Kokoschka, indringend scheppend kunstenaar Makers Hollands Spoor hebben buik vol van politiek Den Haag Oude glorie werd al te routineus opgedie Bedrieglijk spelletje voor de welvaartsstaat Symposium over kunst en politiek r A Nieuwe boeken 25.000 ZATERDAG 23 FEBRUARI 1930 KUNST/RADIO/TELEVISIE TROUW/KWARTET door G. Kruis ,Jk zei steeds: schilderen is als leven. 't Leven is geen stilleven, 't is geen kinderspel, t Leven is riskant, 't ls een levensgevaarlijk experiment 't Leven ts levensgevaarlijk, voor ieder eindigt 't met de dood. Jullie moeten t dus vastgrijpen en 't genieten." Oskar Kokoschka. schilder en dich ter. heeft het vastgegrepen, ervan ge noten. eraan geleden en van dat alles lange Jaren getuigenis afgelegd. Ko koschka stierf, op zeer hoge leeftijd 93 jaar. maar dat getuigenis, die belij denis blijft. Een indrukwekkend oeu vre. niet alleen groot, maar vooral groots: landschappen, die geen gewo ne landschappen, maar boeiende por tretten van de wereld zijn; portretten, niet van telkens weer één mens eigen lijk. maar. In totaal, veel meer van dé mens. stillevens, die gezien hun felle vitaliteit niets meer van doen hebben met de traditionele „nature morta" Allemaal variaties op de persoonlijke belijdenis van een zeer emotioneel kunstenaar, een visionair, die over alle mogelijkheden beschik te zijn visioenen uit te dragen Een indringend scheppend vermogen, een sterke uitings- en vooral overtui gingskracht. onstuimigheid, strijd baarheid en een opzienbarende ken nis van het métier, van zijn vak. Al in het eerste decennium van deze eeuw gebruikte de Weense pers ten opzichte van Kokoschka's werk een term. die later bij de Nazi's een be treurenswaardige navolging zou vin den: entartete. ontaarde kunst. Ontaard omdat hij weigerde, opge leid in de Wlenerstétte. waar de kun stenaars in de eerste plaats bijge bracht werd zich te onderwerpen aan de nijverheid, de mensen die hij uit beeldde te verfraaien of te ver-'nobe- len'. Het ging hem om de waarheid, of althans om wat hij dacht dat de waar heid was. En die was verontrustend ,,'t Was", zei Kokoschka een paar Jaar geleden In een tv -interview, „precies het tegenovergestelde van wat toen mode was. Wat dit betreft was ik altijd on-modem. Dat bestaat niet Van onze kunstredactie ROTTERDAM Het symposium over Kunst en Politiek dat oorspron kelijk op 24 februari in de Lantaren in Rotterdam zou worden gehouden ls verplaatst naar 30 maart De bijeen komst begint dan om 14.30 en wordt Ingeleid door Ro-theaterdirecteur Frans Marljnen en Wouter Oortzak, directeur van de.Wiardl Beckman- stichtlng. Als discussieleider treedt Jan Rogier, directeur van de Boek manstichting. op. In zijn inleiding zal Marljnen de bete kenis van het kunstbeleid voor de kunst en de kunstenaar belichten. Oortzak zal Ingaan op de vraag: Wat la vanuit de maatschappelijke be hoefte de betekenis van kunst of wat zou de betekenis van kunst kunnen zijn Het symposium ls openbaar en de toegang is vrij. zei men. de mensen zijn anders, zoals men ze kan fotograferen Stadsgezichten Een paar punten uit Kokoschka's dramatische levensgeschiedenis: uit de eerste wereldoorlog keerde hij li chamelijk en psychisch gewond te rug. in 1919 werd hij professor aan de academie te Dresden. Daar ontstond die unieke reeks stadsgezichten, pa norama's van o.a. Amsterdam. Lyon, Salzburg. Venetië Jeruzalem. Lon den. die door prof. O Ulrich in één adem gefioemd worden met Ver- meer's „Gezicht op Delft". El Greco's ..Toledo" en Ooya's „Madrid Na de .Anschluss" vluchtte Kokoschka naar Praag. Zijn kunst was In 1934 nogmaals ontaard verklaard. In We nen sneed de politie zelfs een portret van de kunstenaar In vier stukken. In 1938 vluchtte hij naar Londen en nu woont hij als Engels staatsburger in Zwitserland. Naast zijn schilderijen ontstond een uitgebreid grafisch oeuvre: na zijn 75ste Jaar maakte hij nog de series ..King Lear" (1963). „Hellas" en „Reis naar Apulië" (1964). de „Odyssee" (1965), „Marakesch" (1966). „Londen" en .Manhattan" (1967) en „Saul en David" uit 1969 En dat zijn dan nog maar enkele voorbeelden („Ik dacht dus: ik begin daar. waar Ik thuis ben, bij de Grieken. Zij zijn voor mij altijd de eersten geweest in Euro pa die de mens. het individu, hebben ontdektIn dat Griekenland te kende Kokoschka alles wat hij zag. 