Pittige show van Werk in Uitvoering Passiemuziek Nieuwe Auto? tretford tapijt fig Amsterdams kinderfilmhuis wil emancipatorisch werken woninginrichter! Zinman haalt kleur uit Bartok Oi 'Het ergste van het ergste' BBC bezuinigt op orkesten Haags orkest op goede spoor met kamermuziek WK-schaatsen op radio en tv Manifestatie over lot Amerikaanse indianen Speciaal vandaag Belgische prins veilt eigen kunstcollectie Sleeuwenhoek naar afdeling documentaires Nieuwe boeken En dan nog Tachtig theatergroepen op internationaal festival ZATERDAG 1 MAART 1900 KUNST/RADIO/TELEVISIE TROUW/KWARTET ZA1 Gee goe roe] schi voo kijk terii omr aler taal Tro de een steil van toej waa Bei» ken ente een een pijn kiel. den mee is dat ven» acht besc verl De ven» vere stig! roe| pen exci wik mui bij Lux hoe waa De ciee ver; CR sch; geb De roe| wet aan best kelt lan< mot i teei j van bes' Wa door André Rutten UTRECHT De Groningse jongerentoneelgroep Werk in Uitvoering liet haar bijzonder goede nieuwe voorstelling ..Het ergste van het ergste" donderdagavond in het Utrechtse Rasa zien. Dat is een theatertje, waar het mees te activerend toneel zijn pro- dukties aan mogelijke afne mers toont. ..Het ergste van het ergste" is ge maakt In overleg met en voor Jonge rencentra eg clubhuizen. Fr /.aten ook nogal wat bezoekers van die club huizen. die tijdens de voorstelling ge woon hardop hun opmerkingen ga ven. Commentaar op wat er In de voorstelling gebeurt, maar ook dat zij er ..geen barst" (of een soortgelijk woord» van zagen het was overvol Maar niettemin wildenthoustast rea geerden Al zei één hunner: nou. der tig procent Is waar. zeventig procent is verzonnen En er zitten wel wat veel meiden In. Werk ln uitvoering, dat nu zo'n zes jaar bezig is. heeft van het begin af aan toneelspelen samengebracht met popmuziek. In deze nieuwe voorstel ling is dat samenspel erg goed gelukt: in de gespeelde scènes groeien span ningen. die zich in pittig gezongen en muzikaal krachtig begeleide liedjes, ook m beweging en mimiek sterk uitgebeeld, toespitsen en ontladen. Het applaus en gefluit dat er spontaan op volgde toont aan. hoe sterk dat werkt. Maar dat gebeurt wel, omdat de ln het spel getoonde ..karakters" al sterk voor zichzelf spreken: drie meis jes. twee jongens uit een verouderde stadswijk met veel afbraak, die zich in hun vrije tijd eigenlijk te pletter vervelen, rotzooi trappen, maar tege lijk proberen van een oude. leeg staande gemeenteloods een soort ei gen clubhuis te maken Wat zij onder nemen en wat er met hen gebeurt is ontleend aan werkelijke voorvallen, zoals uit kranteknipsels achter op het affiche bij de voorstelling afgedrukt Maar het voornaamste is, dat die vijf jonge mensen zo uitstekend herken baar zijn. begrijpelijk, en dus geloof waardig. Dat wil zeggen: Je herkent hun eigen aard, je doorziet ook hoe ze door die eigen aard zó reageren op de omstandigheden, waarin zij leven. Een belangrijk deel van die omstan digheden zie je hoe ze met elkaar omgaan, hun contacten met de wijka gent. de politie, hun ontvangst bij de burgemeester. Andere worden even gesuggereerd, weer andere, hun meer persoonlijke omstandigheden, vertel len zij soms zelf. Dat wordt uitste kend gespeeld Dlkwijks mondt dat als vanzelfsprekend ln een gezongen liedje uit. en daar werkt de muziek natuurlijk het sterkst, alhoewel die ook als Inleiding en als verbinding goed functioneert. LONDEN (AP. UPD De Britse om roep BBC gaat fors bezuinigen. In totaal zullen 1500 functies worden opgeheven. Dit houdt onder meer in de opheffing van vijf radio-orkesten, namelijk het Schots symphonle-or- kest, het Noordiers orkest, het Noor delijk radio-orkest, het Midland ra dio-orkest en de Londen Studio Play ers. Het internationaal bekende Brit se Symphony Orchestra lijkt de be zuinigingswoede te zullen overleven. Door de opheffing van de vijf