KNVB gebruikt Van Hanegem voor het laatst 'Voetbalfeest' geflopt Derde afgebroken Timman partij Sleutelrol voor Oostduitsers FC en uit Twente Kohn elkaar 100 jaar historie blijkt niet uit interland NSG tegen Olympiade voor geestelijk gehandicapten Dundalk verder Mecking verlaat interzonaal toernooi Na gelijkspel (1-1) tegen Polen voor Europees kampioenschap DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1979 SPORT TROUW/KWARTET P 19 RH 25 S 21 door Johan Woldendorp ROTTERDAM Na eenenveertig minuten spelen kwam er gisteravond een einde aan de interlandcarrière van Willem van Hanegem. Met 52 „caps" neemt de hereboer een eervolle plaats op de klassementsladder van al dan niet vergrijsde internationals in. De loopbaan van de kleurrijke middenvelder, als drager van het Oranjeshirt op dertig mei 1968 in Amsterdam bij de wedstrijd Neder land-Schotland (0-0 begonnen) had natuurlijk nog impo santer kunnen zijn, wanneer er zich rond zijn persoon niet af en toe strubbelingen hadden voorgedaan (Europees kampioenschap in Joegoslavië, drie jaar geleden), maar de meeste voetballiefhebbers vonden het wel goed zo. In het kwakkelende Nederlandse elftal was de door conditiegebrek geplaagde Van Hanegem lang niet de slechtste. Liefst vierenveertig keer werd hij in het spel betrok ken. Badend in een zee van vrij heid deed hij eenendertig keer iets nuttigs met de bal. Negen passes waren uitgesproken toed, achttien maal schoof Willem de leren stui ter tamelijk risicoloos opzij en vier keer werd hij tot winnaar van per soonlijke duels uitgeroepen. Kort om, in dat opzicht was het een afscheid met een nasmaak voor Nederlands meest folkloristische voetballer van dit ogenblik. De azijnzure geur doordrenkte daarentegen wel het decor, dat rond de persoon Van Hanegem was opgetrokken. De feiten zijn bekend: de KNVB zat in de maag met de publieke belangstelling voor de tot jubileumtreffen opge blazen wedstrijd; niet in het minst doorst competitieleider Jan Huy- bregts zo handig was geweest om de topper Feyenoord-Ajax drie dagen na het „feestduel" te pro grammeren. De Rotterdamse sportjournalist Dick van den Pol der kwam te hulp, waar de voet balbond in creatief opzicht te kort schoot. „Laat Willem tegen België afscheid nemen", adviseerde hij de bondsbonzen, die het gedach- tenspinseltje onmiddellijk als het el van Columbus uitlegden. Tot maandag geloofde Van Hane gem in de optimale waardering voor zijn persoontje, daarna werd het hem duidelijk, dat hij slechts goed genoeg was om het financiële deficiet zoveel mogelijk te beper ken. Voor de armetierigste van alle derbys der Lage Landen werd „de kromme" door bondsvoorzit ter Wim Meuleman tot bondsrid- der geslagen. Gezien Van Hane- gems verdiensten voor het Neder landse voetbal terecht, maar in het kader van het opgefokte ge beuren uiterst hypocriet. Willem van Hanegem was willens en we tens het voornaamste bestanddeel van het produkt, dat de bio-indus- trie voetbal gisteren op de markt bracht. En zoals de gemiddelde supermarkt voor klef, onsmake lijk brood geen cent „smartegeld" betaalt, zo hoefde de 21.136 be kochte toeschouwers ook niet op bijstand te rekenen. Wanneer de KNVB wèl officieel zijn pTote voetbalzonen wil uitlui den tegen België gebeurde dat overigens voor het eerst zal de ambiance in ieder geval geloof waardiger