bekendmaking n Turijn in greep van guerrilla tegen Fiat Groeispaarbewijzen aan toonder. Meer rechten voor jonge vreemdelingen in Nederland bepleit 8y4%* NUTSSPAARBANK Agfa maakt films en fotopapier duurder afwijking van uitbreidingsplan Binckhorst OPENBARE VERKOPING W/o* 8 8'/4% 9y2% AKTIEVE AGENT(E) (^ilverda GEMEENTE DELFT GEMEENTE DELFT WOENSDAG 9 JANUARI 1980 TROUWKWARTET TURIJN (Reuter) In sommige opzichten is 1979 een bar slecht jaar geweest voor de Italiaanse autogigant Fiat. Linkse guerrillastrijders reeds sinds 1975 verwikkeld in een bloedig gevecht met Fiat doodden een werknemer van het bedrijf, verwondden er negen en zetten de auto's van twaalf anderen in brand. De huizen van drie stafmedewerkers werden door bommen beschadigd en in vier fabrieken werd brand gesticht. „De terroristen zien Fiat als het beste voorbeeld van het kapitalisme in Ita lië en menen dat het bedrijf moet worden bestreden zegt Turijns soci alistische loco-burgemeester Liberti- no Scicolone ..En er is geen enkel teken dat de terreur wordt gestaakt Ondanks déze problemen gaat het Fiat financieel goed. en deze maand presenteert het bedrijf een nieuwe auto. de Panda Met zijn 347.000 werknemers in 208 vestigingen over de gehele wereld heeft Fiat een omzet van 45 miljard gulden per jaar. En elk Jaar wordt er meer dan 2.5 miljard; geïnvesteerd in nieuwe produkten. Auto's maken slechts veertig procent uit van de produktie van Ftat. Andere produkten zijn vrachtwagens, grond- werktuigen. staal, enzovoorts. De ko mende Jaren wil Fiat zijn bedrijf in het Russische Togliattigrad uitbrei den en een vrachtwagenfabriek in China openen, projecten die elk meer dan 2.5 miljard gulden aan investe ringen vergen. Veel hangt echter af van de toestand in Turijn en binnen de Flat-fabrieken daar. Angst „In de fabrieken heerst een klimaat van angst, opgeroepen door de terro-1 risten die de vijanden zijn van de •werkende klasse zegt Lucio Canape, woordvoerder van de communistisch georiënteerde vakbond COIL. ..De ar beiders zijn bang voor hun hachje als ze vertellen wat er in de fabriek ge beurt." De vakbonden, die onlangs onder vuur werden genomen door het com munistische parlementslid Giorgio Amendola omdat ze te weinig tegen het geweld in de fabriek zouden op treden. willen nu over ruim een week een grote conferentie over dit pro bleem houden in Turijn. Volgens Ca nape van de COIL is het beste middel tegen het extremistische geweld een collectieve aanklacht van de geïnti mideerde arbeiders tegen hun „klas sevijanden" De leiding van Fiat erkent dat zij veel te lang het geweld in de fabrieken oogluikend heeft toegelaten. Maar ook zij is tot de tegenaanval overge gaan door 61 werknemers te ontslaan, In een land waar de ontslagprocedure buitengewoon scherp is geregeld, was dit een'opzienbarende stap. De 61 werden beschuldigd van onder meer lichamelijk geweld, aanzetten tot onrust en sabotage. „We hebben symbolische stappen ondernomen te gen de meest in het oog lopende ge vallen," aldus een woordvoerder van het bedrijf. „We steunden onze voor lieden. die op gewelddadig verzet wa ren gestuit." Volgens hem is de at mosfeer in de fabrieken erdoor verbe terd en is de produktiviteit als gevolg daarvan toegenomen. Maar de betrekkingen tussen Fiat en de communistische metaalbewerkersunie zijn er niet be ter op geworden. De unie steunt de ontslagenen die naar de rechter zijn gestapt omdat Fiat in strijd met het Statuut van de Werknemer ..anti vakbondsactiviteiten" zou hebben ondernomen. De terreur, aldus de vakbond. Is gebruikt als excuus om een actie van Fiat tegen de vakbewe ging en de arbeiders mogelijk te maken. De politie van Turijn staat vrijwel machteloos langs de lijn. ook al wist zij vorige week nog zes