FC Twente kan geen vuist maken Defensie zwakke punt van NAC Fortuna/S koml niet op toeren Nederlaag Strasbourg Korfbalbond zegt sponsorcontract op Willem II heeft genoeg aan een doelpunt Goede bedoelingen leveren tegen Ajax niets op Tennisteam wint Winst voor LDO tegen Blauw Wit Tactische zege van Excelsior Haarlem toont ander gezicht Verlies tegen FC Groningen (0-1) ')r< 1( Roda en PEC boeien niet MAANDAG 21 JANUARI 1960 SPORT door Dick Bosscher TILBURG FC Twente-trai- ner Hennie Hollink vatte de onmacht van zijn team na af loop van Willem II-FC Twente (1-0) het beste samen met de woorden: „Als je driekwartier lang op de speelheft van je tegenstander bent, voldoende kansen krijgt en dan nog geen doelpunt weet te maken, dan heb je het aan jezelf te wij ten." Ook manager Ton van Dalen bleek een behoorlijke portie zelfkritiek te bezitten. „We verdienden niet meer dan een nederlaag", bekende de man, die in het verleden de schuld nogal eens aan het ar bitrale trio gaf. De kritiek op de spelwijze van de Twentenaren was terecht FC Twente heeft gisteren van zichzelf verloren. De Tilburgers grepen de kans met beide handen aan en pakten belde winstpunten uit een op papier kans loze partij. Veel moeite heeft het ze niet gekost. Al vanaf het eerste fluit signaal van de goed leidende Charles Corver bleek, dat de Twentenaren zich moeilijk staande konden houden op de harde grasmat. Vooral Hallvar Thoresen, vorige week tegen Roda JC nog een van de uitblinkers, gleed voortdurend onderuit en slaagde er geen enkele keer in een bal bevredi gend aan te namen. Na afloop klaag de hij, dat de keuze van het schoeisel daarvan de oorzaak was geweest. Al gauw bleek, dat FC Twente niet zonder z'n snelle aanvaller kan. Het is daarom niet verwonderlijk, dat het bestuur van de Enschedese club er weinig voor voelde om Thoresen naar Feyenoord te laten vertrekken. Wan neer hij in vorm is, acteert Thoresen zowel in de voorhoede als op het middenveld als spelbepaler. Gisteren kon hij zijn medespelers echter niet Inspireren. Ook de aanvallers Ab Gritter en Ed Bleuming hadden daar hinder van. Ab Gritter wordt gewoon lijk door Thoresen in het spel betrok ken en was tegen Willem U onzicht baar. De Jonge Bleuming kampt nog met een gebrek aan ervaring, zodat hij vooral op een bevroren veld niet uit de voeten kan. Hollink had hem in plaats van Tjal- ling Dilllng in de basisopstelling op genomen. Dilling meldde zich vlak voor het vertrek vanuit Enschede ziek. zodat een andere vervanger voor Van Staveren moest worden gevon den. Het gevolg was, dat het ver trouwde aanvalstrio (Van Staveren, Gritter en Bos) nog steeds het meest succesvolle blijkt te zijn. Als dit trio uit elkaar wordt gehaald, dan blijkt de chaos compleet. In defensief op zicht weet FC Twente de zaak veeal wel te klaren. Niels Overweg blijft de onbetwiste leider, die door zijn fysie ke kracht de ploeg het zelfvertrouwen kan geven, dat zo vaak wordt gemist. HIJ wordt daarbij bijgestaan door de van Bayern München afkomstige Martin Jol, die vaak een te laconieke indruk maakt. Zo ook in de zeven tiende minuut, toen Toine van Mierlo de bal tussen zijn benen doorspeelde en zonder veel moeite kon scoren: 1-0. Een even onnodig als onverdiend doelpunt op dat moment. FC Twente had tot