orkes ten hoopt de BBC 520 miljoen gulden te kunnen besparen. De plannen moeten nog worden goedgekeurd door de bestuursraad van de BBC. In de voorgestelde bezuinigingsmaatre gelen wordt niet gerept over de uit zendingen naar het buitenland. Eer dere voorstellen van de Britse rege ring om deze te verminderen, stuitten op een storm van protest. Werk in uitvoering: de hele groep in „Het ergste van het ergste". Een uitstekende voorstelling dus. die ook nog een geslaagd ..experiment" is. Tot dusverre duurden de shows van Werk in Uitvoering ongeveer een uur. Deze is „avondvullend": een uur vóór, veertig minuten na de pauze. (foto Anthony Akennan. de regisseur) Overigens: het loopt niet „goed" af. Er gaan dingen verkeerd. Praat- en denk-stof dus ook. DEN HAAG Het Residen tie Orkest maakte in het sei zoen 1975-1976 een aanvang met een serie kamermuziek concerten in Diligentia. In de daaropvolgende seizoenen bleek het publiek deze series zodanig op prijs te stellen dat er ondanks plaatsverkoop tot en met het podium toch nog velen moesten worden te leurgesteld Het Is verheugend dat nu voor het volgend seizen de series worden verdubbeld De concerten bieden de orkestleden de gelegenheid hun bekwaamheden op het terrein van de kamermuziek te beproeven en het publiek kan kennismaken met dikwijls vrij onbekende composities. BIJ al deze positieve constateringen moeten twee kanttekeningen worden gemaakt Ik heb de indruk dat slechts een kleine groep orkestmusici door Adr. Hager actief aan deze serie meewerkt en ik blijft aandringen op een toelichting op de uit te voeren werken. Het vierde concert In de serie bood qua uitvoe renden minder afwisseling dan ge woonlijk. De vlolisten Jaring Waita. Wlm de Jong. Elisabeth Molzahn en Just Gerritsen, de klarinettist Aart Rozeboom. de pianist Jan van der Meer en de cellist Wim Merten» droe gen gezamenlijk verantwoordelijk heid voor het uitvoerige programma. Voor de pauze Schumann en Beetho ven. daarna Stockhausen. Bartok en Francaix. Schumann heeft een niet onbelang rijk deel van zijn oeuvre gewijd aan' de kamermuziek en een proeve van bekwaamheid in dit opzicht is zeker het opus 73. Drie Phantasiestücke voor plano en klarinet. Drie deeltjes die een poètische eenheid vormen en die terecht ook in de belangstelling staan van violisten en cellisten. Beet- hovens opus 104 mag een curiositeit worden genoemd. Dit strijkkwintet is een bewerking van het bijna 25 Jaar eerder geschreven trio opus 1 no. 3 en de toen 47-jarige Beethoven koestert in deze bewerking zijn Jeugdwerk dat tot op heden een van zijn sterkste werken genoemd mag worden. Beet hoven schreef zijn eerste werk op dezelfde leeftijd als Karlheinz Stock hausen zijn sonatine voor viool en piano Het was in de tijd dat Stock hausen zijn kennis verrijkte bij Frank Martin en waarin hij zich (nog) niet ontworsteld heeft aan de in vloedssfeer van Schönberg, Strawins- ki en Bartok. Het was niet zonder betekenis, dat aansluitend Contrasts van Bartok werd gespeeld. Stockhausen blijft bij dit werk dat geschreven is op verzoek van de Jazzklarinettist Benny Good man. toch wel ver achter. De contras ten zijn als flitsende gesprekken. Tot slot van dit met veel kundigheid en aandacht gepresenteerde concert met Beethoven had men duidelijk meer moeite dan met de overigen klonk Tema, met zes variaties, van Jean Francaix, een elegant werk uit 1974 waarin via de klarinet en piano staaltjes van kimde, humor en smaak ten beste worden gegeven. ZONDAG 2 MAART Zeist, Broederkerk 14.00 uur Johannes Passie Bach Catorij Baarn o.l.v. Louis Mol. DIN8DAO 4 MAART Utrecht, Aloysiuskerk 19.00 uur Mattheus Passie. Utrechts Studenten Koor en Orkest o.l.v. Jaap Hillen. ZATERDAG 8 MAART. Maassluis. Grote Kerk 20.15 uur, Johannes Passie. Kamerkoor Muziekcentrum Delft en Nieuw Rotterdams Kamer orkest o.l.v. Cees Rotteveel. WOENSDAG 12 MAART. Rotterdam. De Doelen 20.15 uur. Johannes Passie. Kon. Chr. Oratorium Vereniging o.l.v. Henk Heins. MAANDAG 24 MAART. Rotterdam. De Doelen. 