CDA laakt uitspraak van Van der Klaauw eraad over opvolging Jïmancipatiekommissie 'Achter het Nieuws' terug op tv 'Wijziging in Zuid-Afrika beleid' Zuid-Afrika FAMILIEBERICHTEN «IOERDAG 27 SEPTEMBER 1979 TROUWKWARTET P 11 RH 15 S 13 a 17 december 'gat' in advisering ao™ i onze parlementsredactie wa N HAAG De ministerraad zal nog deze maand het sontwerp behandelen dat voorziet in een opvolging van de .u™ dige Emancipatiekommissie. Die commissie wordt op 17 mber opgeheven, na vijl jaar extern adviesorgaan te zijn est voor de regering. evol Staatssecretaris Kraaijeveld-Wou- ters van CRM heelt gisteren aan de vaste Kamercommissie voor emanci patiezaken bekend gemaakt, dat het wetsontwerp nu nog wordt bekeken door de Interdepartementale com missie voor welzijn. Daarna moet het nog langs de Raad van State. De staatssecretaris heeft er bij de Kamer op aangedrongen, het ontwerp met spoed te behandelen. Na 17 december zal er namelijk een gat vallen in de advisering over emancipatiezaken aan de regering. Deskundigen NEW YORK (ANP) Het CDA lijkt niet geheel gelukkig met wat het beschouwt als een koerswijziging in het Zuld-Afrlka- beleid van minister Van der Klaauw. Het meent dat deze tot stand is gekomen onder invloed van die velugel in de WD die meer begrip voor de opvattingen van de Zuidafrikaanse autoriteiten aan de dag legt dan in een groot gedeelte van het CDA bestaat. ing Life", een gezin in brons, als en in de strijd tegen de kernreac- De kunstenaar Kees Verkade kte tweehonderd van deze veer- :entimeter hoge plastiekjes, die oop zijn voor 1800 gulden per De opbrengst wordt gebruikt een campagne tegen de bouw kernreactoren. Verkade maakte plastiekjes exclusief voor de titing Haerlemsche Haerlemmer. Het is niet duidelijk, of de nieuwe onafhankelijke Adviesraad zal gaan bestaan uit deskundigen of uit vertegenwoordigsters van de vrou wenbeweging. De huidige Emancipa tiekommissie is er voorstander van, dat het dekkundigen zullen zijn. om dat de vrouwen voor een groot deel nog ongeorganiseerd zijn en derhalve nooit representatief kunnen zijn in een democratisch gekozen orgaan. Ook de progressieve partijen delen dat standpunt, terwijl CDA en VVD zich daar nog niet duidelijk over uit gelaten hebben. Ook de staatssecre taris was summier in haar uitla tingen. Mevrouw Schaapman van de Partij van de Arbeid heeft er bij de staatsse cretaris op aangedrongen, maatrege len te nemen tegen het eventueel verdwijnen van de commissie „vrou wenarbeid" in de SER (Sociaal-Eco nomische Raad). Geruchten van de laatste tijd wijzen erop. dat die com missie dreigt te verdwijnen. Mevrouw Kraaijeveld zal hierover contact op nemen met de bewindslieden van so ciale zaken. Amsterdamse brandweerlieden leggen de slangen uit om de brand in de ontplofte tank te blussen. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Bij een explosie in een met stookolie gevulde tank in Amsterdam is gisteren vrijwel zeker een monteur om het leven gekomen. Een 44-jarige collega uit Lelystad werd met brandwonden in een zie kenhuis opgenomen. Het ongeluk ge beurde op een fabrieksterrein in het westelijk havengebied van de hoofd stad. Duikers van de brandweer hebben Monteur vermoedelijk bij explosie gedood gisteren tevergeefs naar de man ge zocht, die sinds het begin van de explosie werd vermist. De politie ver