SY hoopt ip herstel PEC knokt tevergeefs RAAS TWEE WEKEN GESCHORST Knecht winnaar Parijs-Nice enduel 'dt aardig pi Haag houdt race niet vol Slecht Feyenoord kan schade beperkt houden: 2-2 Bizarre wedstrijd door wedstrijdleiding beïnvloed Loting Louk Sanders uitgeschakeld ÉRDAG 13 MAART 1980 SPORT TROUW/KWARTET P 17 RS 19 H 21 Watty Verkamman iOVEN Voor PSV kan het rampzalige voetbalseizoen (80 toch nog een aardig slot gaan opleveren. Na de geleden 3-1 nederlaag bij FC Den Haag revancheerden landers zich gisteravond met een 3-0 overwinning, die ioots voldoende was voor een plaats in de halve finale KNVB-bekertoernooi. Het zag er halverwege nog niet it, dat de Hagenaars aan het kortste eind zouden gaan Met rustig voetbal beheersten de gasten de strijd in ite helft. Een snel tot stand gekomen goal na rust PSV evenwel de moed om alsnog naar een toereikende te lopen. de indrukwekkende zieken- dit moment had FC Den ;t een tamelijk gerust gevoel oosten van Brabant kunnen de loop der jaren heeft deze Cup-fighter (voor het laatst maar in 1975) vaak genoeg tot een incidentele toppres- taat te zijn. Drie jaar geleden id het toen nog als een echte te boek staande PSV dat in de kwartfinale van de bekerstrijd. De debuteren- f-doelman Hans Galjé lood- eam bij die gelegenheid naar eindstrijd. ks het goede uitgangspunt 1-1 stand was die opgave nu lastiger voor de gekwelde rs. Van Leeuwen, Wetzel en ;en-Henegouwen bleven met langs de kant, terwijl Wic- ng. Jonker en Schoenmaker Ive fit aan de strijd begon- srgelijking met de heen-wed- 27 februari ontbraken aan tijde voorts de geschorste ir en de alweer naar Chicago in huurling Advocaat. voor PSV dus voorlopig om le kans op een aardig prijsje gruwelijk mislukte seizoen, had onmiddellijk een fees tje aan de gebeurtenis kun- n, toen hij al na twee minu- in oog met Galjé kwam te Jonge keeper bewees bij die hij tot Neerlands beste kee- K>rt. Met een sublieme actie n hij een zeker lijkende ti zestig seconden later had riijwel definitief uit de race kunnen liggen. Trelings vrije positie voor invaller-doelman Van der Meu- len was nog gunstiger dan Postuma's v stelling, maar in zijn onervarenheid zocht de rossige aanvalsleider het doel veel te hoog. De bepaald niet sterk fluitende Piet Bosman haalde in de tweede helft nog drie van die kaarten tevoor schijn. Galjé en Goodlass kregen er één voor futiliteiten: treuzelen bij een uittrap en aanmerkingen op de lei ding. Van Kraay was het volgende slachtoffer, maar hij verdiende feite lijk de rode rechthoek voor zijn sme rige trap tegen de enkels van de door brekende Melis. Dat wordt een schor sing voor Van Kraay, daar het zijn derde seizoenkaart betrof. Gelet op de zware uitsluiting die Ste vens vanavond te wachten staat, wordt het langzamerhand tobben met het personeelsbestand van PSV. Van der Kuylen is hooguit nog in de laatste wedstrijden van het seizoen te bezichtigen, daar clubarts Van de Brekel het spierletsel van de Helmon der ernstig acht. Gisteravond zoch ten bovendien Willy van de Kerkhof en Wildschut met blessures vroegtij dig de kleedkamer op. Al dat ongerief werd in de tweede door Johan Woldendorp i Ernie Brandts kopt de bal op het doel van FC Den Haag, succes