,'haise leger 'n staat van iaraatheid Khomeini is moe cuador poogt opnieuw democratie te worden Voor Bonn staat veel op 't spel w>ag moet Hketproeven ■jire staken Deelstaatverkiezingen in Sleeswijk-Holstein Spanningen tussen ayatollahs Giscard in Moskou Vier Rhodesiërs in Zambia vermoord Toon uw solidariteit metdearmsten in Latijns-Amerikavoor de opbouw van: vakbonden ♦koö- peraties boerenbon den ♦vrouwen organisaties ♦krot tenwijkorganisaties: Zij verdienen uw solidariteit! Giro 3878700 CLAT Nederland Lid griffie bij Maidankkproces pleegt zelfmoord Slangstelling voor verkiezingen van morgen minimaal ni fERDAG 28 APRIL 1979 BUFTENLAND TROUW/KWARTET 7 INGKOK, HANOI (Reuter, AFP, UPI) Thailand heeft ren zijn strijdkrachten langs de grens met Cambodja in t van paraathed gebracht. De Thaise premier, generaal igsak Chamanand heeft gewaarschuwd dat elke buiten- üise indringing in zijn land met militaire acties zal worden itwoord. ak liet zich niet uit over wel- iltenlandse indringers hij het d paar duidelijk is dat hij de Viet- ^se strijdkrachten bedoelde die n jacht op troepen van de Rode er Thais grondgebied zouden en betreden Igelopen week zijn naar schat- rëjrijftigdulzend Cambodjanen, op icht voor de jongste Vietnamese de grens met Thailand bij de Aranayaprathet gepasseerd ikele tientallen kilometers naar den weer in de Cambodjaanse mden te verdwijnen. Deze itelingenstroom werd zwaar be- door tot de tanden gewapende Rode Khmer strijders, die er op igen dat de vluchtende burgers Thailand bleven hangen. Toen [stookte het Vietnamese leger irtillerie de vluchtende Khmers lais grondgebied en in de Thaise ;tad Bangkok maakt men zich dat het Vietnamese leger en pen van het nieuwe Cambod- bewind van Heng Samrin niet Thaise grens zullen stoppen in tcht op Rode Khmer-eenheden. sterkingen rhaise opperbevel heeft lnmld- fersterkingen gestuurd naar de om ook te voorkomen dat nog Cambodjanen de grens over men. Dat zal niet eenvoudig zijn t Thaise inlichtingendiensten maakten van nog eens twintig nd Cambodjanen die op het Staan de grens over te trekken, fer Krangsak herhaalde gisteren tens, dat Thailand in de Cam- anse oorlog volledig neutraal t te blijven Dat wordt echter idoor de regering in Hanoi, noch ide club van Heng Samrin in rn- Penh serieus genomen. Beide Ingen hebben Thailand beschul van het geven van hulp en vrije pcht aan Rode Khmer troepen 1de regeringen hebben Thailand Irschuwd dat het voor de gevol Bl moeten opdraaien. Overigens de regering in Bangkok het be van Heng Samrin nooih erkend. na<« iluilT ?v< den nsljASA (AFP, Reuter) Zaire ivo«het Westduitse bedrijf Otrag ïsbial Transport und Raketenge- aaniaft) gelast op te houden met ee*iderzoeken en beproeven van ien op Zairese grondgebied. Dit teren uit officiële bron in de ■■rftad Klnsjasa vernomen. esluit is afkomstig van het poli- bureau van de Revolutionaire beweging, dat donderdag onder J; van de president Mobutu Sese vergaderde. Het bureau droeg ring op het Westduitse bdrijf delen dat het zijn werk in iende te staken. In privé gesprekken hebben Thaise generaals latsn weten dat de voortdu rende strijd tussen het Vietnamese leger en de troepen van Pol Pot hen niet helemaal ongelegen komt. Thai land is volgens deze generaals zeer gebaat bij een verzwakking van de Vietnamese strijdkrachten, omdat in Thailand niet Cambodja als expan sieve mogendheid wordt gezien, maar Vietnam. De Thaise generaals hopen nog steeds op een volledige terug trekking van het Vietnamese leger uit Cambodja. China Hiermee zitten zij op dezelfde lijn als de machthebbers van de Chinese Volksrepubliek, die bij de besprekin gen in Hanoi over de grensconflicten tussen Vietnam en China de eis heb ben gesteld dat „Vietnam al zijn troe pen uit het buitenland terughaalt". Een duidelijke verwijzing naar het Vietnamese leger dat zowel in Laos als in Cambodja esn enorme strijd