Streek-radio heeft de toekomst Wie corrigeert u's nachts? norma w? T'OQ Martha Argerich ras-pianiste Garvey sherry. CC^»\AD!0 Ontwikkelingstheater moet meer kans krijg Popconcerten Tina Turner kwam te langzaam op dreef I Euroverkiezingen onder de loep bij onderwijstelevisie Wim Kan ziet af van interview met Koningin 'Tussen toen en toekomst' over Joodse familie Al 200jaar de lekkerste. Samenvatting op televisie bekerwedstrijd DINSDAG 24 APRIL 1979 KUNST/RADIO/TELEVISIE TROUW/KWARTET ADVERTENTIE Te kunst en te keur in de Oude Kerk Amsterdam Ter plaatse kopen en meener 7500 werken van 500 kunstena KUNSTBEURS 31 maart t/m 6 r Open van 10-7, zondag 2-6 door Peter van den Berg Optimisten hopen het Onderzoekers voorspellen het. Deskundigen weten het: radio heeft toekomst. Daar kan zelfs het versteend aandoende Hilversum geen afbreuk aan doen. Radio is minder veeleisend dan televisie, minder kostbaar, sneller, eenvoudiger over te brengen, te ontvangen en te beluisteren en kan vlugger inhaken op de actualiteiten. Al deze argumenten gelden in het kwadraat voor streek-radio. Bovendien verschaft streek-radio informatie over zaken die vlak om de hoek gebeuren, waardoor het vervreemdingseffect minder groot is. Als de radio dus de toekomst heeft, kan streek-radio zich ook in een groeiende belangstelling verheugen. Toch verloopt de ontwikkeling van streekradio veel moeizamer, dan je zou verwachten. Tijd voor een tussentijdse inventarisatie. Zes regionale omroepen zijn er nu en als het even meezit zouden dat er in de jaren tachtig ongeveer vijftien moeten worden. Op dit moment kan zestig procent van de Nederlandse bevolking dagelijks luisteren naar programma's van Radio Fryslan. Ra dio Noord. Radio Oost. de Regionale Omroep Zuid (ROZ). Omroep Bra bant en STAD radio Amsterdam Dan zijn er in de regio's Zeeland. Rijnmond-Rotterdam, Den Haag. Noord-Holland noord. Utrecht en de JJsselmeerpolders plannen tot oprich- 'ing van regionale zenders. Overlegorgaan >e nieuwe vestigingen voor streek- idio zijn echter niet zo maar uit de rond te stampen omdat er nog lang een duidelijkheid bestaat over de '•chnische mogelijkheden, zoals de >eschikbaarheid van etherfrequen- ïes en de manier waarop het geld op jfel moet komen Om aan al deze roblemen het hoofd te kunnen bie ten hebben de regionale omroepen en overlegorgaan in het leven geroe- ien: ROOS. Regionale Omroep. )verleg en Samenwerking. Dit over- egorgaan heeft vorige zomer een be- eidsnota geproduceerd, waarin de plannen voor streekradio eens tegen het licht werden gehouden. De uit gangspunten van die nota zijn inmid dels overgenomen door de raad van bestuur van de NOS. Het begint dus ie dagen. Redmiddel i)e herwaardering van de radio en de Ontwikkelingen in het buitenland hebben ertoe geleid dat streekradio de laatste jaren meer en meer aan dacht heeft gekregen. Hoewel er al direct na de tweede wereldoorlog twee regio-zenders in Maastricht en Groningen werden geïnstalleerd ble ven de initiatieven daarna steken Door de politieke en sociaal-culturele ontwikkelingen in de jaren zestig werd streekradio gezien als een red middel om het verstoorde contact tussen burger en autoriteit te herstel len Door de voordelen van radio meer uit te buiten en daardoor de deelna me van het publiek te vergroten zou regio-radio meer emanciperend wer ken waardoor een wisselwerking zou ontstaan die het mogelijk zou maken de democratie in een regio beter te laten functioneren. Dat klinkt allemaal heel aardig, maar streek-radio moet wel functioneren binnen de bestaande omroepwet. En daar zitten dan gelijk de voetangels. Er zijn twee wettelijke mogelijkhe den voor een regionale omroep Arti kel 47-A spreekt over een regionale omroep binnen NOS-verband en arti kel 47-B gaat uit van onafhankelijke streek-radio's. Voorbeelden van de ..onafhankelijke" omroepen zijn STAD-radio Amsterdam en de Stich ting regionale Omroep Brabant (SROB). Deze omroepen krijgen tot 1 januari volgend jaar geld uit het pot je ..Reserve