londerden Nederlanders onderscheiden ntjesregen' bij zeventigste verjaardag van koningin Juliana -fc, E Medailles voor broers PDAG 28 APRIL 1979 T BINNENLAND TROUW/KWARTET 11 (en onzer verslaggevers e henderden Nederlanders hebben gisteren ter gelegen- lan Koninginnedag een „lintje" ontvangen. Vijf van hen li de hoge onderscheiding van commandeur Oranje u. Het zijn schaak-grootmeester prof. dr. Max Euwe. de lissarissen van de koningin in Friesland en Zuid-Hol- |nr. H. Rijpstra en mr. M. Vrolijk, en de ambassadeurs in in en Bonn. R. Fack en D. W. Baron van Lynden. In de tan onderscheidenen ontmoeten we verder een zeer (opend gezelschap: mevrouw W. M Ridderbos- De [(secretaresse van de Unie School en Evangelie en oud- ente van de bond van gereformeerde vrouwenverenigin- perd ridder Oranje Nassau; eenzelfde onderscheiding jaar de heer W. C. de Kruyf te Den Haag (oud-vice- tter van de CHU), naar de ballonvaardster Nini Boes- je organist Klaas Bolt, de musicus John Woodhouse, de I Bij-directeur Geert Lubberhuizen, de actrice Beppie en naar de dichteres Nel Benschop, (die lerares is aan tristelijk lyceum te Veenendaal.) len van de Tweede Kamer jen onderscheiding: ir P. A. M. ten (KVP). ir H. van Rossum D E van Thijn (PvdA) werden jederlandse Leeuw Het oud- de Eerste Kamer K. Heij iurgemeester van Scherpen- I de commissaris van de Ko- Noord-Holland, drs R. J de gen dezelfde onderscheiding jaar zijn er ook nu ambassa- nder de gedecoreerden. Rid- frlandse Leeuw werden W. S. jagne (Teheran), mr R. Froger D en drs J. Polderman [lm). Officier Oranje-Nassau |r P. H. J. M. Houben (Lima) i. H Graaf van Limburg Sti- »aka). mr H. Wijnaendts. <ge- tigd minister Parijs). Zutphen. mevrouw E. Kaan-Tim- mers, oud-leidster Westhill kinder diensten in de Bergkerk te Amers foort, mevrouw D. Pater-Den Hollan der. organiste hervormde evangelisa tievereniging op geref. grondslag te Moordrecht. E. J. Schut, hervormd organist te Gennep. J. K. Slachter, ouderling-kerkvoogd hervormde kerk Thesinge, mevrouw G. J. Stroo, presi dent interkerkelijke evangelisatie- commissie Oudekerk aan den Rijn. mevrouw H. de Vries, hervormd zon dagsschoolleidster in Santpoort- Noord. S. Vrieswijk, gereformeerd ou derling te Holwerd, A. Wemmers, her vormd ouderling in Bleskensgraaf en Hofwegen. „Diensttijden" tanten sregen ging ook ditmaal niet »an de wereld van de kerken redikanten. Officier Oranje- Eerden ds H. W. Meihuizen te emeritus-lector aan het jind seminarie, ds A. M. van I te Nijverdal. praeses van de fle kerkvergadering Overijs- Poot te Nieuw Loosdrecht. an de hervormde kerkverga- 'trecht. dr W. H. Beeken- edikant van de protestantse Antwerpen en dr G. J. Lln- jdikant-leraar voor protes- sdienstonderwijs aan de Eu- tchool te Brussel. Ridder assau werden ds J. Enter. rlisch emeritus te Kapelle. Heijst. hervormd emeritus ,»n en secretaris van de ver tan vrienden van Kohlbrug- O. Meeuwes, secretaris voor zaken van het Zeister Zen- ootschap. ds M. W. Nieuwen- hristelijk gereformeerd pre- Mijdrecht, ds D. J. Roos. terd predikant te Doorn en tkend aan luisteraars naar aemendaal. dr P. L. Schoon- jarenlang in Leiden gewerkt jnu hervormd emeritus in ds