moedt. dat de monteur de ontploffing en de daarop volgende steekvlam niet heeft overleefd. De twee mannen waren met snijbran ders aan het werk op het dak van de tank toen deze ontplofte. De brand die daarop volgde had de brandweer snel onder controle. Enkele omliggen de tanks werden geruime tijd natge- houden uit vrees voor verdere explo sies. Het werken met snijbranders op de tank was volgens de politie „niet door voorschriften gedekt" en waarschijn lijk de oorzaak van het ongeluk. HILVERSUM (ANP) - Waarschijn lijk in november van dit jaar zal de naam „Vara-Visie" verdwijnen en zal de actualiteitenrubriek van de VA- .RA-televisie weer zoals vroeger „Ach ter het nieuws" gaan heten. Dat is althans het plan van een kerngroep binnen de VARA-televisiedienst. Daarmee is dan definitief een einde gekomen aan het experiment VARA- Visie, dat ongeveer twee jaar geleden begon. Binnen Vara-Visie werden toen de rubrieken „Achter het nieuws". ..Koning Klant" en „Om budsman" ondergebracht. Ook werd het programma aanvankelijk gepre senteerd in een eigen decor. Dat decor sneuvelde het eerst. Toen daarna ook Koning Klant en het Om budsman-programma weer een eigen leven gingen leiden bleef er eigenlijk geen basis meer over voor de naam Vara-Visie. Gualthrie van Weezel, van de in New York zijnde Kamerleden de enige die lid is van de vaste commissie voor buitenlandse zaken, merkte op dat de gehele passage over Zuid-Afrika in de rede die minister Van der Klaauw gisteren in de assemblee van de vol kerenorganisatie uitsprak „een libe rale sfeer" ademt, waarin de lijn-Bol- kenstein te herkennen valt." In de vorige week gepubliceerde toe lichting op zijn begroting-1980 ver klaarde minister Van der Klaauw dat wat zuidelijk Afrika betreft interna tionale vrede en veiligheid „in het geding zijn", maar gisteren in de Ver enigde Naties vermeed hij deze woor den zorgvuldig. Dit is daarom van belang, omdat de veiligheidsraad van de Verenigde Naties slechts voor alle landen bindende sancties tegen een land kan opleggen wanneer er sprake is van „een bedreiging van internatio nale vrede en veiligheid." Hoewel de onderhandelingen tussen vijf westelijke leden van de veilig heidsraad en Zuid-Afrika over Nami bië nauwelijks voortgang maken, be perkte minister Van der Klaauw zich wat deze vroegere kolonie betreft tot de uitspraak dat het Zuidafrikaanse bestuur „moet worden beëindigd", en EINDHOVEN (ANP) De 52-jarige mevrouw M. van Camp uit Eindho ven is om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op de kruising Bos- dijk-Barrierweg in Eindhoven. De auto waarin zij zat werd aangereden door een laadschop. Haar man. die aan het stuur zat, en de bestuurder van de laadschop raakten niet ge wond. Een van de bestuurders moet door het rode licht zijn gereden. dat „het democratische proces naar onafhankelijkheid onder internatio nale controle onverminderd moet worden voortgezet en voltooid." Vervolg van pagina I was tegen afschaffing van deze wet ten. De woordvoerder van de opposi tie. Dave Dalling, zei dat „voor de eerste maal in 30 jaar de regering het Juiste pad lijkt te nemen". Hij hoopte dat de twee wetten, die meer ellende hadden veroorzaakt dan de meeste andere wetten en schade hadden toe gebracht aan de naam van Zuid-Afri ka in het buitenland, spoedig zouden worden afgeschaft. De moderator