Ogem hielp Schokbeton van de wal in de sloot' Weer nieuwbouw Amfas Groep vissersschepen Kwaliteit voorop bij kruidenierskeuze Ontharen kan medische behandeling zijn Kritiek op onderzoek Huis kopen, maar dan kritisch m -ffi til i11 ffl ndustriebond FNV vreest ontslagen Patria dicht Dubbele Fabrieks- stamppot erg duur of niet lekker Afrika Komitee: 'Leg goudinvoer aan banden' Meer landen verhogen prijs ruwe olie Prijzen niet voorop in uitslag enquête I He- Verzekeraars nog lang niet op één lijn Mening' over reclame FINANCIEN EN ECONOMIE TROUW/KWARTET ijdag an een onzer verslaggevers ORDRECHT De Industriebond FNV meent, dat Ogem het bouwbedrijf Schokbeton wijndrecht van de wal in de sloot heeft geholpen. De situatie, waarin dit bedrijf zich bevindt n waarover het Amsterdamse organisatiebureau Boer en Kroon op uiterlijk 1 maart moet apporteren) is van dien aard, dat ernstig moet worden gevreesd voor verder verlies van rbeidsplaatsen. Ogem heeft eerst gouden appels ge lukt." aldus districtsbestuurder D. Valk. „Nu er niets meer te plukken alt lijkt het erop, dat Ogem zich aan Ue verantwoordelijkheid onttrekt." folgens De Valk wettigen eerdere er- aringen met Schokbeton de vrees oor gedwongen ontslagen. Als het aar althans bij blijft, want de onder- eming leed vorig jaar een verlies van ond anderhalf miljoen per maand. In Ijn huidige vorm heeft Schokbeton an ook niet langer dan tot halverwe- e dit Jaar bestaansmogelijkheden. rijf jaar geleden haalde Ogem het lek loven water, door het bedrijf eerst cht miljoen te lenen en deze lening iter om te zetten in een aandelen- akket van 52 procent. Ogem had de ennis en de produktiemiddelen no- ig voor de uitvoering van het haar pgedragen Damman-project in Sa- edi-Arabië. Halaise igem en Schokbeton boerden daar |ed bij. Schokbeton verloor echtec I greep op de Nederlandse markt. inmiddels opgetreden algemene" Jnalaise op de betonmarkt, het dalen de export en de toenemende bui tenlandse concurrentie (ook in ons ind) maakte het de onderneming nogelijk die greep te hernemen, toen de betonmarkt in het Midden- Oosten in 1978 wegviel. Het bedrijf moet nu opboksen tegen grote bouwmaatschappijen die er in middels een eigen betonindustrie op na houden. Zij laten die bij aanbeste dingen voorgaan, in tegenstelling tot Ogem waarvoor nog altijd een laag ste prijs geldt. De Industriebond, die hoe het on derzoek van Boer en Kroon ook uit valt niet van plan is gedwongen ontslagen te accepteren, wil dit om te beginnen veranderd zien. Aan Ogem is gevraagd Schokbeton in stand te houden en het bedrijf alle kansen te geven die het grote concern kan bie den. Wordt dit nagelaten dan stelt de Industriebond FNV Ogem ten volle verantwoordelijk voor de verdere ontwikkelingen. De grootste problemen Intussen leve ren de vestigingen in Zwijndrecht (263 werknemers) en Kampen (217) en het vervoersbedrijf Tramos te Kam pen op. Het rekencentrum Compton in Amsterdam zal worden verkocht. Vorig jaar werd de vestiging in Via- nen gesloten. Sinds 1972 stootte Schokbeton bij sluitingen en reorganisaties vierhon derd arbeidsplaatsen af. Er zijn op het ogenblik nog 850 werknemers bij het bedrijf in dienst. De Industrie bond FNV heeft in de situatie aanlei ding gezien, in het gehele land infor matieve bijeenkomsten voor de werk nemers te houden. Van onze redactie economie AMSTERDAM De biskwie- fabriek Patria in Amsterdam gaat toch dicht. Nadat het personeel in november 1978 door een bedrijfsbezetting een sluiting nog ongedaan wist te krijgen, is het waarschijnlijk eind maart defl- nlUel afgelopen. Volgens bestuurder T. Simonis van de Voedingsbond FNV hebben de vakbonden zich bij de sluiting neergelegd. Wat er met de 90 werknemers (meren deels vrouwen) gebeurt, is nog onze ker. Meneba (moedermaatschappij van Patria) pleegt met de vakbonden overleg over de manier waarop het bedrijf zal worden geliquideerd. Ge tracht zal worden een deel van de afzet en een aantal