valt systeem niet af Leeuwenhoek: Moskou of niets Nederland praat over alternatief Jan Timman neemt alleen de leiding itiator vernieuwde tuchtrechtspraak grossiert in gele kaarten raf Raas (geschort aalprogramma Regerings-bij eenkomst over Spelen Lange weg verslikt zich in Vogel Chef de mission geen voorstander van alternatieve Spelen De beste manier om je boot te verkopen is 'n Mini-advertentie plaatsen. Bel 020-936868 Verlies voor BOB ERDAG 15 MAART 1980 SPORT TROUW/KWARTET 35 Matty Verkamman :UWARDEN Oekie Hoekema mag morgen met SC ibuur gewoon weer mee voetballen tegen Heracles. Daar het een paar dagen geleden niet naar uit, want de ranke ivoerder van de Friese eerste divisieclub werd zondag bij Vlaardingen door drs. Maurice de Hondt uit het veld aurd. „Als iemand een ander trapt en ik ben de scheids- bruüjter, dan ervaar ik dat als een persoonlijke belediging, als stuk aantasting", zegt De Hondt deze week toevallig in Panorama-artikel over de arbitrage. fas zondag volgens deze nieuwe- n de wereld van het betaalde al het geval toen hij Hoekema een been van de Vlaardingse Herman den Haag zag trappen, ondt vond dat geel waard en ood, omdat Hoekema eerder in fdstrijd al een gele kaart had en. Maar helaas voor De donderdagavond achtte de reiscommissie niet voldoende be- ateriaal aanwezig en sprak Oe- oekema vrij. Alleen zijn eerste aart uit de bewuste wedstrijd, ;ma's vijfde van dit seizoen, gehandhaafd. as donderdagavond een bont chap dat in Zeist aan de tucht- 9' issie voorbij trok en van Hoe- s onschuld getuigde. Daar was ouwer Fred van Hal, de man FC Den Haag als manager toen Hoekema nog bij die club e; daar was een meneer Erke- bestuurslid van DS'79 en de ratie van Cambuur-speler Hans Er- daar was Cambuurdoelman Tukker; en daar was Herman vobfcag. de speler die een provoce- *-icje uithaalde door zich bij trap in de vijandelijke muur èlen. Hij zal daar de gebruike- uw- en trekspelletjes wel heb- leegespeeld, terwijl Hoekema onze sportredactie TERDAM Jan Raas mag, i gisteren in enkele edities Trouw nog kon worden ge- morgen toch deelnemen de wielerklassieker Milaan- Remo. Zoals bekend werd ereldkampioen bij de pro- onals door de Franse wie- Dnd voor vijftien dagen ge rst, omdat hij als de aan- ter van een korte staking in wegwedstrijd Parijs-Nice 1 beschouwd. De rechtspre- van de FFC kwamen zelfs >r dan gepland bijeen om voor de koers op Italiaan- odem aan de ketting te werd aangenomen, de UCI, de internationale erunie, verplicht was om schorsing van minder dan g dagen over te nemen. In ;eval geldt in alle aangeslo- anden een startverbod. De leur van de Koninklijke rlandse Wielrenunie, Har- leuwese, ontdekte echter, Ie reglementen van de UCI e FICP, de profsectie van overkoepelende orgaan, el- op dit punt tegen spreken, succes gingen hij en Raas' [leider Peter Post in beroep osy Esch, de (Luxemburgse) voorzitter van de FICP. wese: „Heel correct en met eglementen in de hand heb- wij in Luxemburg onze se collega's ervan weten te tuigen, dat Jan Raas in ie- geval de gelegenheid moet >en om zich met zijn advi- tegen de straf- te verwe- De strafcommissie van de zal zich binnen veertien i opnieuw over het inci- in Parijs-Nice, door de be- le koersdirecteur Jean liet aangedikt tot een halve Idramp, beraden. „We heb- •astgesteld, dat er een on- beslissing is genomen", Meuwese. „Bij wijze van is Raas uit de wedstrijd .giald en beboet. Voor een WW enner is dat al heel wat. Ir daarnaast werd hij alseni- iroordeeld tot een schorsing jftien dagen en een boete duizend gulden. Ik heb het it bufel. dat de Fransen binnen- wanneer de zaak Raas aan orde komt, het hoofd koel flen en nuchterder reageren enkele dagen geleden. kaard proberen we met de '126horti :werl met ire irting van deze straf te iken, dat die wordt kwijtge- De lden. Bovendien, waar is d Einde, als je een