3 Topman Centrumbank legt functie neer )uitse impulsen gunstig oor onze economie Jromfiets gaat come-back maken Groei consumptief krediet afgenomen Geen steun meer voor Bontweverij ICL !is Schulden verder gestegen I Verschil van inzicht met commissarissen zet naar Bondsrepubliek dit jaar mogelijk 4 procent groter Een blijvende, "gulden" herinnering aan^ koningin Juliana, u l^rkgevers tegen n jerking overwerk Verwarming op 1 mei uit Elf procent pandbrieven Compleet in computers Zuivel op vingers getikt Van Aardenne legt motie naast zich irectie Tweewieler-RAI: Tweewieler RAI '80 RDAG 23 FEBRUARI 1980 FINANCIËN EN ECONOMIE TROUW/KWARTET 31 too [nd I onze redactie economie EN STERDAM Voor het it na de tweede wereldoor- is er vorig jaar minder consumptief krediet loonlijke leningen, door- |nd krediet, huurkoop) op men dan in het vooraf- ide jaar. Niettemin is het bedrag aan consump- krediet verder gestegen, ral als gevolg van de lan- looptijd van de aangega- ferplichtingen. rerd gisteren bekend gemaakt is de persbijeenkomst van de ïiging van Financieringsonder- ngen in Nederland fVFN) in Am- am. Het afgelopen jaar. blijkt 'gevens van het Centraal Bureau ide Statistiek, Werd voor 8.4 mil- |gulden aan consumptief krediet Jekt, tegen 8,8 miljard gulden in aar daarvoor. Dat betekende een |g met 4,8 procent of. wanneer ing wordt gehouden met de idex van de gezinsconsumptie, ontwikkeling mag worden verwacht, dat de groei in de periode 31 maart 1979-31 maart 1980 ruim beneden de in de conjunctuurbeschikking ge noemde plafond van 15 procent zal blijven. Twee op vijf een teruggang met 8.9 procent. Het jaar daarvoor werd nog een groei ge meten van 16,5 procent of. gecorri geerd voor de prijsindex, van 11,7 procent. Doorlopend Er zat het afgelopen jaar alleen nog groei in het doorlopend krediet. De overige financieringsvormen, zoals geldleningen, krediet op salarisreke ningen en financieringskrediet, ga ven een teruggang te zien. De stijging van het doorlopend krediet kan wor den toegeschreven aan de uitbreiding van deze kredietvorm bij de spaar banken en financieringsmaatschap pijen. Zoals opgemerkt was de stijging van het totaal bedrag aan consumptief krediet ondanks de vermindering van nieuw krediet— vooral toe te schrijven aan de langere looptijden van de kredieten. Hierbij speelde vooral de groei van het doorlopend krediet een rol. Tegenover 8,4 miljard gulden aan nieuw verstrekt krediet, stonden af gelopen Jaar aflossingen tot een to taal van 7,3 miljard gulden. Zodoende steeg het uitstaande bedrag aan kre dieten tot 12,4 miljard gulden, over eenkomende met een groei van 14,4 procent. Hierbij wordt door het CBS aangetekend, dat op basis van die Eind vorig jaar stonden er 800.000 geldleningen uit met een gemiddeld bedrag van 7.800 gulden, 670.000 doorlopende geldkredietrekenlngen met een gemiddeld bedrag van 6.650 gulden en 208.000 huurkoop- en afbe- tallngskredieten met een gemiddeld bedrag van 6.200 gulden. Dit komt erop neer. dat in ongeveer twee op elke vijf gezinnen in Neder land van consumptief krediet ge bruik wordt gemaakt. Hierbij is dan npg geen rekening gehouden met het feil, dat 250.000 salarisrekeningen voor gemiddeld 1.700 gulden in het rood staan. Ten aanzien van het lopende jaar is de verwachting, dat de groei van het consumptief krediet, wat het uit staande bedrag betreft, zal teruglo pen tot beneden de tien procent. - -l onze redactie economie STERDAM De kans bestaat dat ook in het lopende jaar van de Duitse Bondsrepubliek telende impulsen uitgaan op de Nederlandse economie en dat uiteindelijk de sombere oses te pessimistisch blijken te zijn geweest. Tot deze conclusie komt de Nederlands- ADVERTENTIE <lfa> \A Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Drs. M. Meijer, president-directeur van de Centrumbank (de vroegere Spaarbank voor de Stad Amster dam) heeft per 1 april as. zijn functie neergelegd. Commissa