macht op de been heeft. De Chinese eis was onderdeel van een acht punten tellend plan. waarin on der meer stond dat Vietnam de Chi nese souvereiniteit over de Spratley- en Paracel-eilanden in de Zuldchlne- se Zee diende te erkennen en dat Hanoi de uit Vietnam gevluchte etni sche Chinezen weer op moet nemen. Verder moet Vietnam de grens tussen beide landen erkennen zoals die in de negentiende eeuw tussen China en Frankrijk overeengekomen Is. Voor Vietnam duidelijk onverteerba re zaken en de regering in Hanoi heeft gisteren dit Chinese plan ronduit ver worpen. Eerder had China al een Viet namees plan. dat een demilitariseer de bufferzone langs de grens beoog de, verworpen. Vietnam beschuldigde gisteren de Chinezen opnieuw van systematische provocaties aan de grens om de spanning tussen beide landen weer op te voeren. Volgens Hanoi bezet China nog steeds 19 stukken Vietnamees gebied en is het Chinese leger bezig zich daar in te graven. Anderzijds laat ook Peking niet al Vietnam te beschuldigen van allerlei nare dingen. Volgens China maakt Vietnam zich op om opnieuw oorlog te gaun voeren. Het land zou op grote schaal Russisch oorlogstuig invoe ren. De voormalige Amerikaanse ma rinebasis Cam Rahn zou geheel in Russlche handen komen. De regering in Hanoi heeft dit inmiddels tegeno- vec secretaris-generaal van de Vere nigde Naties Kurt Waldheim, mo menteel op bezoek in Hanoi, ontkend. Volgens de Vietnamese minister van buitenlandse zaken. Ngoejen Duy Trinh zal Vietnam de controls over de haven blijven uitoefenen. Waldheim is onder meer in Hanoi om te proberen bemiddelend op te tredne in het Chinees-Vietnameese conflict. Dat is echter gisteren door de Vietna mese premier Pham Van Dong van de hand gewezen. Waldheim vertrekt morgen naar Peking om daar met de andere kant te spreken. In de noordelijkste deelstaat van West-Duitsland. het aan Denemarken grenzende Sleeswijk-Holstein. worden morgen verkiezingen gehou den voor de landdag in de hoofdstad Kiel De sociaal-de mocraten en liberalen hopen daar het bewind van de chris ten-democraten over te ne men. Er wrodt een nek-aan- nek-race verwacht. De verkiezingen zijn niet alleen van belang voor de deelstaat zelf. die eens het „armenhuis van West-Duitsland" werd genoemd, maar ook voor de positie van de soclaal-democratisch- liberale regering van kanselier Hel mut Schmidt in Bonn. Wat dit laatste betreft, als de christen-democraten hun meerderheid in Sleeswijk-Hol stein aan SPD en FDP verliezen, loopt hun meerderheid in de Bonds raad (waarin de regeringen van de deelstaten zijn vertegenwoordigd) te rug van elf naar drie. Saarland heeft drie stemmen in de Bondsraad en wordt als enige deel staat door christen-democraten en li beralen geregeerd. Deze liberalen kunnen praktisch het stemgedrag van Saarland in de Bondsraad bepa len (op grond van gemaakte af spraken). De meerderheid van de christen-de mocraten in deze „Eerste Kamer" zou daardoor kunnen ophouden te be staan. als over belangrijke besluiten van de Bondsdag (Tweede Kamer) moet worden gestemd. Bemachtigen SPD en FDP morgen in Sleeswijk- Holstein inderdaad de meerderheid, dan krijgt Schmidt meer armslag. Dit laatste is zeer wel mogelijk, maar geenszins zeker. Verliest de CDU één zetel, dan hangt het van het resultaat van het „verkiezingsverbond" van de Deense minderheid af. wie de deel staat gaat regeren. Verwacht wordt dat dit verbond onder leiding van Karl Otto Meyer opnieuw één zetel in de Kieler Landdag zal veroveren. De SSW, zoals de partij van Meyer heet. komt dan voor een moeilijke beslis sing te staan, omdat zij altijd heeft geprobeerd te vermijden voorkeur uit te spreken voor één van de Westduit se politieke partijen Er bestaat echter een mogelijkheid dat dit probleem zich niet zal voor doen. nl. als de samenwerkende mi lieugroeperingen er (voor het eerst in West-Duitsland) in zouden