uou ik aan voor meis jarenlang op die school hebben gezeten? Menno Simonszhuis wetenschappelijk medewerk(st)er Theologische „„.Faculteit Tilburg HETWESTERHONK juristen staffunctionaris personeelszaken DIREKTEUR Bij de Stichting Theologische Fakulteit te Tilburg bestaat in de vakgroep empirische godsdienstwetenschappen een vakature voor een half-time godsdienst- en pastorale psychologie De taak omvat: - het geven van onderwijs in de pastorale psychologie/godsdienstpsychologie aan studenten in de theologie, - begeleiding van studenten bij studie en skripties, - het verrichten van onderzoek op genoemd terrein. Eisen die gesteld worden zijn: - doktoraal-opleiding in de psychologie of vergelijkbare opleiding, - belangstelling voor pastorale vraagstukken, - ervaring in klinisch-therapeutische of supervisorische begeleiding strekt tot aanbeveling. Informaties kunnen worden verkregen bij de voorzitter van de vakaturekommissie: de heer dr. J. Welma, Dr. Hoekstraat 9.5268 EM Helvoirt, telefoon 04118-19 75. De salariëring geschiedt volgens rijksregeling. De overige arbeidsvoorwaarden van de overheid zijn van toepassing. Sollicitaties kunnen voor 15 mei 1979 a.s. worden ingediend bij het hoofd van de dienst personeelszaken van de Katholieke Hogeschool, postbus 90153, 5000 LE Tilburg. Christelijke inrichting voor geesteszwakken Madeweg 52. Postbus 1035, 2680 BA Monster. Telefoon (01749) 45738* In verband met de uitbreiding van de inrichting willen wij gaarne in contact komen met personen die de geschiktheid en de ambitie bezitten voor de functie van Van deze functionaris wordt verwacht dat hij/zij rechtstreeks onder de directie, de aangeboden functie van de grond af kan opbouwen en gestalte kan geven. Het gaat hierbij zowel om opzet als uitwerking. Hij/zij zal de directie adviseren inzake het gehele personeelsbeleid, meer in het bijzonder inzake: - de personele voorziening de toepassing van de arbeidsvoorwaarden het bevorderen van een optimaal samenwerkingskiimaat. De gedachten gaan uit naar een man of vrouw van minimaal 30 jaar, die: een ruime ervaring heeft in de personeelssector - door een gerichte opleiding op H.B.O.-niveau in staat is zelfstandig te werken geïntrigeerd wordt door het pionierskarakter van deze vacature - gezien het karakter van onze inrichting, kan instemmen met een protestants-christelijke' levensovertuiging. Belangstellenden voor deze functie wordt verzocht hun schriftelijke sollicitatie te richten aan de geneesheer-directeur. sHEEREN ZATERDAG 28 APRIL 1979 In veel personeelsadvertenties staat een regeltje waarover je als baanzoekende school verlater terecht kwaad kunt worden. Dat zinnetje gaat over de ervaring die wordt verlangd. En die heb je niet als je altijd op school hebt gezeten. Al ben je geslaagd met fantastische eind - cijfers, je gaatje afvragen waar het allemaal goed voorwas. Je krijgt de indruk dat een jaartje werk ervaring in de praktijk veel meer waard is dan al die jaren datje hebt zitten blokken om zo goed mogelijk van school te komen. Vicieuze drkeL In dat kleine regeltje overervaring schuilt de kern van het probleem van de werk zoekende jongeren. Want hoe kom je aan die vereiste werkervaring, als je de kans niet krijgt om die op te doen? Het is de vicieuze cirkel waar op dit moment weer tienduizenden schoolverlaters in terecht dreigen te komen. Hoewel het enerzijds begrijpelijk is dat bedrijven voor't zelfde geld liever iemand in dienst nemen die al ervaring heeft, zouden anderzijds werkgevers toch meer gestimu leerd moeten worden om ook schoolverlaters een kans te geven. Het aantal werkgevers dat mogelijkhe- altijd werk dat aansluit bij je ambities ei den biedt in die richting is helaas nog te klein. Ervaring met tijdelijk werk. Je zou het een noodoplossing kunnen noemen: werken via een uitzendbureau. Een tijdje bij het ene bedrijf,een poosje bij een ander, maar je doet wat ervaring op. Het geeft je referentie-adressen die je bij sollicitatie naareen.vaste baan kunnen helpen. Een uitzendbureau kan je misschien helpen aan een tijdelijke baan. Omdat erbij bedrijven,instellingen, kantoren e.d. iemand ziek