stadsguerrilla- strijders te arresteren met de bijbe horende geweren, anti-tankgranaten en documenten van de Rode Briga des. De vliegende brigade van de poli tie heeft maar twaalf auto's ter be schikking, klaagt loco-burgemeester Scicolone. „Dat is absurd voor een stad met meer dan een miljoen inwo ners. Het is zelfs voor de gewone misdaad onvoldoende." De sfeer in Turijn is er dan ook een van onzekerheid en bezorgdheid. „De mensen worden graag met rust gela ten en wie nu 's avonds de straat opgaat, is bang dat er iets gebeurt," zegt een man van Fiat. UTRECHT (ANP)— Alleen met meer rechten en kansen In Nederland op het gebied van onderwijs, huisvesting, werk en vrijetijdsbesteding kan de buitenlandse jeugd zich ontplooi en. Het overheidsbeleid biedt hiertoe momenteel echter te weinig mogelijkheden. Dat is één van de conclusies van de commissie oriënteringsdagen in een werkmap over het thema „buitenlandse jongeren in Nederland." De werkmap kwam tot stand na een aantal conferenties over welzijns werk en migrantenjongeren, begin vorig Jaar, waarna de jeugd (Marok kanen. Turken. Spanjaarden, Surina- mers en Molukkers) eind 1979 op een weekendbijeenkomst zelf aan het woord kwam De commissie werkt onder auspiciën van onder meer het ministerie van CRM. de nationale raad voor maatschappelijk welzijn en het landelijk club- en buurthuiswerk. De jongeren zetten volgens de com missie vooral grote vraagtekens ach ter het integratiebeleid van de over heid en het daaruit voortvloeiende streven de toegankelijkheid van alge mene welzijnsvoorzieningen voor minderheidsgroepen te vergroten. Er moeten eerst gelijke rechten komen voordat aan integratie wordt ge dacht, want. zo stelt de Jeugd, „onge lijkheid valt niet te integreren." Verder vindt met het niet langer ver antwoord de stichtingen voor buiten landers een soort monopolipositie te geven of te laten houden bij het be leid voor de buitenlanders. De organi saties van de buitenlanders zélf zijn hier de aangewezen gesprekspart ners. Voorts moet er extra geld ko men om de broodnodige voorzienin gen voor het welzijnswerk aan bui tenlanders van de grond te krijgen, zonder dat de tegenstellingen tussen achtergestelde groepen onderling worden vergroot. Fascistische organisaties als Grijze Wolven en Amicales en hun mantel organisaties zouden in Nederland verboden moeten worden. Veel bui tenlandse jongeren raken namelijk verstrikt in de netten van deze orga nisaties door de. volgens de commis si e, hopeloze situatie waarin zij ver keren. De map is aan alle instellingen ge stuurd, die met de problematiek te maken hebben. Bedoeling is dat de organisaties hun reacties erop aan de commissie doorgeven. AMSTERDAM (Reuter) - De West- duitse onderneming Agfa-Gevaert. het op één na grootste foto-concern ter wereld, ziet zich genoodzaakt de prijzen van films en fotopapier tot dertig procent in prijs te verhogen in verband met de sterke stijging van de zllverprijs van de laatste tijd. Dit heeft topman Frank Staudacher meegedeeld. Hij zei, dat de zllverprijs in de jaren 1974 tot en met 1978 gemiddeld 350 360 mark per kilo heeft bedragen en dat op het ogen blik één kilo zilver 2350 mark kost. Per jaar verbruikt Agfa-Gevaert 700 ton zilver en is daarmee de grootste afnemer in Europa. Burgemeester en Wethouders van 's-Gravenhage maken bekend: dat zij overwegen om met gebruikmaking van de hun bij artikel 14 van de verordening behorende bij het uit breidingsplan Binckhorst toegekende bevoegdheid afwijking toe te staan van de bestemmingen openbare straat en water aan de Planeetkade ten behoeve van de uitbreiding van het op het aangrenzende terrein gevestigde bedrijf van Auto Palace. De op de afwijking betrekking hebbende tekeningen (gemerkt S5418 en S 5418 I) waarop onderscheidenlijk de bestemmin gen volgens het vigerende uitbreidingsplan en de toekomstige bestemming zijn aangegeven zullen gedurende een termijn van veertien dagen, ingaande 10 januari 1980, voor een ieder ter inzage liggen. Gedurende die termijn kunnen belanghebbenden zich met eventuele bezwaren tegen de afwijkingvan het uitbreidingsplan Binckhorst schriftelijk tot hun college wenden. 