ance weet Fransen liet te overtuigen Weinig hoop op einde gijzeling in Teheran üiandhi heeft absolute macht binnen handbereik iiboel sluit nkels als qrzetsdaad Oost-Europa wil nieuw leven in troepenoverleg Yadin kritiseert Londen Kansloze motie tegen Thatcher jrdeeldheid over Afghanistan blijft Vredesgesprek naar Den Haag Vietnamezen weer actiever in Cambodja Kosigin (76) weer in het openbaar Einde bezetting ambassades Mexico lijkt nu in zicht lAG 22 FEBRUARI 1980 BUFTENLAND TROUW/KWARTET 7 EN iReuter. AP. AFP) Het lagerhuis zal zich volgende pan buigen over de eerste mo- i wantrouwen tegen het beleid e regering Margaret Thatcher de Conservatieven in mei aan wind kwamen. De motie maakt enkele kans want Thatcher het parlement een absolute ieid van 42 zezels. jouroppositie heeft dit wapen >en om een alomvattende aan- fltunnen doen op wat het als een talig economisch beleid be- De motie draagt de simpele tekst: „Dit parlement heeft geen ver trouwen in het economische en Indu striële beleid van de regering." De regering zal in de eerste Instantie onder vuur worden genomen door de leider van de LabourpartiJ James Callaghan en zijn kroonprins en fi- nancieel-economisch deskundige Dennis Healey. De kleine Liberale fractie heeft aangekondigd de La- bourmotle te zullen steunen. Dat de economische politiek van de regering Thatcher desastreus is blijkt volgens Labour uit het feit dat de geldontwaarding naar achttien pro cent is gesneld, de industriële pro- duktle stagneert, de staalindustrie in de greep van een staking ligt, de werkloosheid stijgt en de rente voor leningen tot recordhoogte is geste gen. Dat alles wordt nog verergert door de overheidsbezuinigingen, de verengde kredietmogelijkheden en de politiek van niet mee bemoeien ten aanzien van de bedrijven. n erschil van mening tussen Van- b( zijn Franse ambtgenoot Jean vo< i 'EN, PARIJS (Reuter, AP) De Amerikaanse minister •uitenlandse zaken Cyrus Vance heeft de Franse regering kunnen overtuigen van de noodzaak om krachtig te eren op de Russische militaire inval in Afghanistan. De r s ie regering zit echter op één lijn met de Verenige Staten. Francois-Poncet bleek uit de verkla ringen na afloop van het beraad dat vier uur had geduurd. Beide regerin gen zijn het eens over de achtergron den van de Afghaanse crisis maar dan houdt het op. De besprekingen waren volgens Vance „zeer nuttig en open" geweest maar over de te nemen maatregelen wordt verschillend ge dacht en beide partijen zullen dat tegenover derden ook laten blijken. Vance noch de Franse functionaris sen wilden aangeven waar de ver schillen in opvattingen zitten maar de Amerikaanse ambassadeur in Pa rijs Arthur Hartman had er woens dagavond in een zeer openhartige toespraak al melding van gemaakt. De diplomaat zei toen dat maatrege len als het beperken van graanleve- ranties en het onthouden van verfijn de technologie evenals een boycot van de Olympische Spelen volstrekt gerechtvaardigd zijn. „8ommigen in Europa vinden onze maatregelen on juist. Ik wacht nog op een lijst met EL (AP, Reuter, AFP) Als n de meest spectaculaire de- raties tegen de Russische be- zijn gisteren bijna alle win- Ii de markt, de bazar, in de inse hoofdstad Kaboel geslo- ebleven. Het marionettenbe- an Babrak Karmal had de win- dringend gevraagd niet aan de »ee te doen. idelingen hadden in een pam- winkeliers gevraagd gesloten ven om met een verlamming t zakenleven in deze grote stad jn miljoen inwoners de inval em te veroordelen". De don- is als de dag voor de islamiti- ustdag doorgaans de drukste dag van de week. Ondanks de Ige regen in de stad stonden den burgers met genoegen te naar het resultaat van de sta- We hebben een grote overwin- ihaald door de Russen te laten ie we over hem denken", lachte nkelier tegen westerse journa- ,De politie, die de hele dag door "ld patrouilleerde trachtte hier winkeliers te dwingen de openen. Men gehoorzaamde, loot weer zodra