plaatselijk jen v lid de macht geeft een ren- idmi 1 straffen?" AAG Competitie-leider Jan gts van de KNVB heeft voor vea te divisie een inhaalprogram- tgesteid op 15 en 16 paril. Dit •and met het feit dat de wed- SC Cambuur-Voiendam en nbe-foningen-Helmond Sport waar- ijk beslissend zijn voor het •enschap van de derde perio- or die derde periode-titel is ns ook Wageningen niet kans- n ma ikelijk had Huijbregts een inhaalwedstrijden op verschil- p ^ata vastgesteld. Gezien de be- die op het spel staan zijn reged genoemde ontmoetingen nu 91 iteld voor woensdag 16 april. Thaalprogramma ziet er als, it: dinsdag 15 april: Heeren- ndhoven. Woensdag 16 april: oort-SW. Wagenir.gen-Veen- Grojiingen-Helmond Sport, ur-Volendam B Hi/Edstrijden beginnen om 19.00 stelde dat hij zich hooguit had los gerukt toen Den Haag op zijn tenen was gaan staan. Een feit was dat ook een man als FC Vlaardingen-trainer Hans Dorjee de rode kaart belache lijk vond en de tuchtcommissie eer gisteren een scheidsrechter afviel. Dat gebeurde in het verleden met het oude tuchtsysteem herhaaldelijk. Tot voor dit seizoen leidden de mon deling behandelde gele kaarten veel al tot een brok theater omdat de spelers er een gewoonte van maakten om elkaar te dekken. Voor de scheids rechter bracht dat bijzonder onge makkelijke situaties met zich mee; hij was op die dubieuze zittingen de kroongetuige maar voelde zich vaak de verdachte. Studiecommissie Oekie Hoekema zat namens de spe lersvakbond WCS in de studiecom missie-Van der Kroft die de nieuwe rechtspraak (pas een tuchtrechtelijke maatregel na drie gele kaarten) er door kreeg. In een rapport stelde die commissie onder meer kritisch ten aanzien van het opgeruimde systeem: „Bij mondelinge behandelingen be staat de mogelijkheid de waarheid geweld aan te doen. Spelers/tegen standers kunnen in de verleiding ko men elkaar in bescherming te nemen." Hoekema, na zijn vrijspraak: „Dat wil niet zeggen dat er per definitie wordt gelogen. Ook scheidsrechters kunnen tenslotte fouten maken. De verklaringen van de grensrechters en de scheidsrechter waren donderdag bijvoorbeeld in strijd met elkaar. Er heerste trouwens geen stemming van: De Hondt heeft verloren en ik heb gewonnen." Opmerkelijk is dat Hoekema (31) als initiator van de vernieuwde tucht rechtspraak, tot de kaarten-topsco- rers van dit moment behoort. Na zijn eerste trio werd hij voor drie wedstrij den geschorst en voor een tweede uitsluiting is nu dus nog maar één strafkaart nodig. De 'recividist': „Ik Oeki Hoekema: „Van die eerste twee kaarten gaat toch een preventieve werking uit." hoor wel eens dat Hoekema het slachtoffer van zijn eigen systeem is geworden. In Studio Sport werd zon dag ook een dergelijke opmerking gemaakt. Nou ja, het is mijn systeem natuurlijk niet. Persoonlijk hoefde het voor mij niet, want in het verle den had ik nooit problemen. Ik ben één keer geschorst geweest toen ik zestien was. Maar nadat was geble ken dat velen ongelukkig waren met het oude systeem, niet alleen de spe lers, en een commissie werd gevormd om tot een nieuwe vorm te komen, was ik best bereid om daar aan mee te werken." Hoewel van begin af aan de indruk bestond dat het nieuwe, tamelijk ad ministratieve en niet zo strenge sys teem een vrijbrief voor de notoire schoppers betekende, is Oekie Hoe kema het ook nu nog niet eens met die kritiek. „Toen het systeem door de algemene vergadering was, werd over en weer geschreven dat nu het hek van de dam was. Via streng op treden heeft de tuchtcommissie die kritiek maar mijn idee willen weerleg gen. Ik ben het daar niet mee eens. Het oude systeem deugde niet. Je kon de dupe worden van scheidsrechter lijke dwalingen. Soms gebeurde het dat er zo maar iemand als voorbeeld werd uitgepikt." Slap aftreksel Met die laatste opmerking geeft Hoe kema aan dat de veel gehoorde en