ierste verlies hockeyers Amstel Tijgers kandidaat voor grootste de titel Gênant )ist terug tinen tsketbal- lectie Johan Cruijff mensen in de sport jderland in halve eindstrijd tegen Pakistan FIDE tegen iedere boycot Amsterdamse ploeg heeft orde op zaken gesteld inst Karpov j Timman R.E.L. is Roxy Extra Light.Van de makers van Roxy Dual. Al zit u nog zo laag met R.E.L., smaken doet ie wel. >AG 27 APRIL 1979 SPORT TROUW/KWARTET P 19- BHS 21 Straffen TH Het Nederlandse hockeyteam heeft tijdens het nationale toernooi in Perth de eerste nederlaag geleden, alië zegevierde in de laatste wedstrijd voor groep A met ver Nederland, na een ruststand van 1-0 voor Nederland, r dit resultaat is Australië als eerste in de groep geëindigd fcoet Nederland met de tweede positie genoegen nemen. teams waren al zeker van een plaats in de halve finales, irland speelt morgen tegen Pakistan. Australië ontmoet lland. yij nou missen is een spelverde- fcet was niet de eerste keer dat |r Leefers deze mening liet ho ok na de energieke wedstrijd \ustralië legde Leefers weer de op de zwakke plek. „Bij Au- is Trevor Smith precies de |man voor dit werk. Wij hebben nteel niemand die dat kan. en i je als middenvelder gewoon ^noeg aan je eigenlijke taak toe. et je te veel met de verdediging fcien." Haarten Sikking was het resul- )xtra triest. De 31-jarige doel- Schaerweyde was weer eens er ouderwets op dreef. Hij rea- fc in zijn 108e interland alsof het |buut betrof en moest niet min- achttien hoekslagen trotse- "1 Steve Reed ^RDAM Het kleine storm- t binnen de gelederen van de 77fmdse basketbalploeg was op en. is getemperd. Afgelopen ag dreigden drie spelers van i. i op te stappen vanwege het 1Cj,inhouden door hun vereniging in respectievelijke flats. Omdat 2ni penningmeester van de NBB 'in zin was de huur voor de drie te betalen, dacht het drietal ust Woudstra en Bruinsma aan tigering, ila eafek voor het vertrek naar het identoernooi van Bremerha- ujf alle rust weer terug en kan gofoach Quinn met volledige be- ig naar Noord-Duitsland afrei- e Leiden-spelers doen dus ge- mee en rendeerden gedurende »e midweekse trainingen opti- aQuinn is derhalve tevreden, het hem toch weer niet gege- is met een volledige selectie te i. Schutter Akerboom miste de Jagtraining en omdat de vrij- hele Den Bosch-selectie ook al Inaandag ontbrak (teamgenoot iet moest worden uitgedineerd, ex-international besloten heeft \merika te vertrekken) weet )om nu niet welke spelletjes 3uinn zijn geoefend om het toernooi winnend af te sluiten. als de Nederlandse ploeg één oor ogen heeft is het wel het van dit toernooi. West-Dults- lelgiè en Zweden moeten inder- l3\genomen" kunnen worden, al- I Zweden in december '78 nog jeg van Quinn terugwees en er altijd wel in slaagt om-vol- t tegenspel te bieden. Maar de ftelling van de ploeg is nu zo dat er van een werkelijk top- gesproken kan worden. Quinn (en keur aan Nederlands-Ame- se spelers en met name het pelen van het spelverdelersduo r-Plaat mag als een geweldige }$aat aangemerkt worden. Met op de spelverdelersplaats was iionale ploeg in het verleden kwetsbaar. Die periode lijkt nu tten waardoor Quinn volop kan tegen de kleinere gardes van geachte landenploegen. De for- osities, altijd al goed verzorgd jderland, staan nu bol van de Ijkheden. Akerboom en Woud- jn Europese toppers en de aan- van Bruinsma, Van Rooden ir indien weer gezond sterk genoemd worden. Voor lediger Van Helfteren ligt daar loor