i is de ideale prof coördinator onder voorwaarden Oxholm tweemaal in eerste paar Ga naar Engeland via Hoek van Holland-Harwich Grootste vrees van middenvelder is feestelijk afscheid bij Feyenoord Schaatscoach wil regio-rijders meer bescherming bieden Jan Lammers weer niet aan de start Gerard van der Lem niet naar Sparta Zaalhockeyteam begint met zege Linder zegt af hoek van holland harwich ZATERDAG 1 MAART 1980 SPORT TROUW/KWARTET 31 ADVERTENTIE door Richard Matthijsse ROTTERDAM Toen Willem van Hanegem nog in de Kuip tijn kromme ballen de vijandelijke linies inzond en vrijwel alle publiciteitsmedia zich in hun berichtgeving doorgaans uitsluitend richtte op deze unieke speler, kwam Wim Jansen Er meestal bekaaid af. De middenvelder met de grote actie radius. zoals hij zo vaak werd betiteld, keek torenhoog op tegen zijn toenmalige plaatsgenoot uit Hendrik Ido Ambacht En gunde hem van harte alle publiciteit. Jansen vond het best sn hoe constant zijn prestaties ook seizoen na seizoen waren, tiet kon hem uiterlijk weinig schelen dat zijn voetballeven rich voltrok in de schaduw van De Kromme. Journalisten stonden bovendien niet te springen om een interview met Jansen en als ze er soms niet onderuit tonden was een vraaggesprek een noeilijke affaire. Ja of nee. was zijn neest geliefkoosde vocabulaire Een ïsie op bepaalde zaken had hij wel. naar dat moest dan onder de roos jlijven. En over rellen binnen Feye- toord en er zijn er de afgelopen aren heel wat geweest hield hij :ijn mond. zoals hij ook nu hardnek- tig zwijgt over de werkelijke beweeg redenen van zijn komend afscheid, dat zo vele Rotterdamse supporters leeft overvallen. Wimpie Jansen, weg jij Feyenoord. Het is na meer dan 650 wedstrijden voor het eerste elftal en ia al die successen (Wereldbeker. Eu ropacup. UEFA-Cup) niet te geloven. Voor Oranje kwam hij 65 keer uit. Prachtig propagandamateriaal bo vendien voor Inter Soccer in New York Leider Wim Jansen is in de loop der jaren weinig veranderd. Na het vertrek van Van Hanegem is hij, heel begrijpelijk, wat meer voor het voetlicht gekomen. Het verjongde Feyenoord zag hem als de leider, die om zijn inzet, spelin zicht en aanwijzingen bijna op han den werd gedragen. Luister naar An dre Stafleu „Tja, als je over Wim Jansen praat kom je vaak bij clichés terecht. Hij is een voorbeeld voor alle spelers, hij bemoeit zich veel met de opleiding van de jeugd, maar hij is niet iemand die zich bezig houdt met buitenissige dingen. Hij gooit zich helemaal op het voetbalvak. Hij zal nooit iemand in de grond stampen, zoals in het verleden met enkele grote vedetten bij Feyenoord is gebeurd. Hij is naar mijn mening nooit brutaal genoeg geweest, financieel gezien, be doel ik. Ik heb de indruk dat hij teveel in de schaduw van Van Hane gem leefde." En trainer Vaclav Jezek voegt daar aan toe: ..Wim is een ideale man. ook als mens. Hij speelt fair. Altijd spor tief en nooit gemeen. Hij beschikt over een psychisch evenwicht. Hij is op een emotionele manier bezig met het voetballen, maar een tegenstan der zal dat nooit merken. Hij leeft helemaal voor het voetballen. Ik vind het ideaal om met zo iemand te kun nen werken. Hij praat erg veel met de andere spelers. Niet alleen wat de tactiek betreft. Hij is ook altijd bezig met spelconcepten tijdens de trai ning. Ik heb maar weinig van zulke spelers meegemaakt. Jiri Tichy was net zo'n voetballer als Wim