Opvolger Bolivia in Veiligheidsraad nog steeds niet bekend Uit brieven van lezers Verhuizen in Sowjet-Unie kan alleen met toestemming Oud-voorzitter van Leprafonds voor Haagse rechtbank 'Neem een persoon in dienst, geen bediende' Dr Kronid Ljoebarski: Bejaard echtpaar verongelukt Elfde slachtoffer van brand geborgen Ambtenaren procederen tegen staat FAMILIEBERICHTEN VRIJDAG 4 JANUARI 1980 TROUW/KWARTET 8 NEW YORK (AP) De Alge mene Vergadering van de Ver enigde Naties gaat vandaag voor de 149ste keer proberen een opvolger in de Veilig heidsraad te benoemen voor Bolivia. Het touwtrekken tus sen Colombia en Cuba om deze zetel heeft de doorgaans saaie jaarlijkse bijeenkom sten nu tot een spannender uit de geschiedenis gemaakt De afgelopen twee maanden heeft de Algemene Vergadering 148 maal ge stemd. zonder dat Cuba of Colombia de vereiste twee derde meerderheid behaalde. De drie maanden durende Jaarlijkse vergadering van de VN had meer dan een week geleden al moeten zijn beëindigd, maar vandaag zullen de gedelegeerden opnieuw proberen een beslissing te nemen. De Veiligheidsraad telt vlJfUen zetels, waarvan er nu één sinds afgelopen dinsdag vacant is. Het Is al eerder voorgekomen dat de V-raad een tijd- lang niet volledig was. In 1948 bleef de SowJet-Unie weg bij een aantal bijeenkomsten, uit protest tegen de manier waarop de Iraanse kwesUe werd behandeld. Hetzelfde herhaalde zich in 1950, uit protest tegen de verwijdering van Communistisch China uit de Verenig de Naties. De Verenigde 8taten maakten daar op 7 Juli 1950 gebruik van. door van de raad Instemming te vragen voor de verdediging van Zuid- Korea tegen Noord-Korea. Als de Russen aanwezig waren geweest, zou den ze vrijwel zeker gebruik hebben gemaakt van hun vetorecht. Maar het is nog nooit vertoond dat de Algemene Vergadering er niet In slaagde een lege zetel te bezetten. Wel is het voorgekomen dat twee rivalen besloten de termijn van twee Jaar te splitsen ln leder een Jaar. als stem mingen geen uitkomst brachten. Vol gens waarnemers heeft Colombia een dergelijke regeling voorgesteld, maar wil Cuba er niets van weten. Ook pogingen om als compromis Peru te benoemen op de zetel voor Latijns- Amerlka liepen op niets uit. Aanhangers van de Cubaanse kandi datuur voeren aan dat het Cuba van Castro nog nooit ln de V-raad heeft gezeten en daarom recht heeft op de zetel. Het Cuba uit de tijd vóór Castro heeft twee maal een zetel gehad. Bo vendien, zeggen deze aanhangers, is Cuba nu voorzitter van de beweging der nlet-gebonden landen en dus als vertegenwoordiger van 95 landen erg geschikt ais opvolger van Bolivia. Aan de andere kant wijzen de aan hangers van Colombia er op dat Ja maica al ln de Veiligheidsraad zit. Als Cuba daar nog bij komt. betekent dat dat twee landen uit het Cariblsch Van een onzer verslaggevers DEN HAAQ De Haagse rechtbank heeft twee dagen uitgetrokken, woensdag 30 en donderdag 31 Janua ri. voor de behandeling van de straf zaak tegen prof. O. Z. (09), ex-voorzit ter van het Nederlandse Leprafonds en een tiental andere liefdadige in stellingen onder de verzamelnaam Carosl. Z. wordt beschuldigd van verduiste ring en valsheid ln geschrifte ten na dele van het Leprafonds voor tenmin ste een bedrag van twee ton. De zaak kwam in 1975 aan het rollen, toen er door middel van de TROS een groot bedrag werd Ingezameld voor het lepra-dorp Agua de Dios. Bij na der onderzoek bleek dit geld nooit ter plaatse te zijn aangekomen. Illustratie uit „Handleiding voor ontwikkelingswerkers" Handleiding ontwikkelingswerkers