door de voetballers zo gekritiseerde willekeur in de arbitrage hét grote probleem was. Maar let wel: die wille keur werkte voor de spelers in feite niet eens negatief. Vrijwel nooit werd een gele kaart ten onrechte geegeven. wél werden (en worden) gele kaarten ten onrechte op zak gehouden. Waar het voor de hand lag om er naar Engels voorbeeld eindelijk eens alles aan te doen om de scheidsrechters tot een uniforme leiding te bewegen, be sloot men een in principe goed sys teem op de helling te zetten. Daar kwam dan een slap aftreksel voor terug, dat in de praktijk nota bene in bijzondere mate afhankelijk is van een eensluidende leiding. Charles Corver, de toparbiter nog wel, toonde tijdens Ajax-Feyenoord ondubbelzin nig aan dat de scheidsrechters het systeem niet serieus nemen. Corver- had wel vier maal geel in de vorm van een voormalige boeking kunnen en moeteri geven, terwijl voor ruwe over tredingen niet veel minder gele kaar ten op hun plaats waren geweest. Corver trok evenwel geen énkele kaart. Andere arbiters, zoals Henk Weerink, presenteren hun plastic hulpmiddel weer voor futiliteiten. En intussen mag een man als Huub Ste vens tot aan de 25ste competitieron de drie zware overtredingen maken eer hij voor vier duels aan de kant gaat. Meer rust .Hoekema: „Dat scheidsrechter A voor het wegtrappen van de bal wel een gele kaart geeft en scheidsrechter B weer niet, zegt niets over het sys teem. Het systeem heeft anderzijds wel tot meer rust geleid. De rellen en opstootjes rond de scheidsrechters zijn vrijwel verdwenen. De reacties in het veld op gele kaarten zijn rustiger geworden. Bovendien gaat er toch wel een preventieve werking van die eerste kaarten uit. Schouwenaar staat bij ons nu op twee kaarten, maar die kijkt nu toch wel even uit." Hoekema heeft nochtans één be zwaar tegen het functioneren van de huidige tuchtrechtspraak. „De straf maat is nog geënt op het oude sys teem. De mensen die zich over de straffen buigen, interpreteren de kaarten op de oude wijze. Vroeger was het meestal „een kaart een wed strijd". Nu is drie maal geel vaak drie wedstrijden. Maar dat staat verder los van het systeem op zich. De aan sluiting functioneert niet optimaal." DEN HAAG Nederland zal met een hoge ambtelijke delegatie deelnemen aan internationaal overleg maandag in Genève over een mogelijk alternatief voor de Olympische Spelen in Moskou. De Neder landse ambassadeur in algemene dienst van Barneveld-Kooy en direc teur generaal J. Verhoeve van CRM zullen op het overleg aanwezig zijn. Behalve Nederland doen nog elf landen mee, waaronder de Verenigde Staten, Australië en Engeland. Op de vraag hoe de deelname aan dit gesprek over een alternatief voor Moskou zich verhoudt tot het regeringsstandpunt dat de sportorgani saties uiteindelijk zelf moeten uitmaken of ze naar Moskou gaan. zei de woordvoerder van buitenlandse zaken: „De Nederlandse regering heeft negatief over de deelname aan Moskou geadviseerd. In Genève zal worden gezocht naar mogelijkheden om voor sportlieden die niet naar Moskou gaan andere spelen te organiseren. Dat hoeft niet tezelfdertijd, het is niet de bedoeling alternatieve Olympische Spelen te houden. Nederland is gevraagd aan dit overleg deel te nemen, we willen weten wat de andere landen voor voorstellen hebben," aldus buitenlandse zaken. De heer Koos Idenburg, de voorzitter van het Nederlands Olympisch Comité, neemt het de Nederlandse regering niet kwalijk dat zij graag precies wil weten wat de mogelijkheden van alternatieve Spelen zijn. „Ik vraag me alleen af wat de uitkomst van die bijeenkomst zal zijn. De internationale overkoepelende sportbonden hebben besloten dat de Olympische Spelen in Moskou zullen worden gehouden. Geen nationa le sportbond kan dus deelnemen aan iets alternatiefs, dat geen goedkeuring krijgt van de internationale federaties. Ik