Hoop in Veendam na tv-oproep Tekening van een lezer Opnieuw opsporing oorlogsmisdadiger Trouw Commentaar sluier om en je mond houden De Koningin (1) De Koningin (2) Burgemeester: onthutsend, zoveel reacties van bedrijven Biologische wapens onder toezicht it Uitzetting van Moluks jongetje uitgesteld wie is dat? welkom de ergste vaderloos BINNENLAND TROUW/KWARTET 5 ..Ik hoop dat u begrip zult hebben voor mijn beslissing" zei koningin Juliana gisteravond toen zij haar aftreden op 30 april aanstaande bekend maakte. Dat begrip is er zeker en door de nuchtere manier waarop de Koningin haar besluit uiteen zette, is er ook geen reden om uiting te geven aan gevoelens van weemoed. Nee. de eerste reactie op dit nieuws moet er één zijn van dank baarheid voor de wijze waarop koningin Juliana bijna 32 jaar het element van continuïteit in ons staatsbestel heeft vertegenwoor digd. Mensen die haar van nabij kennen, karakteriseren haar vaak als bescheiden en schroomvallig. Juist van uit die achtergrond ge zien is er des te meer reden om bewondering te hebben voor de manier waarop zij, met wegcijfe ring van eigen voorkeuren en op vattingen, haar unieke taak als een door God opgelegde plicht heeft I aanvaard en uitgevoerd. Door haar persoonlijkheid, haar ernst en de betrokkenheid die uit haar hele optreden sprak, heeft zij grote in- Het staatshoofd vertegenwoordigt vooral het element van de continu- iteit in ons staatsbestel. Door het aftreden van koningin Juliana wordt die continuïteit even onder broken, of toch eigenlijk ook weer niet. Want moet er bij de wisseling van een ministersploeg nog wel eens gegist worden naar de namen van de opvolgers op grond van onze constitutie kennen wij de naam en de persoonlijkheid van de nieuwe Koningin al jaren. Het is op dit ogenblik misschien tiet het goede moment over de opvolgster te spreken (koningin Juliana is immers tQch nog drie maanden onze Koningin). Laten we ermee volstaan op dit ogenblik de hoop uit te spreken, dat Beatrix erin zal slagen de zware, veeleisen de en soms ondankbare taak van druk gemaakt op ieder die van dichtbij of veraf haar in de uitoefe ning van dat moeilijke ambt van staatshoofd heeft gevolgd. De Nederlandse grondwet legt de Koningin een groot aantal beker- kingen op bij de uitoefening van haar ambt. Het zwaartepunt ligt in ons regeringsstelsel bij de minis ters die de politieke verantwoorde lijkheid dragen. De macht van het staatshoofd ligt vooral in de in vloed die zij binnenskamers in het overleg met ministers en andere gezagdragers kan uitoefenen. Zij heeft, naar een klassieke En gelse formulering drie rechten: het recht om ingelicht te worden, het recht om te waarschuwen en het recht om aan te dringen. Dat is alle formele beperkingen van de grondwet ten spijt niet gering, vooral als er sprake is van een gave persoonlijkheid naar hart en hoofd. Koningin Juliana heeft de opdracht, die de grondwet haar in 1948 oplegde, op deze manier op bijna ideale wijze waar gemaakt. staatshoofd te vervullen met de zelfde ernst en het ijzeren geduld als haar moeder steeds aan de dag heeft gelegd. Het lijkt niet verstan dig aan de hand van voorbeelden uit onze geschiedenis of die van andere landen een ideaal beeld te schetsen voor het moderne ko ningschap. Het dichtstbijzijnde en nog niet tot geschiedenis geworden voorbeeld van koningin Juliana lijkt ons het beste perspectief voor onze nieuwe Koningin. Eén nuchtere wens tot besluit laten we onmiddellijk na de 30e april van dit jaar besluiten de Ko ninginnedag voortaan weer in de nazomer te vieren, bij voorbeeld op de 31e augustus of op de derde dinsdag in september. Want stel je eens een koninginnedag voor op de 31 januari, als het ijzelt of sneeuwt. I tot nen, een dat het Van onze parlementsredactie DEN HAAG Ontwikkeling, pro- duktie en be2it van stoffen die ais biologisch strijdmiddel kunnen wor den aangewend, komen onder over heidstoezicht. Dit blijkt uit