slagen, bo ven het minimum van vijf procent van de uitgebrachte stemmen uit te komen Die kans is toegenomen, sinds de geruchtmakende „storing" in de kernenergiecentrale van Harris- burg in de Verenigde Staten zich heeft voorgedaan. De gevestigde par tijen werden plotseling erg milieu vriendelijk. maar dat zal niet veel meer helpen. Mogelijk zal het feit. dat de bouw van de in de deelstaat gelegen kerncen trale van Brockdorf, waartegen enke le Jaren geleden bijzonder fel werd gedemonstreerd, gewoon doorgaat, beslissen over de vraag, wie in de komende vier jaren de deelstaat zal door J. den Boef EDOene/njrJte/i ani Duits Und 1Grens vóór 1920 regeren en tevens of de christen-de mocraten hun meerderheid in de Bondsraad al dan niet zullen behou den. Behaalt het „groene front" meer dan de vereiste vijf procent, dan be staat de mogelijkheid dat de kleine liberale FDP niet in de landdag te rugkeert. In 1971 overkwam haar dat ook al. maar in 1975 keerde zij met 7.1 procent terug. Kleine Kans CDU Behaalt het „groene front" wat min der dan vijf procent, dan krijgt het geen vertegenwoordigers in de Land dag. Dan trekt de CDU bij de verde ling van de zetels als grootste partij aan het langste eind. zodat prolonga tie van haar meederheid opnieuw mo gelijk wordt. De CDU heeft Slees wijk-Holstein al 29 jaar onder haar hoede, eerst met de steun van de liberalen en sinds 1971 op haar eentje, onder leiding van Oerhard Stelten berg. van wiens persoonlijke sympa thie onder de vrij conservatieve be volking de CDU het in sterke mate moet hebben De sociaal-democraten moeten het voor de derde achtereenvolgende keer hebben van een omstreden lei der als lijsttrekker. In 1971 was dat „rode Jochen" Steffen. een begaafd theoreticus, wiens ideeën afschrik kend werkten op het sociaal-demo cratisch kiezerspotentieel. In 1974 probeerde de minder radicale Klaus Matthiesen. die als opvolger van Stef fen nooit de gehele SPD achter zich heeft kunnen krijgen, zijn geluk. De SPD verloor toen weer een zetel en ook dit Jaar zal zij het niet van haar leider, maar van haar eigen aantrek kingskracht moeten hebben. De liberalen onder leiding van Uwe Ronneburger wachten in spanning af. welke partij de meeste veren zal moe ten laten aan het „groene front". Aan genomen wordt, dat de SPD en FDP meer te lijden zullen hebben van deze protestbeweging dan de CDU. Als de FDP niet onder de vijf procent te recht komt. zal zij dat voornamelijk te danken hebben aan Ronneburger. die conservatief lijkt, maar flexibel genoeg is om niet in conflict te komen met zijn vrij sterk naar links tende rende partij. SPD-kopstukken Vooral de SPD heeft kopstukken als Brandt en Schmidt uit Bonn naar Sleeswijk-Holstein gehaald, omdat zij weet dat Matthiesen voor Stelten berg geen partij is Matthiesen maak te in dit verband de niet erg gelukki ge opmerking, dat het bij de verkie zingen van morgen niet om Slees wijk-Holstein gaat. maar om meer mogelijkheden voor kanselier Schmidt in Bonn. Matthiesen is sinds Harrisburg vierkant tegen kerncen trales. maar verewijgt dat hij eventu eel als premier niets tegen de bouw ervan kan ondernemen, omdat de coalitieregering van zijn partijgenoot Schmidt daartoe al opdracht heeft gegeven. Winnen SPD en FDP de slag om de meerderheid, dan is de CDU als West duitse oppositiepartij in grote moei lijkheden In dat geval lijkt bevestigd te worden, dat zij ook bij verkiezin gen voor de Bondsdag op eigen hout je geen meerderheid meer kan beha len. Weet Steltenberg zich hoe dan ook te handhaven, dan zal hij in het najaar waarschijnlijk ten koste van Helmut Kohl tot kanselierskan didaat van de CDU bij de Bondsdag verkiezingen van volgend jaar wor den uitgeroepen. En dan is voor de CDU nog van alles mogelijk. ADVERTENTIE f;| Y Y De Franse president Valery Giscard d'Es- taing voert in Moskou besprekingen met zijn Russische ambtgenoot Leonid