H. Torenbeek, gerefor- eritus te Vroomshoop. en ds is. gereformeerd emeritus te tband noemen we ook me- (A- Streefland. werkzaam op ^formeerd toerustingscen- •eusden. de heer J. J. Visser. Sn de financiële commissie irangelisch-lutherse kerk en in den Akker, directeur van jingscentrum Kerk en We- Öebergen. die alle drie ridder assau geworden zijn. Een- Ierscheiding ging naar luite- tiel van het Leger des Heils evers te Vianen en de ad- tcteur van de stichting voor sociale arbeid der hervorm- ngen te Rotterdam, drs G. fa. Een hoge onderscheiding christelijke gereformeerde dr B. J. Oosterhoff te Apel- lij is ridder Nederlandse ok de naam van iemand die l uit het hervormde jeugd- |en we in de lijst van onder en tegen: ds N. O. Steen- tnersfoort. maar het ..lintje" naar hem maar naar zijn Iter. mej. C. C. den Besten kerkelijk werker in het bui- ïndervond waardering: W. van wie vermeld wordt dat bi-pionier en stimulator van lijk leven van de Nederland- I" in het Franse departe- fe is. werd ridder Oranje- Veel onderscheidingen hebben res pectabele „diensttijden" als ach tergrond. Een voorbeeld daarvan biedt de hervormde zondagsschool van 1899 te Kampen: voorzitter/ leider F. Sleurink en leider A. Wit man, die beiden de zilveren ereme daille Oranje-Nassau ontvingen, zijn beiden veertig jaar aan de zon dagsschool verbonden. Een tweede voorbeeld vinden we in Yerseke, waar twee ouderlingen van de Ge reformeerde Gemeente de gouden medaille Oranje Nassau kregen: ouderling C. J. Gebraad heeft er ruim 25 jaar opzitten (hij was ook van 1953 tot 1970 raadslid voor de SGP van de vroegere gemeente Yerseke, die nu tot de gemeente Reimerswaal behoort) en ouderling J. Krijgern heeft een nog langere „diensttijd" ruim veertig jaar. Burgemeesters Onder de gedecoreerden bevinden zich heel wat burgemeesters. Rid der Nederlandse Leeuw werden mr J. J. van der Lee (Eindhoven) en mr F T Dijckmeester (Apeldoorn). Of ficier Oranje Nassau werden mr R. M. Gallas (nu nog burgemeester van Alphen aan den Rijn maar benoemd in Delft), M. Soetendal (burgemeester Papendrecht) en mr G. Loopstra (Noordoostpolder). Een flink aantal burgemeesters werd ridder Oranje Nassau: J. M S. Rutten (Asten), mr F Verheijen (Brabantse gemeente Zeeland). H. M. A. C. de Wit (Gemert), B. J von Schwartzenberg (Hunsel en Gra- them), mr H. T. Vrouwenraets (Schaesberg), J. C Hoftijzer (Lien- den), D. J. Pott (Kesteren), A. Bol- widt (Oostvoorne), C. H. van der Linde (Nieuwerkerk aan de IJssel), M. van Prooijen Cs Gravenzande), F. Kloeke (Beemster), S. Francke (Valkenisse) D. D. W. J Kastelein (Loosdrecht), mr. D Reitsma (Me- naldumadeel), K. J. Vrijling (Idaar- deradeel) en H. van Hout (Grams- bergen) Ook wethouders kregen lintjes: wij noemen C J van den Berg te Rid derkerk (ridder Oranje Nassau), R. C. de Bruijn te Sliedrecht (ridder ON). J. Martens te Boedegraven (ridder ON). W P. J Baars te Mid delburg (ridder ON). C J. Moerland te Tholen (ridder ON), T P. J Gooyen te Bingelrade (gouden me daille ON), J. H Janssen te Jabeek (gouden medaille ON). J. H Smeets te Wessem (gouden medaille ON) en P. H. de Boer te Zevenhoven (gouden medaille ON). - Oud-wethouders jssehool s. K (ailles werden