:i PROGRAMMA TROUW/KWARTET VLIEGREIZEN V00RJAARZ0MER198I 7 Trouw/vliegreizen (per KLM-IUndlenst) naar Israël en Indonesië TROUWREIZEN Nu nog beter herkenbaar! 14 dagen Israel ,1QQn 10 dagen Israel 9 dagen Jerusalem ISRAËLREIZEN INDONESIAREIZEN ONDERDAG 27 SEPTEMBER 1979 TROUWKWARTET P 12 RH 16 Ik (vertrekdata 15en27februari) J I99U (5-14 maart) ƒ1790 (29 februari-8 maart) ƒ1391 MET GENOEGEN PRESENTEREN WIJ U HIERBIJ HET DER TIENDE SEIZOEN VAN DE TROUW-REIZEN NAAR ISRAËL Ondanks de door de recente brandstoftoeslagen flink gestegen vliegtarieven zijn wij er toch in geslaagd u een 14- daagse, geheel verzorgde rondreis naar en door Israël aan te bieden voor een prijs die zeker gelegd naast die van vergelijkbare reizen nog steeds een verrassing is. Ook dit jaar zal er tijdens de reizen weer uitgebreid aandacht zijn voor de bijbelse plaatsen in Israël. Zowel het Oude als het Nieuwe Testament zal voor u gaan leven. Ook zult u kennis maken met het moderne Israël: de kibboets, de snel groeiende steden met hun boeiende architectuur, de ontwikkeling van de woestijn tot landbouwgebied etc. De tochten door Israël met een moderne touringcar zullen u voeren door een boeiend en afwisselend landschap, in deze tijd van het jaar op z'n mooist. De reizen vinden plaats in de periode februari/maart. Er zijn twee rondreizen: een 10-daagse reis (5-14 maart) en een 14-daagse reis. Dit jaar voor het eerst hebt u de keus uit twee vertrekdata (15-28 februari en 27 februari-11 maart). Zoals gebruikelijk gaat het om volledig verzorgde reizen, die van begin tot eind worden geleid door deskundige Nederlandse reisleiders. In de reissom is werkelijk een volledige verzorging begrepen, compleet met alle excursies, maaltijden, entrees, luchthavenbelastingen etc. Daarnaast werd toegevoegd een 9-daags verblijf in Jerusalem. Deze reis is bijzonder geschikt voor hen. die reeds eerder Israël bezochten, maar nog eens rustig de tijd willen hebben voor Jerusalem en omgeving. Hierbij treft u de programma's van de beide rondreizen aan. 14-daagse Israëlvliegreis Reissom: 1990,- p.p. eerste dag: vliegreis per KLM-lijndienst van Amsterdam naar Tel Aviv; aansluitend transfer naar uw hotel in Shefayim. een kibboets gelegen tussen Tel Aviv en Neta- nya aan de Middellandse Zee tweede dag: tocht per touringcar naar de opgraving van Megiddo. vandaar naar Samaria (Sebaste), terwi|l op de terugweg naar Shelayim een bezoek wordt ge bracht aan Caesarea derde dag: per touringcar een tocht naar Tel Aviv en Jaffa vanuit Shefayim. vierde dag: facultatieve 1-daagse vliegex- cursie naar Eilat aan de Rode Zee of naar de Smaiwoesti|n én Eilat. achterbh|vende deelnemers genieten volledige verzorging in het hotel vijfde dag: rustdag in Shefayim met volledige verzorging, kerkdienst zesde dag: tocht per touringcar naar Haifa. Acco en Nes Ammim. vandaar door naar Tibenas aan het meer van Galilea zevende dag: in de ochtend bezoek aan Kapemaum en Tabgha. vervolgens per boot over het meer van Galilea naar de kibboets Ein Gev Na de lunch bezoek aan Safed. echtste dag: ochtendexcursie naar Naza reth. de middag is ter vnje besteding negende dag: tocht van Tibenas naar Beth Shean en vervolgens door het Jordaandal naar Jencho en Kumran (vindplaats Dode Zeerollen). Langs de oever van de Dodo Zee tenslotte naar de moderne woestiin- stad Arad voor de overnachting tiende dag: vroeg in de morgen een uitge breid bezoek aan de rotsvesting Masada en vervolgens per touringcar naar Beer Sheva Vandaar via Hebron (Spelonk van Machpela) en Bethlehem (Geboortekerk) naar Jerusalem. We logeren in een kib boetshotel. vlakbij Jerusalem in het ge bergte van Judea elfde dag: bezoek aan het oude stadsdeel van Jerusalem (Opstandingskerk. Klaag muur. Tempelplein. Bethesda etc.). In de middag wordt met de wandelaars een