FC Twente moeizaam overeind Treurnis troef bij Ajax Hockeyers: gelijkspel voldoende in itfase ;nog ast AZ Kamer veroordeelt uitsluiting Israël Beroep Zuid-Afrika V heeft aan 1-0 niet voldoende om finale van KNVB-bekertoernooi te bereiken derlaag rtuna - Cambuur Wijziging in Poolse selectie Ondanks bereiken van finale idbach finale U 2 Advies tot terugtrekken Toernee van rugbyteam naar Frankrijk Joop Zoetemelk winnaar proloog Polen degradeert uit A-groep Jan Timman wint afgebroken partij Portugal klopt Feyenoord met 0-1 Voor eerste plaats in groep A {DAG 25 APRIL 1979 SPORT TR0UW7KWARTET PHS15- R 17 Eredivisie door Matty Verkamman EINDHOVEN FC Twente heeft gisteren tegen PSV een bijzonder moeilijke tweede helft beleefd, maar zich niettemin voor de derde keer binnen vijf jaar voor de finale van het KNVB-bekertoernooi geplaatst. De in competitieverband am per vooruit te branden Cup-fighters uit het oosten, sleepten zich in het goed gevulde PSV-stadion moeizaam naar de eindstrijd, die op 15 mei in Rotterdam wordt gespeeld. De Twentse veste steunde op de routiniers Drost en Overweg, die het uiteindelijk niet verder dan een 1-0 nederlaag lieten komen. Dat was na de 4-2 overwinning in Enschede precies genoeg. aanvaller Bish in duel doelman Vooys van FC VVV heeft in de slotfa- het duel tegen AZ'67 alsnog fit weten te bemachtigen. De tren, die de laatste weken verwinningen op Sparta en C weer enige hoop hadden op ;atie van het eredivisieschap, Dor het 1-1 gelijke spel nog één :hter op nummer voorlaatst, lendam. f)e achterstand op n, dat nog net boven de rode jivakkeert, is vier punten. Te- ibben de Venlonaren één duel ispeeld dan Haarlem. ;af onnodig nog een punt weg met 6000 toeschouwers gevul- T De Noordhollanders namen d i de rust met 0-1 de leiding v^n de Graaf, die gelukkig voor op dinsdag spelen wil en mag. probeerde AZ met verdedi- •el de voorsprong te houden en te lukken. De stopwatch van rechter Bart Ram liep door onthoud al twee minuten lan- n gewoonlijk, toen FC VVV tegenscoorde. Willy Bothmer VVV nog een klein sprankje p de toekomst. Vleten. Nunemete, Franken, Schreurs. leemalen; Pala. Van der Welde. Janssen; em Jovanovic (Gubbels), Bish (Bothmer). >oys; Amtz, Van Dongen, Spelbos, Ho- Peters, Metgod. Nygaard. Welzl (Ur- t. De Graal (Van Rijnsoever). Door het resultaat van gisteren be houdt FC Twente een goed uitzicht op een plaats in het Europa-Cup II- toernooi en mag PSV zich vervolgens voor deelneming aan het UEFA-Cup- toernooi gaan inspannen. Dat laatste zal trouwens niet meeval len want ervan uitgaande dat Ajax de nieuwe kampioen wordt, verkrijgen slechts de nummers twee en drie van de eredivisie een toegangskaart voor het derde Europese bekertoernooi. Met andere woorden: van het kwartet Feyenoord, AZ'67, Roda JC en PSV vallen twee clubs af voor deze inter nationale competitie. Het uitgangspunt voor de wedstrijd was gunstig voor FC Twente. De club die het rondspelen van de bal in de loop der jaren tot kunst heeft verhe ven kon rustig de aanvalsvloed van PSV op zich af laten komen. Dat gebeurde dan ook. Technisch echt wel bekwame Enschedeërs, lieten het speeltuig op het oog zonder ambitie circuleren. Maar van meet af aan was het verrradelijke aspect van het ove rigens steriele systeem zichtbaar. Het eigenaardige was dat PSV het gevaar aanvankelijk niet op juiste waarde wist te schatten. De ploeg, weliswaar