moeten worden ge maakt. Het gebeuren van gister avond was primair stuitend voor Willem van Hanegem, in de twee de plaats beledigend voor bonds coach Jan Zwartkruis, die uit menslievende overwegingen niet alleen een bezoek aan Polen-Oost- Duitsland (1-1) meed, maar ook nog met een mislukte oefenwed strijd werd opgescheept Dat neemt niet weg. dat het Ne derlands elftal zijn hand in eigen boezem moet steken. En wat het fenomeen afscheidswedstrijd be treft, de KNVB had kunnen we ten, dat Je voor dit soort happe nings Duitsers moet uitnodigen. KNVB-voorzitter Meuleman omhelst Van Hanegem na dat hij benoemd is tot bondsridder. door Matty Verkamman ROTTERDAM De nationale voetbalelftallen van Neder land en België hebben gisteravond een interland van de ergst denkbare soort opgevoerd. De als „feestduel" bedoelde derby flopte volledig. Ingrediënten als snelheid en creativiteit die voetbal soms tot zo een alleraardigst schouwspel maken, hadden plaats gemaakt voor eindeloos geschuif en taktische Het was zonneklaar dat de KNVB met de Belgen een stel chagerijnlge gasten op het feest had uitgenodigd. De zuiderburen spelen met de natio nale ploeg al vele jaren een duf soort voetbal, dat qua verveling wedijvert met het Italiaanse catenaccio. Durf is een praktisch weggevallen begrip bij de „witte duivels", die het balletje slechts tot in den treure rondspelen en in eigen land dan ook nauwelijks nog enig crediet hebben. Voor de EK- kwalificatiewedstrijden tegen Noor wegen en Oostenrijk kwamen samen nog geen 15.000 toeschouwers opzet ten. Bondscoach Thijs noemt die ge brekkige belangstelling een immens probleem voor zijn internationals. Maar aan de enige remedie, avon tuurlijker voetbal, wil hij toch ook niet aan. Gelet op de armoedige spelopvatting van deze tegenstander, was het na tuurlijk een onbegrijpelijke blunder van de KNVB om uitgerekend het cijfermatige gegeven van honderd jaar voetbal in Nederland met België op te luisteren. Volgens secretaris Huybregts waren West-Duitsland en Engeland niet vrij, maar voor Jaap van Praag, die tegenwoordig de inte- nationale betrekkingen voor het be taalde voetbal onderhoudt, was het toch een koud kunstje geweest om hier een mouw aan te passen. Nu diende zich alleen maar een pove re partij aan, die meestentijds erger nis en gegeeuw op de tribune oplever de. Het spaarzaam opgekomen pu bliek wilde de handen bij elke actie van Van Hanegem nog wel stuk klap pen. En mede omdat zijn maats zo veel mogelijk ballen in zijn voeten speelden, deed „de Kromme" het in de hem toegemeten tijd niet eens slecht. Het feestvarken kon er in zijn eentje echter ook geen chocola van maken. Een paar kromme ballen kwamen goed aan, maar de acties van zijn teamgenoten verstrikten en verstikten doorgaans in het witte gor dijn van de tegenstander. In de eerste vijfenveertig minuten was het aantal opwindende momen ten op de vingers van één hand te tellen. Hovenkamp verscheen na een opening van zijn scheidende boezem vriend schuin voor Pfaff, maar legde vervolgens geen enkele precisie in zijn voorzet. Nanninga kwam voorts een keer los van zijn bewaker Mille- camps, maar kon zijn hoofd niet goed achter de bal krijgen. Debutant Wijn stekers was met een vlotte solo ten slotte op weg naar Pfaff, maar werd in die kansrijke positie ruw gepakt door Gerets, die