!org over vloeibaar letroleumgas Dordts museum heeft echt op Cuyp Nederland betaalt mee aan soldij in Suriname VARA-tv kritisch over CRM-beleid bij emancipatie Scholten wil dertig F-16 toestellen extra metdeêGSbOGcfiteropstGj) Zeiio Laat de Paasdagen niet in't water vallen. Huur yns een bungalow of appartement. v.a.f 410f- jAantal aanvoerhavens neemt toe LPG: een verzamelnaam /olgens uitspraak rechtbank Kabinet wacht af hoe situatie zich ontwikkelt Utrecht akkoord met methadonproject AQUADELTA RECREATIEl Dan weet je zeker dat je goed zit. ZATERDAG 1 MAART 1980 BINNENLAND TROUW/KWARTET 25 or Barend Mensen SSINGEN De LPG-ter- ial Eurogas in het Sloege- lied wil binnenkort haar zes ldruktanks elk met 3000 tubieke meter vloeibaar pe- roleumgas vullen om met iaar werkzaamheden als op lag- en distributiecentrum te unnen gaan beginnen. De in- tallatie heeft een investering an 25 miljoen gulden ge- ergd. Volgens plan moet zij i 1983 zijn uitgegroeid tot •en terminal met een capaci- eit van 300.000 kubieke me er en met een jaarlijkse aan- oer van meer dan een mil- Den ton. Eurogas zal dan de ip de Maasvlakte gewenste lanlandingsplaats (voor Shell n BP) evenaren. >it is in strijd met wat de regering in aar nota „grootschalige aanlang- ing van LPG" ten aanzien van de PG-ontwikkelingen in het Wester- :heldegebied heeft gesteld. In die ota wordt gekozen voor een concen- atie VEm grootschalige LPG-aan- oer op de Maasvlakte omdat de rukbevaren Westerschelde een verre an ideale aanvoerweg is. De com- nissie zeehavenoverleg heeft de mi- ister van verkeer en waterstaat des- ndanks geadviseerd Vlissingen en erneuzen aan te wijzen als aanvoer- avens voor LPG. Die locaties func- oneren echter reeds als aanlan- ingsplaatsen. Bovendien weet nie- ïand precies hoeveel LPG er via het [anaal van Gent naar Terneuzen aar Gent en via de Schelde naar ntwerpen gaat. >e onstuimige ontwikkeling van het ebruik van LPG laat de overheid, lthans zo lijkt het, met haar pogin- en de zaken in de hand te houden chter de feiten aanhollen. Daarbij omt dat België wel bereid is mee te erken aan een zekere reglemente- ng van het transport van gevaarlij- e stoffen maar een beperking van et vervoer van LPG beslist van de and zal wijzen. Dit vanwege de over- evoeligheid van dit land voor welke antasting ook van de vrije vaart op e internationale vaarroute die de Westerschelde is. Niet alleen de Bei en voelen weinig voor het stellen an een limiet aan de grootte van astankers, ook aan Nederlandse zij- e vindt men dat buiten de realiteit ülen. chepen die niet groter zijn dan j.000 kubieke meter, zouden volgens e regeringsnota vrijgesteld kunnen orden van een speciale toestem- ling van de staatssecretaris van ver keer en waterstaat. De meeste LPG- tankers zijn 70.000 kubieke meter. Onzekerheid Onzekerheid over wat er tenslotte uit de bus komt viert hoogtij, maar in tussen gaan de ontwikkelingen in het Westerscheldegebied door. Hoe lig gen namelijk de feiten? In Vlissingen wordt regelmatig LPG aangevoerd met een schip van 60.000 kubieke meter, de Nyhammer. Het pompt het vloeibare gas over in lichters die het via het Kanaal door Zuid-Beveland verder het land inbrengen. Via dat zelfde kanaal wordt LPG uit Rijn mond aangevoerd. In 1978 werden er al zevenhonderd binnenvaartgastan- kers op het Kanaal door Zuid-Beve land geteld. De Nyhammer vervult een soort grossiersfunctie. De raffina derij van Total in het Sloegebied pro duceert LPG. De Nyhammer en Total zorgen er samen voor dat er per jaar meer dan 200.000 ton LPG ter be schikking is. a Liquefied Petroleum Gasses, afgekort tot LPG, is de verza melnaam voor een aantal bij de oliewinning vrijgekomen of bij het raffinageproces als bijpro- dukt gewonnen gassen die door koeling (tot -42 C) of door druk (8 atm.) vloeibaar zijn ge maakt. Deze gassen, voorna melijk butaan en propaan en mengsels daarvan, werden vroeger als vrijwel