leconstructieplan Enschede Raad van tucht NIVRA waarschuwt accountant weekblad >ver de 'stadsgreep' en de staatsgreep Toneel komt op voor pleegkind Portret van de kernwapen discussie: De Russen komen [tvoering door projectontwikkelaars AMRO-bank Groep 'Gruis' in twintig steden krimping bij üilips België Ge*aï Nieuwe verhoging rente in VS IT DE WEEKBLADEN Brief aan Sekisui onzorgvuldig Overal te koop: f3,- BON )ERDAG 6 MAART 1980- BINNENLAND TROUW/KWARTET 13 CHEDE Als het aan B en W van Enschede ligt zal de projectonwikkelingsmaatschapplj Ide Amro-bank een belangrijk gedeelte van de Enschedese binnenstad invullen. Het gaat bm een miljoenencomplex met winkels, kantoren, huizen, een parkeergarage en eventueel hotel. W hebben voor de AMRO geko- imdat het ontwerp van dit be- (ïet meest aansluit bij de wensen Enschede voor wat betreft toe- il van het bewuste gebied. De tnteraad moet nog zijn fiat ge- lan het voorstel. jtvoering van het AMRO-project li ongeveer 60 miljoen gulden kosten is een onderdeel van leer omvangrijke reconstructie. fcSEL (AP) Philips-Belglè is flan het personeelsbestand in de ik te Hasselt met 700 man te [nderen. Het Belgische Phllips- Jf zal de komende jaren door- jmet de vermindering van het il arbeidsplaatsen. Dit moet, zo de directie, gebeuren om de ster- fccurrentie. vooral uit Japan, het 1 te kunnen bieden. Sinds 1974 ls personeelsbestand bij Philips- iê al teruggelopen van 24.000 tot p man. èns secretaris-generaal is de t de laatste jaren met vier pro per jaar afgenomen. Hij beklaag- fch erover dat het ziekteverzuim de Belgische Philips-bedrijven >n 10 en 16 procent ligt tegen 1 2 Int in Azië. Tot die verbeteringsplannen van het certzaal. Verder is de Twentse stad Enschedese centrum behoort onder voornemens 3000 hulzen In het cen- meer de bouw van een congres'mani- trum te bouwen. Enschede wordt festatiecentrum annex hotel en con- hierdoor een van de weinige gemeen- ADVERTENTIE ten in Nederland met een sterke toe name van het inwonertal in de bin nenstad. Het op de winkel- en woonfunctie afgestemde stadserf is al in uitvoe ring en zal In 1981 zijn voltooid. En schede bouwt in het hart van de stad eveneens een ziekenhuis, wat door ruimtegebrek in andere steden vrij wel onmogelijk is. De metamorfose van het centrum ls mogelijk dankzij het slopen van de vele textielfabrieken. De open plek. die door het verdwijnen van de oude glorie aan de rand van de binnenstad ontstaat, wil Enschede vullen met kleine industrie. De voorkeur gaat hierbij uit naar bedrijven op het ge bied van de micro-elektronika. NEW YORK (Reuter) De rente In de Verenigde Staten, al maanden de gangmaker voor de steeds hogere rente ln Europa, is weer gestegen. Drie grote banken hebben de „prime rate", de rente die ze hun meest kre dietwaardige klanten berekenen ver hoogd van 16V« tot 177. procent. De banken zijn Chase Manhattan (num mer drie op de Amerikaanse rang lijst), Morguan Guaranty Trust en First National Bank of Chicago De laatste twee behoren ook tot de grootste tien bankinstellingen van de VS. De prime rate in de VS is in nog geen drie weken met ruim twee procent gestegen. door Barend Mensen - Michiel Koolbergen [Amsterdamse krakerson- m krijgen in vrijwel alle fkbladen de voornaamste idacht. Veel bladen wijzen ïp dat de overheid de bui Inlijk toch wel had kunnen l hangen. Nederland, en •ral de grote steden kam- 1 al jarenlang met een pt woningtekort. Door een reinig slagvaardig woning- «vbeleid, neemt het ver- twen bij veel sociale groe- jngen in een snelle oplos- van het woonprobleem Verharding van acties had Nederlandse overheid aan nen zien komen en verhin- len. Net als volgens de uwe Linie de staats- fp in Suriname. luwsnet fegse taferelen" noemt Nieuws let beeld van de politie die met illdozers omgebouwde tanks de lersbarricaden in de Amsterdam- pondelstraat opruimde. In het lentaar neemt het blad