arbeidsplaatsen onder te brengen bij een andere bis- kwieproducent Maar de FNV-bestuurder is daar pes simistisch over. Pogingen om de fa briek geheel of gedeeltelijk te laten overnemen, zijn mislukt, zo zei hij. Mogelijke kandidaten hadden alleen maar belangstelling voor de merk naam Patria. in het bedrijf zelf zagen ze geen brood. Momenteel wordt nog geprobeerd om een deel van de pro- duktle over te laten nemen door Ho nig in Utrecht onderdeel van CSM maar Simonis heeft weinig hoop. Ook Honig zit namelijk met een te ruglopende biskwiemarkt in zijn maag. En ook als het met Honig zou lukken dan nog is het nog maar zeer de vraag of het zal lukken de 90 Patria-werknemers aan de slag te houden. Simonis vreest dat ontslagen hoe dan ook onvermijdelijk zullen zijn. Juist een overneming was voor Patria voorwaarde voor een voortbestaan, zo bleek in augustus 1979 na onder zoek van de Adviesgroep voor strate gische beleidsvorming. Die kansen zijn nu echter verkeken. Patria zit in een ongunstige markt. Er is in Nederland een overproduktie aan biskwie, bovendien is er een grote import van goedkope crackers uit En geland. Crackers vormden voor Pa tria een belangrijk produkt. Simonis meent dat ook het directiebeleid ge faald heeft en dat er een verkeerd marketingbeleid gevoerd is. Toen de daarvoor verantwoordelijke directie een aantal maanden geleden het veld ruimde, was het al te laat. DEN HAAG (ANP) Stamp pot uit de fabriek is ofwel schrikbarend duur of het smaakt niet goed. Dit blijkt uit een onderzoek van het maand blad „Koopkracht" naar stamppot uit blik. diepvries en vriesdroogblik. Blikken stamp pot van Hero hebben te weinig inhoud om als maaltijd te die nen. Ze bevatten heel weinig vlees en smaken bovendien slecht, aldus „Koopkracht". Iglo-diepvrlesmaaltijden sma ken wel goed, maar zijn schrik barend duur Het gebruiksge mak stelt niet veel voor, want de maaltijden moeten een half uur worden opgewarmd. Won- derstamppot van Maggi is vol gens „Koopkracht" wel snel klaar, maar smaakt niet zo best. De klant moet er zelf vlees aan toevoegen. Maggi verwerkt doorgaans meer aard appelen dan groente in een stamppot. Iglo en Hero verwer ken gelijke hoeveelheden aard appelen en groente, zoals ge bruikelijk bij stamppotrecep ten Volgens „Koopkracht" heeft fabrieksstamppot zoveel nadelen dat men beter zelf stamppot kan maken. pmKdip VLISSINGEN (ANP) Er zijn op het ogenblik zestig vissers schepen in aanbouw voor een totale waarde van 250 miljoen. Het gaat om schepen in zowel de grote zeevisserij als de kleine zeevisserij en de garnalensector. Volgens een woordvoeder van het mi nisterie van landbouw en visserij is de bouwgolf eind 1978 op gang geko men. De nieuwbouw wordt hoofdza kelijk gepleegd ter vervanging van verouderde bestaande schepen. „Wordt de vangstbeperking op de Noordzee verder doorgevoerd, dan zullen we het verderop moeten zoe ken, vandaar dat motoren met een groter vermogen worden inge bouwd." In elk geval blijken de huidi ge vangstbeperkende maatregelen de Nederlandse visserij toch niet diè moeilijkheden te hebben gebracht die men er aanvankelijk van ver wachtte. Volgens de voorzitter van de kotter sector van Zevibel, de Zeeuwsche ver eniging voor visserijbeiangen, J. Wal- hout, is de visserij in 1978 voor het eerst sinds Jaren weer uit de rode cijfers gekomen en bedroeg het over schot dertig miljoen gulden. Hij ver wacht, dat deze gunstige ontwikke ling ook in de cijfers over 1979 tot uitdrukking zal komen. Hij waar schuwt echter voor een al te groot optimisme. AMSTERDAM (ANP) Het Komi tee Zuidelijk Afrika wil dat de Neder landse regering de invoer van goud aan banden legt. Zuid-Afrika, de be langrijkste goudproducent ter we- 650 dollar per ounce (31,1 gram), de slotnotering die dinsdagmorgen vroeg in Hongkong werd opgemaakt. Vervolgens steeg de notering tot 670 a 680 dollar per ounce. In Londen werd reld, profiteert van de hoge goudprijs de prijs bij de