waardeloos beschouwd. Ze werden dan ook „afgefakkeld", wat wil zeggen: aan pijpen verbrand. Aan die verspilling kwam een eind toen men zich ervan bewust werd dat de oliewinning een eindige zaak is. LPG wordt nu als een uitstekende energiedrager be schouwd die bovendien goed koper is dan olie. Daar komt bij dat de chemische industrie LPG als vervangende grond stof voor het veel duurdere naf ta kan gebruiken. Onlangs nog werd verklaard dah er voor dit doel een schreeuwende behoef te aan LPG bestaat. Het ge bruik van LPG voor de energie voorziening heeft grote voorde len, vooral omdat het een be trekkelijk schone brandstof is. Aan het zich stormachtig ont wikkelende verbruik kleeft echter het grote nadeel dat aan aanvoer, opslag en distributie niet te onderschatten gevaren zijn verbonden. Met name in het Westerscheldegebied ziet men de ontwikkelingen met zorg tegemoet. Het chemische bedrijf DOW Chemi cal in Terneuzen gebruikt in plaats van de te duur geworden basisgrond stof nafta, meer en meer LPG. DOW voert nu 600.000 ton per Jaar aan en heeft opslagmogelijkheden voor zo wel onder druk als door koeling vloei baar gemaakt gas. Het bedrijf wil op de zogeheten Mosselbanken, een stukje natuurgebied bij de Braak manhaven. nog twee tanks van elk 50.000 kubieke meter bouwen, waarin de inhoud van een grote gastanker in één keer kan worden overgepompt. Men kan rustig zeggen dat DOW een gevstigde aanlandingsplaats heeft. Met de Eurogas-terminal is het een bijzonder geval. Dit bedrijf wil. zoals gezegd, operationeel worden. Voor de tweede maal echter heeft de Raad van State zich te buigen over verzoe ken om schorsing van de door gede puteerde staten van Zeeland afgege ven hinderwetsvergunning. Er lopen namelijk beroepen tegen die vergun ning, ingediend door de Zeeuwse in specteur voor de milieuhygiëne en door de Vereniging Milieuhygiëne Zeeland. Bovendien heeft de directeur-gene raal voor de hygiëne van het milieu geadviseerd de hinderwetvergunning te vernietigen omdat hij de opzet van het bedrijf gevaarlijk acht. De bezwa ren komen erop neer dat de terminal te dicht bij woonkernen en bij andere bedrijven in het Sloegebied staat. De terminal ligt maar dit terzijde op drie kilometer afstand van de kern centrale Borssele. Er is nog altijd geen uitspraak over de beroepen ge daan. vandaar dat voor de tweede maal schorsing is gevraagd om te voorkomen dat Eurogas zonder een onherroepelijk geworden vergunning aan het werk gaat. Het aantal tankers voor de aanvoer van LPG groeit. Daarmee ook het risico op ongelukken. Onmacht Vervolgens het LPG-vervoer door het Kanaal van Gent naar Terneuzen. Ook een hoofdstuk apart. Tekenend voor de onmacht aan Nederlandse zijde om greep op de ontwikkelingen te houden waren de plannen om Tra- mogaz, een dochteronderneming van het Amerikaanse bedrijf Tansammo nia, gelegenheid te geven in het pe- troleumdok van Gent een grote LPG- terminal (voorlopig voor 250.000 ton per jaar) te stichten met als aanvoer lijn het kanaal. Alleen doordat de daar ook gevestigde Texaco-raffina- derij zich beriep op aan haar verleen de alleenrechten gingen deze plannen niet door. De burgemeester van Gent laat er echter geen twijfel over be staan dat een nieuw aanbod voor de vestiging van een LPG-terminal met genoegen zal worden overwogen. Ne derland wist van deze plannen maar werd buiten het overleg gehouden. Men moest trouwens bekennen geen mogelijkheden tot het nemen van maatregelen te hebben vanwege de bij overeenkomsten aan België gega randeerde vrije vaart Datzelfde geldt voor het LPG-trans- port naar Antwerpen. Er is op deze aanvoerlijn nog geen sprake van grootschaligheid, maar dat dreigt te zullen gaan veranderen België wil in Antwerpen een aanlandingsplaats stichting en LPG laten aanvoeren met de grootste gastankers die nog op de Westerschelde kunnen varen, schepen dus van zo n 70.000 kubieke meter. Dat zou voornamelijk bedoeld