ook een fraaie rol wegge- h af Uyll in c feeft ren (zeven korte en elf lange). Drie keer liet de lijnverdediging Sikking in de steek, waardoor aanvoerder Jim Irvine (die in de eerste helft specialist Ian Cooke verdrong) meteen topsco rer van de wedstrijd werd. Nederland deed er van alles aan om de Australiërs zo weinig mogelijk ruimte te geven. Een stipte mandek king was daarvoor noodzakelijk, want in de voorgaande wedstrijden was duidelijk geworden dat de erva ren Aussies (negen spelers verdien den meer dan veertig caps) van elk gaatje trachtten te profiteren. Vooral dank zij Leefers. die van tijd tot tijd Charles Worth in de schaduw stelde, was Nederland enkele malen gevaar lijk voor het doel van Wayne Green, die de van een griep herstellende Bob Proctor uitstekend verving. Na een kwartier leverde het Nederlandse aandringen een treffer op. Green keerde een strafcorner van Litjens, de bal kwam op rechts bij Doyer terecht, die met een klein tikje Ron Steens in staat stelde in te schieten (1-0). Net als het weer leek de wedstrijd in de tweede helft voor Nederland uiter mate zonnig te gaan verlopen toen Paul Litjens al na drie minuten Green uit een strafcorner passeerde en Nederland op 2-0 bracht. De Au straliërs kozen hierna het enige wa pen, dat hen nog overbleef en waarin zij ook zijn gespecialiseerd: de aan val. De ene na de andere hoekslag werd op Maarten Sikking afgevuurd en twee keer achter elkaar moest hij zwichten. De eerste maal was de bal onhoudbaar, het tweede schot was een zachte inzet, die Van der Staak zoveel problemen bezorgde, dat er toch een treffer uit voortkwam. In de 49e minuut stopte Sikking op haast miraculeuze wijze een schot van de dichtbij staande Steve Smith. Vier minuten later verwierf Australië zich de fel begeerde voorsprong. Irvine maakte zijn derde doelpunt uit de tiende lange corner (2-3). Tim Steens ging naar voren en versierde na lange tijd weer eens een lange strafcorner voor Nederland. Er volgden nog twee Maarten Sikking kon ondanks zijn goede spel de nederlaag tegen Australië niet verhelpen. lange corners en wederom een straf corner na een fraaie actie van Leefers. Deze laatste scoringskans liet Litjens niet voorbij gaan (3-3). Steve Smith scoorde acht minuten later de win nende Australische treffer. Met een hoog schot passeerde hij Sikking. Coach Wim van Heumen draaiede er niet omheen. Nadat hij zijn tegenstre ver McWatters had gelukgewenst, zei hij: „Australië heeft zonder meer ver diend te winnen. Wij speelden in het veld goed, maar onze corner en de lijnverdediging bij de corners van de tegenpartij was onvoldoende. Dan is het resultaat gauw verklaard." Ook aanvoerder Ron Steens was van me ning dat de beste ploeg had gewon nen. „Er is nog geen man overboord. We moeten gewoon de realiteit onder ogen zien. Waarom zouden we niet eens een keer van Pakistan kunnen winnen?" ZEIST De tuchtcommmie betaald voetbal van de KNVB heeft Cock de Zwart, van SVV. die zondag In de wedstrijd tegen Willem II na zijn tweede gele kaart in die ontmoeting het veld moest verlaten, bestraft met een schorsing voor drie wedstrijden en een boete van 100 gulden De AJacled Zwnmborn kreeg één wedstrijd en een boete van 250 gulden alsmede het recht in beroep te gaan tegen het omzetten van een voorwaarde lljke schorsing ln een onvoorwaardelijke De straffen die de commissie voorts uitsprak MVV Dijkstra. Mn wedstrijd voorwaardelijk om gezet in een onvoorwaardelijke. Amsterdam