Regionale Omroep". Hoe het daarna moet is nog onzeker. De middelen zouden gefinancierd kun nen worden uit de omroepbijdragen, de STER-opbrengsten óf door de plaatselijke overheden. En dat is nou juist de moeilijkheid omdat gevreesd wordt voor een te grote afhankelijk heid ten opzichte van die plaatselijke overheid. De verwachting bestaat echter dat in de komende jaren de Kaderwet Specifiek Welzijn inge voerd wordt, waaruit alle regionale omroepen dan gefinancierd kunnen worden. Bij dit alles rijst de vraag wat er nou zo speciaal is aan streekradio. In de beleidsnota van het overlegorgaan ROOS wordt de functie en de positie van de streekradio wat nader uitge diept. Door de grote verscheidenheid van de regio's is er ook een verschei denheid in de programmavorm te constateren De nadruk ligt echter steeds op het verstrekken van infor matie. Een wettelijke verplichting om een zogenoemd totaalprogramma te maken ontbreekt.In tegenstelling tot de landelijke zendgemachtigden zijn er geen uitgangspunten van ideo logische, politieke of religieuze aard. Dat neemt niet weg dat streekzen- ders wel degelijk een bepaalde pro grammafilosofie hebben. De Regio nale Omroep Zuid richt zich op min derheden en kansarmen. De ROZ brengt in het eerste kwartier van het dagelijkse uur zendtijd actualiteiten en berichten, die éénmaal per week uitvoerig belicht worden. De rest van de zendtijd wordt verdeeld over een aantal vaste rubrieken. De Omroep Brabant heeft in het programma on derdelen als de vacaturebank, het weerbericht, verkeersinformatie en een regionale agenda. STAD brengt blokprogramma's over sociale pro blemen. gaat de wijken in en richt zich verder op dienstverlenende ru brieken. Uitbreiding van de zendtijd zien de meeste programmastaven wel zitten, maar vierentwintig uur regio-infor matie per dag zit er niet in. Uit erva ringen in Engeland blijkt dat regiona le uitzendingen hoogstens vijf uur per dag moeten duren en dat de rest van de zendtijd gevuld moet worden door de landelijke zenders. Deze kunnen inspelen op de regio-informatie, waardoor een regionale omroep een E^T-ömroep ■T'brabant radio [tS fryslfin NOORD RADIO AMSTERDAM ..baarmoeder" wordt van nieuwe ont wikkelingen; een voorhoedepost voor de landelijke omroep. In Engeland bijvoorbeeld zijn de regionale om- roepstations rechtstreeks verbonden met de centrale nieuwskamer van de BBC. Actueel regionaal nieuws wordt daardoor direct in de landelijke nieuwsvoorziening gebracht. Kosten Als er in de toekomst inderdaad vijf tien verschillende regionale zenders komen zal dat ongeveer veertig mil joen gulden per jaar kosten. Er wordt nu jaarlijks ongeveer vijftien miljoen aan streekradio besteed. Dat lijkt een heel bedrag maar vergeleken bij de totale exploitatiekosten van de gehe le omroep, die voor dit jaar geraamd worden op ruim 617 miljoen, valt dat nog best mee. Het overlegorgaan ROOS heeft becijferd dat een verho ging van viereneenhalve gulden van de omroepbijdrage al voldoende is om de vijftien regio-radio's te bekos tigen. Komt dat geld niet uit extra omroep bijdrage of de STER-opbrengsten dan wordt de financiering van de streekradio een hachelijke zaak. ROOS heeft aan de ontwikkeling van de regio-radio twee randvoorwaarden verbonden. Streekradio zal volgens ROOS nooit commercieel mogen zijn omdat de binding met commerciële belangen in de regio afbreuk kan doen aan de kritische-informatieve functie van de streekradio. Boven dien wordt ook een financiële binding met regio-overheden van de hand ge wezen omdat ook die een bedreiging kan vormen voor de functie van streekradio. Komt streekradio wel terecht in de invloedssfeer van commercie en over heid. dan vreest het overlegorgaan dat er een tweede omroepbestel kan ontstaan, waarbij wildgroei van de streekradio de kop kan opsteken. Het NOS-bestuur, dat de beleidsnoti tie van ROOS onlangs heeft aan vaard. onderstreept de noodzaak dat regionale omroepen onafhankelijk van overheidsbeïnvloeding en com mercie moeten kunnen