Voorlichtingscampagne over invoering van Fries Nederland moet op de bres staan voor armen FAMILIEBERICHTEN VRIJDAG 4 MEI 1979 TROUW/KWARTET P 10 - RHS 11 Kunnen van maandag lot en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dit aHeen mogeii|k van t8 00-20 00 uur Goede morgen vader Blijdorp en hartelijk gefeliciteerd met uw 90STE VER JAARDAG door uw kin deren. kleinkinderen en achterkleinkinderen Lelypark 1. Wienngerwerf 4 mei 1979 1929 14 mei 1979 Vertrouw op de Here met uw ganse hart en steun op uw verstand niet. Ken Hem in al uw wegen en Hij zal uw paden recht maken. Spr. 3: 5 en 6 Met deze tekst werd 50 jaar geleden het huwelijk ingezegend van onze lieve ouders, groot- en over grootouders L. Rekker J. Rekker-Feenstra Dankbaar en blij hopen wij op D.V. 14 mei a.s. dit gouden jubileum samen met hen te vieren. Iedereen die hen daarmee wil feliciteren, is van harte welkom pp maandag 14 mei van 16.30-18.00 u in zaal Marana- thakerk. Sparrenlaan te Ermelo. Hun dankbare kinderen klein- en achterkleinkinderen. Mei 1979 dr v. Dalelaan 32 3851 J.B. Ermelo „Eens, als de bazuinen klinken" Gezang 300 Na een werkzaam leven heeft de Heere plotse ling thuis gehaald mijn innig geliefde man onze lieve zorgzame pappa en opa Siebren de Jong op de leeftijd van 57 jaar. Zuidlaren: B. de Jong-Post Splunter Werkendam: Henny Harkema-de Jong Riemer Harkema Ivar Ramon Zuidlaren: Sigrid de Jong Lilian de Jong 9477 SH Zuidlaren. 2 mei 1979 Esdoornlaan 20 De overledene is opgebaard in de aula aan de Zuiderstraat 2A te Zuidlaren. Rouwbezoek zaterdag 5 mei a.s. van 18.30-19.30 uur. Een dienst van woord en gebed zal gehouden worden op maandag 7 mei a.s. om 14.15 uur in de Gereformeerde Kerk, Parklaan 2 te Zaan dijk, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Zaandijk. Na de plechtigheid is er gelegenheid de familie te condoleren in voornoemd gebouw. Geen bloemen. Geen toespraken. 1929 1979 Op 8 mei zijn onze lieve ouders en oma en opa Y. Schotanus en A. Schotanus-Dijkstra 30 jaar getrouwd. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Hilly, Nico. Anneke Klaas. Corrie, Ellen. Yke. Jack Marijke. Andriet. Anneke. Willem. Marieke Nelly, Piet. Lianne, Cees Piet Jan. Anneke. Judith. Marko Roel. Ada. Iris. Duinlaan 6 2121 CB Bennebroek. Als u onze ouders wilt gelukwensen is daartoe gele genheid op vrijdag 11 mei van 17.00 tot 18.30 uur in Het Trefpunt. Rijksstraatweg 87 te Bennebroek (in gang achter de Gereformeerde Kerk). Opgenomen in het Koninkrijk van de Heer mijn geliefde schoonzoon, onze fijne zwager en oom Siebren de Jong oud 57 jaar. Echtgenoot van Baukje de Jong-Post Splunter Zuidlaren 2 mei 1979 Esdoornlaan 20. Amstelveen: H. Post Plunter-Bertram Hoogland: A. Post Splunter Tj. Post Splunter-Elsinga Amstelveen: D. G. B. Tolsma-Post Splunter A. Tolsma Amstelveen: W. J. Tolsma-Post Splunter G. Tolsma Amstelveen: N. Post Splunter Neven en nichten 1929 IN PLAATS VAN KAARTEN 1979 Als de Here het wil herdenken wij met onze ouders L. Ven Inga en A. Veninga-KUnker op donderdag 17 mei dat zij vijftig jaren geleden getrouwd zijn. Als u hen persoonlijk wilt feliciteren bent u van harte welkom op hun receptie in hotel Het Wapen van Drenthe te Roden van 7.00-8.30 uur 's avonds. Chris en Menno Alie en Lammert Minie en Piet Jan Joop en AnneMargreeth Kanaalstraat 29 Roden In Jezus is ontslapen onze lieve vader. opa. broer en zwager Pleter Wapenaar weduwnaar van Gerritje de Ronde op de gezegende leeftijd van 91 jaar. A. Wapenaar A. M. Wapenaar-van der Velden J Wapenaar A. Wapenaar-Maat P Wapenaar M. Wapenaar-Schruijer F Wapenaar H. A. Wapenaar-Verboon kleinkinderen, achterkleinkinderen en verdere familie Vlaardingen. 