K ponstypiste itroom uit afvalgas administratief medewerk(st)er De Vereniging van Nederlandse Gemeenten PROVINCIE ZUID-HOLLAND Afdelings secretaresse innenschippers tegen irhoging gasolietarief medewerksters naaikamer ALGEMEEN ZIEKENFONDS HAAGLANDEN nergiebesparing in fabriek iijketen reizen naar België en Frankrijk Herroeping oojik bodem in denzaal «J vergiftigd Rangeermachinisten komen uit nood op passagierstreinen fVNGl gekwalificeerd juridisch medewerker m/v a. bevoegde leid(st)ers b.onbevoegde leid(st)ers NAALDWIJK aardrijkskunde/ geschiedenis Vereniging van Nederlandse Gemeenten HET M5TERHONK s_- Algemeen Ziekenfonds Haaglanden :RDAG 15 MAART 1980 TROUW/KWARTET PRH 29 n een onzer verslaggevers 1FZIJL Elektroschmelzwerk, een fabriek in Delfzijl, eft een systeem ontwikkeld om elektriciteit op te wekken afvalgassen. Daardoor kan het bedrijf tien megawatt jeveer een derde van de eigen stroombehoefte opwek- n. Dit is vergelijkbaar met een stad van omstreeks vijftig- nd inwoners, zoals Assen. project is een behoorlijke bijdra- in de energiebesparing. Er wordt ?lijk dertig miljoen kubieke me- aardgas door bespaard. Boven- bespaart de fabriek vijf tot zes oen gulden per jaar op de stroom en, ondanks het feit dat de instal- een investering vergt van vijf- miljoen gulden. ministerie van economische za- ;eft een subsidie van twee mil- Voor het elektriciteitsbedrijf "ar*|ningen Drente (EGD) betekent project een vermindering van zijn et van anderhalf procent. Bij troschmelzwerk Delfzijl, dochter het Duitse moederbedrijf Wacker nie (Hoechst), wordt siliciumcar- gemaakt, een grondstof voor de .-"■Jsteenindustrie en de metaalin- aTbie. Siliciumcarbide wordt ge kt door zand en cokes met elkaar /ten reageren. Daarvoor is enorm mi energie nodig. De vrijkomende w Igassen werden tot nu toe ver- id, waardoor dagelijks voor vijf- luizend gulden aan brandstof cel de verloren ging. Deze gassen zal hi de worden straks verzameld om er een stoomketel mee te verwarmen. Via een stoomturbine en een generator wordt dan elektriciteit opgewekt. Bij komende voordelen zijn een betere verbranding van de gassen, en dus minder milieuvervuiling, alsmede werkgelegenheid voor tien man. Ook de bouw van de centrale zelf gebeurt in Nederland (Stork, Hengelo), wat nog eens 75000 manjaren aan werk oplevert. Volgend jaar mei moet het project klaar zijn. Volgens directeur J. D. Brouwer is de energieprijs ook dan nog een stuk hoger dan in het buitenland. Er wordt nog altijd tweederde van de stroom behoefte ingekocht van het elektrici teitsbedrijf. Al met al zal de stroom- prijs ook dan nog gemiddeld twee keer zo hoog zijn als het gemiddelde tarief in Europa. In principe zou het door Elektroschmelzwerk ontwikkel de systeem ook toepasbaar zijn bij de fabricage van cokes uit steenkool en in de grafietindustrie. De heer Brou wer hoopt dan ook dat het systeem wellicht ook aan anderen kan worden verkocht. 9en< 1 j een onzer verslaggevers [TERDAM De binnenschippers zullen met ingang van ndag geen reizen meer aannemen naar België en Frank- Aanleiding is een conflict met de Vereniging van make- in scheepsvrachten, dat al enkele maanden speelt en tren een hoogtepunt heeft bereikt in een door de scheeps- elaars aangespannen kort geding. van fikelaars dat zijn de tussen- proc aen tussen de schippers en hun en willen dat de binnenschip hun ook provisie gaan betalen de forse verhoging van de gas- ieven. De schippers voelen niets voor. Dat de prijs van ie bijna drie keer zo hoog is rden in