an laat gijzelaars >orlopig niet vrij P vrezen coup El Salvador Brandt zou bemiddelen tussen Oost en West art Rhodesië heeft keus uit negen partijen Rhodesië Acht doden bij aanslag in Libanon lanks onderzoek VN-commissie ii ir incident oerstreek Kennedy lijkt weer kansloos tegen Carter Tito lijdt aan longontsteking AG 25 FEBRUARI 1980 BUfTENLAND TROUW/KWARTET 5 e rste :hr\ vi n d: ecU re1 aJtAN (AFP, AP, Reuter) De onderzoekscommissie van de Verenigde Naties zal zich in niet mogen bemoeien met de vrijlating van de gijzelaars in de Amerikaanse iade. Ayatollah Khomeini heeft beslist dat alleen het nog te kiezen parlement van Iran een besluit kan nemen. Dat zal niet vóór begin april zijn. s, se regering heeft de commis- de Verenigde Naties te ver- dat het niet haar taak ating te bewerkstelligen van laars in de Amerikaanse in Teheran, die sinds 4 p r et juc UI itlltlOII, U'V °",UO jir wordt bezet door moslem- De commissie is zaterdag itaris-generaal Kurt Wald- .v^n de Verenigde Naties naar gezonden om een onderzoek len naar de beweerde misda- de gevluchte sjah. ntn [pee n werd aangenomen dat een K M onderzoek de vrijlating van 11 rikanen zou bespoedigen. iaalcop werd zaterdag echter de s.n}1 geboord door een boodschap a tollah Khomeini. De geeste- s Ier zei dat slechts de islamiti- tionale vergadering het it kan beslissen over de elg£ g van de gijzelaars. De eerste ui de parlementsverkiezingen ct€I 14 maart plaats. Drie weken hèe de tweede roncie- 11 201 in Wn boodschap, die lde spreid door het persbureau zelf 1 het nieuwe parlement ook raarde voor de vrijlating zal 2» en. Hij voegde er echter aan „IZ de Revolutionaire Raad en t Bani-Sadr „al hun inspan- cht| ïoeten richten op de ultleve- bsu de sjah aan Iran en de terug- TO„ diens aan het volk ontstolen a en". De geestelijke leider. uek steeds in het ziekenhuis „aa. «rpleegd. zei dat het Iraanse eisen „integraal" handhaaft, iters van de ambassade heb- et al ben gezegd dat zij het besluit van Khomeini zullen eerbiedigen en het parlement zullen laten beslissen. Aanvankelijk kreeg de vijf man tel lende onderzoekscommissie van de Iraanse regering te horen dat zij de gijzelaars niet eens zou mogen bezoe ken. Volgens Waldheim is dit echter in strijd met wat van tevoren is afge sproken met de regering van Iran. President Bani Sadr wijzigde gister avond na een onderhoud met de rege rende Revolutionaire Raad zijn standpunt en zei dat de commissie toestemming heeft de gijzelaars te horen. Doel moet echter blijven het onderzoek naar de misdaden van de sjah. De commissie van vijf advocaten, af komstig uit Algerije, Venezuela, Sri Lanka, Frankrijk en Syrië, had giste ren een onderhoud met minister Ghotbzadeh van buitenlandse zaken. Volgens een woordvoerder van de commissie heeft Ghotbzadeh alle mo gelijke hulp toegezegd bij het onder zoek. waarmee men vandaag hoopt te beginnen. Ook Ghotbzadeh heeft echter herhaald dat het onderzoek naar de misdaden van de sjah en de vrijlating van de gijzelaars twee ver schillende zaken zijn. Als gebaar van steun aan de studenten heeft de rege ring voor vandaag opgeroepen tot een massale fakkeloptocht langs de bezette ambassade. In de provincie Khoezlstan zijn zater dag vier personen geëxecuteerd, na dat ze schuldig waren bevonden aan ondermijnende activiteiten. Het vier tal zou in de olleprovincie een belang- LVADOR (AFP, Reuter) De regering van de Ie Staten verwacht een staatsgreep in de Midden- lanse staat El Salvador, die ook de buurlanden Hon- Ouatemala bedreigt. Tlkaanse ministerie van bul- ie zaken zegt te beschikken chtingen van geheime dien- er op wijzen dat er een ikeiAke kans" bestaat op een om- vre Ing van de huidige junta van ede en militairen in El Salvador, de komende paar dagen al jebeuren. Volgens het minis- ljzeélen „marxistische krachten" prohaos na zo'n