door Nico Kussendrager Wie plannen heeft om ln een ontwikkelingsland te gaan werken of wel eens wil weten hoe het blanken daar kan vergaan kan niet zonder het boekje „Handleiding voor ontwikkelingswerkers". Het is uitgegeven door de Kon- taktgroep Nederlandse Vrijwilligers, een vereniging van Nederlandse vrijwilligers die in de derde wereld werken of hebben gewerkt. Dat wil niet 2eggen dat het boekje alleen voor vrijwilligers bestemd ls. Zeker niet: ledereen die ln Afrt- ka. Azie of Zuid-Amerlka aan de slag gaat (missie, zending, be drijfsleven. overheid) kan er veel raadgevingen, aanbevelingen en waarschuwing ln vinden. Materi aal dat er voor uitgaande ontwik kelingswerkers tot nu toe niet of nauwelijks was. De handleiding ls geschreven door de Brit Olyn Ro berts, en goed voor de Nederland se situatie bewerkt door Jarig Bakker Roberts gaat ln op de organisaties die mensen uitzen den. het werk overzee (waartoe en waarom0», de arbeidsvoorwaarden en sociale voorzieningen, gezond heid (een geliefd gespreksonder werp onder Nederlandse vrijwilli gers Dat was betreft de voorbe reidingen. Aangaande het verblijf in de der de wereld, neemt Roberts behui zing, bedienden, werk, vervoer en vrije UJd door. De keus van wonen gaat grofweg tussen een luxe wo ning met zwembad ln een met prikkeldraad afgegrendelde bui tenwijk van een stad in de derde wereld, én een hutje tuisen de armen De gevangenis van de „blanke kolonie"' ls niet leuk voor Iemand die werkelijk een UJdlang ln een ontwikkelingsland wü lé ven. een vleze hut op het platte land zonder water, elektriciteit en afvoer eigenlijk ook niet Tussen de uitersten van luxe en armoede zijn echter genoeg andere moge lijkheden Bedienden zijn voor veel vrijwilligers een heikele zaak. De een wil ze niet hebben en óf verkommert omdat het huishou den ln de tropen veel tijd vraagt, óf komt aan het werk waarvoor hij niet gekomen ls. de ander behan delt de bediende als slaaf. In Bo- ven-Volta maakte Ik een vrijwilli ger mee die om de haverklap met zijn vingers knipte: het bier. Ijs blokjes. sigaretten, meer bier. „Als lk die dingen zelf pak voelt die Jongen zich nutteloos" Onderwijl probeert de bediende ook nog een maaltijd te bereiden. Roberts heeft ln zijn boekje een hele serie werklljstjes opgenomen voor werknemers van bedrijven overzee (hebben de mensen daar de produkten echt nodig?), werk bij zending en missie (wat ls het belangrijkste doel: bekering of verbetering van de levensomstan digheden?). voor vrijwilligers (ls Jouw werk echt nodig?). Die laat ste vraag heeft alles te maken met wat onder ontwikkeling moet wor den verstaan. Robert gaat daarop ln ln het eerste hoofdstuk van zijn boekje, maar schreef er eerder uit gebreid over ln ..Wat ls ontwikke ling". Een voorbeeld ls dat van een dorp waar dank zij de netten en steun van buitenlandse ontwikke lingswerkers veel meer gevangen kon worden, met minder moeite. Eerst betekende dat voor de vis sers meer feesten en minder vis sen, maar later ontdekten de jon geren ln het dorp het genoegen van de bromfiets. Er moest weer even hard gewerkt worden, met als enig verschil dat er op de bromfiets langs de zeereep ge- crosst kon worden. Verandering en vernieuwing ls echter lang niet altijd verbetering en ontwikke ling. Het ls moeilijk te raden hoe de ontwikkelingswerkers na te rugkeer op het werk ln dat vissers dorp zullen terugzien Roberts noemt in zijn handleiding als be langrijkste punten bij die terug keer de heraanpasslngsmoellijk- heden ln het eigen land. en het verwerken