Breznjew over de onderlinge betrek kingen tussen beide landen en over ont spanning in het alge meen. Uiteraard legde de Franse president ook de gebruikelijke krans bij het graf van de onbekende soldaat. Op weg daarheen kwam hij langs de tom be van Lenin. De Russische president Breznjew stelde zijn Franse ambtgenoot voor om ook eens een Fransman een ruimte- vlucht te laten meema ken in de toekomst. Een losse gedachte van de president om het ijs bij het begin van de be sprekingen te breken, waarvan nog maar moet worden afge wacht wat ervan te recht komt. Maar toch aardig. Want in ht ver leden zijn ook al eens een Tsjechoslowaak, een Pool, een Oost- Duitser en een Bulgaar met een Russisch tuig de ruimte in geweest. Verder bespreken de twee presidenten veel serieuzere zaken, zoals de wereldwijde ont spanning. Frankrijk is in het westen altijd een medestander geweest van het Russische stre ven naar een Europese Veiligheidsconferen tie, zoals die in 1975 in Helsinki werd gehou den. Gisteravond spra ken du belde hren over ontwapening. De echtgenotes van de ge vangen zittende dissi denten Ginzburg en Or- low hebben een brief aan presidnet Giscard geschreven met het verzoek te pleiten bij de Russische leiders voor vrijlating van hun mannen. TEHERAN (Reuter, UPI) De Iraanse leider ayatollah Khomeini heeft voor volgen de week al zijn afspraken af gezegd wegens vermoeidheid. Khomeini heeft in het verle den al vaker afspraken afge zegd in verband met zijn ge zondheidstoestand. De 78-jarige Iraanse leider, die tegen woordig in de heilige stad Qom woont, is nog dagelijks betrokken bij het bestuur van het land. Hij ont vangt, omgeven door geestelijke en wereldlijke raadgevers, een aanhou dende stroom mensen: pelgrims, maar ook politieke delegaties. Enkele duizenden Iranezen hebben gisteren in Qom gedemonstreerd voor de gematigde sjiletlsche leider, ayatollah Sayed Kazem SJarlat-Ma- darl. Indirect richtte deze demonstra tie zich tegen ayatollah Khomeini. Een van de medewerkers van Kho meini deed onlangs in een in Teheran verschijnende krant een aanval op SJariat-Madari. De publicatie van dit artikel heeft voor spanningen ge zorgd tussen de religieuze leiders on derling over de te volgen koers. In middels heeft een nieuwe guerrilla- organisatie. de Modjahedl en Azadi, zich achter SJariat Madari gesteld Afghanistan In Qom werd gisteren nog een afzon derlijke demonstraUe gehouden van Iranezen en Afghanen tegen het pro- communistische regime van presi dent Taraki in Aghanistan. De de monstratie van gisteren volgde op eerdere betogingen voor de Russi sche en Afghaanse ambassades in Teheran. President Mohammed Taraki van Af ghanistan heeft gisteren op zijn beurt de regering van Iran ervan beschul digd 2700 Afghanen te hebben ver moord. Over welke periode de presi dent sprak was niet geheel duidelijk. De betrekkingen tussen Iran en Af ghanistan zijn al gespannen sedert een gewapende opstand in de grens provincie Herat tegen het centrale regime in de hoofdstad Kaboel. Ook de Pakistaanse leiders kregen er van de Afghaanse president weer van langs. Taraki sprak de vrees uit dat. als er in dit gebied een gewapend conflict zou uitbreken, dat wel eens uit de hand zou kunnen lopen. Rivaliserende Turkse en Koerdische groeperingen zijn in de directe omge ving van de stad Naghadeh begonnen met het uitwisselen van gijzelaars. Volgens onbevestigde berichten zou den bij gevechten in de Koerdische regio de afgelopen weken zeker dui zend mensen om het leven zijn geko men. De situatie schijnt momenteel weer zo goed als normaal te zijn. Winkels zijn weer open. terwijl de aanvoer van voedsel en medicijnen naar het gebied weer op gang is geko men. De Koerden zeiden gisteren voor nieuwe gevechten te vrezen in Pransjar. Een groot deel van de be volking van deze stad is al gevlucht. LUSAKA (Reuter)— Eer. groep Rho- desische guerrilleros