uzorewa wint erkiezingen Rhodesië Hongerstaking om heilige koe Begin wil meer nederzettingen iassenkwestie duikt op in Britse verkiezingsstrijd Vietnamees leger beschiet Cambodjaanse vluchtelingen Leger Iran snel weg uit Naghadeh jjlalestijnen Deel India tegen slachtverbod Regering in Teheran tot Koerden: ■NSDAG 25 APRIL 1979 BUITENLAND TROUW/KWARTET 7 iag! in ver ndii n S. er di ces raad 3rd (KOK (Reuter. UPI. AP) ïese artillerie heeft gisteren jenden Cambodjanen, die in ïge stoet aan de Thaise kant je grens naar het zuiden trokken vuur genomen. Dit hebben grensbeambten die de Cam- »n begeleiden, meegedeeld. de autoriteiten in de hoofd- Bangkok zouden er doden en len zijn gevallen. De Cambod- naar schatting vijftigduizend en militairen van de Rode zijn op de vlucht voor het Vietnamese offensief, waar- leer dan vijftigduizend Vietna- troepen zouden meedoen en dat id wordt door tanks. De Cam- len werden de grens overgedre- "v'anj maar zij zijn in Thailand niet Iplaa var, ndigl te banK dat de oorlog over- araal angi mei slaat naar zijn eigen grondgebied. Wel hebben de Thaise autoriteiten de Cambodjanen toestemming gegeven om over Thais grondgebied naar een gebied in Cambodja te trekken, waar troepen van de Rode Khmer die de verdreven premier Pol Pot nog steu nen posities in handen hebben. Volgens Thaise dorpelingen die de zeven kilometer lange stoet gade sloegen, wilden veel Cambodjaanse Cambodjaanse militairen lieten we- burgers niet mee terug naar Cambod-' ten dat zij hun troepen wilden reorga- ja, maar werden zij door de Rode niseren om een tegenaanval uit te Khmer troepen gedwongen. Vele bur- voeren tegen de Vietnamese troepen gers waren aan bamboestokken ge- en de eenheden van de nieuwe Cam- bonden en werden onder schot ge- bodjaanse president Heng Samrin, houden. Ruim dertig kilometer ten die door Vietnam in het zadel is ge- zuiden van de stad Aranyaprathet holpen. De regering van Heng Samrin verdwenen de eerste Cambodjanen en Vietnam hebben Thailand er in- weer over de grens naar Cambodja, middels van beschuldigd aan de kant van de Rode Khmer van Pol Pot te staan. De regering in Bangkok heeft de beschuldiging van de hand gewe zen en gezegd dat het „neutraal" staat tegenover de huidige strijd in Cambodja. De afgelopen jaren heeft Thailand veel last gehad van Invallen van een heden van de Rode Khmer, die dor pen plunderden en burgers doodden. Van beide kanten in Cambodja wor den nog steeds overwinningen ge meld. Het nieuwe bewind in Phnom Penh zei gisteren dat meer dan zes duizend soldaten van de Rode Khmer zich de afgelopen maanden hadden overgegeven. Aan de andere kant be weert het radiostation van Pol Pot, dat waarschijnlijk in Zuid-China zit, dagelijks dat de Rode Khmer op gro te schaal Vietnamese soldaten in hin derlagen lokken en doden. (Reuter, UPI AP) De Verenigde Afrikaanse Tonale Raad (UANC) van bisschop Abel Muzorewa heeft de te algemene verkiezingen in Rhodesië gewonnen. Dit dt in dat Ian Smith, de premier van het blanke minder- Isbewind opgevolgd zal worden door Muzorewa, die daar- de eerste zwarte premier van Rhodesië-Zimbabwe wordt. mai gei n it Len d De partij van Muzorewa behaalde 51 van de 72 zwarte zetels in het nieuwe parlement. Dit parlement telt in to taal 100 zetels, 72 zwarte en 28 blanke. De 28 blanke zetels gaan naar de partij van Ian Smith, „het Rhodesi- sche Front". Van de overige zwarte zetels gingen er 12 naar de Afrikaanse Nationale Unie van Zimbabwe (ZANU) van dominee Ndabaningi Sit- van pagina 1 'en lel is wel duidelijk dat de Pales- t>efo in Libanon niet van plan zijn aanvallen over hun dl te laten gaan. dgevaar van een confrontatie tus- hole en 9 naar de onlangs opgerichte ÏPyii* en Israël is niet denkbeel- Verenigde Nationale Federale Partij D öe zeker nu de Arabische vredes- <UNFD) van Kayisa Ndiweni. in Libanon alleen nog maar uit i bestaat. Damascus heeft fel jgeerd op de onafhankelijkheids- ilaring