Swart, een wedstrijd en 125 gulden boete. Kamp- hues. een wedstrijd en 150 gulden boete, alsmede het recht op verweer tegen het omzetten van een voorwaardelijke ln een onvoorwaardelijke schor sing Fortuna SC Ruljs. een wedstrijd voorwaar delijk en 125 gulden boete Telstar Van Toor. een wedstrijd en 100 guJden boete Amersfoort VUet- stra. eén wedstrijd en 150 gulden boete. Van Loon. twee wedstrijden en een voorwaardelijk, alsmede 100 gulden boete Veendam Brinkman, éen wed strijd en 100 gulden boete, alsmede het recht op verweer bij omzetting van een voorwaardelijke strar in een onvoorwaardelijke Vlaardlngen Stanns. één wedstrijd en 75 gulden boete, alsmede het recht op verweer. SW Meerhof, één wedstrijd en 100 gulden boete. VW: Jovanovic. één wed strijd voorwaardelijk en 200 gulden boete NEC Ophot, 150 gulden boete Helmond Sport: Rlbbe- rink. 100 gulden boete AMSTERDAM De nationale schaakbonden kunnen dezer dagen een brief tegemoet zien waarin FIDE- president Fridrik Olafsson zich kant tegen boycots en voorgenomen boy cots van bepaalde spelers. „Wat de Russen ook op Kortsnoj mogen heb ben aan te merken, en ik kan hun gedachtengang wel volgen al sta ik daar niet achter, vind ik dat elke nationale schaakbond het algemeen belang van de sport in het oog dient te houden. Mocht er sprake zijn van een boycot dan zullen wij de betref fende schaakbond ten sterkste advi seren om haar standpunt te herzien". De moeilijkheid waarvoor de FIDE zich ziet geplaatst is de vaststelling of de Russische boycot is opgelegd door de nationale bond of is ontstaan uit een spontane reactie van Russische schakers, zoals de secretaris van de Russische bond Baturinski vertelde. „Ik denk dat Baturinski niet de waar heid sprak", verklaarde oud-FIDE- president dr Max Euwe. „Twee jaar geleden al vertelde een Russische schaker mij dat hij van hogerhand opdracht had gekregen zich uit een bepaald toernooi terug te trekken". De FIDE-president is toegerust met vergaande volmachten bij de eerst volgende match om het wereldkam pioenschap die over drie jaar zal plaatsvinden. Als het FIDE-congTes. dat half augustus in Porto Rico wordt gehouden daar zijn toestemming aan hecht krijgt de president het recht de beslissingen van hoofdscheidsrechter te wijzigen. Het bestaande jury-sys teem wordt afgeschaft. door Co Matoc ige probleem dat Quinn in feite af zag komen, het ontbreken center, lijkt sinds verleden •k opgelost nu Punch-speler iyll zich beschikbaar heeft ge- op de trainingen voortreffe- t gewerkt. Van Tuyll viert een wel zeer opzienbarende imst in de nationale ploeg. Hij jaren opgestapt maar kwam* ■rt mooie maandag terug om zijn e helpen, speelde meteen goed ëft weer zin in topbasketbal. tip ais tweede center is er in fceval lengte, hoewel men moet als er een tegenstander komt t een echte scorende lange lat werken. Quinn kan dus op ad tevreden zijn; winst tijdens imerhaven-toernooi is een goe- voor het sterkste nationale at Nederland ooit op de been iREAL Wereldkampioen |y Karpov heeft in het 110.000 loernooi van Montreal voor de e maal gewonnen van de Neder- I grootmeester Jan Timman. De 30ferde een paard voor de aanval. Ie zwarte koning over het hele I ïn vlocht uiteindelijk een mat- aar geen ontkomen meer aan Amsterdam „Welke struc tuur je ook maakt, Je zult meer mensen nodig hebben, die wat willen doen in je orga nisatie", roept KNBSB-voor- zitter Ouus van der Heijden deze maand uit in Inside, het maandblad van