nfieuw voorstel Sadat heran stemt in met iderzoekscommissie urinaamse vrouw krijgt meer rechten Marcos: macht nieuw evenwicht in Verre Oosten Mugabe: ontwapen hulpleger Rhodesië Geladen sfeer onder Saoedische sjiieten Afghaanse rebellen geven Russen klop pternationaal bestuur in bezet gebied Turkije in de ban van het geweld Ie ïm CA I liet acties Klan toe' Allitie Polisario Syrië doodt acht moslembroeders Babiuch premier -)AG 19 FEBRUARI 1980_ BUITENLAND TROUW/KWARTET 1 heJfrosi den e as TSdf •mij ji (Reuter. AP) President and Marcos van de Filippijnen isteren gezegd dat zich in het josten een nieuw machtseven- aftekent met aan de ene kant China en Japan en aande de Sowjet-Unie, Vietnam en sprak een aantal afgestudeer- van de militaire academie in id. kort na besprekingen Amerikaanse onderminister inlitenlandse zaken Richard Hol- Deze verzekerde Marcos er van dat de VS niet werke- ?rot«e nwinfstai oor nlai (delij iorza 0s loos zal toezien als Russische troepen Iran of Pakistan zouden binnen trekken. De Filippijnse president meent ook dat de nu vooral op economisch ter rein samenwerkende landen van de ASEAN steeds meer betrokken zullen raken bij de veiligheid in Indo-China. De ASEAN is de organisatie van Zuidoostaziatische landen en telt vijf leden, de Filippijnen. Thailand, Indo nesië. Maleisië en Singapore. Marcos zei d at de ASEAN zich op deze nieu we r*#j gaat instellen. Alarmerend sprak de president over Indiii. Met te weigeren de Russische inval, in Afghanistan te veroordelen heefi; het de indruk gewekt de kant van ^loskou en Vietnam te kiezen. De Indi.ise ambassadeur in Manila wees Mar< :os' verwijten van de hand en zei dat India zich niet in een blok laat zetten. ,,Wij veroordelen alleen het vest'igen van buitenlandse militaire bases in welk land dan ook", aldus ambassadeur Ray. "TZALEM (AFP, Reuter) Egyptische president wenst de Westelijke snoever en de Gaza- voor een overgangspe- van vijf jaar onder ge- ichappelijk bestuur van de Verenigde Staten en e te brengen. Dit meid- Israëlische radio en de ilem Post gisteren. el béli e ^3 vee lëlische correspondenten van en de krant in Cairo zeiden imen te hebben van goed. ^Sneerde bronnen in de Egypti- s iofdstad Cairo. De Egyptische it nt zou zijn denkbeeld ter tafel tijdens een nieuwe erentie van premier Begin, it Carter en Sadat zelf. ter king van de impasse in de ingen over het karakter van inomie voor de bezette gebie- dat loopt op deze manier een e maken aan de exclusieve appij van Israël in de bezette en aan de vestiging van nederzettingen in het gebied, tooi S begint een nieuwe onder- De Israëlische ambassade in Cairo werd gisteren officieel geopend. handelingsronde tussen de Israëli sche en Egyptische onderhandelings delegaties over de toekomst van de westelijke Jordaanoever en de Gaza- strook. Beide landen verschillen nog sterk van mening over de aard van de autonomie. Egypte vindt dat aan een bestuursraad voor de bezette gebie- ijd etbffORK, TEHERAN (Reuter, AFP, AP) Na de Verenigde Staten heeft nu ook Iran >md met de samenstelling van een internationale commissie, die door secretaris- Je" al Kurt Waldheim gevormd is om een onderzoek in te stellen naar de wandaden die de .one in Iran tijdens zijn bewind heeft begaan. Onduidelijk is nog wat de bevoegdheden van het emissie zijn en welk verband er is tussen de instelling van de commissie en het lot van de ars in de Amerikaanse ambassade in Teheran. scl den ook wetgevende bevoegdheden moetwn worden toegekend, terwijl Is raël daar mordicus tegen is. omdat het er het ontstaan van een zelfstan dige Palestijnse staat van vreest. Ambassade Israëlische diplomaten hebben giste ren de vlag met de Davidsster gehe sen op de Israëlische ambassade in Cairo. De Israëlische zaakgelastigde, de in Syrië geboren Youssef Haddas. zei in een verklaring die hij voorlas in het Hebreeuws, het Arabisch en het Engels, er zeker van te zijn dat andere Arabische leiders het voorbeeld van Egypte