de politie weg loge bestuurders van de stad, lshoogte gingen nemen, zagen ie met afgrijzen aan. voerders uit kringen van de inse opstandelingen en vluch- n in de Pakistaanse grens- Pesjawar hebben meegedeeld issische troepen zich in de rich- in de grens bewegen en haar mi proberen af te sluiten. De i komen in groten getale uit de oensplaats Jalalabad. Volgens ltse dagbladen The Times en uardian hebben zes hoge Rus officieren in Jalalabad gespro- let de Afghaanse minister van izandse zaken Goelabzol over eer onder Russische controle en van het gebied. goede maatregelen. Stel eens voor wat de situatie zou zijn geweest als de Amerikanen niet hadden gereageerd. Ze zouden in Moskou hebben gedacht dat ze hun gang maar kunnen gaan. En dat zouden ze ook doen." aldus Hartman. Gezien het overleg tussen Hartman en Amerikaanse functiona rissen meent men dat de toespraak de volledige goedkeuring heeft van Washington. In Londen zei Vance na afloop van de besprekingen met de Britse minister van buitenlandse zaken Lord Car- rington dat hij niet ontevreden was over het behaalde resultaat in de vier belangrijkste Europese hoofdsteden Bonn. Rome, Parijs en Londen. De Britse regering is nog de loyaalste Jegens president Carter gebleken. Carrington heeft een pakket van maatregelen contra de Sowjet Unie opgesteld met onder meer het terug schroeven van een handelsakkoord waarin de Russen ruime kredietmo- gelijkheden krijgen en het opvoeren van de Britse nieuwsuitzendingen naar de Sowjet Unie. Verder heeft de Britse regering voorstellen gedaan op het terrein van de defensie. In Washington zelf klonk gisteravond teleurstelling over het geboekte re sultaat. Als spoken gekleed protesteren tegenstanders van kernenergie tegen het plan om bij de Franse plaats Plogoff een kerncentrale te bouwen. Een dergelijke demonstratie wordt aan het einde van elke dag gehouden. TEHERAN (Reuter, AP) Enig uitzicht op een spoedige vrijlating van de gijzelaars in de Amerikaanse ambassade in Teheran ontbreekt nog steeds, ondanks het feit dat een interna tionale commissie het komende weekeinde naar Iran reist om een onderzoek in te stellen naar wandaden die de sjah zou hebben begaan. WENEN (Reuter, AP, DPA) Het Warschau Pact heeft gisteren een poging gedaan het vastgelopen Oost-Westoverleg over wederzijdse troepenbeperkingen weer op gang te bren gen. Het oostblok stelt voor weer te gaan onderhandelen op basis van de troepensterk te van beide partijen per afgelopen nieuwjaarsdag. Zowel de studenten in de Amerikaan se ambassade als ayatollah Khomei ni hebben gisteren er opnieuw op gewezen dat vrijlating van de gijze laars alleen mogelijk is als de sjah wordt teruggestuurd naar Iran. Het was veelbetekenend dat de verkla ring van de studenten door radio Te heran werd bekendgemaakt, wat aan geeft dat deze de instemming heeft van de autoriteiten. De aanvankelijk levende hoop dat secretaris-generaal Kurt Waldheim er via diplomatieke contacten erin geslaagd zou zijn een toezegging voor de vrijlating van de gijzelaars te verkrijgen lijkt definitief de bodem ingeslagen. Het is in dit verband ook veelzeggend dat de Amerikaanse president Carter na zijn instemming met het sturen van een internationale commissie naar Iran ook niet meer gerept heeft van de vrijlating van de gijzelaars als voor waarde. voor een islamitische rechtbank moe ten verschijnen, aldus de bezetters. Verscheidene personen zijn gisteren gewond geraakt toen islamitische ra dicalen met vuisten en messen een bijeenkomst van de Modjahedien (is lamitische guerrillastrijders) op het terrein van de universiteit van Tehe ran in de war schopten. De aanval werd uitgevoerd door de zogeheten Hesbollahl (aanhangers van de gods- partij), voor het merendeel werkloze Jongeren uit het arme zuidelijke deel van de hoofdstad, die zonder een dui delijke leider opereren. Het terrein van de universiteit is een geliefde ontmoetingsplaats, maar het minis