rissen, aldus een communiqué van de bank, betreuren dit besluit, maar respecteren dat verschillen van inzicht in het te voeren beleid de heer Meijer hiertoe hebben gebracht. Van de kant van de raad van commis sarissen werd ons met betrekking tot de ontslagaanvrage van de heer Meij er nog gezegd, dat het hier geen kwes tie van verschil van inzicht tussen de raad van commissarissen en de vol tallige (uit twee man bestaande) di rectie van de Centrumbank betreft, maar alleen een verschil van ln2lcht tussen commissarissen en de heer Meijer. Een verschil, dat overigens geen essentiële veranderingen in de beleidslijnen bij de bank tot gevolg zal hebben. Ook houdt het gerezen geschil, vol gens commissarissen, geen verband met de bedrijfsresultaten, noch met (niet aan de orde zijnde) reorganisa ties of wijzigingen op sociaal terrein. Waar het wèl om gaat is, volgens de voorzitter van de raad van commissa rissen, mr J. R. Olasz, een verschil van Inzicht tussen commissarissen en de heer Meijer over de wijze van be leidsvoering (benadering) naar bui ten. Een en ander in het bijzonder in het licht van de verhoudingen binnen de Nederlandse 8paarbankbond en ten opzichte van andere spaarban- ijns; e Kamer van Koophandel in een beschouwing van Tland en Duitsland. ens de kamer bevindt de econo- van de Bondsrepubliek zich, in listelling tot vele voorspellingen, steeds in een stadium van con- turele opleving. Hoewel de im- krachten enigermate aan sterkte ten ingeboet zijn de economische (achtingen ondanks drastische Dging van de energieprijzen en jre factoren, toch niet pessimis- Daartoe draagt ongetwijfeld ingaat de energie-problematiek niet insh concurrentieproblemen op- ar^ en koopkracht onttrekt aan al- jtieve bestedingen maar ook een mari investeringsbehoefte schept. Ie 01 >le bondsrepubliek houdt, aldus de ïteiiicr. voor het lopende jaar een akeDmische 61061 van 2,3 3 pro* ;pe^ feei varl HAAG Het Nederlands Chris- k Werkgeversverbond NCW vindt beperking van overwerk een fü- 3 of uitwerking op het bedrijfsleven Ie arbeidsmarkt zal hebben. Dat ij ft het verbond in commentaar Foorstellen hiertoe van minister eauda van sociale zaken. Het NCW nbifkt van „het paard achter de en spannen." *enkia wil door beperking van het miewerk en het over een periode van Veken beperken van de gemiddel- lerkweek tot vijf dagen komen tot betere verdeling van beschikbare ttd. (CAO's spreken wel van 40- werkweken, de wet nog van 48 Hierdoor kunnen bedrijven tnemers laten overwerken zonder junning aan te vragen). Hij heeft BER advies gevraagd over het (nemen de arbeidswet van 1919 leze onderdelen te wijzigen. NCW steunt de „verdelingsge- ite" van Albeda, maar vreest dat pet de overwerkbeperklng een iw knelpunt op de arbeidsmarkt Mis wordt gehaald. Minder over- zo meent het verbond, betekent het produktieniveau in het be sleven. dat toch al gebukt gaat r de problemen van personeels- ing voor vitale produktiefunc- verder onder druk komt te staan. cent voor mogelijk. Voor Nederland lijkt het haalbaar, dat de Nederland se afzet op de Duitse markt met 4 tot 5 procent zal kunnen worden ver groot. Gezien de aanzienlijke omvang van deze afzet zal dit zijn weerslag moeten vinden in de werkgelegen heid. Concurrentiekracht De kamer zegt, dat de voorwaarden voor een versterking van de concur rentiekracht van het Nederlandse be drijfsleven zijn verbeterd. In het bij zonder zal de ontwikkeling van kos ten en prijzen, in vergelijking met belangrijke concurrerende landen, een gunstige uitwerking kunnen heb ben. Voorwaarde daarvoor is echter, dat dit voordeel niet verloren gaat door een stijging van de koers van de guldeh. Het afgelopen jaar bracht een reële waardevermeerdering van de gulden tegenover de valuta van de belangrijkste handelspartner (Duits land) met rond twee procent). Zo verstandig als het is. om in tijden van sterk stijgende energie- en grond- stoffenprijzen