van Haddad en heeft laten Van een onzer redacteuren Na drie dagen hongerstaking „tot de dood er op volgt" Is de oude Indiase hindoeleider Acharya Vlnoba Bhave er slecht aan toe. Een heel team van artsen houdt de tanende gezond heid van de 84-Jarige asceet In het oog en ze hebben hem aangeraden In ieder geval wat minder gasten te ontvangen in zijn druk bezochte ashram in de westelijke deelstaat Maha rashtra. De oude Bhave vast om het leven van India's heilige koe te redden in twee dwars liggende deelstaten, die weigeren een totaal verbod uit te vaardigen op het slachten van het rund. De Verenigde Volksorganisatie van Zimbabwe, de partij van stamhoofd Jeremiah Chirau, evenals Muzorewa unvuctmiucuiig vai.uimnun en Sithole lid van de overgangsrege ling fWa^?e™er? ring die de verkiezingen heeft uitge- Jen het niet uitgesloten dat Syrië schreven, behaalde geen enkele zetel. Proberen de greep op Libanon te rf««Uiw°Ü£in,F van da De vreugde over de grote overwin- Jmi? j nin6 voor Muzorewa werd enigszins elijk deel van het land. De Syn- getemperd door harde uitspraken I yan verliezer Sithole die het ha<j Qyer Armeense demonstranten be togen bij de Turkse ambassa de in Teheran ter herdenking van de in 1915 door de Tur ken vermoorde Armenen. Het was voor het eerst dat de in Iran levende Armenen zo'n ruime kans kregen om uiting te geven aan hun afkeer van de Turken. TEHERAN (UPI, Reuter) De regering van Iran heeft aangekondigd dat het leger zo snel mogelijk zal worden Russischö JodGfl teruggetrokken uit de stad Naghadeh, waar de militairen gisteren uiteindelijk erin slaagden een einde te maken aan de voortdurende gevechten tussen Koerden en Turken. minister van buitenlandse za- Khaddam verklaarde dezer da- schandalige onregelmatigheden" bij „oniaiiucmftc UIUcgcuiiaugiicucil dat de Syriërs in Libanon zouden ae verkiezingen en een onderzoek en, ook al zouden de Arabische en besluiten het mandaat van de esmacht niet te verlengen, dusver lijken de Syriërs de vijan kheden in het zuiden van Liba- niet zo hoog op te nemen. Vol de leider van links Libanon, Wa- loemblatt, vreest Damascus op noment nog geen echte explosie, iblatt voerde de afgelopen week leg met de Syrische autoriteiten, lascus zou de vijandelijkheden in non beschouwen als een poging Egyotel Israël en de Verenigde en om de Palestijnen en Syrië te "gen tot deelname aan het vrede- Sifces. bQieren van de VN wijzen erop dat het afgelopen jaar ■j Jaandacht naar het noorden heb- jjericht om Palestijnse aanvallen a3ü Israël te voorkomen. Maar hoe len wij dat doen wanneer wij lit het zuiden worden aangeval- ziclaldus een VN-officier. „Wij moe- n «ons richten naar de kant van vatult wij worden beschoten." VN-troepen tonen zich het over het feit dat Israëlische eldlngsacties In Zuid-Libanon te- Burgerdoelen zijn gericht. Hierbij it gebruik gemaakt van fragmen- jbommen. Deze bommen zijn ge- aJ' kt om mensen verwondingen toe a,9rengen. Het gebruik van deze e %ien is in strijd met de met de 30Sle producent van de fragmenta- e%nmen, gemaakte afspraken, VN-officier noemde het Israëli- 1 optreden dan ook „moord, vuile n te van een onafhankelijke commissie. Sithole waarschuwde dat hij en zijn partij, totdat het ondercoek heeft plaatsgehad, ervan zullen uitgaan dat „de verkiezingsuitslag de uit spraak van het volk niet weergeeft". Sithole verweet Muzorewa dat de zwarte strijdkrachten actief campag ne hebben gevoerd voor de bisschop, terwijl zijn eigen „hulptroepen" op dracht hadden gekregen te vechten tegen de guerrillastrijders van het Patriottisch Front van Robert Muga be en Joshua Nkomo, die geprobeerd hebben de verkiezingen in het hon derd te laten lopen. Nationale eenheid Binnen een maand zal er nu een eind komen aan 88 jaar blank minder heidsbewind in Rhodesië. Daarvoor moet het Hogerhuis nog worden sa mengesteld en moet er een president worden gekozen. Dan zal een regering van nationale