een wets ontwerp tot verbod van biologische wapens dat de regering gisteren bij het parlement hetft ingediend. De stoffen waarop de -et betrekking heeft (zoals bacteriën, schimmels, vi russen, serums, vaccins en bestrij dingsmiddelen) kunnen, voorzover bekend, altijd ook voor vreedzame doeleinden worden gebruikt. De strafbaarheid treedt dan ook pas in als de soort stof of de hoeveelheid niet kan worden gererechtvaardigd uit hoofde van vreedzame doel einden. Toezicht en controle zullen worden uitgeoefend door een team van des kundige ambtenaren van de ministe ries van landbouw en visserij en volksgezondheid. Wanneer hun be vindingen daar aanleiding toe geven, kan de minister een verbod uitvaardi gen tot ontwikkeling, produktie of bezit van de stoffen. Overtreding van een verbod kan wor den bestraft met maximaal zes jaar cel of honderdduizend gulden boete. Maar ook zonder verbod kan de ont wikkeling, produktie of het bezit van de bewuste stoffen strafbaar zijn als men weet of redelijkerwijs kan ver moeden dat ze zijn bestemd om als strijdmiddel te worden gebruikt. Het wetsontwerp, dat is ondertekend door de ministers van justitie, land bouw en visserij, volksgezondheid en milieuhygiëne, buitenlandse zaken en defensie, geeft uitvoering aan het internationale verdrag in zake biolo gische wapens. Een wetsvoorstel tot goedkeuring van dit verdrag is on langs bij de kamer ingediend. door Jan Sloothaak VEENDAM Op een avond in december van vorig jaar stelde Rudie Boekhoeven, burgemeester van Veendam, zich voor aan tv-kijkend Ne derland. Sindsdien groeit in hem de hoop op een nieuw begin voor Oost-Groningen. „Het is allemaal nog redelijk chaotisch maar ik zie moge lijkheden schemeren." Boek hoven, en met hem vele ande ren, kwamen na die uitzen ding tot de ontdekking dat Oost-Groningen wellicht heel wat te bieden heeft aan een tot dan „vergeten" groep be drijven, tot beider voordeel. „Onthutsend, zo veel reacties", zegt Boekhoven, „meer dan boven ver wachting." Voor de uitzending had den hij en enkele anderen een pooltje gemaakt over het aantal reacties dat er zou komen. „De hoogste score die iemand verwachtte was achttien of negentien. Het werden er meer dan honderd. We leefden in een roes, de telefoon ging steeds maar door." De NCRV-ploeg van „Hier en Nu" had besloten in het kader van een serie over werkgelegenheid Veendam eens te etaleren als voorbeeld van een ge meente waar mensen op werk, op bedrijven dus, zaten te wachten. Het werd een succes. „Misschien hebben we in het verleden wel te eenzijdig naar grote bedrijven gekeken. Maar als we hier zes bedrijf jes van elk vijftig man naar toe krij gen, is dat ook werk voor driehonderd man", meent de heer Boekhoven. Het feit dat er zoveel reacties kwamen, vindt hij veelbetekenend. „Waar we met beurzen, reclamefolders, zakeh- lectures, en de dure budgetten daar achter niet slaagden, kwam er door een uur televisie wèl veel los." Er werd een heel andere categorie onder nemers bereikt. „Niet de ondernemer met een „overhead", „research", „know how" en andere dure dingen, maar de man die op een vrijdagavond doodvermoeid na een week hard wer ken in zijn stoel zakt, de televisie aanzet en dan plotseling hoort en ziet dat er plaatsen zijn waar wellicht nieuwe mogelijkheden schuilen voor zijn bedrijf. De ruimte voor uitbrei ding bij voorbeeld. En dat voor een grondprijs van zestien tot drieëntwin tig gulden per vierkante meter." Burgemeester Boekhoven maakt zich nog kwaad over wat hij ervoer als laat-dunkende opmerkingen van een woordvoerder van de Noordelijke Ontwikkelings Maatschappij, die zich alvroeg of er wel iets van zou blijven „hangen". „De NOM is er Juist om bedrijfsleven en werkgelegenheid Na het beraad van de vaste Kamercommissie voor economische zaken gisteren in Den Haag over de situatie bij Okto spraken enkele verslaggevers met minister Van Aardenne. Op de achtergrond de heren Adams (links) en