19.30 uur. Mattheus Passie. Philharmonisch koor Toonkunst en Rotterdams Philharmo- nisch Orkest o.l.v. Jan Eelkema (Herhaling woensdag 26 maart). ZONDAG 30 MAART. Rotterdam. St. Laurenskerk 10.30 uur, Mattheus Passie. Laurenscantorij en orkest o.l.v. Barend Schuurman Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De NOS-radio en televi sie zullen dit weekend met flitsen en directe reportages verslag doen van de wereldkampioenschappen schaatsen voor heren, die in Heerenveen worden gehouden. De televisie begint zaterdag van 13.25 tot 14.30 uur op Nederland 1 met een uitzending met directe beelden van de wedstrijden op de vijfhonderd meter. Van 16.30 tot 18.25 uur op Nederland 2 volgen opnamen van de wedstrijden op de vijfduizend meter. Morgen is er van 13.25 tot 14.30 uur op Nederland 2 een directe reportage van de wedstrijden op de vijftienhonderd meter. Van drie tot vier uur op Nederland 1 zijn beelden te zien van de tienduizend meter. Tussen 17.05 en 17.40 uur op Nederland 2, in de eerste aflevering van Studio Sport, kan een terugblik worden verwacht. De radio zendt rechtstreeks flitsen uit van de vijfhonderd en vijfduizend meter tussen 13.03 en 18.00 uur in het VARA- programma op Hilversum 1. Flitsen vol gen ook In de NCRV-zaterdag-sport tus sen 16.03 en 18.00 op Hilversum 3. Flitsen van de vijftienhonderd en tien duizend meter zijn zondag 2 maart te beluisteren in AVRO-Magazine tussen 13.02 en 13.30 uur op Hilversum 1en in Langs de Lijn van de NOS tussen 13.30 en 17.55 uur op Hilversum 1. ADVERTENTIE Autonieuws, verder in dit blad. Plus: Nieuws over de unieke waarborg op onderhoudskosten. Van onze kunstredactie DEN HAAO De Werkgroep India nen Project (WIP) organiseert 3. 4 en 5 maart ln het Haagse theater De Steeg een manifestatie over de tndia- nenproblematlek. Tijdens deze mani festatie zijn er een tiental films, een diaserie en een fototentoonstelling te zien Daarnaast zal een aantal spre kers de tndlanenproblematiek nader toelichten. De Indianen behoren tot de meest onderdrukte bevolkingsgroepen ln Noord- en Latljns-Amerlka. Hoewel zij de oorspronkelijke bewoners zijn van dit continent wordt hun taal en cultuur steeds ontkend en hebben de pogingen om de Indianen te Integre ren tneste gevolgen De manifestatie wordt georganiseerd in het licht van een te houden Internationaal tribu naal over de rechten van de Ameri kaanse Indiaan. De organisatoren proberen nu de bewustwording van en betrokkenheid met de Indianen- problematiek ln ons land te bevor deren Speciaal morgen PI po in West Best. Eerste aflevering van een nieuwe se rie avonturen van PI po de Clown en zijn vrienden. In de hoofdrollen Cor Witschge, Ma rijke Bakker. Herbert Joeks en Janine van Wely. Ned 2 18.59 uur Aehter het Nieuws gaat in op de situatie in Suriname na de staatsgreep. De VARA sprak met leden van de mili taire raad. Ook beelden van de hoorzitting In de Bijlmermeer voor in ons land wonende Su- rinamerv Ned 2 21.55 uur That old feeling. Program ma rondom de Jazz-iangeres Rita Rey», Zij zingt liedjes uit haar eigen repertoire, muzi kaal begeleid door het trio Pim Jacobs en saxofonist Johnny Griffin. Ned I 21.55 uur Aktua Extra besteedt even eens aandacht aan de staats greep in Suriname. Dit onder meer aan de hand van een ge sprek met Jan Pronk, oud-mi nister van ontwikkelingssa menwerking. Hilversum 2 17A4 uur Klem. Praktisch program ma met spel en informatie over maatschappelijke proble men. Vanavond deel I van een driedelige serie over onder wijs. Ned 2 17.49 uur Op hun pik getrapt. Koot en Bie schoppen wild om xich heen. Een kaderprogramma van het Simplisties Verbond. Teksten en samenstelling Koot en Bie Ned 2 29.49 uur Een plaag voor onte