3 mei 1979 Correspondentie-adres: A. Wapenaar. Es- doorndreef 23. 3137 BJ Vlaardingen Gelegenheid tot condoleren zaterdagavond a s. van 7 tot 8 uur in de aula van de Marnixflat. Marnixlaan 19. Vlaardingen De begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats ..Holy", Olmendreef. Vlaardin gen op dinsdag 8 mei. Voorafgaande aan de teraardebestelling zal daar in de aula een dienst van woord en gebed worden gehouden om 2.15 uur n.m. In Jezus ontslapen onze lieve man. vader, grootvader en zwager Hendrik Rudolph Hofs op de leeftijd van 91 jaar. ,Jk ben de opstanding en het le ven, wie in Mi; gelooft, zal leven ook al is hij gestorven Joh 11:25 Aalten: J. W. Hofs-Lensink H Hofs J. B. Hofs-Stokking André, Gerwin, Hendrien Dirksland W J. E. Hofs P. Hofs-de Bruijne Henrik-Willem Aalten: G. J. W. Hofs A. B. Hofs-Klein Entink Joanne. Hanneke G W. Lensink. Aalten. 2 mei 1979 Brakenweg 3 De rouwdienst wordt gehouden op zaterdag 5 mei om 10.30 uur in het Uitvaartcentrum, Ro- miencndiek 2A. waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats „Berkenhove". Zij. die de overledene de laatste eer willen bewijzen, worden hierbij uitgenodigd. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis. Aandeelhouders en medewerkers van Nescos Scheepsbouwcombinatie B.V. geven met ont steltenis kennis van het plotseling overlijden van hun directeur, de heer S. de Jong Zijn werklust en inzet inspireerde allen. B.V. v.h. Scheepswerven Gebr. van Diepen L. Lussenburg A. Jonker Ina Poelstra Ineke Spakman Groningen, 2 mei 1979 Bodewes' Scheepswerven B.V. E. J. Smit en Zoon's Scheepswerven B.V. Bestuur en leden van de scheepsbouwvereni- ging „Hoogezand" geven diep geschokt kennis van het plotseling overlijden van hun secreta ris, de heer S. de Jong Wij verliezen in hem een actief en integer bestuurder. Groningen, 2 mei 1979 Vijf maanden na het heengaan van zijn vrouw, is nu ook in Gods hoede geborgen, onze lieve broer, zwager en oom Hendrikus Jansen op de leeftijd van 82 jaar. Uit aller naam: L. Pape Apeldoorn, 2 mei 1979 Billitonlaan 33 Corr.adres: C. de Vos van Steenwijklaan 31 7942 XN Meppel Geen bezoek aan huis. Gelegenheid tot condoleren zaterdag a.s. van 18.45-19.30 uur in het rouwcentrum van de Monuta Stichting. Loolaan 67 te Apeldoorn. De teraardebestelling zal plaatshebben maan dag 7 mei om 14.00 uur op de algemene be graafplaats „Heidehof" te Ugchelen (Apel doorn). Vertrek vanaf bovengenoemd rouwcentrum om 13.30 uur. De Here bewaart de eenvoudigen; ik was verzwakt, maar Hij heeft mij verlost. Psalm 116:6 Na een langdurig en geduldig gedragen lijden ging van ons heen mijn geliefde man, onze vader en grootvader Aart Groene we j op de leeftijd van 60 jaar. Uit aller naam: A. Groeneweg-Rottiné 1182 SC Amstelveen. 2 mei 1979 Oude Karselaan 70 Geen bezoek aan huis. Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleantiebezoek vrijdag avond van 7-8 uur in het Uitvaartcentrum Bouwcns. Startbaan 7 hoek Van der Hooplaan. Amstelveen-zuid De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag 5 mei om 11 uur op de begraafplaats „Zorgvlied" aan de Amsteldijk te Amsterdam. Vertrek van Oude Karselaan 70 ongeveer 10.30 uur. Enige en Algemene kennisgeving. Tot onze grote droefheid ging van ons heen mijn goede vrouw en onze lieve moeder, schoonmoeder en oma Vlctorine Florentine Henriëtte Eugenie Brouwer geboren op 26 mei 1896 te Langowan (N.O.I) overleden op 29 april 1979 te Den Haag echtgenote van H. Rose Den Haag: H Rose S. van Zeeland-Rose Sydney (Australië): A. Rose W. L. Bronneberg-Rose De Meern: V. F. H. E. van der Lely-Rose G. van der Lely Paramaribo (Suriname): J. H. J. Rose klein- en achterkleinkinderen Den Haag. 3 mei 1979. Isabellaland 892. Wij hebben haar vandaag op haar laatste gang vergezeld. ..Welzalig de vrome die wandelt in het licht door Christus de doodslaap ont rezen." Na het uitspreken van deze woorden in de herdenkingsdienst op 2 mei 1979 in de Jeruza- lemkerk te Amsterdam werd dit Waarheid voor mijn zeer geliefde man en onze zorgzame vader en opa Evert van Berkum op de leeftijd van 73 jaar. J. A. van Berkum-Hageman Sjoek, Jan. Arnold, Ewout en Trudy Frits, Marri, Frank en Mark Joop. Ineke, Annemarie en Ramon. Amsterdam. 2 mei 1979 Admiraal de Ruyterweg 276' Thuis geen bezoek. Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleantiebezoek zaterdag avond van 7-8 uur in het gebouw van de Protestantse Coöperatieve Begrafenisvereni ging PCB u.a., Vondelstraat 101. De rouwdienst zal worden gehouden maandag 7 mei om 11.45 uur in de Jeruzalemkerk. Jan Mayenplein. Amsterdam-W, waarna de begra fenis om 13.00 uur zal plaatsvinden op de begraafplaats te Sloterdijk. Tevens gelegenheid tot condoleren na de be grafenis in het verenigingsgebouw achter de Petruskerk. ..De Rede lag al klaar" In Zijn ondoorgrondelijke wijsheid heeft God tot Zich genomen onze lieve en zorgzame broer en zwager Evert van Berkum F. J. Wassenaar-van Berkum C. Hageman-Kröber H. L. F. de Ridder-Hageman Hanna Keijzer-Hageman D. Hageman G. Hageman-Hey Amsterdam. 2 mei 1979 ..Geeft de Heere de eer Zijns Naams." Ps. 96 8A De Kerkeraad van de Herv. Jeruzalemkerkge- meente te Amsterdam geeft met ontroering kennis van het plotseling overlijden van zijn ambtsbroeder. E. van Berkum De begrafenis zal D.V. plaatsvinden maandag 7 mei 1979 tegen 13.00 uur op de Herv. Begraaf plaats Sloterdijk. Sp&arndammerdijk (Asd.- W.) Daaraan voorafgaande vindt om 11.45 uur een dienst plaats in de Jeruzalemkerk. Jan Mayen- straat. Amsterdam-W. Namens de Kerkeraad: Ds. W. G. J. van der Sluys, praeses E. J. Moonen. scriba. „de schaduw gaat voorbij. Uw dag breekt aan." Op donderdag 3 mei is onze lieve moeder., groot- en overgrootmoeder Clasina Boot sedert 30 april 1942 weduwe van G. Koning. in de ouderdom van 92 jaar van ons heenge gaan. Alphen a.d. Rijn: P. Koning E. J. Koning-van Arkel Weesp: J. Koning A. M. W. Koning-Mak Noordwijk aan Zee: E. M. Boot-Koning klein- en achterkleinkinderen Zoeterwoude. 3 mei 1979 Hoge Rijndijk 1. Aan huis geen bezoek, geen bloemen. De begrafenis zal plaatsvinden maandag 7 mei a.s. te 15.00 uur op de Algemene begraafplaats aan de Hoogmadeseweg te Leiderdorp. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de aula van de begraafplaats. Nog onverwacht werd vanuit ons midden weggenomen onze zorgzame vader en groot vader Gijsbertus Klandermans weduwnaar van Anna Kamp op de leeftijd van 83 jaar. Schiedam: E. G. Visser-Klandermans W. Visser Geervliet: Aat en Betty Visser-De Waard Maasdam: Anneke en Luc Kienhuis-Visser Rotterdam. 