toegekend I in kerkelijk verband. De h de hervormde zondags- J Ochten, Th. van Breda. gouden medaille Oranje D eenzelfde onderscheiding Ier meer J. Cieremans. her- lerling-kerkvoogd te Gen- an Dasier. oud-scriba her- Irk in Vinkeveen, A G Es 6. kerkeraadslid en voorzit- let vrij-evangeslisch zang- pstem te Bussum. J van •formeerd kerkeraadslid te levrouw D.S. Gielsen. pre- nofuln de Zakbijbel Bond Ne- 0 Heelsum. N D. Hardebol, van de hervormde ge- bnnickendam en Lands- T Huizinga. organist-cantor tgelmunduskerk in Velsen- J Juijn. hervormd kerk- teeswijk-Dinther. K Koets president-kerkvoogd van Oudenbosch, mevrouw J ik. oud-leidster hervormde tooi en ouderling in -i T. Vermeulen, ouderling- llS (hervormde gemeente Sta- psselmonde Rotterdam dailies Oranje Nassau ijkelenboom. leider geref lieciub Schoonhoven. G leider zondagsschool in i J. Bron. hervormd ouder- fnmer. J. Dijkshoorn, oud- f) B/notabelen herv. gemeente D25lf' Griffioen, hervormd Waarder, mevrouw L. van ^wel. hervormd kosteres te 023lriP< »Eij Ook heel wat oud-wethouders kre gen een onderscheiding. Ridder Oranje Nassau werden de oud-wet houders van Hoogeveen E. J Blok zijl en H. Huisjes, evenals de oud wethouder J Mulder van Assen. J Stolte te Appingedam, A. A Har- denberg te Helmond. W. J. van Wil denburg te Maarheeze. W Jonge- neel van Bodegraven en J P Lin- denbergh te Goes Gouden medail les Oranje Nassau kregen de oud wethouders J H Pinckaers te Geulle. H A. Kroese te Elburg. J Schep te Berkenwoude. F E. Zandt te Stedum en A. J Gelderland te Heenvliet. Onder de oud-wethouders zouden we ook kunnen noemen de tot offi cier Oranje Nassau benoemde heer J. C. Corver te Soest, behalve oud- Kamerlid voor de VVD ook oud wethouder van Heemstede en thans gehuwd met mevrouw mr J M Corver-Van Haaften. burge meester van Soest. Onder de oud wethouders zou tevens te vermel den zijn de officier Oranje Nassau geworden heer E J Harmsen. nu raadslid van Apeldoorn maar gewe zen wethouder van die gemeente (en oud Tweede Kamerlid, destijds uit de Boerenpartij getreden) Gemeenteraad Om in de gemeentelijke sieer te blij ven, een aantal raadsleden of oud raadsleden werd ridder Oranje-Nas- Onder degenen die een onder scheiding kregen ter gelegen heid van Koninginnedag zijn de twee broers B. A. Bodde en P. J. Bodde. die beiden al ruim veertig jaar werken bij de steenfabriek Kijfwaard b.v. te Pannerden. Zij kregen beiden de medaille in brons van de orde van Oranje Nassau. B. A. Bodde is pakkettenbouwer en is 64 jaar, zijn broer is monteur en is iets jonger. Ook in het Noorden van het land werden twee broers on derscheiden. De heren F. E. Zandt, oud-wethouder van Stedum, kreeg de gouden me daille Oranje Nassau, en zijn broer P. F. Zandt, oud-lid van de raad van Loppersum, kreeg dezelfde onderscheiding. Op het raadhuis van Loppersum vertelde men ons dat de broers oom moesten zeggen tegen het vroeger SGP-Kamerlid ds. P. Zandt, (in 1961 overleden) CRM Kappers sie basisschool en verbonden aan het Christelijk Pedagogisch Studiecen trum te Amersfoort. Eenzelfde onder scheiding ging naar P J Hoogteij- ling. rector van het Koningin Wilhel- mina College in Culemborg. dr. H. M. Mulder, oud-rector