vergelijking met vorig "UK mag volgens hen niét de porte- hê, lee van de makelaars ten goede provisie moeten betalen aan de scheepsmakelaars. De schippers hebben daarom beslo ten een gescheiden vrachtprijs te hanteren, waarbij de gasolietoeslag buiten de provisieregeling valt. hippers staan op het standpunt iteraard de hogere olieprijzen erekend moeten worden aan üanten, maar dat het daarbij blijven. „We verliezen er niets iaar we worden er ook geen cent Lr van," zegt een woordvoerder I I ne Onafhankelijke Nederlandse irsvakbond (ONS). Daarom volgens de ONS en ook vol de ASV (Algemene tiona persverenigirig) niet aan dat zij het verschil tussen de oude en re gasolieprijs wel tien procent lator waterwingebied ïen onzer verslaggevers ïNZAAL Na de bodemveront- ing in Wierden (Broomchemie/ Heek/Scholco) heeft zich in te een tweede geval van nverontreiniging voorgedaan, ,akz.-Jal op het industrieterrein Het rinkel te Oldenzaal. In de grond giftig alpha-hexachloor-cyclo- giek.fcn te zitten. De zaak kwam aan cht toen de eigenaar van een seriebedrijf, die daar wil bou- begin maart een vergunning oeg om op een bepaalde stort- i verontreinigde grond te mogen leren. Bij het gebruikelijke on- ito it ekje van de sector milieuzaken iet gewest Twente, dat daarop werd vastgesteld waarmee de was verontreinigd. 9r Sli igenaar van het carrosseriebe- mag de grond niet vervoeren, onder toezicht van de overheid, graving werd inmiddels stopge- let industrieterrein grenst aan Oldenzaalse waterwingebied. zijn ook monsters genomen, j-j er werd geen verontreiniging ae' stateerd. aldus wethouder H. J. lijke der it 1 t ig jaar geleden hebben gedepu- ïn van Overijssel een vergun- afgegeven voor de ontgronding et terrein. Op enige voorwaar- er mocht geen puin, afval ol onbruikbaar materiaal worden t. Wie de vervuiler is, staat nog 'ast. Na de ontgronding is het El ruim zeshonderd vierkante groot aan de gemeente ver die het op haar beurt overge- heeft aan het carrosseriebedrijf. orid van de onderzoeken tot nu ordt aangenomen dat de veront- ing van de bodem niet zodanig deze onmiddellijk moet worden derd. Om de eigenaar van het sseriebedrijf in de gelegenheid Jen de bouwwerkzaamheden te tten, zal een en ander wel spoe- ïbeuren. ken is dat ook het oppervlakte ter plekke is verontreinigd, middel van filtreren zal het mo- zijn het te reinigen. Een nieuw nze Izoek is nodig om te bepalen na. ?e grenzen van de verontreini gen De verwachting is dat de treiniging zich tot het betreffen- Ebied heeft beperkt. Bekeken nog worden in hoeverre ook het OS- water is aangetast. Midden vol- week zal er, hoopt men in Ol- meer bekend zijn De makelaars, die gisteren bij de Rot terdamse rechtbank herroeping van deze regeling eisten op straffe van een dwangsom van 25.000 per dag, willen handhaving van het systeem van één vrachtprijs. „We hebben af spraken gemaakt met onze cliënten, want die delen natuurlijk ook mee in "de provisie, en die moeten we nako men", zegt een woordvoerder van de Vereniging van scheepsmakelaars. De scheepsmakelaars maken zich overigens niet ongerust over het drei gement van de schippers geen reizen meer aan te nemen naar België en Frankrijk, vervolgt hij. „Er zijn altijd schippers te vinden die wel willen varen". De prijs van de brandstof maakt een belangrijk deel uit van de totale vrachtsom in de binnenvaart. De bin nenschippers in het Noord-Zuidver- keer (België en Frankrijk) vervoeren voor circa honderd miljoen gulden per jaar. Als de door de makelaars verlangde provisie