het voor tie en krakers op. Over de eerste i: ..Wat moet een agent met rie- en wapenstok tegen ge- opstandelingen die met tettegels smijten? Wat moet zo'n •nl die van tevoren heeft gehoord ter geen arrestaties mogen vallen pie al eerder maxsbereid heeft ge- i. maar weer de krib mocht op- fcen, omdat geweld niet .oppor- p' was?" Vervolgens wijst Nieuws- de overheid (Polak en gemeente- puur) van Amsterdam als schuldi- ian de escalaties aan. Een verlamd feentebestuur zodra het gaat om ppulaire maatregelen, en een ach- laks en nooit in het openlijk in een context geplaatste woning- frbeleid, dat is er in Amsterdam Ide hand, aldus Nieuwsnet. [optreden van Radio-Stad tijdens trakersoorlog" wordt in Nleuws- scherp bekritiseerd door Leen I der Linden, voorzitter van de prlandse politiebond. Stad- redacteur Leo Jacobs mag er op staatsgreep in Suriname is iet voorbij, of Nieuwsnet kon- lal een tweede aan. Bron: de Ca- Suriname die nu Inderdaad a vertoeft en blanken in het |er Nederlanders haat. Ook leuwsnet de lezer een weinig send verhaal over de vroegere ftijken van de Iraanse keizerlijke fime politie te bieden. Vijftig do- Vnten daarover kreeg het blad ln [den, waarvan de authenticiteit fens Nieuwsnet is bevestigd door pesty International en een onaf- feelij ke Amerikaanse Iran-des- jdige. 'ij Nederland iNederland ls deze week anders, et kader van de vakbondacties de twee krantekaterns samenge- d tot één. De openingskop over rakers in Amsterdam geeft dui- k aan, aan welke kant het blad opstelt: In nood leert men tegels l'en. Zo ook in het sfeerverhaal de halve pagina grote foto. Ilaas is de Mobiele Eenheid niet erust om de woningnood op te ïn. en geldt voor veel mensen dat ten noodzaak is om te kunnen en. Ontruiming van hulzen, be aming van speculatieobjecten en ilden tegen krakers als zouden onverantwoorde anarchisten zijn l dan ook niet tot rust en orde, r tot een steeds betere organisa- van krakers en tot een steeds lere woningoorlog'aldus Vrij Nederland. En ook dit blad signaleert een falend bestuurlijk beleid, ook op landelijk niveau omdat de Leegstandswet nog niet tot stand is gekomen. Van de „Stadsgreep" (het zettertje van deze week) naar de staatsgreep in Suriname. Die wil volgens Vrij Neder land niet lukken. Sterker nog, „de staatsgreep moet in feite nog ge pleegd worden", aldus het blad. Met daarbij de toevoeging dat het straat beeld er dan wel Junta-achtig mag uitzien, maar dat Suriname in feite nog in een politiek vacuüm verkeert, en dat er verdeling heerst onder de Nationale militaire raad. Volgens Vrij Nederland vond premier Van Agt in Van der Stee de ideale minister van financiën: plooibaar, naïef en een levensgenieter, KVP'er dus. Na een beschrijving van de loop baan van de nieuwe minister volgt in Vrij Nederland ook nog een artikel over de rol die de minister zou spelen in de besluitvorming over de bouw van een nieuw ziekenhuis op Curacao. Elsevier Straatterreur en anarchie in Amster dam, zo omschrijft Elseviers Magazi ne de krakersacties. Ook het gemeen tebestuur en burgemeester Polak ko men er bij Elseviers Magazine niet best af. Het blad verzoekt Polak om maar op te stappen want: „Een bur gemeester als Van Hall moest in zijn tijd om minder worden afgevoerd. Elsevier noemt de staatsgreep van de militaire raad eigenlijk meer een stadsgreep (Paramaribo) en consta teert dat het vuur van de revolutie nu al is gedoofd. Lezenswaardig is het interview met sportcommentator Frans Henrichs die na zijn verslaggeving in Lake Pla cid bij zijn NOS-bazen niet meer zo geliefd is. Henrichs bijt in Elseviers Magazine van zich af. Het Nederland se volk heeft hem aan het hart ge drukt. „En," zo verklaart Frans, „dat ls ten slotte mijn publiek. Ik hoef niet de populaire jongen te zijn in kranten als Trouw. Het Vrije Volk en De Volkskrant. Die worden toch bijna niet gelezen. En mocht de lezer het met de laatste