eenheid het heft in handen nemen, waarbij de partijen voor elk vijf zetels in .het parlement één minister zullen leveren. Het kabi net zal dus bestaan uit tien leden van UANC, vijf van het Rhodesisch Front, twee van de ZANU en een van UNFP. Hoe de Nederlandse regering over al of niet erkenning van Rhodesië en het nieuwe bewind denkt leest u op pag. 9. De aankondiging van de regering dat de militairen zo snel mogelijk zullen worden vervangen door de gewone politie houdt klaarblijkelijk verband met protesten van Koerden die van oordeel zijn dat de aanwezigheid van het leger de situatie in de stad alleen maar verergert. Gisteren hebben twee groeperingen zich verantwoordelijk gesteld voor de moordaanslag op generaal Moham med Vali Gharani, die het voorbije weekeinde om het leven gebracht werd. De ene groep noemt zich For- qan, naar een hoofdstuk in de Koran. Deze groep beschuldigt de vermoorde generaal ervan de Koerden verraden te hebben. De andere groep noemt zich Volksstrijders, die moeilijk na der thuis te brengen is. Generaal Gharani leidde vorige maand de mili taire acties tegen Koerdische opstan delingen. waarbij hij weinig zachtzin nig zou zijn opgetreden. Dat optreden leidde toen tot zijn ontslag. De begrafenis van generaal Gharani, dit gisteren plaats vond en die bijge woond werd door onder meer premier Bazargan, leidde nog weer tot nieuwe onrust. Ooggetuigen verklaarden na melijk gezien te hebben dat er een aanslag op de premier was gepleegd. Journalisten die de begrafenis bij woonden zagen echter niets en ook van de kant van de regering werd met nadruk tegengesproken dat er een aanslag op de premier zou zijn ge pleegd. Dr. Ibrahim Yazdi, een van de meest controversiële figuren van het Iraan- se bewind, is gisteren tot minister van buitenlandse zaken benoemd. Hij treedt af als minister voor revolutio naire aangelegenheden. Yazdi volgt de afgetreden Karim Sanjabi op, die vertrok uit ongenoegen over het op treden van de Khomeini-comité's. Yazdi was tijdens diens ballingschap een van de naaste medewerkers van ayatollah Khomeini. ROME (UPI, AP) In de Italiaanse hoofdstad Rome is een luchtbrug in gesteld voor het overbrengen van dui zenden Russische Joden naar de Ver enigde Staten, Canada en Australië. De verwachting is dat tot eind juni via de luchtbrug ongeveer tiendui zend Russische Joden zullen worden overgebracht. Velen van hen zitten al maanden in kampen bij Rome en de vlakbij gelegen badplaats Ostia. Het gaat om de deelstaten Kerala en West-Bengalen, waar de afgelopen dagen tegenstanders van de Ideeën van Bhave een soort barbecue in de open lucht georganiseerd hebben, waar nogal nadrukkelijk rundvlees werd gegeten. Bhave. één van de oud ste nog levende volgelingen van In- dia's legendarische leider Mahatma Gandhi, kondigde eind vorig jaar al aan dat hij in hongerstaking zou gaan als Kerala en West-Bengalen geen totaal slachtverbod zouden instellen. Bhave stelde zijn vasten uit tot april, omdat de Indiase premier Morarji Desai toezegde eens met de leiders in de beide deelstaten te gaan praten. Maar de premier heeft wat dit betreft geen zeggingskracht over de deelsta ten en de premiers van West-Benga len en Kerala hebben er zich kenne lijk niets van aan getrokken. Wel heeft de Westbengaalse premier Jyoti Basu laten weten dat hij in zijn staat er op zal toezien dat de koeien niet voor hun veertiende geslacht worden. Maar voor Bhave is dat blijk baar volstrekt onvoldoende. Staatsvorm De strijd om de heilige Indiase koe. die in het land al gauw de gemoede ren kan verhitten en bij voorbeeld sluimerenden conflicten tussen hin does en moslems kan laten uitbar sten tot gewelddadige rellen, kan de Indiase premier nog veel last bezor gen. En niet alleen de premier. Niets minder dan India's seculiere staats vorm staat op het spel. Welbewust hebben de Indiase leiders na de onaf hankelijkheidsstrijd gekozen voor de niet-rellgieuze