ochtendfixlng vastge- en is daarmee in staat de enorme steld op 678 dollar en aan het einde invoerlasten van aardolie en wapens van de middag op 674.25 dollar, te dragen, zo stelt het comité in een brief aan de ministers Van der Klaauw (Buitenlandse Zaken) en Van Aardenne (Economische Zaken). Als maatregelen vraagt het comité de ministers onder meer de invoer van de Krugerrand te verbieden en een belasting in te stellen op alle handel in goud. Dit in navolging van Duits land en Zwitserland, die die maatre gel 1 Januari met het oog op de hoge goudprijs reeds hebben genomen De noteringen van goud op de voor naamste Westeuropese markten zijn dinsdag gestegen. In Londen en Zü- rich werd de handel geopend op 640 a Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Amfas Groep (ver zekeringen) komt met een dubbele emissie. Uitgegeven worden namelijk 399.310 gewrne aandelen, met recht van voorkeur voor de houders van claims, in de verhouding van 1:5 te gen de prijs van 99. Daarnaast zal worden overgegaan tot uitgifte van nominaal .75 miljoen 9 3/4 procents obligaties 1980 per 1984/87 tot de koers van 99 procent. Inschrijving op de aandelen staat open op 8 februari en op de obligaties op 6 februari. De aandelenemissie moet worden ge zien tegen de voortgaande uitbouw van het concern, die het nodig maakt het eigen vermogen te versterken als basis voor verdere gToei. De obligatie lening dient ter financiering van de uitbouw van de sector „andere activi teiten". Het jaar 1979 is voor de Amfas gun stig verlopen. Dank zij een stijging van 18 procent werd een omzet be haald van 1.4 miljard. Het totale premie-inkomen nam met 14 procent toe tot 866 miljoen. De opbrengsten van „andere activiteiten" en van be leggingen namen met 24 procent toe tot 534 miljoen. De winst steeg, volgens voorlopige gegevens, met 15 procent tot 39.5 miljoen. Uitgekeerd wordt 7.20 (6,50) per aandeel over het met 2.5 procent verhoogde kapitaal. Het ei gen vermogen bedroeg eind 1979 438 miljoen. KOEWEIT (Reuter) Koeweit heeft zijn prijs van ruwe olie dinsdag met terugwerkende kracht van 1 januari met twee dollar verhoogd tot 27.50 dollar per vat (van 159 liter). Dit heeft de Koeweitse minister van olie. sjeik Ali Khalifa Al-Sabah. verklaard. Hij zei dat de olieprijs van zijn land hier door op één lijn komt met die van andere olieproducenten Ook de Verenigde Arabische Emira ten (VAE) hebben hun prijs van ruwe olie met terugwerkende kracht van 1 januari verhoogd met twee dollar tot 29,60 dollar per vat (van 159 liter). Zoals gemeld, zou ook Saoedi-Arabiê hebben besloten tot een verhoging van de olieprijs met twee dollar (tot 26 dollar). Van onze redactie economie AMSTERDAM Zes op de tien huisvrouwen vindt zich zelf prijsbewust. Toch is de Prijs niet de belangrijkste re den waarom de klant vooral tiaar één bepaalde kruidenier gaat. Voorop staat of ze in die hinkel wel steeds verse waar verkopen. Een kwestie van kwaliteit dus. Pat blijkt uit een onderzoek van het Projectbureau Prodis. een instelling «Ie in stand wordt gehouden door vijf •ndememingen in de sfeer van de «vensmlddelenproduktle. te weten Jfestlé, Heineken, Nutricla, Douwe Egberts en Van de Berg ét Jurgens lunllever). ;f lev, I Prodis organiseerde een onderzoek waarbij 800 huisvrouwen een groot aantal factoren kregen voorgelegd die bij de winkelkeuze e«fc rol spelen. De ondervraagden konden die facto ren waarderen op een 7-punts-schaal Een 7 geeft aan dat de factor heel belangrijk wordt gevonden, een l „absoluut niet belangrijk". De in het Detailhandelsbulletin gepubliceerde uitslag laat zien dat de kwaliteitsfac toren zeer hoog scoren. Niet alleen staat de versheid van artikelen als nummer één genoteerd, ook de factor „Artikelen van goede kwaliteit" staat hoog. Een hoog cijfer behalen verder de properheid van de winkel, de sorte ring en het feit dat er goede cassières zijn Allerlei zaken die met de sfeer in de zaak te maken hebben, doen het