kinde ren. Documentaire over ui terst gevaarlijke stoffen die in het dagelijks leven op ruime schaal worden toegepast en niet meer uit het milieu ver dwijnen. Ned 2 21.59 uur NOS-jan. Jan uit het histo risch archief. Een programma voor verzamelaars en liefheb bers van oude Jazz en aanver wante muziek en andere curiosa. Hilversum 19.02 uur Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM In de kapel van het voormalige Huis van Bewaring in Amsterdam wordt vandaag het kinder filmhuis geopend. Op het feestelijk programma staat onder meer de vertoning van drie. uit het buitenland af komstige films voor kinderen van vier tot acht en van acht tot twaalf jaar. De InitlaUefgroep van het kinderfilm- huis bestaat uit zestien volwassenen en vijf kinderen. De volwassenen heb ben in hun dagelijks werk veel met kinderfilms of kinderen te maken en ervaring ln het Amsterdams filmhuis opgedaan. De vijf kinderen hebben zich al eerdér met film bezig gehou den ln een filmclub van een buurt huis, onder begeleiding van één van de initiatiefneemsters. Bea Appels. In de bioscopen draaien onder het mom van kindermatinees films als Jaws. Grease of Moord op de Nijl. De Disneyklnderbloscoop draait slechts Walt Disney films waarbij de kleine bezoekers voor 7.50 ook kunnen ge nieten van een half uur sigaretten- en drankreclames. Over blijven er dan nog de traditionele kinderfilms als Dik Trom, SJors en 8jlmmie en Blllie Turf Bea Appels: „Vooral voor de kleinste kinderen, van vier tot acht jaar wor den er ln Nederland nauwelijks films gedraaid De distributeurs nemen de kinderfilms ook niet in hun pakket op omdat er te weinig vertoningsplaat- sen voor zijn. We willen met het kin derfilmhuis onder andere bereiken dat de houding van de distributeurs verandert" Het Amsterdamse kinderfilmhuls wil op een andere manier, andere films aan kinderen laten zien. Films waarin de kijkers zich kunnen herkennen en die iets ln hen los maakt. Na de voorstelling moeten kinderen ook aan de verwerking van zo'n film toe kunnen komen, eventueel met een begeleider Emancipatorische films, worden ze ln de wandelgangen ge noemd In Nederland wordt dit soort films nauwelijks gemaakt. In Dene marken. Tjechoslowaklje, Iran en Australië wél Daarom is het halen van films uit het buitenland een noodzaak. zijn pakket opnemen. Maar anders zorgt het kinderfilmhuls zelf voor de films. Zo heeft één van de initiatiefne mers drie buitenlandse kinderfilms aangekocht. Bea Appels: „We willen de films niet alleen vertonen aan de kinderen die zelfstandig naar het filmhuis kunnen komen. Met scholen en buurthuizen willen we graag samenwerken, zodat kinderen in groepsverband naar het kinderfilmhuis kunnen komen of wij met de projector naar de scholen of buurthuizen toe kunnen gaan." Financiële ondersteuning heeft het kinderfilmhuis nog niet gekeregen. Er is een projectsubsidie aange vraagd bij de Gemeente Amsterdam waar de kunstraad een positief advies over heeft uitgebracht. Het zou een subsidie van 10.000 voor drie maan den zijn. Wel hebben de distributeurs hun medewerking aan het kinder filmhuis laten blijken door de huur prijs van de films te laten zakken. Ook de eigenaar van het Huls van Bewaring, het gemeentelijk grondbe drijf heeft de huurprijs van de film ruimte gehalveerd om het experi ment mogelijk te maken. Documentatiecentrum Bea Appels: „Om het filmhuis echt een kans te geven hebben we zeker een subsidie nodig voor de salarissen van twee vaste krachten of van vier parttimers. Behalve het projecteren van de films en het begeleiden van de kinderen willen we ook een documen tatiecentrum zijn. waar Iedereen ge bruik van kan maken. Door de goede kinderfilms ln binnen- en buitenland op te zoeken, in kaart te brengen en te zorgen voor begeleidend materiaal, kunnen we scholen en buurthuizen de weg aangeven waarlangs ze een film kunnen