'n antiek medaillon, een muildlerkar. een dorp met op de voorgrond de zullen, waarop een vroegere bescha ving gegrondvest was, een ezel. scha pen. een varkenshoeder „Ik wilde eigenlijk de varkens tekenen, maar tekende tenslotte de hoeder met wie ik bevriend was geraakt. Die wilde me niet meer laten gaan. Hij bood me alles aan wat hij had." Puur Toch wekt dit alles geen moment de Indruk van een getekende reisrepor tage, noch van Illustraties die im mers een tekst nodig hebben. En ook zijn gezichten op Londen en Manhat tan hebben niets te maken met een topografische atlas, het zijn pure Ko koschka's. Volkomen essentieel weer gegeven persoonlijke belevenissen, ontmoetingen met de werkelijkheid, een afspiegeling van een zien. dat veel meer is dan kijken. Daarom ook noemde hij de beroemde zomercur- cus in-Salzburg de „school van het zien". „Ik wil", zei hij ,,'t verleden, de geschiedenis van de Europese cul tuur. verbinden met de Individuele beleving van het ogenblik. Lukt dat, dan kan met ook begrijpen, waarom kunst zo belangrijk ls als documenta tie. 8chrtft en taal veranderen, maar een schilderij, dan kun je lezen, al is het 10.000 Jaren oud Jerry Lee Lewis: stem als een klok 11 door Stan Rijven Sigrid Koetse, Siem Vroom en Eric Schneider in Het Bedrog Foto Kon van Bennekom Publiekstheater speelt Pinters Bedrog door André Rutten AMSTERDAM Een kleine maand geleden ging bij de Haagse Comedie In de Koninklijke Schouwburg van Den Haag „Het bedrog" in première, Gerrit Kouwenaars vertaling van Harold Pinters nieuwe stuk „Betrayal". Oskar Kokoschka in 1966. Van uitgeverij Van Qoreum in Assen zijn: Rationaliteit en wetenschap door A A. Derkaen, 358 biz. - 45.—. en van W. Rles: Frtedrieh Nietzsche, hoe de „ware wereld" eindelijk een fabel werd. 130 blz. - ƒ22.50. De man in de spiegel van A. J. Herz- berg. Opstellen, toespraken en kritie ken 1940 - 1979. Uitg. Querido, Am sterdam. 543 blz. - 69.-. Tafereelen uit het oud-Joodsche fa milieleven. naar de oorspronkelijke schilderstukken van prof M. Oppen helm. met een Inleiding en bijschrif ten van rabbijn J. Hoofiën Uitg. Amphora. Amstelveen. 20 reproduc ties zijn in dit boek samengebracht. De prijs is 49,50. De voorstelling, die het PUblieksthe- ater er onder regie van Adrian Brine van gemaakt heeft was donderdag avond voor het eerst te zien in het Nieuwe de la Martheater, waar het stuk tot en met 16 maart in serie gespeeld wordt. In Den Haag leek je te kijken naar een modem society- stuk, voer voor intellectuelen, in Am sterdam zie je kamertoneel. Je zit er in de kleinere ruimte letterlijk dich terbij, maar ook figuurlijk: de drie mensen worden „gewoner". Drie mensen: een uitgever van literai re werken (Siem Vroom), zijn vrouw, die een gallerie heeft (Sigrid Koetse) en een literaire agent (een man, die de zakelijke belangen van schrijvers be hartigt Eric Schneider), vriend van de uitgever, maar ook de minnaar van diens vrouw. Hij bedriegt dus zijn vriend (en zijn eigen vrouw, maar dat blijft op de achtergrond), zij haar man. Dat duurt al negen jaar, maar ls dan wel doodgebloed: ze zijn gewoon op elkaar uitgekeken. Op dat moment laat Pinter zijn stuk beginnen: de vrouw heeft een ont moeting met haar vroegere minnaar georganiseerd, niet zozeer om de dode relatie opnieuw