Jansen, alleen was hij geen echte aanvoerder. Wim is dat wel. Er zijn gelukkig nog ideale profs in Nederland." Tot zover de lofuitingen van de Tsjech, die geen enkel negatief punt over Wim Jansen weet de bedenken. Verlegen De hoofdfiguur in dit verhaal en dat is tekenend voor zijn bescheidenheid en het vermogen de dingen te relati veren glimlacht wat verlegen als hij met de uitspraken van Stafleu en Jezek wordt geconfronteerd. Jansen: ..Wat is de ideale prof? Ach. dat ligt voor iedereen weer anders. De één heeft dingen nodig, die de ander be slist niet nodig heeft. Andersom is het ook zo. Je moet zelf weten wat je nodig hebt. Voor mij is dat vooral concentratie, niet alleen vóór een wedstrijd. Ik moet altijd geconcen treerd bezig zijn met voetballen. Hoe ik me concentreer voor een wedstrijd hangt altijd van de tegenstander af, maar te bepalen is het nooit. Ik volg Wim Jansen, hier onderuit gehaald door Haarlemmer Verkaik: „Als ik straks uitgespeeld ben wil ik als trainer in de voetballerij blijven. een bepaald ritueel voor de wedstrijd. Ik blijf bij voorbeeld zo lang mogelijk in bed liggen. Als ik opsta moet ik meteen op pad kunnen. Tactische besprekingen, omkleden, de warming up en dan begin je. Dan voel ik me pas wét meer op mijn gemak. En ook na de wedstrijd blijf ik me concentre ren. Meestal op dingen die je ver keerd hebt gedaan. Ik verwacht van andere spelers ook dat ze zich opti maal voorbereiden. Zo 'n voorberei ding ligt voor iedereen anders. Ik wil dat ze zoveel mogelijk bezig zijn met voetbal. De trainingen, alle dingen horen daarbij. Dan pas kan het wat worden. Ik moet zeggen dat ik de ideale prof een beetje een moeilijke term vind. Pim Doesburg is in mijn ogen een ideale prof. Die voldoet ze ker aan alle voorwaarden." Wim Jansen zou dezer dagen het liefst een tijdje onder de grond ver dwijnen. Het nut van een vraagge sprek ziet hij niet in. Waarom zou hij? Hij heeft na lang overwegen zijn be sluit genomen en daarmee uit. „Ik wil alleen dit kwijt: het plan om bij Feye noord te vertrekken is natuurlijk niet zomaar bij me opgekomen. Vorig jaar ging het al zo'n beetje spelen. En dan op een gegeven ogenblik gaan allerlei kleine dingen waar je je aan ergert één groot punt vormen. En als dan juist in zo'n periode aanbiedingen komen. ja. dan hak je de knoop door. Ik heb daarna Cor Coster gevraagd of hij namens mij met die clubs wil onderhandelen." Zeker is inmiddels geworden dat Jan sen zal uitkomen voor de Washington Diplomats, de club die eerder deze week ook Johan Cruijff contracteer de. Andere contacten in de Verenigde Staten had Jansen (lees: Coster) met Vancouver Whitecaps en Toronto Blizzards. De bijna Feyenoorder-af heeft overi gens nooit een hoge dunk gehad van het Amerikaanse voetbal. Vorig jaar zei hij in een interview: „Als ik twee gelijkwaardige aanbiedingen zou krijgen uit Amerika en Europa zou de keuze niet zo moeilijk zijn. Ik word doodziek van die show. die ze in Ame rika opvoeren. Maar dat wil niet zeg gen dat ik er niet heen wil. Rlnus Michels zou zich ook niet zo gelukkig hebben gevoeld toen hij voor het eerst tussen rijen mooie meiden door het veld moest opdraven, maar nu stoort hij er zich niet meer aan Alles went". Geld stinkt niet. Ook niet voor Wim Jansen. Als ik opmerk dat het vreemd zal zijn om hem in een ander shirt te zien spelen reageert hij: „Als Ruud Krol aan het einde van het afgelopen