van de ervaringen. „Wie vier Jaar onder de Indianen van het Amazone-gebied heeft vertoefd en terugkomt ln Neder land kan op evenveel opvang reke nen als iemand die eens ln de Ardennen op vakantie is ge weest Bestelling van de boekjes: Hand leiding ƒ4.25. Wat is ontwikke ling ƒ2,75. Over te maken op postgiro 234S241, t.n.v. KNV, Kel- xersgracht 181, Amsterdam. gebied alle zetels voor geheel Latljns- Amerlka bezetten. Bovendien, zeg gen de aanhangers van Colombia, zit Oost-Duitsland de komende twee Jaar ook in de raad, waardoor de steun voor de SowJet-Unie te groot wordt. De afgevaardigden krijgen van hun' regeringen Instructies voor de stem mingen. Politieke waarnemers vra gen zich dan ook af hoe het mogelijk is dat de uitslag Iedere stemming zo veel verschilt van de vorige. Zo kreeg Colombia de eerste keer 68 stemmen, bij de honderdste stemming was dat aantal gedaald tot 51 en bij de 121ste stemming was dat weer gestegen tot een aanhang van 60 stemmen. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor korte reacties op in deze krant gelezen benchten. artikelen en commentaren, en niet voor open brieven, gedichten, oproepen of reacties op advertenties (deze laatste dienen tot de directie gericht te worden) De redactie behoudt zich het recht van bekorting voor Hierover of over het niet plaatsen (meestal door ruimtegebrek) kunnen wi| helaas niet corresponde ren. Brieven adresseren aan Secretaris hoofdredactie Trouw. Postbus 859,1000 AW Amsterdam. Bij publikatie worden naam en woonplaats van de schrijver vermeld. De achtjarige Jenny van As (links) en haar broer René (rechts) uit Tricht keken gister morgen wel wat vreemd op, toen ze ontdekten dat hun schaap de nacht daarvoor een lammetje ter wereld had gebracht, zonder menselijke hulp, in de prille sneeuw bij een temperatuur van min 3 graden. Hier de kinderen met een buurjongen bij het „bol letje wol" en de moeder. Afghanistan (2) Daar heb Je het gegooi in de glazen al. Het IKV en aanhang hebben nog zo gewaarschuwd dat de NAVO niet moest overgaan tot modernisering van wapens, omdat anders de Sowjet- Unie zich bedreigd zou gaan voelen. En ziedaar, nog maar nauwelijks is het besluit gevallen of de Russen zenden tanks en troepen naarAf ghanistan. Niet op de normale ma nier, maar per luchtbrug: men moest immers de NAVO vóór zijn. De tac tiek van Tjechoslowakije bleek voor herhaling vatbaar: eerst het land be zetten, het daarna om hulp en steun laten vragen. Er zullen wel enkele protesten komen, (niet van zg. pro gressieve zijde). Laten de voorstan ders van éénzijdige ontwapening maar rustig doorslapen, uiteindelijk is Afghanistan nog ver van hun bed. Papendrecht A. van Tol door Henk Wolzak Verhuizen ls in de SowJet-Unie een overheidsaangelegenheid. Wie zich elders wil vestigen, moet eerst een vergunning aanvragen om zijn huidige woonplaats te mogen verlaten. Ook ontslag nemen mag niet zonder goedkeuring van de overheid. Voor de werker in de kolchoz, het collectief landbouwbedrijf, betekent dit bovendien dat hij eerst voor het lidmaatschap van het collectief moet bedanken. Maar ook dat kan zo maar niet: hij mag dat alleen met de toestemming van de algemene kolchozvergadering. En in de praktijk staat deze vergadering sterk onder de Invloed van de overheid en van de partij. Al deze formaliteiten vormen met el kaar een uitstekende manier om een vinger in de pap te houden. Zo kan men de mens als individu, maar ook de samenstelling van de bevolking in stad en land controleren en het aan tal onrustige of opstandige elemen