zouden volgen. De bijeen komst in Cairo werd bijgewoond door Egyptische diplomaten, dertig Egyp tische Joden, vierenveertig Ameri kaanse Joden en een Joodse vrou wenorganisatie. In de omgeving van het gebouw waren strenge veilig heidsmaatregelen genomen. Sommi ge Egyptische omstanders huilden openlijk toen de Israëlische vlag ge hesen werd. De ambassadeurs van Egypte en Israël komen zondag res pectievelijk naar Tel Aviv en Cairo om binnen twee dagen daarna hun geloofsbrieven te overhandigen aan president Navon en president Sadat. De Egyptische media besteedden gis teren betrekkelijk weinig aandacht aan de opening van de Israëlische ambassade. Alleen het Egyptische dagblad Al Achram haalde uit naar ambassadeur Ben Ellssar, die on langs verklaarde dat Egypte en de Verenigde Staten niets te zeggen heb ben over de plaats waar Joden zich willen vestigen. Wel besteedden de Egyptische kranten uitgebreid aan dacht aan een verklaring van vice- premier Fikry Makram. die in het Egyptische parlement meedeelde dat zijn regering de pogingen van de Ara bische wereld zal steunen om in de Veiligheidsraad van de Verenigde Na- Bezet gebied Palestijnse leiders ln de bezette ge bieden hebben een oproep voor een grootscheepse nationalistische bij eenkomst die vandaag zou moeten worden gehouden, afgezegd nadat de Israëlische autoriteiten de burge meesters ln de bezette gebieden een reisverbod hadden opgelegd. Zij zou den tijdens deze bijeenkomst het woord voeren. Als plaats van samen komst had men de Al Aksa moskee in Oost-Jeruzalem uitgekozen. De Israëlische politie ontdekte giste ren tijdig twee bommen op een mark tterrein in een buitenwijk van Tel Aviv. In Israël is de politie uiterst alert, omdat in de week waarin Egyp te en Israël diplomatieke betrekkin gen met elkaar aanknopen een golf van Palestijnse gewelddaden wordt verwacht. A OVER TENTIE ri York werd gisteren bekend dat de regering van Iran ng haar instemming had be let de samenstelling van de sie. Een woordvoerder van de de Naties deelde mee dat se- generaal Waldheim nog bezig ie uitwerking van de techni- tails. Waldheim zou van de autoriteiten garanties willen dat de Amerikaanse gijze de ambassade binnen afzien- na het begin van de werk- len van de commissie worden n. De Amerikaanse minister (tenlandse zaken, Cyrus Van- gistermiddag onverwacht hoofdkwartier van de Vere- laties om met Waldheim over Ing ln Teheran te spreken. TEHERAN (AFP) Hassan Habibi, woordvoerder van de islamitische revolutionaire raad, heeft gisteravond verklaard dat de raad eerst vandaag officieel beslist over de samenstelling en bevoegdheden van de internatio nale onderzoekscommissie. Een beslissing zou zijn uitgesteld tot na de terugkeer van minister van buitenlandse zaken Ghotbzadeh uit Parijs, llabibi's verklaring strookt niet geheel met de uitspraken van een woord voerder van de Verenigde Naties in New York. De Iraanse president Bani Sadr ver klaarde gisteren voor de tweede ach tereenvolgende dag dat de instelling van de internationale onderzoeks commissie geen enkel verband heeft met een mogelijke vrijlating van de gijzelaars. In ieder geval zal die vrijla ting niet plaatsvinden voordat de commissie haar bevindingen heeft bekend gemaakt en de Amerikanen 'TA (AP) Vanaf FBI-directeur J. Edgar Hoover tot de lagere n heeft de Amerikaanse federale politie in het begin van de jaren cties van Ku Klux Klanleden tegen zwarten en strijders voor gelijke echten gedekt. Dit heeft een voormalige FBI-informant verklaard. homas Rowe, die in de Ku Klux Klan was geïnfiltreerd deed lingen naar aanleiding van berichten in de New York Times over (port van het Amerikaanse ministerie van justitie. Hierin werd dat Rowe een leidende rol had in acties zoals het in elkaar slaan van s voor de burgerrechten in 1961 bij een busstation in de zuidelijke rmingham. lei dat hij de FBI ruim drie weken ervoor van op de hoogte had ht, dat de Klan zou gaan vechten maar dat de politie niets had