te trachten door een revaluatie van de valuta de import van inflatie te beperken, zo belang rijk is het om de uitvoercapaciteit te steunen via de wisselkoers. Dit zou. meent de kamer, tevens de noodzake lijke structurele verandering van het produktieprogramma vergemakke lijken. De kamer stelt vast, dat Nederland in de jaren zeventig na Frankrijk zijn plaats heeft kunnen behouden als belangrijkste tweede in de rij van de handelspartners van Duitsland. Het aandeel van Nederland in de Duitse buitenlandse goederenhandel bedroeg ln 1970 11,4 procent (DM 26.627 van de DM 234.882 miljoen) en ln 1979 11,1 procent (DM 67.177 van de DM 606.782 miljoen). Ook is de Bondsrepubliek voor Nederland ver reweg de belangrijkste afnemer en leverancier van goederen gebleven. In 1970 kwam op rekening van de Bondsrepubliek Duitsland 29,6 pro cent (JF 27.037 van de 91.225 miljoen) van de Nederlandse buitenlandse handel in agrarische en industriële produkten; in januari tot en met no vember 1979 was dit percentage 27,3 procent 65.691 van de 240.187 mil joen). Al is er dan sprake geweest van een vermindering van de intensiteit van de handel tussen beide landen, toch kan dit resultaat positief worden de conjuncturele situatie in genoemd tegen de achtergrond van een duidelijke -versterking van de concurrentie-druk van de industrie landen en ook van de ontwikkelings landen, waar met de industrialisatie een begin is gemaakt. Daling aandeel De kamer stelt overigens een daling vein het aandeel van de Duitse leve ranties in de totale Nederlandse im port vast en wel van 27,1 procent in 1970 tot 24,2 procent in 1979. Hiervoor zijn verschillende oorzaken aan te wijzen. Het Duitse aandeel moest al leen al zuiver rekenkundig teruglo pen. omdat de totaalinvoer door de prijsontwikkeling op de ruwe olie- markt opgeblazen werd. Verder ziet de Duitse export 2ich op de Neder landse markt geplaatst voor een toe nemende concurrentie van landen, die door een omvangrijke waardever mindering van hun valuta in staat worden gesteld hun goederen tegen relatief lage prijzen aan te bieden. Bovendien ontstond in Nederland, als gevolg van teruglopende Investe ringsactiviteiten, een beperkte be hoefte aan technologisch hoogwaar dige investeringsgoederen. Goede ren, die traditioneel een wezenlijk on derdeel vormen van het Duitse ex portpakket. Terwijl de Duitse import uit Neder land tussen 1970 en 1973 nog steeg met een jaargemiddelde van 15,9 pro cent bij een stijging van de totale Duitse import met slechts 9,9 procent viel tussen 1973 en 1979 de gemid delde groei van de import uit Neder land terug op 9,6 procent. In deze periode nam de totale Duitse import toe met gemiddeld 12,3 procent. Het aandeel van de Nederlandse leveran ties steeg van 12,1 procent ln 1970 tot 14,2 in 1973, om daarna terug te lopen tot 12,3 ln 1979. Oorzaken van deze ontwikkeling zijn bekend, te weten het feit dat Neder land zich heeft ontwikkeld tot één van de duurste produktiegebieden. Een andere reden voor de zwakke positie van de Nederlandse uitvoer naar de Bondsrepubliek is gelegen in de vergelijkenderwijs ongunstige sa menstelling van het Nederlandse ex portpakket. Zo is het aanaeel van de landbouwprodukten en produkten van de voedlngs- en genotmiddelen industrie van 23,7 (in 1970 32) procent in de uitvoer naar de Bondsrepubliek van opmerkelijk gewicht. Koninklijke Begeer heeft de hand weten te leggen op een beperkt aantal originele zilveren Juliana-guldens. In eigen atelier word« deze guldens in een sierlijke muntrand gevat en aan een bijpassend 50 cm. collier gehangen. Het geheel leverbaar in 2 uitvoeringen: 23 krt goud op zilver f 189,50 geheel zilver f 129,50 kunt de hanger(s) bestellen door overmaking van resp. f 189,50 off 129,50 op postgiro nr. 4459556 Lruv. Koninklijke Begeerte Voorschoten. CJ ontvangt de hanger(s) franko ongeveer 3 weken na ontvangst van uw betaling, verpakt in een