dat tijdstip, weliswaar onge organiseerd. vrijwel constant aange vallen, terwijl de counters van Willem II nauwelijks gevaar konden stich ten. Aanvaller Bud Broeken werd vol ledig ingepakt door Romeo Zonder van, die een van de weinige uitblin kers bij de Twentenaren was. Zondervan ontkende dat er contac ten met Ajax zouden zijn over een eventuele transfer naar de landskam pioen. Zondervan: „Ik las vorige week in de krant, dat Ajax belangstelling voor me had, maar ze hebben mij nog niet benaderd. Ook het bestuur van Twente heeft nog niets gehoord. Ik zou er best trek in hebben om naar Amsterdam te gaan, maar mijn con tract bindt me nog voor tweeëneen half jaar aan FC Twente. Direct na de Dublikaties heb ik een gesprek met Ton van Dalen gehad en daaruit heb ik wel begrepen, dat een overgang naar Ajax nooit wordt goedgekeurd. Ik heb het bij Twente best naar mijn zin, maar het is altijd aardig wanneer een grote club belangstelling voor je heeft. We wachten maar af wat er gebeurd." Zelfs een massaal slotoffensief, waar bij ook doelman André van Gerven voor het Tilburgse doel verscheen', kon de gelijkmaker niet bewerkstelli gen. Evenals in de vijfentachtig mi nuten daarvoor werd door de Twente naren op knullige wijze met de kan sen omgesprongen. Willem II profi teerde handig door op bijna profes sionele wijze te vertragen. Henk de Jonge was na afloop vol lof over het optreden van zijn pupillen. Niels Overweg dacht er anders over: „De Jonge zegt altijd, dat hij aanvallend voetbal propagandeert, maar dit leek nergens op." Toch stak ook hij de hand in eigen boezem: „Wij hebben ze er vandaag niet lngeschopt, dus het heeft vooral aan ons zelf gelegen." Willem II-FC Twente 1-0 (1-0). 18. Van Mierlo 1-0. Toeschouwers: 6.000. Scheidsrechter: Corver. Willem II: Samardzlc: Koslc, Huybregts, Roem- gens. Havermans. Van der Ven, Van Rooy, Hoyer; Broeken. Van Mierlo (Swaans). Nelemans. FC Twente: Van Oerven; Scheve. Overweg. Jol. Zondervan; Bos, Otto, Kila; Bleuming (Llndsted), Gritter. Thoresen. door Matty Verkamman BREDA Halverwege de competitie telt NAC slechts 8 winstpunten en zien de doelcijfers (10-30) er onheilspellend uit. Dat past precies bij de onderste plaats die de Westbraban ders op de eredlvlsie-tabel innemen. Een typische degradatie club, zo te zien Echter, de cijfers corresponderen in dit geval niet met de realiteit op het veld. Qua voetbal doet NAC het namelijk lang niet onaardig. Trainer Jo Jansen laat zijn team positief spelen; zelfs tegen koploper Ajax. dat zaterdagavond de wereld van verschil die er tussen beide verenigingen bestaat amper duidelijk maakte. Ajax speelde werkelijk niet beter dan ,de onervaren opponent. Op tien mi nuten voor het einde viel de beslis sing nochtans in Amsterdams voor deel uit Sprangers gunde Lerby op de achterlijn te veel ruimte, waarna Invaller Van Geel de teruggelegde bal In de touwen schoot: 0-1. „Lucky Ajax", lag prompt weer eens op ieders lippen. De winst zag er inderdaad fortuinlijk uit en maakte van NAC dit seizoen voor de zoveelste keer de grote schlemiel. Maar een en ander reikt uiteraard verder dan de begrippen geluk en pech. Het verschil in trainingsintensiteit, profs tegen se- mi-profs. internationale ervaring te genover gebrek aan eredivisie-erva ring, dat