van de Nederduits ge reformeerde kerk, dr Evert Kleyn- hans verklaarde dat de kerk „tame lijk sterk" tegen de veranderingen zou zijn. Sedert 1950 zijn meer dan 15.000 men sen vervolgd vanwege de onzedelijk- heidswet. Velen kregen gevangenis straf en werden in het openbaar ver nederd. De onzedelijkheldswet heeft gezorgd voor zelfmoorden, gebroken families, schande, verloren banen. Mensen van een verschillend ras, die op elkaar verliefd worden of intieme omgang met elkaar hadden moesten een nieuw leven beginnen in een an der land. In de jaren zeventig werden gemiddeld duizend mensen per jaar veroordeeld, omdat ze seks bedreven over de kleurgrens. Op het ogenblik is dit aantal tot een paar honderd per jaar gedaald een aanwijzing dat de regering het aantal vervolgingen ver minderde. gunnen van maandag tot en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19. 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Öp zondagavond is dit alleen mogelijk van 18 00-20 00 uur (e oma en opa Koster harte gefeliciteerd. Kinderen en kleinkinderen. lelijk gefeliciteerd Oma Lodder ^nt nu 67 jaar, dat God !>g lang mag sparen is tens van uw kleinkin- h Ad, Els. Leo Jarco, Nico, Leo, Maria, Leendert. Jacob en Elisabeth. iemorgen Oma en Haasnoot elijk Gefeliciteerd jullie 40-jarige Brui- Lieve Beppe Bouma uit Elburg, hartelijk gefe liciteerd met uw ver jaardag. De kleinkinderen Op 24 september 1979 is te Zeist op 90-jarige leeftijd overleden Ds. A. B. W. M. Kok die onze gemeente van juli 1947 tot mei 1956 heeft gediend. De raad van de Gereformeerde kerk te Zaltbommel. Met grote droefheid geven wij U kennis van het plotseling overlijden van mijn zorgzame man, onze geliefde vader en grootvader Fokke Sterenberg ridder in de Orde van Oranje Nassau op de leeftijd van 70 jaar. Vlaardingen: G. M. Sterenberg-den Hartog Bolsward: J. F. Sterenberg M. M. Sterenberg-v.d. Roest Annemieke Harm-Jan Hilversum: J. G. M. Sterenberg Vlaardingen, 23 september 1979 Schiedamseweg 143. Overeenkomstig de wens van de overledene heeft de bijzetting in het familiegraf in stilte plaatsgevonden. ..Gij hebt mijn ziel beveiligd voor de dood". )p 23 september 1979 overleed in haar Heer en leiland, onze liefste Moeder, Oma en Oma- )ma Tjitske de Bos weduwe van Lammert Kuil lij is 91 jaar geworden. Bolsward: B. de Bos Kuil-te Velde Grootebroek: Trees en Eit Hans-Hanneke Amersfoort: Rudolf en Ankh Minse Jan-Dreves Zwijndrecht: Greet en Paul Guido-Rody-F rank Wageningen: A. H. Ie Grand-Kuil Enschede: Jan en Hetje Aafje-MariLou- Maaike-Jannes Kesteren: Tjits en Hans Nienke Zetten: Dooks en Truus Amsterdam: H Zilver Rupe-Kuil W. M". Zilver Rupe Amsterdam: Thera en Tom Henriëtte-Bas Bussum Bert en Lya Bennekom: J S E. Ris-Kuil J Ris Doslerbeek. De „Hemelse Berg" Eórrespondentie-adres: nmandeursweg 7. 6721 TW Bennekom. 'ereenkomstig haar wens heeft de begrafe- 6 in stilte plaatsgehad bij het kerkje in Door- kerth/Heelsum. *6 september 1979. God nam Zondag voor ons onverwachts tot Zich onze onvergetelijke broer, zwager en oom Fokke Sterenberg op de leeftijd van 70 jaar Meppel: H. J. Sterenberg J. A. Sterenberg-v. Veen Meppel: A. Sterenberg-Akse Den Haag: T. I. E. Wentzel-Sterenberg P. Wentzel Wassenaar: I. E. Sterenberg Zwolle: T. Dirkse v.d. Brug neven en nichten Meppel 23 sept. 1979. „De Heer is mijn herder". Gezang 