wereldje van loven en bieden )e nooduitgang van het IOC Ta SPECTRUM JAARBOEK 1979 SF jter Stephan: 'Het is een kwestie van toeslaan op het juiste moment' Krol in selectie Verlies Timman 'gel 26 kapstokartikel van Olympisch wetboek V \nV°^u ,pe\ 10,- ÜNNMOorf66 ERDAG 23 APRIL 1979 ~E SPORT TROUW/KWARTET 31 Programma Eredivisie TERDAM „Feyenoord-AJax, Uitverkocht". Met koeieletters maakt ,,De Kuip" trots ng van dat langzamerhand unieke feit. Voor het eerst sinds Jaren stroomt het Feye- -stadion morgenmiddag weer eens volkomen vol voor een competitiewedstrijd. En al l lang prijkt nu de tekst „Feyenoord-AJax, Uitverkocht" in de letterbak boven de bune, waar anders altijd het eerstvolgende evenement wordt aangeprezen. uxe hangt uiteraard nauw samen met de revival van het Jonge Feyenoord en de >sitie van Ajax. Feyenoord is weer populair in Rotterdam en zeker in het zuidelijke Jeel. Het Jeugdig elan heeft het legioen weer aangesterkt. Zo zeer zelfs dat na de partij Ajax het gemiddeld aantal toeschouwers met 27.500 al bijna 10.000 boven het moyenne orig seizoen (18.400) ligt. f aanvoering van de routiniers Jansen, Treytel en Notten hebben spelers als Van de jt, Wijnstokers, Brard, Stafleu, Van Til, Budding en sinds kort ook de snel Ingepaste ipen Peters en Petursson een tamelijk verrassende doorbraak gerealiseerd. Dat kon ren nadat de dure „vedetten" Kreuz, Rijsbergen, Nico Jansen en. als laatste. Mansveld i Kuip waren gestapt. }er die vorig seizoen even slecht was als de eindklassering (tiende) werd gezuiverd en de aten kwamen als vanzelf. Daar zou men uit kunnen afleiden dat Feyenoord eindelijk een indig beleid voert en met de rustige, maar wel degelijk prestatlef ingestelde trainer v Jezek op dezelfde voet verder wenst te gaan. De gedachte aan continuïteit spreekt de ime Tsjechoslowaak ongetwijfeld aan, maar net als directeur Peter Stephan vindt hij het 1 op internationaal niveau echter minstens zo interessant. Daarom hoeft het njemand te ten wanneer Feyenoord straks toch weer de nodige tonnen ter versterking van het orps uittrekt. Stephan houdt wat dat betreft de boot nog af, maar gelet op zijn turende oriëntatie in het buitenland mag men van zijn kant nog wel enig spektakel chten. s meedogenloos zakelijk te boek staande directeur, tijdens het hier onder afgedrukte lew: „Laatst zei ik nog tegen Wim Jansen: wat een vak hebben voetballers eigenlijk, n en trekken, vliegtuig in en uit, stadion in en uit, hotel in en uit. Dat geldt voor mij ook. belang van de club moet ik op de hoogte blijven." Matty Verkammen pbeurt dan ook. Denkend aan Peter an zie ik een man die altijd en overal in ia, en zelfs daarbuiten, op zoek is naar •e spelers. en: „We volgen veel wedstrijden. Door Coutingssysteem kunnen we ook veel len, hoewel we heus wel selectief te {aan. Hoeveel wedstrijden ik dit seizoen buitenland heb gezien? Echt, ik zou het t weten. Aan de andere kant moeten we chtig zijn, want het is moelijk om spe lt niet-EEG-landen te contracteren." ent U nu aan Petursson gekomen? an: „Voor het eerst heb ik hem bekeken s de Europa Cup-wedstrijd van zijn ikranes tegen FC Köln. Daarna nog een met het IJslands elftal in Nijmegen Nederland." hoe kwam U aan de naam Peter Pe- an: „We lezen hier bij Feyenoord zo hogelijk buitenlandse sportbladen. In "ticker (een Westduits blad red.) stond [gaand aan FC Köln-Akranes een arti- 'aarin Petursson als topscorer werd be ren. Omdat het een 18-Jarige Jongen Eijn we daarna gaan kijken. Zo gaat Idt dat wel mooi hè, dat wereldje van i en bieden en handigheid, fan: „Het is bovenal een spel dat goed 6id moet worden. Kijk, door de blessu- in verscheidene spelers moest er vorig rel iets gebeuren. Toch konden we bij t aan kapitaal de transfermarkt niet tl. de