leverde deze actie niet op. helft vergeten. Want waar FC Den Haag in de eerste vijfenveertig minu ten schier moeiteloos overeind bleef, ging er na rust plotseling van alles mis met de fusieclub. Het begon met( een doelpunt van de permanente goaltjesdief Paul Postuma. Hij kon na de eerste gelukte actie van René van de Kerkhof overigens scoren, na dat Bosman enkele seconden tevoren een enorme fout had gemaakt. De spelleider negeerde na een' overtre ding van Willy van de Kerkhof zeer nadrukkelijk de voordeelregel ten na dele van de doorbrekende Korevaar. Rond het halfuur leidde de toene mende druk van PSV tot de val van FC Den Haag. Van Kraay had einde lijk succes met een hard schot, dat al een winnende stand betekende. Pos tuma deed er even later nog een schepje bovenop, door op een split- pass van Valke door te stomen naar 3- 0. In blessuretijd vergokte Mansveld de kans op nog een verlenging. Op enkele meters afstand van Van der Meulen schrok hij dusdanig van zijn vrijheid, dat hij gehaast naast richtte. PSV-FC DEN HAAG 3-8 <•-•> 50 Psotum* 1-0. 74 Van Kraay 2-0. 77: Postuma 3-0. Scheidsrechter Bosman. Toeschouwers 9000. PSV: Van der Meulen. Wildschut, (Schepen. Ste vens. Brandts. Poortvliet; Willy van de Kekhof (Smits). Valke. Van Kraay. Rene van de Kerkhof, lubae. Postuma. FC DEN HAAG: Oalje; Mansveld. Van Vliet, Korevaar. Jansen; Jonker, Wlckle. Schoenmaker. Treling (Van der Zwan). Melis. Ooodlass. ZWOLLE Feyenoord heeft niets aan het toeval overgelaten om PEC zo duidelijk mogelijk te maken dat praktisch elke uitslag n een soort crisissfeer wordt geboren. Nadat de drie voorgaande duels met de Zwolse club in dit seizoen min of meer royaal in Rotterdams voordeel waren beslist, bleef Feyenoord nu ook cijfermatig onder zijn niveau. Het schamele 2- 2 gelijke spel was desondanks een veel te royale beloning voor een totaal gebrek aan Inzet en vorm. Dat er geen bloed uit vloeide, was te danken aan het feit, dat het de return van de kwartfinale in de strijd om de KNVB-beker betrof. De stadion-club had de eerste ontmoeting met een 3-0 overwinning afgesloten. Voor de wedstrijd stond het eigenlijk ai vast, dat Feyenoord de kwart-eind strijd in het bekergebeuren vrij pro bleemloos zou overleven. Het Zwolse publiek, toch al geen hondstrouwe volger van PEC's activiteiten, liet het daarom in de stromende regen afwe ten. Nadat de eerste wedstrijd in de Rotterdamse Kuip niet meer dan 11.000 bezoekers trok, is het duide lijk. dat deze ronde bepaald niet lu cratief voor beide clubs was Enkele weken terug leed de competitieont moeting tussen PEC en Feyenoord, op de begroting genoteerd voor een forse recette, al evenzeer onder de weinig bemoedigende omstandig heden. De hoofdoorzaak voor het gemis van een sfeervol decor was uiteraard het gebrek aan spanning. Ofschoon Feyenoord-trainer Vaclav Jezek door de blessures van René Notten en Ivan Nielsen en de schorsing van Bennie Wijnstekers zijn toevlucht moest zoe ken tot een fantasie-opstelling, was de marge in de thuiswedstrijd (drie doelpunten) ruim genoeg om over de absentie van dat drietal nuttige krachten niet al te zeer in te zitten. In de tijdelijke opzet was Wim van Til tot rechtervleugel-verdediger