staatsgreep te- /artUn komen als de nieuwe ïs 7lfbber. De kans is dan groot n fil- nrust overslaat naar de buur- i mi van El Salvador, aldus het t d ie ubsi ssüj tring van president Carter huidige Junta in El Salva- Junta bestaat uit burgers en en kwam in oktober vorig atal^ de macht na een staatsgreep t bewind van generaal Carlos Sinds die tijd is het politieke snel toegenomen en vallen er agelijks doden in gevechten ït leger en demonstranten of van openbare gebouwen. P i* nil itg» Igde Staten hebben onlangs uwkden het leger in El Salvador (ANP) Ongeveer vijf- Vlaamse inwoners van de fek hebben gistermiddag in tensvoeren een carnavals- I gehouden. Carnavalsstoeten loor de burgemeesters van de fen Voeren verboden, zeer te- van de Vlaamse Voerena- rijke pijplijn hebben opgeblazen. Op de dag van de executie explodeerde er ongeveer honderd kilometer ten zuiden van Teheran een pijplijn voor transport van gas. WASHINGTON (AP. Reuter. AFP) Senator Edward Kennedy lijkt kans loos tegen zijn rivaal president Jim my Carter bij de eerste volwaardige voorverkiezing voor het Amerikaanse presidentschap, morgen in de noord oostelijke staat New Hampshire. De laatste peilingen geven aan dat 55 procent van de partijgenoten in deze staat de Democratische kandidatuur aan president Carter wil geven tegen 30 procent voor Kennedy. De derde Democraat in de race, gouverneur Jerry Brown van Californië heeft acht procent van de partijgenoten achter zich. De grote voorspronmg van Carter kan ertoe leiden dat Kennedy zich binnenkort terugtrekt uit de race, naar het Witte Huis. Weliswaar ont kent de senator uit Massachusetts in alle toonaarden dat hij er mee op wil houden maar dat hangt waarschijn lijk samen met het feit dat zo'n op merking in dit stadium van de strijd zijn aanhang helemaal zal doen slin ken. Kennedy deed het afgelopen weekeinde een felle aanval op Carters economische beleid, dat met zijn ge stadige prijsstijgingen kan leiden tot de grootste crisis sinds die van de jaren dertig. Vooral de ouderen zijn bezorgd over de toekomst van dit land. aldus Kennedy, die om de geld ontwaarding te keren een bevriezing vroeg van prijzen, lonen, rentestan den, dividenden en huren. Kennedy verdedigde zijn harde woorden aan het adres van de ex-sjah van Iran. De senator heeft de ex-sjah indertijd be schuldigd van het schenden van de internationale rechtsregels. Bij de Republikeinen wordt de rivali teit met de dag grimmiger, zeker nu de oud-gouverneur van Californië Ro nald Reagan en oud-CIA-directeur MEXICO Ongewapende vrouwe lijke politie-agenten hebben een ein de gemaakt aan de bezettingen van de Deense en Belgische ambassades in Mexico-stad. De agenten drongen zaterdagavond tegelijkertijd de twee gebouwen binnen en konden de ongeveer 25 bezetters zonder moei lijkheden arresteren. Dezen werden zondag weer in vrijheid gesteld. De ambassades werden een week gele den op vreedzame wijze bezet door een groep sloppenbewoners, die be tere behuizing wensten en de vrijla ting van 26 gevangenen. Aan deze eisen is niet tegemoetgekomen. te versterken met materieel ter waar de van 120 miljoen gulden. Washing ton baseert zich op beloften van de junta de mensenrechten na te leven en landhervormingen door te voeren. Waarnemers wijzen er echter op dat de junta deze plannen nauwelijks kan uitvoeren doordat het leger zich geheel onafhankelijk opstelt en tegen het advies van de regering veelvuldig geweld gebruikt bij demonstraties. Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken zei dat de VS niet met militair geweld zullen reageren op een eventuele staatsgreep. Wel zal dan de beloofde militaire hulp uitblij ven en zullen ook andere regeringen worden opgeroepen geen steun meer aan El Salvador te geven. De procureur-generaal van El Salva dor is zaterdag door onbekende man nen in zijn huis doorzeefd met kogels. De procureur stond bekend als een gematigd figuur, hoewel rechtse poli tici hem ervan beschuldigde de sym pathiseren met linkse bewegingen. Algemeen wordt aangenomen dat een van de vele rechtse terreurgroe pen in het land verantwoordelijk is voor de moord. De Russische president Leonid Breznjew bracht gisteren in Moskou zijn stem uit bij verkiezingen voor de besturen van de republieken en de steden. De moeilijk lopende Breznjew die bij zijn wandeling naar het stembureau werd toegeklapt had zijn oproepkaart vergeten, maar stelde dat zijn wenkbrauwen als identiteitsbewijs konden dienen. BONN, WASHINGTON (Reuter, AP, AFP) De Amerikaanse president Carter heeft volgens het Westduitse weekblad Der Spiegel oud-bondskanselier Willy Brandt gevraagd op te treden als bemiddelaar in het geschil tussen Oost en West over de kwestie-Afghanistan. Brandt zelf heeft nog geen commen taar geleverd op het bericht maar Lothar Schwartz, de woordvoerder van de SPD, waarvan de ex-kanselier mijn voor een bezoek aan de Sowjet- Unie. ADVERTENTIE voorzitter is, zei dat er dingen in staan die meer speculatief zijn dan nuttig. Volgens Schwartz heeft Volgens Der Spiegel heeft Carter Brandt geen plannen op korte ter- Brandt bekend vanwege zijn ver- zoeningspolitiek ten opzichte van Oost-Europa voor de bemiddelen de rol gevraagd toen deze half februa ri een bezoek aan het Witte Huis bracht in verband met de werkzaam heden van de commissie-Brandt over de betrekkingen tussen de ontwikkel de en de derde wereld. Brandt zou zijn nieuwe rol niet willen aanvaar den zonder goedkeuring van de huidi ge Westduitse kanselier Helmut Schmidt. Frankrijk heeft de Sowjet-Unie laten weten dat het ontspanning wil maar niet tot elke prijs. Dit heeft de staats secretaris voor buitenlandse zaken Pierre Bernard-Reymond gezegd op het congres van de Franse centristen. De staatssecretaris vroeg de Sowjets Afghanistan te verlaten Ook drong hij er bij Moskou op aan het EG- voorstel voor neutralisering van Af ghanistan te aanvaarden. Het Russische partijorgaan Prawda heeft gisteren geschreven dat het de Amerikaanse minister van buiten landse zaken Cyrus Vance niet is ge lukt de houding van West-Europa ten aanzien van de Russische inval in Afghanistan gewijzigd te krijgen. In Bonn heeft men slechts toegegeven op het punt van de defensieuitgaven. in Rome is men slechts ingelicht, in Parijs moest hij het bestaan van ver schil van mening toegeven en dit maal nam zelfs Londen een wat aar zelende houding aan. aldus Prawda. George Bush nek-aan-nek liggen in New Hampshire. Zes van de zeven kandidaten kregen zaterdag ruzie over de vraag wie er mee mochten doen aan een debat dat door een plaatselijk blad was georganiseerd. Het zou aanvankelijk Reagan tegen Bush worden maar vier andere Repu blikeinen stonden er op ook hun zegje te kunnen doen. Reagan koos hun zijde terwijl de krant en Bush vast bleven houden aan een tweegevecht. Daarop verlieten de vier de senato ren Robert Dole en Howard Baker en de Congresleden John Anderson en Phil Crane de zaal. Op persconfe renties beschuldigden zij Bush ervan de hand te hebben in hun uitsluiting van het debat. Reagan zei zó kwaad op de krantenuitgever te zijn geweest dat hij hem een klap met de micro foon had willen geven. De zevende Republikeinse kandidaat oud-gou verneur van Texas John Connaly was helemaal niet op komen dagen voot het debat. Hij voert campagne in de staat Zuid-Carolina, die wordt be schouwd als zijn laatste reddingsboei in de race. BEIROET (AFP, Reuter) Een op afstand bediende zwa re bom heeft zaterdag in een christelijke wijk van de Liba nese hoofdstad Beiroet aan minstens acht mensen het le ven gekost. Een van de slacht offers was het twee-jarig dochtertje van Bashir Oe- mayel, leider van de rechtse falangistische partij in