184 Heden nam de Here na een kortstondige ziekte, nog onverwacht uit ons midden weg onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Marrigje Anna Elisabeth Overweg-Goudriaan weduwe van H. Overweg, op de leeftijd van 74 jaar. Ermelo: G. S. du Bois-Nagelhout J. du Bois klein- en achterkleinkinderen. Apeldoorn, 24 september 1979 Hogeweg 20 Corr.adres: Gelreweg 11, Ermelo Geen bezoek aan huis, geen bloemen. De overledene is opgebaard in het rouwcen- trum van de Monuta Stichting, Loolaan 67, Apeldoorn, waar vrijdag a.s. gelegenheid is tot condoleren van 18.45-19.30 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben zater dag 29 september om 11.00 uur op de algemene begraafplaats „Heidehof" te Ugchelen (Apel doorn). Vertrek vanaf Loolaan 67 om 10.30 uur. Het gemeentebestuur van Meerkerk maakt tot zijn leedwezen bekend, dat nog onverwacht op de leeftijd van 80 jaar is overleden Gobel Willemse ereburger en oud-wethouder van Meerkerk drager van een onderscheiding in de Orde van Oranje-Nassau. Met veel dankbaarheid zullen wij ons hem herinneren. Meerkerk. 27 september 1979 Het gemeentebestuur. De burgemeester, T. den Breejen De secretaris, E. van Dijk Vanavond om 20.00 uur wordt er te zijner nagedachtenis een spoedeisende openbare raadsvergadering gehouden. In Jezus ontslapen onze zwager Pieter van der Bent weduwnaar van Grietje v.d. Hoogt „Hij is verlost. God heeft hem welgedaan." Amsterdam 23 september 1979 Ede: H. Breekveldt A. Breekveldt-v.d. Hoogt Hillegom: W. J. v. Aalst J. A. v. Aalst-v.d. Hoogt Eibergen: A. G. de Koning-v.d. Hoogt Oshawa (Canada): C. Aaij A. Aaij-v.d. Hoogt. Op Zijn tijd heeft God tot Zich genomen onze lieve zus en tante Marrigje Anna Elisabeth Overweg-Goudriaan oud 74 jaar. Rijnsburg: Fam. L. J. Goudriaan Ermelo: Fam. J. P. Goudriaan Oudewater: Fam. A. Goudriaan Woerden: Fam. K. Goudriaan Oudewater: Fam. J. A. Goudriaan De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag 29 september a.s. 's morgens 11.00 uur op de begraafplaats „Heidehof" te Ugchelen (gem. Apeldoorn). Correspondentie-adres J. du Bois, Gelreweg 11, Ermelo. Zo ik niet had geloofd, dat in dit leven mijn ziel Gods gunst en hulp genieten zou, mijn God. waar was mijn hoop, mijn moed gebleven? Ik was vergaan in al mijn smart en rouw. Wacht op den Heer, godvruchte schaar, houd moed! Hij is getrouw, de bron van alle goed. Zo daalt zijn kracht op u in zwakheid neer. Wacht dan, ja wacht, verlaat u op den Heer! (Ps. 27 7) Op zondag 23 sept. ging naar zijn Heer. onze broer en zwager Heijme van Wijk De Lier: F. A. Voskamp N. Voskamp v. Wijk Asperen: J. v.d. Schaft G. G. v.d. Schaft v. Wijk Zwolle: J. v. Wijk A. v. Wijk v.d. Engel 23 sept 1979. „Het is volbracht aan 't kruis" Dankbaar voor de liefde die hij ons gaf, delen wij u mede, dat God tot Zich heeft genomen onze lieve zorgzame man, vader en opa Jacobus Cornells Kruijswijk In de gezegende ouderdom van 92 jaar. M. C. Kruijswijk-Maat kinderen en kleinkinderen. Uithoorn. 