vraag me af waarom men in overheidskringen denkt dat deze problemen oplosbaar zijn." door Max Pam LEEUWARDEN Na de achtste ronde van het Nederlands schaakkampioenschap heeft de ranglijst het uiterlijk gekre gen. dat overeenkomstig is met de verwachtingen vooraf. Timman heeft alleen de leiding genomen, nadat hij gisteren op superieure en kordate wijze Van der Wiel van het bord had gezet. Van der Wiel had gemeend zijn ko ningsvleugel met f5 straffeloos te kunnen verzwakken, maar Timman legde met enkele dynamische ma noeuvres alle feilen van de zwarte stelling bloot. Een wanhopig tegenof fensief van Van der Wiel werd in de kiem gesmoord en toen kon Timman de vijandelijke koning als een smake lijk hapje consumeren. Timmans naaste belager liet het weer eens afweten op een manier, zoals hem al vaker is overkomen. Met gede- door Johan Woldendorp DEN HAAG Lake Placid is geen Lake Panic of Fake Placid meer. Die ene vaalgele schoolbus en dat andere geeesteskind van een regionale maatschappij zijn ruimschoots voldoende om de passagiers naar hun bestemming te brengen. Lake Placid vijf straten, een paar honderd huizen en vijf ijsbanen duikt weer onder in de anonimiteit; worstelend met een dreunende kater, waartegen zelfs de inventaris van de lokale drogisterij niet bestand is. Dat wel. Want de hoogbejaarde IOC-bonzen lieten een gifwolk van gigantische tekorten ach ter. De sobere Winterspelen kostten „slechts" tweehonderd miljoen dollar. m Achter de schermen worden de laat ste klussen voor het volgende evene ment, de „echte" Olympische spelen in Moskou, afgewerkt. De komende maanden wordt duidelijk hoe dat overdreven spektakelstuk er uit gaat zien: Zeker is, dat „Moskou" door gaat. Zeker is ook, dat het Internatio naal Olympisch Comité opnieuw niet tot bezinning komt. Toch zijn er de afgelopen weken volop voorzetten ge geven. Terug naar Olympia was de meest afgemeten pass. Het IOC stond echter niet op de goede plaats. Het parlement van irreëel denkende blau we blazerdragers zal blijvend zijn zege over een eeuwigdurende, wereld wijde en dus peperdure toernee uit spreken. Enkele weken Lake Placid hebben onder andere Bram Leeuwenhoek tot de conclusie verleid, dat het Olympi sche roer om moet. „Het IOC zal zich over een aantal dingen moeten bera den," vindt de chef de mission van de Nederlandse ploeg. „Het dient zich af de vragen of het er mee door moet gaan Olympische Spelen steeds in andere plaatsen, met nieuwe dure ac commodaties, te organiseren. Wat moet Lake Placid nu met vijf ijspis- tes? Er wonen zo weinig mensen in dat gebied, dat er helemaal geen ach terland voor bestaat. Het is beter om een cyclus van drie of vier landen op touw te zetten. Innsbruck heeft het vier jaar geleden goed gedaan, Sap poro in 1972 ook. De stadions kunnen dan vaker worden gebruikt. Nu er zowel in Europa als in Azië een stad met uitstekende voorzieningen ligt, is er n Amerika misschien ook zo'n centrum te creëren. Wanneer die drie werelddelen rouleren, druk je de kos ten op een geweldige manier. Boven dien moet je voor de onderbrenging van de atleten een beroep op univer sitaire complexen kunnen doen. Voor de zomerspelen geldt uiteraard het zelfde WU het IOC een dergelijke suggestie niet overnemen, dat zal het zich toch op zijn minst moeten afvra gen hoe zinvol het is om stadions met een capaciteit van honderdduizend toeschouwers te bouwen. De functie van de televisie wordt steeds belan grijker. Stadions met dertigduizend plaatsen bepalen waarschijnlijk het toekomstbeeld. En tot slot: ik zou het niet gek vinden als alle IOC-landen meebetalen in de kosten. Het is onre delijk, dat het voldoen van de reke ning op één stad neerkomt." Het idee lijkt nauwelijks haalbaar. Want ook al heeft het IOC een studie commissie (onder leiding van de Griekse premier Karamanlis) in het leven geroepen, die