alles draagt er toe bij dat Ajax eerder en vaker in de slotfase wint dan NAC. Intussen blijft NAC wel een belangrij ke kandidaat voor de eerste divisie. Dat zat er dit seizoen van meet af aan in. Gedwongen door de financiële nood, verspeelde de Bredase club een half jaar geleden onverantwoord veel routiniers. De Joegoslavische steun pilaren Budlslc en Mohorovic ver trokken naar het buitenland en de aanvallers Goodlass en Storm wer den aan respectievelijk FC Den Haag en FC Den Bosch verkocht. Daar stond anderzijds geen enkele verster king van allure tegenover. Jo Jansen werd in feite met een onmogelijk kar wei opgezadeld. Hij moest In een keer nieuwelingen als Van Glls, Lokhoff LEIDSCHENDAM - Het Nederland se tennisteam heeft het toernooi om de Koning Gustaafbeker afgesloten met een overwinning van 2-1 op Roe menië. Nationaal indoorkampioen Huub van Boeckel verloor in Leid- schendam met 6-7 (5-7), 2-6 van An drei Dirzu. Louk Sanders bracht de stand op 1-1 door een overwinning met 6-2, 7-6 (9-7) op Florin Segearcea- nu. waarna Louk Sanders en Martin Koek in het dubbelspel het beslissen de punt binnenbrachten tegen Dirzu' Segearceanu: 6-4, 6-2. en De Schepper voor de leeuwen gooi en, terwijl de ervaring slechts door Quaars, Dierckx en Vreijsen wordt aangedragen. Dat kon natuurlijk niet goed gaan. In geforceerd tempo werd NAC, met Sparta, de jongste club in de topklas se en dat kostte punten. Toch is er, ondanks de weinig ideale situatie voor de Jongeren, iets aardigs aan het groeien. Wanny van Gils, die vorig seizoen nog voor het tweede elftal van de Oosterhoutse club TSC speel de, paste zich wonderwel aan. Deze slungelachtige aanvaller beschikt over een artistieke techniek en zorgt voor beslissende acties. In een mum van tijd stootte hij zelfs door naar Jong Oranje. Zaterdag had hij op links voor Meutstege en op rechts voor Boeve geregeld onnavolgbare trucs in petto. Ton Lokhoff is inmiddels ook een uitnodiging voor Jong Oranje ten deel gevallen, vandaag reist hij mee naar Spanje waar morgen in La Coru- na de confrontatie met de Spaanse leeftijdgenoten staat te wachten. Edu de Schepper blijft wat achter bij die ontwikkelingen, maar benadert qua loopvermogen een Ajacied als Dick Schoenaker Al met al speelt NAC verzorgd en aanvallend voetbal. Mis schien is dat ook wel het beste voor deze ploeg, want de verdediging is niet al te betrouwbaar. De van spits tot rechtsback omgeturnde Spran- gers komt tegen een getructe links buiten (Tahamata) veel te kort en aan de linkerkant bereikt de welwillende Beusenberg het eredivisie-niveau niet. Het grootste probleem vormde tot dusverre echter het gebrek aan een koele afmaker. Daar heeft men nu de Westduitser Joachim Siwek voor aan getrokken. Deze 21-jarige ex-Pool kon na een blessure rüet terug komen in het stamelftal van Udo Latteks Borrusia Dortmund. Tijdens zijn de buut tegen Ajax kreeg hij weinig be speelbare ballen, maar desondanks waren zijn kwaliteiten zichtbaar. Bij na had hij succes met een harde kop bal, maar de foutloos spelende Schrij vers kreeg ook daar nog een hand Zwaar gehinderd door Sprangers schiet Ling op het doel van NAC, een treffer werd het niet. achter. Voor NAC lijkt Siwek zeker een versterking. Als hij de doelpun- tenmachine weer op