omen. De FBI had hem er van verzekerd dat de Klan een kwartier hgemoeid zou worden gelaten „om te slaan, in brand te steken, te het hinderde niet wat". Een woordvoerder van de FBI in Birming- Slde gisteren geen commentaar geven. [Times heeft ook bericht dat Hoover er in 1963 voor gezorgd heeft dat Danleden niet werden vervolgd wegens de moord op vier zwarte ln in een kerk in Birmingham. Pas vijf jaar na Hoovers dood in 1972 van de mannen veroordeeld. Tegen de andere drie is niets onder- toegeven dat zij zich met de binnen landse aangelegenheden van Iran hebben bemoeid en zij beloven dat nooit meer te zullen doen. Ook zou den de Amerikanen althans prihcipi- eel het verzet tegen de uitwijzing van de sjah uit Panama moeten stop zetten. President Bani Sadr bracht gisteren een bezoek aan de door overstromin gen getroffen provincie Khoezestan in het zuiden van het land. Hij voerde er besprekingen over een vergoeding van de geleden schade. Khoezestan is de olie producerende provincie in Iran. Zo'ri 20.000 vierkante kilometer zou onder water zijn gelopen en ten minste 250 mensen zouden zijn ver dronken. De overstromingen hebben negatieve gevolgen voor de olie- en gasvoorziening in Iran zelf, maar zou den geen gevolgen hebben voor de export, zo is in Teheran meegedeeld. Personeel van de Iraanse luchtmacht heeft een zitdemonstratle op het ter rein van de universiteit van Teheran beëindigd na van president Bani Sadr de toezegging te hebben gekre gen dat hij hun wensen zou inwilli gen. De demonstranten wensten vrij lating van zeven van hun vertegen woordigers. die aangehouden waren, nadat zij hadden gepoogd een islami tische revolutionaire raad binnen de luchtmacht op te zetten. Na beëindi ging van hun zitdemonstratle trok ken zo'n 4000 mensen naar het hospi taal van ayatollah Khomeini om hem beterschap te wensen en hem hun aanhankelijkheid te betuigen. 140.000 bewoners van de West Sahara zijn gevilucht voor de Marokkaanse bezettings macht. He t Front Polisario vecht voor de onafhan kelijkheid van de West Sahara. Stfjun de Aktle Polisario voor hulp aan de Saharaanse vluchtelingen bestemd voor msdlsche zorg, voedsel, onderwijs e.d. Giro: 3704961 t.n.v. Polisario Komltee Rot terdam A kilo van Po/fsarfo kom/fee ondersteund door PvdA, PSP. PPR. CPN. CDJA. NOVIB. GIRO 3704961 SALISBURY (Reuter, AP) Robert Mugabe, de leider van het ZANU-Patriottisch Front, heeft de Britse gouverneur Lord Soames verzocht de; Rhodesische hulptroepen en de commando's te ontmantelt»n en ontwapenen. Volgens Mugabe waren twee com mando's het afgelopen weekeinde be trokken bij de aanslagen op Rhodesi sche kerken. Ze wilden de indruk wekken dat de aanslagen het werk waren van Mugabe's marxisten. „Het wordt hoog tijd dat de gouverneur ze buiten werking stelt" aldus de ZA ftU- PF-leider op een persconferentie.^ Soames is gisteren een nieuwe r<linde begonnen van besprekingen met zwarte politieke leiders, onder wie Mugabe. De gouverneur wil protteren de spanning weg te nemen die de afgelopen week de verkiezingscam pagne heeft beheerst. Gisteren sprak Soames onder meer met oud-premier Abel Muzorewa en vandaag en mor gen zijn de andere PF-leider Joshua Nkomo en Mugabe aan de beurt. Volgens goedingelichte kringen wil de gouverneur duidelijk maken dat hij niet zal schromen op te treden tegen politieke intimidatie ook al zal men zeggen dat hij zich in de cam pagne mengt. Mugabe, die al enkele aanslagen op zijn leven heeft meege maakt. heeft beschuldigingen van de gouverneur ontkend dat zijn achter ban zich niets aantrekt van de wa- penstilstandsregels en de bevolking schrik tracht ln te boezemen. door James Dorsey DHARAN (Saoedi-Arabië) In de oosterse provincie van Saoedi-Arabië. waar zestien procent van de Amerikaanse olie- importen vandaan komt, heerst er een geladen stemming onder de sjiitische moslems. De islamitische revolutie in het naburige Iran is daaraan niet vreemd, hoewel de eerste verjaardag van die revolutie in