trouwens goed bij de consument. zoals de overzichtelijkheid van de winkel, een goede klantenservice en het niet te lang wachten bij de kassa. Opvallend ls dat „vaste lage prijzen" onder de 38 factoren die aan de-800 enquête-deelnemers werd gevraagd pas op de 19e plaats komt. Is hier sprake van toeval, veroorzaakt door de formulering van de vragen? Dat is mogelijk maar andere vragen die met prijzen te maken hebben, staan nog lager op de lijst. Dat zijn onder meer „aantrekkelijke aanbiedingen" en „veel goedkope merken". Uitkomsten in de enquête die staan naast de zes op de tien prijsbewuste koopsters. Twee op de tien noemden zich zelfs koopjesjaagsters. Geringe rol De factor die de geringste rol speeide bij de keuze van kruidenier is het feit of hij de boodschappen op krediet geeft. Iets Interessanter maar verge leken met vele andere factoren ook van weinig belang is of de leverancier aan de deur komt. Dat geldt zelfs voor hulsvrouwen van 66 Jaar en ou der die voor het onderzoek nog eens apart bekeken werden. Het kopen of krijgen van zegeltjes in een winkel doet er eveneens weinig toe als het om de keuze van kruidenier gaat. Bij al deze vragen gaat het om de kruidenier waar de huisvrouw in eer ste instantie naar toe gaat; ze doet daar ongeveer 70 procent van haar dagelijkse boodschappen. Toch heeft 86 procent van de ondervraagden nog een „secundaire" winkel waar gemid deld 22 procent wordt besteed en de helft zelfs een „tertiaire" winkel waar 8 procent van het voor levensmidde len bestemde geld terechtkomt. Het is moeilijk precies de grens aan te geven tussen een medische behandeling en een schoonheidstherapie. Dat blijkt wel uit een .steekproef" met de volgende twee voorbeelden: Een vrouw die last heeft van overtollige haargroei in het gezicht, laat zich door een schoonheidsspecialiste (elektrisch) ont haren. Een man die gebukt gaat onder kaal hoofdigheid. stapt naar een pruikenmaker voor een haarstukje. Het is belangrijk waar door de arts en vooral door het ziekenfonds, de grens voor deze en dergelijke „verstrekkin gen" wordt getrokken. Want daarvan hangt het af. of eventueel een tege moetkoming in de kos ten wordt gegeven. Om als ziekenfondsver zekerde ln aanmerking te kunnen komen voor een vergoeding, moet er namelijk sprake zijn van een medische behande ling. Bovendien dient de ziekenfondsverzekerde ln het aanvullingsfonds te zitten. De particuliere ziekte kostenverzekeraars ver strekken, voor zover ik heb kunnen nagaan, in het geheel geen tege moetkoming in dergelij ke kosten. Maar een vraag daarover bij de maatschappij waarbij de polis loopt. Is overigens nooit weg. Ontharing Voor een verplicht verze kerde mét een aanvul lende verzekering zijn er dus kansen op een finan ciële tegemoetkoming, zij het verschillend en beperkt. De ziekenfond sen zijn wat dit betreft zelfstandig en ln de prak tijk komt dat erop neer, dat het ene ziekenfonds gemakkelijker en meer betaalt dan het andere. Bepaalde ziekenfondsen betalen voor elektrisch ontharen een tegemoet koming van ten hoogste 250 per jaar, terwijl an dere ziekenfondsen ln dergelijke gevallen een éénmalige uitkering doen van 850. Er zijn daarnaast ziekenfond sen, die gedurende de eerste drie maanden van de behandeling de kos ten voor driekwart ver goeden en daarna de vol ledige behandeiingskos- ten voor hun rekening nemen. En wellicht zijn er nog meer verschillen. Bij alle ziekenfondsen geldt echter als voor waarde. dat de behande lend (huid)arts deze be handeling tevoren aan vraagt en dit verzoek bij voorbeeld motiveert met de verklaring dat die overtollige haargroei het gevolg ls van een hormo- nenbehandellng. Overi gens, het ene zieken fonds neemt genoegen met een goed gedocu menteerde aanvraag van een arts; het andere zie kenfonds schakelt daar voor de eigen medisch adviseur ln. Dan ls het nog zo. dat het ene ziekenfonds een con tract heeft met een of meer schoonheidsspecia listels). terwijl het ande