gang krijgt, kun nen de geel-zwarten mogelijk alsnog punten verzamelen. Dat Is eigenlijk het enige waar het aan ontbreekt bij deze jeugdploeg die als team niet onder doet voor de doorsnee-midden moter. Ajax draaide onderwijl een stroeve partij. De voorhoede maakte er wei nig van. Tahamata passeerde als al tijd zijn mannetjes maar was niet op dreef met zijn voorzetten. Bonsink was onopvallend en voor puntspeler La Ling leek het veld veel te hard en de temperatuur een graad of vijftien te laag. De wispelturige vedette liet precies één schaarbeweging zien die De Schepper stil deed staan maar presteerde verder niets. Ook de verdediging van Ajax impo neerde niet. Krol miste precisie in zijn passes maar kon nog aan zijn nieuwe schoenen liggen. De dekkers Zwamborn, Boeve en Meutstege de laatste was oorspronkelijk gepas seerd ten faveure van Wijnberg, maar deze blesseerde zich op de training in een duel met Meutstege maakten om beurten fouten en foutjes. Het was een extra goede prestatie dat Piet Schrijvers ondanks dat alles niet van zijn stuk te brengen was. Overigens werd Ajax door de thuis- fluiter Jan Keizer een overduidelijke strafschop onthouden. Krijnen schopte Jensen rücksichtlos tegen het gras. maar de pedante Volendam- mer liet gewoon doorspelen. NAC-AJax 0-1 (0-0). 80. Van Oeel 0-1. Scheidsrech ter, Keizer Toeschouwers: 9500. Oele kaart voor Siwek (NAC). NAC: Van Kelle; Beusenberg. Joore. Krljnenen. Sprangers; Lokhof. de Schepper. Quaars; Vreijsen (Neeskensi, Siwek en Van Oils. Ajax: Schrijvers; Boeve. Zwamborn. Krol en Meutstege, Lerby, Jensen (Van Geel) en Schoena ker. Tahamata. Bonsink en Ling. AMSTERDAM Korfbalscheids- rechter Van Zomeren kan weer kran teknipsels verzamelen. Van Zomeren kwam tijdens de veldkorfbalcompeti- tie in het nieuws toen Deto-speler Jan van der Peut moeilijkheden met hem kreeg. Van Zomeren stuurde Van der Peut daarna regelmatig kranteknip sels over de gebeurtenis. Gisteren zorgde Van Zomeren voor een nieuw stuntje door in de laatste minuut van de wedstrijd tegen LDO een straf- worp van Blauw Wit af te keuren. LDO kon daardoor de 10-11 winst uit de Van Hogendorphal meenemen. Het Blauw-Wit verlies betekent vrij wel uitschakeling voor de grote zaal- korfbalfinale. De ploeg van trainer- coach Jan Wals heeft met nog vier wedstrijden voor de boeg een achter stand van vier punten op lijstaan voerder PKC. De nederlaag tegen LDO heeft Blauw Wit aan zichzelf te danken. In de eerste fase kregen Jan- nie Eyer en Grietje Bergma zoveel ruimte, dat niemand vreemd opkeek van de 1-7 Terwispelse voorsprong. Blauw Wit kwam in het verdere ver loop wel wat terug via 18 en 9-11, maar liet de grootste kans bij 10-11 schieten. Joost Leonhard mocht toen een strafworp nemen. Om de inmid dels befaamde tip-out van Kees de Boer te voorkomen had Blauw Wit bedacht dat Betty Slop de aangewe zen figuur was om De Boer via het achterwerk uit balans te krijgen. Dat werkte inderdaad, want Leonhards bal verdween door de korf. Van Zo meren keurde de treffer echter we gens afhouden af. Hoofdklasse A: Fortuna-AW 9—10, St. Hooger- HKV 14—15. Pams-Luto 9—U. KVS-Deotos 7—16, B: Archlpel-DOS 12—3, PKC-Deto 11—8. Rohda- Samos 9—9. Blauw Wlt-LDO 10—11. DEVENTER Go Ahead heeft de kans op internationaal voetbal