prompt een gele kaart kreeg van de Engelse scheids rechter Wigth. België kwam ook tot één zo'n kar-- De slungelachtige, maai- toch redelijk vaardige Ceulemans ontglipte Ste vens. maar Schrijvers maakte er met een goede reflex corner van. Dat was het dan in de eerste episode, die op een treurige wijze door stilstaand voetbal werd getypeerd. De tempolo- ze ontmoeting was op geen enkele manier op te warmen. België gedroeg zich even bang als het miserabele Haarlem doorgaans in de Nederlandse eredivisie en Oranje wist tegenover de angsthaas nauwe lijks trucs te bedenken die zoden aan de dijk zetten. Tahamata en René van de Kerkhof moesten van Zwart kruis de frontsoldaar Nanninga be voorraden, maar hadden hun drib bels op een uitzondering na in de kleedkamer achtergelaten. Zo kon het dus geen succes worden voor de stormram van Roda JC, die zoals bekend sterk afhankelijk is van de vleugels. Op de debuterende Van Ha negem vervanger Nichel Valke rustte vanaf de 43ste minuut de taak om het spel enig cachet te geven. De krullebol trapte en draaide soms niet wansmaak. Tegenwoordig ontsieren die kwalijke lapmiddelen wel vaker wedstrijden op dit niveau. België was alleen maar uit op 0-0. Dat plannetje slaagde bijna. Jan Poortvliet zorgde echter een kwartier voor tijd alsnog voor een 1-0 overwinning. Dat was in wezen.het enige feestelijke aspect van deze afschuwelijke match, die slechts 21.136 toeschouwers naar de kill Kuip lokte. De Zeeuw Poortvliet verwierf met zijn eerste interlanddoelpunt het enige genoegen, dat vooraf aan zijn provinciegenoot Van Hanegem was toegedacht. Met achter zich de vaste Belgische haag probeert Van Hanegem een pass je naar Poortvliet. onaardig, maar het rendement was ook van zijn kant niet om over naar huis te schrijven. Aanvoerder Krol zag dat al spoedig in en ging daarom soms zelf maar naar voren. Er ging dan wel wat meer dreiging van de zo vast zittende ploeg uit. maar de laagste versnelling bleef er bij intact. Het publiek kreeg meer en meer ge noeg van het even lachwekkende als trieste getob. Uit verveling begon men maar om Feyenoord te roepen, daarbij kennelijk vergetend dat deze club vorige week tegen Everton een bijna even zwakke prestatie leverde. Zwartkruis probeerde de stemming er nog wat in te krijgen, door eerst Brandt en later de Feyenoorder Van der Korput (die er als derde een soort debutantenbal van maakte) in het gekrioel te storten. En warempel, na die wissels kwam er dan toch nog een goal. Tahamta draaide eindelij eens ouderwets om zijn eigen as. Via via kwam de bal bij Poortvliet, die van buiten het strafschopgebied een schot waagde, dat via de paal succes had: 1-0. Tahamata kreeg het vier minuten na dien nog een keer te pakken. Nannin ga was toen het knap gevonden aan- spul, maar de Noorderling faalde op enkele meters afstand van het amper beschermde doel op een verschrikke lijke manier, waardoor zijn interland- carrière voorlopig wel weer finl zal zijn. Nanninga miste de unieke kans door veel te laconiek en hard over te schieten. Die misser leverfe hem een laaiend gejoel op. Die striemende straf gold In een breder verband de ganse ploeg. NEDERLAND-BELOIE 1-0 (0-0), 76 Poortvliet 1- 0, Scheidsrechter Wight. Toeschouwers 21 136 NEDERLAND 8chrl)vers. Wijstekers. Krol. Ste vens (Brandts). Hovenkamp (Van de