terie van binnenlandse zaken heeft nu laten weten dat eerst toestem ming gevraagd moet worden voor vergaderingen De cijfers, die nu bekend zijn, zijn nu Juist meer omdat ze meer dan vier jaar oud zijn en de wijzigingen vfin die jaren er niet in zijn opgenomen, aldus de Pool Strulak. Bijstellingen van de cijfers kan een nieuwe onder handelingsbasis scheppen. Een woordvoerder van de NAVO, het At lantische bondgenootschap, was sceptisch over het Poolse voorstel omdat het Westen in het verleden ook niet kon instemmen met door het oostblok verstrekte cijfers. Dit soort dingen moet niet meer voorkomen, aldus de woordvoerder. Hij had ook slechts een lauwe reactie op het voorstel van de Poolse partij leider Edward Gierek om een Europe se ontwapeningsconferentie in War schau te beleggen. „Als het oosten werkelijk belang hecht aan wapenbe heersing kan het dat hier ln Wenen tonen", aldus de NAVO-zegsman. Bondskanselier Helmut Schmidt van Commissie West-Duitsland was, toen hij gisteren een aanvullende verhoging van de defensieuitgaven bekend maakte, wat positiever. Hij noemde Giereks voorstel een signaal dat Oost-Europa het gesprek over de wapenbeheersing wil doorzetten, ook zonder de be krachtiging van het SALT-2-akkoord door de Amerikaanse senaat. De vice-voorzitter van de door Wald heim ingestelde commissie, de Alge rijn Bedjaoui, is gisteren onverwacht •uit Geneve naar New York gereisd, waar hij naar alle waarschijnlijkheid een ontmoeting zal hebben met de secretaris-generaal. Schmidt deed een beroep op Moskou om net als de Amerikaanse president Carter in het openbaar te verklaren dat het zich ook zonder bekrachti ging aan de inhoud van het verdrag zal houden. De bondskanselier ziet de komende periode ook als een ge schikt moment om te onderhandelen over het strategische evenwicht in Europa, zeker nu de Russen met de SS-20-raket en de Backfire-bommen- werper een overwicht hebben. De studenten in de Amerikaanse am bassade hebben gisteren tijdens een persconferentie documenten getoond waaruit zou blijken dat een van de drie Amerikaanse diplomaten die worden vastgehouden in het Iraanse ministerie van buitenlandse zaken op de hoogte is gehouden van de activi teiten van de Forqan, een radicale groepering die een aantal moorden heeft begaan op aanhangers van Khomeini. De betrokken Amerikaan, Victor Tomseh, zou op korte termijn JERUZALEM, DEN HAAG (Reuter, ANP) De Israëlische vice-premler Yigal Yadin heeft heftige kritiek op de regering van Groot-Brittannlë ge leverd in verband met haar poging een vernieuwde versie van de beken de Veiligheidsraadresolutie 242 ln te dienen. De Britse regerlngis erop uit de ak koorden van Camp David onderuit te halen, meende Yadin, die de Britse houding een diplomatieke poging noemt om de Palestijnse Bevrijdings organisatie onder de kin te strijken. Groot-Brittannië heeft Camp David nooit gesteund en probeert nu ook nog het vredesproces te torpoderen, aldus Yadin. Het Amerikaans-Egyptisch-Israëli- sche vredesoverleg over de Palestijn se autonomie, uitvloeisel van de Camp David-akkoorden zal op Ame rikaans initiatief van 27 tot 29 februa ri in Den Haag worden gehouden. Dit is gisteren bevestigd door het minis terie van buitenlandse zaken in Den Haag, nadat de afgelopen dagen hier over al geruchten de ronde deden. Buitenlandse zaken wees er verder op dat aan het feit dat de Camp David- besprekingen nu in ons land worden gehouden geen gevolgen moeten wor den verbonden voor het Nederlandse beleid ten aanzien van het Midden- Oosten. Het Palestina Komltee heeft in een verklaring die gisteravond werd uit gegeven protest aangetekend tegen de verplaatsing van het overleg van Londen naar Den Haag. Het comité meent dat de verklaring van het Is raëlische ministerie van buitenlandse zaken, dat Nederland het relatief meest neutrale land in Europa is, een vreemd licht werpt op de houding van de Nederlandse regering ten aan zien van