seizoen transfervrij zou zijn geweest dan zou hij nu ook niet meer voor Ajax hebben gespeeld Hetzelfde geldt voor René van de Kerkhof bij PSV. Ik heb nooit anders gedaan dan voetballen. Als ik straks uitgespeeld ben dan wil ik als trainer in de voetballerij blijven. En als trai ner moet je onafhankelijk zijn. Ik zou als trainer nooit concessies doen. Hoe onafhankelijker je als trainer bent, des te gemakkelijker Je kunt op stappen." Geruisloos Morgen komt Wim Jansen dus voor de laatste maal voor Feyenoord in actie. Zijn grootste vrees is dat zijn ploeggenoten hem op de een of ande re manier feestelijk willen uitluiden. Zijn medespelers heeft hij bijna ge smeekt hem geruisloos te laten ver trekken. René Notten heeft woens dagavond nog een poging in het werk gesteld de Fevenoorders te mobilise ren iets op het veld te regelen. Jansen trok bijna wit weg toen hij In de catacomben van het stadion van dat plan vernam. „Ik heb geen enkele behoefte aan zoiets", was zijn afwe rende reactie. René Notten. „We heb ben de houding van Wim te respecte ren. Maar in intieme kring zullen we zeker afscheid van hem nemen." Op deze sobere wijze luidt Feyenoord Wimpie Jansen uit De laatste speler uit de meest glorierijke periode die de club uit Rotterdam Zuid ooit heeft gekend, begint in een andere wereld aan zijn laatste voetbalavontuur. Het zal even wennen zijn. Er wordt overi gens in de sportwereld zo vaak over dreven. Al heel snel wordt gesproken in termen van uniek, grandioos, ge weldig. etc. Maar in alles wat in dit verhaal over Wim Jansen te berde is gebracht, is overeenkomstig zJJn wens, getracht ieder spoor van over drijving te vermijden. Het laatste woord is aan de schei dende voetballer zelf: „Waarom moet toch over mijn vertrek zo'n drukte worden gemaakt. Over twee weken is iedereen mij vergeten". Ja. Jean Jac ques Rousseau zei het al: „Beschei denheid gaat altijd samen met ware verdiensten". 'Om elke noot die ik speel heb ik moeten vechten, elke noot. Dat is niet overdreven. Ik ben met al dat studeren bezig mezelf te zoeken.' De 1 )ange v>óliy Jaap van Zweden in gesprek met Henk StJér In de nieuwe Zero Programma Eredivisie Vandaag. 19.30 uur: AZ'67-NAC PEC Zwolle-MVV Morgen, 14.30 uur: Willem Il-Vitesse Haarlem-Go Ahead FC (Ttrecht-Ajax Feyenoord-Excelsior Roda JC-Sparta FC Twente-FC Den Haag NEC-PSV Eerste divisie Morgen. 14.30 uur: Helmond Sport-FC VVV Eindhoven-SC Heracles FC Den Bosch-FC Vlaardingen SC Cambuur-DS'79 SC Veendam-FC Groningen De Graafschap-SC Heerenveen SVV-FC Volendam SC Amersfoort-Telstar FC Amsterdam-FC Wageningen Fortuna S vrij. door Erik Oudshoorn BREDA ..Zeg nooit: nooit". Vanaf het moment dat hij afscheid nam van de Nederlandse schaatstop vloeide deze kreet regelmatig over de lippen van Leen Pfrommer. De Brabantse coach, die in het verleden garant stond voor de gouden successen van Ard Schenk en Kees Verkerk, heeft de mogelijkheid nooit uitgesloten dat hij zich ooit nog eens zou:laten strikken voor een hoge functie bij de KNSB. Het onplezierige gebeuren van drie jaar geleden, toen hij door die zelfde schaatsbond met zachte hand de deur uit werd gewerkt, kan hem van dat voornemen niet afhouden. Daarvoor is de majoor-sportinstructeur van de KMA in Breda een te grote aanbidder van de schaatssport. Aan de vooravond van een nieuwe Olympiade, die de meeste sportbon den ingaan met goede voornemens, lijkt de terugkeer