huren." Voorlopig wordt er nog hard gewerkt aan de filmzaal ln de voormalige ka pel van het Huls van Bewaring. Zo lang het filmhuis nog geen eigen In gang heeft, leidt een snoer van ge kleurde lichtjes de kinderen door een stuk van de gevangenis naar de film zaal. De honderdtien stoelen, gekre gen van Studio K. moesten twee da gen voor de opening nog voor een groot gedeelte in elkaar geschroefd worden en de garderobe en foyer be vonden zich nog ln het beginstadium. Maar de projector, het witte doek en de films zijn er. dus er kan gedraaid worden. Het Amsterdamse kinderfllmhuis is gevestigd in het voormalige Huis van Bewaring aan het Kleine Gartman- plantsoen 14 in Amsterdam. Elke woensdag begint om 14 uur het film programma voor kinderen van 8 tot 12 jaar. elke zaterdag om 14 uur Ja programma's voor kinderen van 4 tot 8 jaar. Toegangsprijs is 2.50 voor de kinderen en 5.00 voor de volwasse nen. De openingsdag is gratis voor iedereen en kinderen die een skate board hebben kunnen zich tussen de films door uitleven op een echte skatebaan. Er Is een crèche aanwezig. BRUSSEL (DPA) De oom van de Belgische vorst Boudewijn, de 76-ja- rige prins Karei, graaf van Vlaande ren. die ln de jaren '50 als regent optrad, wil zijn vaderland de rug toe keren. Als gevolg van een onaangena me ervaring met de overheid, wil de prins in oktober van dit Jaar naar Australië emigreren, zo heeft het dag blad La demière Heure bekendge maakt. De Belgische kunstvereamelaars zijn uitermate verheugd over deze tijding want de prins zal voordien zijn kunst schatten laten veilen. Daaronder be vindt zich een collectie antiek Chi nees porselein die tot de kostbaarste particuliere verzamelingen ter wereld behoort. Andere stukken, zoals antie ke meubelen en schilderijen van oude meesters worden eerst aan deskundi gen getoond en vervolgens verkocht. De prins Is er slecht over te spreken dat de gemeente Oostende zijn 18 hectare grote domein aan de kust wil onteigenen en tot natuurgebied ver klaren De prins wil het fraaie duinge bied voor verbouwing aan makelaars verkopen. Van onze radio- en tv-redactle HILVERSUM Hans Sleeuwen hoek, nu nog redacteur van de actua liteitenrubriek voor televisie van de NCRV. Hier en Nu, zal met ingang van 1 juni de afdeling documentaires voor televisie van deze omroep gaan versterken. Samen met Henk Mochel gaat hij zich in het bijzonder bezighouden met het opzetten van een nieuw infor matief programma dat eens in de vier weken op de zaterdagavond een deel van de NCRV-zendtijd gaat vullen. Hans Sleeuwenhoek (40) zit precies twaalf en een half jaar bij Hier en Nu voor televisie, waar hij vooral politie ke onderwerpen behandelt. Tussen dit wérk door maakte hij enkele op vallende documentaires, zoals „Moe. we blijven altijd bij je" dat in Spanje de Premias Ondas verwierf. Verder behoort hij bij het vaste team van de Wereld van het nieuws, over ge- en misbruik door de media, en bij het programma voor werk- en personeel zoekenden. Maak er werk van. Crisis Interventie, praktische richt lijnen voor sociale psychiatrie door J. K. W. Morrice Ultg. Intro. NIJkerk. 144 blz. 19,50. Spel zonder winnaars, PSI-fiction door N. v.d. Eerenbeemt, uitg. Servire Katwijk. 222 blz. 19.90. „Zo wijd de wereld strekt", de aan Johan Maurits gewijde tentoonstel- I ling in het Haagse Mauritshuis, heeft I sinds de opening medio december 1979 tot nog toe 25-duizend bezoekers j getrokken. De expositie is onlangs i twee keer aangevuld, respectievelijk met een groot vuurwapen uit Oost duits bezit uit 1655 en een Braziliaans rivierlandschap van Frans Post dat boven water is gekomen via een Lon- dense kunsthandelaar. „Zo wijd de wereld strekt" (de vertaling van hét devies Qua patet orbis van Johan Maurits) duurt voort tot en met 1 maart. ADVERTENTIE AMSTERDAM (ANP) Voor het eerst zal dit Jaar het Unesco Wereld Theater