Deense markt is door de Dulters al afgeroomd. In Denemarken loop je tegen woordig een stuk risico, terwijl het toch een behoorlijke voor-investering vergt. Daarom ook zijn we het nog noordelijker gaan zoeken. In het geval-Petursson was het een kwestie van toeslaan op het Juiste moment. Er was meer belangstelling voor hem. Dan moet je niet altijd de officiële wegen bewandelen, maar bij voorbeeld naar de nationale bond toestappen of direct met de ouders van zo'n jongen gaan praten. Belangrijk is om nooit de indruk te wekken dat Je met een tas geld op stap bent." Nog nooit een flater geslagen? Stephan: „Een miskoop? Tot op heden nog niet, laat ik het afkloppen. Dat komt ook omdat ik op advies van de trainer werk." U hebt zelf een trainersdiploma, brengt U die specifieke technische kennis bij Jezek naar voren? Stephan: „Ik heb het B-diploma, ben trainer geweest bj RIOS, waar ik amateurkampioen van Nederland mee ben geworden en van Enschedese Boys. Daarnaast heb ik betaald voetbal gespeeld bij Limburgia en Heracles. Ik kan er dus over mee praten, maar ik kom niet aan het vakmanschap van Jezek. Ik vind dat we samen een goed team vormen, waarin ruimte bestaat om te praten, maar Jezek is in technisch opzicht de specialist." Om op een gemiddelde van 30.000 toeschou wers te komen, is het misschien nodig om twee vedetten aan te trekken, hebt U eens gezegd. Daar blijft U bij? Stephan: „In Rotterdam moet de basis uit arbeid en een sterk collectief bestaan. Maar het publiek komt ook op de sterren af. Ik zeg niet dat met twee sterren er bij het stadion steeds vol loopt, maar het zou wel gewaar deerd worden. „Het probleem is dat er op dit moment het Peter Stephan. geld niet voor is. Vorig jaar zaten we hier met een exploitatietekort van 1,7 miljoen. Dit seizoen zijn we met een stichting helemaal opnieuw begonnen. We doen ons best om nu zonder tekorten te werken. Dat zou al mooi zijn, maar of er dan ook nog eens geld over blijft voor vedetten? Dan moeten we toch andere bronnen aanboren. Er bestaat een gedachte dat de 'Vrienden van Feyenoord' kapitaal kiftnen verschaffen." Valt er uit die richting op korte termijn een verrassing te verwachten? Stephan: „Men is aan het brainstormen." Wie keept er volgend jaar in de Kuip? Stephan: „Dat is nog niet bekend. Treytel heeft zijn salariswensen ingediend. Na zijn gesprek met AZ'67 is hij daar weer op terug gekomen. We wachten de bevriezingsperiode van Treytel nu maar gewoon af. Hij is einde lijk transfervrij en daarom begrijp ik wel dat hij er uit wil halen wat er in zit." Sparta werd erg kwaad toen u Doesburg voor een transfer naar Feyenoord polste. Stephan: „Dat begrijp ik dan niet. Tijdens een toevallige ontmoeting bleek er wederzijd se interesse te bestaan. Dat ging nogal plotse ling. Ik heb daarna meteen Floor Bouwer van 8parta gebeld, die zou het in het bestuur bespreken. Nog voor die bestuursvergadering stond echter alles in de krant." Wilde u met de naam Doesburg, Treytel onder druk zetten? Stephan: „Nee. Wanneer ik dat had gewild, dan was er meteen wel een ander naast Joop Hlele gecontracteerd." U wilt dat de jongere spelers hun studie opgeven ten voordele van Feyenoord? Stephan: „Dat verhaal is in de pers gekomen en dat is een merkwaardig verhaal. Want het is gewoon niet waar. Van Til was afgestu deerd en die heeft, nadat hij in het eerste kwam, zelf de voorkeur aan een full-profcon- tract gegeven. En Brard studeert nog, die moet zijn aandacht Inderdaad verdelen. Dan loopt hij de kans op meer concurrentie van zijn vrienden. Dat heeft Jezek hem ook ge zegd: wanneer hij minder dan de anderen traint, dat hij dan meer concurrentie mag verwachten." Dat lijkt een vorm van chantage. Stephan: „Nee, het is gewoon de realiteit." Maar hij mag