zijn om uitvoering te kunnen geven aan het plan voor later gebruik LPG op te slaan in kleilagen bij Antwer pen. Het is duidelijk dat in de rege ringsnota wel gezegd kan worden dat het Westerscheldegebied niet voor grootschalige aanlandingen geschikt is. maar dat de nu al aan de gang zijnde en in de toekomst te verwach ten ontwikkelingen moeilijk te stui ten zijn. Effecten Degenen die op de hoogte zijn van de effecten die LPG-calamiteiten kun nen hebben, zien dan ook met grote zorg het in het Westerscheldegebied binnenkomen van steeds grotere aan voeren tegemoet. Kleine lekkages kunnen grote gevolgen hebben als daardoor enorme explosieve gaswol ken ontstaan. „Gebeurt er hier een ongeluk," aldus een woordvoerder van de Zeeuwse inspectie voor de milieuhygiëne, „dan zit je onmiddel lijk met grote groepen van de bevol king in moeilijkheden." Voor het ver voer van gevaarlijke stoffen op de Westerschelde bestaan wel regels. Die zijn echter niet bij verordening maar bij afspraak gemaakt Volgens de regeringsnots worden met België onderhandelingen gevoerd over een regeling die beoogt slechts beperkte hoeveelheden LPG te laten vervoeren en groter transport te bin den aan speciale toestemming en daaruit voortvloeiende begeleiding. De vrije doorvaart zal daarbij strui kelblok zijn. Maar, aldus de heer J. M. Bannink. voorzitter van de Vereni ging Milieuhygiëne Zeeland, vrije doorvaart kan best gediend zijn met meldingsplicht, de verplichting een loods aan boord te nemen, een goede begeleiding, en een aantal beperkin gen ten aanzien van omvang en bewe gingsvrijheid van de transporten. Op het ogenblik is het nog zo dat geen enkele instantie veel invloed blijkt te hebben op de nautische gang van zaken. De rijksoverheid zit met de internationale status van het vaarwa ter in haar maag, en zo blijft de brij heet zonder dat er wordt geblazen. Naar de mening van degenen die zich over de ontwikkelingen ernstige zor gen maken zou het het beste zijn LPG niet kleinschalig te gebruiken, de transportlijnen kort te houden en de plaatsen van aanlanding en ge bruik zo dicht mogelijk bij elkaar te laten liggen. „Verder vervoer," zo vindt de heer Bannink, „dient per pijpleiding te geschieden en niet met binnenvaarttankers, tankwagons en tankauto's zoals er nu al duizenden door drukbevolkte gebieden gaan." De vraag is echter of het al in volle gang zijnde proces nog teruggedraaid kan worden. De opmars van LPG voltrekt zich in een hoog tempo. Het verbruik in Nederland is nu ai 1 mil joen ton per Jaar. Verwacht wordt dat dit de komende tien jaar stijgt tot 4.5 miljoen ton per jaar waarvan 1 mil joen door de raffinaderijen wordt ge produceerd en 3.5 miljoen moet wor den geïmporteerd. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De vrouwen beweging is vooral de laatste jaren sterk op gang gekomen. Zonder direct alles in bestuur lijke vormen te gieten, heb ben vrouwen veel van de grond gekregen. Er zijn vrou wencafés en praatgroepen op gericht. er zijn talrijke acties gevoerd. Maar ondanks de energie en tijd die vrouwen in allerlei projecten stoppen, komt de emancipatie niet vol ledig van de grond. Waarom? Voor een belangrijk deel om dat het geld ontbreekt. Dit komt doordat de overheid niet veel ziet in incidentele subsidiëring. Over deze problematiek zendt de VA- RA-tv maandag een documentaire uit onder de titel „Vrouwen en be leid" (Ned I 21.55-22 45 uur) De sa menstelsters Marjolijn de Vries, Mar- ga Wolthuis en Hedda van Gennep leggen met dit programma het falen van het ministerie van CRM bloot en dan met name het beleid van me vrouw Jeltien Kraayeveld die in haar kwaliteit van staatssecretaris van CRM de verantwoordelijkheid draagt voor het emancipatiebeleid. De samenstelsters trachten met „Vrouwen en beleid" aan te tonen dat het met de medewerking van de over heid aan de emancipatie van de vrouw treurig gesteld is. Zo wordt het voornemen van CRM