's-Gravenhage, 28 december 1979 Burgemeester en Wethouders van 's-Gravenhage, de secretaris de burgemeester W.R. UITHOF F.G.L.L. SCHOLS OPWEKKINGSSAMENKOMSTEN Elke DONDERDAGAVOND kwart voor 8 bent U hartelijk welkom in „De Haard" Daguerrestraat 16 Den Haag. Geloofsopbouwende Bijbelse Prediking. Gele genheid tot gesprek en voorbede. We zingen uit Joh. de Heer en Gloriekl. Wij zorgen voor koffie. Inl 070-230772 Comité «■„LEVEN EN OVERVLOED" ex art. 1223 lid 2 BW van panden te Alphen a.d. Rijn Notaris Mr. R. van den Berg te Alphen a.d. Rijn (Vijverstraat 7-9) is voorn, op woensd. 16 en 23 januari 1980 v.m. 11 uur in Hotel Centraal te Alphen a.d. Rijn, Hooftstr. 26 bij inzet en afslag publiek te verkopen: I. Het pand, omvattende het woon-winkel- huis Pr. Hendrlkatr. 119 (waarin is geves tigd het horecabedrijf „Den Tol"), alsmede de woning Zaalbergstr. 2a. (Pr Hendnkstr 119 is verhuurd voor 583,33 per mnd. en Zaalbergstr 2a voor f 174. II. Het woonhuis met schuur en tuin Groen van Prinstererstraat 1. Leeg te aanvaarden III Het woonhuis met schuur en erf Van Reedestraat 15. Leeg le aanv De koper dient zonodig zelf de ontruiming Ie bewerkstelligen Aanv. bij de bet. uiterl. op 5-3-1980. Te zien: elke dinsd. en donderd. van 2-4 uur. Inlichtingen verstrekt gen. notaris Van den Berg (tel 01720-75972). in coupures van f 500,-, f 1.000,- en f 5.000,- vaste looptijd: na 2 jaar na 5 jaar variabele looptijd: (minimaal 2 jaar, maximaal 5 jaar) na 2 jaar na 3 jaar na 4 jaar na 5 jaar 83/4% 4 op basis van samengesteld interest. Voor het agentschap van het ochtendblad Trouw DEN HAAG ZUIDERPARK-VALKENBOS zoeken wij een die leiding wil geven aan een aantal bezorgers, zodat onze abonnees da gelijks het Ochtendblad TROUW be zorgd krijgen. De werkzaamheden hieraan ver bonden zijn: de kranten voor de bezorgers uit tellen; wekelijkse uitbetaling aan de be zorgers; nabezorging van gemelde klachten; het bijhouden van een eenvoudig kaartsysteem Men dient in het bezit te zijn van een telefoonaansluiting. Wij stellen daar tegenover een aan trekkelijke bijverdienste. Voor nadere inlichtingen kan men ons kantoor te Den Haag, Parkstraat 22 bellente bereiken onder nummer 070-469445. na 19 00 uur 070- 630229 Voorbereidingsbesluit met aanlegvoorschriften voor het gebied Benoordenhout De Burgemeester van 's-Gravenhage maakt bekend dat de raad dier gemeente bij zijn besluit van 17 december 1979, nr. 644, op grond van artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening heeft verklaard dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor het gebied globaal begrensd door Koningskade en Raamweg in het zuidwesten, Hubertuspark, Klein Zwitser land en Waalsdorp in het noordwesten, de gemeentegrens met Wassenaar in het noordoosten en de Benoordenhoutseweg in het zuidoosten (met hiervan uitgezonderd het gebied, dat globaal begrensd wordt door Oostduinlaan, het Goetlijfpad, de Goetlijfstraat, de Van Hogenhoucklaan, de Floris Grijp- straat en de Wassenaarseweg en het gebied dat globaal begrensd wordt door de Van Alkemadelaan, de Van Ouwenlaan, de Ruychrocklaan en de gemeentegrens met Wassenaar), van welk gebied op de bij dat besluit behorende kaart, gemerkt S 5272, de begrenzing door een lijn met stippen is aangegeven. Tevens heeft de raad bepaald, dat het verboden is binnen het betrokken gebied zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning van Burgemeester en Wethouders (aanlegvergunning) de in dat besluit vermelde werken, voor zover geen bouwwer ken zijnde en werkzaamheden uit te voeren. Het vorenbedoelde besluit met de daarbij behorende kaart zal ter gemeeniesecretarie, afdeling Ruimtelijke Ordening en Stadsvernieuwing (kamer 2311en in het gemeentelijke Infor matie aan de Groenmarkt met ingang van 9 januari 1980 voor een ieder ter inzage liggen. 