heeft afgelopen woensdag vier Rhodesiërs. onder wie een meisje van zes jaar, na foltering ter dood gebracht op een boerenbe- drijfje in de buurt van de Zambiaanse hoofdstad Lusaka. Dat is gisteren vernomen van de Zambiaanse politie. Bij een overval op de boerderij ver krachtten de guerrilleros eerst een zwarte Rhodesische vrouw. Nieuwe gracht 47, Utrecht DUESSELDORF (Reuter) - Een 62- jarige griffielid in het grote Nazipro ces Maldanlk in Dusseldorf heeft zelf moord gepleegd Dit is gisteren offici eel bekendgemaakt. De man. wiens naam niet werd genoemd en die werk te o de afdeling gratieverzoeken, werd donderdagochtend dood in zijn kantoor gevonden. Volgens een woordvoerder van het gerecht ls er geen reden om aan te nemen, dat de man. zoals geruchten willen, zichzelf uit schaamte heeft gedood wegens de vrijspraak vorige week van vier per sonen die terecht stonden wegens massamoord in het concentratie kamp Maidanek in Polen tijdens de tweede wereldoorlog. ei gen Le varf st iWim Jansen err— Latijns-Amerikaanse republiek Ecuador doet morgen opnieuw een ■ed!pg een echte democratie te worden. De verkiezing van een president varfn volksvertegenwoordiging moet een einde maken aan negen jaar os fiire dictatuur in dit olie-exporterende landje. De militaire regering. ineiagd door corruptieschandalen, interne ruzies en politieke aansla- Tlgir fhips het regeren moe ^democratiseringsproces in Ecuador 1 ofSeveer samen met de golf van verkie- heié in Latijns-Amerika. die volgde op hagt Carters campagne voor de mensen- dijijn in dit werelddeel. De militairen jeesf1 echter al vóór Carters vermaningen •l-zjicondigd een democratische regering «ieefreerlijk te vinden Het proces verliep ;ref.en resulteerde in juli vorig jaar in H^ntsverkiezingen. die onbeslist ein- estif Sinds die tijd is de beslissende gang Jle stembus voortdurend uitgesteld, ds J c'e geruchten over nieuwe staatsgre- o u dl ruzies in het leger sterker werden. Dfitsgreep u d(jkt er op dat zondag eindelijk de )ing valt. als niemand tenminste op u difrtste moment tot de conclusie komt K^Jfn staatsgreep toch beter is voor de het land of het eigen aanzien. Gezien ^^jchiedenis. die bol staat van elkaat pvolgende burgerregeringen en mili- ■MBctaturen. is dat niet eens zo ondenk vier van de vijf ambtstermijnen van fengs overleden oud-president Velasco .eindigden in een militaire staats De laatste maal riep hij. in 1970. zelf p in van de militairen, die toen het lent naar huis stuurden In 1972 werd >ter voorgoed aan de kant gezet j mum van tijd veranderde Ecuador van een bananenrepubliek in een olie-exporterend land. dat is aangesloten bij de OPEC In de jaren zestig waren het de Amerikaanse mul tinationals United Fruit en Standard Fruit die het economische leven van Ecuador beheersten door de bananenexport Nu is hun rol overgenomen door de oliemaat schappijen Texaco en Gulf De militaire regering heeft geprobeerd door hoge belastingen en nationalisaties een be langrijk deel van het geld in het land te houden, maar moest door economische chantage van de oliemaatschappijen gas terug nemen. De beloofde olleweelde is nau welijks verder gekomen dan de Avenida Amazonica. het met luxe gebouwen van buitenlandse ondernemingen volgebouwde zakencentrum van de hoofdstad Quito Het leger heeft de afgelopen zes jaar meer dan een miljard gulden aan wapens uitgegeven. Voor de merendeels indiaanse bevolking is er de afgelopen jaren weinig verbeterd Zij leven nog steeds op het randje van het bestaansminimum en velen van hen gaan niet naar school Een uitzondering hierop vormen de paar dorpen, waar de indianen zich hebben verenigd in goed georganiseer de coöperaties Indianen in de plaats Otovaio hebben hun weef- activiteiten in een coöperatie onder gebracht en heb ben daardoor een goed bestaan. Zij vormen een uit sondering in Ecuador. persoonlijk opdracht had gegeven