dit gebied zonder ernstige incidenten is verstreken. Zfe Israëlische zaakgelastigde in Cairo Youssef Hadas ties te komen tot een veroordeling van de vestiging van nieuwe Joodse nederzettingen Ln bezet gebied. De regering ln Riaad, Amerikaanse diplomaten en de leiding van de Ame rikaanse Aramco-oliemaatschappiJ maken zich zorgen over de diep ge wortelde onvrede onder de ruim hon derdduizend sjia-moslems in dit ge bied. In de nabije toekomst zal de Iraanse revolutie waarschijnlijk nog niet overslaan, maar sabotage In de olie-industrie wordt zeker niet uitge sloten. De afgelopen maanden zijn de sjiieten twee keer de straat op gegaan om een evenredige verdeling te eisen van de rijkdommen die de olie ople vert. Tevens eisten zij dat er een einde zou worden gemaakt aan de door hen gevoelde discriminatie door de soenni-moslem meerderheid in het land. Bij de demonstraties werden .portretten meegevoerd van de Iraan se leider ayatollah Khomeini. De sjia's menen dat de Saoedi-Arabi- sche olie onder de grond dient te blijven omdat de opbrengsten niet iten goede komen aan de arbeiders in de olie-industrie. Bij Aramco schat men dat tussen de veertig en zestig procent van de oliearbeiders de sjiiti sche variant van de islam aanhangt. In Riaad vreest men tevens dat de grieven van de sjiieten door buiten landse machten zullen worden uitge buit. „De sjia's zijn een vruchtbaar jachtgebied voor de Palestijnse be vrijdingsbeweging PLO. De PalestiJ- nen hebben al eens laten doorsche meren dat zij binnen het Saoedische koninkrijk moeilijkheden zullen ver oorzaken als Riaad geen druk op de «Verenigde Staten uitoefent om een „werkelijke oplossing voor het Pales tijnse vraagstuk" voor elkaar te krijgen. Daarnaast speelt Iran. met zijn sjiiti sche meerderheid een belangrijke rol ,ln het aanwakkeren van de onlustge voelens. In de oosterse provincie luis tert men veel naar de dagelijkse uit zendingen van radio-Teheran in de Arabische taal De afgelopen weken keerde die radio zich niet alleen tegen de Verenigde Staten, maar werd Sa oedi-Arabië „een corrupte agent van Amerika" genoemd. „Het buitenland se beleid van dit regime is een sata nisch beleid en het wordt volledig beheerst door Amerika, dat de wereld wil opvreten." aldus de radio. De regering van Saoedi-Arabië werd een Amerikaanse dictatuur genoemd die geen enkele vrijheid toestaat. „Er is geen grondwet en het onderdrukte volk van dat land wordt van zijn meest essentiële levensbehoeften be roofd. terwijl de machthebbers de enorme rijkdom van het land voor zichzelf opeisen. En dat alles onder de dekmantel van de islam." De radio heeft het vaak over „de Islamitische revolutionaire organisatie van het Arabische schiereiland." een bewe ging waarvan niemand hier tot nu toe gehoord heeft. naar de opstandelingen. Ze hebben grote hoeveelheden wapens en muni tie meegenomen naar de andere kant. KABOEL. PESJAWAR (Reuter. AP. UPI. AFPi Russische troepen zijn een grootscheeps offensief begonnen tegen Afghaanse opstandelingen in de zuidoostelijke provincie Paktia. zo is in de Pakistaanse stad Pesjawar tvernomen. De rebellen zeggen bij gevechten in het noordoosten een vliegveld te hebben ingenomen en volgens berichten in Kaboel zouden ze in de bergen zeker tweehonderd Russische soldaten en hun Afghaanse helpers hebben gedood. Volgens een zegsman in Pesjawar zijn de rebellen in het zuidoosten be stookt door Sowjet-tanks en ge vechtshelikopters. Ook zouden de Russen raketten met een fosforkop gebruiken. De berichten lijken een bevestiging van de veronderstelling van diplomaten in Pakistan en de VS dat de Russische invasiemacht op groeiend verzet stuit. De val van het strategische vliegveld Faizabad betekent dat de Russen en de regeringstroepen verstoken blij ven van voedsel en munitie. Een nieu we tegenslag deed zich voor in Ali Sjang toen Afghanen hun Russische adviseurs vermoordden en overliepen DAMASCUS (AFP) Syrische mili tairen hebben gisteren bij een overval