Libanon. De 75 kilo zware bom explodeerde ln een geparkeerde auto op het moment dat de wagen van de falangistische leider voorbij reed. Oemayer zat zelf niet in de wagen. Zijn dochtertje en drie personeelsleden in de auto verlo ren het leven. Ook vier inzltters van een volgauto overleefden de explosie niet. Bijna twintig personen raakten gewond. De aanslag was de derde in de acht maanden, gericht tegen de Gemayel- familie, een van de machtigste fami lies in Libanon. Volgens waarnemers in Beiroet is hiermee de laatste hoop op verzoening tussen de strijdende partijen in Libanon verdwenen. De zoon van Gemayel is opperbevelheb ber van de para-militaire groeperin gen van rechtse organisaties, die zich hebben verenigd in het Libanees Front. Leden van dit front zeiden gisteren dat ze de aanslag zullen wreken. De spanning in Libanon is de laatste weken sterk gestegen, nadat 8yrie bekend maakte dat het zijn vredes troepen uit het land zal terugtrekken. Het Syrische leger maakte in 1976 een einde aan de burgeroorlog ln Liba non, die aan ongeveer 60.000 mensen het leven heeft gekost. Hoewel er sinds die tijd sprake was van een wapenstilstand, is er nooit een echte oplossing gevonden voor de diepge wortelde problemen tussen de ver schillende bevolkingsgroepen. Vol gens Syrië heeft de Libanese regering nauwelijks pogingen ondernomen in de afgelopen vier Jaar om een oplos sing te zoeken voor de crisis. Onbekenden hebben de eigenaar en hoofdredacteur van het Libanese weekblad Al Hawadess ontvoerd. Hoofdredacteur Selim al Lawzi en zijn echtgenote werden in West-Bei- roet onder bedreiging van vuurwa pens meegenomen. De vrouw werd later vrijgelaten. President Ellas Sar- kis heeft de Arabische vredesmacht ingeschakeld bij het zoeken naar de ontvoerde krantenelgenaar. Vervolg van pagina 1 Op de verkiezingsbijeenkomst die vier dagen heeft geduurd, werd gratis voedsel uitgedeeld en traden dans- groepjes op. Bovendien kon men kij ken naar boksen en gewichtheffen Zelfs was het de bedoeling onder de menigte een aantal auto's te verloten. De Britse gouverneur Soames heeft hier echter op het laatste moment een stokje voor gestoken. Muzorewa's partij, de UANC. heeft veel geld van het bedrijfsleven gekregen, dat hem graag als premier wil behouden. Ook Zuid-Afrika heeft naar verluidt diep in de buldel getast. Het Patriottisch Front en de Zanu-pf van Nkomo en Mugabe hadden grote kritiek op de laatste verkiezingsstunt van de bisschop. De woordvoerder van Nkomo's partij vond het niet eerlijk dat Muzorewa een claim had gelegd op de laatste vier dagen van de campagne. Bovendien mocht hij een onbeperkt aantal bussen en trei nen gebruiken, terwijl het Patriot tisch Front en de Zanu slechts over een beperkt aantal kon beschikken.. De Zanu noemde de bijeenkomst een „gigantisch bedrog." Een bomexplosie heeft gisteren in de vroege ochtend de kantoren en druk persen vernield van een katholieke uitgeverij in de stad Gwelo. Een man kwam daarbij om het leven. Op de persen werd het weekblad Moto ge drukt, dat tijdens het blanke bewind van Ian Smith een verschijningsver bod kreeg opgelegd. Zaterdag werd er in verschillende Rhodesische steden een valse uitgave van Moto verspreid. Daarin stonden felle aanvallen op de voormalige guerrillaleider Robert Mugabe, die een afvallige werd ge noemd. Het blad Moto had zich nooit voor een van de kandidaten uitge sproken. maar steunde in het alge meen wel de zaak van de zwarte na tionalisten. Overleg President Nyerere van Tanzania heeft zijn hoge commissaris in Lon den teruggeroepen voor overleg. Al gemeen wordt aangenomen dat Nye rere hiermee wil protesteren tegen de partijdige houding van Lord Soames De president heeft de leiders van de aan Rhodesië grenzende landen uit genodigd voor een spoedberaad over Rhodesië. Volgens waarnemers is de kans groot dat