fraai geschenkdoosje. Inlichtingen tel. 01717-2975. Koninklijke Begeer Belgische overheid BRUSSEL A(NP) In de ge bouwen van de Belgische Cen trale en gemeentelijke overhe den moet op 1 mei de verwar ming uit. Het personeel moet het zonder verwarming sien te rooien tot 30 september. Dat blijkt uit een brief van de mi nister van openbare werken. Mathot. De maatregel moet dienen om bet energiever bruik te drukken. Het overheidspersoneel moet ook zoveel mogelijk op het elektriciteitsverbruik bespa ren. Volgens de aanwijzingen in de ministeriële brief moet er in werklokalen een tempe ratuur, van maximaal 18 gra den Celsius heersen. In sport zalen, werkplaatsen en sani taire lokalen mag de tempera tuur niet hoger oplopen dan 15 graden en in gangen etc. mag het hooguit 12 graden zijn. In kantoren en leslokalen mag het kwik in de thermometers tot hooguit 20 graden stijgen. De directie van de Centrum bank. Rechts drs. M. Meijer, president-directeur en links drs. H. Molenkamp, direc teur. ken. Het betreft derhalve niet zozeer een interne zaak. Door andere spaarbanken bij voor beeld zijn hoewel zij vaak best dezelfde koers zouden willen varen als de Centrumbank. doch alleen een dergelijke koers niet zo openlijk wil den belijden bepaalde uitlatingen de heer Meijer niet altijd ln dank afgenomen. Bekend ls, dat de heer Meijer (40) ooit is afgeschilderd als het „enfant terrible" van de spaar bankwereld omdat hij geen figuur was die Held van kiekeboe spelen. „Bang om mijn nek zo nu en dan uit te steken ben ik niet. Ik vind dat op sommige momenten bepaalde dingen gewoon gezegd moeten worden", zei hij eens ln een interview met Trouw Dat had echter wel tot gevolg, dat hij de bal zo nu en dan teruggespeeld kreeg en dat niet altijd op een even plezierige wijze. Van onze redactie economie AMSTERDAM Met Ingang van maandag gaan De Friesch-Oroning- sche Hypotheekbank en de Westland- Utrecht Hypotheekbank 11 procent pandbrieven uitgeven tegen de koers van 100 procent De FGH-pandbrieven worden tussen 1982 en 1988 afgelost; de pandbrieven van de WUH eveneens Laatstge noemde hypotheekbank heeft voorts bekend gemaakt, dat de afgifteprijs van de 10'/» procent spaarpandbrie- ven 1980 per 1985 is verlaagd van 99 tot 98 procent. ADVERTENTIE en thuis in uw branche Europa's grootste computerfabrikant ICL Nederland B V.. Zwaansvliet 20.1081 Ai' Amsterdam, tel.: 020-42 45 45 SLAGHAREN (ANP) Minister Van Aardenne van economi sche zaken heeft de bewindvoerders van de Bontweverij ln Slagharen telefonisch meegedeeld dat hl] het bedrijf geen steun meer zal verlenen. HAARLEM Twee Ster spotjes over zuivelprodukten mogen niet meer worden uit gezonden. Het is de reclame boodschap voor „dagverse" melk en het spotje waarin yoghurtdrank als „gezond" wordt aangemerkt. Volgens de Reclameraad is de recla me voor dagverse melk misleidend. Het produkt verdient de naam vers wel op het moment waarop het bij de detaillist wordt aangevoerd, maar er ls geen zekerheid dat deze zich houdt aan de voorschriften dat de melk nog vers is als die bij de consument wordt afgeleverd. Wat betreft de reclameboodschap waarin yoghurtdrank gezond wordt genoemd zegt de Reclameraad, dat dit produkt geen specifieke ln de voe dingsleer erkende gezondheidsbevor derende eigenschappen bezit. Daar om wordt de reclame ln strijd geacht met de waarheid. De Reclame Code Commissie (voor reclame ln kranten en tijdschriften) acht de reclame van Turmac voor Pall Mall in bioscopen in strijd met het algemeen belang Dit, omdat een duidelijke relatie wordt gelegd tussen roken en het leveren van sportieve prestaties Voor miljoen gekocht maar niet betaald DALF8EN (ANP) De rtJk«poUtle heeft een 24-jarige Inwoner van Dalf- sen aangehouden die ervan wordt verdacht het afgelopen Jaar voor een miljoen gulden aan goederen te heb ben gekocht zonder ervoor te betalen. De man heeft de goederen doorver kocht om uit zijn