in de noordelijke stad Aleppo acht leden van de verboden moslembroe derschap gedood. Volgens het Syri sche persbureau werd in het huis waarop de overval gepleegd werd een grote hoeveelheid wapens en propa gandamateriaal gevonden. De mos lembroederschap wordt er van ver dacht de hand te hebben in de vele politieke gewelddaden die Syrië mo menteel beleeft. De nieuwe Syrische president Kassem deed gisteren een oproep het leger te versterken in ver band met de groeiende onrust in het land en in verband met de militaire dreiging vanuit Israël. Kassem deed zijn oproep tijdens de presentatie van zijn vorige maand nieuw geformeerde regering in het parlement. WARSCHAU (Reuter) Geheel volgens de verwachtingen heeft het Poolse parlement unaniem Edward Babiuch tot premier gekozen als op volger van Pjotr Jaroszewicz. In zijn toespraak na zijn verkiezing zei hij zich te concentreren op de oplossing van de economische problemen van zijn land. Vim Jansen s jaar nijvere studie is een speciale commissie tot de conclusie ïen dat de Surinaamse vrouw kan worden beschouwd als een lal denkend wezen. De „handelingsonbekwaamheid" van de getrouw- iuw zal binnenkort uit het Surinaamse wetboek verdwijnen. De man echter volgens de wet de baas over het huishouden en de kinderen. ..commissie opheffing handellngson- mheid gehuwde vrouw" zes jaar no- voor het opstellen van het advies de situatie in Suriname. En als de 5 het advies van haar commissie over- betekent dat nog lang niet dat de *nse vrouw volgens de wet gelijk is man. De samenwerkende vrouwenor- les in Paramaribo hadden er dan ook s jaar voor nodig om met aanvullende Hen te komen. Vorige week. kort na de making van het advies, boden zij de sie de plannen aan, die de gelijkheid tussen man en vrouw beter moeten waar borgen. Nog steeds mag een getrouwde Surinaamse vrouw geen handeling verrichten in de zin van de wet. Als zij een officiële brief wil versturen, moet ze die mede door haar man laten ondertekenen. En wil ze een strijkijzer op afbetaling kopen, dan heeft ze daarvoor de handtekening van haar man nodig. Haar ei gen ondertekening heeft volgens de wet net zo veel waarde als de krabbel van een klein kind. Die handelingsonbekwaamheid leidt in de praktijk vrijwel dagelijks tot moeilijkheden. De vrouw staat ln bijna de helft van de gevallen aan het hoofd van het gezin. Omdat de man is weggelopen, omdat zij degene is die werkt en dus voor de Inkomsten zorgt, of omdat de man alvast een kijkje is gaan nemen ln Nederland en nog steeds niet terug is. „De meeste mannen lopen bij hun vrouw weg. zonder te scheiden. Maar zij blijven volgens de wet het hoofd van het gezin dat ze hebben achtergelaten", aldus Polly Levens, vertegenwoordiger in Nederland van de Or ganisatie van Surinaamse Vrouwen (OSV). Zij was onlangs enige tijd terug in Suriname om te helpen bij een project van de Novib voor de vrouwenbeweging. De situatie daar was weinig rooskleurig: gebrek aan goede huisvesting (in de afgelopen dertig jaar zijn er slechts drieduizend woningen gebouwd), nog steeds geen ziekenfonds, en Jarenlange vertragingen in de uitbetaling van kindertoe slag. Polly Levens: „En dat treft natuurlijk hoofd zakelijk de vrouwen. Die blijven met gemid deld ze 6 kinderen achter als ze door hun man zijn veiflaten. Naast de bestaande baan moet zo'n vrouw dan gaan „hosselen", in de vrije uren guan leuren met zelfgemaakt zuurgoed om wait bij te verdienen. Sommige vrouwen hebben-drie van die hosselbaantjes erbij. Ze moeten dan hun dochters eerder van school halen om het huishouden te doen. Op deze maniei.' krijgt de vrouw in Suriname nooit een kans om verder te komen." Werkloosheid Volge ns Polly Levens komen de vrouwen ln de laagstbetaalde baantjes terecht. Doordat de werkloosheid groot is en er geen wettelijk mlnir.aumloon bestaat, is het voor veel gezin nen „pinaren" geblazen, armoede lijden. Steedis meer vrouwen overwegen dan ook met kun kinderen naar Nederland te trekken. De