tegen Excelsior aardig verspeeld. De De- ventenaren, die op papier over een betere ploeg dan Excelsior beschik ken, moesten op eigen terrein ervaren dat voetbal geen theoretisch spel, maar een praktijkspelletje is. Na ne gentig minuten keek Go Ahead tegen een verdiende 0-2 nederlaag aan, om dat Excelsior handig gebruik had ge maakt van het countervoetbal. In de eerste helft was de Deventer ploeg heer en meester. Defensief hielden Schneider, Koopman, Lodeweges en Kist een ijzeren greep op het spel. Na rust profiteerde Excelsior al snel van de countertaktiek. Na een mi nuut dribbelde Piasmans door de De venter defensie en passeerde de zwak spelende Van de Meeren (0-1). Excel sior kon doen en laten wat het wilde. Go Ahead stelde diep teleur. Daarom was het niet verwonderlijk dat inval ler Pot (voor Ernst in de 68ste mi nuut) in de zeventigste minuut het tactische overwicht in 0-2 uitdrukte. Go Ahcad-Excelslor 0-2 (0-0). 46. Piasmans 0-1. 70. Pot 0-2. Scheidsrechter Ram. Toeschouwers 4500. Go Ahead: Van de Meeren. Schneider, Koopman. Oude Wessellnk, Kist; Woudsma, Lodeweges. Krlstlansen; Ten Cate. Van Kooten, Gotlnk (Unaola). Excelsior: Vermunt; Ouwehand, Pattlnama, Rid derhof, Van Tour; Kraay, Struis, NIJssen (Pot); Emst, Waslander, Piasmans. HAARLEM Sinds de winterstop het voetbal in de eredivisie een paar weken heeft onderbroken, toont Haarlem zeer duidelijk een ander ge zicht. Het zo gewraakte negatieve voetbal is verdwenen. Zowel de week tevoren tegen MVV als gisteren tegen FC Den Haag speelde de ploeg van Barry Hughes aantrekkelijk voetbal en bij vlagen zelfs erg goed. Het meest essentiële ontbreekt echter: het binnenhalen van voldoende pun ten. De schamele oogst van twee zeer acceptabele wedstrijden is zegge en schrijve één punt. Haarlem-FC Den Haag 1-1 (1-1). 1. Schoenmaker 0-1, 25. Gulllt 1-1. Scheidsrechter: Thomas. Toe schouwers: 2300. Haarlem: Boersma; Masefleld, Huyg, Verkalk. Van Leen; Van de Ban. Haar, Balm; Gulllt, Kra mer, Kleton. FC Den Haag: Galjé; Tempelaar. Mansveld. Van Vliet. Korevaar (Van Bergenhenegouwen); Wetzel, Wlckel, Jonker; Melis, Schoenmaker, Goodlass. Beeld van de schaatsmarathon, die zaterdag op het meer werd gehouden. In deze race over 70 kilometer overwinning naar Co Giling, die het traject aflegde ii 56 minuten en 12 seconden. Bij de dames won Janny Hoorn. De traditionele Oldambtrit, een marathon o kilometer in Scheemda en omgeving is gewonnen d<f1 Roelof Kruidhof. Zijn tijd: 1.41,00. De Amsterdamm Cornelisse is winnaar geworden van een 100-kilomet strijd in Nieuwebrug. Hij deed er 3 uur, 14 minutei seconden over. rfian Yi IHEIl ndse clima cham II in T jd x cura it de door Mike Mulder i één rJ versla KERKRADE Roda JC heeft welis waar op eigen veld met 2-1 gewonnen van PEC Zwolle, maar daaraan mag geenszins de conclusie worden ver bonden dat de thuisploeg ook het betere voetbal speelde. De terreinomstandigheden in Kerk- rade waren van dien aard, dat men geen enkele conclusie mag trekken. Normaal voetbal was op het veld niet mogelijk en de bal maakte dermate rare sprongen, dat de spelers van te voren niet konden weten welke rich ting de bal zou opgaan. Roda JC-PEC Zwolle 2-1 (2-1). 3 Van t Land 0-1 7. Nannlnga 1-1. 