gebom bardeerd. beheerde André Stafleu met gelegenheldsaanvoerder Michel van der Korput het hart van de defen sie en moest Jan van Deinsen. willens en wetens tot een soort klusjesman bij Feyenoord uitgegroeid, zijn weg nu op het middenveld zien te vinden. Zo kon het dan gebeuren, dat de nog altijd naar zijn vorm zoekende spits Jan Peters en de onregelmatig aan bod komende Roger Albertsen tot de routiniers van het elftal waren ge worden. In werkelijkheid was die rol uiteraard weggelegd voor Michel van der Kor put. ondanks zijn jeugd gisteravond Tjeerd van 't Land kopt zonder succes op het doel van Feyenoord. de Feljenoorder met de meeste voet baljaren. Ook in de dug-out voerden de ..youngsters" de boventoon Op reserve-doelman Ton van Engelen na volgden uitsluitend ongerijpte talen ten de wedstrijd. Twee van hen. Karei Bouwens en Carlo de Leeuw, moch ten het ontredderde elftal in het laat ste kwartier proberen op te krikken. Naar vermogen profiteerde het dap per voor de winst strijdende PEC. de ie Mulder RADE De wonderen wereld nog niet uit zo (rde men in Kerkrade. «men aldus toch nog veel toeschouwers naar wat de club Roda fen in de return tegen nadat de eerste wed- n de kwartfinales van IVS-beker in Amster- et 5-1 verloren was ge let werd tenslotte 4-4 (mee kreeg het publiek jliswaar geen wonder Wel veel doelpunten Ichoteld. «eizoen al regelmatig geble- fdedigend schortte ernog al ten en ander aan bij Ajax. plijk kwam dat gisteravond licht, toen de Amsterdam- In fantasieopstelling waarin rijvers. Van Dordt en Llng 6, de 5-1 thuis-overwinning [JC in Kerkrade moesten n. Lerby als laatsteman, t eveneens in het centrum p. die ook regelmatig ter e achter te vinden was, had- literst moeilijk tegen lucht- Is Nanninga en De Jong. (rond was Roda, zij het met stoten, nog wel af te stop- kevaar kwam echter uit de pon wel op de laatste plaats fcler doelman Jager gekeerd nd blijven er vraagtekens, name de door de afwezig- Crol tot aanvoerder gebom- middenvelder zorgde er eer voor dat Ajax aan zijn n komt. Roda had teveel nomen. Ajax wankelde na tegendoelpunt. Ten min everre wankel Je als je op l met 3-0 voor staat? Mis- lat wel in het voordeel van erdammers zelf geweest, raarloosde haar eigen ver- taak zo erg, dat een aanval I door twee man, Jensen en er, en vervolgens een een van Schoenaker nadat e bal verspeelde, de halve an het toernooi om de ter voor de Limburgers on- r maakten. 4-4 (1-3) 6. Hmwn 14). 16; •I 35 Schoenaker 1-2, 44 Blanker I- 1-4. 67 Vermeulen 2-4 (atrafschop). 4. 79 Hofman 4-4 Scheidsrechter touwen 5000 Gele kaarten Ehien Wijnberg en Aroesen (Ajaxi ongbloed De Wit. Ehlen. Marl)t *ri De Jong Nielsen, Erlksen (Hof- ia. Vermeulen. Bocvc Meutstege. Lerby. Wijnberg, •en iPeni, Schoenaker. Bonsmk, laats (Van Oeeli PARIJS (ANP) Jan Raas zal zon dag niet starten in Milaan-San Remo, de eerste officiële klassieker van het wielerselzoen. De Zeeuw werd gisteren door de Franse wie lerbond (FFC) geschorst voor twee weken (van 14 tot 29 maart) en kreeg een boete opgelegd van 2000 francs, ongeveer 1000 gulden. De straf van de FFC zal door de UCI, de internationale wielren unie, overgenomen moeten worden. Het reglement schrijft voor, dat een