Bouwmeester van de ondernemingsraad van de Okto. op te peppen en dan moet je niet met dat soort opmerkingen komen." Uitkammen Burgemeester Boekhoven is er zelf volkomen van overtuigd dat een aan tal contacten tot vestigingen in zijn gemeente of elders in het noorden zou leiden. „Want bedrijven die we zelf niet kunnen helpen, maar die bij voorbeeld in Delfzijl wel uit de voeten kunnen, spelen we door. We doen het samen met de Commissie Industrie vestiging Groningen, waarin de pro vincie en de kerngemeenten in Gro ningen deelnemen." Van de honderd die zich aanvankelijk aanmeldden, zijn er nog dertig bedrijven overge bleven waarmee serieuze besprekin gen gaande zijn, ondernemingen op het gebied van elektrotechniek, me taalverwerking. voeding en noem maar op. Boekhoven: „We moeten een actie op touw zetten om Neder land op dit soort ondernemingen uit te kammen." Oost-Groningen mag dan een „verge ten" catagorie bedrijven in het mid den en kleinbedrijf hebben ontdekt, Nederland heeft óók met een ander soort Oost-Groningen kennis ge maakt. Niet het Oost-Groningen van „Fré Meis, stakingen en vuil water" zoals Boekhoven nader toelicht maar het Oost-Groningen dat binnen een half jaar van het vuile water verlost is. (Deze week hebben provin ciale staten de daartoe benodigde be sluiten genomen). Een regio die én ruimte én werknemers te bieden heeft, niet het negatieve beeld dat Nederland kent dus. maar een posi tief beeld. Kennedy-look Rudie Boekhoven wekt door zijn voorkomen zelf al een ander beeld op. Nederland heeft Oost-Groningen vooral leren kennen als de onrustige regio van Fré Meis, verpersoonlijking van een massief brok communisme, met op elk probleem maar één ant woord: acties en stakingen. Daarte genover het elan van een jonge socia listische burgemeester met z'n kwa jongensachtige optreden en zijn Ken nedy-look. Het slechte beeld is overigens volgens Boekhoven niet ontstaan door die acties, het is andersom. De regio is structureel nooit zo gezond geweest en dat vormde een voedingsbodem voor problemen. „Met overheidsgeld is veel gedaan. We hebben veel wel zijnsvoorzieningen gekregen, maar de ongezonde kern is blijven bestaan. Wat we missen is een goed stuk brood." Boekhoven is bepaald ontevreden over de regeringsaanpak. „Er wordt veel gepraat, maar ik mis betrokken heid". Als voorbeeld noemt hij de scheepsbouw. Onder voorzitterschap van mr B. W. Biesheuvel hadden zo wel werkgevers als werknemers in februari vorig jaar al ingestemd met een herstructureringsplan. De minis ter nam echter maar steeds geen be sluit en na enige tijd haakten de ondernemers af. „De minister had hun toch nooit de kans moeten laten om er onderuit te komen. Als hij sneller had gewerkt zou de herstruc turering van de scheepsbouw nu op gang zijn gekomen en nieuwe moge lijkheden hebben geboden. Nu zijn de vogels over het net gevlogen Zelfstandig Tekeningen, bij voorkeur in liggend for maat. sturen aan Trouw, jury politieke prent, postbus 859, 1000 AW Amster dam Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boekenbon De regio is tot nu toe steeds tege moetgekomen met injecties, bijvoor beeld aanvullende werken, financieel voordeel voor kerngemeenten, pre mies en wat dies meer zij. Nooit zijn er volgens Boekhoven echter ontwik kelingen op gang gebracht die ertoe kunnen leiden dat het gebied zich zelfstandig kon maken. Bij de bevol king viel het vertrouwen weg en was de weg vrij voor acties. Het vertrou wen neemt weer merkbaar toe als er eens een ontwikkeling op gang komt die niet conjunctuurgevoelig is, zoals de vestiging van de Rijksdienst voor het wegverkeer in Veendam. Dat is geen instelling met het risico dat die na verloop van tijd weer verdwijnt. Wellicht kan ook het aantrekken van meerdere kleine ondernemingen dat vertrouwen doen toenemen. „Als Je zes bedrijfjes hebt. spreid je het risico beter. Als er een sluit zijn er vijf over. Als een groot filiaal van een multinational