gedreven door het verlangen om zo spoedig mogelijk iets van de 4-2 ach terstand af te knabbelen, nam verde digend grote risico's. Het centrum sloot niet, wat er toe leidde dat FC Twente in het eerste half uur vier keer gevaarlijk doorbrak. Poortvliet knapte eerst een één tegen twee situ atie knap op, terwijl doelman Van Beveren zeer handelend moest optre den bij vrije doorgangen van Pahl- platz, Gritter en de sterker spelende spits Thoresen. Loerend op break-outs was de gast- ploeg in elk geval aanzienlijk gevaar lijker dan de nog altijd zonder echt zelfvertrouwen opererende regerend kampioen, die in die zin waarschijn lijk voorlopig de laatste weken gaat beleven. PSV kreeg pas na 33 minu ten enig vuur in de kachel. Deijkers zag toen zijn inzet door libero Drost uit het doel gestompt worden. Tot woede van de Eindhovense aanhang wandelde de parmantige scheids rechter Keizer echter niet naar de stip. De Volendammer had eerder een duwfout ten nadele van doelman Van Gerven geconstateerd, waardoor hij de vrije trap in een andere dan de gewenste richting liet nemen. Dat emotionele moment bracht FC Twente even in verlegenheid, want onder leiding van de jagende Willy van de Kerkhof die een privé-oorlogje met de teruggekeerde Pahlplatz uit vocht, perste PSV er nadat moment even een offensiefje uit. Door een paar onnavolgbare trucs van de wat dat betreft gespecialiseerde Drost en een koele haal van Overweg, leek nog voor rust de meeste stoom van de ketel te verdwijnen. Net toen de rijen echter weer gesloten waren, werd de Twentse droom van een dubbelblan- ke ruststand evenwel wreed ver stoord. Van der Kuylen mocht in de ïxtra speeltijd net buiten het straf schopgebied een vrije trap nemen. De 'rlelmonder legde zoals gewoonlijk al ;ijn kracht in het schot en toen de bal jovendien nog van richting werd ver anderd, was Van Gerveren een gesla- jen man: 1-0. Aardig was de op het scherp van de snede uigevochten wedstrijd intus sen zeker. Niet Zo zeer vanwege we derzijds goed voetbal, maar meer door die verbeten wijze waarop de finaleplaats werd betwist. Van der Vall ging daarbij wat te ver in zjn dadendrang, toen hij Willy van de Kerkhof vol op de schenen raakte en daar terecht de gele kaart voor kreeg. Die kaart haalde Keizer nog vroeg in de wedstrijd uit zijn borstzak. In de tweede helft dreigde constant een herhaling van die handeling. FC- Twente werd namelijk voortdurend klem gezet en verzette zich niet louter met faire middelen. De Van de Kerk- hofs waren met name het doelwit en dat viel wel een beetje te begrijpen, want vooral Willy was in de duels ook weer regelmatig knap irritant. Hij kreeg uiteindelik een boeking aan zijn broek, toen hij Bos bij een door braak aan zijn shirt vasthield. De absolute uitblinker was ander maal Epi Drost. Aan zijn spel te zien geloofde de kleine verdediger na drukkelijk in de overleving. Hij spoorde zijn kameraden middels fa buleuze reddingen hij haalde on dermeer een schot v an René van de Kerkhof van de doellijn en ook offensief gerichte daden aan. Bij één van die acties had Twente zich alle zorgen om de fragile stand kunnen besparen. Van Beveren miste bij een uitval de bal in het centrum royaal waarop de juist naar voren geschoven back Gritter (Strijdveen nam zijn stek in, toen de geblesseerde Pahl platz naar de kant ging) het gebrek, aan koelbloedigheid lelijk op brak: hij knalde