's-Gravenhage, 28 december 1979 De Burgemeester van 's-Gravenhage, F.G.L.L. SCHOLS LANG GEWACHT!!! Nu binnengekomen, gasfornuizen, wit of bruin. LET OP: VAN 598,- VOOR 549,- Met spit en grill van 798,- voor 698,-. Ja, U hebt het goed gelezen. Alleen bij: gas eiectr. camping gasshop por h Openbare kennisgeving Burgemeester en wethouders van Delft brengen ter openbare kennis, dat met ingang van 10 januari 1980 gedurende drie weken voor een ieder ter gemeente secretarie van Delft, afdeling stadsontwikkeling en openbare werken, Oude Delft 116 (kamer 6). ter inzage ligt het bouwplan van de heer P. A. M. Moritz, wonende Nieuwe Langendijk 36, alhier, voor het verbouwen en uitbreiden van de woning Nieuwe Langendijk 36. Het bouwplan is in overeenstemming met het vigeren de Komplan „Delft binnen de Vesten", doch echter niet geheel met het door de raad vastgestelde Kom plan '76, omdat de hoogte van de uitbreiding geplaatst op de westelijke erfgrens en voorzover gelegen in bebouwinszone II, groter is dan de toegestane hoogte van 2 m. Op grond van het bepaalde bij artikel 23, lid 3, sub d, van de verordening „Komplan '76". kan echter via een daarvoor voorgeschreven procedure volgens artikel 7, lid 2, van genoemde verordening van de bouwhoogte vrijstelling worden verleend. Wij zijn voornemens de benodigde vrijstelling te verle nen en de bouwvergunning met toepassing van het bepaalde bij artikel 50. lid 8, van de Woningwet te verlenen. Een ieder is bevoegd om gedurende de termijn van terinzageligging schriftelijk bezwaren tegen het verle nen van de vrijstelling bij het college in te dienen. Delft, 9 januari 1980. Burgemeester en wethouders voornoemd, R. M. Gallas, burgemeester, G. P. van Cranenburgh, secretaris. rroe iOO Openbare kennisgeving Burgemeester en wethouders van Delft brengen ter openbare kennis, dat met ingang van 10 januari 1980 gedurende een termijn van drie weken voor een ieder ter gemeentesecretarie van Delft, afdeling stadsont wikkeling en openbare werken, Oude Delft 116 (kamer j 6). ter inzage ligt een plan voor de bouw van een j complex beiaardenwoningen op het terrein van de voormalige RK-congregatie aan de Brabantse Turf markt, ingediend door de Coöperatieve Woningbouw vereniging Volkshuisvesting UA. gevestigd te Delft. Het bouwplan is in strijd met de Verordening Komplan „Delft binnen de Vesten", doch past in de opzet van het door de gemeenteraad op 31 augustus 1978 vastgestelde Komplan '76. zij het ook met gebruikma king van in het plan verleende wijzigingsbevoegdheid. Wij zijn voornemens met toepassing van het bepaalde bij artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijk? Ordening vrijstelling te verlenen van de voorschriften van de Verordening Komplan „Delft binnen de Vesten" en met toepassing van het bepaalde bij artikel 50. lid 8. van de Woningwet de gevraagde vergunning te ver lenen. Een ieder is bevoegd om gedurende de termijn van de tervisieligging schriftelijk bezwaren tegen het verlenen van de vrijstelling bij het college van burgemeester en wethouders. Oude Delft 137, in te dienen Delft. 9 januari 1980 Burgemeester en wethouders voornoemd. R. M Gallas, burgemeester G. P van Cranenburgh. secretaris

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 8