de Palestijnse kwestie. Het comité meent dat deze besprekingen iedere legitimiteit missen, omdat de PLO er niet bij vertegenwoordigd is. Het Palestina Komltee liet verder we ten de komende tijd een manifestatie te zullen houden en politieke activi teiten te zullen ontwikkelen uit pro test tegen de bijeenkomst. BANOKOK (Reuter, AFP) Vietna mese troepen in Cambodja bereiden een nieuwe aanval voor op guerrilla eenheden van de Rode Khmer. Dit meldt de opperbevelhebber van het Thaise leger, die de vrees uitspreekt dat de komende gevechten wel tot over de Thaise grens kunnen gaan. Het Thaise opperbevel liet weten dat de Vietnamezen hun positie langs de grens versterkt hebben. Ook de vlieg velden in het westen van Cambodja zijn weer hersteld en in gebruik genomen. Poul Hartling, hoge commissaris voor de vluchtelingenhulp van de Verenig de Naties, heeft gisteren ln Bangkok bevestigd dat zijn organisatie met de autoriteiten in Hanoi en Phnom Penh besprekingen heeft gevoerd over een mogelijke terugkeer van vluchtelin gen naar Cambodja. Hij voegde daar aan toe dat geen enkele vluchteling tegen zijn zin in gedwongen zal wor den terug te keren. Hij zei dat de besprekingen gevoerd waren omdat het verblijf van de vluchtelingen ln kampen ln Thailand geen permanen te zaak mag worden. Hartling verklaarde van de Thaise autoriteiten de verzekering te hebben gekregen dat zij vluchtelingen vrije lijk tot het land zullen blijven toela ten. Thailand zal tijdens de komende bijeenkomst van de landen van de ASEAN, de associatie van Zuid-Oost Aziatische landen, pleiten voor een nieuwe internationale vluchtelingen- conferentie. De vroegere Cambodjaanse leider, prins Norodom Sthanoek, is gisteren voor een verblijf van meer dan twee weken ln de Verenigde Staten aange komen om daar te pleiten voor een internationale conferentie over de si tuatie ln zijn land. De Verenigde Sta ten zien het nut van een dergelijke conferentie voor dit moment niet, omdat Vietnam er niets voor voelt. MOSKOU (Reuter) De premier van de 8owjet-Unie. Alexei Kosigin. is na een afwezigheid van achttien weken weer op het politieke toneel terugge keerd met een scherpe aanval op het Westen, dat volgens hem probeert de ontspanning tussen Oost en West te ondermijnen. De 8owjet-leider, die donderdag 76 Jaar werd. verdedigde de interventie van zijn land ln Afghanistan en hij zei dat het westen een „luidruchtige pro pagandacampagne" over een denk beeldige Russische bedreiging had gelanceerd. MEXICO STAD (Reuter) Een groep Jongeren die de Belgische en Deense ambassades in de hoofdstad van Mexico bezet heeft, laat haar eis van vrijlating van alle politieke ge vangenen vallen en is bereid een com promis te accepteren om te komen tot een doorbraak in de Impasse die ontstaan is sedert zij de ambassades vier dagen geleden bezetten Als de regering ons een goed aanbod doet. dan zijn wij bereid dat te accepteren, aldus een woordvoerder van de bezet ters. Johan ten Hove ers van de Indiase oppositie, nog bezig met het likken van de len na de verpletterende nederlaag bij de algemene verkiezingen vorige maand, zoeken vertwijfeld naar nieuwe wegen om premier _ja Gandhi verre te houden van wat welhaast haar obsessie mag p: de absolute macht in het land. voorzichtige opluchting bij de oppo- de verzoenende uitspraken van de is deze week snel een einde ge- toen de centrale regering in New de regeringen en parlementen van deelstaten, waar de oppositie nog de uitmaakte, naar huis stuurde. De medie tegen de opmars van de pre cis meer eenheid binnen de oppositie, gezien de verkettering en versplinte- an kort voor de verkiezingen, zijn de ïkens bijster ongunstig. Ie welwillende mildheid van de <ver- ar verzekerde mevrouw Gandhi haar standers dat zij niet uit was op wraak, zou streven naar nationale verzoening sb t niemand zich zorgen hoefde te ma- vefver een nieuwe noodtoestand De bij haar tegenstanders" was wel te- Zelden heeft