tocht rond de muren van de oude stad gemaakt twaalfde dag: rustdag m Jerusalem met volledige verzorging; kerkdienst, dertiende dag: ochfendexcursie naar Yad Vashem. Israèlmuseum (Dode Zeerollen) en de Oii|fberg. De middag is ter vn|e besteding veertiende dag: transfer Jerusafem-Ben Gu- rion Airport bi| Tel Aviv Aansluitend de retourvlucht per KLM-lijndienst naar Am sterdam. einde van de reis 10-daagse Israëlvliegreis Reissom: 1790,- p.p. 5 maart: vliegreis per KLM-lijndienst Am sterdam-Tel Aviv. na aankomst transfer naar uw hotel in Tiberias 6 maart: tocht per tounngcar rond het meer van Gahlea met bezoeken aan Kaper- naum. Tabgha en de berg der Zaligspre kingen; per boot naar de kibboets Ein Gev. gelegen aan het meer van Galilea en vervolgens weer terug naar uw hotel 7 maart: In de ochtend bezoek aan het oude Safed en de havenstad Haifa, in de mid dag staan bezoeken aan Acco en Nes Ammim op het programma, maart: We verlaten Tibenas en njden via het dal van Jizreel naar de kust van de Middellandse Zee. Onderweg worden be zoeken gebracht aan Nazareth. Megiddo en Caesarea Er wordt gelogeerd in het kibboetshotet Shefayim. gelegen aan zee. even ten noorden van Tel Aviv. Een doorkijkje in de oude stad van Jerusalem. 9 maart: vrije dag met volledige verzorging in het hotel; kerkdienst. 10 maart: via Tel Aviv rijden we in zuidelijke richting Na een kort bezoek aan het oude Jaffa rijden we door naar Beer Sheva. waar de lunch wordt gebruikt. Van Beer Sheva vervolgen we onze weg naar de moderne woestijnstad Arad. waar we overnachten 11 maart: vroeg in. de ochtend brengen we een uitgebreid bezoek aan de beroemde rotsvesting Masada Daarna ri|den we langs de oever van de Dode Zee. richting Jerusalem, dat we in de loop van de namiddag bereiken, na bezoeken te heb ben gebracht aan de opgravingen van Kumran en Jericho. We logeren in een kibboetshotel, gelegen in de buurt van Jerusalem 12 maart: uitgebreid bezoek aan de oude stad van Jerusalem (Opstandingskerk. Klaagmuur. Tempelplein, Omar- en El Aksamoskee etc 13 maart: ochtendexcursies naar het nieuwe stadsdeel van Jerusalem met bezoeken aan o.a. Yad Vashem en het Israèlmu seum (Dode Zeerollen). De middag is ter vnje besteding. 14 maart: transfer van uw hotel naar de luchthaven en aansluitend retourvlucht per KLM-lijndienst naar Amsterdam. Einde van de reis reis naar Jeru- 9-daagse salem Reissom: 1390,- p.p. Deze 9-daagse reis is bij uitstek geschikt voor personen die grotendeels op eigen initiatief ruim een week in de fascinerende hoofd stad van Israël willen verblijven. Men kan zijn tijd geheel naar eigen wens indelen: een uiterst aantrekkelijke reis voor hen die reeds eerder in Israël waren en nu een intensievere kennismaking met Jerusalem willen. De reissom is gebaseerd op half pension, dat wil zeggen het ontbijt in de ochtend en het diner 's avonds, zodat de gehele dag be schikbaar blijft voor verkenning van Jerusa lem en omgeving. Er zal gelogeerd worden in een hotel in Jerusalem, op loopafstand van de oude stad. AANMELDINGSFORMULIER TROUW-ISRAËL VLIEGREIZEN VOORJAAR 1980 SVP. MET 8LOKLETTERS INVULLEN Naam - man/vrouw Adrea Plaats en postcoda Laaft Ijd Naam medereizenda echtgenoot/note/vriend/vrlendin Plaats en postcoda Leeftijd meldt/melden zich aan voor da volgende TROUW-lsraél reis Raisdata Reissom Wenst u gebruik te maken van een annuleringsverzekering 50.-)? Een eerste bedrag van 300.- (eventueel vermeerderd met 50,- voor de annulerings verzekering) zal na ontvangst van het bericht van inschrijving worden overgemaakt op giro 46 45 96 ten name van het Instituut voor Internationale Excursies te Bergen (N.-H.). Ik verklaar aan da in dit programma vermelde verplichtingen te zullen voldoen. Ik wil graag samanreizen mat Handtekening: Handtekening: vrouw/vrtend(ln) Inzenden aan het Instituut voor Internationale Excursies. Postbus 54,1860 AB BERGEN (N.