2 mei 1979. „Jan Meertenshuis", van Langendonckstraat 51. Corresp.adres: Delflandseweg 130, 3119 XC Schiedam Geen bezoek Geen bloemen De bijzetting in het familiegraf op de begraaf plaats Oud-Kralingen" aan de Kralingseweg 334 zal plaatsvinden maandag 7 mei ca. 11.20 uur. Onze lieve en onvergetelijke moeder-groot moeder en overgrootmoeder Johanna Wilhelmina Weijkman-Grootendorst is op 3 mei zacht en vredig ontslapen. Zij is 86 jaar geworden. „De Heer is haar Herder" Gouda: C. P. Weijkman Waddinxveen: J. W. Wagensveld-Weijkman J. J. Wagensveld Rijswijk (Z.H.): L M. A. E. van de Beld-Weijkman L G. van de Beid Waddinxveen: E. B. Slob-Weijkman Arnhem: F. J. C. Weijkman Harderwijk: A. E. Dirksen-Weijkman H. J. Dirksen Klein- en achterkleinkinderen Waddinxveen. 3 mei 1979 Correspondentieadres: Noordkade 199, Waddinxveen Moeder wordt begraven vanuit ..Rouwcen-f trum van Tellingen", Jafferstraat 1 te Zeist. De begrafenis zal plaats hebben te Zeist, op de{ Algemene Begraafplaats maandag 7 mei a.s. Hieraan voorafgaande zal om 14.00 uur eenj rouwdienst gehouden worden in de aula vanf de begraafplaats. Gelegenheid tot condoleren aldaar na afloopt van de plechtigheid. Vertrek van het rouwcen-* trum om 13.40 uur. Van het concert des levens krijgt niemand een program Heden riep God tot Zich onze lieve moeder erf oma Ariaantje Dedert weduwe van Job Jansen op de leeftijd van 76 jaar. Amersfoort: Rie Mastenbroek-Jansen Leen Mastenbroek Job Lies f Huizen (N.H.): Wim Jansen Pernis: Job Jansen Jopie Jansen-van Bennekum I Job Pernis, 2 mei 1979. Nieuwedijk 21 b. Gelegenheid tot condoleren vrijdagavond var? 7.00 tot 9.00 uur aan de Nieuwedijk 21a, Pernis^ De bijzetting in het familiegraf zal plaatsheb^ ben zaterdag 5 mei a.s. op de algemene be graafplaats te Pernis. Vertrek vanaf het woon? huis om 9.45 uur. I Na de begrafenisplechtigheid is in het Gerefor^ meerd Jeugdgebouw, Burgemeester van Es! straat 34, gelegenheid de familie te condolerenf Van onze parlementsredactle DEN HAAG Staatssecretaris Hennes van onderwijs heelt gisteren het startsein gegeven voor een voorlichtingscampag ne over de verplichte invoering van het vak Fries op de lagere scholen ln Friesland. Het vak, dat een uur per week gegeven zal worden, zal op 1 augustus volgend jaar worden ingevoerd. Op het ogenblik wordt al op bijna driekwart van de Friese lagere scho len Fries onderwezen. De verplichte Invoering ls mogelijk geworden door een wetswijziging en voorbereid door de centrale commissie Fries. Deze commissie zal het komend Jaar pro beren eventuele onduidelijkheden en misverstanden weg te nemen aan de hand van Intensieve voorlichting, al dus de tweede voorzitter van de com missie. P. W. Pietersen. Staatssecretaris Hermes herinnerde eraan dat er Inmiddels een tweede commissie ls Ingesteld die de Invoe ring van het Fries voor het buitenge woon onderwijs gaat bekijken. Staatssecretaris De Jong zal boven dien binnenkort een derde commissie installeren die het voortgezet onder wijs voor haar rekening neemt. Volgens Pietersen hebben de scholen alle vrijheid om het vak Fries te inter preteren zoals ze willen. Een dorps school ln een Friese gemeenschap zal in het onderwijs van het Fries verder kunnen gaan dan een school ln een stad. meende hij. HIJ verwachtte overigens weinig moeilijkheden met kinderen die uit andere provincies afkomstig zijn en ln Friesland komen wonen. Ook al zouden die kinderen ln de vijfde klas van een Friese school terecht komen, dan levert het zich eigen maken van de Friese taal weinig moeilijkheden op; dat leert de praktijk, aldus Pie tersen. Staatssecretaris Hermes, die van Pie tersen een Fries leesplankje kreeg aangeboden, zei dat de Friezen, als culturele minderheid, nu