te beginnen, wel omdat zij iets kwijt moet. Zij heeft te horen gekregen dat haar man haar al Jaren lang heeft bedrogen. Dat heeft haar zeer geschokt Zij hebben beslo ten te scheiden. Daar zit een merkwaardige ironie in. natuurlijk, die Pinter niet lenadrukt. en die in geen van belde voorstellin gen benadrukt wordt, al zegt de min naar terloops: maar wij hebben hém jarenlang bedrogen. Pinter gaat dan de weg terug om hun onderlinge verhoudingen heel precies te analyseren. Klinisch eigenlijk, al hoewel het om gevoelens gaat: kijk eens. hoe bedrieglijk gevoelens zijn. De minnaar denkt dat hij het spel zo perfect heeft gespeeld, dat niemand van hun verhouding weet. Vijf jaar is dat ook gelukt, maar al vier jaar weet de bedrogen echtgenoot wat er aan de hand is en de vrouw weet, dat hij het weet, want zij heeft het hemzelf bekend, maar zij vèrtelt dat weer niet aan haar minnaar, die met zijn bedro gen vriend is blijven omgaan alsof er niets aan de hand was. Die vriend laat trouwens ook niets merken. Als toeschouwer weet je het wel. De rol van de bedrogen echtgenoot krijgt dus een ongewoon perspectief, en dat werk Siem Vroom subliem uit, dra matisch: die man heeft er echt weet van en tegelijk ook humoristisch in de manier waarop hij het tegelijk naar zijn vrouw en zijn vriend uit- speeld en toch verborgen houdt. Voor vrouw en vriend gebeurt het alle maal, in de manier waarop Sigrid Koetse en Eric Schneider het heel genuanceerd spelen, als iets vanzelf sprekends: zij komen niet op het idee, dat zij Iemand bedriegen, elkaar en zichzelf eigenlijk het meest. Wat dat betreft is het slot zeer onthul lend: hij was zeer dronken, toen hij die verhouding begon en zij zou niet kunnen uitleggen waarom zij er op is ingegaan. Kon je het in Den Haag zien als het tegen het licht houden van een gezel schapsspelletje voor intellectuelen, in Amsterdam is de kring wat ruimer: een spelletje voor mensen in een wel vaartsstaat, dat evenzeer op zinsbe drog berust. Er ls geen voorkeur voor een van beide voorstellingen uit af te leiden. Voor de liefhebber is het inte ressant ze alle twee te zien. AMSTERDAM Zoals Jaap Eden een schaatsveteraan genoemd kan worden, zo is Jerry Lee Lewis die donderdagavond in de hal van die naam optrad, dat voor rock and roll. Deze uit Louisiana afkomstige Ame rikaan begon in 1955 bij het legenda rische SUN-label dat later ook be kendheid zou krijgen met grootheden als Johnny Cash en Elvis Presley. Vanaf 1957 kwam voor Jerry de inter nationale doorbraak met miljoenen hits als „Whole lotta shaking 'goi n'on", „Great balls of fire" en „what'd I say". Toen de belangstelling voor rock and roll taande, ging hij zich steeds meei toeleggen op het country-repertoire waarin hij voor Amerikaanse maat staven zeer succesvol was. De eerste helft van de jaren zeventig liet een hemieuwe belangstelling voor de wortels van de rock and roll zien, zodat in kort bestek Chuck Berry, Fats Domino en Jerry Lee Lewis ons land bezochten. Inmiddels is er een nieuwe generatie opgestaan van wie de wortels bij de Stones en The Who liggen. Waar schijnlijk was om die reden de op komst beperkt tot zo'n achthonderd belangstellenden terwijl dat ander half jaar geleden nog het dubbele aantal was. Jerry Lee Lewis is een klavierleeuw met dito stem die zijn bijnamen als ,the killer" en „breathless" te danken leeft aan de energieke presentatie /an stevig rock and roll-materiaal waarbij naast handen ook ellebogen, sitvlak en voeten gebruikt worden Dm uit de toetsen zijn typisch rollen de boogie toveren. Het enthousiaste publiek, waaronder zich veel „au thentieke" vetkuiven bevonden, kreeg de laatste begeleidingsband van Elvis, J. D. Summer and the Stamps, als voorprogramma die zich in hun rode shirts als ware rednecks ontpopten tot echte crooners van be kend rock and roll en country and western materiaal. De in driedelig pak gestoken Lewis probeerde daarna zijn 44 jaren te vergeten door zich al spoedig van enige kledingstukken te ontdoen ter wijl hij gedoseerd zijn truckendoos open trok. Steeds liet hij zich even gaan. waarna hij teruggreep op rusti ge songs in het country-idioom. 