India meer vuilspuiterij ttnaakt en zijn er meer politici (en hun ren» in schandalen verwikkeld ge- dan kort voor de jongste verkiezin- En zelden heeft de Indiase politiek het aanzien gehad van het gekrakeel ude mannen om de macht De oude en zijn weggevaagd en gebleven is de Indira Gandhi, die sterker dan ooit iet strijdtoneel tevoorschijn kwam. Congres-I partij (de I van Indira) be- e een comfortabele meerderheid van _jan de 544 zetels in de Lok Sabha, het Lagerhuis en met de steun van andere volksvertegenwoordigers be- t de premier over een twee derde meer- id. Dn zich enige mildheid wel permitteren. ,g|t genoeg I was die overwinning voor de premier ec ?v niet genoeg. Zij had nu wel de meerderheid in het federale Lagerhuis, maar niet in de parlementen van de meeste deelstaten. (In slechts drie deelstaten maakte haar partij de dienst uit. In de staten Kamataka en Haryana liepen zoveel volksvertegenwoor digers na haar landelijke overwinning over naar haar Congres-partij, dat die partij er de meerderheid kreeg. Over opportunisme van politici gesproken. De staat Andhra Pradesj had ze al in haar bezit). Om dat te verhelpen stuurde de premier begin deze week de regeringen van negen andere deelstaten naar huis en ontbond de parlementen. Haar minister van binnen landse zaken, Zail Singh, had de tijd daar voor rijp gemaakt, door te klagen dat er in die staten geen gezag en orde meer beston den. Verder hadden de verkiezingen aange toond dat de regeringen en de parlementen (beheerst door de huidige oppositie) niet meer door de meerderheid van de bevolking ln de deelstaten gesteund werden. In de negen deelstaten. Oettar Pradesj, Poendjab en Bihar in het noorden, Ooejarat Madkja Pradesh. Orissa en Maharastra in het cen trum en Tamil Nadoe en Kerala in het zuiden, moeten nu nieuwe verkiezingen worden gehouden en de premier en haar Congres-partij rekenen op een meerderheid, zodat zij ook ln deze deelstaten de regering kunnen vormen. Protest De maatregel had een golf van protest van de oppositie tot gevolg. De Janata-partij van oud-premier Morarji Desai en oud-mi nister van Landbouw en defensie Jagjivan Ram riep op tot nationale demonstraties tegen de regering van Gandhi, terwijl Gandhi's directe voorganger, oud-premier Char an Singh, momenteel leider van de Lok Oud-minister Jagjivan Ram, bij de verkiexingen van vorige maand de belangrijkste kandidaat van de Janata-partij, staat op het punt sljn partij te verlaten. Dat hebben volgelingen van hem meegedeeld. Ram xou óf als onafhankelijk volksvertegenwoordiger mevrouw Gandhi gaan steunen óf een nieuwe partij oprichten, waardoor de oppositie nog meer versnipperd zal raken. De socialistische leider George Fernandes heeft eeh maand geleden al voorspeld dat Ram de Janata vaarwel zou zeggen en uiteindelijk best in staat zou zijn toe te treden tot het kabinet van Gandhi. Lok Dal-voorzitter Charan Singh heeft gisteren aangekondigd dat zijn partij vandaag over een mogelijk samengaan met de Janata zal praten. En zelfs de tot op heden onwillige Janata komt volgende week bijeen in een vergadering met als belangrijkste agenda-punt de mogelijke samenwerking met de Lok Dal. Dal-partij, verbitterd opmerkte dat ..het fascisme weer op roof uit was". De regering van-Gandhi wijst op de met boter bedekte hoofden van de oppositielei ders en zegt dat zij niet de eerste is die deelstaatregeringen en parlementen naar huis stuurt. En inderdaad hebben Morarji Desai en zijn toenmalige minister van bin nenlandse zaken, Charan Singh, kort na de algemene verkiezingen van maart 1977, waarbij Indira Gandhi werd weggevaagd, hetzelfde gedaan. Toen werden zes deelsta ten waar Gandhl de meerderheid had, on der direct gezag van de centrale overheid geplaatst. Maar dit verwijt is niet helemaal terecht, omdat mevrouw Gandhl tijdens de noodtoestand (Juni 1975 tot maart 1977) de grondwet zodanig had gewijzigd, dat de deelstaatregeringen en -parlementen langer konden blijven zitten. Aan die noodtoestand, waarin Gandhl de absolute macht aan zich trok en tal van oppositieleiders in de gevangenis verdwe nen. kwam in maart 1977 een einde. Gandhl schreef verkiezingen uit ln de hoop dat het Indiase volk zich massaal achter haar en haar partij zou stellen om op die manier haar macht te legaliseren. Maar de tot dan toe versnipperde oppositie wist binnen kor te tijd een front te vormen ln de Janata- partij en Gandhl werd ovetuigend ver slagen. Het Janata-bewind werd allesbehalve een succes. Duidelijk bleek dat de eenheid al leen tot stand was gekomen om mevrouw Gandhl en haar partij te breken. Toen dat gelukt was. vlogen de leiders van de ver schillende groeperingeringen elkaar als vanouds in de haren. Vorig Jaar viel de Janata uiteen, verloor de meerderheid en na een korte regeringsperiode van Charan Singb liet president Sanjlva Reddy nieuwe verkiezingen uitschrijven. Die werden ge houden op 3 en 6 Januari van dit Jaar en op haar beurt werd de verbrokkelde oppositie weggevaagd door Gandhl en haar Congres- partij. De oppositie vreest nu dat Gandhl vla een andere weg zal proberen te bereiken wat haar uiteindelijk met de noodtoestand niet is gelukt. Als zij de komende verkiezingen ln de negen deelstaten wint en daar wordt nauwelijks aan getwijfeld dan zal zij ook de controle krijgen over het Indiase Hogerhuis, de Ra- jyr Sabha. waarvan nog deze zomer een derde deel herkozen moet worden. Het Ho gerhuis wordt namelijk gekozen door de parlementen in de deelstaten. De beheer sing van beide huizen geeft haar de moge lijkheid de grondwet te wijzigen en de pre mier heeft tijdens de noodtoestand laten zien welke kant ze op wil met een wijziging van de grondwet. 'Immoreel' De secretaris-generaal van de Janata, 8u- rendra Mohan, maakte zich daarover deze week geen enkele Illusies. „Ze wil de contro le over het Hogerhuis om de grondwet zo te veranderen dat de fundamentele rechten en burgerlijke vrijheden van het volk worden aangetast De oppositieleider in het Hoger huis, de vroegere minister van informatie, L. K. Advani noemde de ontbinding van de deelstaten „constitutioneel onjuist en poli tiek immoreel" en Sharad Pamar, premier van de deelstaat Maharastra verzuchtte: „Het gevecht is weer begonnen, velem van ons zullen weer in de gevangenis ver dwijnen." De oppositie zal de maatregel voor de rech ter aanvechten, maar veel kans maakt zij niet. In 1977. keurde het opperste gerech tshof de ontbinding van de deelstaatrege ringen unaniem GOED. Als het op de Juridi sche manier niet lukt Gandi te stoppen in haar gang naar de macht, blijft over de politieke manier. Vooral de strijdbare socia listische leider Georges Fernandes hamert hier op. Hij vindt dat de opposititle bij de komende verkiezingen ln de deelstaten op nieuw een front moet vormen om Oandhl van de overwinning af te houden Deze week zei hij dat er spoedig overleg plaats moet vinden tussen de verschillende partij en om er voor te zorgen dat deze gezamen lijk de sterkste kandidaten, onafhankelijk van welke partij dan ook, naar voren schuiven. Maar aan de ontreddering en de verkette ring binnen de oppositie is nog steeds geen einde gekomen en de kansen op een grotere eenheid zijn verre van gunstig. Aanhangers van Desais Janata hebben al laten weten volstrekt niet met Charan Singhs Lok Dal te willen praten. Het uittreden van Singh uit de Janata, vorige zomer, en het daarop volgende verval van de partij ligt nog vers ln het geheugen. Maar Fernandes wil daar niets van horen en zegt dat de oppositie geen andere keus heeft. Ook zijn houding is wel te begrijpen. HIJ heeft de noodtoestand aan den lijve ondervonden. Toen hij bij de verkiezingen ln maart 1977 in het parlement werd gekozen kon hij niet terugwuiven naar zijn Juichende aanhangers omdat hij letter lijk nog Indira Oandhi s ketenen droeg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 7