re ziekenfonds slechts als norm heeft dat het een bona fide salon moet zijn. Voor de volledigheid kan nog worden opgemerkt dat de kosten volledig worden vergoed, indien een dergelijke behande ling wordt gedaan door een huidarts of een van diens medewerkers. (Want dan is het een me dische verrichting, zoals bij voorbeeld vergroten of verkleinen van bor sten). Toupetje Voor een man of vrouw die een toupetje of pruik nodig heeft. gelden soortgelijke normen (verplicht verzekerd, aanvullingsfonds, ver zoek behandelend arts) om voor een financiële tegemoetkoming ln aan merking te kunnen ko men. En ook in deze ge vallen betaalt het ene ziekenfonds gemakkelij ker en meer dan het andere. Er zijn ziekenfondsen die er niet over piekeren, om ook maar één cent bij te dragen aan een pruik voor een man. maar daarentegen een pruik die een vrouw om be paalde redenen (bij voor beeld haaruitval als ge volg van bestralingen» nodig heeft, grotendeels vergoeden Daarentegen zijn er ook ziekenfond sen die uitgaan van de gedachte „kaal ls kaal" en die zodoende geen en kel verschil maken. „Bij ons krijgen mannen als er tevoren een aan vraag is ingediend en zo n pruik door de arts medisch noodzakelijk wordt geacht pruiken bij het leven," zegt de medisch adviseur van een ziekenfonds. De ver goeding bedraagt drie kwart van de kosten Het desbetreffende zieken fonds heeft contracten lopen met enige pruiken makers. Afgrenzen Deze medisch adviseur erkent, dat de grens tus sen een medische behan deling en een schoon heidstherapie soms be trekkelijk willekeurig is. Maar. voegt hij hieraan toe, het verstrekkingen pakket van de zieken fondsen is al zo ruim. Je moet het ergens afgren zen; de gezondheidszorg moet betaalbaar blijven. Hoe het ook zij: verplicht verzekerden die in het aanvullingsfonds zitten doen er ln voorkomende gevallen (niet alleen bij overtollige haargroei of kaalheid, maar ook als het bij voorbeeld gaat om camouflagetherapie) verstandig aan deze kwestie met de huisarts door te praten. Soms kan het gewenst zijn bij voorbeeld als de hulsarts een behandeling „niet nodig" acht een ver- wljsbriefje voor een (huid)specialist te vra gen, en met hem te bekij ken wat eraan gedaan kan worden en welke fi nanciële mogelijkheden het ziekenfonds en even tueel de ziektekostenver zekering, misschien voor een behandeling biedt Er bestaan verschillende ontharingsmethoden. De afdoendste ls vaak elek trisch ontharen; de slechtste manier is meestal scheren. Alle an dere methoden hebben zowel voor- als nadelen. Van verschillende kan ten ls hierop gewezen. Dit naar aanleiding van het onderzoek door de Nederlandse Consumen tenbond en de Belgische Verbruikersunie naar de voor- en nadelen van de meest gebruikte ontha ringsmethoden en -mid delen op twintig (behaar de) mannen- en vrouwen benen. waarvan de be langrijkste conclusies enige tijd geleden ln deze rubriek werden weerge geven. De kritiek op dat onder zoek spitst zich toe op twee punten, namelijk: Het feit dat de ontha ringsmethoden op benen werden uitgetest. „Een gezicht is toch wel heel iets anders, dan een been Bovendien weet zelfs een kind. dat zachte donshaartjes door regel matig scheren harde stoppelharen zeg maar baardharen worden." De opmerking, dat bij elektrisch ontharen het risico bestaat van brand- wondjes en littekentjes „Iedere (erkende) schoonheidsspecialiste die haar vak kent en op verantwoorde wijze het werk doet, werkt op ne genennegentig procent veilig. Die ontbrekende ene procent is te wijten aan het feit, dat een mens geen computer ls." Het scheren van het vrouwengezicht on verschillig of dat elek trisch gebeurt of met het scheermes wordt cata strofaal genoemd Naar mate dat vaker gebeurt, komen de haren dikker en stugger terug en daar om ook moet het scheren tot in lengte van dagen doorgaan. Met elektrisch ontharen wordt daarentegen de haarwortel zodanig aan getast. dat het haar ln acht op de tien gevallen niet meer