de Koninklij ke Nederlandse Honk- en Softbalbond, dat Van der Heijden aan het woord laat over een structuurverande ring van de bond, die vandaag in een buitengewone bonds vergadering aan de orde komt. De nieuwe opzet van de honk- en softbalbond. die volgens Van der Heijden tegemoet komt aan de maat schappelijke ontwikkelingen van de laatste jaren, staat ogenschijnlijk los van de start van de honkbal-competi tie dit weekeinde. Aan de andere kant wordt zelfs in de hoofdklasse honkbal duidelijk gemaakt, dat het met het geschoold kader binnen de KNBSB mager is gesteld. Afgezien van de twee Amerikanen, die dit seizoen een ploeg onder hun hoede nemen, kan het bij deze bond van 20.000 leden voorkomen, dat teams op topniveau worden begeleid door coaches, die niet over de vereiste diploma's be schikken. Uitbreiding van het kader, zoals Ouus van der Heijden en zijn bond dat willen, zal dus nog wel heel wat voeten in de aarde hebben Spelersuittochten bleven de clubs in de hoofdklasse dit jaar bespaard. Al leen het Dlemense Giants moest voor het „mislukken" van het vorige sei zoen. toen Kinheim als een soort kampioen van de middelmaat uit de bus kwam, „boeten" met het vertrek sterwerper Bernie Beekman en cat cher Ron van Zuyllchem naar het aan de weg timmerende Spartaan Voor het overige veranderde er binnen de selecties niet al te veel, alhoewel UW twee werpers. Mulder en Kok. kwij traakte. Charles Urbanus jr. Gesproken mag dan ook worden van een nieuwe lering binnen de hoofd klasse honkbal waarbij één ploeg er echter duidelijk uitspringt. Het Am sterdamse Amstel Tijgers zag vorig seizoen het eerste hoofdklasse optre den al gehonoreerd met een goede klassering. Dit jaar lijken de Amster dammers de uitgesproken favoriet voor de landstitel te zijn. Hoewel de basis van de Amsterdamse ploeg ze ker niet in het oog springt door breed te. bestaat met name het binnenveld van de Amstel Tijgers bijna geheel uit internationals. Klinkende over winningen tijdens het voorberei dingsprogramma zijn een vingerwij zing in de richting van een geslaagd seizoen. Refererend aan een gebrek aan kader binnen het Nederlands tophonkbal. mag het opvallend worden genoemd, dat de directe technische leiding bij Amstel Tijgers ln handen is van Char les Urbanus. De 65-jarige ex-bonds- coach leek van de directe coaching kunnen vinden die bereid was aan de hand van de Amerikaan Harvey Sha piro de technische leiding te verzor gen en de nodige ervaring op te doen. Het mag typerend worden genoemd voor de stand van zaken in de techni sche begeleiding van het Nederlands tophonkbal. Tot de komst van die door de Tijgers aangetrokken Ameri kaanse coach (half mei), die Hans Onverwagt heeft opgevolgd, neemt Urbanus dus nu de supervisie over de Amsterdamse honkbalploeg voor zijn rekening. En zoals er het op het eerste gezicht uitziet lijkt het aantrekken van Charles Urbanus voor die functie een uitstekende greep. „Hij past goed in het team", zegt zijn 40 Jaar jongere naamgenoot en internationaal, die op de korte stopplaats één van de belangrijkste peilers binnen de ploeg van Amstel Tijgers is. „Onze instel ling ten opzichte van honkbal spreekt hem aan en qua karakter past hij goed bij ons. Bovendien borduurt hij voort op datgene van Hans Onver wagt ons de vorige seizoenen heeft bijgebracht", aldus de „jonge" Char les over zijn oom. De vraag of de komst van een Amerikaanse coach door de geslaagde come-back van Ur banus senior als coach