Festival, een internationaal theatergebeuren. in Nederland plaats vinden. In Amsterdam zullen van 29 met tot en met 15 juni 85 theatergroe- Geen gat Het Amsterdamse Shaffytheater en het buurthuis „De Meervaart" in Slo- tervaart vertonen op de woensdag en zaterdagmiddag ook films voor kin deren van vier tot twaalf Jaar. Maar het Shaffytheater ziet geen gat meer ln het vertonen van films voor kinde ren van vier tot acht Jaar. Alle films die voor deze leeftijdsgroep bij de distributeurs beschikbaar zijn. heb ben al op het programma gestaan. Nieuwe films zijn er nauwelijks Het kinderfllmhuis kan wel nieuwe films vertonen omdat zij zelf op zoek gaat. internationale filmfestivals be zoekt en probeert de goede films naar Nederland te halen Als er financiële mogelijkheden voor zijn. kan een „echte" filmdistributeur de films in door W. H. Wolvekamp ROTTERDAM Van de or kestwerken. die Béla Bartók heeft nagelaten zijn er twee die niet alleen kwalitatief aan de top staan van zijn totale oeuvre maar zich ook in een zekere mate van populariteit mogen verheugen Het zijn: „Muziek voor snaarinstru menten. slagwerk en celesta" en het kort voor zijn dood ontstane „Con cert voor orkest". Eerstgenoemde, uit 1936 daterende compositie, stond donderdag op het programma van het door Davld Zinman gelelde Rot terdamse Philharmonisch Orkest. Het samengaan van twee groepen strijkers, piano, celesta en slagwerk leidde bij Bartók tot bijzondere klankeffecten. Het eerste deel laat de strijkers horen in een streng opge bouwde fuga. Hoewel met name het tweede deel (Allegro) met pittige dis sonanten is gekruid heeft Bartók. bij gebruikmaking van veel chromatiek, de tonaliteit toch niet verlaten Het derde deel (Adagio) met zijn Noc- turne-achtige sfeer is hoogst origineel van klank en het op volksdans ge ïnspireerde slotdeel vormt met zijn levendig en opgewekt karakter eigen lijk een soort happy-end van het als geheel nogal sombere werk Onder Zinman kwam een uitvoering tot stand, waarbij aan de orkestrale kleuren alle zorg werd besteed. Wij noemen Inzonderheid het prachtige werk der strijkers in het eerste poly fone deel en ook de expressieve klan kenwereld van het Adagio. Uit het warme applaus na afloop bleek wel dat dit werk van de Hongaarse mees ter bij het grote publiek aansloeg Na de pauze leidde Zinman op bezie lende wijze een uitvoering van Brahms" tweede symfonie Van het viertal symfonieën dat Brahms schreef is de tweede, waarschijnlijk vanwege zijn pastoraal karakter en zijn boelende thematiek van meet af aan zeer gewaardeerd. Onder Zinman gaf het orkest een boelende weergave van de partituur, die qua briljant musiceren zijn hoogtepunt vond ln het sprankelende slotdeel. pen uit de hele wereld voorstellingen! geven in twintig theaters. Deze zullen gebouwd worden op het terrein van de Amsterdamse Droog dokmaatschappij achter het Cen traal Station. Dit heeft een van de organisatoren. Steve Austin van de Stichting Festival of Fools uit Am sterdam meegedeeld. De stichting heeft de organisatie van het theatergebeuren in handen en besloot niet geheel volgens de regels van het officiële ..Theatre des Na tions" waarbij het accent alleen op toneel ligt te werken Naast de theatergezelschappen zullen name lijk ook voorstellingen op het gebied van variété, slapstick en video gege ven worden. Bovendien komt er een grote tentoonstelling beeldende kunst en worden films gedraaid, al dus de organisatie. Verwacht wordt dat minimaal 30.000 bezoekers naar de oostelijke werf zul len komen. Voor het festival heeft de stichting anderhalf miljoen uitge trokken. Acht ton hiervan wordt be taald door de gemeente Amsterdam en het Ministerie van CRM ..De rest," aldus Austin, „moet via het bedrijfs leven. bezoekers en nog eventuele an dere subsidiënten binnenkomen

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 4