25 september 1979 Amsteldijk Noord 28 De teraardebestelling zal D.V. plaatsvinden zaterdag 29 september a.s. om 11.30 uur op de nieuwe algemene begraafplaats aan de Noord dammerweg te Uithoorn. Thuis geen bezoek. De overledene is opge baard in de rouwkamer van het Bejaardencen trum ,,'t Kloosterhof" te Aalsmeer. Gelegen heid tot condoleren aldaar vrijdag van 19.00- 20.00 uur ingang Gerberastraat 2 en na de begrafenis in de aula. Want indien gij met uw mond belijdt, dat Jezus Heer is, en met uw hart ge looft, dat God Hem uit de doden heeft opgewekt, zult gij behouden worden. Rom. 10 9 Rustig heengegaan naar zijn Heer en Heiland mijn lieve man, onze zeer zorgzame vader, allerliefste en onvergetelijke grootvader Abraham Brinkman in de gezegende ouderdom van 83 jaar. G. W. Brinkman-Wilbrink U. A. Th. Brinkman J. A. Brinkman-Boomsma Hermine Anne-Marie Sandra Amsterdam, 24 september 1979 Hobbemakdade 112 De gedachtenisdienst zal gehouden worden op zaterdag 29 september om 11.30 uur in het kerkelijk centrum „Open Hof" Leliestraat 49 te Kampen, met aansluitend begrafenis in het familiegraf. Na afloop gelegenheid tot condoleren in de „Open Hof". Laat mij o Heer mijn leven in Uw Handen leggen en leer mij telkens weer Uw wil geschiedezeggen. In vol vertrouwen op zijn Heer en Heiland is van ons heengegaan onze innig geliefde vader en opa Klaas Hofsteenge sinds 14 april j.l. weduwn. van J. B. Eldering, op de leeftijd van 55 jaar. Grootegast. 23 september 1979. Hoofdstraat 139. Grootegast: Jan en Pietie Klara en Nanne Siep en Bineke Drijber: Klaas en Wimmie Dublin: Johan en Gerry en kleinkinderen. De begrafenis vindt plaats op vrijdag 28 sep tember a.s De rouwdienst wordt gehouden om 14.00 uur in de Goede Herderkerk te Grootegast. Gelegenheid te condoleren vanaf 13.30 uur in de consistorie. Na een ernstige ziekte is op 24 september vrij plotseling overleden, onze lieve zoon, broer, zwager en oom Jan Blijleven echtgenoot van A. M. van der Torre op de leeftijd van 50 jaar. De Heere God sterke zijn vrouw Ank en zoon Walther in dit zware verlies. Pijnacker. F. Blijleven P. J. Blijleven-Weerheim Berkel en Rodenrijs: C. van Herk A. van Herk-Blijleven Pijnacker: A. Lamens M. Lamens-Blijleven Pijnacker: H. Mosterd W. Mosterd-Blijleven Den Hoorn: J. Saarloos C. A. Saarloos-Blijleven Bergschenhoek: A. van Lienden A. van Lienden-Blijleven Delfgauw: A. A. Blijleven A. Blijleven-Verboom Berkel en Rodenrijs: H. M. van Lienden A. H. van Lienden-Blijleven Pijnacker: A. Blijleven O. M. Blijleven-van Lienden Neven en nichten. Rotterdam, 24 september 1979. Adres: Christoffelkruid 9 Rotterdam. Met leedwezen geven wij kennis dat na een langdurige ziekte van ons is heengegaan, onze geliefde behuwd-zoon, zwager en oom Jan Blijleven op de leeftijd van 50 jaar. Berkel en Rodenrijs: M. J. van der Torre-Kardol Berkel en Rodenrijs: A. G. van der Torre A. van der Torre-van der Slik Nieuwerkerk a/d IJssel: G. van der Torre W. C. van der Torre- van den Bogerd Berkel en Rodenrijs: W, A. van der Torre A. van der Torre-van Dorp Rotterdam: J. M. van der Torre M. J. van der Torre-Jonker Bathmen: A. C. van der Torre C. van der Torre-Ravenek Aalsmeer: Anth. van der Torre W. van der Torre-van Leeuwen Neven en nichten. Rotterdam, 24 september 1979 Corr.adres: Christoffelkruid 9, Rotterdam. In plaats van kaarten Voor de grote belangstelling en het medeleven, die wij in welke vorm dan ook, hebben onder vonden na het overlijden van mijn vrouw, lieve moeder en oma Huibertje Verboon-Vreugdenhil willen wij u hartelijk danken. Uit aller naam: A. Verboon Rijswijk (Z.H.). september 1979 Delftweg 79.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 15