nog wel is gewenst, lijkt dan ook gerechtvaar digd. Charles jr.: „In eerste instantie zou ik zeggen dat dat niet nodig is. Maar het bestuur is ervan doordron gen. dat er niet een te zware wissel op oom Charles moet worden getrokken. En wanneer Shapiro hier eenmaal is. zal hij toch nauw bij de coaching betrokken blijven." Na de turbulente atspiitsmg van het dit seizoen weer door sponsorperike len gekwelde OWO, twee jaar gele den, heeft Amstel Tijgers nu orde op zaken gesteld. Bleef succes het vorige seizoen vaak uit door de Jeugdige overmoed, die de ploeg parten speel de. dit seizoen blijkt de ploeg rijper te van tophonkbal afscheid genomen te zijn geworden Charles Urbanus jr: hebben en kampte bovendien het vo rige seizoen met een ernstige ziekte. Bij het technisch management van Amstel Tijgers had Urbanus nog al tijd een dikke vinger in de pap. Dat hij nu rechtstreeks wordt opgezadeld met de coaching schuilt in het feit. dat Amstel Tijgers niemand heeft „We zijn inderdaad allemaal weer een jaar ouder geworden. Er zijn bo- venRN244914 spelers, die het vorige seizoen tijdens de Haarlemse honk- balweek en het wereldkampioen schap in Italië veel ervaring hebben opgedaan. Het is ook zo dat Harm Horeman en Jim Sieval. die vorig seizoen voor het eerst bij ons speel den. wat beter in de ploeg passen. Maar alhoewel we niet meer zo duide lijk het jongste ploegje in de hoofd klasse zijn, geloof ik toch, dat er wel wat van die jeugdige overmoed moet blijven." De aanval is de grote kracht van Amstel Tijgers, dat over een aantal honklopers beschikt. Verdedigend is de ploeg aangewezen op de werpers Hljzelendoorn en het jeugdige talent Klaassen. Sieval, Boeren, Stassen en Charles Urbanus zelf kunnen als ver vanger naar de werpheuvel worden gedirigeerd. Maar zoals reeds geme moreerd beschikt Amstel Tijgers niet over een erg brede basis. Urbanus jr: „Het nadeel daarvan is, dat als twee man zwaar geblesseerd raken, je het wel kunt schudden. Het voordeel is, dat iedereen veel kan spelen. Bij een groot aantal spelers op de bank loop je de kans, dat er ontevredenheid binnen de ploeg komt. Kinheim had het vorig seizoen ook een smalle basis en dat heeft de ploeg uiteindelijk toch het landskampioenschap opge leverd." Behalve voor wat betreft de coaching is Amstel Tijgers nog steeds wars van Amerikaanse inbreng. Dit in tegenstelling tot bij voorbeeld hoofdklasse-debutant Neptunus uit Rotterdam, de outsider in het komen de seizoen, dat met liefst vier spelers uit de VS aan de competitie begint „Voor een goede ploeg moet je goede werpers hebben. Dat is nu eenmaal essentieel voor honkbal", zegt Char les Urbanus. „Het makkelijkste is dus om werpers uit Amerika te halen. Dat haalt de noodzaak weg om zelf goede Nederlandse werpers op te leiden Het spreekt vanzelf, dat dat ook ten kosten gaat van de sterkte van het Nederlands team. Natuurlijk moet je er wat voor opgeven, als je zelf wer pers op wil leiden. Dat heeft Nicols ook gemerkt. Die zijn nu ook bezig met een aantal jongeren. Maar toen Nicols nog met drie Amerikanen speelde hield Jan Hijzelendoom het daar ook voor gezien, omdat hij te weinig aan de bak kwam. Gelukkig is hij naar ons toegekomen, maar voor het zelfde geld was hij helemaal opge houden met honkbal Het laatste beeld zal niet gauw vervagen. Johan op de wankele schouders van Ruud Krol. Zwaai end naar het fel teleurgestelde pu bliek. Olympisch Stadion in Am sterdam. Daar waar de moffen van Bayern