'de Schrijlings gezeten achter de at met zijn pompende pootjes d staand boven het instrument '•nt dotd' rtm hij het elan van toen te doi ven. Ondanks zijn aangescho stand klonk zijn stem nog klok, maar alles werd te n an gebracht. Zijn viermans dingsband zat er vaak naai kon hem tevens goed in heern houden. Na drie kwartier en Iba ste twee hits was het echt v erj fret ga; )C! -fr ide Gaudeamus muzieki mist Nederlanders Van onze kunstredactie UTRECHT Er zijn geen Nekh se werken bij de composities de selectiecommissie voor de tionale Gaudeamus Muz voor uitvoering zijn aanbev totaal werden vijftien van d gezonden werken door deze sie geselecteerd. Ze zijn at, van componisten uit Japan, nigde Staten, Canada, TaiwaJ Engeland, Frankrijk. Duitsvo< Griekenland. De concerten deze werken worden uitgevi den plaats op 5, 6 en 7 sept verschillende steden. Uitvi zijn o.a. het Radio Filharmoi 'ur kest o.l.v. Lukas Vis, het Ne Saxofoonkwartet, das öst ess sche Ensemble für neue Mus Nederlands Fluitkwartet. weekeinde is er een concert n we werken van jonge Nedjesl componisten. De muziekweek begint op 3*^ tus met een weekeind Zweeatl ziek, waaraan o.a. het kamer Stockholm o.l.v. Eric Erics |jg werkt. De selectiecommissi( j ingezonden composities beo bestond uit Gunther Schullfn I Marek Stachowski Polen),! Maros (Zweden), Theo Loevei derland) en vertegenwoordig de medewerkende ensemblef1 Het „Internationaal Gaudeai cours voor vertolkers van mii onze tijd" wordt gehouden y en met 14 april in De Doelen terdam. Er zijn 40 inschrijvir vangen met in totaal 62 defc uit vele landen. Naast beki strumenten en combinaties f. komen ook minder gangbgJ d' accordeon, gitaar, fagot en rete listisch aan bod. |gSt the ADVERTENTIE 'afr ■nnd opc eei (lerl steunt met het basiswerk van de ZAN^lk ZIMBABWE m Giro 609060 t.n.v. N in X min Y Beweging, Amlj e straat 7, Den Haag, tel. f Ia 645433. enl -F door Jan van Galen AMSTERDAM „Hollands Spoor", de parlementaire tv-rubriek van de VPRO, gaat van het scherm verdwijnen. De makers Gerard Pfiques en Rob Klaasman wensen zich niet langer op te houden met het doen en laten van „hypocriete parlementariërs en regeringsfunctionarissen die er alleen op uit zijn verslaggevers te gebruiken als verlengstuk van het politieke propaganda-apparaat". Dat houdt naar alle waarschijnlijk heid in dat de VPRO het in het nieu we winterseizoen moet stellen zonder Speciaal vandaag een parlementair tv-programma met een duidelijke frequentie Een waar verlies voor de omroep van de groot- Speciaal morgen Olympische winterspelen 10.000 m. schaatsen voor he ren: samenvatting kruisfinale ijshockey en skiën voor dames. Ned.2 1525 Samenv. kruisfinale IJshoc key en skiën voor dames. Ned. 1/18J5 Met Leven en overleven be gint de VARA een serie docu mentaires over de kansen voor de natuur in Nederland. De eerste aflevering gaat over het ontstaan van de Veluwe. Ned.2 19.27 „Niets aan de hand" is een knap VARA-tv-drama over een bejaarde bewoonster van de Dapperbuurt. Ned. f20.5 2 Olympische winterspelen skispringen 90 m schans. Ncd.121.55 In De alles Is anders show: een gesprek met Peter Muller, hoofdredacteur van De Dag. Sandberg hoofdredacteur van het Parool. Anne van der Mei den over bescherming van per sonen tegen de media. Frits Bom en de gynaecoloog Van Hal over mislukte sterilisatie van vrouwen. Ned.122.30 Achter het Nieuws (VARA) besteedt behalve aan 's lands politiek aandacht aan kleine