stelling niet eens zijn: „Iemand die mij op een fout denkt te betrappen, praat ik binnen tien se conden een meter de grond in." Aldus Frans. Een verrassende uitspraak van minis ter Albeda siert de voorpagina van Elseviers Weekblad. „Acties van de FNV zijn rechts," zo luidt de kop. Op pagina 3 moet ook het CNV het ont gelden. CNV: weinig lawaai en weinig wol, zo schrijft het blad. Voorzitter Van der Meulen had volgens het blad op de forumdiscussie over de loon maatregel weinig krachtige argumen ten, wél veel lelijke woorden. De Tijd De Tijd voorspelt na de krakersacties een warm voorjaar in de hoofdstad Amsterdam. Ook De Tijd vindt een krachtig gemeentelijk woningbouw beleid en inperking van de speculatie in oude buurten noodzakelijk. „De grote steden worden explosiever en geen tien Mobiele Eenheden kunnen meer orde scheppen als dé ergernis overloopt," aldus het blad. De situatie in Suriname wordt in De Tijd besproken door de Antilliaanse schrijver Frank Martinus Arion die sinds 1975 ln Paramaribo woont. Hij is ervan overtuigd dat er geen mees terlijk politiek brein achter de staats greep heeft gezeten. Dit leidt hij on der meer af aan de redelijk trage politieke bewustwording van de mili tairen. Ook over militairen, maar dan Russi sche, schrijft columnist H. J. Neu mann die zich na andere weekbladen nu ook eindelijk afvraagt: een nieuwe koude oorlog? Verder veel cultuur in De Tijd. Het blad drukt een voorpu- blikatie in vijf afleveringen af van het nieuwe boek van Yvonne Keuls, schrijfster van Jan Rap en z'n maat. Het heet De moeder van David S. en heeft als thema de ontwrichting die verslaving aan drugs voor een gezin met zich mee brengt. Ook aandacht voor de schilder Carel Willink, van wie nu een expositie in het Stedelijk Museum ln Amsterdam te bezichtigen ls. Film komt ook aan ADVERTENTIE Deze week in Hervormd Nederland: Verder: Gesprek met kanselier Bruno Kreisky: 'Al het ongeluk komt nu uit het Midden-Oosten' Doorkruist experiment: Ook de alternatieve straffen worden nu veroordeeld Nieuwe Amerikaanse politiek biedt Europa weinig goeds De Philippijnen: Atoomindustrie verlegt haar aandacht naar de derde wereld Bericht uit Heerenveen: Schaatserlj, getolereerde topsport Interview met Wim Ramaker: 'Ik was eerder met de dood bezig dan dat ik wist wat leven was' De poëzie van Jacob Groot. En. Amsterdam: Het recht kraakt Suriname op drift. O Ik neem een proefabonnement van (wee maanden voor 6,- O Ik weet al voldoende van HN. Ik abonneer me 36,50 per half jaar Naam Adres Code/plaats Bon sturen naar Antwoordnr. 1776. 2500 XJ Den Haag (in open envelop, geen postzegel). Of bel; 070-512111. Overal in de losse verkoop 1,85 's-HERTOGENBOSCH In twintig steden ln Noord-Brabant en Limburg gaat de Utrechtse toneelgroep „Gruis" dit Jaar opvoeringen geven van het stuk „Begin er maar niet aan". In Den Bosch ging deze week de première. Daarbij bleek weer eens welk een machtig medium toneel kan zijn om alle facetten van een bepaald probleem over te brengen op mensen die daar tot dusver onverschillig tegenover stonden ol er zelfs volslagen onbekend mee waren. Het probleem ls in dit geval het grote tekort aan pleeggezinnen waarin on der toezicht van voogdij Instellingen staande kinderen kunnen worden op genomen. „Gruis" maakt haar tour nee onder auspiciën van de Centrale voor pleeggezinnen Noord-Brabant en Limburg. Dat is een Instelling die belast ls met de werving van pleegge zinnen maar bij haar werk telkens weer stuit op onwetendheid of wan begrip. Op velerlei wijzen tracht de instelling evenals trouwens de drie andere centrales in Nederland be grip te kweken voor de kinderbe scherming en voor de pupillen van de instellingen die in deze jeugdwel- zijnssector werkzaam zijn. Nadelig Telkens weer blijkt dat het op kinde ren nadelig Inwerkt als zij langer dan een paar Jaar in een kinderhuis of een internaat verblijven, met