staatsvorm, die de rechten garandeert van allerlei min derheden. In dit geval dus ook van de religieuze minderheden als christe nen en moslems, voor wie het eten van rundvlees geen taboe is. In het algemeen staat de Indiase be volking wel achter een slachtverbod op koeien, per slot van rekening hangt de meerderheid de hindoereli- gie aan, maar met name in de grote steden, waar de verwestersing het snelst voortschrijdt, wordt achter de heiligheid van de koe meer en meer een vraagteken geplaatst. Scharminkels Overigens houdt die heiligheid van de Indiase koe niet in dat het dan ook het best verzorgde beest is. Veelal worden niet meer produktieve runde ren aan hun lot overgelaten en in sommige steden lopen duizenden scharminkels rond die een gevaar op leveren voor de gezondheid van de inwoners. Veeteeltdeskundigen, die zich beijveren voor een gezonde vee stapel. raken toch steeds weer in moeilijkheden door de opvattingen van de orthodoxe hindoe-leiders. Nationaal bestaat er in India geen verbod op het slachten van koeien, maar veel deelstaten hebben uit el- gen beweging zo'n verbod ingevoerd. In Kashmir bij voorbeeld heeft de deelstaatregering het doden van koeien verboden, terwijl meer dan de helft van de bevolking in deze deel staat bestaat uit vlees-etende moslems. Communisten In Kerala en West-Bengalen ligt de zaak anders. Politiek zijn deze deel staten een buitenbeentje, omdat deze staten van oudsher communistische bolwerken zijn en hier de communis ten de regering in handen hebben Voor een belangrijk deel draagt deze seculiere communistische traditie bij aan het afwijzen van het idee dat de koe in India heilig is en dienovereen komstig behandeld dient te worden Inmiddels heeft de „Statesman", het belangrijkste Engelstalige blad in de Westbengaalse hoofdstad Calcutta, er op aangedrongen dat het welzijn van de koe in India natuurlijk niet boven dat van de mens in India ge plaatst kan worden. Tenslotte leven bijna driehonderd miljoen van de in woners onder de zogenaamde armoe- delijn. CAIRO, JERUZALEM (Reu ter, UPI, AP) De Israëlische premier Begin heeft gisteren aan de vooravond van de rati ficatie van het vredesakkoord met Egypte in de Sinaï-woes- tijn gezegd voornemens te zijn in de noordelijke helft van de bezette westelijke Jor- daanoever zoveel mogelijk Joodse nederzettingen te ves tigen. In een toespraak tijdens een besloten vergadering van de parlementscom missie voor buitenlandse zaken en defensie, zei premier Begin dat het kabinet niet van plan was gronden in de bezette gebieden te onteigenen, maar wel zou proberen grond te ko pen. Achteraf heeft premier Begin zich niet willen uitlaten over dit door de Israëlische radio uitgezonden ver slag. Het Israëlische kabinet gaf be gin deze week zijn goedkeuring voor de stichting van twee nieuwe neder zettingen bij de stad Nabloes op de westelijke Jordaanoever. Het Israëli sche hooggerechtshof sprak onlangs uit dat de vestiging van burgerlijke nedeizettingen in de bezette gebie den mogelijk is als gerechtvaardigde uitoefening van het militaire gezag over dit gebied. Egypte reageerde gisteren al op de berichten over mogelijke nieuwe ne derzettingen. In Cairo werd een ver klaring uitgegeven die niet alleen een veroordeling bevatte van de Israëli sche acties in Libanon, maar die ook een afkeuring inhield van het vesti gen van nederzettingen in bezette ge bieden. Cairo noemt de Israëlische plannen in strijd met het vredesver drag en zal daarover contact opne men met de regering van de Verenig de Staten. Bomaanslagen De kloof tussen Egypte en de rest van de Arabische wereld is gisteren op nieuw groter geworden. De Egypti sche minister van Justitie toonde gis teren twee arrestanten aan de verza melende pers. die zich schuldig zou den hebben gemaakt aan pogingen bomaanslagen te plegen. De twee ar restanten, de 30-jarige Syriër Ibrahim El-Daya en de 23-jarige Libanees Se- lim Joseph verklaarden dat