van Pfrommer op 'het schaatspodium groter dan ooit. Het beestje moet alleen nog een naampje krijgen. In Lake Placid, tijdens de Olympi sche Winterspelen, is Pfrommer door KNSB-Praeses Herman van Laer ge polst voor de functie van trainers- coördinator. Gedacht wordt aan een ioort hoofdcoach die op full time- jasis boven de kernploegen het tech nische kader in het gareel houdt. Hoewel Van Laer deze week de moge- ijkheden uitzocht voelt Pfrommer voor dat idee niet zoveel. Met name het vlak van de secundaire ar- beidsvoorwaarden zijn er veel haken en ogen. Binnenkort hangt de infan- terie-officier namelijk een overplaat- sjng boven het hoofd naar Apeldoorn en daar kan hij binnen drie jaar de lindrang van luitenant-kolonel berei ken Als ..Overste" zal Pfrommer tot ijn pensioen niet alleen nog ruim ie kven jaar een vorstelijk salaris op strijken. maar ook kan hij in die periode doorbouwen aan een aan- rekkelijk pensioen )mdat er geen alternatief is rolt er waarschijnlijk een compromis uit de ius: Pfrommer is namelijk wel be- chikbaar na kantooruren. Los hier- 'an staat het verlangen dat de taak- telling meer gericht moet zijn op de lewesten Pfrommer noemt het „een lorizontale samenwerking met de ternploegtrainers die doorwerkt naar Ie regio's" >e achtergrond van dit idee is dat de ternploegleden in feite te beschermd loor het leven gaan. „Er moet vanaf Ie basis een grotere druk komen." rmdt Pfrommer. ..Dit kun Je alleen »ereiken door rijders, die net bulten Ie kernploegen vallen, op gewestelijk tfveau meer faciliteiten te verschaf- en. Zowel op het financiële als het Matschappelijke vlak. De trainers- oördinator. zoals ik die in gedachten ieb. krijgt ook de taak om de trainin- ten wat beter op elkaar af te stem men Het mag bijvoorbeeld niet meer ïoorkomen dat Hilbert van der Duim 'oensdag in de kernploeg aan een ware tempo-training onderworpen 'ordt en een dag daarna, bij zijn ewestelijke trainer, hetzelfde lot noet ondergaan." In de besprekingen die Pfrommer na iet wereldkampioenschap hardrij den voor heren, vandaag en morgen in Heerenveen. gaat voeren zal hij nog enkele andere verlangens te ber de brengen. Pfrommer: „De Landelij ke Technische Commissie voelt dacht ik wel voor mijn komst. Mijns inziens is er op dit moment een beter LTC aan het bewind. Ik ben al vóór de Olympische Winterspelen bena derd door de heer Govaert. Ik zal echter ook als voorwaarde stellen dat alle acht gewesttrainers akkoord gaan met mijn benoeming. We moe ten af van het provincialisme. Met tegenwerking kan ik niet functione ren. Als zij het erg vinden om op de vingers te worden gekeken dan moe ten ze dat onmiddellijk zeggen. Dan begin ik er namelijk niet aan. Ik weet nu al dat er veel tijd in gaat zitten en dat moet wel enig rendement opleve ren. Overigens sta ik niet te trappelen voor die functie. Het coachen van een gewestelijke ploeg vind ik zeker zo leuk om te doen. Voor het Nederland se schaatsen is het echter bevorder lijk dat er zo'n man komt. Wie dat is. maakt in feite niet zoveel uit. Ik zou alleen geen ander weten en Van Laer kennelijk ook niet." Nu er sprake van is dat jij terugkeert in de schaatstop, lijkt het of er ook weer oud zeer wordt opgediept. Van Laer heeft in Lake Placid het optre den van de KNSB van drie jaar gele den nog eens gedekt door te stellen dat jij toen bedrijfsblind was. Pfrommer (fel): „Flauwekul natuur lijk. Na de