dicht gaat. is dat met een een grote klap Overigens vindt Boekhoven dat ook politiek Gronin gen zelf de hand in eigen boezem moet steken. „We moeten dus ophou den met schuldigen aan te wijzen Het gaat om de oorzaken. We moeten eens politiek volwassen worden en een eenheid vormen. Ook het eeuwige gekrakeel in het provinciehuis is oor zaak van een slecht beeld van dit gebied." De acquisitie van bedrijven zou ook tot grotere eenheid moeten worden gebracht. Een instelling als de NOM mag best zelfstandig blijven. Hetzelf de geldt voor de commissie industrie vestiging en andere acquisitie-instel lingen. Uiteindelijk dienen alle erva ringen echter terug te worden gekop peld naar een centraal punt. Om dit te realiseren zal er op initiatief van de commissie industrievestiging een clubje mensen aan het werk gaan. Daarbij zijn ook de NOM, kamers van koophandel, werkgevers en werkne mers betrokken. Verambtelijking Rudie Boekhoven is een geboren Groninger. Zijn vader is burgemees ter van achtereenvolgens Nieuw Pe- kela en Hoogezand geweest. Zelf was Rudie na zijn studie sociologie eerst maatschappelijk consulent bij de stichting Noord Groningen, vervol gens burgemeester van Termunten en sinds 1976 van Veendam. „Mijn vader was ook Kamerlid en fractievoorzitter van de PvdA in pro vinciale staten. Ik heb hem nog ge filmd. toen de communisten en socia listen elkaar vanaf trailers in een ver kiezingscampagne bestreden. Toen was er nog een dialoog, een direct contact met de bevolking. Nu doen ze het met brochures en partijkrantjes, die worden samengesteld in nachten dat de arbeidende bevolking pleegt te slapen. En in de verkiezingstijd komt er dus een kopstuk uit Den Haag zijn zegje doen." Rudie Boekhoven wil maar zeggen dat het menselijk contact is geruild voor verambtelijking. Dat wreekt zich bijvoorbeeld in de arbeidsbemid deling. „Een neveneffect van die tele visie-uitzending is geweest dat we ons eens wat meer hebben verdiept in de arbeidsbemiddeling. Dan merk je dat de personeelchef van een bedrijf en de mensen van het arbeidsbureau elk van achter hun bureau langs elkaar heen werken. Geen wonder dat vraag en aanbod op de arbeidsmarkt niet op elkaar aansluiten. Die mensen moeten gewoon eens met elkaar om de tafel gaan zitten. Ik weet uit erva ring dat dat succes heeft. Op die manier hebben we een bedrijf, dat al lang tevergeefs adverteerde om werk nemers te krijgen, geholpen om twin tig vacatures te vervullen. Met een persoonlijke benadering los Je veel meer op; dan ga je niet alleen kijken of iemand wel de juiste opleiding heeft, maar méér of hij het werk kan doen waar je hem voor nodig hebt." DEN HAAG (ANP) Staatssecreta ris Haars van justitie zal het Zuidmo- lukse jongetje Jurians Syaranamual uit Vaassen niet over de grens zetten vóór een interpellatie van D'66- woordvoerster Wessel-Tuinstra hier over heeft plaatsgevonden. Zij heeft dat geschreven in een brief aan de Tweede Kamer. Mevrouw Wessel had om een interpel latie gevraagd omdat ze het niet eens is met het besluit van de staatssecre taris, die overigens wordt gesteund door een uitspraak van de Raad van State. De Kamer besliste gisteren te vens, dat de interpellatie volgende week donderdag zal plaatsvinden. GRONINGEN (ANP) Opnieuw is de verblijfplaats bekend geworden van een naar West-Duitsland gevluchte Nederland se oorlogsmisdadiger. Het gaat om de nu 65-jarige D.. die onder andere enige tijd adjudant was van de leider van de NSB. Anton Mussert. WE we KOMEN UIT ROME, KOMEN UIT ROME.. De ex-adjudant werd wegens dood- slag (hij schoot een verzetsman dood) en collaboratie in 1949 veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf. Hij was overigens in 1947 al uit een ge vangenkamp ontsnapt en naar Duits land gevlucht D. is een van de zeven oorlogsmisda digers, waarvan de zogeheten „Gro ningse groep" onlangs bekend maak te de verblijfplaats te weten. Een woordvoerder van de Groningse