ten beperkt houden. Dat dit ook de bedoeling is, blijkt uit de speciale, nog strengere selectie voor de zogenaamde regimesteden: Moskou, Leningrad, alle hoofdsteden van de republieken, de grote indus triecentra en de belangrijke haven steden. Keerzijde Natuurlijk heeft deze maatregel ook zijn keerzijde. Jonge, afgestudeerde specialisten doen het onmogelijke om in de hoofdstad te mogen blijven, omdat ze wel weten dat ze, als ze Moskou eenmaal hebben verlaten, nooit meer de kans zullen krijgen om terug te keren. Maar de voordelen voor de overheid zijn groter. Ook tegen de voormalige politieke gevangene wordt dit wapen gehanteerd. Nadert het tijdstip dat de gevangene ln vrijheid zal worden gesteld, dan moet hij opgeven waar hij zich wenst te vestigen. Als hij meldt dat hij terug wil naar zijn voor malige woonplaats Leningrad of Mos kou, dan wordt er met deze opgave echter geen rekening gehouden. Kronid Ljoebarski die kort geleden in Washington over dit onderwerp sprak, heeft dat aan den lijve onder vonden. Na een gevangenisstraf van vijf Jaar wegens antl-SowJetpropa- ganda en agitatie werd hij naar het stadje Taroesa in het Kaloega-dls- trict gebracht. HIJ was daar nooit eerder geweest, en zijn vrouw en dochter woonden ln een voor ex-poli tieke gevangenen verboden district van Moskou. Aangezien hij moeite had ln Taroesa werk te vinden Ljoebarski ls astrofyslcus en de voedselvoorziening bulten de grote steden zeer karig en moeizaam ls, moest zijn vrouw Galja ook nog zor gen dat hij daar op een afstand van 100 kilometer van Moskou te eten kreeg. Paspoort De controle op woon- en verblijf plaats wordt mogelijk gemaakt door een binnenlands paspoortsysteem. Toen dit systeem eind 1932 van kracht werd. kregen aanvankelijk al leen stadsbewoners een paspoort. De kolchozwerkers hadden geen recht op een paspoort en waren dus gedwon gen ln de kolchoz te blijven. Ze kon den niet naar de stad verhulzen zon der een boete te krijgen en onmiddel lijk te worden teruggezonden door de militie. Ze liepen zelfs kans veroor deeld te worden tot twee Jaar gevan genisstraf. De stadsbewoners waren er Iets beter aan toe. ZIJ mochten vrij rondreizen, maar ook voor hen werd het democra tisch recht om zich naar eigen keuze ln een stad of dorp te vestigen, be perkt door het feit dat zij een ver blijfsvergunning moesten aanvragen en dat de beslissing daarover bij de autoriteiten lag. In 1940 werd dit sys teem nog verscherpt door een besluit van de Opperste Sowjet, waarbij het de burger verboden werd eigenmach tig ontslag te nemen. Overtrad hij deze verordening, dan liep hij kans op een gevangenisstraf van twee tot vier jiar. ROTTERDAM De heer A. A. Ver- welj en zijn echtgenote zijn bij een auto-ongeluk in hun woonplaats Rot terdam om het leven gekomen. Met zijn personenauto, kwam de heer Ver- weij op het kruispunt Krallngselaan- Lange Pad ln botsing met een bestel wagen. Met ernstige verwondingen werden de slachtoffers overgebracht naar het Bergweg- en DIJkzigtzleken- huls, waar ze bij aankomst bleken te zijn overleden. De chauffeur van de bestelwagen raakte licht gewond. Een belangrijke beperking was ook de zogenaamde sanitaire norm. Een verblijfsvergunning werd alleen ver leend aan degene die kon aantonen dat hij een passende woonruimte had gevonden. De norm varieerde ln ver schillende steden. In de Russische republiek was het negen vlerkante meter per persoon, in Georgië en Azerbeidsjan twaalf vierkante meter en in de Oekraïne 13.65 vierkante meter. Gezien de chronische woning nood was de