een volledi ge mogelijkheid hebben hun taal en cultuur ln het schoolleven te integre ren. „Een Ideaal waarvan ik het over nemen door andere culturele minder heden ln ons land van harte steun", aldus de staatssecretaris. Pietersen haakte daarop ln met de mededeling dat hij al is benaderd door het In spraakorgaan Zuid-Molukkers met de bedoeling tot een soortgelijk plan te komen. Hermes zei dat er voor de onderwijs krachten aanvullende cursussen zijn gemaakt om het vak Fries te kunnen geven. Tegen de tijd dat het vak verplicht wordt ingevoerd, zullen on geveer 1500 leerkrachten deze cursus sen gevolgd hebben. Het totaal aan tal leerkrachten dat de Friese taal zal onderwijzen, verwachtte hij zal oplo pen tot zo'n 2000. De voorlichtingscampagne die giste ren van start ging, zal zich ondermeer richten op de ouders van leerlingen van Friese scholen. Er zullen pro gramma's worden opgezet voor ouderavonden en per autobus zal het nodige voorlichtingsmateriaal wor den verspreid. De actie zal op 29 april volgend Jaar worden afgesloten. Staatssecretaris Hermes laat het Friese leesplankje zien Van onze parlementsredactle DEN HAAG Zoals het er nu uitziet zal de vijfde conferentie van de Verenigde Naties inzake handel en ontwikkeling (Unctad) te weinig opleveren om de positie van de armsten in de derde wereld te verbeteren. Daarom moet de Nederlandse regering op deze conferentie gaan pleiten voor een bredere aanpak van het ontwikkelingsvraagstuk, waarbij de lotsver betering van de armen voorop moet staan. Dit ls vrij vertaald een van de aanbevelingen van de Nationale ad viesraad voor ontwikkelingssamen werking. die gisteren zijn advies ter tafel bracht voor de vijfde Unctad conferenUe. Deze wordt van 7 mei tot 1 juni gehouden in Manila. Waar het volgens de raad om gaat ls het scheppen van een „nieuw denk raam": een nieuwe mternaUonale orde voor lotsverbetering van de ar men. Vanuit die benadering moeten volgens de raad de resultaten van de onderhandelingen tussen arme en rij ke landen worden beoordeeld. De raad vindt dat Nederland moet aansporen tot een kritische bezinning op de rol van het Internationaal Mo netair Fonds en van de Unctad zelf. Daarnaast moet ook speciale aan dacht worden besteed aan de Vere nigde Naties en de gespecialiseerde organisaties die daarvan deel uitma ken. De rol van deze organisaties moet volgens de raad worden ver sterkt om de problemen van armoede en ongelijkheid op te lossen. De raad verwijst verder naar een plei dooi van de secretaris-generaal van de Organisatie voor economische sa menwerking en ontwikkeling (OESO) om de problemen van noord en zuid (rijk en arm) op de lange termijn in hun samenhang te bekijken. De ont wikkelingslanden zouden daarbij een gelijkwaardiger positie moeten gaan Innemen. De raad meent dat Neder land dit pleidooi als leidraad moet nemen op de komende Unctad-< rentie. De raad vindt het van groot b dat er voor buitenlandse inves gen en multinationale ondern gen regels worden gesteld. Er zj internationale gedragscode komen, met zo mogelijk sancti de naleving ervan. In het advies wordt verder bena dat de officiële overheidshulp kort mogelijke termijn moet v. verhoogd Met name de arms minst ontwikkelde landen daarvan profiteren, aldus de ra Wat de maatstaven voor hulp ning betreft, vindt de raad <j streng gekeken moet worden ni manier waarop een ontwikkc land tegemoet komt aan de ba hoeften van de armsten in dat

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 16