Korput). Willy van de Kerkhof. Van Hanegem iValke». Poortvliet; Rene van de Kerkhof. Nanninga. Ta hamata BELGle Pfaff (Custere); Oerets, Mtllecamps. Oa- rot. Renquin. Vercauteren (Dardennei. Vande- reljcken. Van der Eist. Cools. Cluijtens. Ceulc- Van onze sportredactie ARNHEM De NSG, de Ne derlandse Sportbond voor Geestelijk gehandicapten, staat over het algemeen afwij zend tegenover nationale en internationale wedstrijden van grote omvang. Met name de Olympische Spelen voor geestelijk gehandicapten die dit jaar voor de vierde keer in de Verenigde Staten werden gehouden, worden door de NSG afgewezen. Bestuurslid drs. W. Schmelzer waarschuw de gisteren op het eerste NSG- congres op Papendal bij Arn hem, tegen te veel onderlinge wedijver, tegen de massaliteit en tegen de overtrokken spe cialismen bij grote wed strijden. Ook de Vereniging Ouders van Geestelijk gehandicapten, sprak zich tegen het competi tie-element bij spel en sport uit. Aan de Olympische Spelen voor geestelijk gehandicapten namen dit jaar 3500 mensen uit veertig landen deel. Bin nen Europa heerst verdeeld heid over de deelneming aan zo'n evenement. Met name de Skandinavische landen, West- Duitsland en Nederland vaar digden geen ploeg af. Binnen de NSG zijn ruim 7500 van de 140.000 geestelijk ge handicapten in Nederland ge organiseerd. TENNIS Wimbiedonftnalut Roscoe Tanner is tn de eerste ronde van een Internationaal toernooi In San Francisco uitgeschakeld door de Amerikaan Bllly Martin 4-6. 7-6. 4-6 Tanner was als tweede geplaatst De als derde geplant ste Brian Oottfrted (V8l werd door zijn landge noot Peter Rennert de voel dwars gezel 6-7.4-6 Van onze sportredactie EN8CHEDE FC Twente zal van daag op een persconferentie het ont slag van trainer Spitz Kohn bekend maken. Oisteren lekte het uiteenval len van de combinatie FC Twente- Kohn uit. Maar beide partijen wen sten niet nader in te gaan op dit bericht Niet helemaal duidelijk werd nog of Kohn ontslagen is dan wel zelf ont slag heeft genomen. Verwacht wordt dat Kohn de eer aan zichzelf heeft gehouden De Luxemburger was sinds 1972 hoofdtrainer van FC Twente. Daarvoor was Anton ..Spitz" Kohn eerst speler en later hulptrainer onder Kees Rijvers. De oorzaak voor het ontslag ligt bij de tegenvallende prestaties van het elftal. Het dieptepunt werd bereikt in de Europa Cup II wedstrijd tegen het Griekse Panlonlos. De Twentenaren verloren met 4-0 Vooral door een falende verdediging De clubleiding verweet Kohn vooral toen niet inge grepen te hebben en met name de geblesseerde Epi Drost te hebben ver vangen Aangenomen wordt dat Hennie Hol- link opvolger wordt van Kohn. Hol- link is thans trainer van de FC Twen te dependence Heracles. VALETTA - Het Ierse Dundalk heeft zich ten koste van Hibernians geplaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen. Door een doelpunt van Chris Vella won Dundalk giste ren op Malta met 0-1. De eerste ont moeting in Ierland, was geëindigd in een gelijkspel: 1-1. In een eerste wedstrijd voor de eerste ronde van het toernooi om de UEFA Cup won het Zwitserse Grasshoppers gisteravond met 2-0 van Progres Nle- dercorn uit Luxemburg Herbert Her mann maakte beide doelpunten Barcelona is de verdediging van de Europese beker voor bekerwinnaars gestart met een moeizame zege. In de IJslandse hoofdstad Reykjavik werd