35. De Jong 2-1. Scheidsrechter: Gans. Toeschouwers: 7000. Roda JC: Jongbloed. Broeks. Marijt, Ehlen. De gens; Meuser, De Jong. Nielsen; Vermeulen. Nan- ninga, Eriksen PEC Zwolle: Van Oeffen; Drost, Israel. Hoekstra. Steljnvoort; Hendrlksen. Hendriks, IJzerman; Van 't Land, Van de Hengst. Jans. pad mi dra SITTARD Nog altijd wil het niet lukken met ï^n. Sle< Sittard. Het kerstreces, dat voor de Limburgers wegewnwi d lasting met een week verlengd werd, heeft er niet voor EwJ}10ar zorgen dat zondagmiddag een herboren Fortuna SittaiKjoesat grasmat verscheen om weer volop mee te doen in de sttdaar v de twee eredivisie plaatsen die in de prijzenpot van dèoor divisie zitten. FC Groningen was in feite een prima tegC^P der voor de Limburgers om de rehabilitatie gestalte teJ geven. De noorderlingen wensten zich daar echter niet lenen. Sterker, FC Groningen toonde aan dat de prol bij Fortuna Sittard nog steeds niet opgelost zijn en bi de ploeg die thuis maar niet tot successen kan komen nederlaag. Fortuna trainer Joop Castenmiller had voor de wedstrijd tegen Gronin gen de voor eigen publiek immer fa lende spits Enfrin Cramer naar de reserve bank Verwegen en jeugdspe ler Vonk kreeg de kans om de proble men van zijn trainer naar het verle den te schieten. Meteen na de aftrap bleek echter hoe moelijk het veld wel bespeelbaar was, hetgeen hulpeloze glijpartijen tot gevolg had aan beide kanten. Bepaald geen ideale omstan digheden om je voor het eerst waar te kunnen maken dus. Ook Vonk slaag de er daarom niet in om de roep naar Hans Engbersen, de vorig seizoen re gelmatig scorende Fortuna-spits die op zo'n ongelukkige wijze voor de Limburgers verloren is gegaan, te doen verstommen1. Aanvankelijk leken belde ploegen be zig om met nadruk de schoenenfabri kanten te wijzen op het gat in de markt dat kennelijk bestaat. Nadat Van Dijk al glijdend Fortuna doel man Geilman echter na vijf minuten voetballen verder deelname aan het spel onmogelijk had gemaakt, bewo gen de balartiesten zich behoedzamer over het veld, zodat er iets meer gele genheid ontstond om het beoogde doel van de bijeenkomst, namelijk voetballen, te bereiken. Na afloop zette de Groningse oefen- meester Theo Verlangen een vraagte ken bij het doorgang vinden van de wedstrijd op zo'n veld. Verlangen: „In eerste instantie ben ik natuurlijk blij dat er gespeeld is, want we hebben gewonnen. Maar ik zou me heel goed kunnen voorstellen dat deze wed strijd niet door zou zijn gegaan. Om dat de spelers zo slecht uit de voeten kunnen is het blessuregevaar erg groot op dit veld. Alleen dat het zó erg slecht zou zijn, dat is moeilijk van te voren vast te stellen." Afgezien van het uitvallen van doel man Geilman brachten de spelers het er wat betreft de blessures goed af, mede dankzij de voortreffelijk leiden de scheidsrechter Van Ettekoven, die de problemen van het veld kennelijk goed aanvoelde. De ploeg met de technisch meest vaardige spelers maakte gisterenmid dag zodoende de grootste kans op de overwinning en dat was zonder meer FC Groningen. Na een hal spelen strafte Swanenburg j, van Joop van Daele af en sccL waarna de moed de Limburg], baar in de noploze schoenen Overigens niet geheel onbegi want het was ook om moede te worden om steeds maar da te hard, te zacht, te ver voos ver achter je aangespeeld tel waardoor