Olympische Spelen van 1976 in Innsbruck liep mijn contract bij de KNSB af Ik wilde toen stoppen 'omdat ik vond dat de rijders op mij waren uitgekeken. Op verzoek van Van Laer ben ik nog een jaar doorge gaan. Na de verwikkelingen met Van Helden was de komst van Tjaart Kloosterboer voor mij de druppel die de emmer deed overlopen. Ik kon natuurlijk niet accepterert dat hij als conditietrainer meer bevoegdheden zou krijgen. Ik ben toen eigenlijk om een andere reden weggegaan dan ik aanvankelijk had gewild. Want nog maals: in 1976 vond ik het welletjes. Ik heb toen aangeboden om een an dere kernploeg op me te nemen. Maar dat was niet mogelijk. Ab Krook be vindt zich momenteel in dezelfde fase. Hij voelt gewoon dat de dames op hem zijn uitgekeken. Dat is jam mer. maar het zou stom zijn ais Ab nog doorging Behalve het vertrek van Krook. die overigens al uit zich zelf tot deze beslissing is gekomen, behoort ook het afscheid van Van 't Oever tot de mogelijkheden. In Lake Placid ging het gerucht de ronde dat hij de Olympische Spelen beschouwde als een mooie afsluiting van zijn carriè re. Probleem is natuurlijk dat er voor hem niemand klaar staat. Pfrommer: „Toch is het beter voor het Nederlandse schaatsen als Van 't Oever na dit seizoen vertrekt. Ik zeg niet, dat het zo geweldig ging in mijn tijd. Integendeel. Maar de resultaten die Egbert heeft geboekt zijn me eer lijk gezegd niet meegevallen. Hans van Helden en Piet Kleine hebben nooit meer het niveau bereikt van drie. vier jaar geleden. Hans heeft op het laatste wereldkampioenschap van Heerenveen nog een keer 7.06 gereden op de vijfduizend meter. Sindsdien heeft hij en ook Piet Klei ne nooit meer een tijd onder de 7 10 gerealiseerd. Internationaal gezien tellen we op dit moment wel mee, maar je speelt niet meer op de mooi ste viool. Een opvolger voor Van 't Oever? Ik zou het op dit ogenblik niet zo gauw weten. Als er een trainercoör dinator komt zal het zoeken naar een goede herencoach zijn eerste activi teit moeten worden. Kees Verkerk zou in ieder geval niet op mijn lijstje staan. Hij past gewoon niet in hetv Nederlandse bestel. Met name de schaatstrainersvereniging (NSTV, red.) zal er grote bezwaren tegen heb ben dat er iemand van buiten af wordt aangetrokken zonder diplo ma's. Kees zou trouwens wel gek zijn als hij voor deze baan zijn fraaie camping in Kristiansand in de steek laat." En Leen Pfrommer? Pfrommer: „Geen sprake van. Mijn baas accepteert het niet meer dat ik zo maar tien weken per Jaar er tussen uit ga. Dit neemt niet weg dat ik er wel veel voor zou voelen. Het is de mooiste functie die er op schaatsge- bied is,. Je hebt namelijk direct con tact met de rijders. Dat zal ik als trainerscoördinator missen." Wat zou het Nederlandse schaatsen nog van een verdere terugval kun nen redden. Het WK in Heerenveen zal ondanks de medailleoogst van Lake Placid andermaal aantonen dat Nederland in feite als schaatsna- tie heeft afgedaan. Pfrommer: „Je moet tevreden zijn met drie bij de eerste tien. twee bij de eerste zes of één bij de eerste drie Dat zit er inderdaad niet in. Als ik lees dat Frits Schalij hoopt dat hij 'TV-commentator' Leen Pfrommer: „Wanneer ik zie dat Kleine op de vijf kilometer weggaat op een te hoog schema, dan zeg ik dat gewoon." JOHANNESBURG Jan Lam mers heeft het vertrouwen van zijn stalbaas niet beschaamd door zich niet te plaatsen voor de Grand Prix van