hoeveel zorg zij ook mogen worden omringd. Wat zij missen zijn de sfeer en de warmte van een gezin. Uit een enkele jaren ieleden gehouden onderzoek bleek dat slechts 39% van de bevol king op de hoogte was van het be staan van organisaties die proberen onderdak te vinden voor in pleegge zinnen passende kinderen. Die onwe tendheid werkt uiteraard negatief op de plaatsingsmogelijkheden. Omdat honderden kinderen er op wachten ln een gezin te worden opgenomen of af en toe eens bij een gastgezin uit loge ren te kunnen gaan (er worden ook mensen gevraagd die willen meewer ken aan het zogeheten begeleid op kamers wonen) worden alle mogelijk heden aangegrepen om het probleem onder de publieke aandacht te bren gen en vooral ook om een positieve oordeelsvorming over het kinderbe schermingskind te bevorderen. Zo'n mogelijkheid nu is het Improvisatie toneel dat „Gruis" gaat brengen en dat overigens enkele Jaren geleden al heeft bewezen op dit geoied bijzonder indringend te kunnen rijn. 'Nestwarmte' In 1978 namelijk organiseerde „Jeugd onderdak", de centrale voor pleegge zinnen in Gelderland en Overijssel het theaterproject ..Nestwarmte". In het kader daarvan werd niet alleen in de oostelijke provincies maar ook in Zuid-Nederland met veel succes een langdurige tournee gehouden met een boeiend spel over ouders, kinde ren, tehuizen en pleegouders. Met het stuk „Begin er maar niet aan", dat nu is gaan lopen, wordt hetzelfde beoogd, namelijk het op zeer directe wijze betrekken van de bevolking bij het wel en wee van Jongeren die op de een of andere manier tussen wal en schip dreigen te raken of daar al tussen hangen. Het wordt in dit uit geïmproviseerde scè nes op te bouwen spel niet mooier gemaakt, maar ook niet slechter. Het doel ls de toeschouwers te confronte ren met de leefwereld van Jongeren die het slecht hebben getroffen. Men hoopt er mee te bereiken dat er met meer begrip en met meer sympathie over hen wordt gedacht en dat er bereidheid ontstaat te overwegen of. en hoe men iets voor deze kinderen kan betekenen. De spelers van „Gruis", Marianne Heestermans. Wilmie Scheygrond. Renée Smulders. Pim Piepers en Paul van Oort met als begeleidster Yolande Bertsch, hebben het stra mien van het stuk ontworpen op ba sis van gesprekken met pleegouders, ouders, kinderen en mensen van de kinderbescherming. „Begin er maar niet aan" wordt, behalve in Juli en augustus, elke maand enige keren opgevoerd tot en met 16 december bod in De Tijd. namelijk de nieuwe film van Paul Verhoeven. „Spetters" geheten. En ten slotte is er in het blad nog een recensie te vinden van de bloemlezing van Gerrit Komrij, die de bijnaam „Een Florence Nightinga le in letterenland" van De Tijd mee krijgt. Hervormd Nederland „Wie wind zaait, oogst storm", aldus het commentaar van Hervormd Ne derland. Volgens met blad hadden de tumultueuze gebeurtenissen in Am sterdam vermeden kunnen worden als de overheid eerder het kraakrap- port van de Raad van kerken serieus had genomén. Dat rapport ligt er al zo'n twee Jaar en is een goede aanzet tot een betere oplossing van het wo- ningbouwprobleem, vindt het blad. „Eerst moeten er ware veldslagen zijn geleverd voordat de staatssecretaris voor de radio komt vertellen, dat hij spoed met de leegstandswet zal ma ken. Deze manier van regeren, lokt het voeren van steeds hardere acties uit, omdat blijkbaar pas als de open bare orde het onderspit dreigt te del ven. regeerders ernst gaan maken met gerechtvaardigde grieven en ver langens van onderliggende groepen in de samenleving", aldus Hervormd Nederland. Overigens kiest het blad de kant van burgemeester Polak, om dat deze de krakers de kans bood op een eervolle oplossing. Voor de achtergronden van de staats-' greep in Suriname kan Hervormd Ne derland wel begrip opbrengen, maar Suriname zit volgens het blad nu al weer met een kater wegens de beslui teloosheid van de