dus gewoon blijven studeren. Stephan: „Ja hoor. Zolang hij voldoendes haalt met het voetballen is er niets aan de hand." Loopt het Rotterdamse bedrijfsleven intus sen al warm voor Feyenooord? Stephan: „Enerzijds is er de steun van het grote bedrijfsleven, dat in de sfeer van de kijkrecreatle een bijdrage levert. Aan de an dere kant is er het midden- en kleinbedrijf, dat iets doet en verder natuurlijk de particu lieren. Er zijn nu 54 mensen die Jaarlijks een bijdrage van 2500 gulden storten. Daar zitten ze dan voor op de eretribune en hebben bovendien toegang tot de koffiekamer." Vooral die koffiekamer hè, zien en gezien worden. Werkt dat niet vervreemdend op de arbeidersaanhang van Feyenoord? Stephan: „Door die Rotterdamse handel en handelsgeest zijn er nu eenmaal jongens die zich op een hoger .financieel niveau bewegen. Maar er wordt geen eliteclubje gekweekt. Ik denk dat er in de koffiekamer een brede laag van de bevolking is te vinden." U hebt geen moeite met de toenemende greep van de commercie op het betaalde voetbal? Stephan: „Je kunt er niet meer om heen. Profvoetbal is niet meer van ons zelf. maar van de omgeving, waar we afhankelijk van zijn. We worden opgeslokt door de maat schappelijke ontwikkelingen, die commer cieel en materialistisch van aard zijn." Maar U zit er niet mee. Stephan: „Je moet alleen oppassen dat de commercie niet bij de trainer aan tafel komt zitten; het gevaar van de rijke, populaire jongen, die er met al zijn geld instapt, maar er even gemakkelijk ook weer uitstapt en er tussendoor bij de leiding op aan dringt dat de vliegende kiep wordt opgesteld." U doelt op een bepaalde club? Stephan: „Nee, ik praat in het algemeen. Voor mij mag verder het woordje club wor den doorgestreept. Het gaat om recreatie, dat is het doel. Daarbij zou men steeds minder beoordeeld en veroordeeld moeten worden op een mindere prestatie. Het is een nadeel dat het groepje topclubs zo klein is. Anderzijds heb je aan een te sterke nivellering ook niets, want dat leidt slechts tot een loterij waarin de tweede keus het voor het zeggen krijgt." In uw hart bent u het vast eens geweest met die superdivisie-plannen van Arie Llgthart. Stephan: „De sponsoring van Wastora is daarbij waarschijnlijk de voornaamste ach tergrond geweest, maar de gedachte is zeker het bestuderen waard. Toch zou naar mijn idee een superdivisie van tien clubs vooral de betekenis van een nieuwe sanering hebben. Kijk, zevenendertig clubs op het zelfde ni veau, dat kan niet, achttien clubs evenmin en tien clubs ook niet. Want ook dan zijn het de bovenste drie die voor de spanning zorgen. Belangrijker vind ik vooralsnog dat het be taalde voetbal een eigen professioneel beleid gaat voeren, waarin bij voorbeeld ook voor de scheidsrechters goede salarissen zijn te ver dienen. Een professioneel beleid is hard no dig na vijfentwintig jaar warming up en een wedstrijd die we al lang met z'n alleen heb ben verloren." Heeft Feyenoord trouwens ook zo'n moeite met het Budget Bewakings Instituut? Stephan: „Ja en nee. Ik vind het prima als er een Instituut komt dat de zaken eindelijk eens goed wil aanpakken, maar voor een staatscontrolesysteem voel ik niets." Maar de clubs zijn toch unaniem akkoord gegaan met het rapport gezonder betaald voetbal en het controle-apparaat BBI? Stephan: „Wij hebben voorgestemd, maar het lijkt mij niet rechtvaardig om een club te straffen omdat er veel toeschouwers komen. Daar lijkt het wel op neer te komen. Wat wij niet willen is het unieke van een topclub inleveren. Feyenoord wil niet één van de zevenendertig worden." Ook al een begroting naar het BBI opge stuurd? Stephan, lachtend: „Ja, hoor. We vullen alles in en we doen overal aan mee. We horen er de laatste tijd alleen niet