TOCHT Personalia U bereikt méér met een MINI. FAMILIEBERICHTEN Veder-Smit zet plan voor bezuiniging in fysiotherapie door Kamerleden pleiten voor maatregelen op eiland Sint Maarten Vergoeding voor Gelders Statenlid fors verhoogd Wijziging positie dienstplichtige met gewetensbezwaar MINI-advertenties: Dagelijks bij1.200.000 lezers. VRIJDAG 1 FEBRUARI 1960 TROUW/KWARTET P 14 - RH 18 - S 16 kunnen van maandag lot en mei vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond is dit alleen mogeli|k van 18 00-20 00 uur Hartelijk gefeliciteerd vader Bouma met uw 40-jarig jubileum Zuidlaren, kinderen en kleinkinderen 9 februari a.s. vieren onze ouders Piet van Westrienen en Gonny van Westrienen-Dijs hun 25-jarig huwelijksfeest U wordt hierbij van harte uitgenodigd voor de recep tie die wordt gehouden van 16 00-17.30 uur in de Ontmoetingsruimte. Sassenstraat 3 in Aardenburg. Gerard. Anne Mieke, Ineke, Theo en Rob Zuidstraat 11 Aardenburg. Op 14 februari a.s. hopen onze ouders en grootouders D. Nagelhout en J. H. W. Nagelhout-Klijnsmit 40 jaar getrouwd te zijn. Zij en wij zijn dankbaar voor deze hun gegeven jaren. Er is gelegenheid tot feliciteren zaterdag 9 februari van 13.30 tot 15.00 uur in de benedenzaal van de Maranatha kerk ingang Hoornweg, Rotterdam-Over- schie. Namens kinderen en kleinkinderen: M. Hooger brugge-Na gelhout Hoornweg 29 3042 BC Rotterdam. Ik zal, ontwaakt Uw lof ontvouwen Uin heerlijkheid aanschouwen Verzadigd met Uw godd'lijk beeld In dankbare herinnering voor hetgeen hij zijn dierbaren en zovele anderen heeft gegeven, is heden in Jezus ontslapen onze lieve vader en grootvader Egbert us Visch weduwnaar van Gerrigje Veldkamp op de leeftijd van 85 jaar. Gravenhurst: (Canada) B. v. Petegem-Visch Th. v. Petegem Winnipeg: (Canada): H. Visch K. Visch-Martens Christchurch (New Zealand): R. Visch-van Rhijnbach *t Harde: M. v.d. Poll-Visch G. v.d. PoU Oldebroek: M. Visch Haan (W. Duitsland): H. Lichey-Visch H. Lichey Odoornerveen: A. Vogelaar-Visch F. Vogelaar en kleinkinderen 8096 AM Oldebroek 29 jan. 1980 Beeklaan 20 Gelegenheid tot condoleren zaterdag 2 febr. in „Luctor et Emergo" van 10.00 tot 10.20 uur. Aanvang rouwdienst 10.30 uur in „Luctor et Emergo" Daarna vindt de teraardebestelling plaats op begraafplaats „De Ekelenburg" om plm. 12.00 uur. Mijn hulp is van de Heer alleen. Psalm 121 o.b. Door God van haar aardse taak ontheven en ingegaan tot het feest van haar Heer, mijn zorgzame vrouw, onze lieve moeder, oma en enige zuster Adriana van der Schaft- van Stein geboren 26-5-1904 overleden 31-1-1980 Vlaardingen: Jer. van der Schaft Wateringen: M. Dekker-van der Schaft G. Dekker Piet-Jan, Anja, Wilmi, Margreet Vlaardingen: H. van der Schaft P. H. van der Schaft- van der Lely René. Jacoline, Petra M. van der Schaft A. van der Schaft-Post Corine, Ron, Annemarie Viborg (Denemarken): W M. van der Schaft K. van der Schaft-Thomsen Anne-Mette, Jesper, Birgitte Harderwijk: J. A. van der Schaft R. van der Sc haft-Clement Saskia, Theresia Garderen: M. C. Hoogeveen- van der Schaft C Hoogeveen Mirjam, Elsa, Henrietta Vlaardingen: M. C. Labee-van Stein 3131 CK Vlaardingen, 31 januari 1980 Liesveld 115 Geen bloemen De overledene ligt opgebaard in de aula van de Marnixflat. Marnixlaan te Vlaardingen. gele genheid tot concoleren aldaar zaterdag 2 fe bruari van 19 00 tot 20.30 uur. Dienst van woord en gebed wordt gehouden maandag 4 februari a.s. in de aula van de algemene be graafplaats ..Holy", Olmendreef te Vlaardin gen. aanvang om 15.00 uur. waarna de begrafe nis in het familiegraf zal plaatshebben. Vertrek van