ze van de Syrische geheime dienst opdracht hadden gekregen om een aantal aan slagen te plegen op officiële over heidsgebouwen in Cairo, waaronder het ministerie van buitenlandse za ken. De Syriër betuigde zijn spijt over zijn kwade bedoelingen „omdat men met het doden van mensen geen ge bieden bevrijdt". Inmiddels sudderen de besluiten van de topconferentie in Bagdad in de Arabische wereld nog steeds door. Gisteren verbrak ook Mauretanië de diplomatieke betrekkingen met Egypte, nadat Saoedl-Arabië en Koe weit dat al eerder hadden gedaan. Door het Egyptische ministerie van buitenlandse zaken werd de verbre king van de diplomatieke betrekkin gen van de Arabische landen met Egypte gekenschetst als een illegale daad, omdat deze op basis van emo ties en niet op basis van een objectie ve bestudering van de situatie zou zijn tot stand gekomen. Voorts stelde het ministerie dat de verbreking van de officiële betrekkingen niet van in vloed zou zijn op de relatie tussen de Arabische volken. Irak-Soedan De verbreking van de diplomatieke betrekkingen is overigens niet tot Egypte beperkt gebleven. Gisteren kreeg de Iraakse ambassadeur in de Soedanese hoofdstad Khartoem te horen dat hij zijn koffers kon pakken, omdat Irak onrust zou stoken in Soe dan en bovendien de olleleverantles aan dit land zou hebben stopgezet. Soedan is met Oman het enige Arabi sche land dat Egypte steunt bij de vredespolitiek tegenover Israël. Israëlische en Egyptische autoritei ten zullen vandaag de ratificatie ver richten van het vredesakkoord op een Amerikaanse militaire luisterpost bij Oem-Khasjiba in de Sinal-woestijn. rirr Bert van Panhuis TnDEN Met de entree van het Neo-nazlstische en racistische "üonaal Front in de Britse verkiezingscampagne is de zaak van de houdingen tussen de etnische groepen in Groot-Brittanië weer een ngrijke kwestie geworden. Zeker na de veldslag tussen de politie en gangers van de Anti-naziliga in Southall, de gemeente in Groot den met de grootste concentratie Aziatische immigranten in het enlgd Koninkrijk. En de komende acht dagen tot 3 mei. de dag van de tiezingen, zal het Front politie en politici nog enorme hoofdbrekens brgen. HNationaal Front doet in de helft van de [kiesdistricten mee. Het belangrijkste (en van de partij is alle niet-blanke Ugranten goedschiks of kwaadschiks I het land van herkomst terug te sturen, krijgen een half jaar de tijd om het te regelen maar dan moeten ze ook zen. Zo niet dan slaan we ze eruit, is Hing. En de in Engeland geboren ?n? Ook weg. ze zijn geen Britten. Stens het principe: ook al legt een kat !.Jen in een hondemand, dat maakt van Jjjnog geen puppies. *lat in het Britse maatschappelijke sys- lot vrijheid van organisatie en spreken is. heeft ook het National Front de haar ideeën uit te dragen, hoe Sterfelijk zij in de ogen van de politici grote partijen ook mogen zijn. Daar- lieeft het Front morgenavond tien mi- verkiezingszendtijd en worden er bij- "lomsten gehouden. iige prijs 'Vijs is hoog; dat heeft Southall laten zien. In een ongekende provocatie van de Aziatische gemeenschap besloot het Front hier een bijeenkomst te houden. Het was louter provocatie, want het Front krijgt met haar politiek nauwelijks voet aan de grond in dit district. Southall wordt in het parle ment vertegenwoordigd door Sid Bidwell. een lid van de Labour partij met een onbe vlekt blazoen. Hij heeft zich altijd opgewor pen als verdediger van de goede betrekkin gen tussen blank en niet-blank en wist bij de verkiezingen van Oktober 1974 meer dan de helft van het aantal stemmen te winnen. Het Front doet het veel beter in de Labour bolwerken in het Midden-Engelse industrie gebied. Southall heeft geweten dat het Front er vergaderde. De autoriteiten hadden een po litiemacht van 5.000 man op de been ge bracht. Haar eerste taak was de zaal waar de vergadering werd gehouden hermetisch af te sluiten voor demonstranten. Maar spoedig brak