schorsing van niet meer dan dertig dagen, opgelegd door een nationale wielerbond, bindend is. Bovendien is tegen de strafmaatregel geen be roep mogelijk. De Franse wielerbond ging over tot het schorsen van Raas na zijn gedrag in de etappe van zaterdag in Parijs-Nice. Raas rebelleerde tegen de wedstrijdleiding kort nadat een op hol geslagen paard in het pelo ton galoppeerde. De wereldkampi oen stapte af, protesteerde en eiste stilzetting van de koers. Wedstrijd leider Leuliiot ging hierop niet in, waarna Raas met enkele andere renners de weg blokkeerde. Dat maakte Leuliiot woedend. Hij som meerde de wedstrijd-commissaris sen Raas en zijn volgers uit de koers te verwijderen en kondigde tegelijkertijd sancties aan. Peter Post was voor commentaar niet bereikbaar. Hij stapte direct na afloop van Parijs-Nice in het vliegtuig naar Nederland, waar hij met KNWU-directeur Harry Meu- wese overleg zal plegen over de strafbepaling van de Franse wie lerbond. Bovendien zal de ploeglei der contact opnemen met de Luxemburger Esch, hoofdbe stuurslid van de UCI. Doel van beide pogingen zal zijn opschorting van de straf te bewerkstelligen, zodat Raas zondag in de Italiaanse klassieker Milaan-San Remo kan starten. Indien de acties van Post geen suc ces opleveren, zal bij de advocaten van de sponsorende firma in Not tingham raadplegen over het even tueel aanspannen van een kort geding. Hoewel al dagen de geruchten cir culeerden dat er een schorsing voor hem zou volgen en er eigenlijk al leen gespeculeerd werd over de duur van de uitsluiting, was Raas zelf enigszins onthutst over de. strafmaat. „Ik ben er niet zo geluk kig mee, dat had ik eigenlijk niet verwacht. Ik dacht dat de Franse wielerbond wat clementer zou op treden gezien de consequenties van hun stap. In een telegram aan die bond en later via een uitgebreide brief heb ik hen in kennis gesteld van wat er exact gebeurd is in die etappe. In die brief heb ik trou wens mijn verontschuldigingen aangeboden. Dat wilde ik wel niet, maar op aandrang van Peter Post heb ik die er maar bij gedaan. Maar zonder mij te horen of enige notie van die brief te nemen gaan ze nu over mij te schorsen. Dat vind ik belachelijk". Raas vermoedt dat de Fransen in hem de leider zien van de rel in de derde etappe. „Maar dan kennen ze de ware toedracht niet. Ik weet niet waar ze het vandaan halen dat ik de leider zou zijn. Er stonden zeker zo'n 45 jongens op de weg. Ik stond op de eerste of tweede rij. In ieder geval van voren omdat ik een van de eersten was die dat paard niet voorbij durfde te gaan. De wedstrijdleider komt naar ons toe en zegt: stoppen jongens, ik leg de wedstrijd stil. Wij stappen af. Zes, zeven minuten later komt de man terug en zegt: doorrijden jongens, de koers gaat door. Nou, toen is er met een man of tien afgesproken dat we er niet voor zouden rijden om de aansluiting tot stand te brengen. En die andere jongens in de groep gingen daarmee akkoord. Kijk, en wat gebeurt er na afloop? Ze sturen negen jongens naar huis. Een van die negen ben ik en ook ben ik de enige die extra beboet wordt. Zeker omdat ik in zo'n op vallend shirt (wereldboogtrui) rijd. Verweer was niet mogelijk. Eruit en betalen". op een na minst