geldzorgen te komen. De minister heeft hiermee de donder dag ln de Tweede Kamer aangeno men CDA-motie naast zich neerge legd. Hij heeft de bewindvoerder van het bedrijf verder nog meegedeeld, dat hij het onverantwoord vindt 850.000 gulden in het bedrijf te stop pen omdat dat geen toekomst meer zou hebben De meerderheid van de Tweede Ka mer en de bewindvoerders van de Nederlandse Bontweverij denken daar anders over. Volgens hen kan het bedrijf in Slagharen, waar zeven tig mensen werken, met veertig per soneelsleden doordraaien ais leveran cier van Eurocover/Gibrotex, de grootste dochter van de Bontweverij, Eurocover/Fibrotex blijft overigens geheel buiten het donderdag uitge sproken faillissement vim de vesti ging in Slagharen, de verkoopmaat schappij in Goor en de holding zelf Het faillissement werd donderdag middag uitgesproken omdat er geen geld meer was voor lonen De cura tors hebben dit pas vrijdag meege deeld om te voorkomen dat de uit- spraak over het faillissement het Ka merdebat en het besluit van de minis ter nadelig zou beïnvloeden. De bezetting van de weverij ln Slag haren ls gisteren geëindigd. De bezet ting was maandag begonnen om poli tiek Den Haag onder druk te zetten. FNV verbolgen De Industriebond FNV ls zeer verbol gen over de weigering van minister Van Aardenne om het financieel mo gelijk te maken de vestiging van de Nederlandse Bontweverij ln Slagha ren gedeeltelijk voort te zetten „Het is toch te gek dat een minister een door de Kamer aangenomen motie met die strekking naast zich neer kan leggen. Dat heeft niets meer met democratie te maken." zo vinden R van Dongen en J. Maatje, districtsbestuurder van de FNV Voor deze bond ls een verde- re sanering van de extlel onaan vaardbaar Over de wijze waarop dit standpunt zal worden geuit vindt nog nader overleg plaats. 3st( onze redactie economie STERDAM De directie van de RAI, waar vanaf aanstaande maandag tot en met 2 maart .Tweewieler RAI" wordt gehouden, verwacht spoedig een stralende come-back van de mfiets. Met een gemiddeld verbruik van een op vijftig, een schone werking, lage aanschaf- Honderhoudskosten, ongevoeligheid voory parkeer- en opstoppingsproblemen, is de brom- hèt vervoermiddel om de economische recessie mee door te komen. Ie jaren zestig omvat het totale nfietspark in Nederland bijna miljoen. Elk gezin bromt, het eersbeeld wordt door de brom- gedomineerd In de Jaren zeven- tchter, begint onder invloed van benemende welvaart die een auto iedereen mogelijk maakt, de af- efk van de populariteit van dit oermiddel. In 1979 worden er nog its 60.000 verkocht. lm de bromfiets weer in het zadel te en, wordt door fabrikanten aan- ongen op verzachting van de re- voor de zogenaamde „snorfiets". Vervoermiddel wordt in 1975 ge- oduceerd en ls inmiddels zo onge- geflopt De belangrijkste rede die hiervoor worden aangevoerd de te lage maximumsnelheid (20 meter per uur); de mlnimumleef- van zestien Jaar en de te kleine jw( van minister Tuynman (Verkeer en Waterstaat) ermee akkoord gaat, komt er binnenkort een snorfiets die 25 kilometer per uur mag rijden en die van 15 jaar af zonder helm mag worden bereden. Dat laatste is voor fabrikanten erg belangrijk. Zij den ken namelijk dat het vooral die helm- draagplicht ls. die vrouwen ertoe heeft gebracht de bromfiets te laten staan. Op de Tweewieler RAI wordt uiter aard ook grote aandacht besteed aan ons nationale vervoermiddel nimmer één, de fiets. Wat fletsendichtheld aangaat, staat Nederland nog steeds aan de top. Met elkaar beschikken de nu veertien miljoen Nederlanders over bijna tien miljoen fietsen. In 1972 wordt voor het eerst Ln de ge schiedenis een recordaantal fietsen verkocht van ruim een miljoen De verkoop is daarna blijven stijgen Een recordverkoop wordt gereali seerd in het jaar waarin wij een fiet sende premier binnenhalen; ln 1977 worden 1 316 000 fietsen verkocht De verwachting is, dat de verkoop