-M). i de reissom In de genoemde reissommen is achtereenvol gens begrepen: vliegreis Amsterdam-Tel Aviv v.v. per KLM-lijndienst; alle luchthavenbelastingen; excursies en tochten als omschreven in de programma's; verblijf en volledige verzorging in goede middenklasse hotels (2-persoonskamers met toilet en douche of bad); maaltijden onderweg; alle entreegelden. boottocht over het meer van Galilea; reismapje met o.a. uitvoerige reisbeschrij- ving; bedieningsgelden in de hotels; diensten van een ervaren Nederlandse reisleider. Exclusief zijn de premies van een annule ringsverzekering. respectievelijk reisverzeke ring en de kosten van uw eventuele vliegex- cursie naar Eilat of Sinai/Eilat. Omdat de reis met meerdere groepen zal worden gemaakt, bestaat de mogelijkheid dat uw reisprogramma qua volgorde afwijkt van het eerdergenoemde Inhoudelijk zal dat niets aan de reis veranderen. Aanmeldingen Wij verzoeken u bij aanmelding uitsluitend gebruik te maken van het hierbij afgedrukte aanmeldingsformulier. Geeft u duidelijk aan op welke reis u intekent? Aanmeldingen worden behandeld in volgorde van binnenkomst. Alle deelnemers ontvangen persoonlek bencht of zij konden worden inge schreven Omdat de praktijk heeft geleerd dat de TROUW/lsraeireizen snel zen volgeboekl. adviseren wij u niet te lang met aanmelding te wachten Annuleringsverzekering Alle deelnemers worden geacht over een goede gezondheid te beschikken en tegen de inspanningen van een dergelijke reis bestand te zijn. Niettemin bestaat de mogelijkheid dat men van deelneming aan de reis moet afzien door plotselinge ziekte of anderszins. Men kan de financiële risico's van een plotse linge annulering verzekeren d.m.v. een annu- lenngsverzekering. De premie van een derge lijke verzekering bedraagt voor de TROUW/ Israëlreizen f 50.- per persoon, te voldoen samen met de eerste betaling van de reis som. onmiddellijk na inschrijving. Deze annu leringsverzekering dekt alle annuleringskos ten voor zover deze het gevolg zijn van overmacht. Daaronder valt overlijden of ern stige ziekte, respectievelijk ernstig ongeval letsel van verzekerde of diens naaste wel of niet-medereizende familieleden in de eerste en tweede graad. Het afsluiten van een der gelijke verzekering wordt dringend aanbe volen. Indien men niet over een annuleringsverzeke ring beschikt zijn bij een plotselinge annule ring per persoon de volgende bedragen ver schuldigd: bij annulering tot 3 maanden voor vertrek /50.- bij annulering tussen 3 maanden en 1 maand voor vertrek 10% van de reissom. bij annulering tussen 1 maand en 1 week voor vertrek 25% van de reissom; bij annulering binnen 1 week voor vertrek 75% van de reissom. Betalingen De reissom wordt in 2 termijnen voldaan. Na ontvangst van bericht van inschrijving betaalt men een eerste termijn van f 300,- p.p. eventueel vermeerderd met de premie van de annuleringsverzekering van 50.- p.p. Het resterende bedrag dient uiterlijk per 1 januari 1980 in ons bezit, te zijn. Alle betalingen dient men te storten op girore kening 46 45 96 ten name van het instituut voor internationale excursies te Bergen (N.-H graag met duidelijke vermelding v de reis- en het deelnemersnummer Verantwoordelijkheid De verantwoordelijkheid voor de uitvoerii van de reizen berust ook nu weer bij h Instituut voor Internationale Excursies. Po bus 54 te Bergen (N.