van het Johannes Calvijn Lyceum te Kampen en dr W K. Walstra, rector van de christelijke scholengemeenschap Johannes Cal vijn te Rotterdam. Ridder Oranje-Nassau werden onder anderen J Baart, adjunct-directeur christ. middelbare technische school Scutos te Utrecht. M P Bisschop, hoofd bijzondere school in Nijmegen, mevrouw mr. I Geelkerken-Brusse, bestuurslid van Vereniging Christelij ke Beroepsonderwijs voor Leiden en omstreken. W H. Geurtzen. hoofd bijzondere school in Hengelo. J. Jan sen. adj-directeur christ. pedagogi sche academie Nijenborg te Gronin- •gen en directeur Christelijke Middel bare Technische School Dordrecht. H. A. Korteweg. oud-schoolhoofd Oud Beijerland. H. O. Kuljper. direc teur christelijke mavo te Almelo. A. B. Nieuwenhuijse. oud-directeur christelijke mavo te Middelburg, meij. H J. Okhuijse, oud-schoolhoofd in Heerlen. T. Pas. schoolhoofd in Wierden, W. P. C. de Rooij, school hoofd in Sterksel. H. van der Rijst, oud-schoolhoofd in Utrecht. T. J W. van Rijt. oud-schoolhoofd in Den Bosch, D. G. J. Schilleman. school hoofd in Sterksel, J. Schrauwen, schoolhoofd in Bosschenhoofd (ge meente Hoeven), L. A. Snoek, direc teur mavo „Ministerparkschool" in Naarden. L. M. Vermeulen, school hoofd in Den Bosch en J. A. van Vledder, leraar hervormde pedagogi sche academie Jan van Nassau te Utrecht Eremedailles in goud Oranje-Nassau gingen onder meer naar mrj. G. Brak hoven, oud-hoofdleidster kleuteron derwijs Den Helder, mej G. van Dijk. laboratorium-assistent A. bij de Vrije Universiteit, jonkvrouwe J A Ortt. administratief beambte bij de Haven en Vervoerschool „Prof. Rutten" te Rotterdam, mevrouw A. J. Pothoven- Brakman, oud-onderwijzeres in Ach terveld. J. van Raalten. onderwijzer in Doesburg, meij. C. van Tongeren, oud-onderwijzeres in Eindhoven, meij. E. Valke. hoofdleidster kleute ronderwijzeres in Heikant (Hulst), P A. van der Vorst, oud-onderwijzer in Eindhoven, W. C. van Wessel. oud- voorzitter bijzonder schoolvereniging in Veen (Nijkerk). dam. de om zijn oecumenische activi teiten bekende heer H. J J. Spitzen (hoofddocumentalist CRM), de heer G B. J. Stork, oud-redacteur van „De Graafschapsbode" te Doetinchem. en de aan de NCRV verbonden musicus Jan van der Waart te Den Haag. Gouden medailles Oranje Nassau kregen de cellist J. P. J Beijersber- gen van Henegouwen te Hilversum, de heer E. Blom. voorzitter van de kaatsvereniging te Oosternijkerk en oud-hoofdbestuurslid Christelijke Friese Kaatsbond. J. Heijting. dich- ter-schrijver te Borger. C. B Jansing. directeur christelijk Showkorps „Gorcum". mej. F. A Oostdijk, maat schappelijk werkster interkerkelijk centrum Lek en IJssel Krimpen aan de IJssel. mevrouw W P Ramaker- De Groot, presidente christelijke-ge- reformeerde vrouwenvereniging „Draagt Elkanders Lasten" te Kam pen. mevrouw J. N. Smit-Reedijk, di rectrice gereformeerde stichting be jaarden zorg ..Martha-Oord" te En schede. en mej N E de Wit, oud directrice prot chr bejaardentehuis Aar en Amstel te Nieuwkoop. Zilver Zilveren medailles Oranje Nassau kregen A. van den Akker, bestuurslid chr. muziekvereniging Juliana te Doornspijk. J. Bouwknecht, oud-be stuurslid chr. muziekvereniging