er een enorme slag uit tussen de politie en de duizenden aanhangers van de Anti-naziliga. De rekening: één dode. 43 gewonden, van wie de helft politiemensen en 340 arrestaties. van binnenlandse zaken. Merlyn Rees. zijn ervan overtuigd dat extremisten van buiten Southhall de gevechten hebben uitgelokt. Dat zijn lui die het helemaal niet gaat om de belangen van de emigranten. Zij hebben alleen maar de bedoeling chaos te schep pen. zei Callaghan gisteren. Openbare orde Britse agenten hadden handen vol werk bij de rellen in Southall. Een van de demonstranten wordt hier afgevoerd naar een politieauto. De dode was een Nieuw-Zeelandse onder wijzer. Volgens sommige ooggetuigen werd hij door agenten in elkaar geslagen zonder dat daar aanleiding toe was. De lezingen over de aanleiding van de ge vechten lopen nogal uiteen. Woordvoerders van de Aziatische gemeenschap noemen het een belediging dat er zo'n enorme poli tiemacht op de been was gebracht. Maar de autoriteiten, gesteund door premier Jim Callaghan en de verantwoordelijke minister Op verzoek van de politie zal Rees gaan kijken of de wet op de openbare orde zo kan worden aangepast dat bijeenkomsten en marsen van het National Front maar ook van andere groepen extremisten zoals mili tante linkse organisaties kunnen worden verboden als dat nodig wordt geacht. De Tories zijn daar weinig voor te porren. Zij wijzen op de traditionele vrijheden. „Extre misme moet bij de stembus worden bestre den. Het beste wat men kan doen is ze gewoon te negeren", zei Torieleider Marga ret Thatcher gisteren. Ook Callaghan maakte duidelijk dat hij de activiteiten van het front wel scherper in de gaten wil gaan houden, maar er voorlopig niet over peinst de partij te verbieden. Wat dat betreft is er weinig verschil van mening in politiek Groot-Brittannlë. De gebeurtenissen in Southall laten zien dat de betrekkingen met de Aziaten en de Westindiërs, om de twee grootste groepen niet-blanken te noemen, nog verre van ide aal zijn. Het zal lang duren voor Aziatisch Southall ;veer goede betrekkingen met de politie heeft, zei een woordvoerder van de gemeenschap. De Immigranten zijn ook nog niet vergeten dat de douane nog niet zo lang geleden in het nieuws kwam. omdat ze de „maagdelijkheidstest" lieten toepassen op vrouwelijke Aziaten. En dat is buitenge woon als vernederend ervaren. Buiten de campagne De gevestigde politieke partijen Labour. Conservatieven en Liberalen doen hun uiterste best de immigratie en de rassenver houdingen bulten de verkiezingscampagne te houden. Het zijn eigenlijk alleen de To ries die er regelmatig door in het nieuws komen. Begin vorig Jaar haalde Thatcher de voorpagina's met de uitspraak dat de immi gratie sterk moest worden beperkt omdat de Britse samenleving dreigde te worden overwoekerd door niet-blanken. Sindsdien heeft de schaduw-minister voor emigratie- zaken Willie Whitelaw erg veel moeten uit leggen om de indruk weg te nemen dat Thatcher een rassenpolitiek zou willen voe ren dicht in de buurt van de zeer omstreden opvattingen van Enoch Powell. Nu is het zo dat ook Labour een betere regeling wil van de immigratie Maar de Tories gaan het verst daarin en het feit dat Thatcher nog zeer onlangs de term „over woekerd" weer gebruikte, laat zien dat ze niet zal nalaten dit onderwerp te bespelen. En dan moet Whitelaw weer herhalen dat het verkeerd wordt geïnterpreteerd Vooral met het hameren op bezorgdheid en de vrees van de gewone burger, Jaagt ze de tegenstanders tegen zich in het harnas. Er zullen ongetwijfeld ook groepen immigran ten zijn die Thatchers opvattingen delen, vooral onder de welgestelde Aziaten, maar voor de meesten is ze met haar idee op een heel gevaarlijk hellend vlak. Een kleine geruststelling voor hen is misschien dat het merendeel van haar schaduw-kabinet min der radicale opvattingen heeft over de ras senverhoudingen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 7