Akranes met 1-0 verslagen in het eer ste duel in de eerste ronde. Twaalf minuten na de rust bezorgde Carlos Rexach de Spaanse club de overwin ning. Van. onze sportcorrespondent CHORZOW Liefst zeventigduizend kaarten zijn er al in de voorverkoop weggegaan voor de interland tussen de DDR en Nederland op 21 november in Leipzig. De resterende twintig- duizend kunnen na gisteravond ook geen probleem meer opleveren, want via een gelijkspel (1-1) prijkt Polen op een opzienbarende plaats in groep 4 van de vóórronde van het Europees kampioenschap voor landenploegen. Het duel in Leipzig is het slot van een reeks die voor Nederland nu nog twee Interessante krachtmetingen brengt. De DDR heeft door het gelijkspel de sleutelrol in handen gekregen, uit gaande van de veronderstelling, dat "•olen-Nederland geeri kleerscheuren irgt op 17 oktober in Amsterdam. Leipzig liep op die mogelijkheid de afgelopen weken alvast vooruit, en het duel in Polen gaf de optimisten öefg|gisteren gelijk. De DDR voetbalde Groep 4 Polen-DDR Stand: Nederland Polen DDR Zwitserland Usland 1—I 6 5 0 I 10 16- 3 6 4 11 9 10- 3 6 4 11 9 II- 6 7 2 0 5 4 5-13 7 0 0 7 0 2-19 Programma 10 okt Polen-IJsland 13 okt DDR Zwitserland 17 okt Neder land-Polen 21 nov DDR-Nederland defensief, werd daartoe gedwongen en kweet zich voorbeeldig van de opdrachten, totdat spelerswisselin gen van de Polen de organisatie van de Oostduitsers In het laatste kwar tier kapot kregen. Zo greep Polen de strohalm waaraan het zich nu zelf in groep 4 vastklampt. Wleczorek scoor de de gelijkmaker, nadat de DDR in de achttiende minuut na rust een spaarzame aanval via Hüfner doel treffend had besloten. De wedstrijd tn Chorzow, voor ruim zeventigduizend toeschouwers, ver- Gregorz Lato liep zeer eenzijdig. Polen speelde vol gens de eenvoudige opvatting dat de directe weg naar het strafschopge bied van de tegenstander succesvol moest zijn. Vooral na rust leidde dat tot een reeks aanvallen, simpel door het midden, voornamelijk via hoog gespeelde ballen op de spitsen Ogaza en Lato. INAl— Nu kende bij de DDR iedereen zijn hij na de blessure van Croy tevreden van geniet Opvallend was voorts weer het ge mak. waarmee Lato in de knip van Kische ging en de superieure Dörner de libero-rol vervulde Trouwens, ook directe tegenstander en verliepen de duels in dat dichtbevolkte gebied ook vooral ten gunste van de verdedigers. De momenten waarop het fout liep. onderstreepte de 36-Jarige doelverde- diger Grapenthin dat hij in zijn loop baan laat is opgeroepen voor de eer ste plaats in de nationale ploeg, waar- PRAAG Tsjechoslowaklje won een oefenwed strijd tegen Ierland met 4-1 Ondms. Nchoda. Kroupa en Masny scoorden voor de Tsjechen Het tegendoelpunt kwam van McOee FLORENCE Italië versloeg Zweden in een vriendschappelijke wedstrijd met 1-0 De treffer kwam uiteindelijk van Ortali de manier waarop de Poolse hoop op voetbalvelden. Bonlek. in de kluis van Weber verdween, was opvallend en waarschijnlijk doorslaggevend voor het verloop van het duel. Polen sloeg gisteren overigens hardnekkig de rustige opbouw via het midden veld over; de ploeg koos voor de di recte. harde hoge bal naar voren. Na rust vervoegden de verdedigers zich bovendien ook zelf met grote regel maat voorin. Het spannende, energievretende duel, kostte drie spelers een gele