opereren. Geld hiervoor zal dus uit de algemene omroepmiddelen moeten komen, om dat financiering vanuit regionale overheden meer na- dan voordelen met zich meebrengt. De eerste stap pen naar een landelijke regio-radio zijn dan wel gezet, maar de nog jonge streekradio blijft, ondanks de toe komst die het heeft, nog wel een zorgenkindje. Driedaags symposium in Amsterdams Si Van onze kunstredactie AMSTERDAM De presentatie voor het ontwikkeling^ ter moet dringend worden uitgebreid. CRM, provincia 'j gemeentelijke overheden zullen voorwaarden moeten s pen om nieuwe vormen van theater de kans te geven zie r buiten de Randstad te manifesteren en te ontwikkelen v" lc Dit zijn enkele aanbevelingen, gefor muleerd aan het slot van het sympo sium dat ter gelegenheid van het tien jarig bestaan van het Shaffy Theater het afgelopen weekeinde werd gehou den. Motto van het symposium was: ,,kan een praktisch theaterbeleid van invloed zijn op de ontwikkeling van de podiumkunst." Zowel in Amster dam als in de regio is er een gebrek aan theaters waar beginnende groe pen hun produkties kunnen tonen. Het Shaffy Theater is de afgelopen tien jaar een belangrijke broedplaats geweest voor deze gezelschappen. Maar ook voor dit theater is het aan bod inmiddels zo groot geworden dat groepen, die bij voorbeeld van de gemeente Amsterdam een produktie- subsidie krijgen, soms maar vier avonden in de gelegenheid zijn hun voorstellingen te tonen. Een ongeluk kige situatie, want. zoals Shaffy-initi- atiefnemer Steve Austen uit ervaring weet, heeft elke groep die pas begint een incubatietijd van minstens drie weken nodig. De eerste week zullen er weinig bezoekers komen, maar dat aantal neemt steeds toe en de derde week zit het stampvol, aldus Austen tijdens het symposium. in de regio maar daar wordt gevallen een zakelijk beleid gi De schouwburgdirecties moejë' tijd wikken en wegen tussen t tistiek geweten en hun veranri |g, lijkheid naar de gemeente. werkgever een sluitende be verlangt. Veelal overheerst bot schouwburgen het principe va e en aanbod en wordt het prog aangepast aan de wensen \c publiek. Het opnemen van theatergroepen in de program e blijft hier incidenteel en van s ei speling, de enige manier om eejnc publiek te kweken, kan geen zijn. Toch is er een aantal schouw recties dat zich hier niet wenst te leggen. Een voorbeeta van is het beleid dat Ton Pos™ teur van de schouwburg in gen, voert. Hij ontkrachtte n toespraak de tijdens het sym veelgehoorde opvatting dat e provincie geen publiek is voor vormen van theater. er Serie Ook buiten de randstad zijn er te weinig mogelijkheden voor nieuwe groepen om hun voorstellingen in se rie te kunnen spelen. Er zijn welis waar een groot aantal schouwburgen ADVERTENTIE door Jac Kort AMSTERDAM Vroeger kwam het veel voor, dat een pianist zijn recital begon met {en Suite of Partita van Bach of met enige Preludiums en fuga's uit diens Wohltempe- iiertes Klavier. Sinds het kla vecimbel zijn rentree in het Concertleven heeft gemaakt, was dat afgelopen. De bespe lers van dit instrument heb ben hun kunstbroeders-van- de-ptano duidelijk gemakt, dat die voortaan van Bach hadden af te blijven. Mart' a Argerich. de Argentijnse pia niste, die zondagavond In de Orote Zaal een recital gal. bleek zich van dit embargo niets aan te trekken Zl) begon tenminste met de tweede Par tita in c klein, die Bach In 1731 het kcht deed zien Voor puristen is het Jiogelijk een gruwel geweest, maar e anderen (waartoe lk behoor) waren Norma Matrassen en Boxsprings corrigeren uw rug (wervelkolom) automatisch tijdens de slaap. Dan kun je er de volgende dag weer tegen! Vraag de uitgebreide kleurenbrochure aan bij: Norma Pbstbus 13 5818 AA Boxmeer Matrassen Boxsprings Donsdekens Kussens door Stan Rijven tevreden met de prachtige, transparante en stijlvolle vertolking van dit schitterende werk. Prokof jef schreef zijn zevende Piano sonate in het barre oorlogsjaar 1942 De Sowjetautoriteiten keurden zes Jaar later deze sonate af