is die tijdelijk vervangen moet worden, omdat er produktiepieken zijn of werkachter- standen. Dan belt men het uitzendbureau. Daarlaten mensen zich inschrijven die tijdelijk werk willen doen.Datkanjijookdoen en je bent tot niets verplicht Eerst naar het Gewestelijk Arbeidsbureau Een uitzendbureau is geen vervanging van het Gewestelijk Arbeidsbureau. Daar moetje altijd eerst naar toe. Om je als werk zoekende te laten inschrijven en om vooreen uitkering in aanmerking te komen. Tussentijds kun je via een uitzend bureau gaan werken. Er zal niet altijd tijdelijk werk voor je zijn,en misschien is het niet opleiding. Maar je doet gaandeweg erv: op. Je werkt En je verdient Uitzendwerk wordt peruurbetaaltj, volgens uitzend-CAOof andere regeling, met ingebrip van de normale wettelijke J sociale zekerheden. 1 li Uitzendwerk kan helpen bij het vir' van een vaste baan. Je leert bedrijven kei), en zij leren jou kennen. Bovendien is tijdelijk werken een gs gelegenheid om in de praktijk te zien wal funkties inhouden,om beterte kunnen I palen welke vaste baan bij je past Want vaste baan,daargaat het immers om? Deze publikatie is een initiatief varf Algemene Bond Uitzendbureaus (ABUr Van Eeghenstraat 86, Amsterdam. Bel voor het gratis informatiepakket voot schoolverlaters 020-7218 48. Het is van belang dat de zittende magistratuur zo is samengesteld dat een nagenoeg gelijke verhouding be staat tussen hen die uitsluitend binnen de rechterlijke macht hun loopbaan hebben aangevangen en degenen die over maatschappelijke ervaring daar buiten beschikken. Er zijn plaatsingsmogelijkheden als rechter en ais kantonrechter voor (mnl./vrl.) die over ruime maatschappelijke ervaring buiten de rechterlijke macht beschikken. Er wordt zonodig voor zien in een inwerkperiode (eventueel op part-time basis naast de huidige functie). Vereist: doctoraal examen Nederlands recht en een praktijkervaring van tenminste zes jaren. De standplaatsen zijn verspreid over Nederland. De' kansen op een benoeming liggen gunstiger voor kandidaten beneden de leeftijd van 50 jaar. Hierbij speelt een rol welke ervaring men heeft opgedaan. De Commissie aantrekken leden rechterlijke macht zou gaarne in contact treden met hen die een dergelijke functie ambiëren. Documentatiemateriaal kan schriftelijk of telefonisch worden aangevraagd bij het secretariaat van de Commissie aantrekken leden rechterlijke macht, p/a Paleis van Justitie, Postbus 20302, 2500 EH 's-Gravenhage, telefoon: (070) - 02 40 41, toestol 2511. Mr. M. J. Heikens. raadsheer in het gerechtshof te 's-Gravenhage, tevens lid-secretaris van genoemde com missie, is desgewenst gaarne bereid in een persoonlijk onderhoud nadere inlichtingen te verstrekken. In de loop van het jaar 1980 gaat onze direkteur met pensioen. In verband hiermede zoeken wij kontakt met gegadigden (M/Vr) voor de funktie van voor ons verzorgingscentrum. Ter informatie: het Menno Simonszhuis is gelegen in de tuinstad Buitenveldert. Het onderhoudt nauwe betrekkingen met de Amsterdamse Doopsgezinde Gemeente; er wonen 310 ouderen, waarvan 12 op een afdeling groepsverzorging; op het terrein staan bovendien 30 aanleun-woningen; op het terrein is een 4-kamer-woning beschikbaar; indiensttreding zo mogelijk per 1 januari 1980; we verwachten een protestant-christelijke levensovertuiging, bij voorkeur doopsgezind; opleiding op middelbaar niveau, gevolgd door een hogere beroepsopleiding; de CAO voor personeel werkzaam in bejaardenhuizen is van toepassing alsmede de pensioenregeling PGGM; salariëring volgens schaal 13 (4.161,-/5.390,-); een psycho-technisch onderzoek kan tot de selektie-procedure behoren; leeftijd tussen 35 en 50 jaar. De voor deze vakature vastgestelde funktie-eisen en een uitvoerige taakomschrijving zijn op aanvraag verkrijgbaar bij de direkteur, de heer H Slettenhaar, Noordhollandstraat 1/1081 AS Amsterdam Sollicitaties te richten aan de sekretaris van de Stichting Menno Simonszhuis. de heer Ir DJ. de Jongh, Goudestein 15.1081AZ Amsterdam, binnen veertien dagen na verschijnen van dit blad. TROUW/KWARTET

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 18