de verwerking en* haast een onmogelijke opglEIM Want niet alleen techniek, njhebbi spelinzicht was een onmisbirooid. middel zondagmiddag in hetbor de se stadion de Baandert en deen a beschikten alweer de Gron! grotere mate. In de slotfase van de strijd ij de pogingen van de naar hersj kende pupillen van Castenn wel enige doelrijpe kansen haastige en nerveuse opzetje proi aanvallen waren er echterin-Ned woordelijk voor dat het een (dreigc verzandde in een slippartij,n dav schuwelijke missers tot gevo)stheei de bal op eenvoudige wijze tj viel aan de door uitblinker j al hai bos uitstekend geleidde Gtraind defensie. iet sue Fortuna Siltard-FC Groningen 0-1 yerget Swanenburg 0-1. Toeschouwers: 250j*rnö rechter: Van Ettekoven. i Fortuna Sittard: Geilman (Hansen); 3?^® Berg, Van Daele, Pfennings; HutUrjWanni mans, Titaley; (Crameri; Zuldersma. Vde stC FC Groningen: Orlever; Van Loon. 1 Hiddlnk, Mulder; Van Dijk. Veldmaan tras Bakker (Dijkstra). Houtman iMorgaAfcendi bure tiet d. De Graafschap-SC Amersfoort 3-0 (2->ndgei tlng 1-0, 24. Jacobs 2-0. 56. Trentm Erik ■Scheidsrechter: Blankensteln. Totj „i 2300. 7' Qe Sl Veendam-FC Amsterdam 1-1 (0-0). 48 fOOr 3 63. Bastinaanse 1-1. Scheidsrechte Laar Toeschouwers: 900. FC Den Bosch-Telstar 1-0 (0-0). 81. Varf 1-0. Scheidsrechter: Manuel. ToeschoJ Eindhoven-Volendam 1-3 (1-2). 4. Molel) Tuy- 0-2. 41. Thaeter 1-2, 80. Helling lL rechter: Draalsma. Toeschouwers 260r Helmond Sport-Heerenveen 1-0 (1-0). f Hooft 1-0. Scheidsrechter: Broekman,' wers: 3500. FC VVV-DS'79 3-2 (1-1). 16. Van der Llrf' met de lor r de eei :t: 1' Er insc Jovanovlc 1-1. 51. NIJssen 2-1, 60. Van dl Piet 1 72. Bish 3-2. Scheidsrechter: Van Snjsie in schouwers: 1500. Gele kaarten voor BIL f],f Noordam (DS"79). lilu Heracles-FC Vlaardingen 2-1 (2-0). 16. 4 14.41 0, 26 Laiopua 2-0, 80. Ttjl 2-1 (strafschOMgdgd rechter: Van Dijken. Toeschouwers: f kaart voor Lempers (Heracles) wegend een tegenstander. P veiT SW vrij en Cambuur-Wageningen af©deel i eei UTRECHT (ANP) Het Koninklijk Nederlands Korfbal Verbond (KNKV) heeft tijdens de algemene jaarvergadering, die zaterdag in Utrecht werd gehouden, besloten het sponsorcontract met Transol Vastgoed International, dat op maart 1980 afloopt, niet te verlengen. Het KNKV ging het vorige jaar deze verbintenis om over voldoende gelden te beschikken voor de viering van het 50-jarig jubileum van de bond. Een tweede besluit inzake sponsoring betrof de arbiters van de korfbalwedstrijden. In incidentele gevallen was sprake van individue le sponsoring van arbiters in de korfbalwereld. Het KNKV besloot met onmiddellijke ingang dit te verbieden. Hoofdthema in Utrecht was de gang van zaken omtrent het toptoer nooi. dat het sportpaleis Ahoy op 7 februari «ou organiseren voor vier Nederlandse topclubs en waaraan geldprijzen verbonden waren. Om dat de organisatie cn het KNKV geen overeenstemming konden bereiken over het deelnemersveld, werd dit toernooi uitgesteld tot november. In die maand zal voor bet begin van de microkorfbalcompe- titie dit toernooi gehouden worden, waaraan zal worden deelgenomen door de clubs die de eerste vier plaatsen in de competitie innemen. PARIJS Op de eerste speeldag na de winterstop heeft Racing Stras bourg. tegenstander van Ajax in