militaire raad en het uitblijven van een burgerrege ring. Veel aandacht voor kernwapens en de atoomindustrie in Hervormd Ne derland. In een interview met het blad geeft de bondskanselier van Oostenrijk, Bruno Kreisky, een pessi mistische visie op de ontwikkelingen in het midden-Oosten. Interessant is het artikel over proeven met alterna tieve straffen, op gang gebracht door de reclassering in Alkmaar. Conclu sie: nog meer experimenten zijn nut tig en noodzakelijk. De Nieuwe Linie De onlusten ln Amsterdam waren even voorspelbaar als de staatsgreep in Suriname. Dat is de mening van De Nieuwe Linie. Beide komen voort uit een falend beleid van de Nederlandse regering, vindt het blad. Niet de open gebroken trottoirs zijn de ernstige wonden van Amsterdam, maar de on lustgevoelens. de wrok bij velen en de schending van het vertrouwen dat was gewekt door het aangaan van schljnonderhandelingen. zo meent De Nieuwe Linie. De staatsgreep ln Suriname wijst het blad zonder meer af. „Een militair bewind is altijd een slecht bewind", en „zeven doden zijn zeven doden te veel". Er ligt volgens de Nieuwe Linie een staat op sterven, en die ls slechts te redden met een terugkeer naar de democratie en economisch kleinscha lige projecten. In tegenstelling tot de Tijd, meent de Nieuwe Linie dat de staatsgreep weldegelijk al gepland was, en niet spontaan ls ontstaan. De Surinaamse militairen hebben in ieder geval niet de School voor Ame- rikas in Panama bezocht. Deze school, wordt ln de Linie in een groot artikel beschreven, dient voor militai re training voor dictators, en schijnt bezocht te zijn dpor mannen als Pino chet, Videla, en Somoza. Verder ln de Nieuwe Linie nog aan dacht voor de parlementsverkiezin gen in het Spaanse Baskenland. De Haagse Post en De Groene waren op het moment van recensie wegens vakbondsacties nog niet gearriveerd. Van onze redactie economie AMSTERDAM Het hoofd van de Duitse afdeling van het accountantskantoor Klynveld Kraayenhof, drs. H. Kok. heeft een schriftelijke waarschuwing gekregen van de raad van tucht van het NIVRA, het Nederlands Instituut voor Register accountants. ASM wil vernietiging besluit beursbestuur AMSTERDAM De verwijdering van de Arnhemse Scheepsbouw Maatschappij (ASM) uit de officiële notering van de effectenbeurs moet ongedaan worden gemaakt. Dit is in een kort geding van de Vereniging van Aandeel- en Certificaathouders ASM geëist van de Vereniging voor de Effectenhandel. Het fonds moet weer door de effectenbeurs genoteerd worden totdat de minister van finan ciën zal hebben beslist over de juist heid van het besluit van het beursbe stuur, aldus de Vereniging ASM. Als het beursbestuur niet overgaat tot opneming van ASM in de note ring, moet een dwangsom worden be taald van honderdduizend gulden per dag. De Vereniging ASM meent, dat de minister de aangewezen persoon is om uitsluitsel ln dit soort zaken te geven. Volgens een woordvoerder van het beursbestuur ls dit een misvatting. Hij zei ook, dat de minister al zou hebben afgezien van een uitspraak. „De Vereniging ls ln zijn beleid auto noom met een marginaal toezicht." aldus de woordvoerder, „en zij moet zorgen voor een goed functioneren van de beurshandel". Dit zou bij ASM niet meer het geval zijn: „Het Fonds vertoont een door speculatie niet meer reële koersvorming, terwijl dë spreiding van de aandelen onvol doende is geworden." De Vereniging ASM verwijt het beursbestuur gebrek aan openheid. Intussen is er voortdurend overleg tussen de Vereniging ASM en het bedrijf. Onduidelijk blijft, wat de gronden van ASM uiteindelijk zullen opbrengen. Kok kreeg zijn waarschuwing omdat hij op 18 oktober 1977 niet duidelijk genoeg is geweest in een brief aan de advocaat van Sekisui Systeembouw. De uitspraak is mede van belang om dat er al jaren een strijd woedt tussen het bouwbedrijf en zijn voornaamste minderheidsandeelhouder, de heer