veel meer van." Vandaag: MVV-FC Den Haag PEC Zwolle-Haarlem NAC-Go Ahead Morgen: NEC-Sparta FC Utrecht-AZ *67 FC Twcnte-PSV Volendam-FC VVV Roda JC-Vitesse Feyenoord-Ajax Eerste divisie Vandaag: Wagenlngen-FC Groningen FC Vlaardingen-Excelsior Eindhoven-FC Dordrecht Telstar-SC Heerenveen Helmond Sport-Fortuna SC FC Amsterdam-SC Heracles SC Cambuur-De Graafschap FC Den Bosch-SVV Willem II-SC Amersfoort Maandag: Excelsior-Wageningen FC Dordrecht-FC Vlaardingen SC Heerenveen-Eindhoven Fortuna SC-Telstar rieraeles-llolmond Sport De Graafschap-FC Amsterdam SVV-SC Cambuur SC Amersfoort-FC Den Bosch SC Veendam-Willem II DEN HAAO Ruud Krol, die lange tijd geblesseerd is geweest en het afgelopen weekeinde voor het eerst weer speelde, behoort tot de zestien spelers, die bondscaoch Zwartkruis heeft geselecteerd voor de wedstrijd tegen Polen op woensdag 2 mei in Chorzow. Deze ontmoeting geldt voor de voorronden van het Europees lan- denkamploenschap. De selectie telt in vergelijking met de wedstrijd te gen Zwitserland twee andere namen. Ruud Geels en Hugo Hovenkamp ne men de plaatsen in van de PVS-er Piet Wildschut en Adrie van Kraay. De zestien geselecteerden zijn: Piet Schrijvers en Ruud Krol (Ajax), Pim Doesburg (Sparta), Hugo Hoven- kamp, Jan Peters, Kees Kist en John ny Metgod (AZ'67), Wim Jansen (Fey enoord), Ernie Brandts. Jan Poort vliet, Huub Stevens, Willy en Rene van de Kerkhof (PSV), Ruud Oeels en Rob Rensenbrink (Anderlecht) en Jo- han Neeskens (Barcelona). MONTREAL Jan Timman heeft zijn afgebroken partij uit de tiende ronde van het internationale schaak toernooi In Montreal tegen de Ameri kaan Lubomlr Kavalek verloren. De Nederlander bezet de zevende plaats in het klassement met 4'/, punt. De Rus Anatoly Karpov is leider met 8 punten. _iAr twee recente u,l Mede namens literst verbolgen iursectie van de Koninklijke Ne- tdse Voetbal kondigt Cees istfl als Nederlands in het Internatio- Olympisch Comi- I. dat hij over de lurstatus van de fs van de voetbal- glen van België en I Spanje uiterst che geluiden bin- l«t IOC zal laten horen. Belde landen versloegen de „pure" Nederlandse amateur- voetballers in de Olym pische kwalificatie- strijd voor Moskou. Vandaar de boosheid. Tegelijk echter klinkt er ook vanuit het Haag se bastion van het Ne derlands Olympisch Comité de juichkreet over de plaatsing van de „Nederlandse" ijs- hockeyploeg voor de Winterspelen in Lake Placid. Meer dan ro yaal betaalde, groten deels uit Canada ge charterde spelers met toevallig óók een Ne derlands paspoort. Zonder blikken of blo zen wordt die ploeg voor het Olympische gebeuren aangemeld. Amateurisme en de Olympische Spelen. Een dualistisch verhaal. Johan Woldendorp Dlgt uit; IRDAM Ook het Olympisch ek kent zijn kapstokartikel: re- In enkele niet mis te verstane nen staat vermeld, wat er onder irisme precies moet worden De deelnemer of deelneem- ig geen cent aan de sport ver- I c.q. verdiend hebben. Maar er een reeks zeer vrijblij- uitzonderingen, zodat er wei- jndigheid voor nodig is om als «ional de Olympische eed af te n leggen. Mensen, die er hun van hebben gemaakt om de ig te ontduiken, zullen met ring kennis nemen van de ld, waarmee de grens tussen k van het amateurisme en het fclijk grote land van de be- port kan worden overschreden. Itreden van Belgisch grondge- i een moeizamer proces. Uitein- moet je bij het douanehokje Paart minderen. ederlands Olympisch Comité •m louter praktische redenen al eleden besloten om veel, heel >or de vingers te zien. Vuistre- I ufcomt er. vrij vertaald, op neer. ui mate van professionalisering bepaalde tak van sport als toer dient. Met andere woor- emi beroepsijshockeyers zijn irs, schaatsers, die een boven Nmlddelde liggende geldelijke enktkoming in de