Surinaamse vrouwenorganisatie OSV is tegen die uittocht en tracht de levensomstan digheden in Suriname zelf te verbeteren. Om dit te bereiken voert de OSV in de eerste plaa'ls een aantal praktische acties voor ver- hogiog van de steunuitkeringen, staatshulp bij de aanschaf van op sommige scholen verplichte schooluniformen voor kinderen, of voor een goede drinkwatervoorziening. Cursussen in timmeren of in omgaan met elektriciteit zijn bedoeld om de vrouwen wat onafhankelijker te maken van de mannen De OSV is in de afgelopen zes Jaar van haar bestaan snel gegroeid en heeft in de meeste grotere plaatsen een afdeling. In de afgelegen streken bereikt men de vrouwen door het maandblad Tamara. De OSV werkt nu aan de bouw van een opvangcentrum, dat met hulp van de Novib wordt gebouwd door de stich ting Hulp aan vrouwen ln nood (Havin). Het is de bedoeling dat hier een crisiscentrum, een sociaal-adviesbureau en een crèche komen. Poly Levens: „Door de grote toeloop van vrouwen met problemen barsten we uit ons huidige kantoortje. Het zijn vrijwel alleen vrouwen met de laagste Inkomens, die hun toevlucht zoeken bij ons. meestal creolen De hlndoestaanse bevolkingsgroep kent een veel sterkere familieband, waardoor problemen eerder binnen de familie worden opgelost." I Wapengesprek De Russische minister van buiten landse zaken Gromiko heeft gisteren een pleidooi gehouden voor voortzet ting van de ontspanningspolitiek en hervatting van de besprekingen over wapenbeheersing Volgens de minis ter is de Sowjet-Unie bereid daarover constructief te praten maar dan moe ten de NAVO-landen wel hun besluit over de kernwapenmodernisering ins likken of de uitvoering in ieder geval opschorten. Uit niets in Gromikos rede bieek dat de Russen zich spoe dig willen terugtrekken uit Afgha nistan. De Ameriaanse minister van buiten landse zaken Cyrus Vance bezoekt deze week West-Duitsland, Frank rijk. Italië en Engeland in een poging te komen tot een gemeenschappelijk westers antwoord op de inval van de Russen ln Afghanistan. De reis be gint vandaag in Bonn. De betrekkin gen tussen de VS en Frankrijk zijn bekoeld sinds Parijs de bijeenkomst van westerse ministers van buiten landse zaken over de Afghaanse zaak verbood omdat die de ontspanning niet zou dienen. ANKARA (AFP. AP) - De Turkse nationale veiligheidsraad, die wordt gevormd door hoge militaire en poli tieke leiders en die onder voorzitter schap staat van president Koroturk komt vandaag opnieuw bijeen om de laatste ontwikkelingen in de strijd tegen de algemene onrust en de golf van geweld te bespreken. De raad kwam ook afgelopen zondag al bij een. Aangenomen wordt dat de raad zal besluiten de noodtoestand, die ai in negentien Turkse provincies van kracht is. ook uit te breiden tot de havenstad Izmir, die de laatste dagen het toneel van bloedige botsingen Is geweest. Verder zou gesproken wor den over de oprichting van een speci ale veiligheidsorganisatie de de be^ schikking zou moeten hebben over buitengewone bevoegdheden om on lusten het hoofd te bieden. In Izmir is de rust inmiddels weerge keerd. 1250 van de 1500 gearresteerd! arbeiders die gevangen werden geno men na de bezetting en ontruimini van een fabriek zijn inmiddels wee vrijgelaten. De toenemende onrust ln Turkije, dit de afgelopen dag weer aan vijf men sen het leven heeft gekost, leidt to' een afnemend vertrouwen in hel functioneren van de democratie Daar komt de belabberde economl sche situatie waarin het land verkeert nog eens bij. De autoriteiten hebber de bewoners van Ankara gewaar schuwd de deur niet open te doen al? onbekenden aanbellen. Na het Inval len van de duisternis zijn de strater van de hoofdstad verlaten uit vreei voor nachtelijke aanslagen. De Turk se politie maakte gisteren de arresta tie bekend van 32 leden van de uiters linkse Turkse Volksbevrijdlngspartlj die verantwoordelijk wordt geach voor een reeks van aanslagen

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 7