gehaast over, zoals hij la ter nogmaals een uitgelezen moge lijkheid verprutste. PSV kreeg niettemin meer mogelijk heden op het finaledoelpunt. Van Gerven reageerde uitstekend op een vrije trap van Van der Kuylen, die identiek werd genomen als die waar uit het enige doelpunt was ontstaan. René van de Kerkhof hield zijn hoofd er niet bij toen hij dat juist bij een kopbal moest gebruiken en zijn broer mikte koppend op de lat. Het waren nerveuze minuten die Twente ter redding van het seizoen moest overbruggen. PSV-FC Twente 1-0 (1-0) «5: Ven der Kuylen 1-0. Scheidsrechter Keizer. Toeschouwers: 16.000. PSV: Van Beveren; Poortvliet, Van Kraay, brandts, Wildschut; Willy van de Kerkhof. Ste vens (Smits), Van der Kgylcn; René van de Kerk hof, Lubse, Deijkers. FC Twente: Van Gerven; Orltter, Drost, Overweg, Zondervan; Otto, Van der Vall. Pahlplatz (Strijd veen); Sanchez-Torres (Smand). Thoresen. Bos. WARSCHAU De Poolse bonds coach Ryszard Kulesza heeft voor de interland tegen Nederland, die op 2 mei in Chorzow wordt gespeeld in het kader van het toernooi om het Euro pees kampioenschap voor landen teams. zeventien spelers geselec teerd. De zeventien zijn: doel verdedigers. Kukla (Stal Mielec), Buizynski (Wid- zew Lodz); verdedigers: Szymanows- ki (Gwardia Warschau), Zmuda (Slask Wroclaw), Jan as (Legia War schau). Rudy (Zaglebie Sosnowiec), door Johan Woldendorp |ze sportredactie Garden Fortuna SC heeft Itwedstrijd tegen SC Cambuur elangrijke punten verspeeld, ur won na een 1-0 ruststand waardoor Fortuna SC achter er Excelsior en FC Groningen derde plaats van de ranglijst eerste divisie bleef staan. De Itand op Excelsior bedraagt (nten. uwarden werden de doelpun- iteravond voor Cambuur ge- door Klaas Roozenburg (28ste 0 en Henk de Groot (80ste mi- Er keken 2100 toeschouwers en rechter was de heer Van der lij toonde de gele kaart aan De van Cambuur wegens het on- alen van een tegenstander. id Sport-FC Dordrecht 1-0 56. Burghem 1-0. Scheidsrech ters. Toeschouwers 1200. AMSTERDAM Het is, omdat de voor zondag op de agenda prijkende topper Feyenoord- Ajax niet in de la vol routineuze dossiers gepropt kan worden, anders zouden de 65.000 toeschouwers zich al bij voorbaat gedeeltelijk bekocht mogen voelen. Wanneer het een huis, tuin en keukenwedstrijdje zou betreffen (dat overigens minder druk bezocht zou worden) had Ajax waarschijnlijk niet veel meer in te brengen dan een vorstelijke portie geluk. De bekerwedstrijd tegen Volendam, bedoeld als generale repetitie, paste uitmuntend in het veld, dat de lijstaanvoerder van de eredivisie de laatste tijd geschapen heeft: slecht spelen, maar wel met veel fortuin punten verzamelen. Gisteravond was het nuttige effect een plaats in de finale om de KNVB-beker. De 3-3 remise in het vissersdorp werd gevolgd door een beschamen de 1-1 in de Watergraafsmeer. ÏENGLADBACH Borussia ;ngladbach heeft zich met ge plaatst voor de finale van het Cuptoernooi. De tweede wed- egen MSV Duisburg werd met 'onnen. De eerste ontmoeting èburg eindigde twee weken te- een 2-2 gelijkspel. De Deen limonsen, die volgend jaar uit- Voor Barcelona, was de grote ftn Mönchengladbach. De klei en maakte twee doelpunten, »n de ene voor de pauze (de ind was 1-0) erg fraai was. De 1 treffers van Gladbach kwa- p naam van Kulik en Lienen. trs scoorde tegen voor Duis- Icheidsrechter in het sportieve ras Wöhrer uit Oostenrijk. In