zich de komende jaren op dit niveau zal handhaven, een spectaculaire groei wordt niet verwacht. Holland Fiets Er wordt in Nederland niet alleen op fietsen van nationaal fabrikaat gere den: van de ruim anderhall miljoen Motor fietsen die in 1978 worden verkocht, komen er 422.000 uit het buitenland, waarvan het grootste deel uit de EG- landen met West-Duitsland als kop loper. Nederland verkochte fietsen de sport- fietsen en de superllchte sportfletsen (waaronder ook trimfietsen) het grootste deel uit: 80 procent. Naar verwacht wordt, zal deze ontwikke ling zich voortzetten Onderzoek naar het cosumentenge- drag geeft aan. dat de klant steeds meer bereid is veel geld voor een nieuwe flets uit te geven. Van de in 1978 verkochte fietsen kost één pro cent duizend gulden of meer; 33 pro cent zit in de categorie ƒ250 tot en met ƒ449. Bij de aankoop van een flets gaat 89 procent van de klanten naar de vakhandel. Een primeurtje op de komende Tweewieler RAI: 's werelds lichtste race-fiets. Hij weegt 5241 gram. Prijs van «eze fiets: vijftienduizend gulden. Als fietsen producerende naUe neemt Nederland een twaalfde plaats ln op de wereldranglijst. Aan kop staan China, Amerika en Japan. Wel schijnt de Nederlandse flets in het buiten land zo hoog te worden gewaardeerd om zijn degelijkheid, dat Nederland se fabrikanten maatregelen moeten nemen tegen misbruik van de aandui ding „Holland Fiets". Naar typen gerekend, maken bij de in Ook voor de motor ziet de toekomst er volgens de RAI-directle tamelijk rooskleurig uit; „Steeds meer auto mobilisten kijken met afgunst naar de motorrijders, die zich zonder pro blemen door files en opstoppingen heen weten te wringen In de jaren zeventig zijn de verkoopcijfers van de motorfiets steeds stijgende geweest Voor 1979 wordt die verkoop geschat op 25 000 stuks. Vorig Jaar is de mo torfietsen-afdeling gestart met de verkoopcampagne „Free Wheeler" die dit jaar wordt voortgezet Ver wacht wordt dat de opmars van de motorfiets ln Nederland zich de ko mende Jaren zal voortzetten. AMSTERDAM De Amsterdamse tak van de Echte Nederlandse Fietsersbond is boos op de organisatoren van de Tweewieler RAI. De fietsersbond vindt het niet juist dat op de uitnodigingen voor de tentoonstelling niet staat vermeld hoe de RAI per openbaar vervoer is te bereiken. Ook is niets vermeld over stal llngsmo gelijkheden voor rijwielen, meldt de bond in een open brief. „Op deze wijze is weer eens verduidelijkt wat het belang van de RAI is", aldus de bond, „Dat auto's rijden, slijten en dat er nieuwe gekocht worden." Een woordvoerder van de RAI noemt de brief een „Zeer agressieve en onsympathieke manier van benaderen." „Op uitnodigingen staat nooit vermeld hoe de RAI te bereiken is. Dat weet iedereen al, en ten overvloede staat het In de kranten." De RAI voegt eraan toe dat fietsen kunnen worden ondergebracht in een grote tent voor het gebouw. Van maandag 25 februari af tot en met zondag 2 maart wordt ln het Amsterdamse RAI-Gebouw de Twee wieler RAI '80 gehouden In totaal 135 exposanten zullen dan ln de Euro pahal en ln de Zuid- en Westhal vein het RAI-complex hun produkten ten» toonstellen Dat zijn fietsen, brom fietsen. motorrijwielen, scooters eii zijspanwagens. Verder wordt een bei langrijk onderdeel gevormd door kle ding. Ook zijn er driewielers, invalide- wagens, onderdelen en accessoires té zien. De produkten op deze expositie zijn afkomstig uit zestien landen, te we ten België, West-Duitsland, Canada'; DDR. Engeland. Finland. Honkong: Italië, Japan. Nederland. Oostenrijk, Spanje, Taiwan. Tsjecho-Slowaklje, V 8 en Zweden. De Tweewieler RAI is behalve ln het weekeinde dagelijks van 10-17 en van 19-22 uur geopend. Op zaterdag en Zondag is de tentoonstelling alleen overdag voor het publiek toeganke lijk Entreeprijs voor volwassenen 7 en voor Jeugd en houders Pas 65*, ƒ4.50

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 31