produktieve ploeg uit de eredivisie, van deze situatie. Hoewel de gasten reeds in de zesde minuut de score openden, gingen de Zwollenaren toch met een voor sprong de tweede helft In. Een aan vankelijk door scheidsrechter Ram geannuleerd frommeldoelpunt van Jan Peters (de Amsterdamse recht spreker stond dertig meter van de plaats des onhells) en vertrouwde te recht blind op zijn assistent Hart kamp) werd beantwoord door een se rie van twee doelpunten van huurling Peter van der Hengst: 2-1. Op die stand viel niets aan te merken, want met de ervaring was ook d«* bezieling uit het elftal van Feyenoord geslopen. PEC mocht naar hartelust met de Rotterdammers stoelen. Daardoor ontstond het merkwaardi ge beeld, dat een bescheiden midden motor uit de eredivisie minutenlang de bal rond kon spelen, zonder dat een Feyenoorder ln staat was als spel breker op te treden. De brigade van Jezek veranderde probleemloos van een gezelschap beroepsacteurs ln een stelletje dilettanten dat zelfs door een schreeuwende souffleur niet op het rechte spoor kon worden ge bracht. Het was dan ook meer on danks dan dankzij het grote klassen verschil. dat een door Peter Peturs- son ingeleide uitval tot de onverdien de gelijkmaker leidde. De IJslander kwam vrij voor doelman Bert van Geffen en pass te beheerst naar Jan Peters, waarna de oud-Bosschenaar zowaar voor de tweede keer in een wedstrijd kon doelpunten: 2-2. PEC'ZWOLLE-Feycnoord ï-2 (M> 7 Peter» 0 I 20 Van der Hengst 1 1, 35. Van der Hengst 2-1.62. Petera 2 2 Scheidsrechter Ram Toeschouwers 4000. PEOZWOLLB: Van Oeffen. 8telnvoort (Janst. Israël (Hcndrtkaeni. IJzerman. Hamming. Bnoy Hoekstra. Frandsen, Rasmussen. Van der Hengst Van 't Land Feyenoord: Hlele; Van Til. Troost, Van der Kor put. Brard. Albertsen. Van Deinsen. Stafleu Bud ding. Peters (De Leeuw), Peturuon (Bouwensi KNVB-beker NICE De dertigste editie van Parijs-Nice heeft in de persoon van Gilbert Duclos-Lassalle (25) een buitengewone winnaar gekregen. Een „waterdrager" op de eerste plaats van het eindklassement van de eerste belangrijke etappewed strijd voor profs in het wielerseizoen 1980. Het was dan ook een bijzondere Parijs-Nice. De organisatie kwam zoals altijd uit de losse pols en de weergoden hadden een banvloek uitgesproken over de koers naar de zon, zodat er van een zuivere krachtmeting nimmer sprake kon zijn. Gilbert Duclos-Lassalle stapte van de skilooplatten op zijn fiets en werd de winnaar van de wedstrijd, die de geschiedenis ingaat als de „koers van de ellende". In zijn vierde Jaar als beroepsrenner behaalde het hulpje van Hennie Kui per zijn eerste belangrijke triomf. Du clos-Lassalle won voor dit seizoen in drie jaar slechts twee onbelangrijke wedstrijden. Wel was van hem be kend, dat hij altijd vroeg in vorm was. Zo eindigde hij twee jaar geleden al eens als achtste ln Parijs-Nice. Dit jaar was het geluk hem gunstig ge zind. Hij kon de niet veel betekenen de Ronde van Corsica winnen, nadat Hennie Kuipers van zijn fiets tuimel de. terwijl hij als solist voor het pelo ton op weg was naar de etappezege en de eindoverwinning. Na het ongeluk van Kuiper mocht Duclos-Lassalle voor zijn kans rijden. Hij slaagde cum laude. Vorig seizoen hielp