ook voor de duur der geworden brandstof gaat gelden, komt dat op jaarbasis neer op een bedrag van één miljoen gulden extra, rekent de ONS voor. „Het feit dat de olieprijzen omhooggeschoten zijn, le vert de makelaars dus zonder dat ze er iets voor hoeven te doen een miljoen extra op", aldus de woord voerder van de ONS. De rechtbank doet maandagochtend om half tien uitspraak in het door de scheepsmakelaars aangespannen kort geding. Wat daarvan ook de uit slag mag zijn, de ONS en ASV zullen hun leden oproepen in ieder geval geen reis meer aan te nemen naar België en Frankrijk waarbij ook pro visie betaald moet worden over het brandstoftarief. UTRECHT (ANP) Ten gevolge van het personeelstekort waarmee de spoorwegen vooral in de randstad te kampen hebben, zullen deze zomer rangeermachinisten dienst doen op passagierstreinen. Het gaat om zestien Amsterdamse rangeermachinisten, die de komende maanden worden „bijgeschoold" voor de passagierstreinen. De nood maatregel is nodig om in de zomer, wanneer ook veel spoorwegpersoneel met vakantie gaat, de dienstregeling zonder problemen te kunnen uitvoe ren. Het personeelsgat van zestien man bij de Amsterdamse rangeer dienst zal worden opgevuld door ze ventien rangeermachinisten uit ge- bièden, die wat ruimer in hun mensen zitten. De personeelsproblemen bij de NS zijn nog lang niet opgelost, ondanks een aantal extra wervingsacties in de afgelopen maanden. Vooral het aan bod van hoofdconducteurs en machi nisten blijft nogal achter bij de be hoefte, ondanks hoopgevende reac ties op bij voorbeeld de banenmarkt die enige tijd geleden in Amsterdam werd gehouden. Daar kwamen elf honderd mensen langs, onder hen wa ren 29 mogelijke hoofdconducteurs en 97 mogelijke machinisten. Uitein delijk, na alle keuringen, kwamen er 24 man bij: zes hoofdconducteurs en achttien machinisten. (Er zijn in de randstad minstens dertig hoofdcon ducteurs en zestig machinisten nodig.) staat de individuele en collectieve belangen van alle gemeenten voor. Op het BUREAU BRANDWEER EN COÖRDINATIE HULPVERLENING wordt gevraagd een ten behoeve van het bij dit bureau ondergebrachte secretariaat van de Stichting Brandweeropleiding in Nederland. Vacaturenummer 4.243 Afdelingsinformatie: Bij het bureau, dat t.b.v. de ge meenten adviezen en documenta tie over brandweer en hulpverle ning verstrekt, zijn de secretariaten ondergebracht van de Kon. Ned. Brandweervereniging, van de Stich ting Brandweeropleiding in Neder land en van een zestal op dit terrein werkzame commissies. Functie-informatie: De aan te stellen medewerk(st)er zal zich gaan bezighouden met: de postbehandeling,documentatie/ archiefbeheer, cursusadministratie, financiële administratie en het voorbereiden en verzorgen van de notulen van vergaderingen. Functie-eisen: Voortgezet onderwijs (bij voorkeur H.A.V.O.) en administratieve erva ring. Salariëring en secundaire arbeidsvoorwaarden: Aanstelling zal geschieden, afhan kelijk van opleiding, ervaring en bekwaamheid in de rang van Ad junct commies A (maximum sala ris f. 2.632, De secundaire arbeidsvoorwaarden zijn nagenoeg gelijk aan die bij de overheid (o.a. deelname aan het Algemeen burgerlijk pensioen fonds, ziektekostenvoorziening (I.Z.A.), studie- en verplaatsings kostenregeling, tegemoetkoming in de kosten van woon-werkver- keer). Psychologisch onderzoek: Van gegadigden wordt bereidheid tot medewerking aan een psycho logisch onderzoek verwacht. Het resultaat hiervan wordt door de psycholoog met de sollicitant(e) besproken, welke