kosten ont- l. niet. Ofrwj wens' 1 gehanteerde toelatingseisen varrend, onlogisch, onrecht- en hypocriet Deze ondeug- waarschijnlijk uitgevonden instituut Olympische Spelen svaatbaarheid te laten be- ,Het is inderdaad een erg verwarrende zaak", geeft ook mr. J. D. J. Idenburg, de voorzitter van het NOC, toe. „Al wil ik voorop stellen, dat ik het op zich bijzonder zinvol vind, dat er Spelen voor amateurs worden gehouden. Ik ben het dan niet eens met de stelling, dat amateuris me uit de tijd is. Het sneue is alleen, dat er in bepaalde takken van sport niets en in andere gevallen veel van terecht komt. Het is merkwaardig, dat sportbeoefening in een tijd, waar in minder op materiële zaken wordt gelet, iets is. waarvoor men steeds meer geld gaat vragen. Maar je ont komt er niet aan regel 26 minder strak te hanteren. Je hoeft in dat verband alleen maar naar de oude Spelen, die van voor de jaartelling, te kijken. Die zijn stuk gegaan onder de invloed van de staat en de com mercie". Idenburg wil het liefst een soort wa penstilstand afkondigen. „Je moet de regel zo realistisch uitleggen, dat je er voor waakt nog verder naar het pro fessionalisme af te glijden. Maar je kunt de zaak ook niet terug schroe ven. Het beste is om de regel per tak van sport te bekijken. Het is belache lijk om een amateurskiër naar de Olympische Spelen te sturen, om de doodeenvoudige reden, dat skiërs tot de best betaalde sportmensen ter we reld worden gerekend. De salarissen, die zij ontvangen, zijn belachelijk hoog, waardoor het voor de selectie van Olympische skiërs vergaande consequenties heeft." Aan skikunstenaars hoeft het NOC zijn handen niet te branden. Een bar baarse winter levert wel veel ellende op. doch geen Elfstedentocht en evenmin een explosie van ridders op de lange latten. Maar het Olympisch comité moet wel een grocpsticket aanschaffen voor professionele, met Canadees bloed doordrenkte ijshoc- J. D. J. Idenburg. keyers, die toevallig een Nederlands paspoort hebben versierd. Idenburg: „Ten aanzien van het ijshockey moet je aan Jezelf eveneens de vraag stel len: „Hoe doen anderen het"? Dan blijkt, dat je geen keus hebt. Wanneer je pure amateurs naar Lake Placid stuurt, word je weggespeeld. Dus ben je genoodzaakt om de amateurregel net zo ruim te interpreteren als je concurrenten dat doen. De kwestie van al dan niet amateur zijn is trou wens heel moeilijk te bewijzen. Wan neer je over skiën, ijshockey en bas ketbal praat, moet je je niet te veel illusies maken, dat Je met onberispe lijke amateurs hebt te doen. Aan de andere kant kun je stellen, dat kunst rijdsters en wielrenners de Olympi sche Spelen als een opstapje naar een prof carrière gebruiken." Nogmaals, je moet de omstandighe den mee hebben en je moet het han dig aanpakken. Jos Hermens laat zich openlijk sponsoren, heeft een tijd niet gewerkt om optimaal atle tiek te kunnen bedrijven en laat zijn ..verdiensten" formeel keurig op de bankrekening van de KNAU storten. De hockeyer Ties Kruize heeft het als fotomodel drukker dan als actief sportman en laat zich bovendien voor veel geld meeslepen in spelletjes zak- lopen, die de AVRO in een vlaag van bombastische genoegdoening „Su perstar" heeft genoemd. Niettemin -gaat Kruize als een voorbeeldig Olympiër door het leven. Jos Valen- tijn echter, allerminst het prototype van een commerciële jongen, tekende in een grijs verleden een profcontract als schaatser bij een failliete bond en mag nu praktisch iedere hogere men selijke macht op de knieën danken, dat hij jaarlijks aan de wereldkampi oenschappen sprint kan deelnemen. Idenburg: „Als u dat hypocriet noemt, geef ik u gelijk. En als u vraagt: „Is het erg, wat Valentijn heeft gedaan?", dan zeg ik: „Nee. natuurlijk niet." Het is alleen