Joop Zoetemelk zijn Zweedse ploegmakker Sven-Ake Nilsson aan de overwinning in Corsi ca. Nilsson kreeg door die triomf zo veel wat de renners noemen ..moraal", dat hij het hele jaar uitste kend bleef rijden. Duclos-Lassalle proefde in Corsica eveneens de smaak van het winnen. Hij mocht in Parijs-Nice zelfs doorgaan met win nen In de vierde etapjse naar Saint Etienne onder bizarre omstandighe den ontsnapte hij met zijn trainings maatje Bazzo en reed het ontredder de peloton met alle vedetten op mi nuten. Hij kreeg toestemming om het allemaal te doen, omdat kopman Hennie Kuiper een dag eerder in VII- lefranche bij een valpartij zijn pols ernstig bezeerd had en bovendien tweede kopman Michel Laurent nog niet zo best in vorm was. Tussen Saint-Etienne en Nice onder vond Duclos-Lassalle niet veel weer stand meer; wel kreeg hij medewer king. Op weg naar Vilard de Lans, duizend meter hoog ln de besneeuw de Alpen bij Grenoble, stak tweevou dig Tourwinnaar Bernard Hinault hem de helpende hand toe door in strak tempo op kop van de groep naar boven te rijden. Hinault neutra liseerde de uitvallen van Henk Lub- berding en Gerrie Knetemann en kreeg er een vriend in het peloton bij. Dat is wel gemakkelijk voor straks in de Ronde van Frankrijk als de Bre ton weer zelf voor de overwinning rijdt. Desondanks had Duclos-Lassalle de 30e Parijs-Nice nooit gewonnen als alles een beetje normaal was verlo pen. Maar Raas kreeg een lekke band in de ploegentljdrjd; Raas werd de eerste wereldkampioen die wegens een opstandige houding tegenover d» westrijdleiding uit de wedstrijd werd gezet en Peter Post moest met een halve ploeg verder; Daniel Willems. de grootste favoriet werd bevangen door de kou en verspeelde een half uur; tourwinnaar Bernard Hinault verspeelde een uur en stapte zelfs af en kanshebber Knetemann gleed uit ln de afdaling van de Tanneron Kort om. het wedstrijdverloop was abnor maal. Organisator Jean Leuliiot vond het Gilbert Duclos-Lassalle blij met zijn zege in Nice. allemaal schitterend. Hij was blij met de sensationele ontwikkelingen van de wedstrijd, waarvoor hij zelf ook verantwoordelijk was. Leuliiot Joeg de renners bergen op met vijf centi meter sneeuw. Wielersport was het allemaal niet en zo kon het gebeuren dat een knecht (Duclos-Lassalle) van twee meesters (Kuiper en Laurent) zijn naam op de erelijst van Parijs- Nice schreef Die overwinning kon hem op de laat ste dag niet meer ontgaan. Het eerste deel van de zevende etappe over 58 km over 57,5 km van Mandelieu naar de Promenade des Anglais in Nice eindigde in een massasprint. De Belg Rik van Linden was de snelste. In de klassieke klimtijdrit op de Turbie (Col d'Eze) hield Duclos-Lassalle (zes de) genoeg van zijn ruime voorsprong in het algemeen klassement over om eindwinnaar te worden. De avond tevoren had hij trouwens al op champagne getracteerd Duclos- Lassalle eindigde op de top zelfs voor Stephan Mutter, de nummer twee in het algemeen klassement De tijdrit eindigde overigens in een gigantische chaos. Nadat de politie 200 tegen een ledenstop aan een universiteit de monstrerende studenten van het par cours had gehaald en de wedstrijd met twintig minuten vertraging kon worden hervat, was