de Marnixflat om 14.30 uur. God heeft heden in vrede tot Zich genomen onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Jannetje Boog eodeorn weduwe van Jacobus Verhoeff in de leeftijd van 94 jaar. Utrecht M. SUkeienburg-Verhoeff W. Stekelenburg Gorinchem: J. v.d. Hoven van Oenderen-Verhoeff A. v.d. Hoven van Genderen Maarssen: O. van Koutcrik-Verhoeff G. van Kouterik klein- en achterkleinkinderen Loenen aan de Vecht, 91 januari 1980 Correspondentieadres: W. Stekelenburg Yokoha mad reef 142 3584 XH Utrecht De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op ma dag 4 februari a.s. op de Ned. Herv. Begri plaats te Tienhoven. Rouwdienst om 19.00 uur -aaf- in de Ned. Herv. Kerk. Gelegenheid tot condo leren voor bewoners van t Kampje vrijdag van 20.00-21.00 uur na de begrafenis in het dorps huis te Tienhoven. In vol vertrouwen op het volbrachte werk van Christus, ging van mij heen mijn geliefde en zorgzame man, onze broer, zwager en oom Jan Tllkema echtgenoot van Johanna Westerhof weduwnaar van Wilhelmina Windhouwer Oud-wethouder en Ereburger der gemeente Zaandam op de leeftijd van 83 jaar. „Want het zichtbare is tijdelijk, maar het onzichtbare is eeuwig" 2 Kor. 4 18 Zaandam: J. TUkema-Westerhof Familie Tilkema Familie Westerhof 30 januari 1980 Stationsstraat 41, 1508 DB Zaandam Geen bezoek Geen bloemen Geen toespraken. Mijn man is overgebracht naar het uitvaart centrum van D. Leguit, Czarinastraat 21 te Zaandam. De begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats Zuiddijk 421 te Zaandam op maandag 4 februari a.s. om 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren in de aula op de begraafplaats na de begrafenis. Enige en algemene kennisgeving Heden is zacht en kalm van ons heengegaan onze vader groot-, overgrootvader en vriend NicoUas tru Dijk weduwnaar van Trijntje Vooys in de ouderdom van bijna t9 jaar. Uit aller f A. van Dijk 2223 EB Katwijk, 91 januari 1990 Rijnstraat 108. Correspondentie-adres: Asterstraat 15, 2223 VG Katwijk. Geen bezoek aan huis De begrafenis is bepaald op maandag 4 febru ari a.s. om 3.00 uur op de algemene begraaf plaats aan de Kerklaan te Katwijk aan den Rijn. Gelegenheid tot condoleren na afloop aan de plechtigheid in het Dorpshuis. Heden woensdagnacht MS uur heeft de Heere tot onze droefheid onverwachts uit ons midden weggenomen, onze geliefde zuster, schoonzus ter en tante Wiltanina ni Rijs Wed. van Dimmen Speé op de leeftijd van 72 jaar en mnd. de Heere ie mijn herder; mij zal niets ontbreken Ps 29:1 fam. van Rijs fam. Speé Ouddorp, 30 januari 1990. „de Vliedberg". Hogepad 2. Corresp.adres Adr. de Goede Voorstraat 59 Stellendam Condoleantiebezoek van 19.00 tot 21.00 uur in „de Vliedberg". De teraardebestelling zal DV plaatshebben op zaterdag 2 febr. om 14.00 uur vanuit „de Vliedberg" op de algemene begraaf plaats te Ouddorp. Aanvang rouwdienst 13.00 uur. ,J>it nu is het eeuwige leven, dat zij U kennen, de enige waarachtige God en Jezus Christus, die Gij gezonden hebt." (Joh. 17:3) De Here nam vrij plotseling uit ons midden weg mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder Albertjt KlmUét Boer op de leeftijd van 79 jaar. UK all 1972 ET IJ mui den, 90 januari 1990 Kennemerlaan 188 Moeder is opgebaard in het uitvaartcentrum aan de Eemstraat 27 te LJmuiden. Gelegenheid tot condoleren aldaar zaterdag 2 februari van 16.00 tot 17.00 uur. De begrafenis zal plaatsvin den maandag 4 februari om 13.00 op de be graafplaats „Westerveld" te Driehuis. Vertrek vanaf het uitvaartcentrum em 12.30 uur. UTRECHT (ANP) Staatssecretaris Veder-Smit heeft de organisaties