groep heeft gisteren bevestigd de woonplaats van D„ het Westduitse Krefeld. openbaar te hebben ge maakt „Voorlopig hebben we daar echter verder geen commentaar op, daar wij op korte termijn een gesprek hebben met enkele functionarissen van justitie," aldus de woordvoerder. D doet pogingen alsnog een Neder landse AOW-uitkering te krijgen, na dat eerdere pogingen om een politie- pensioen te ontvangen waren mis lukt. In Duitsland leefde hij aanvan kelijk onder de naam Wenholt maar sinds 1951 onderzijn eigen naam. Met dat verschil dat hij nu als voornaam niet meer Leendert gebruikt maar Jan. oep ot be* olden, of zij am in onnis. lllitill Op bijna alle foto's uit Iran. zeker die in de hoofdstad Teheran ge nomen zijn. zie je zwaar gesluier de vrouwen. Officieel hoeven ze de sluier niet meer te dragen, maar veel vrouwen doen dat vei ligheidshalve toch maar. Harm Botje, correspondent in Egypte voor de groep kranten die zich in de GPD (Gemeenschappelijke Persdienst) hebben verenigd, is pas in Teheran geweest en schrijft in het Nieuwsblad van het Noorden: „In tegenstelling tot Khomeini's eerdere plannen is het dragen ervan jiiet ver plicht." en dan heeft hij het over die beruchte sluier. De vrouwen die zich niet in het ding willen hullen, hoeven niet stiekum te doen: zelfs de secretaressen op het ministerie van nationale be geleiding doen hun werk zonder sluier en mét gelakte nagels. Maar toch. Van emancipatie is vrijwel geen sprake meer. Een van de drijven de krachten achter de vrouwen beweging was volgens Botje de gevluchte keizerin Farah Diba. In haar omvangrijke bibliotheek zijn heel wat boeken over femi nisme. psychologische verhande lingen en zelfs de oude Neder landse uitgave „Moeder en kind" van dr B W Tummers gevonden. Nu is de vrouwenbeweging tot „tahouti" (zoveel als „godde loos") verklaard. <n worden de vrouwen die nog naar emancipa tie streven, in de verdachte hoek van opstandigheid of communis tische gezindheid gedrukt Om niet voor zo'n vooruitstrevend type te worden aangezien, trek ken de meeste vrouwen, zegt Bot je, veiligheidshalve toch maar het zwarte gewaad aan. Ze probe ren er zelfs nog de voordelen van te zien het is zo makkelijk als je even de straat op moet, want je kunt desnoods in pyjama en met je krulspelden nog in; geen mens die er iets van ziet. Misschien dat daardoor de handelaren in zwart katoen steeds betere zaken doen. Of de naar gelijke rechte streven de vrouwen ooit iets zullen berei ken in deze situatie? Twijfelach tig. De man staat (opnieuw) ver boven de vrouw. Een ayatollah zei tegen Botje: „Vrouwen reage ren veel te emotioneel. Mannen zijn veel rationeler en daarom moet de man de vrouw leiden. Vrouwen kunnen veel moeilijker de algemene gang van zaken overzien en hebben daarom de leidende en soms bestraffende hand van de man nodig, anders loopt het slecht met ze af." Een doktersvrouw in de hoofdstad kwam er tot haar verbijstering achter, dat haar man haar nu ongestraft mag slaan. Een vrouw die onder het bewind van de sjah is gescheiden omdat haar man haar mishandelde, kwam tot de ontdekking dat de oude familie- wet ongeldig is verklaard en dat ze officieel toch weer getrouwd is. Haar ex-man kwam dan ook. ver gezeld van drie revolutionaire gardisten, haar bankboekje en de beste meubelen ophalen. Zo'n honderd fabrieksarbeidsters wer den ontslagen, waarop hun plaat sen door vriendjes van twee he ren opzichters werden ingeno men. Werkende vrouwen kregen van het ayatollaat in Qom te ho ren dat de vrouwen bij voorrang ontslagen zullen worden om het werkloosheidsprobleem onder gelovige mannen op te lossen: „De vrouwen moeten daar blij mee zijn. want door die opoffe ring promoveren zij zichzelf tot martelaressen van de Islamiti sche revolutie." Een op de vijf vrouwen in Tehe ran is. schrijft Botje, blijkbaar met de verloedering nogal inge nomen. En de rest? Die heeft zich er maar bij neer te leggen. Nehroe, Mahatma