Zujd-Afrika, die vandaag op het circuit van Kyalami wordt verreden. Lam mers, die weer mocht opdraven omdat zijn stalgenoot Marc Su rer tijdens een training onge wild in botsing kwam met een muur, maakte gisteren tijdens de officiële training de slechtste tijd. De snelste tijd werd ge maakt door de Fransen Jean Pierre Jabouille en Rene Ar- noux, die het 4104 meter lange •circuit aflegden in 1.10,21. Jan Lammers had voor dezelfde af stand iets langer nodig: 1.15,59. De Franse coureur Alain Prost zal ook niet aan de start ver schijnen. Tijdens de training van donderdag vloog Prost met zijn wagen van de baan. Aan vankelijk dacht men dat Prost alleen enkele bloeduitstortin gen had opgelopen, maar later bleek hij tevens zijn linkerpols te hebben gebroken. De Frans man is zeker voor zes weken uitgeschakeld. ROTTERDAM Oerard van der Lem. de bij Feyenoord uit de gratie geraakte aanvaller, zal dit seizoen niet afmaken bij de Rotterdamse stadgenoot Sparta. Er was sprake van dat Van der Lem op uitleenbasis de rest van dit seizoen voor het in degradatiegevaar verkerende Sparta zou uitkomen. Van der Lem geeft er echter zelf de voorkeur aan om het lopende seizoen bij Feyenoord af te maken. Een tegenvaller voor Sparta, dat had gehoopt op de aanvalslljn Van der Lem-Geels-Meljer. ZORICH Het Nederlandse zaalhoc keyteam voor heren heeft in Zürich de eerste wedstrijd voor het finale- toernooi om het Europees kampioen schap tegen Schotland met 8-4 ge wonnen. Vandaag speelt Nederland drie wedstrijden (tegen Oostenrijk. Spanje en Zwitserland) en morgen komt Oranje nog tweemaal in actie, tegen Engeland en favoriet West- Duitsland Bij de rust was de stand in de wedstrijd Nederland-Schotland nog gelijk: 3-3. ROTTERDAM - Kurt Under heeft Sparta gisteravond laten weten af te zien van een verbintenis als trainer bij de Rotterdamse club. Naar alle waarschijnlijk zal Joop Brand, die onlangs overeenstemming bereikte met Telstar, de vakature bij Sparta tot het einde van dit seizoen op vullen. een tienduizend meter mag rijden denk ik: het is heel goed mogelijk dat hij zo ver helemaal niet komt Ik had persoonlijk ook liever voor Hans van Helden gekozen. Je moet het hele seizoen aan de toekomst denken, maar niet op een wereldkampioen schap. Dan gaat het om de sterkste rijders. Wat dat betreft ben ik zuiver prestatie gericht Als we in de toe komst willen meetellen moet er een betere maatschappelijke begeleiding komen. Ik vind het een slechte zaak dat Hilbert van der Duim momenteel als werkloos door het leven gaat. Zo'n jongen moet zich buiten het schaat sen om kunnen concentreren op an dere zaken. Al zou hij maar een taal gaan studeren. Zoiets leidt tenminste af. Ik weet het. het is een zaak van de Advies Raad Top om hier wat aan te doen. Maar deze commissie neemt alleen maar ad hoc-beslissingen. Ze leggen een noodverband aan en schuiven daarmee de problemen voor zich uit. Toch moet er in samenwer- kine met de NSF en CRM veel te regelen zijn op dit gebied. Met een beetje goede begeleiding moet Neder land het niveau van de Noren kunnen evenaren. Er is talent genoeg." Je bent al enige tijd actief als televi sie-commentator. Het zal de kijkers niet zijn ontgaan dat je geen blad voor de mond neemt in je beoorde ling ten aanzien van Egbert van 't Oever. Is het niet wat ongepast om een collega af te vallen, terwijl je zelf op de nominatie staat voor de functie van