laatste dan kan beslissen of hij/zij de sollicitatie wenst te handhaven. Zo dit niet het geval is, wordt geen rapport uitgebracht. Sollicitaties: Schriftelijke sollicitaties (met ver melding van het vacaturenummer) kunnen worden gericht aan het hoofd van de afdeling Personeels zaken. Postbus 30435,2500 GK 's-Gravenhage. Men gelieve een volledige opsom ming van personalia, opleidingen en werkkringen, alsmede een pas foto bij te sluiten. De inzendtermijn sluit 14 dagen na verschijnen van de oproep in dit blad. Telefonische informatie kan wor den ingewonnen bij de afdeling Personeelszaken (toestel 560/562). De provinciale organisatie bestaat uit drie diensten: griffie, waterstaat en planologische dienst. Het personeelsbestand bedraagt ruim 1750 medewerkers. De planologische dienst met ruim 170 medewerkers telt drie afdelingen, waaronder deafd. Gemeentelijke Plannen. De onderafd. Juridische Zaken maakt deel uit van deze afdeling. Belangstellenden worden verzocht hun sollicitatie onder vermelding van het vacaturenummer te zenden naar de chef afdeling Personeel en Organisatie, Koningskade 1, 2596 AA 's-Gravenhage De provincie Zuid-Holland vraagt voor de onderafdeling Juridische Zaken van de provinciale planologische dienst een (Vakaturenr. 80047) De onderafdeling, (circa 10 medewerkers) is belast met de vol gende werkzaamheden: - juridische en administratieve beoordeling van (ontwerp) bestem mingsplannen; - het opstellen van adviezen, besluiten e.d. betreffende tegen deze plannen ingediende bezwaren; - behandeling van beroepsschriften, adressen op het gebied van de ruimtelijke ordening, bouwverordeningen enz. De nieuwe man of vrouw zal naast deze werkzaamheden als eerste medewerker ook worden ingeschakeld bij de inhoudelijke begelei ding van de andere medewerkers. Voorts zal hij of zij bij afwezig heid van de chef als diens plaatsvervanger optreden. Gevraagd wordt een opleiding in de administratief-juridische rich ting, b.v. blijkend uit het diploma Bestuursambtenaar en/.of Hoger Bestuursambtenaar, H.E.A.O. (EJ) of een voltooide studie rechten. Ruime ervaring op het terrein van genoemde werkzaamheden bij een provincie of gemeente is vereist. Het salaris is afhankelijk van opleiding en ervaring en bedraagt maximaal ƒ4999,- bruto per maand. Bij een verdere doorgroei in de functie is t.z.t. een salaris tot 5314,- mogelijk. De provincie kent voorts een aantal goede secundaire arbeidsvoor waarden. Bij gelijkwaardigheid van kandidaten wordt aan benoeming van een vrouw de voorkeur gegeven. Desgewenst kunnen nadere inlichtingen worden verstrekt over de functie door de heer N. Meiresonne (Tel: 070-264111 tst. 2788). Stichting Philadelphia Tehuizen Zuid-Holland Vlietweg 12 - Naaldwijk- tel. 01740-20951 heeft in haar gezinsvervangende tehuizen "Tempelhof" te Monster en "Julianahof" te Leidschendam vacatures voor A. Voor de funktie van bevoegd leid(st)ers gaan onze gedachten uit naar iemand die ongeveer 21 jaar is en in het bezit van een diploma: M.B.O.-i.w.; V.S.I.D.