als ontoe laatbare muziek, die door een leken publiek niet begrepen kon worden. Ook ik zou dit werk willen afkeuren, zij het om andere redenen: het is geen vlees en geen vis. Het middendeel Is van een zoetelijkheid, waarvoor Rachmaninoff zich zou schamen De beide andere delen moeten dat In evenwicht brengen door een virtuoze barbaarsheid zonder enige lyriek of humor De rappe vingers en sterke armen van Martha Argerich wisten er echter wei raad mee. HILVERSUM (ANP» - De Neder landse onderwijstelevisie zal in de komende maanden ln een drietal pro jecten voor jongeren van 13 tot 17 jaar aandacht besteden aan de ko mende Europese verkiezingen. Aan staande vrijdag en vrijdag 11 mei zullen steeds om 11.30 uur via Neder land 1 films worden uitgezonden, waarin leerlingen van een school in het Zuiditaliaanse Reggto di Cala bria. het armste deel van de gemeen schap. een beeld geven van hun leven Ihuls en op school. Als voorbereiding op de filmopnamen Rebben scholleren uit Reggio brie ven. foto's, tekeningen en geluids bandjes uitgewisseld met leerlingen van een MAVO-school ln Bussum Hierdoor, aldus de NOT. hebben de scholleren eikaars situatie beter leren kennen en zijn zij zich meer bewust geworden van hun eigen situatie Qp vrijdag 1 juni zal tenslotte (van 10 15 tot 12.00 uur via Nederland li in een directe uitzending vanuit de stu dio informatie worden gegeven over de verkiezingen, die een week later plaatsvinden Voor- en tegenstanders van deze verkiezingen zullen daarbij Op telefonisch gestelde vragen ant woorden. Martha Argerich Na de pauze twee hoogtepunten uit de pianoliteratuur: Ravel's Sonatine en Chopin's Derde Sonate. In beide werken deed Martha Argerich artis tieke wonderen met haar feilloze techniek. In Ravel frappeerde haar vederlicht toucher en in Chopin haar zin voor architectonische opbouw van dit grootse werk en haar aan dacht voor details. Zij is een ras pianiste met een ongelooflijk tempe rament. Van onze radio-tv-redactie HILVERSUM - De cabaretier Wim Kan ziet af van zijn plannen om op Koninginnedag via de televisie een interview uit te zenden met koningin Juliana. Wim Kan heeft dit besluit genomen nadat hij de film die Anton Koolhaas maakte over de koningin had gezien. Kan meent dat de film. die eind deze week in roulatie ge bracht wordt in de Nederlandse bios copen, hem het gras voor de voeten heeft weggemaaid In de film komt ook een interview met de koningin voor. De rijksvoor lichtingsdienst heeft de koningin, die onder bepaalde voorwaarden bereid was mee te werken aan het gesprek met Wim Kan. van het besluit van de cabaretier op de hoogte gebracht. HILVERSUM (ANP) De laatste ai levering van dit seizoen van het NCR V-televisieprogramma ..Tussen toen en toekomst" van Jan van Hillo op 4 mei is gewijd aan de geschiede nis van een Joodse familie tijdens en na de tweede wereldoorlog. Van Hillo heeft daartoe een portret gemaakt van de in Israél wonende familie Bol le. die van Nederlandse afkomst is Miriam Bolle vertelt ln deze docu mentaire hoe zij en haar familie ln de Duitse vernietigingskampen terecht kwamen maar daaruit gered werd doordat zij toevallig belandde in het transport van de 276 zogenaamde Pa- lestina-Joden. die midden in de twee de wereldoorlog per trein vanuit Duitsland naar Palestina werden ge bracht AMSTERDAM „Queen of rock 'n soul" en „De hardst werkende vrouw in show busi ness" zijn enkele superlatie ven waarmee Tina Turner's kwaliteiten regelmatig zijn aangeprezen. Die heeft ze te danken aan haar wervelende wijze van optreden, maar vooral ook aan de samenwer king met Ike Turner. De bluesachtergrond, composities en arrangementen van Ike vormden de ideale condities om Tina's stem volle dig tot haar recht te laten komen. Uitd3Q6nd Samen brachten ze een mengeling van blues, soul en rock. die gegoten in de Ike Tina Turner Revue hun de naam van „meest dynamisch duo in de zwarte muziek" opleverde. In 1976 scheiden ze en komt er een einde aan de ruim 15-jarige Turner-tandem. Dat had