de vijf landen Tan zania, Mozambique, Zambia, Botswa na en Angola gezamenlijk de diplo matieke betrekkingen met de Britten verbreken als zij tot de conclusie ko men dat de verkiezingen van deze week niet zijn verlopen. Een Britse „Bobby" knapt een uiltje op het vliegveld van Salis bury. Bijna zeshonderd Blitse politie-agenten zullen toezien op de komende verkiezingen in Rhodesië. BELGRADO (Reuter. AP. AFP) De Joegoslavische president Tito wordt intensief behandeld wegens longontsteking en ernstige proble men met zijn nieren. Dit hebben zijn acht artsen in hun jongste medische bulletin meegedeeld. Tito ligt aan een nierdialysemachine, die het bloed in de organen zuivert van giftige bestanddelen. Het is niet bekend op welke wijze de longontste king wordt bestreden, die de bejaarde president al enkele dagen geleden kreeg In het bulletin, een van de kortste tot nu toe, wordt gezegd dat de gezondheidstoestand van Tito nog steeds ernstig is. Medische kringen beschouwen de longontsteking als een ernstige te genslag bij Tito's poging in leven te blijven omdat zij wijst op een algeme ne afneming van zijn weerstand. Het hart van de president lijkt opgewas sen tegen de grote spanningen maar de toestand blijft onvoorspelbaar. De medici stellen dat herstel uitgesloten is De Griekse minister van buitenland se zaken Rallis heeft gisteren de ver wachting uitgesproken dat na de dood van Tito de militaire en politie ke balans op de Balkan ongewijzigd zal blijven. Volgens de minister zullen de Joegloslaven niets ondernemen dat de eenheid en de onafhankelijk heid van het land in gevaar zal brengen •ns Massellnk BURY De tweede helft van deze week gaan de zwarte Inwoners hodestë naar de stembus. Zij hebben de keus uit negen partijen, ote en zes kleintjes. Deze negen strijden om tachtig van de 1 zetels. De andere twintig zijn al bezet door de partij van ex- kr Ian Smith die bij de blanke verkiezingen op 14 februari zonder 1 in alle districten de winst behaalde. district kan het aantal deelne men verschillen. De kleinere par- >en vaak te weinig kandidaten en IK aanhang om in alle districten mee fcn doen. De drie grote partijen, die I guerrillaleiders. Mugabe en Nkomo f ex-premier Muzorewa, zijn ln elk P te vinden. [waarschijnlijk geen der partijen de meerderheid zal behalen, zal na de een coalitlekabiriët moeten gevormd. Een hernieuwde samen- tussen de partijen van Mugabe en Jknog steeds mogelijk, maar Nkomo o ook naar de andere zijde wenden «amenwerken met de kleinere par- '~~>rewa en de blanken. De Britten, en de meeste blanke Rhodesiërs Iers van een dergelijk kabinet van „nationale eenheid", dat voor enkele jaren orde en rust moet zorgen in een land dat zo door geweld is gekweld. Invloed De partij die de meeste steun geniet bij de zwarte bevolking en vooral de Jongeren, is pront de ZANU-PF (Afrikaanse Nationale Unie van Zimbabwe-Patriottlsch Front) van Ro bert Mugabe. Als guerrillaorganisatie heeft de ZANU jarenlang vanuit Mozambique ge opereerd. De ZANU-mensen mengden zich zoveel mogelijk onder de plattelandsbevol king en kregen daardooc grote invloed. tisch geïnspireerd en heeft tot vorig jaar steun gekregen van China. De contacten met dit lanf zijn echter verwaterd en Muga be ging een eigen, radicale koers volgen. Samen met de partij van Joshua Nkomo maakte de ZANU deel uit van het Patriot tisch Front, de overkoepelende politieke organisatie van de twee guerrillaorganisa ties die tegen het bewind in Salisbury stre den. Mugabe en Nkomo hebben samen, als vertegenwoordigers van dit Front, in Lon den de vredesbesprekingen gevoerd die on der meer tot de verkiezingen-van eind deze week hebben geleid. Na Lancasterhouse be sloot Mugabe echter alleen de verkiezingen in te gaan. Dit werd hem niet in dank afgenomen door Nkomo. i tfja uth en jjtl *«ar.d. De ZANU heeft