kaart. Boniek was de eerste die scheidsrechter Partridge uit Enge land ook wat dat betreft juist zag handelen. Hij schopte uit ongenoe gen naar de man die hem uitschakel de. Weber. Welse vloerde kort voor rust de ge vaarlijkste Pool. Ogaza. omdat hij de weg naar het Oostduitse doel opmer kelijk gunstig voor de Polen vond. Ook hij kreeg toen de gele kaart Na rust vergaloppeerde de Oostduitse debutant Brauer zich, door te wild naar Dziuba te trappen. Brauer redde overigens na rust één keer door-de bal van de lijn te trappen nadat zijn doelman kansloos was. Toch was deze speler de zwakste In de keten van de DDR. Voor Nederland was het gunstig, dat de DDR niet met de volle winst uit Chorzow vertrok, ook al had het daar in de tweede helft alle schijn van Na een doelpunt van H&fner de DDR sloeg toe nadat Szymanowski op *et middenveld de bal verspeelde ha de DDR alle troeven in groep 4 in handen. Polen greep naar het middel van spelerswisselingen. Mazur en Wleczorek traden binnen voor Nawal- ka en Dziuba. De ploeg van coach Georg Buschner raakte toen het spoor van de organisatie even volle dig kwijt. Dit bleek In de 75ste mi nuut fataal, toen beide invallers op een voorzet van de Jonge middenvel der Lipka vrij stonden Wleczorek te kende voor het festijn, omdat hij voorop stond. Coach Kuleszak van Polen roemde overigens de organisatie van de DDR „Zelden heb lk een ploeg zo vol over gave en hecht zien spelen. Dar was klasse." Zijn collega Buschner keek al vooruit naar het slot van de voor ronde. „Nederland ls nog altijd kandi daat nummer één. maar lk hoop dat wij de doelcijfers niet onderschatten, zodat het duel in Leipzig beslissend kand worden." POLEN DDK l-l iO-Oi - 61 HSfnrr 0-1. 75 Wlec zorek W. Scheidsrechter Partndge lEngi Toe schouwen 60 000 POLEN Kukla. Dziuba (Mazuri Janas Szyma nowski. Rudy, Nawalka iWteczoreki Boruek Lip ka. Lato. Ogaza. Terlecki DDR Oraphenttn. Kische Bchuphase. Weise Brauer. Dörner. Htlner. Weber. Lindemann Rie- dtger, Hoffman Van onze sportredactie RIO DE JANEIRO In het Interzonale schaaktoernooi in Rio de Janeiro (Braz) heeft de Nederlandse grootmeester Jan Timman Inmiddels drie afgebroken partijen op zijn conto. In de derde ronde brak Timman die met zwart speelde, na 42 zetten al tegen de Rus Balashov. De Filippijn Torre gaat voorlopig aan de leiding met 27, pnt. Het toernooi is overigens voor de meeste spelers één ronde korter ge worden. De Braziliaan Henrique Mec king heeft zich teruggetrokken uit deze aanloop naar de wereldtitel. Mecking gaf niet zijn tegenvallende start maar zijn lichamelijke gesteld- heild. als reden op. Bekend ls dat Mecking het laatste jaar sukkelde met zijn gezondheid. Zijn persoonlij ke arts, Jorge Joao de Lemos, die in Rio de Janeiro als toernooiarts fun geert, gaf de medische verklaring af na een keuring van Mecking. Eerder baarde Henrique da Costa Mecking bij dit interzonale toernooi enig opzien Hij hoopte onder de toe schouwers bijbels uit te mogen delen. Bij een verklaring ze» hij toen nog ervan overtuigd te zijn dat hij langs spiritistische weg genezen was van zijn kwaal die zich uiterlijk manifes teerde door een oncontroleerbare tril ling in de rechterhand. Mecking wen ste overigens niet alleen bijbels uit te delen. Hij verlangde ook dat de toe schouwers hun handen zouden opste ken als hij