van fysiotherapeuten en de Ziekenfonds raad laten weten dat de voorgenomen beperking van het aantal applicaties (behandelingen waaraan apparatuur te pas komt) voor ziekenfondsreke ning zo spoedig mogelijk moet wor den doorgevoerd. Beperking van het aantal fyslothera- peutische applicaties vormde één van de onderdelen van het ombuigings plan waartoe ook verhoging van de eigen bijdragen voor esthetische ope raties (plastische chirurgie ter ver fraaiing van het uiterlijk), voor kraamzorg in het ziekenhuis en der gelijke behoorden. BIJ de behandeling van de begroting voor Volksgezondheid heeft de Twee- de Kamer echter een motie aangeno men, waarin werd aangedrongen op overleg met de fysiotherapeuten om te bekijken of er andere bezuinigings mogelijkheden zijn. De staatssecreta ris zegt nu, dat dit overleg niet het beoogde resultaat heeft opgeleverd. De ombuiging in de fysiotherapie moet op jaarbasis 58,9 miljoen gulden opleveren. Een woordvoerder van het Nederlands genootschap voor fysiotherapie zei gisteren, dat het genootschap zich overvallen voelt door de beslissing van de staatssecre taris. „We zaten nog midden in het overleg en de staatssecretaris had beloofd dat ze met gegevens zou ko men. maar die hebben we nu nog niet gekregen." De Ziekenfondsraad moet nu nog een technisch uitvoeringsadvies uitbren gen. Volgens het genootschap ziet het er dan ook niet naar uit, dat de maat regel „zeer spoedig" kan worden doorgevoerd. Volgens de oorspronke lijke plannen zou in een eerste serie behandelingen met oefentherapie en massage maar één applicatie mogen worden toegepast en in volgende se ries geen. De staatssecretaris wil vol gens de woordvoerder van het ge nootschap nu niet meer met „series" werken, maar met een maximum aantal applicaties voor de totale be handeling. WILLEMSTAD (ANP) De Antilli aanse regering moet spoedig maatre gelen nemen tegen de bestuurlijke wanorde op het Bovenwindse eiland 81nt Maarten. Daartoe hebben de Ne derlandse parlementariërs die mo menteel een bezoek brengen aan de Nederlandse Antillen, woensdag in Willemstad aangedrongen tijdens een gedachtenwisseling met hun An tilliaanse collega's. Enkele Nederlandse politici opper den het idee dat de sanering op het Bovenwindse eiland binnen een jaar moet zijn voltooid. Anders moet vol gens hen worden overgegaan op het „paardemiddel": toepassing van arti kel 43 van het statuut, ingrijpen van hogerhand. Volgens de Partij van de Arbeid moet de ontwikkelingshulp aan Sint Maar ten worden stopgezet zolang geen orde op zaken is gesteld. De socialis ten zijn wel bereid de nodige steun te verlenen om de problemen op het eiland grondig aan te pakken. Terlouw (D'66) meende dat Neder land zich daarmee zou onttrekken aan de situatie op het Bovenwindse eiland. „Er is daar sprake van chaos in het bestuur, ondemocratische ver houdingen en rechteloosheid van de illegale arbeiders," aldus Terlouw. Zo heeft het ziekenhuis in Philipsburg, dat 25 bedden telt. officieel tachtig werknemers. Een Nederlandse arts die daar werkt kent er niet meer dan 25. De toeristenindustrie draait gro tendeels op illegale werknemers. Ambtenaren die al lang gestorven zijn worden nog steeds uitbetaald. GRONINGEN De Centrales van Overheidspersoneel hebben gisteren het overleg met het gemeentebestuur van Groningen opgeschort. Aanlei ding hiertoe was de mededeling van wethouder Westerhoff van perso neelszaken, dat hij niet kon zeggen met ingang van welke datum de rege ling voor vervroegde uittreding van het gemeentepersoneel zou worden ingevoerd. Directeur Drs. G. van der Lely, thans directeur