trainerscoördinator? Pfrommer. „De N08 verwacht van mij dat ik het schaatsen zo kritisch mogelijk analyseer. Wanneer ik zie dat Kleine op de vijfduizend meter op een schema weggaat dat hem bij voorbaat reduceert tot een kansloze, dan zeg ik dat gewoon. Als Van 't Oever dat niet leuk vindt, is dat Jam mer voor hem. In de rol van televisie commentator ben ik geen collega meer van Van 't Oever En het was toch zo: op een Olympisch toernooi moet je niet op een voorzichtig sche ma van start gaan. Je rijdt namelijk maar één keer." HEERENVEEN Tom Erik Ox holm, die bij de winterspelen voor de lange afstanden niet fortuinlijk loot te. moet vandaag op de beide afstan den van de eerste dag van de wereld kampioenschappen het spits afbij ten. Oxholm opent het kampioen schap op de 500 meter tegen LJeskln en rijdt het eerste paar van de vijf kilometer met Tom Plant. De groepsindeling voor de belde af standen was vrijwel identiek. Slechts de ploegleiding van de Sowjet-Unie zette Martsjoek op de 500 meter in de eerste groep en liet diens plaats op de 5000 meter innemen door Ogloblin. De Nederlanders rijden op belde af standen in de tweede groep. 500 meter eerite paar Tom Erik Oxholm 'Nool— Viktor LJeskln iSov< 2 Dlmltri Bol*Jkarev iSoww Tom Plant 1V81 3 Mike Wood* cV3>-Serfc) Mtirta- joek (Sow 4 Eric Helden -VSi Uil Ekatrand <Zwet 5 Oyvtnd Tveter iNooi-Masahiko Yamamoto iJapi Kal-Arne 8len*h)rmme: iNom-Yar unoct Shlmlzu iJapi 1 Plet Kleine 'NediOralt Webster iCam S Fnu Schalij iNediJan Junell 'Zwei P Hilbert van der Duim iNedi-Colin Coalc»<Au*i 10 Yep-Kramer iNedi-Amund SjObrend «Nooi II Andrea» Ehrlg lODb üimitrt Ogloblin iSowi 12 Andreaa Dlelel 'ODI'Werner Jig er lOodi 13 Slodzimlrrx Waa iPolt-Ollvler Belle iFrai 14 Mlke Plant (V8>-Antonio Gomez iSpai 15 Maaayuki Kawahara (Japi-Wolfgang Bchart (WDIi 16 CTae» Bengtason iZarei Pertti Ntityla iKini 17 Michael Richmond lAuai rijdt alleen 5000 meter eer»te paar Tom Plant Oxholm 2 Stenahjemmet Bnujkarev 3 Ogloblin Hnd.-n 4 Tveter Wood* 5 Yam»moto-Ek*trand 9 Phimtzu Ljetkln 7 Sjobrend Webtter Kleine Ehrlg MnrtAjnek Kramer 10 Junell-Coate* II Schalij Dlelel 12 Van der Duim Jager I] Gomez Belle H Wa* Bengi*4on 15 Schar!-Ntityla 16 Richmond Kawahara 17 Mike Woods rijdt alleen Met of zonder auto'' Helemaal vrrj of alles verzorgd"' Alles is mogelijk Tegen aantrekkelijke pnjzen IDEEËN uil ons BIC BEN TOURS programma (geldig tot 31 maan 1980) londenreizenva f 172.-pp Auto Retour all-in voor de doe-hel-zelf automobilist va f199.-pp Bungulow vakanües v a f 259.- p p Slandplaatsreizenvooraulomobilisien va f227.-pp Treinreizen naar div beslemmingen v a f 414- p p IDEEËN uit dr Mi nilour» 5 daagse excursietanef 20% reduldc voor passagier en auto Per dagdienst in voor en naseizoen de auto tegen kalf tarief Caravans en trailers per dagdienst 35% rvdoktie. Mid w*«k-reium retourbtijeflen per dagdienst (nvt l/m do n 30/4 van Nederlandse stations naar Er.i}eisr bestemming bv Amsterdam Londen f147.60 |2e klas) 30% redufctic voot 60'dames en 65'hcren Speciale rctourtanev t voor gezelschappen per kmnngi.i b v 60 uur excursie en S dagen mtnrtour Voor meer informatie daar waar ze van reizen weten of bel rechtstreeks Stoomvaart Maatschappij Zeeland. ENIGE Big Ben Tours, telefoon 01747 6412 Hoek van Holland route met Algemeen, telefoon 01747-3944 Hoek van Holland lc en 2e

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 31