de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioe nen, een nederlaag geleden Nantes, derde op de ranglijst van de eerste divisie, won op eigen veld met 2-1. Monaco en St. Etienne duelleren on verminderd om de toppositié. Belde clubs namen de draad weer op en behaalden overwinningen, St. Etien ne thuis op Metz 2-1 en Monaco in het vorstendom op Brest 4-0. Door deze resultaten behield Monaco 8e voor sprong van drie punten op St. Etienne. St Etlenne-Meu 2-1. Valenclennes-Lllle 1-0. Nan tes-Raclng Strasbourg 2-1, Laval-ParU Saint Oer main 3-1, Bastla Angers 11, Monaco-Brest 4-0. Lyon-Nlce 2-2. Sochaux-Lens 3-0. MarseLUe-Nancy 2-2. Bordeaux-NImes 2-1 Stand aan de kop I Monaco 35, 2 8t Etienne 32. 3 Na nies 31. 4 Sochaux 29, 5 Laval. Paris Saint Oermaln en Racing Strasbourg 24 ENGELAND Arsenal-Derby County 2-0, Brighton-Tottenham Hotspur 0-2. Bristol Clty-Ipswlch Town 0-3, Co ventry Clty-Llvcrpool 1-0. Crystal Palace-Wolver- hampton Wanderers 1-0. Leeds United-Notting ham Forest 1-2, Southampton-Manchester City 4- 1 De wedstrijden Everton-Stoke City. Manchester Unlted-Aston Villa. Norwich Clty-Mlddlesbrough en West Bromwlch Alblon-Bolton Wanderers wer den afgelast. Stand aan de kop 1 Liverpool 24-35, 2 Manch. United 24-33. 3 Arsenal 26-30. 4 Southampton 26- 29. 5 Ipswich Town 26-29. 6 Nottingham For 25- 28. 7 Norwich City 25-28. 8. Crystal Palace 25-28 SCHOTLAND Aberdeen-Celtic 0-0. Morton-Kllmamoek 1-2 De wedstrijden Dundee United-Partick Thistle. Hl- bernian-St MirTen en Glasgow Rangers-Dundee werden afgelast ITALIË Ascoll-Tonno l-O. Avelllnu-AC Milan t-0, Caghari- Napoli 10 Fiorentina-Lazio 0-0, Inter-Udlnese 2-1. Juventus-Catanzaro 1-0. Perugia-Bologna 1-1. Ro- ma-Pescara 2-0 Stand aan de kop na zeventien wedstrijden l Inter 25. 2 Milan 20. 3 Roma 10. 4 Perugia. Cagllari en Avzlllno 18. BELGIK Club Brugge-RWD Molenbeek 1-2, Sporting Char- leroi-Hasselt 2-0, Anderiecht-Berchem Sport 3-0, Waterschel-Cerkel Brugge 3-1. Waregem-Llerse SK 0-0. Beveren Waas-Standard Lulk 0-0, Club Lulk-Lokeren 1-0. Antwerp-Beerschot 1-1. Berin- gen-Winterslag 0-2 Stand aan de kop na 20 wedstrijden 1 Lokeren 30 2 Club Brugge 28. 3 RWD Molenbeek 27. 4. Standard Luik 26. 5 Anderlecht 25. H'EST-Dl'ITSLAND Bayer Urdingen-Werder Bremen 2-0. München 1860-FC Koln 1-1. Hamburger SV-VfL Bochum 3- 1. Borussla Dortmund-Elntracht Franklurt 0-1. VFB Stuttgart-MSV Duisburg 2-0. Fortuna Düs- seldori-FC Kalserslautern 6-1 Bayer Leverkusen- Bayern München 1-0. Schalke 04-Borussia Mön- chengladbnch 1-0. Etntracht Braunschwelg-Her- tha BSC 3-1 Stand aun de kop I Hamburger SV 18-25, 2. Bnyem München 18-24 3 FC Kóln 18-23. 4 Eln- tracht Frankfurt 18-22. 5 Borussia Dortmund 18- 22. 6 Schalke 04 18-22 SPANJE Rayo Vallccano-Zaragoza 0-1, Athlotieo de Bil bao-Real Madrid 3-2. Vaiencfa-Betls 2-2. Sevllla- Hercules 2-1. Barcelona Almcna 2-0. Malaga-Oij- on 0-3, Burgos-Espanol 0-0, Las Palmas-Salaman- ca 1-0. Atletlco de Madrid-Real Sociedad 1-1 Stand aan kop na 17 wedstrijden 1 Real Socle- dad 28. 2 Real Madrid 26. 3. GIJon 23. 4. Valencia 18. 5 Las Palmas 18 let St Borussia Dortmund liep zich (zoals hier Wolfgang VlJ^e s doelman Klaus Funk) stuk op Eintracht Frankfurt Bundesliga: 0-1.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 12