lang na afloop de uitslag nog niet bekend Op de top kreeg Gerrie Knetemann de bloemen van de winnaar. Op de eerste uitsla genlijst stond echter de Belg Daniel Willems als winnaar vermeld met Kneteman op de zevende plaats, ter wijl de Amsterdammer halverwege de snelste de tijd had laten afdruk ken. Er klopte weer allemaal niets van. Uiteindelijk was Knetemann toch winnaar van de klimtijdrit. Hij begon en eindigde met een overwin ning, hij was een uitblinker die onder weg door allerlei redenen zijn kansen niet optimaal kon verdedigen. Mandelieu Nice (59 km) Van Linden (Bel) 1 31 59 met bon 1 31 49. 2 WUIems (Bel. 11 met bon I 31 53. 3 Sibille (Pr) kt met bon 1 31 57. 4 BoaauiFrai. 5 ThaleriWDli 6 Lammert ink-Nrdi. 7 Sherwrn (Eng.. 8 vaniler Meer «Nedi. 9 Ba/zo iFrai. 10 Demiere (Zwti allen deiellde UJd 1 31 59 Vervolge na het grote peloton Tijdrit l Oerrle Knetemann (Nedt M km tn 20 28, 2 Michel Laurent FYs I op 16 sec 3 Tommic Prim (Zwei OP 28 sec 4 Daniel Willems (Bell up 28 sec 5 Knut Knudsen iNooi op 40 sec 6 Gilbert Duclos-Lassalla (Frai op 41 sec 7 Jean Luc Vandenbroucke (Bell op 47 sec 8 Stelan Mutter iZwli op 58 sec 9 Henk Lubberding <Ned. op 1 11. 10 Bvcn Ake Nilsaon (Zwel op 1 16 13 Jo Maas. op 1 28, 19 Hans Langenjs. op I 40 23 Leo van VUet op 2 15. 26 Hennie Kuiper, op 2 20. 27 Hennie SUmsntjder. op 2 24. 28 Johan van der Meer. op 2 29. 31 Frits Pirard. op 2 38. 35 Ad van Peer, op 3 01. 39 Jos Lanunerunk. op 3 19 Eindklassement 1 Duclo» Lataale (PraI 28 29 48. 2 Mutter (Zwti op 3 02 3 Knetemunn (Nedi op 3 48.4 Pnm (Zwel op 4 04 5 ConUni ilisi op 4 50. 6 Knudaen iNooi op 5 09 7 Lubberding iNe«j. op 5 48 8 Vandenbroucke iBeli op 6 38 9 Bazzo <Prai op 7 17. 10 Ntlaaon iZwei op 7 24 12 Van VUet op 8 58. 13 Kuiper op 10 24.15 LangerIJa op 11 18. 18. Van der Meer OP 11 39. 20 Pirard op 14 32. 21 1 jmmertink op 16 52 37 Maas op 52 33 40 Stamanijdcr op 58.06. 50 Van Peer op I 22.28. 58 Orocn op 2 12 55 Returns kwartfinales: Roda jC-Ajax PEC Zwolle-Feyenoord PSV-FC Den Haag Sparta-AZ'67 4-4 (1-5) 2-2 (0-3) 3-0 (1-3) afg. (1-2) AMSTERDAM Do beker wedstrijd Sparta-AZ'67 die voor gisteravond was vastge steld staat nu voor komende dinsdag op het programma. De wedstrijd kon gisteravond geen doorgang vinden wegens de slechte gesteldheid van het terrein. De loting voor de halve finales vai het toernooi om de KNVB beker wen gisteravond verricht Het resuitaa daarvan was: PSV-AJax en de wir. naar van Sparta-AZ'67 tegen Feye noord. De wedstrijden worden gespeeld 01 16 en 30 apriL ROTTERDAM Louk Sanders is e niet in geslaagd de tweede ronde vai het tennistoernooi in de Rotterdams Ahoy-hal te overleven De national kamptoen verloor kansloos met twe< maai 6-2 van de als tweede geplaatst Amerikaan John Sadrl De uitschak< ling van 8anders betekent het eind van de deelname van de Nederlar ders In het enkelspel De enige verra* sing in de tweede ronde was het vei lies van de als derde geplaatste Sta: Smith uit de Verenigde Staten Pau NcNamee had geen medelijden me zijn bejaarde landgenoot In het dut belspel ging het Nederlandse duo A bert-Wllborts ten onder tegen de Ai strallërs Curren en Denton

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 21