terugkomt. Het naaldje waarmee dat gebeurt wordt ln het haarzakje gebracht, waarna het puntje van dat naaldje met een stroomstootje geduren de enkele tienden van se conden wordt verhit Het inbrengen van het naaldje is pijnloos; het verhitten van het naald puntje voelt de ene vrouw als slechts een prikje, terwijl de andere vrouw het als een „hor zelsteek" ervaart Daarom geven vele schoonheidsspecialistes desgevraagd een proef- behandehng. Het is na tuurlijk verstandig van deze mogelijkheid ge bruik te maken, alvorens tot ja of nee te besluiten. De tarieven voor elek trisch ontharen lopen uiteen; de ene schoon heidsspecialiste vraagt zestig gulden per uur. de andere negentig gulden. (Met ziekenfondsen be staat veelal een speciaal gereduceerd tarief). Als op grond van een proefbehandellng „ja" wordt gezegd is het aan te bevelen, van tijd tot tijd een (controleibezoek bij de huidarts af te leg gen In de praktijk is het overigens vaak zo. dat de dermatoloog de patiënt elke drie maanden wil zien om het resultaat van een dergelijke be handeling te contro leren. Het gemak waarmee de Nederlander een huis koopt, is ronduit verbij sterend te noemen. In ie der ander opzicht staat hij bekend om zijn kriti sche en nuchtere bena dering. maar zodra het om hulzen gaat lijkt het wel dat hij al zijn princi pes is vergeten. Dat schrijven Wim vjin der Kleijn en Jan de Galan in hun boek „Kritisch hulzen kopen". Jan de Galan, zelf make laar. zegt geschrokken te zijn van het gemak waar mee mensen bij het ko pen van een huis finan ciële verplichtingen aan gaan, zonder de risico's daarvan te kennen „Een miskleun kan betekenen dat de koper Jarenlang ln de ellende zit." Ik moet de schrijvers in derdaad gelijk geven wanneer ze zeggen dat de meeste mensen zich (helaas) niet realiseren welke gevolgen de aan schaf van een huis met zich mee kan brengen Uit ervaring weet ik dat je je aardig kunt verkij ken op de beslommerin gen van het eigen wo- ningbezit Zo kan er bij voorbeeld, ais Je je oog op een huls hebt laten vallen een levendige cor respondentie ontstaan met de gemeente, het ka daster. het GEB cn noem maar op. Er gaat heel wat tijd en werk zitten voordat je alles van het huis weet, maar dat is het wel waard Het is ten slotte een geruststellend idee dat je weet dat het huis wat je op het oog hebt bij voorbeeld over een goede elektrische be drading beschikt Daarnaast, en daar heeft schrijver, annex make laar Van der Kleijn waar schijnlijk niet aan ge dacht. kan een bonafide, goede makelaar Je ook een hoop ellende bespa ren Hij kan bij voor beeld informatie geven over de verschillende manieren van financie ring (hypotheek), hoe ver je kunt gaan in prijs, wel ke verzekeringen je kunt en moet nemen etc. Kortom met een be trouwbare makelaar en een beetje gezond ver stand moet het toch ze ker lukken om een huis te kopen. Gerard de Lange (ondernemer): Essentieel is de herkenbaarheid van het produkt of firma. In het bijzonder met betrekking tot dc naam. De mooiste tv-spot is waardeloos, als de klant zich de naam niet herinnert. Een goed voorbeeld van hoe het niet moet is bijv. de naam FHV'BBDO. (Bijeengebracht door FHV/BBDO) Dit boek kan hierbij ook aardig van pas komen De schrijvers doen enke le waardevolle sugges ties en adviezen Maar daarbij moet de kantte kening worden geplaatst dat deze adviezen eigen lijk zo vanzelfsprekend lijken, dat ik al snel tot de conclusie kwam dat eigenlijk ieder welden kend mens ze zelf had kunnen bedenken Het schijnt niet zo te zijn. Volgens de schrij vers ligt het aantal mis kopen in Nederland ln de onroerend goed sector rond de enkele duizen den per jaar. Zoiets kan dan al gauw een schade-, post betekenen van en-- kele tienduizenden gul dens. Om dit te voorko men kan het boek een prima steun zijn MAROA RIJERSE Kritisch huizen kopen. Wim van der Kleijn/Jan de Galan. Spectrum pa perback 55. Prijs 17,50. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 9