Cres cendo te Overdinkel, A. Cuperus. be stuurslid stichting gereformeerde be jaardenzorg Den Helder, J. W Dubbe- laar. penningmeester chr. muziekver eniging Uitspanning na Inspanning te Katwijk, mevrouw S. de Qroot- Bouman en H Maijers. bestuursleden chr. zangvereniging Excelsior te Sprang-Capelle, R Hamersma. voor- zittec chr muziekvereniging Heman te Zuidwolde (gemeente Bedum), A. Siebel. Jeugdleider CJV te Durger- dam en Ransdorp (Amsterdam) en C. Vos. voorzitter chr. gemengde zang vereniging Asaf te Puttershoek. Twee zilveren medailles kwamen terecht in de kring van de christelijke muziek vereniging Laus Deo te Emmen: lid en oud-bestuurslid J. Kuipers en H. Ziengs kregen deze „lintjes". Ook in de gemengde zangvereniging Soli Deo Gloria te Scherpenzeel kwamen twee onderscheidingen: J J Osna- brugge en W van Setten. beiden lid en oud-bestuurslid, kregen zilveren medailles Oranje Nassau Nederlandse Leeuw Minister Wiegel met drie onderscheidenen: rechts de commissaris van de Koningin in Noord-Holland drs. R. J. de Wit (officier Oranje Nassau), tweede van rechts commissaris van de Koningin in Zuid-Holland mr. M. Vrolijk (commandeur ON) en links commissaris van de Koningin in Friesland mr. H. Rijpstra (commandeur ON). Nog een paar hogere onderscheidin gen op onderwijsgebied: prof. dr F. van Heek. emeritus-hoogleraar in Lei den en lid van de Kon. Ned, Akade- mie van Wetenschappen, werd ridder Nederlandse Leeuw, evenals de Utrechte hoogleraar dr. F. A. Stafleu, bestuurslid van de genoemde akade- mie. Officier Oranje-Nassau werd prof. dr. K, Rljsdorp. oud-directeur van de Stichting Studiecentrum Li chamelijke Opvoeding, ridder Oran je-Nassau de heer C. P. Klap. oud schoolhoofd te Maarssen. Ook in kringen van het CNV kwamen onderscheidingen terecht Riddei Oranje Nassau werden de heer W. P van Leeuwen te Den Haag. districts bestuurder van het CNV. de heer M. D. den Hollander, voorzitter van de Voedingsbond CNV. de heer C. Bik ker te Zeist, bestuurslid Vervoers- bond CNV. Gouden eremedailles Oranje Nassau werden toegekend aan onder meer B. Polderman te St. Laurens, voorzitter van de plaatselij ke afdeling Hout en Bouwbond CNV. G. J. de Graaff te Middelburg, be stuurslid afdeling Hout en Bouwbond CNV. J. J. Schout te Ritthem. voorzit ter afd. Vlissingen Hout- en Bouw bond CNV, L. Verhage te Westkapel- le, voorzitter afdeling Hout- en Bouw bond CNV. J. Tramper te Arnemui- den, voorzitter afdeling Hout- en Bouwbond CNV. P J. Dekkers te Willemstad, voorzitter afdeling Hout en Bouwbond CNV. J. J. van de Velde 'te Axel. penningmeester afdeling Hout- en Bouwbond CNV. J. de Rooij te Raamsdonksveer, penningmeester afdeling Hout- en Bouwbond CNV. W D, Bil te Woudrichem, penningmees ter afd. Hout- en Bouwbond CNV en A. F. Bouwman te Wageningen. secre taris afd. Hout- en Bouwbond CNV. Zilveren ere medailles Oranje Nassau kregen W. Stunnenberg te Heelsum. secretaris afdeling Hout- en Bouw bond CNV. J Schuurman te Hengelo (Geld.), penningmeester van de afde ling Vorden-Hengelo van de NCBO, en de heer G S. Ravensbergen. chauffeur van de staatssecretaris van sociale zaken. Nog een paar hogere onderschei dingen: dr. L. Lamers, directeur- generaal voor sociale voorzienin gen. bij het ministerie van sociale zaken, werd ridder Nederlandse Leeuw, evenals ir. P. Santema, di recteur van het rijksinstituut voor drinkwatervoorziening te Voor burg. en de heer Albert Heijn te Vogelenzang, voorzitter van de raad van bestuur van Ahold NV. Officier Oranje Nassau is de heer J. L. Hospers te Dalen, voorzitter van de Drentse Christelijke Boeren- en Tuindersbond. Eenzelfde onder scheiding ontvingen mr. P. P. A. Theunissen te Voorburg, voorzitter van de Vereniging De Nederlandse Bloemisterij, en D. Groeneweg te Rijswijk, voorzitter van het bedrijf schap slagersbedrijf. Officier Oran je Nassau werden de Haagse zenu warts/kinderpsychiater dr. D. A. van Krevelen en dr. C. Buis, ge neesheer-directeur van psychia trisch centrum Schakenbosch te Leidschendam (van de Ver. Ned. Herv. Stichtingen voor zenuw- en geesteszieken) Ridder Nederlandse Leeuw zijn professor dr J. Nieveen. hoogleraar cardiologie in Gronin gen. ir. O. H. Boom te Middelburg, hoofd-ingenieur-directeur provinci ale waterstaat. Ir. J. H. G. Smits te Vught, hoofdingenieur-directeur provinciale waterstaat Noord-Bra bant. prof. dr. ir. J. D. van Manen, directeur Scheepsbouwkundig Proefstation te Wageningen. ir. A. de Zeeuw, directeur-generaal voor landbouw en voedselvoorziening; mr. S. J. Oerbrandy. vice-president van het Amsterdams gerechtshof, mr. L. J. M. Reynders. raadsheer bij de Hoge Raad. mr. J van Soest, advocaat-generaal bij de Hoge Raad. en prof. dr. W Brandt, lid nationale adviesraad ontwikke lingssamenwerking. Officier Oran je Nassau werd mr. W. H. M. van Leeuwen, hoofd stafbureau voor lichting ministerie van Justitie; dc 'in Parijs wonende kunstschilder A G. van Velde werd ridder Oranje Nassau. Kamervoorzitter Vondeling (links) reikte onderscheidingen uit aan (van links naar rechts) Tweede Kamerlid P. A. Cornelissen (ridder Nederlandse Leeuw), de heer J. A. Botting (hoofdadministrateur bij de Tweede Kamer, officier Oranje Nassau) en Tweede Kamerlid Ed van Thijn (ridder Nederlandse Leeuw) sau het zijn M C. van der Westen (Prinsenbeek). J A C de Bruijn (Ven- raiji. C Breedveld (Leerdam). K Rijksen (Poortugal). D Vink (Nieu werkerk aan den IJssel). H Groten- traast (Olsti. H J Wessels (Wierden) en J Andriesma (Velseni Gouden eremedailles Oranje-Nassau kregen de volgende raadsleden of oud-raads leden J C van Lierop (Bergeyk). W G Pijs (Nuenen). H C de Winter (Heusden). J J Smeets (Bingelrade), J L. Verstappen (Meyel). J. van Draaijen (Moolenaarsgraaf). J van Duivelsdijk (Vianen). A Kruithof (Klaaswaal). K. Verdoold (Stolwijk). J. van Dorp (Barsingerhorm. N. G Zwakman (Zijpe). J A. van der Bijl (Brouwershaven). P. F Zandt (Lop persum). L. de Groot (Zuidwoldei en J Gerdessen (Asperen). Vier gemeentesecretarissen werden Onderwijs benoemd tot ridder Oranje-Nassau J het zijn J M L. E de Kroon (Ooster hout). M H. J van Nieuwstadt (Loon op Zand), mr A P Punt (Hoorn), en A J. Buis (Losser) De gouden medail le Oranje-Nassau kreeg gemeente-se cretaris H. H. Wolbers van Weerselo. Officier Oranje-Nassau werd de heer K. Heijink, hoofdcommisaris van po litie te Groningen, ridder Oranje-Nas sau de J H. L