moet onderzoe ken of de Spelen op één vaste, neutra le plek georganiseerd kunnen wor den, voorzitter Kilanin voelt er, blij kens een reactie in The Washington Post, weinig voor. „De steden klagen er over, dat de kosten de pan uitrij zen. Dat is een foute redenering. Er worden voorzieningen in het kader van een normale stedelijke ontwikke ling aangebracht, die gedurende vijf tig of honderd Jaar hun nut kunnen bewijzen. Over die periode moet het dan ook worden afgeschreven," klinkt het weinig realistisch uit de mond van de Ierse Lord. In 1974 wees het IOC-congres Moskou aan als de stad. die de Spelen van dit jaar tot een goed einde mag brengen. De hoofdstad van de Sovjet-Unie haastte zich te verklaren, dat er rela tief maar weinig kosten aan het gi gantische evenement verbonden zul len zijn. Killianin bagatelliseerde de politieke achtergrond van het-geheel door enkele weken geleden weinig fijntjes op te merken: „Ik koester helemaal geen sympathie voor de junta in Argentinië, maar ik zie niet in. waarom sommige mensen van me ning waren, dat twee jaar geleden in dat land het wereldkampioenschap Bram Leeuwenhoek: „Ik vond de val van Andriessen erger dan de val van Ria Visser". voetbal niet gehouden kon worden. Ik zie daarom ook geen verband tus sen de Russische inval in Afghani stan en het organiseren van de Olym pische Spelen in Moskou." Er vanuit gaande, dat Nederland in de tweede helft van juli met een groep sportlieden in Rusland verte genwoordigd zal zijn (het NOC staat nog steeds op het standpunt dat dat moeti. dan verzorgt Leeuwenhoek nog één optreden als chef de mission, voordat hij in 1981 die functie neer legt. „Op het toewijzen van de Spelen aan Moskou heb ik geen enkele in vloed gehad." zegt hij „Je accepteert het of je accepteert het niet. Zo een voudig ligt dat. Uit de politieke hoek komt de drang om de Spelen de ko mende zomer te boycotten. Ik heb er persoonlijk moeite mee, dat in de relatie sport-politiek de liefde altijd van één kant komt. De sport probeert de politieke bemoeienis telkens van zich af te schudden. De oproep tot een boycot is trouwens in strijd met het Olympisch handvest. De nationa le Olympische comités zijn reglemen tair onafhankelijk. Hoe groot die on afhankelijk echt is, zal de komende twee maanden duidelijkworden. Hoewel ik niet onder stoelen of ban ken steek, dat ik op de VVD stem. vind ik. dat de Spelen dit Jaar ii. Moskou gehouden moeten worden Als Je de Oosteuropese landen als IOC-leden accepteert, hebben ze ook het recht om de Spelen te organise ren. Dat aspect is nog niet zo voor het voetlicht gekomen. Indien de Spelen wel geboycot worden, ontstaat er er gens een breuklijn. Overwogen wordt dan om alternatieve Spelen te hou den. Wellicht gaat het NOC zich over dat punt beraden, maar als de verga dering voor het alternatief kiest, doe ik er niet aan mee. Het is voor mij Moskou of niets. Als ik chef de mis sion van een Nederlandse ploeg op alternatieve Spelen zou moeten wor den. dan zou ik met een Ja-woord een politieke keuze moeten doen en dat wil ik niet." „Ik heb." vervolgt Leeuwenhoek, „de wijze, waarop de Amerikanen in Lake Placid politiek bedreven, als zeer on aangenaam ervaren. De ijshockey- wedstrijd Verenigde Staten-Rusland was geen sportontmoeting, maar een politieke demonstratie. Dat presi dent Carter na afloop een telegram stuurde met de inhoud: ,Dit is een overwinning van de vrije wereld', vind ik zeer onsmakelijk. Dit en het onaangenaam klinkende hysterische gekrijs van het publiek doen mij de vraag stellen: ,Wie bedrijft er nu sport en wie politiek?' Als Moskou dezelfde organisatorische blunders zou maken als in Lake Placid het geval was. dan ben ik er van overtuigd, dat die fou ten heel anders beoordeeld worden." Leeuwenhoek heeft dat politieke be wustzijn ook bij sportmensen be speurd. „Een aantal