kch waren 15.000 toeschou- iaakjes het resultaat van de eerste wed- lup I listri a Wien 1O-O1 (Nottingham F i3-3) Ijrava.Fortuna Dusseld 1-3» Barcelona (0-1) e Ster Belgrado (0-1) Evenals drie weken geleden tegen Fortuna SC werkte Ajax zijn thuis wedstrijd in het bekergebeuren af voor een handjevol belangstellenden. Terecht maakte behalve de Limburg se club ook Volendam bezwaar tegen de recettedaling, die tevens op de zogenaamde dubbelwedstrijden van toepassing is. Fortuna SC zag zijn in het thuisduel behaalde winst (16.000 toeschouwers) in Amsterdam waar 3.400 supporters waren verenigd, da nig slinken, terwijl Volendam met bijna hetzelfde katterige gevoel uit de Watergraafsmeer vertrok. Er is, om „de kleintjes" uit het betaalde voetbal enig recht te doen, veel voor te zeggen om de nettobuit in een ronde met twee ontmoetingen niet te halveren. Trouwens. Ajax profiteert nu gretig van iets, waarvoor het zich tien jaar geleden bij monde van Jaap van Praag al zo sterk maakte De gewezen voorzitter vond, dat zijn club baat moest hebben bij de uitpuilende sta dions. die het toen succesvolle Ajax in den lande creëerde. De suggestie werd toen uiteraard van de hand ge wezen, maar een dergelijke gedachte kronkel bewijst wel, dat in de jaren zestig aan het begrip „samen sterk" al dezelfde inhalige uitleg werd gege ven als nu door de zich topclubs noe mende leden van de upper-ten uit de eredivisie: ikke en de rest kan stikke. Terug naar de wedstrijd. Bij de thuis club gaf Ruud Krol weer leiding aan de verder nog danig toegetakelde de fensie. Da aanvoerder kondigde zijn rentree zaterdag na de povere thuis wedstrijd tegen NEC al aan. maar omdat hij dat voor die tijd al een keer of twintig had gedaan, was het inte ressanter om te weten hoe de trainin gen waren verlopen. Die tests vielen eindelijk goed uit. Afgezien van een klein half uurtje tegen FC Utrecht had Krol dit jaar nog geen optreden verzorgd. Het enige echte zorgen kindje van Ajax is nu Pim van Dord. De voorstopper staat al een half jaar door een achillespeesblessure op por* actief en kreeg onlangs te hore- .zijn gekwetste voet weer door" Tscheu La Ling in duel met de Volendam-verdediger Dick de Boer „omzwachteld" moet worden. Dat weerhield Ajax (ook zonder Schrijvers en Zwamborn) er niet van om de eveneens gehandicapte degra datiekandidaat ver naar achteren te dwingen. Dat haalde lange tijd niet veel meer uit dan een spervuur van kansarme schoten. Volendam specu leerde na het vrij nutteloze 3-3 gelijke spel op eigen terrein op een toevals treffer. maar de realiteit van de eerste periode was. dat de equipe van trai ner Jan Mak pas in de 39ste minuut de eerste hoekschop forceerde. Meer aanvalsdrift zou ongetwijfeld tot suc ces hebben geleid, want invaller-doel man Jacques Storm trilde als een triangel en beschouwde de bal als een natuurlijke vijand. De tweede helft wedijverde met de eerste periode, waar het om volmaak te treurigheid ging. Het slechtste mo ment uit het onderhoudende „potje" van de vorige week in het vissersdorp was tot de finale nog boeiender dan de meest verheffende fase uit deze bloedeloze wedstrijd. Ruud Krol had geen wedstrijdritme nodig om zijn medespelers naar de kroon te steken en de gasten bleven de indruk wek ken, dat elke sollicitatiebrief naar een gunstig resultaat er een te veel was. Halverwege de tweede acte had Jaap Visser de strijd