-G.V.T.; O.P.M.; kinderbe scherming A en B; Z-diploma of een gelijkwaar dige opleiding. B. Voor de funktie van onbevoegd leidlst)er gaan onze gedachten uit naar iemand van ongeveer 19 jaar en in het bezit van een diploma 4 jaar voort gezet onderwijs. Van de kandidaten verwachten wij een positieve protestant christelijke levensovertuiging. Informatie over deze funktie wordt U gaarne telefonisch verstrekt door: Tempelhof, de heer G. v.d. Kruk tel. 01749-13511, Julianahof, mw. M. v. Keulen tel. 070-200535. Salariëring volgens de C.A.O. dagverblijven en tehuizen voor gehandicapten. Sollicitatieformulieren telefonisch te verkrijgen bij de heer G. Veenstra tel. 01740-20951. Gelieve bij sollicitatie eventuele voorkeur van tehuis aan te geven. Sollicitaties, binnen 14 dagen te richten aan de Algemeen Direkteur van de Stichting p/a Vlietweg 12.2671 ND Naaldwijk. Chr. School voor L.H N.O. en M.H.N.O. "PRINSESIRENE" Postbus 61 - Lage Woerd 2 Wij vragen met spoed een bevoegde docent(e) tot 1 aug. 16 uren per week; daarna mogelijk meer. Gezien de Prot. Chr. signatuur van de school verwachten wij iemand die deze richting ook is toe gedaan. Inlichtingen en sollicitaties bij Mw. D.J. Visser telefoon 01740-26169 of 's avonds 01740-26228. MINI-ADVERTENTIES VOOR PLAATSING OP ZATERDAG MOETEN UITERLIJK OP VRIJDAGMIDDAG OM 13 45 UUR IN ONS BEZIT ZIJN Nassaulaan 12. 's-Gravenhage Telefoon 070-624721 SOLLICITANTEN Sluit nooit uw originele getuigschriften in bij een sollicitatie. Als u ze niet terug ontvangt kunnen wij meestal weinig voor u Oranje-Nassau Groep is de bundeling van een aantal in binnen- en buitenland gevestigde onder nemingen, werkzaam op het gebied van mdustne, handel, onroerend goed, financiering en belegging. Omas Beheer B.V, de houdstermaatschappij van de groep, zoekt voor elke van haar afdelingen juridische zaken en bednjfskunde een Voor het verrichten van administratieve werkzaam heden van uiteenlopende aard, zoals - het typen van brieven, contracten, notities e.d. vanaf concept of dictafoonband en het verzenden van telexberichten; - het verwelken van afdelingsdocumentatie; - het bijhouden van dossiers en van de agenda's. \ferwacht wordt dat zij - na eventuele interne opleiding - ook met het automatisch tekstverwer- kende IBM-systeem 6 gaat werken Afhankelijk van kwaliteiten en initiatief zal hen de gelegenheid worden geboden diverse weikzaam- heden zelfstandig te vemchten. tor deze functie zoeken wij kandidaten met: - opleiding op HAVOniveau; - goede typevaardigheid - ook in de moderne talen; - leeftijd tot 25 jaar. Sollicitaties gaarne aan ons adres afd. Personeels zaken, Nassauplein 25, postbus 85578, 2508 CG 's-Gravenhage. Christelijke inrichting voor geesteszwakken Madeweg 52, Postbus 1035. 2680 BA Monster. Telefoon (01749)44041 Wegens toename van de werkzaamheden hebben wij plaats voor enkele Het werk zal, onder leiding van het afdelingshoofd, voornamelijk bestaan uit het verrichten van herstelwerkzaamheden aan kleding van de pupillen, stoffering en linnengoed. Nadere inlichtingen omtrent deze functie te verkrijgen bij het hoofd van de Civiele Dienst, de heer G.A. Ouwendijk, toestel 136. Schriftelijke sollicitatie binnen 10 dagen na verschijning van dit blad te richten aan de afdeling Personeelszaken. Op ons kantoor Loosduinseweg 9 kan worden geplaatst een m Wij vragen: - een opleiding op MAVO-niveau en ervaring in het ponsen met een K212-machine systeem; alfanumeriek - bij voorkeur iemand met ervaring als data-typiste in het bedienen van een terminal. Wij bieden: - een prettige werkkring in een modem kantoor - goede arbeidsvoorwaarden w.o. glijdende werktijden - een gunstige salarisregeling, met rec ht op 8"o vakantie- uitkering en 6°o kerstgratificatie. Schriftelijke sollicitaties kunnen worden gericht aan het Hoofd Personeelszaken. Desgewenst kunt u telefonisch om een sollicitatie formulier vragen. I'iistbus i<)7( 12.2NiLS V<".mvorthage •irk'fiHMiOTn-'L'r.-'.i

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 29