onder de loep genomen om in elke provincie een emancipatiebureau te plaatsen dat de verantwoordelijkheid moet gaan dragen voor de activiteiten in de re gio's. Een soort overkoepelend or gaan waarnaar bijna al het subsidie geld ln de toekomst zal vloeien. Door een aantal interviews met vrou wen uit actiegroepen, vrouwencafés, en een proefproject voor vrouwen van de Open School Ih Amsterdam- Noord. blijkt dat er grote onvrede bestaat over dit plan. Hoofdargu ment is dat CRM. maar ook de lokale overheden op deze manier betutte lend zullen optreden, want zo stellen de actiegroepen op deze manier wordt van bovenaf strenge controle uitgeoefend op elk initiatief. En daar wil men nu Juist vanaf. Daarbij zijn de vrouwen van mening dat het geld dat CRM wil besteden aan het opzet ten van de bureaus beter gebruikt kan worden voor de groepen zelf. Deze gedachte leeft niet alleen bij de wat militantere groeperingen, maar bij voorbeeld ook bij het katholieke vrouwengilde ln de provincie Noord- Holland Om een goed overzicht te geven van wat er leeft onder de vrouwen, die zich inzetten voor emancipatie, be zochten de maaksters vrouwencafés en praatgroepen in het hele land. Woordvoersters uit Venray bij voor beeld maken in klare taal duidelijk dat elk verzoek voor subsidiëring van de tafel wordt geveegd, met als argu ment dat men (bij CRM en de ge meente) geen duidelijke indruk krijgt van de bedoeling van de subsidie aanvrage. Soms gaat het slechts om bedragen van zeshonderd gulden. Het programma is ln de eerste plaats gemaakt voor vrouwen uit de „laag ste" groepen, maar de VARA-mede- werksters hopen ook dat de docu mentaire een discussie opgang zal brengen op het ministerie van CRM. Veel mag het trio daar echter niet van verwachten. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Minister Scholten van Defensie is van plan dertig F-16 straaljagers extra te kopen om eventueel verlies aan toestellen door ongelukken in vredestijd op te vangen. Momenteel zijn al 102 van deze nieuwe Amerikaanse jagers besteld. De aanvullende dertig zullen een bedrag vergen van 430 miljoen. ADVERTENTIE. Bij elk VW-kantoor met i-vignet liggen ze voor u klaar: de 28 Gidsen voor Vakantie Vrije Tijd 1980 In zo n gids leest u alles wat u wilt weten over een bepaalde streek in Nederland: logiesmogelijkheden, attracties, musea, autoroutes, natuurgebieden, campings, jachthavens, enz. Koop zo'n gids en ontdek wat erin eigen land allemaal te beleven valt U kunt hem ook telefonisch bestellen: 055-210421. Minister Scholten deelt dit mee aan de Eerste Kamer in een nota ter voor bereiding van de defensie-begroting. Volgens de luchtmachtwoordvoerder is dit. extra aantal zeker niet te veel om vredesverliezen te compenseren. Die verliezen behoeven niet alleen te ontstaan door werkelijk grote onge lukken in de lucht, maar kunnen ook op de grond gebeuren door brand, verkeerd onderhoud enzovoorts. Hij wees erop dat van de Starfighter. de voorganger van de F-16 er 32 van de totaal 138 toestellen verloren zijn ge gaan in 18 Jaar gebruik. De F-16 moet tot het jaar 2005 vliegen, een langere periode dus. Volgens een luchtmachtwoordvoer der staat deze bestelling geheel los van de huidige bezuinigingsmaatre gelen van het kabinet. In de langere- termijnreservcringen voor het F-16 project is altijd al met de aankoop van reservetoestellen rekening ge houden. Die bestelling moet volgens de woordvoerder nu plaatsvinden om zeker te stellen dat Fokker, die de straaljagers gedeeltelijk bouwt, ge woon kan doorwerken als in 1984 de produktle van de eerste serie afloopL De betaling van de 430 miljoen zou ook pas vanaf 1985 aan de orde ko men, vandaar dat de beslissing zich geheel onttrekt aan de financiële pro blemen waarmee het kabinet voor dit en volgend jaar kampt De Defensiewoordvoerder kon overi gens niet meedelen hoeveel Defensie precies aan die bezuinigingen moet bijdragen en ten koste