Gandhi. Soekamo, Tsjang Kai-Tsjek, wie Dit is de nieuwe levensgezellin voor Kan-Kan, de reuzenpanda in de dierentuin van Tokio, die zijn dagen in eenzaamheid slijt sinds vorig jaar zijn vaste vrien din Lan-Lan overleed. De Chine se regering heeft reuzenpanda Huan-Huan aan Tokio cadeau gedaan, en haar in Peking op de boot naar de Japanse hoofdstad gezet. Huan-Huan betekent „welkom", en zo zal de eenzame Kan-Kan er ook wel over denken. zijn dat? Helmut Schmidt, Valé- ry Giscard d'Estaing? Nooit van gehoord? En bestaan er twee Ko rea's? Hoe bestaat het'. Als iemand nooit op school ge weest is en nooit een krant, radio of t.v. gezien heeft, mag je heel misschien zulke opmerkingen verwachten. In elk geval niet van een Amerikaanse ambassadeur in Singapore, en het is dan ook geen wonder dat ene Edward In- graham in een blad van het Ame rikaanse ministerie van buiten landse zaken daar nogal veront waardigd over schrijft. Toen de ambassadeur Richard Kneip. daarvóór gouverneur van de staat Zuld-Dakota in 1978 op zijn post aankwam, bleek hij ner gens van op de hoogte. Boven staande vragen had hij aan de staf van de ambassade gesteld. Ingraham, die zelf onder ambas sadeur Kneip gewerkt heeft, schrijft dat Kneip op die post benoemd kon worden dankzij de slordige aanstellingsprocedure. „Een gesprekje van vijf minuten met een ervaren diplomaat zou al duidelijk hebben gemaakt, dat Kneip voor deze functie onge schikt was", aldus Ingraham. Eerste reactie van de aangeval len ambassadeur: „Ingraham is een overgevoelig, gefrustreerd man Ik heb hem moeten ont slaan." Elk jaar houdt het wassenbeel den-museum van Madame Tus- saud in Londen een enquête on der de bezoekers, wie van de daar als wassenbeeld geplaatste figu ren volgens de kijkers de grootste schurk, de beste artiest, de schoonste schoonheid, de popu lairste openbare figuur of meest bewonderde politicus is. Vorig jaar nog vond men Hitier de grootste schurk, maar die is nu derde Khomeini is de ergste, zel den de bezoekers, en daarna komt Idi Amin. Van de populaire figuren van wie kale Kojak nummer één is geworden is paus Johannes Paulus II op de vierde plaats beland, ingeklemd tussen tennisster Björn Borg en koningin Elizabeth. Meest be wonderde politicus is niet meer president Carter, maar premier Margaret Thatcher van Enge land. De Londense Times wil de aan- duiging „ms." voor vrouwen die geen „miss" of „mrs" genoemd willen worden (zoiets als bij ons dus „mw" in plaats van „mevr of „mej." niet meer gebruiken. In de rubriek „Londens dagboek" staat dat het gewraakte ms. „een vader- en moederloos woord is, dat kunstmatig, lelijk en dwaas is. niets betekent en belabberd Engels is." En verder noemt de krant de afkorting een mode woord dat eerder de aandacht op de burgerlijke staat vestigt dan die te verhullen. Het woord ver raadt bovendien IJdelheid. Wie zou dat geschreven hebben? Ene Trevor Fishlock. Een man natuurlijk. Vergoeding Een 32-jarige Ier uit Belfast, slachtoffer van een bomaanslag vier Jaar gele den. heeft van het hoogste ge rechtshof in de Noordierse hoofd stad een vergoeding van ruim een miljoen gulden gekregen. Dat is wel het hoogste bedrag ooit in zo'n geval uitgekeerd, maar de jongeman is dan ook voor zijn leven invalide: hij heeft bij de aanslag beide benen verloren. Geen carnaval voor Khomei ni Zoals van zoveel publieke lijk bekende figuren is voor het carnaval in Nice ook een pop gemaakt die de ayatollah Kho meini voorstelt: een drie meter hoog, vuurspuwend en met slan gen slingerend geval. Na protes ten van de Iraanse ambassadeur en in Frankrijk wonende Iraniërs heeft het gemeentebestuur van Nice de pop verwijderd. Te dik Achttien man van het politiekorps van Mlddletown in de Amerikaanse staat Connec ticut zijn door hun commissaris geschorst omdat ze te dik zijn. Hun straf loopt van één tot vier dagen hoe meer kilo's te veel. hoe meer dagen

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 5