ilrkenhuisen. Ned f22.50 Eerste vesperviering (IKON) vanuit Assen, waarin ds. J. L. v.d. Eijk voorgaat Ned. 1/17.00 Olympische winterspelen kunstrijden voor dames Ned. 2/17.55; Olympische winter spelen bobslee en ijshockey- wedstrijden. Ned. 2/18.45 In AVRO's kunstprogram ma Ontmoetingen Remco Campert en de schilder W. van Malsen Ned 1/19.30 In het AVRO-programma de Laat-show dat een levendi ge discussie in de hulskamer wil bevorderen spreekt Peter Hofstede met de Amsterdamse politiecommissaris T oore naar. met een vrouwelijke taxichauffeur en met een soci aal werkster uit Suriname. De vorige Laat-show had 1,5 mil joen kijkers en een controver siële waardering Ned. I 21.30 Olympische winterspelen met een samenvatting van een IJshockey-kruisfinale Ned. 1/22.30 Na een kerkdienst uit de geref., Nassaukerk te Amster dam, waar ds. B. Ledegang voorgaat. De andere wereld van Bondagmorgen met een discussie over psychotherapie- behandelingen. Hilv. 2/11.00 ste culturele minderheid ln Neder land. Aan het besluit van Klaasman en P&ques valt echter niet meer te tomen Ze hebben de buik vol van politiek Den Haag. Hierdoor komt de parlementaire tv-joumallstiek ln fei te geheel in de kinderschoenen te staan, want de twee overige vaste politieke programma's die Nederland „rijk" is, „Den Haag Vandaag" en „Wat voor weer zou het zijn in Den Haag" hebben deze maand pas hun première beleefd, dat wil zeggen ln de nieuwe opzet. Zoals bekend ls verlie ten Ton Planken. Fred Verbakei en Henk van Hoorn Den Haag Vandaag (uit verschillende overwegingen) en stapte het team van Haagsche Krin gen en masse op na een ruzie met de VARA-leidlng. Over het functioneren van de gerenoveerde rubrieken valt nog nauwelijks iets zinnigs te zeggen Koos Postema. Kees Sorgdrager en Han Mulder moeten, zo leerden de uitzendingen van woensdag en don derdag. nog duidelijk groeien ln hun rol als presentatoren van „Den Haag Vandaag" Dat geldt ook voor „Wat voor weer zou het zijn ln Den Haag" dat op 1 februari voor het eerst de lucht in ging. Hoewel belde teams het voordeel van de twijfel moeten kunnen genieten is het niet aannemelijk dan de pro gramma's nieuwe stijl frisser, harder én duidelijker zullen zijn dat de oor spronkelijke rubrieken die talenten als Ton Planken en Joop van Tljn tot de redactieleden mochten rekenen. Hoe dan ook het ziet er niet naar uit dat de kijker erop vooruit zal gaan. Want wat blijft er verder over? De actualiteitenrubrieken van de omroe pen die te hooi en te gras aandacht besteden aan het politieke gebeuren. Dat geschiedt doorgaans op vrij saaie wijze, een studioruimte, een tafel met twee glazen Jus d'orange erop. twee stoelen, een journalist en een politi cus. De tijd is beperkt, de politicus steekt van wal met zijn geprefabri ceerde verhaal en de verslaggever kijkt lijdzaam toe. Hij vindt geen tijd om er iets van te maken een visuele verademing. In tegenstel ling tot de programma's van andere omroepen wordt Hollands Spoor ge filmd en later gemonteerd. Dat biedt als voordeel dat er meer speelruimte is voor experimenten, meer oog voor detail kan zijn en dat achteraf de mogelijkheid bestaat te snoeien in het materiaal. Naïef De schijnheiligheid van de politici, zoals gezegd, zit Klaasman en Pfiques dus tot hier. Het klinkt wat naïef voor zulke doorgewinterde tv-jongens Klaasman: „Die veronderstelling ligt misschien voor de hand. maar wij zijn tot de conclusie gekomen dat elke confrontatie ln het politieke wereldje voor ons op een teleurstelling uit- loopt. Natuurlijk wisten we drie jaar geleden toen we met Hollands Spoor begonnen, dat dit soort mensen door gaans leugens of halve waarheden vertellen, maar de realiteit is veel harder gebleken dan we ooit konden vermoeden". Pflques: „Het kost steeds meer moei te Kamerleden en ministers