niettemin een verras sende wending kunnen geven, maar met het doel in het gezichtsveld schoot hij hoog over. Dat schudde Ajax wakker. Tien mi nuten voor tijd scoorde Sören Lerby, nadat Clarke een hoekschop van een of andere Tahamata had verlengd, maar vier minuten later trapte scheidsrechter Weerink in de theatra le wijze waarop routinier Fred André over de benen van Krol struikelde. Keja Molenaar knalde de strafschop in. Dat hielp de gasten niet verder, dan dat de drie Amsterdamse doel punten in Volendam waardevoller waren dan de Volendamse goal in 's lands hoofdstad: 1-1. AJax-Volendam 1-1 (0-0) - 79 Lerby 1-0, 83. Molenaar 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: Wee rink Toeschouwers: 7000. AJas: Storm; Meutstege. Wljnbrg. Krol. Everse; Schoenaker. Erkens (Tahamata i, Lerby. La Ung. Clarke. Amesen Volendam: Hoek. Molenaar. Schokker. André. De Boer. Visser. Braan, Helling, Klaas Kwakman (Plat), Wiro Kwakman (Bond). Kramer DEN HAAG De (eventuele) uitsluiting door Noord-Korea van het Israëlisch tafeltennisteam aan het vandaag beginnende wereldkampi oenschap tafeltennis in dat land wordt door de Tweede Kamer fel veroordeeld. Dat bleek gistermiddag bij een interpellatiedebat, aangevraagd door het CDA-kamerlid Faber. Staatssecretaris Wallis de Vries (sportzaken) zal de Nederlandse groep, die zich op dit ogenblik in Noord-Korea op het kampioenschap voorbereidt, vragen duidelijk te protesteren tegen de voorgenomen uitsluiting van de Israëliërs en hen adviseren zich eventu eel terug te trekken als de uitsluiting een feit wordt en desondanks aan het toernooi de officiële status van wereldkampioenschap verbonden blijft. Ook zegde de staatssecretaris de verontwaardigde Kamer toe dat hij met minister Van der Klaauw (buitenlandse zaken) wil overleggen om te komen tot een gemeenschappelijke richtlijn voor de Nederlandse sport organisaties bij gevallen van uitsluiting. Hij verenigde zich met een motie-Faber, waarin de regering wordt gevraagd zo spoedig mogelijk de Nederlandse sportorganisaties helderheid te geven over de te volgen gedragslijn bij een boycot van Israëlische sportorganisaties in officiële internationale wedstrijden. OUDTSHOORN De Zuldafrikaanse minister van sportzaken De Klerk heeft een beroep gedaan op zijn Franse collega Jean-Pierre Soisson om toestemming te geven voor de toernee van een Zuidafri- kaanse rugbyploeg door Frankrijk. De minister van buitenlandse zaken van Frankrijk Jean-Francois Poncet heeft de toernee van de Zuidafrika nen een gebeurtenis genoemd, die ongelegen komt. Eerder werd een bezoek van de rugbyploeg van Transvaal afgelast wegens het groeiende aantal protesten in Frankrijk tegen de apartheidswetten, mede door de voltrekking van het doodvonnis in Zuid-Afrika aan Solomon Mahlangu. De Klerk zei op een bijeenkomst van de nationale partij, de regerings partij. dat hij hoopte dat sportvrienden in het buitenland niet zouden buigen voor druk en intimidatie van bepaalde politieke groeperingen. „Ik hoop vooral dat de Franse minister van sportzaken zijn steun zal geven aan en niets zal ondernemen tegen de toernee van de Spring- bokken." De Zuldafrikaanse minister beschuldigde Frankrijks minister van bui tenlandse zaken van dubbelhartigheid. „Frankrijk", zei hij. „zal deelne men aan de Spelen van .Moskou, moet dat dan gezien worden als steun van Frankrijk aan het politieke en