van de Stichting beheer landbouwgronden, zal met ingang van 1 april worden benoemd tot di recteur van Staatsbosbeheer. De heer Van der Lely volgt ir. J. Verkoren op. Deze zal met Ingang van dezelfde datum worden benoemd tot raadadviseur, belast met bijzondere taken bij het directoraat-generaal voor landinrichting, grond- en bosbe heer van het ministerie van land bouw. VU-ziekenhuis Prof. dr lr P. Ros (40) is met ingang van 1 februari be noemd tot directeur, voorzitter van de directie van het Academisch zie kenhuis der Vrije Universiteit te Am sterdam. Prof. dr ir P. Ros studeerde in 1962 af als scheikundig Ingenieur. In 1964 promoveerde hij cum laude tot doctor in de technische weten schappen en werd hij researchmede- werker bij de Koninklijke Shell. In 1968 volgde zijn benoeming aan de VU. ARNHEM (ANP) De financiële bij drage van de provincie Gelderland aan de leden van de Provinciale Sta ten wordt verhoogd van 355 tot 1050 gulden per Jaar. Dit is een voorstel van Gedeputeerde Staten. De verhoging gebeurt op verzoek van de fractievoorzitters in de Staten. Het oude bedrag was volgens de fractie leiders „allerminst toereikend voor een adequaat functioneren van de fracties". De financiële bijdrage voor de Statenleden is bedoeld als tege moetkoming in de kosten die aan het werk als Statenlid zijn verbonden- Het Gelderse provinciebestuur wil de verhoging met terugwerkende kracht per 1 Juni 1979 laten ingaan. DEN HAAG (ANP) Typische mili taire elementen zullen uit de rechts positieregeling voor tewerkgestelde gewetensbezwaarden verdwijnen. Dit kondigt minister Albeda van sociale zaken aan in een brief aan de Tweede Kamer. De bestaande regeling is nog sterk gekoppeld aan de regeling voor dienstplichtige militairen. De tewerkstelling van gewetensbe zwaarden is vijf jaar geleden overge heveld van defensie naar sociale za ken. Kort nadien is een ambtelijke werkgroep ingesteld om deze over gang ook gestalte te geven in een eigen rechtspositieregeling. De minister zegt, dat de nieuwe rege ling, die nu verder zal worden uitge werkt raakvlakken zal behouden met de regeling voor militairen. Zo zal het zakgeldbedrag voor de tewerkgestel- den afgestemd blijven op de wedde, zolang deze gelijk is aan het wettelij ke minimumloon. „Ik heb de goede strijd gestreden, ik heb mijn loop ten einde gebracht, ik heb het geloof behouden." 2 Tim. 4:7 Na een langdurige ziekte is voor ons toch nog onverwacht van ons heengegaan onze lieve zorgzame vrouw, moeder en oma Margaretha van der Laarse in de ouderdom van 78 jaar. H. W. Olij C. E. Treur-Olij H. Treur W. Olij A. J. Olij-Doeve Henk en Alie Harry D. P. Olij Harald 1431 ZC Aalsmeer, 31 januari 1980 Hfindelstraat 29. De rouwdienst zal gehouden worden in de Ned. Herv. Kerk (Zuid), Hortensialaan 55 te Aals meer, maandag 4 februari a.s. om 13.30 uur, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op de nieuwe algemene begraafplaats te Aals meer om plm. 14.30 uur. Geen bloemen. Condoleantie-bezoek zaterdag van 15.00 tot 16.30 uur, Handelstraat 29. Hij is verlost. God heeft hem welge daan. Ps. 1164 Heden nam de Here tot Zich onze beste zwager en oom Eldert Rademaker weduwnaar van N. Kort in de ouderdom van 88 jaar. Niesje Kort Marie Kort neven en nichten Rijnsburg 30 januari 1980 Abdijlaan 5. Voor ons nog onverwachts is door God thuis gehaald onze lieve en zeer zorgzame man, vader, schoonvader en grootvader Ad Vos op de leeftijd van 70 Jaar. Psalm 90 Here, Gij zijt ons geweest een toevlucht van geslacht tot geslacht. Laren (N.H): J. W. Vos-Lodders Arnhem: Kees Vos Janny Vos-den Boer Leusden: Annie Verbeek-Vos Ton Verbeek Laren (N.H.): Betty Vos en kleinkinderen. 