van welke begrotingsposten. Dat staat volgens hem allemaal nog niet vast. ADVERTENTIE an een onzei verslaggevers ORDRECHT De strijd n het bezit van het schilde- „Stilleven met vruchten" in de 17e eeuwse schilder ïlbert Cuyp woedt onver- inderd voort. De president in de Dordtse rechtbank mr. van Zeggeren heeft be laid dat de heer J. van de >1 en mevrouw J. H. van de )1 uit Venray er voor moeten rgen dat het schilderij te- igkomt in Dordrechts Mu- um. Het museum maakt lar aanspraak op op grond ADVERTENTIE 'Ik geloof dat ik op het stuk|e land rondom mijn eigen mini-boerderijtje net zon geweldigavontuur heb gefotografeerd als in welke super-reportage dan ook.' Ed van der Elsken over zijn longste boek. als Club aanbieding m de nieuwe Zero van een bruikleen overeen komst. Het schilderij is echter voor 123.000 gulden verkocht aan de heer T. Alards te Geijsteren (L). De man die zegt enig eigenaar van het stuk te zijn, de kunsthandelaar H. J. van Cuijck stelt dat die verkoop onrecht matig is geweest. Hij spande op zijn beurt een kort geding aan tegen de heer Alards met als eis teruggave van het schilderij. De president van de rechtbank te Roermond, mr. G. Wind heeft nu echter Van Cuijck in het ongelijk gesteld. Alards mag het schilderij houden omdat Van Cuijck niet aannemelijk heeft gemaakt dat hij bij toewijzing van zijn eis belang heeft. De president gaat er daarbij vanuit dat Van Cuijck zelf heeft ver klaard het niet aannemelijk te achten dat de gemeente Dordrecht ook tegen hem stappen zal ondernemen om het §tilleven voor Dordrechts Museum te rug te krijgen. Intussen geldt voor de heer en me vrouw Van de Pol dat zij voor elke dag dat het schilderij niet is terug bezorgd bij Dordrechts Museum een dwangsom van tienduizend gulden per dag tot een maximum van een half miljoen moeten letalen. Zij zeg gen het schilderij echter niet meer uit handen van Alards te krijgen. Jakarta-Rotterdam om de Kaap: vroeger onze voornaamste handelsroute nu de route van de eerste Nederlandse oceaanrace. En Nederland kan hem winnen. Aan boord bij Dirk Nauta voor de specerijenrace. In de nieuwe Zero JHH NU IN DC KkOSK Van onze parlementsredactie DEN HAAG Rond tachtig Surinaamse beroepsmilitairen ontvangen iedere maand uit Nederland nog steeds aanvullende soldij om het verschil te overbruggen tussen hun oorspronkelijke Nederlandse soldij en wat zij in de Surinaamse krijgsmacht verdienen De Nederlandse staat betaalt hieraan iedere maand 170.000 gulden. De meeste leden van de Nationale Militaire Raad die in Suriname na de staatsgreep gevormd is, vallen onder deze aanvullende regeling. Deze verklaarde, bij een poging van de heer Van Cuijck er beslag op te leggen, dat er een vliegtuig voor no dig is om het te vinden. De stadsad vocaat van Dordrecht, mr. J. G. van der Steenhoven heeft er geen twijfel aan laten bestaan dat de gemeente de dwangsommen zal opeisen. Hij is van oordeel dat de verkoop van het schil derij aan Alards een schijntransactie is geweest, een zienswijze die de pre sident van de Dordtse rechtbank met hem bleek te delen. UTRECHT (ANP) De gemeente raad is met 34 stemmen voor en vier tegen akkoord gegaan met de gratis verstrekking van methadon an he- rolneverslaafden Hiermee zal wor den getracht een beperkte groep ver slaafden de mogelijkheid te bieden om weer op een aanvaardbaar sociaal niveau te komen en mogelijk zelfs de vicieuze cirkel van hun verslaving te doorbreken. ADVERTENTIE Complete vakantiebungalow in Zeeland met o.a. kleuren-tv restaurants bowlingbanen overdekt zwembad zeil- en surf school manege sauna solarium tennis- en squashbanen. Kom 't ontdekken 'n Weekend of'n hele vakantie. Bel voor informatie 01113 -1940. Premier Van Agt die dit gisteravond meedeelde, zei dat juristen momen teel uitzoeken hoe dat nu verder met deze soldij-aanvulling moet. Het op merkelijke is, zei hij, dat de militairen die in de gevangenis zijn gezet door