zegevierden en een groots sportman een onsmakelijk af scheid voorgezet kreeg. Met pijn lijke precisie werd het AJax van Cruijff uit elkaar genseden en Jo han zelf ging mee ln de wapperen de golven van het verlies. Wat hij overhield was een kleuren televisie voor de studeerkamer. Voorzitter Harmsen bood dat ding aan en hield een hartverscheuren de redevoering van papier. Johan Cruijff nam afscheid van het Ne derlandse publiek. Een nederlaag van 8-0 en een optreden van Koen Verhoeff in de kleedkamer. Je kan je het beter voorstellen, zo'n af scheid. Cruijff heeft voor de vele voetbal liefhebbers ln de wereld altijd iets gehad van een rennend hert. een man die overal te snel voor was. Voor tegenstanders, persmensen, ploeggenoten, tegenstanders, za kenmensen, handtekeningenja gers. toeschouwers en regerings leiders. Cruijff had zo'n perfecte passeer beweging dat de wereld hem nau welijks kon volgen Barcelona bleek een prachtige vluchthaven. De naam van de club bleef in Cruijffs jaren iets heel moois met zich dragen. Barcelona was de gore Catalaanse havenstad waar het voetbal door een aardige Am sterdamse jongen tot religie was verheven. Rissen persmensen reisden door de jaren naar die stad. Bezochten de trainingen van de imposant rij ke club, spraken de vriendelijke voetballer en konden het volk al tijd meedelen dat het goed ging met de Held. Cruijff bleef de situatie gedurende de jaren totaal overheersen. Met prachtige woorden en nog mooiere acties. Hij was en bleef een Vedet te en wel eentje van het zuiverste water. Zijn voetbal was onnavolg baar Intelligent, koel. berede neerd goed. Als geen andere speler ter wereld kon hij spelen en pra ten, terwijl de wereld toekeek en meeluisterde; Johan Cruijff was een Super-Vedette, die zelfs de nlet-voetballlefhebber geheel gek kon maken door een simpele sla lom langs scheermessen van te genstanders en die woorden koos die in zijn simpelste vorm de kern van de sport raakten. Het hoofd wat omhoog, de das los. het haar nog nat en vaak die prachtige sigaret in de vingers Waar de sportwereld van riep dat het toch niet kon. dat het Irrite rend was, dat het niet bij het standbeeld paste. Maar Cruijff was Cruijff en bleef Cruijff. En terecht. Een volwassen mens. Topsporter. Zeker van zijn zaak, met overleg in al zijn daden. Het genot van een sigaret mocht gezien worden. Door iedereen. Altijd Cruijff stapte terug en trainde een paar maanden op zijn gemak mee met Ajax. De spelers van de hoofdstedelijke club waren tevre den met de toevoeging van de Meester. Hij beleerde op een pret tige manier; de spelers hadden er baat bij. Cruijff zat in zaken. Dat wist iede reen. Wat voor zaken wist de we reld niet maar dat ging ook nie mand een snars aan. Varkens of pijpleidingen, huizen of een make laarskantoor, zoiets dus. maar de wereld leefde verder en Cruijff ook. Gescheiden van elkaar De Cosmos, dat bleef het steek woord Daar kwam hij nog wel eens Als super-vedette Een wed strijdje met een wereldelftal en een contract voor „misschien la ter." Maar voetballen nooit meer Een beetje leiding geven, vertellen hoe het nou moest, maar nooit meer tegen een bal schoppen. Dat was gebeurd, voltooid verleden tijd dus. Totdat de geruchten over zijn her optreden steeds sterker werden. En niet bij Ajax of AZ. maar steeds weer die naam van de Cos- mos. Daar bij het Grote Geld van de Warner fabriek, waar ook de Vedette Pele al een mooie door start tot rijkdom had gemaakt