31 januari 1980 Ruiterweg 8, 1251 ZZ Laren (N.H.) De overledene is opgebaard in het rouwcen- trum van St. Barbara aan de Boekweitskorrel 8 te Laren. Gelegenheid tot afscheid nemen aldaar op zaterdag 2 februari van 19.00 tot 19.30 uur. Thuis geen bezoek. Beslist geen bloemen. De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 4 februari op de Algemene Begraafplaats aan de Hilversumseweg te Laren om 14.00 uur. Voordien wordt een kerkdienst gehouden om 13.15 uur in de gereformeerde kerk te Laren, Kerklaan 41, waarin zal voorgaan Ds. J. Bos man, gereformeerd predikant te Laren. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de teraardebestelling in de aula van de begraaf plaats. Want waar het hart vol uan is, daarvan spreekt de mond" Lucas 645 Met droefheid hoorden wij dat van ons heen ging ons vroegere paviljoenshoofd mevrouw N. van Kuijk Zij woekerde met haar talenten om het evange lie gestalte te geven, ten dienste van haar gehandicapte medemensen. Wij zullen haar in dankbaarheid blijven gedenken. Mede namens bewoners en personeel: Bestuurscommissie en Directie van Groot-Schuylenburg Apeldoorn, 29 januari 1980. 'k Zal dan gedurig bij U zijn. Psalm 73 vers 12 (oude berijming) Na een moedig gedragen lijden nam de Here tot Zich mijn lieve man, onze vader en opa Arend Mussche op de leeftijd van 74 jaar. Amsterdam, H. J. Mussche-v.d. Sluis Purmerend, Teuny en Wim v.d. Berg-Mussche Amsterdam, Ingeborg en Emiel Purmerend, Henriëtte en Martin Amsterdam. 30 januari 1980 Witte de Withstraat 145 huis. Geen bloemen Thuis liever geen bezoek Gelegenheid tot condoleantie-bezoek zaterdag middag 2 februari van 4.30-5 uur in het gebouw van de Protestantse Coöperatieve Begrafenis- vereniging P.C.B. u.a. Vondelstraat 101. De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 4 februari om 11 uur op de Algemene Begraaf plaats aan de Kleverlaan te Haarlem. Vertrek van Vondelstraat 101 om 10 uur. Dankbetuiging De vele blijken van belangstelling en medeleven ondervonden tijdens het leven, het ziek zijn, na het overlijden en bij de begrafenis van mijn geliefde en dappere man, mijn zoon, onze schoonzoon, broer, zwager en oom Gerrit van Wijngaarden hebben ons diep getroffen. De blijken van belangstelling hetzij persoonlijk, schriftelijk of in welke vorm dan ook, waren voor ons een grote steun en troost in deze voor ons zulke moeilijke dagen. Daarom willen wij U dan ook onze oprechte dank betuigen. Mede namens de gehele familie: J. van Wijngaarden-van Boven Naaldwijk, januari 1980 Julianastraat 19 Voor uw belangstelling en hartelijk medeleven tij dens de ziekte en na het overlijden van onze lieve moeder Adriaantje Elisabeth de Kruijk-van Futten zeggen wij U dank. A. H. de Kruijk N. de Kruijk-van Zessen L. A. de Kruijk Ameide, februari 1980. JUWELEN, QOUO an ZILVER IN- EN VERKOOP M. W. DAMES Kruisstraat 19 Tal. 023-320491 Haartam (bij da Ridderstraat) weg in 'n wip met een Verkrijgbaar bij ijzerwaren, dhzzaken en uw warenhuis Elton b.v.. Postbus 5. 9300 AA Roden Hebt u een auto te koop. eert aquarium, een hoot, oen bankstel of een huis? Zoekt u personeel of zelf een baan? Plaatteen MINI-advertentie. Dat kost weinigen u bereikt er nicer mee dan u denkt Want uw MINI-advcrtcntic staat tegelijk in Het Parool, de Volkskrant cn Trouw. Drie landelijke dag bladen niet samen 12 miljoen lezers die precies willen weten wat er in de wereld zoal tc koop is. Bel 020-936868. HETRMKDL TrOUW J.VuIL.Lr.., ir;. ü'J

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 18