sanitaire norm een uit stekend middel voor de autoriteiten om ongewenste elementen op een af stand te houden en de bevolking naar eigen smaak over stad en land te verdelen. Vooral de nationale minder heden voelen dit en op grond van deze verordening worden bij voor beeld Krimtartaren herhaaldelijk te ruggevoerd naar het hun als woon plaats toegewezen Oezbekistan. Tussen '59 en '62 werd de straftermljn veranderd en op dit moment kan wo nen op een bepaalde plek zonder pas poort of verblijfsvergunning gestraft worden met vrijheidsberoving van een Jaar of het betalen van een boete. Deze wetten gelden tot op de dag van vandaag. Op grond hiervan kan men gemakke lijk een strafzaak „ensceneren" en dit wordt dan ook vaak gedaan met voor malige politieke gevangenen. Tot de meest bekende gevallen behoren Anatoli Martsjenko en Josif Begoen. Martsjenko verbleef na zijn straf te hebben uitgezeten klandestien in Moskou bij zijn vrouw Larisa Bogo- raz en werd in 1968 tot twee jaar werkkamp veroordeeld. Begoen werd kort geleden gearresteerd ln de nabij heid van het gebouw waar Joeri Orlov terechtstond en veroordeeld werd tot drie Jaar verbanning. In augustus 1974 werd een verorde ning aangenomen dat alle Sowjet- burgers boven de zestien in het bezit van een paspoort moesten zijn, maar ROTTERDAM (ANP) Het elfde slachtoffer van de brand in een huis aan de Oleanderstraat ln de Rotter damse wijk Bloemhof is geborgen. Het ls de achtjarige M. Kencwiel. De recherche van de Rotterdamse politie en de brandweer zijn nog steeds bezig met het onderzoek naar de oorzaak van de rampzalige brand. met deze procedure werd eerst in Januari 1976 begonnen en de voltooi ing wordt verwacht eind 1981. Zodat tot de dag van vandaag de bewoners van het platteland nog steeds niet in het bezit van een paspoort zijn, met andere woorden niet ln staat zijn om vrij te reizen. Afghanistan (3) Hopelijk zijn de schellen van de ogen gevallen bij het IKV en alle andere linkse organisaties die zich uitspre ken voor eenzijdige ontwapening, nu Rusland zijn ware gezicht heeft ge toond tijdens de interventie in Afgha nistan. Binnen 24 uur was het alle maal beslist. Wanneer de ogen geslo ten blijven van bovenbedoelde groe peringen en zij predikers blijven van „desnoods dan maar een bezetting van een vreemde mogendheid te ver kiezen boven vernieuwing van kern wapens", dan blijkt dus één bericht aan het Kremlin voldoende om bin nen 24 uur hun wensen vervuld te krijgen. Mijn wens voor 1980 is: dat de schellen van de ogen mogen vallen en dat we met geopende ogen de jaren tachtig ingaan. Zuidland H. de Leeuw van Weenen Lijst Voor voormalige politieke gevange nen is een bepaald aantal steden zon der meer gesloten. De lijst van steden is niet bekend, maar men weet met zekerheid dat Moskou en omstreken, Leningrad met een aantal districten daaromheen, de hoofdsteden van de Sowjetrepublieken en een aantal in dustriecentra en grensgebieden hier toe behoren. Het feit dat dissidenten geen toegang hebben tot de grote centra van de USSR waar hun fami lieleden en hun vrienden wonen, is een belangrijk middel om tegen de wet Indruisende repressiemaatrege len door te voeren. Voegt men daarbij het feit dat de voormalige gevangene zich geregeld bij de militie moet melden en dat de militie het recht heeft op ieder uur van de dag of de nacht toegang te eisen tot zijn woning, dan krijgt men een aardig beeld van de vrijheid die zulke mensen genieten. Het ls niet toevallig dat het recht om zich in volle vrijheid een woonplaats te kiezen artikel 