de Nationale Militaire Raad, volgens het Nederlandse koninklijke besluit waarschijnlijk hun uitkering kunnen verliezen. Zij vallen onder de regel dat de soldij-aanvulling ophoudt in dien de militair uit het leger ontsla gen wordt als gevolg van eigen toe doen. De nieuwe Nationale Militaire Raad kan die opvatting namelijk hul digen. De leden van de raad zelf zou den echter hun aanvullende soldij wel kunnen behouden Premier Vïn Agt gaf toe dat het ove rigens niet alleen een vraag voor ju risten is. maar ook'voor politici of de soldij-uitkeringen wel moeten door gaan Hij wilde echter deze vraag op dit moment nog niet beantwoorden. In het algemeen, zo heeft het kabinet gisteren geconcludeerd, is het goed om een zeer terughoudend beleid ten aanzien van de situatie in Suriname te voeren. Erkenning Premier Van Agt wees er op dat de erkenning van het nieuwe bewind op zichzelf niet speelt omdat Nederland altijd staten erkent en geen regerin gen. De vraag is. aldus Van Agt: „Hoe bejegenen wij de huidige feitelijke machthebbers. En het antwoord we zullen hen zo weinig mogelijk bejege nen. Wij wachten af hoe de situatie zich uitkristalliseert en met name wat er met de nieuwe burgerraad gaat gebeuren." Op de vraag of Nederland geen posi tieve invloed tracht uit te oefenen op de huidige ontwikkelingen zei de pre mier: „Als Je positieve invloed wil uitoefenen moet je daaraan vooral niet te veel publiciteit geven. De Ne derlandse regering onderhoudt mo menteel met een aantal landen con tact over de ontwikkelingen ln Suri name Deze landen zullen zich in hun opstelling ten aanzien van het nieuwe bewind met name door Nederland laten leiden." Premier Van Agt maakte ten slotte duidelijk dat het niet goed mogelijk zal zijn om een eventuele extra toe vloed van Surinamers naar Neder land na de militaire coup tegen te houden. Eerdere berichten dat de ongeveer honderdvijftig politieke gevangenen in Suriname gisteren zouden worden vrijgelaten, zijn inmiddels herroepen. Oesproken wordt nu over „zo spoedig mogelijk". Het misverstand is ont staan door de slechte telefonische verbinding met Nederland Op één na hebben alle ministers van het tweede kabinet Arron zich ge meld bij de militaire machthebbers ln Suriname Alleen de verblijfplaats van de minister van landbouw en visserij is nog onbekend De Nationale Militaire Raad heeft majoor Daisy Bouterse benoemd tot diens officiële woord voerder. Bouterse wordt onder meer bijgestaan door de Journalist Jozef Slagveer. Inmiddels is de Nederlandse ambas sadeur ln Suriname. Jonkheer mr. Ve- gelin van Claerbergen naar Paramari bo teruggekeerd. De ambassadeur was in Nederland om een conferentie van ambassadeurs uit ontwikkelings landen bij te wonen. De NOS-televisle zal morgenavond in aansluiting op het normale program ma van Nederland II om 23.20 uur een vraaggesprek uitzenden van Klaas- Jan Hlndriks met de vrijwel voltallige Nationale Militaire Raad van Surina me. Daarbij wordt ingegaan op de achtergronden van de staatsgreep en de wijze waarop die ln de praktijk tot stand is gekomen. Volgens een mededeling uit Parama ribo willen de leden van de Nationale Raad zich speciaal richten tot Neder land en tot de in ons land verblijven de Surinamers. De reportage zal ge heel of gedeeltelijk worden overgeno men door de NOS-radio. De landelijke organisatie van Suri naamse jongeren „8arnami Hal" wil dat de Nederlandse regering de ont wikkelingshulp aan Suriname onmid dellijk opschort Dat moet volgens de Jongerenorganisatie omdat „forma teur" Bruma zich als minister van economische zaken ln het vorige ka binet Arron ten koste van het Suri naamse volk zou hebben verrijkt. Ook heeft het Surinaamse volk zich bij de verkiezingen van 1977 duidelijk tegen Bruma uitgesproken Zijn par tij werd toen weggevaagd, stelt de Jongerenorganisatie ln een gisteren uitgegeven verklaring.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 25