sociale systeem in de Sowjet-Unie? Zuid-Afrika werkt", voegde hij er aan toe, „aan een slechting van de rassenscheiding, het opheffen van discriminerende bepalingen is ner gens al zo ver gevorderd als juist in de sportwereld. Iedere sportman of sportvrouw in Zuid-Afrika, van welk ras of welke huidskleur ook, kan Zuid-Afrika vertegenwoordigen en kan deelnemen op voet van gelijk heid aan sportevenementen op ieder niveau", besloot De Klerk. VVV—AZ *67 Ajax 26 19 3 4 41 72-25 Feyenoord 26 13 11 2 37 44-15 AZ '67 26 15 5 6 35 71-35 Roda JC 26 14 7 5 35 41- -21 PSV 25 14 6 5 34 44-18 Sparta 26 13 4 9 30 39- -33 Go Ahead 26 10 7 9 27 36- -32 Twente 26 7 11 8 25 37- -33 Utrecht 26 8 8 10 24 34- -42 NAC 26 5 14 7 24 27- -38 PEC 26 5 13 8 23 25- -36 Den Haag 26 6 10 10 22 28- -41 MVV 26 6 10 10 22 18- -38 NEC 26 4 12 10 20 24- -36 Vitesse 26 5 10 11 20 32- -53 Haarlem 25 4 10 11 18 21- -44 Volendam 26 4 7 15 15 28- -47 VVV 26 4 6 16 14 19- -53 Zondag: NEC-Sparta, FC Utrecht-AZ 67. FC Twente-PSV. Volendam-VW Roda JC-Vlteaae. Feyenoord-Ajax Eerste divisie Ook deze doelpoging van PSV mislukt. Gerrie Deykers schiet over. Uitblinker Epi Drost van FC Twente kijkt toe op de doellijn. Links Niels Overweg CambuurFortuna SC 2-0 Helmond Sp.— -Dordrecht 1—0 Excelsior 25 16 6 3 38 54-21 Groningen 25 14 7 4 35 40-18 Fortuna SC 25 13 8 4 34 47-25 Graafschap 25 11 10 4 32 43-27 Willem II 25 9 12 4 30 37-26 Eindhoven 24 8 13 3 29 28-17 Wageningen 24 9 9 6 27 34-32 Den Bosch 25 9 9 7 27 36-29 Heracles 23 8 9 6 25 31-25 Amsterdam 25 8 8 9 24 35-30 Veendam 25 9 5 11 23 32-44 Cambuur 26 7 8 11 22 28-38 Heerenveen 25 7 7 11 21 24-38 Telstar 24 6 8 10 20 26-33 Helmond Sp. 25 7 6 12 20 31-42 SVV 24 6 7 11 19 25-36 Vlaardingen 24 4 9 11 17 22-33 Amersfoort 25 5 4 16 14 24-59 Dordrecht 26 5 3 18 13 27-51 Vandaag: FC Vlaardln*en-Wageningen. Elndho- Dziuba (LKS, Lodz), Plaszewski (Wis- la. Krakau); middenveld: Nawalka en Lipka (beiden Wisla), Cmikiewicz (Le gia), Boniek (Widzew); aanvallers: Lato (Stal), Ogaza (Szombierki By- tom), Korynt (Arka Gdynia), Terlecki (LKS) en Mazur (Zaglebie). In vergelijking met het Poolse elftal dat vorige week woensdag in Leipzig met 2-1 van de DDR verloor heeft Kulesza een belangrijke wijziging aangebracht. Middenvelder Majews- ki, die in de tweede helft door Wrobel werd vervangen is zijn plaats kwijt ven-FC Oronlnuen. Telslar-Excelslor. Helmond Sport-FC Dordrecht. FC Amsterdam-Heerenveen. FC Den Bosch-Heracles. Willem U-De Oraal- schap, Veendam-SVV JEREZ DE LA FRONTERA Joop Zoetemelk heeft in Jerez de la Fron tera de proloog van de Ronde van Spanje gewonnen. Hij reed de 6,3 kilometer lange tijdrit in 8 minuten en 16 seconden. Met een achterstand van 14 seconden eindigde de Belg Fons de Wolf op de tweede plaats. Michel Pollentier, eveneens een Belg, werd met 17 seconden achterstand derde. 1 Zoetemelk (Ned) 6300 meter In 8.16. 