13 van de Univer sele Verklaring van de rechten van de mens en artikel 12 van het Internatio naal Concenant Inzake burgerlijke en politieke rechten (1976) niet voor komt in de meest recente versie van de Sowjet grondwet van 7 oktober 1977. Dr Kronid Ljoebarski werd in 1972 tot vijf jaar veroordeeld. Sinds 1977 woont hij in het Westen. Vanaf sater dag houdt Ljoebarski enkele lezin gen in Nederland. Afghanistan (4) Naar aanleiding van de inmenging van Rusland in Afghanistan ben ik uitermate benieuwd naar de reacties daarop van de zijde van de pacifis tisch ingestelde lieden die destijds meenden zo te moeten fulmineren tegen de inmenging van Amerika in Zuid-Vietnam. Pijnacker F. Swagerman ARP (7) Thans vraagt Hans de Boer zich af of het CDA wel doorgang moet vinden. Maar De Boer: het is u toch bekend, dat de kiesverenigingen van de ARP zich in overgrote meerderheid heb ben uitgesproken vóór het CDA? Wilt u dit weer ongedaan maken? Een sterker voorbeeld van woordbreuk is er nauwelijks. Grote ARP-figuren werden gekenmerkt door een vaste koers, door discipline en trouw. Man nen van hun woord. Hans de Boer streef daar ook naar, dan kunnen we weer verder met je. Het CDA gaat zeker door, maar graag met de gehele ARP! Nieuw Lekkerland G. Damsteegt Nu verder Na de „kater" die lk overhield na afloop van het kamerdebat van 19/20 december jl. was ik blij met de uiteen zettingen van enkele dissidenten be treffende hun stemgedrag bij de stemming over de motie Stemerdink/ Brinkhorst. Ook het artikel in Trouw van 22/12 van dissident Beinema heeft dit nog eens versterkt. Voor hun standpunt kan ik nu meer begrip opbrengen. Het kamerdebat, de breed gevoerde discussie enz. was een begin van het „doel waarnaar wij streven" namelijk: Een geleidelijke wederzijdse ontwapening. Als IKV'er en oprecht CDA'er (op basis van par tijprogram en statuten), sta ik vaak voor soortgelijke tweestrijdigheden, als waarvoor deze „dissidenten" ston den, voor de bewuste stemming eer feit was. Mijn inziens zal vanuit basis groepen, kerkelijke gemeenten en d politici met grote inzet moeten wor den gepraat en gediscussieerd met machtsblokken ln onze wereld die hun macht met onmenselijke hoe veelheden geweld kracht bijzetten. Ook het IKV heeft aangetoond wat het voor waarde heeft als zodanig te functioneren. Het heeft uiteindelijk iets losgemaakt, dat zich verder heeft uitgestrekt dan het grondgebied van Nederland. En dat is geen wonder zolang je blijft geloven in het „Laat u niet overwinnen door het kwade, maar overwin het kwade door het goede De Liefde is ongeveinsd' (Romeinen 12). Waddinxveen J. Oosthoek Afghanistan (5) Suggestief zo'n kop in Trouw (31 de cember): „Moskou wil troepen uit Af ghanistan halen." Die lieve Russen toch! Of komt die agressiviteit van Rusland Trouw slecht gelegen zo na die debatten over kernbewapening enz. in de Tweede Kamer? „Afghani stan" is het zoveelste bewijs van het ongelijk der tegenstanders van Van Agt e.a. Kampen H. J. Sollie Echtpaar rijdt 't water in OUDE PEKELA (ANP) De 67-Jari- ge Derk Kruize uit Oude Pekela is ln zijn woonplaats verongelukt. Door de gladheid raakte hij met zijn auto in' een slip en gleed het Pekelderdiep inf Zijn vrouw, die naast hem zat, kol door de politie op het droge wordei gehaald en werd met een shock naa het ziekenhuis in Winschoten ver voerd. Een omstander haalde de be stuurder uit het water maar deze bleek toen al te zijn overleden. Toeslagen in geding Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het kort geding, dat de vijf centrales