van 2,9 procent met ingang van 1 maart Aan bepaalde groepen, die buiten de CAO vallen, is zelfs vier procent loonsverhoging toe gezegd. Met de drie procent voor schot die DOW haar werknemers al per 1 Januari heeft toegekend komt de totale loonsverhoging voor de werknemers van DOW in de eerste BODEGRAVEN De 55- J. van der Stok uit Vlist aangetroffen op de pari rijksweg twaalf in Bodeg was kennelijk aangereden auto. die na het ongeluk reden. LITH In Oijen (Gem U 45-jarige G. J. Veld en diet echtgenote P.B. Veld-Tet aal. Reek omgekomen. Zij wenk Ut reden door een andere p 10. wagen, waarvan de bestui tx voorrang verleende. H. afk.) 1.22. le teli 37. mu vnn t jaari drie maanden van dit zes procent voor de werkers, en op bijna zevt voor degenen die buiten len. De vakbonden in Ze door deze actie van Dow volledig verrast. norit dl FNV-distric tsbestuurder zei dat Dow hiermee duid#*nl hoe hypocriet de houding werkgevers in dit verban<fe' namelijk een van de voorn den van het VNO. dat sterk hl overheidsingrijpen en bet maatregelen Dow lapt de en de loonwet met dit geba kelijk aan haar laars, waai acties van de vakbonden loonpauze en de loonwe rechtvaardigt, zegt BIJ van) eekh •el. 6. 10. be tbr 8 g< ïnvis ;n l it. 21 vre< ecl d. ig vo norit tam erroi

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 8