2. De Wolf (Bel) op 14 sec 3 Pollentier (Bel) op 17 aec 4 Jan van Houwellngen (Ned) op 18 sec., 5. Van Impe (Bel) op 18 sec 6 De Knljl (Bel) op 25 aec.. 7 De Nul (Bell op 29 sec 8 Oallopln (Fra) op 32 aec 9. Manzaneque (Spa) op 33 sec.. 10. Gonzales Linares (Spa) op 33 sec 11 Adrl van Houwelingen (Ned) op 34 sec 12 Van der Helst (Bel) op 34 sec., 13. Moya (Spa) op 35 aec.. 14. Oaldos (Spa) op 35 sec.. 15. Elorrlaga (8pai op 37 aec. MOSKOU De eerste beslissing ln het toernooi om het wereldkampioen schap ijshockey in de A-groep is gis teren in Moskou gevallen. Door de nederlaag (1-5) tegen de Verenigde Staten degradeert Polen naar de B- groep. De periodestanden in het duel tussen de Amerikanen en Polen wa ren: 2-1, 2-0 en 1-0. Finland versloeg in de degradatie- groep verder West Duitsland met 7-3/ MONTREAL Jan Timman heeft zijn afgebroken partij uit de zevende ronde van het internationale schaak toernooi in Montreal gewonnen. De Nederlandse grootmeester versloeg met wit de Deen Bent Larsen. Stand na negen ronden: I Karpov (Sov) 6.5 pun ten. 2 Tal (Sov) en Portlach (Hon) belden 6, 4. LJuboJevic (Joel 5.5. 5. Hübner (WDll 5, 6, Timman (Ned) 4.5. 7 Hort (Tsjl 4. 8 Spasski (Sov) 3.5. 9 Larsen (Den) 2.5. 10 Kavalek (VS) 1.5 ROTTERDAM Het nationale elftal van Portugal Is gisteravond te sterk gebleken voor Feyenoord, dat een verdiende 0-1 nederlaag kreeg te in casseren. De 10.000 toeschouwers za gen de technisch vaardige Portuge zen in de eerste helft door een doel punt van Oliviera zegevieren. Trainer Jezek van Feyenoord had doelman Treytel aan de kant gehouden om Joop Hiele een kans te geven. De sluitpost van Jong Oranje speelde een verdienstelijke wedstrijd. BIJ Feyenoord tekende overigens Ri- chqrd Bunnlng een contract voor drie jaar. Gerard van der Lem zal volgen de week voor één seizoen bijtekenen. PERTH Nederland heeft morgen aan een gelijkspel tegen Australië voldoende om in de halve finales in Perth van het tienlandenhockeytoèr- nooi Pakistan te ontwijken. De Aus traliërs slaagden er gisteren voor on geveer 4500 toeschouwers niet in het onervaren Franse team met grote cij fers te verslaan. Het werd uiteindelijk slechts 3-2 voor Australië, dat de Ma leisische scheidsrechter Viyajana- than dankbaar mocht zijn. In de slot fase keurde hij het winnende doel punt van Ian Cooke goed, hoewel Trevor Smith de bal bij de strafcor- ner volkomen verkeerd stopte. Indien twee ploegen in een poule ge lijk eindigen is in Perth eerst de on derlinge wedstrijd beslissend, daarna telt het doelsaldo. Bij een gelijkspel ln het duel tussen Nederland en Aus tralië eindigt Oranje als eerste in groep A met een saldo van plus tien tegen een saldo van plus zeven voor de Aussies. Bondscoach Wim van Heumen wil Pakistan zo lang mogelijk uit de weg gaan. „Om een of andere reden kun nen we daar nooit van winnen Daar om heb ik liever dat we ln de finale van de Pakistani verliezen." Overigens is duidelijk gebleken dat de meeste ploegen na de grote in spanningen van het begin een stapje terug hebben moeten doen. Wouter Leefers, tot nu toe de beste speler van het toernooi, zei over het komende duel tegen Australië: „Als wij er in slagen alles wat we in de training hebben geleerd ln de praktijk te bren gen staat de Australiërs nog wat te wachten." Paul Litjens is na vijf wedstrijddagen nog altijd topscorer met zes treffers. Hij wordt gevolgd door de Indiër Sur- jit Singh, de Brit Bob Cattrall en de Nleuw-Zeelander Tony Inesqn, met elk vijf doelpunten. Groep A Australlé-FTankrtJk 3-2. Nederland Australië India Canada Frankrijk 3 3 0 0 8 17- 7 3 3 0 0 8 11- 4 3 1 0 2 2 911 3 10 2 2 410 4 0 0 4 0 7-16 Groep B Oroot-Brlttannlê-MalcUlé 3-1. Nleuw-Zeeland-Ke- ma 8-2 Pakistan 3 3 0 0 6 19- 3 Nw Zeeland 3 2 0 1 4 II- 5 Or Bntlanrté 3 2 0 1 4 8-6 Kenia 3 1 0 2 2 4-13 Maleislé 4 0 0 4 0 2-17

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 15