daarvoor het sein zou geven. Collega's van de Braziliaanse schaker en officials noemden zijn ge drag „overdreven". „Mequinho", zoals hij liefkozend door Braziliaanse schaakliefhebbers wordt genoemd, was het toernooi be gonnen met een afgebroken partij tegen de Joegoslaaf Boris Ivkov. Mec king stond daarin verloren. In de tweede ronde kwam hij tot remise tegen Smejkal. Het verloop van de partij Balasjov (Wit) en Timman was als volgt: Balasjov iSov) (wit) Timman (Ned) (zwart) L e2-e4 c7-c5, 2. Pbl-c3 Pb8-c6. 3. gt- g3 g7-g6, 4. Lfl-g2 Lf8-(7, 5. d2-d3 e7- e6, 6. Lcl-e3 d7-d6, 7. Ddl-d2 Pg8-e7, 8. Pgl-h3 0-0, 9. Le3-h6 Lg7xb6, 10. Dd2xh6 f7-f6, 11. 0-0 Pc6-d4, 12. Db6- d2 e6-e5, 13. f2-f4 Dd8-b6. 14. Tal-bl c5-c4, 15. Kgl-hl c4 x d3. 16. c2 x d3 Lc8-e6, 17. Tfl-f2 Kg8-g7. 18. Tbl-fl Ta8-c8, 19. Ph3-gl Db6-c5. 20. Pgl-f3 Pd4xf3, 21. Tf2xf3 b7-b5, 22. a2-a3 a7- a5. 23. Tf3-f2 b5-b4. 24. a3xb4 a5 x b4. 25. Pc3-dl Le6-d7, 26. Pdl-«3 Dc5-d4, 27. Pe3-c4 Dd4-c5. 28. Tfl-cl Te8-c7. 29. Tf2-fl Tf8-c8, 30. h2-h4 Dc5-d4, 31. f4xe5 d6xe5, 32. Dd2xb4 Ld7-e6, 33. Tcl-c3 Pe7-g8, 34. Tfl-cl Tc8-d8. 35. Db4-b6 Tc7xc4, 36. Db6xe6 Tc4xc3, 37. Tclxc3 Dd4-a7, 38. Khl-h2 Pg8-e7, 39. Tc3-a3 Da7-d7, 40. Lg2-h3 Dd7 o7. 41. Ta3-a6 Pe6-g8, 42. De6-c4 Timman gaf zijn 42e zet onder couvert af. Afgebroken stelling: Wit: Kh2, Dc4, Ta6, Lh3, pionnen op b2, d3, e4, g3 en h4. Zwart: Kg7, Dc7, TdS. Pg8, pionnen op e5, (6, g6 en h7. Henrique da Costa Mecking ziek naar huis In de derde ronde kwamen drie spe lers tot een overwinning De uit Iran afkomstige Harandi versloeg de Cu baan Garcia. Portisch herstelde zich door winst tegen Ivkov. En Eugenio Torre werkte zich op tot leider door winst (met zwart) tegen Bronstein Uitslagen rtcrdr ronde Harandi ilram-Oarela iCubai 1-0 Balasjov <Rusl> Timman iNedi alg Petrocjan iRush-Vaganlan 'Ruili Herbert Cam-Smrjkal 'Tsji a(g Porttfch iHong. Ivkov Joeg) 10 Vellmirovic 'Joeg* Hubner -WDldi afg Bronslein i Arg t-Torre 'Phïi 0 1 Kagan >lsr> Sham kovtch iV8> afg Stand 1 Ton* 2 2 Petroajan 2 3 Huoner Balasjov 1 - I afg 5 Portlach I 6 Harandi I - 2 afg 7 Bronstein en Vagaman 1 - I afg Velimlrovrc en Smejkal 2 als II Sum je en Ivkov I afg 13 Oarcia 14 Timman en 8hamkovirh 0 - 3 afg16 Hebert 0 2 alg 17 Kagan en 8ax 0 Interzonale toernooi voor dames tweede ronde Hunda WDidHoppe lArgi 10 Lazorevic «Joeg. Borlsava 'Rush 1-0 Alexandria (Rush-Crotto iVSi 1-0 Kozlovkaya "Rush Miles iEng> 0 Eretova «Tsji-Pollhronlade 'Roemi Cardoso Cub" Careso <Braj> - Isoleanl "Rush Khizler "India> Stand 1 loaellam. Lazarevie en Hund 2 6 Alexandria en Kotlovkaya I I afg 6 Cardou Eretova en Polihroniade l Zatulovskaya en Fiachdk-k l afg RIGA Met nog drie ronden te gaan heeft de Ru* Mikhael Tal een voorsprong van anderhalve punt genomen. Tal won zijn afgebroken partij tegen de Roe meen Florin Oheorghlu Tal had al afgebroken In een voordelige stand maar hij moest nog ruim twintig zet ten verder spelen voor Oheorgiu op gaf De Hongaar Zoltan Ribli rukte op naar de tweede plaats door een over winning tegen Ruben Rodriguez van de Phllippijnen. Met 10 punten staat Ribli nu gelijk met Lev Poloega- Jevskl. Stand aan dr kop l Tal Rush II 3 Polorga jetski "Rush en Ribli iHongi 10. 4 Adorjan Hon* Oheorghlu Roem en Laraen Deni allen 8

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 25