tot de moord. Deze onthulling was voor het grootste deel te danken aan de naspeuringen van de Ecuadoriaanse pers. die doorgaans weinig hinder ondervond van het militaire regime. De arrestatie van de uitgever van Expreso. de krant die voorop liep met de onthullin gen over de moord, was een teken dat de legerleiding ernstig met deze zaak ln de maag zat. Twee kolonels, die daarop kritiek op dc legerleiding uitoefenden, verdwenen vervolgens achter de tralies Berichten over de illegale uitvoer van 3.5 miljoen vaten olie door Texaco, waarvoor hoge militairen steekpenningen hadden ontvangen, haal den het imago van de regering nog verder omlaag. 'Nog niet rijp' Vervolg ks in de tijd dat Amerikaanse technici hoeveelheden olie in de oostelijke, (opische bossen begroeide uitlopers K Andesgebergte ontdekten. In een De verkiezingen van morgen zijn het ver volg op de presidentsverkiezingen van juli 1978. toen geen van de negen kandidaten de vereiste vijftig procent van alle stemmen wist te behalen De twee kandidaten die boven aan de lijst eindigden, doen nu mee aan de finale Dat zijn de 38-jarige Jaime Roldos. die veel steun krijgt van de armen en Sixto Durén. de rechtse kandidaat die goede contacten heeft in het leger. Deze twee behaalden ln juli respectievelijk 32 en 23 procent van de stemmen. Eerder had de (militaire) raad van toezicht op de verkie zingen er al voor gezorgd dat de populaire linkse kandidaat Bucaram. die vrijwel ze ker de absolute meerderheid behaald zou hebben, van deelname werd uitgesloten Roldos is ook weinig populair bij de conser vatieve militairen en de zakenwereld. hoofdzakelijk omdat hij steun krijgt van Bucaram. Die steun levert Roldos veel stemmen op van de allerarmsten, die Buca ram op handen dragen. De andere kandi daat. Sixto Durén, staat er minder goed voor. De bezadigde kandidaat heeft zich door zijn uitgesproken opvattingen over het vrije ondernemerschap weten te verzekeren van de steun van het bedrijfsleven en de kleine middenklasse van Ecuador Voor hem ls het nu een nadeel dat het land zoveel armen telt. Een lange reeks van ongeregeldheden heeft de gang naar de stembus al een aantal malen uitgesteld Triest dieptepunt van deze ongeregeldheden was de aanslag op Abdon Calderon. voormalig presidentskan didaat en fel criticus van het gencraalsbe- wlnd De moord op Calderon. op 29 novem ber vorig Jaar veroorzaakte een hevig tu mult in het hele land, niet ln het minst binnen de militaire regering Toen drie we ken later de daders nog niet waren gevon den. werd de minister van binnenlandse zaken generaal Bolivar Jarrin ontslagen Nog geen maand later bleek dat Jarrin Deze berichten verstevigden de positie van de conservatieven, die van mening zijn dat Ecuador nog niet rijp is voor de democratie. Generaal Guillermo Duran. één van de drie Juntaleden, gaf voor de televisie toe dat het leger druk op hem uitoefende een einde te maken aan het democratiseringsproces. Maar. riep de generaal vastberaden uit. „geen enkele macht op aarde kan het demo cratiseringsproces. dat de strijdkrachten op gang hebben gebracht, nog stuiten Kort daarop stelde hij de verkiezingen drie we ken uit Het is niet waarschijnlijk dat veel bewoners van Ecuador morgen de moeite zullen ne men naar het stemlokaal te gaan De bevol king heeft door het voortdurend ingrijpen, van het leger de moed een beetje verloren. In de grote steden Quito en Guayaquil is afgelopen maanden weinig te merken ge weest van een verkiezingsstrijd. De india nen in de rest van het land wonen te geïso leerd om zich betrokken te voelen bij de politiek die de ..blanken" in de stad bedrij ven De grote desinteresse in Ecuador, dat zeven miljoen inwoners telt. bleek duidelijk vorig Jaar tijdens de presidentsverkiezin gen Toen werden er nauwelijks meer dan een miljoen stemmen uitgebracht

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 7