-H.). Eventuele correspondentie dient men red streeks aan dit adres te richten. De deeln mers wordt echter vriendelijk verzocht correspondentie tot het uiterste te beperki aangezien alle deelnemers tijdig uitvoeri informatie over de reis en alle daarmee v< band houdende zaken ontvangen. Wijzigingen moet het Instituut zich te all tijde voorbehouden. Plotselinge wijziging van het vliegtarief, die zich eventueel zoud voordoen in de periode voorafgaande aan reis. zullen aan de deelnemers worden do< berekend. Naast de Israëlreizen brengen wij ook graag de TROUW/INDONESIA reizen onder uw aandacht, die in het voorjaar van 1980 speci aal voor de lezers van de TROUW/Kwartet- bladen worden georganiseerd. Het program ma omvat drie reizen waarbij Sumatra, Java en Bali worden bezocht. De reizen vinden plaats in de periode mei/juli 1980. Deze maanden zijn uitstekend geschikt voor een reis door de Indonesische archipel. De TROUW/Indonesiareizen zijn volledig ver zorgd (alle maaltijden en excursies inbegre pen) en staan onder leiding van deskundige Nederlandse reisleiders, die Indonesia uit ervaring kennen. De vliegtrajecten Nederland-lndonesia wor den verzorgd door de KLM. terwijl in Indone sia zelf wordt gevlogen met lijndiensten van de Indonesische luchtvaartmaatschappij GARUDA Aan elke reis gaat een voorbereidingsbijeen komst in Nederland vooraf (ca. een maand voor vertrek) waar de deelnemers uitvoerig over de reis worden geïnformeerd. De deel nemers zijn op deze bijeenkomsten onze gast. Per reis worden maximaal 30 deelne mers ingeschreven. SUMATRA-JAVA-BALI REIS Reissom: 3990,- p.p. eerste dag: vliegreis Amsterdam-Singapore tweede dag: aankomst Singapore: aanslui tend transfer naar hotel voor overnach ting; derde dag: vlucht van Singapore naar Medan (Sumatra); na aankomst tocht per touring car door de Bataklanden van Brastagi via Siantar naar Prapat aan het Tobameer. vierde dag: hele dag op en aan het Toba meer; boottocht naar het eiland Samosir. vijfde dag: vrije dag te Prapat met volledige verzorging in het hotel. zesde dag: tocht per touringcar van Prapat naar Medan met onderweg bezoek aan plantages; vlucht van Medan naar Jakarta (Java) en aansluitend transfer naar uw hotel. zevende dag: stadsrondrit door Jakarta, achtste dag: tocht per touringcar van Jakarta naar Bandung met onderweg o.a. bezoek aan de wereldberoemde plantentuin van Bogor. negende dag: ochtendexcursie vanuit Ban dung naar de bekende vulkaan Tankuban Prahu waarvan we de krater kunnen be reiken; na de lunch in Lembang keren we terug naar Bandung, tiende dag: vrije dag in Bandung met volledi ge verzorging in het hotel; gelegenheid voor het bijwonen van een kerkdienst, elfde dag: tocht per trein van Bandung naar Jokjakarta. waar de deelnemers bij Indo nesische families zullen logeren, twaalfde dag: bezoek aan de beroemde Borobudur buiten Jokja in de ochtend en in de middag bezichtiging van het sultans- paleis in Jokja. Aansluitend bezoek aan de zilversmeden van Kotagédé. dertiende dag: vrije dag in Jokjakarta met volledige verzorging, veertiende dag: tocht per touringcar van Jokja over Oost-Java naar het prachtig gelegen Tretes. Onderweg bezoek aan het Prambanam tempelcomplex en Solo. vijftiende dag: dag ter vrije besteding in Tretes; in de namiddag transfer naar Su- rabaja en aansluitend vlucht naar Denpa sar op Bali, waar gelogeerd wordt in Sanur, direct aan zee. zestiende dag: excursie per touringcar over het eiland met bezoeken aan o.a. dans voorstelling en kunstenaarsdorpen (zil versmeden, houtbewerkers), zeventiende dag: dag ter vrije besteding op Bali met volledige verzorging. B£ achttiende dag: dag ter vrije besteding Bali met volledige verzorging; in de avo n wordt een ketchakdans bijgewoond, negentiende dag: in de loop van de mor<_ transfer naar de luchthaven van Denpai en vandaar vlucht naar Jakarta; aansl )t tend retourvlucht naar Amsterdam twintigste dag: aankomst op Schiphol, ein^ni van de reis. Reisbata: De reisdata zijn: 23 mei-11 juni 1980 6-25 juni 1980 20 juni-9 juli 1980 Wat is in de reissom inbegrepen? vliegreis per lijndienst van de KLM Garuda v volledige verzorging in goede middenklj se hotels (alle kamers met toilet en bad douche); in Jokjakarta te gast bij Indonesisc families (kamers eveneens met douche^ bad); alle tochten en excursies volgens pft gramma; entrees en bedieningsgelden; uitvoerige documentatie, waaronder rc^j, tebeschrijving; voorbereidingsbijeenkomst in Nederlai diensten van Nederlandse reisleiding; luchthavenbelastingen. Exclusief zijn de kosten van het visum (f 25.