vooral veel aanhangers on der de Shona. een stam waartoe ongeveer tachtig procent van de zwarte Rhodesiërs behoort. De partij is marxistisch-leninis- Joshua Nkomo's partij kreeg de naam Pa triottisch Front ZAPU (Afrikaanse Volks unie voor Zimbabwe), tot groot ongenoegen van Mugabe die de naam Patriottisch Front ook graag in de verkiezingsstrijd had willen gebruiken. De ZAPU opereerde vroeger vanuit Zambia, en had niet zo'n directe invloed op de bevolking. Nkomo hield het grootste deel van zijn guerrillastrijders bul ten Rhodesië. een houding die sommigen hem nogal kwalijk hebben genomen. De ZAPU had vooral veel aanhangers onder de Ndebele, een stam die ongeveer zeventien procent van de zwarte Rhodesische bevol king uitmaakt. Nkomo's partij was de eerste militante zwarte nationalistische beweging en be staat al twintig Jaar. Het is dan ook niet verwonderlijk dat Nkomo vooral bij oudere mensen veel steun geniet. De ZAPU heeft altijd veel steun gekregen van de Sowjet- Unie. Maar in het huidige politieke pro gramma zijn daar weinig sporen van terug te vinden. Nkomo moedigt het particulier initiatief aan en streeft naar een beperkt socialisme in heh toekomstige Zimbabwe. In de korte tijd sinds de vredesbesprekin gen in het Lancasterhouse is de politieke lijn van Nkomo veranderd van radicaal in gematigd. Bisschop De derde grote partij is de UANC (Verenig de Afrikaanse Nationale Unle) van bisschop Muzorewa. Bij de verkiezingen van vorig jaar. waaraan de guerrillaorganisaties niet mee mochten doen behaalde de UANC 65 procent van de stemmen. Een grote rol is er voor deze partij nu niet meer weggelegd. Steeds meer zwarte Rhodesiërs wenden zich van Muzorewa af, omdat hij als premier weinig voor hen heeft gedaan. Zijn popula- riteih daalt en zijn verkiezingsbijeenkom sten worden niet druk bezocht. Ook Ian Smith en de Britten zien in Muzorewa waar schijnlijk niet de man die Zimbabwe vrede kan brengen. In 1Ö75 was de UANC nog een overkoepelen de organisatie van alle zwarte partijen die onafhankelijkheid wilden, maar Nkomo en Mugabe trokken alras de oerwouden ln om vandaaruit een guerrilla te voeren en Muzo rewa liet zich begin 1978 overhalen tot een „binnenlandse regeling" met Ian Smith. Een afsplitsing van de UANC is de partij van James Chikerema, de ZDP (Democrati sche Partij van Zimbabwe) Chikerema heeft eerst steun gezocht bij Mugabe, maar deze wilde daar niets van weten. Daarna heeft hij ook nog besprekingen gevoerd met Nkomo over een eventuele samenwerking. Dominee Dominee Sithole. een van de drie zwarte leiders die in maart 1978 met de blanken in zee gingen, doet met zijn „interne ZANU ook mee aan de verkiezingen. Na de teleur stellende nederlaag bij de verkiezingen van vorig Jaar april heeft hij zich sterk afgezet tegen Muzorewa In 1963 had de partij zich na een ideologische vete afgesplitst van Mugabe s ZANU Verder doet nog mee de NDU (Nationale Democratische Unie) van Henry Chihota. Deze partij werd een jaar geleden opgericht. Haar politieke lijn is nog onduidelijk. Eind vorig Jaar richtte Michael Mawema. de vroe gere vertegenwoordiger van Mugabe in New York, de NFZ op (Nationaal Front van Zimbabwe). Hij hoopt vooral steun te krij gen bij de Karanga-stam. Tot slot zijn er de UNFP (Verenigde Natio nale Federale Partij), die pleit voor autono mie voor de Ndebele en een federale rege ringsvorm. en de UPAM (Verenigde Volks bond van Matabelelandi. Die laatste partij wordt geleid door een blanke tandarts die alleen zwarte kandidaten op de lijst heeft De partij van stamhoofd Chlrau de ZUPO (Verenigde Volksorganisatie van Zimbab we) doet niet mee. Chirau die naast Muzore wa en 8ithole de belangrijkste zwarte leider was in de Interne regeling van Ian Smith, heeft zijn aanhang niet bijeen kunnen houden

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 5