en daar waar de Zuid-Duitser Beckenbauer tot grootvorst was gekroond Cruijff toog naar Amerika, drie weken nadat op bijna onsmakelij ke manier bekend gemaakt was dat hij in grote financiële zorgen was komen te verkeren omdat een man met een mooie Russische naam allerlei ontucht met de fi nanciën van Johan had uitge voerd Al die toestanden werden breed uitgemeten in de sensatiepers. Er werd gesproken over miljoenen guldens die zomaar verdwenen waren en op linke wijze werd daar aan dan vastgekoppeld dat de Ve dette weer de wei ln moest om zijn huishoudpotje weer gevuld te krijgen. Het waren fantastisch bedachte excuses, door de Schoonvader van het jaar geuit. De wereld moest begrijpen dat Johan. In al zijn goedheid, zomaar handenvol mil joenen had meegegeven aan een min of meer louche heer met plak- haar. Met dat geld moest dan iets gebeuren, het geld moest per men selijke koeriersdienst naar veiliger oorden gebracht worden. En die louche meneer was dus een oplich ter en pikte het geld en Cruijff was zielig. Niemand repte over het feit dat Cruijff prachtige financiële schijn bewegingen maakte en met een schaarbeweging diverse belas tingstelsels passeerde De opening naar Zwitserland was heilig en snel gevonden Schoonvader kwam dus op voor schoonzoon, de louche meneer had alles kapot gemaakt en de toekomst van Cruijff was in een waas gehuld. Want waar waren die miljoenen en kon Danny nou nog wel betalen bij Albert Heyn? En toen begon de „hype" Nadat een volle bus Nederlandse voet balspelers zich al in Amerika had gemeld kwam Cruijff zelf. In een door Mart Smeets mild en bijna zomers New York. Om voor heel veel geld zijn oude beroep weer op te pakken Her scholing was niet nodig, in het land van de „onbegrensde moge lijkheden" kon de Grootmeester meteen aan de slag Kicksen on der. shirt aan en voetballen maar. Crijff hield niet van de rook. van de lucht en van de sfeer van de directiekamer Hij zweette eerder, hij had geen trek meer in een stevig ontbijt. Cruijff wilde ge woon voetballer zijn en had zijn vertrek uit het voetballand te vroeg doen plaatsvinden. Het leer bleef trekken en het doel heiligde nu alle middelen. En weer gebeurde het. De diverse kranten zonden hun sterverslag gevers richting New York en de verhalen kwamen als voorpagina nieuws door naar het vaderland „Harde strijd". „Lang onderhan delen'„Twee pf vier miljoen de schoonvader was zijn strijd weer begonnen En Cruijff ging weer spelen. In het land van de soep-opera.s Waar Cruijff. althans volgens de dramatische verhalen, dagelijks naar keek op de Amerikaanse buis. Maar is het niet zo dat deze hele affaire de grootste zeep-opera is die de internationale sportwereld in Jaren gekend heeft? Het is een affaire die gênant en tegelijkertijd lachwekkend is Ook beschamend eigenlijk, een beetje om te janken Maar door de tranen heen zie je dan toch weer de geknielde Cruijff bij de linkerzijlijn. Ajax, zijn Ajax. speelt tegen ADO (of heette het toen al FC Den Haag»? Cruijff maakt zijn schoen vast, ziet een bal in zijn richting fladderen en scoort vervolgens op niet te evena ren manier. Die goal. door de tra nen heen. maakt toch veel goed Hoe tegenstrijdig dit allemaal mag klinken De Cosmos moeten eisen dat Ton Thle de eeuwige tegenstander-keeper van Cruijff wordt Wat een doelpunt' Wat een voetballer' En wat een draak van een zeep-opera' ADVERTENTIE R.E.L.op partijcongres.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 21