C. Bekker. Deze wordt in zijn strijd bij gestaan door drs. P. Lakeman, voor zitter van de SOBI (Stichting onder zoek bedrijfsinformatie). Bekker en Lakeman verwijten Sekisui onder meer het verdonkeremanen van een deel van de omzet en de winst. Korte gedingen op dit punt zijn voor hen tot nu toe echter weinig succesvol ver lopen. Kok was volgens de tuchtraad niet duidelijk genoeg. De raad verweet Kok dat hij de brief niet met de vereiste zorgvuldigheid had opge steld hoewel hij wist dat Sekisui de brief wilde overleggen ais processtuk. Een van de tegenstanders van Seki sui ln het proces was Bekker. Voor hem was de brief erg belangrijk om dat het kwijtschelden van een vorde ring van hem op Sekisui daarin ten onrechte niet was vermeld. Overigens heelt de tuchtraad gesteld dat niet ls gebleken dat de mededelingen die wel zijn gedaan, onjuist zijn of dat Kok de bedoeling had te misleiden. Dit laatste ls volgens woordvoerder Graafstal van Klynveld Kraayenhof echter de kern van de klacht. De mededeling van de raad, dat deze de onduidelijkheid in de brief als „een ernstige misslag" beschouwt, vindt hij een wettelijk begrijpelijke, maar in dit geval overdreven kwalificatie. Overigens zal er tegen de uitspraak door Klynveld ongetwijfeld beroep worden aangetekend. ADVERTENTIE Advertentie-leus juwelier misleidend AMSTERDAM (ANP) De Rekiame Code Commissie heeft een Juwelier in Vlaardin- gen verboden te adverteren met de leus „Uw zilvergeld is goud waard". De Consumen tenbond had een klacht tegen deze advertentie ingediend om dat zij vond dat hier sprake was van misleiding. De Rekia me Code Commissie deelde deze opvatting. In de advertentie bood de Ju welier 80 tot 90 procent korting aan op gouden sieraden, als de consumenten betaalden met zilveren guldens of rijksdaal ders. Als voorbeeld werd een gouden armband van vijfhon derd gulden aangeboden waar voor na aftrek van 80 procent korting, de klant nog slechts honderd gulden ln zilveren gul dens of rijksdaalders hoefde te betalen. De Consumentenbond achtte deze reclame zeer mis leidend. omdat de waarde van de zilveren rijksdaalder op dat moment 7,50 gulden was. Dat betekende dat voor de gouden armband 750 gulden en dus 250 gulden meer dan de aangege ven prijs zou moeten worden betaald. De Rekiame Code Commissie kwam tot de conclusie dat van korting zoals In de advertentie werd verondersteld, absoluut geen sprake was. De Commis sie vindt dat de reclame niet alleen misleidend is. maar dat ook misbruik wordt gemaakt van de onwetendheid van het publiek. als oorzaak van de ontwrichting van een heel gezin: het onderwerp van een nieuw fascinerend boek van Yvonne Keuls, schrijfster van het boek- en toneelsucces 'Jan Rap en z'n maai'. In de Tijd een vijfdelige voorpublikatie. Uit 'De moeder van David S, geb 3 juli 1959' deze week' 'Mijn zoon is verslaafd. Ik ga kapot' Het eerste nummer van de maand - Boeken-Extra dus Daarin onder meer; Wam de Moor over Gerrit Komri|'s omstreden liefdewerk in letterenland, de Franse dichter René Char. Turkse kinderen m een Haagse buurtbibliotheek, een slecht kinderboek van Blokker drie visies op de Kennedy's, een Duitse anti-vadergolf en Phyl Muyssons lezersdagboek Verder: Eerst lijklucht, nu brand Amsterdam wacht warm voorjaar Suriname s grote atwas bericht uit Paramaribo door de schrijver Frank Martinus Arion 'FNV strikt democratisch' Tilburgs top-econoom Reynaerts contra Van Agt H J Neuman Nieuwe koude oorlog9 Niemandsland in verl het koud vuur van Carel Willink Maassluis' Dolce Vita Cees van Ede en Jan Mulder over Paul Verhoevens film Spetters voor proefabonnement «rtkwi d« Tijd voor 7V, guidon Naam Adres Plaats Tel TR-10 Zonder postzegel zenden aan de Tijd Antwoordnummer 6. 1000 PA Amsterdam Beiaimg na ontvangst acceptgiro Abonnementen (dag en nacht, ook In het weekend): 020-462062

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 13