Manders. commissaris van politie te Tilburg Van de onderscheiden hoogleraren noemen we dr T. D. Sthalie (Vrije Universiteit Amsterdam) en dr A A. Weijnen (Nijmegen). Officier Oranje- Nassau werd de heer M Baaijens, voorzitter van de Innovatie eommis- Behalve Max Euwe ontmoeten we in de lijst van CRM heel wat bekende mensen. Officier Oranje Nassau wer den K Bosma. geneeskundig advi seur van de Uitkeringsraad CRM te Rotterdam, mr. H. W Sandberg. hoofdredacteur van „Het Parool en de letterkundige dr H. W. van Tricht. Ridder Oranje Nassau werden de toonkunstenaar J. P Bekkers te Voorburg, de Volkskrant-filmcriticus Bob Bertina, de organist Klaas Bolt, de artieste Tilly Bouwmeester, de zwemster Enith Brigitha, de Journa list-schrijver Johan Buursink te En schede. de violiste-zangeres-actrlce Jetty Cantor te Hilversum, de parle mentair redacteur van de Radio Nieuwsdienst Wiel Cremers, de con certpianist Willem Hielkema te Leid schendam. de beeldend kunstenaar Pieter Koolstra te Amsterdam, de oud-honkbalspeler Boudewijn Maat te Hoofddorp, de toonkunstenaar Jan Massèus te Tietjerk (Fr.), de zangpe dagoge Jo van de Meent-Walter te Amstelveen, de voorzitter van het Verbond van Chr. Voetbalverenigin gen in Nederland J van der Meijde te Rotterdam, de uitgever en literair- historieus drs J B W Polak te Am sterdam, B van der Ros, redacteur Reformatorisch Dagblad te Apel doorn, Toer van Schaijk, ex solo-dan ser Nationaal Ballet, de schrijver en dichter Bert Schierbeek te Amster Ook het beroep van herenkapper vond erkenning in deze „lintjesre gen" Twee herenkappers kregen een zilveren medaille Oranje Nassau, het zijn de heren P H van der Meijden en I Boom en (maar dat zal wel ..toeval" zijn) ze komen beiden uit Leiden Ook een vertegenwoordiger van de hore- ca-sector kreeg een „lintje": het is mevrouw E. Wijn-Rooijmans, eigena res-beheerder van hotel-café-restau rant „De Kroon" in Gemert. Ten slotte ook de activiteiten van Oranje-verenigingen ondervonden waardering: zilveren medailles Oran je Nassau gingen naar A J. Brokken, oud-bestuurslid van de oranjevereni gingen in Warnsveld. M. Kaspersma. voorzitter van „Trouw aan Oranje" te Wymbritseradeel. en D. C. van Har ten. bestuurslid Oranje-Comité te Ter Aar. Op deze pagina konden wij lang niet alle onderscheidin gen noemen. Wie ze allemaal onder ogen wil krijgen kan de buitengewone editie van de Nederlandse Staatscourant, van 27 april, waarin alle „lint jes" vermeld staan, bestellen bij de afdeling officiële publi- katies van het staatsuitgeve rij- en drukkerijbedrijf te Den Haag, telefoon 070-789911. De Apeidoornse christe- lijke-gereformeerde hoog leraar dr. B. J. Oosterhoff: ridder Nederlandse Leeuw Mevrouw W. M. Ridderbos- De Rooij, secretaresse van de Unie School en Evange lie en oud-presidente van de bond van gereformeer de vrouwenverenigingen: ridder Oranje Nassau Actrice Beppie Nooy: krijgt het ridderschap Oranje uitgereikt van bur gemeester Polak van Am sterdam (links) J. van der Meijde, voorzit ter bond christelijke voet balverenigingen: ridder Oranje Nassau VU-hoogleraar dr. T. D. Stahlie: ridder Nederland se Leeuw

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 11