maar dom van hem geweest, Het IOC zegt: „Eens prof, altijd prof." Die regel begrijp ik wel. Valentijn heeft niet ter kwader trouw gehandeld, maar in theorie zou je natuurlijk op de dag voordat de Olympische Spelen begin nen. kunnen besluiten weer amateur te worden. In alle voorbeelden kom je terug op een aantal vragen: hoe waar deer je het amateurisme, vind Je het slecht dat iemand voor zijn sport betaald wordt en is het erg, dat ie mand langer dan goed is in de WW loopt, daardoor veel tijd aan sport kan besteden, maar naar de letter geen prof is?" Voor het NOC-bestuur komt er tij dens de periodieke vergaderingen nog een vraag bij: hoe hoog is de gewetensnood gestegen? Idenburg: „We komen zeker in gewetensnood, wanneer we over deze dingen praten. Daaruit ontstaan hele serieuze, be paald lastige discussies. We willen graag een rechte koers varen, maar komen op onze weg zoveel klippen tegen dat dat volstrekt onmogelijk is." Depraktijk leert dus. dat er aan regel 26 zoveel mitsen en maren worden gekoppeld, dat afschaffing van dat artikel het enige zinvolle alternatief lijkt. Binnen het Olympische rijk schrijven de diverse bonden de wet ten. Anarchie is derhalve het wacht woord. Idenburg: „Het is niet alleen kiezen tussen handhaven of doorha len. Je zou ook kunnen stellen, dat het wenselijk is om bepaalde takken van sport van het Olympische pro gramma te schrappen, omdat com merciële invloeden allesoverheersend 2ijn geworden. Je kunt Je zelfs afvra gen of het niet beter is om de hele Winterspelen maar af te schaffen. De enige tak van sport, waar de commer cie en het professionalisme niet of nauwelijks toegang hebben gekre gen, is het hardrijden op de schaats. Maar die sport wordt in zo weinig landen beoefend, dat het niet zinvol is om daarvoor Olympische Winter spelen in stand te houden" De voorzitter van het NOC vindt het verbleken van regel 26 een te rigoreu- ze ingreep. Hij zal bepaald niet staan te juichen, wanneer betaalde voetbal lers en profboksers een bijdrage zul len leveren aan het gigantisme. waar onder de Spelen onder meer gebukt gaan, Bovendien afficheert hij zich als een voorstander van amateur sport, omdat hij hoopt, dat daarmee de grenzen van het toelaatbare in het gezichtsveld blijven. Ten aanzien van het zwemmen en het turnen, twee belangrijke Olympische sporten, kun je je in alle gemoede afvragen hoe kort het nog zal duren, voordat de beoefenaar(ster) letterlijk in de wieg moet zijn gelegd om met „behulp" van verderfelijke stimulerende mid delen topprestaties te leveren Idenburg vindt een dergelijke, reeds ontketende ontwikkeling ook veel te ver gaan. „Laat iedereen weten welke verantwoordelijkheid hij neemt als hij iemand het sportpad opjaagt", waarschuwt hij. Gevreesd moet wor den en dat is eufemistisch uitge drukt. want de vrees is reeds bewaar heid dat geen mens de Olympische klok nog terug kan draaien. De mees te deelnemers zijn professionals, veel begeleiders verkeren reeds in het ro bottijdperk: de mens (of het kind) wordt volledig in dienst van de pres tatie gesteld. ADVERTENTIE rite»*®1 wie, wat, wanneer, waarom, waar. snelle, degelijke informatie voor gebruik in elk gezin, op school, op elk bedrijf bij encyclopedie en naslagwerk bij studie: scriplies. werkstukken bij joumalistiek-redaktioneel werk bij radio tv opinieblad krant bij puzzel, quiz, kennis-lests Het ideale jaarboek dankzij een nieuwe 5-in-1 formule 1de kalender van 1978 2. jaaroverzicht (politiek en sociaal-economisch jaaroverzicht) 3. perspectief (hoogtepunten, tendensen) 4. sportief jaaroverzicht 5 almanak (personen, landen, organisaties) ruim 400 pagina's. 450 foto's 150 in kleur) 200 andere afbeeldingen nUnaarde^"«o«

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 31