- p.p.). De behandeling van de visu»: aanvraag zal wel door ons worden verzorg Op het schitterende eiland Bali zullen al onze Indonesiagroepen enkele dagen verblijven. Annuleringsverzekering Voor deze Indonesiareizen kunt u via ons annuleringsverzekering afsluiten, waarin vens een afbrekingsvergoeding is begrep De premie van de verzekering bedraagt 3'/j van de reissom. Indien u een dergelijke zekering wenst, dan gelieve u dat te verri den op het aanmeldingsformulier. De polis j de bijbehorende nota ontvangt u dan 'egel met het bericht van inschrijving. Een reisvBl zekering kunt u eveneens via ons afsluité Daartoe zal op de voorbereidingsbijeenkorrj_ gelegenheid zijn. F Inentingen Voor een reis naar Indonesia zijn inentingf tegen pokken en cholera vereist. Wij advis' ren hiermee tijdig te beginnen. Voor eventu Ie verdere inentingen kunt u het beste overf plegen met uw huisarts. Verder dient uf1 beschikken over een paspoort dat nog half jaar na afloop van de reis geldig r zijn. Aanmeldingen Voor genoemde reizen kunt u zich uitsluite schriftelijk aanmelden met behulp van lhc hierbij afgedrukte aanmeldingsformuli Geeft u duidelijk aan op welke reis u wensf* te tekenen? Indien het formulier op personen van toepassing is. dienen beic het formulier te ondertekenen. De aanmeld gen worden behandeld in volgorde van bP1 nenkomst Iedere deelnemer/ster ontval persoonlijk bericht van inschrijving. G Betalingen hl De reissom wordt in drie termijnen volda :t Na ontvangst van bericht van inschrijv w betaalt u een eerste termijn van f 300.- f i< eventueel vermeerderd met de premie van n annuleringsverzekering. Drie maanden v et vertrek dient een tweede termijn van 50 1 p.p. te worden voldaan en het restorer gr bedrag uiterlijk één maand voor vertrek. betalingen dient men te storten op girore ning 46 45 96 ten name van het Instituut v Internationale Excursies te Bergen (N.-lhi met duidelijke vermelding van reis- en dyJ nemersnummer. Verantwoordelijk De verantwoordelijkheid voor de uit van de reizen naar Indonesia berust eens bij het Instituut voor Internationale cursies, Postbus 54 te Bergen (N.-H correspondentie dient men rechtstreeks dit adres te richten. Wijzigingen moet Instituut zich te allen tijde voorbehoui Plotselinge wijzigingen van het vliegtarief. zich eventueel zouden voordoen in de pe de voorafgaande aan de reis. zullen aan deelnemers worden doorberekend. De TROUW Jubileumcruise naar Genua, Napels, Palermo, Tunis, Malaga en Lissabon zal in 1980 niet worden herhaald. Wel kan men binnenkort de publikatie tegemoet zien van een TROUW/BOOTREIS 1980, die weer voornamelijk Israël tot reisdoel zal hebben, dit op zeer veelvuldig verzoek. AANMELDINGSFORMULIER TROUW/INDONESIAREIZEN 1980 Leeftijd Woonplaats en postcode: Naam medereizenda echtgenote/vriendin/vi Adres 4er man/vri Woonplaats en postcode meldt/melden zich aan voor de volgende Indonesians: Wenst u een annuleringsverzekering? Een eerste betaling van 300,- p.p. stort ik na ontvangst van bericht van inschrijvlni girorekening 46 45 96 ten name van het Instituut voor Internationale Excursies te Beit (N.-H.). Tevens verklaar ik aan de in het programma vermelde verplichtingen te zi voldoen. Datum. Handtekening: Handtekening event, tweede perst Inzenden aan het Instituut voor Internationale Excursies, Postbus 54,1860 AB BER< (N.-H). - K

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 16