topsporters weet echt wel wat het wil. Ik vind echter, dat er een grens gesteld moet worden In die zin. dat je dient te weten waar je wel en waar je beter geen uitspraak over kunt doen Ik probeer me zo neutraal mogelijk op te stellen. Maar je mag echt weten, dat lk als WD-lid grote bezwaren heb tegen standpun ten van mijn partijgenoten met be trekking tot Olympische zaken. Dat is echter geen reden om zo'n club vaarwel te zeggen. Op de dag. dat Ria Visser op de drieduizend meter viel. trad Andriessen af als minister van financiën, 's Avonds, toen ik alles rus tig de revue liet passeren, heb ik gezegd, dat ik de val van Andriessen erger vond dan de val van Ria. Dat is. uit zijn verband gerukt, openbaar ge worden in Nederland. Ik zat erg in over de ongelukkige race van Ria, maar geplaatst in een maatschappe lijk perspectief is het aftreden van een minister groter nieuws dan een incident op de ijsbaan. Sportmensen zouden meer moeten relativeren In plaats daarvan wordt mij wel eens verweten, dat ik relativeer tot onder de nullijn." gen positiespel had Langeweg zijn opponent Vogel in een dwangstelling gemanoeuvreerd, maar toen het er op aan kwam de vogel te villen, raakte Langeweg het hoofd kwijt. In plaats van gewoon een pion te pakken en op een gewonnend staand eindspel af te stevenen, dacht Langeweg gratis een vol stuk te kunnen veroveren. Dat stuk kwam hem ook toe, maar de gevolgen waren verwoestend: een grootscheepse aanval rolde over hem heen, die geen verbinding meer heel liet. De partij is nog afgebroken; maar vermoedelijk staat Langeweg voor een hopeloze taak. Hans Ree is opgerukt naar de tweede plaats, een half punt achter Timman. Ree won op gedegen wijze van Kui pers, die langzaam werd opgerold in een klassiek damesgambiet. De witte stukken cirkelden voortdurend om het zwakke veld e6 heen en toen Kuipers in pure armoede een pion inleverde, was zijn pijn snel geleden. Ten slotte is voor de top van de ranglijst ook nog de partij Böhm-Van der Vliet van belang. In de afgebro ken stand staat Böhm misschien iets beter, maar afgezien van de dames is er nog niet veel geruild en deze partij zou wel eens in een zeeslang kunnen uitmonden. Achttt* ronde Ree-Kuipers 1-0, Scheeren Van Wtjgcrden 0-1. CarUer-Van Dop afg. Böhm-Van der Vliet afg., Vogel-Langewcg afg., Timman-Van der Wiel 10. Van der Stcrren-Llgterink '/a-'/i. Stand 1 Timman 6.23. Ree 5">t. 3. Langeweg 5 I afg.. 4 Van der VlleM'/i 1 afg5 Van der Wlgl 61 Llgtertnk. Van Wtjgcrden 4. 89. Böhm 3'i 1 afg.. 9 Kuipers 3"/>. 10 Vogel 3 1 afg 1L Scheeren 3. 12 Van der 8U-rren 2' i. 13 Van Dop 2 1 afg14 earlier 1 1 afg Programma Eredivisie Vandaag, 19.30 uur: AZ'67-Vitesse PEC Zwolle-Sparta NEC-FC Den Haag PSV-MVV Morgen, 14.30 uur: Willem II-Haarlem FC Utrecht-Go Ahead Feyenoord-NAC Roda JC-Ajax FCTwente-Excelslor Eerste divisie Vandaag, 19.30 uur: FC Den Bosch-FC VVV Morgen, 14.30 uur: Eindhoven-Fortuna S SC Cambuur-SC Heracles SC Veendam-FC Vlaardingen De Graafschap-DS'79 SVV-FC Groningen AC Amersfoort-SC Heerenveen FC Amsterdam-FC Volendam FC Wageningen-Telstar Helmond Sport is vrij. Afgelast Aangeb >euk stalen motorbootje met teakhouten opbouw. Penta diesel 30 PK 4 siaappionder watercloset keukentje Vraagpr 115000- Tel DEN HAAO De afdeling Dordrecht van de KNVB heelt In verband mei de xlechte gesteld held van de terreinen alle wedstrijden voor van- dsag afgelast TURIJN BOB uit Oud Beijerland heeft in Turijn een wedstrijd voor de halve finales van het basketbaltoer- nooi om de Europacup voor lands kampioenen idamesi tegen Torino met 58-74 verloren Bij de rust ston den de Italiaanse dames al met 3G-26 voor Torino plaatste zich door dit resultaat voor de finale, die 20 maart ln Wittenhelm. bij Mulhouse, worc^t gespeeld Tegenstander is het BuT gaarse Mineur

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 35