van ambtenarenbon den hebben aangespannen tegen de Nederlandse staat (met name tegen minister Wiegel van binnenlandse za ken) zal op 16 Januari dienen voor de Haagse rechtbank. De vijf centrales hebben de staat gedagvaard in ver band met de weigering van minister Wiegel om de toeslagen van de bouw-, schilders- en de ultzend-CAO door te berekenen ln de ambtenarensala rissen. In de dagvaarding wordt onder meer van de staat geëist dat er geen ko ninklijk besluit wordt uitgevaardigd tot formele vaststelling van de na calculatie 1979. wanneer daarbij geen rekening wordt gehouden met de ef fecten van de bouw-, schilders- en uitzend-CAO. Een dergelijk konink lijk besluit zou. volgens de ambtena renbonden, een onrechtmatige daad betekenen jegens de vijf centrales omdat de staat dan Inbreuk zou ma ken op de ln 1976 met deze centrales gemaakte afspraken. Eveneens wordt in de dagvaarding geëist dat de staat naar behoren over leg zal plegen over maatregelen voor de toekomst. kunnen van maandag lot en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18 00-20.00 uur. Wees niet bevreesd, geloof alleen Marcus 5 36 Na een kortstondige ziekte is op 31 december 1979 geheel onverwacht van ons heengegaan naar zijn Heer en Leidsman Adriaan Huizer geboren 1 augustus 1906. Hij stelde zichzelf nooit voorop en was een echtgenoot, vader en opa die kon luisteren en stilzwijgend helpen Wij putten troost uit zijn gelovige levenswan del, een blijvend voorbeeld voor ons. Rotterdam: A. Huizer-Bestebreurtje Krimpen a.d. IJssel: G. A. Huizer N. Huizer-van Bovene Arno, Karen en Annelies Woerden: P. A. van Nisius-Huizer D. B. van Nisius Patricia en Sylvia Woerden: A. Vedder-Huizer J. Vedder Sacha en Milo Rotterdam: A. Huizer J. M. Huizer-Douma Hedda en Iris 3061 BN Rotterdam Ramlehweg 33 c. Wij menen zijn wens te vervullen door in besloten familiekring afscheid van hem te ne men, en doen dit op 4 januari. vhet oude is voorbijgegaan, zie, het nieuwe is gekomen." 2 Cor. 5:17. Op nieuwjaarsdag heeft de Heer nog onver wachts tot Zich genomen, onze lieve en zorgza me moeder en oma Ankje Spoelstra weduwe van H. L. van Bruggen, op de leeftijd van 80 jaar. Wijk bij Duurstede, Elly en Adri van Maanen- van Bruggen Anke, Erik, Iris, Olaf, Yanthe Bilthoven, Johan van Bruggen Suase Gawanu van Bruggen Benthuizen, Trudy en Wim Vonkeman- van Bruggen Anine, Alwin, Herwin Bilthoven, Henk en Ada van Bruggen- Verkerk Madeion, Maurice. Bilthoven, 1 januari 1980 „De Koperwiek". Corr.-adres: Koekoeklaan 10, 3722 AN Bilt hoven. Geen bloemen. De rouwdienst zal gehouden worden maandag 7 januari om 11 uur in „De Koperwiek", Koper wieklaan 3 te Bilthoven, waarna de begrafenis aansluitend plaats zal vinden op de algemene begraafplaats „Brandenburg", le Branden- burgerweg te Bilthoven. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren. God nam tot Zich Zijn kind, onze lieve tante Koos, mevrouw Jacoba van Buiten van den Pol geboren 25 maart 1900 overleden 2 januari „Maar 's Heren gunst zal over die hem vrezen, in eeuwigheid altoos dezelfde wezen". Uit aller naam: C. Bos-van den Dool Bergambacht, Bovenberg 69 De dienst van woord en gebed zal D.V. gehou den worden op maandag 7 januari a s. om 11.30 uur in de aula van de begraafplaats ..West duin", Ockenburgstraat 27, Den Haag. Voor ganger: Ds. J. P Prins te Den Haag. De begrafenis zal daarna plaatsvinden om 12 uur. Wanneer u de begrafenis wilt bijwonen, ver zoeken wij u om 11.30 uur in de aula aanwezig te zijn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 8