iets zin nigs te laten zeggen. Het is ongelofe lijk hoe deze mensen vaak reageren. Je stelt een hele concrete vraag, waarop alleen maar met ja of nee geantwoord kan worden, maar dan beginnen ze hele verhalen te houden over zaken waar helemaal niet naar gevraagd is. Het ls een soort cultus geworden om geen antwoord te geven op directe vragen. Het gaat er hun om een politiek-verhaal kwijt te kunnen dat ln de strategie van de partij past Als je dat afkapt omdat het niets met de materie van dat moment te maken heeft, dan schijn je bij een boel men sen over te komen als een brutale vlegel." Karretje Klaasman: „De waakhond-functie van de journalist ls voorbij. De mees te verslaggevers laten zich. onbewust of bewust, voor het karretje van de partijen spannen" Péques: „Onlangs had Rob een Interview met Joop den Uyl. Hij vroeg hem wat en toen zei Den Uyl: „Dat is nu niet aan de orde" „Nee", zei Rob. „dat ls wel aan de orde. want ik stel het aan de orde" Dat is toch niet te geloven? Als je als journalist niet meer iets ter berde kan brengen, waar blijven we dan met onze samenleving? In die zin was en is Hollands Spoor Een ander voorbeeld. Voor een afleve ring van „Extra" die wij zo nu en dan ook verzorgen waren we op een Arjos- bijeenkomst. Daar werd over kernbe wapening. gesproken en Aantjes was ook aanwezig Wij vroegen het Ka merlid Frinking (CDA) toen of Aan tjes terug moest komen in de politiek. „Nou", zei Frinking „Aantjes moet u begrijpen is een zeer bekwaam man „Goed", zeiden wij, „maar moet hij terugkomen." Frinking: „U moet be grijpen dat Aantjes vele verdiensten heeft gehad voor zijn partij." Wij „Moet hij terug ln de politie of niet? Na vijf minuten doordrammen kwam eindelijk het antwoord: „Ja." Klaasman: „Het ontwijken van vra gen ls een tweede natuur geworden. Daarbij gaan de heren politici ervan uit dat wij geen serieus programma maken. Ze zijn als de dood dat we het zo monteren dat Ja nee wordt en nee ja Dat geldt voor alle partijen, want de VPRO houdt absoluut niet de link se partijen de hand boven het hoofd zoals de VARA dat bij de PvdA doet Aan de andere kant is iedereen ijdel en zeker de politicus. Uiteindelijk ko men ze wel voor de camera, maar laten dan niks los. Naderhand vragen ze wél of ze tijdens de opnamen niet te veel in hun neus hebben gepeuterd Alleen al die angst dat wij slechts Pfiques „Concluderend kun je zeg gen dat wij er geen zin in hebben alleen maar een verlengstuk van de partij propagandamachine te zijn. Nu blijkt dat er op kritische vragen toch geen antwoorden komen is het voor ons tijd een ander werkterrein te zoe ken. Er is geen alternatief. Het beste zou misschien zijn geen interviews meer af te nemen en alles zelf te zeggen, maar dat mondt vaak ook uit ln schreeuwen uit onmacht." Wat Pftques en Klaasman het ko mend seizoen gaan doen is nog niet zeker. Op de VPRO-burelen wordt driftig vergaderd. Het moet een pro gramma worden met continuïteit, meer kunnen ze er niet over vertellen Met Holland Spoor ls het in ieder geval gedaan, want de VPRO ziet geen kans plaatsvervangers aan te wijzen. De kijker moet het dus doen met de parlementaire rubrieken van de NOS en de VARA. Laten we er het beste van hopen. Er werd echter pas goedkq gehecht nadat het gedeeltf leldelijke. uitbreiding van I zendtijd over de periode f met in totaal 54 uur in de ij^ gezet Deze uitbreiding zeer belangrijk gedeelte lnl jarenplan, en zou antwoorf geven op de verwachte coi van televisiesatellieten Uit het NOS-bestuur kwaj veel kritiek op de geplande men wilde voordat de mill CRM dit getal onder ogen z<| hem nog aan een nadere l derwerpen Prioriteit voorl van Beheer heeft uitbreidiii televisiezendtijd met and^ per week op 1 oktober 1981 4 jaar later

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 4