echter geen scheiding der gees ten onder de fans tot gevolg te oorde len naar het volgestroomde Carré af gelopen zondagavond. Tina Turner liet zich begeleiden door een 5 man sterke band en een viertal dansers (twee heren en twee dames), die de meeste nummers met disco- passen en achtergrondvocalen moes ten verfraaien. Tina zelf was gehuld, beter gezegd „onthuld" in een half open blouse en een uiterst strakke broek, die als een tweede huid naar immer beweeglijke benen omsloot. Na de pauze werd herhaalde malen van kleding gewisseld waarbij steeds, ADVERTENTIE 1780 1805 1830 1781 1806 1831 1782 1807 1832 1783 1808 1833 1784 1809 1834 1785 1810 1835 1786 1811 1836 1787 1812 1837 1788 1813 1838 1789 1814 183J 1790 1815 18s 1791 1816 1 1792 1817 IJ 1793 1818 1 1794 1819 U 1795 1820 1 17% 1821 18 1797 1822 ld 1798 1823 1 1799 1824 1 1800 1825 1 1801 1826 1 1802 1827 1 1803 1828 1 1804 1829 1 1905 1930 1955 1906 1931 1956 1907 1932 1957 1908 1933 1958 1909 1934 1959 1910 1935 1960 1911 1936 1%1 1912 1937 1%2 1913 1938 1963 <114 1939 1964 15 1940 1%5 6 1941 1966 7 1942 1%7 8 1943 1968 9 1944 1969 10 1945 1970 1 1946 1971 2 1947 1972 3 1948 1973 :4 1949 1974 5 1950 1975 :6 1951 1976 7 1952 1977 8 1953 1978 9 1954 1979 het accent lag op nachtclub-achtige lingerie. Ik beschrijf dit zo om aan te geven hoe duidelijk Tina Turner in haar optreden zinspeelt op erotische ge voelens. Dat doet ze heel uitdagend, voor de kijker doet het echter geda teerd en soms zelfs gênant aan. Ook het discokwartet was als zodanig „ge- Van onze radio-tv-redactie AMSTERDAM De VARA-televisie brengt vanavond na afloop van het programma een samenvatting van de voetbalwedstrijd PSV-FC Twente voor de halve finale van de Neder landse beker. De uitzending begint na afloop van het late journaal op Nederland II om 23.10 uur. De NOS-radio zal volgende week woensdag een rechtstreekse reporta ge verzorgen van de voetbalwedstrijd 'Polen-Nederland, die in het kader van de voorronde van het Europees kampioenschap voor landenteams wordt gespeeld. De uitzending, via Hilversum I, begint om 17.00 uur en is tot stand kunnen komen door een zendtijdruil van de NOS met de NCRV en de EO. Verslaggevers zijn Eddy Poelman en Theo Koomen. Het is nog niet bekend of de wedstrijd ook via de televisie zal worden uitge zonden. programmeerd". Het uitgebreide pro gramma omvatte zo'n 25 nummers met materiaal van haar laatste elpee „Rough", waarop ballads en disco achtige nummers zijn te horen, en het stevige werk uit de periode met Ike. Deze drie stijlen waren afwisselend te horen met soms te geforceerde over gangen, zodat het even duurde eer de juiste sfeer ook door het publiek werd aangevoeld. Haar kracht ligt behalve in het gebruik van haar rauwe sensu ele stem in het vertolken van ander mans werk. Ze opende heel symbo lisch met de „Bitch is back" van Elton John en „Hot legs" van Rod Stewart, zong een „disco-set" met o.a. „Disco Inferno" van de Tramps en „Don't leave me this way" van Thel- ma Houston en wisselde dat af met zoeter werk. Zoals ..You don't bring me flowers" van Neil Diamond en Barbara Streisand en ..Sometimes when we touch" van Billy Joel. Dit alles werd uitstekend gebracht; toch ontbrak er iets. namelijk de vlam in de pan. Die sloeg pas over tijdens de toegift met „Hollywood Nights" en „Nutbush city limits", om dat toen de glamour en het showele ment plaats maakten voor een optre den met overgave. De zaal stond op zijn kop alsof de ware Tina Turner nu pas haar gezicht liet zien. Die laatste indruk maakte weer veel- goed van een concert, dat toch wel mechanisch overkwam en waarin de franje van een discodanskwartet op den duur voor een enigszins vervelen de in plaats van een wervelende show zorgde. Actief beleid E Ton Post slaagde erin door eel beleid nieuwe publieksgroepen U boren waarvan de belangstellij specifiek uit ging naar het i repertoire. Vanuit de schot V werden er bij voorbeeld coiq gelegd met scholen, clubhuize soneelsverenigingen en ander I nisaties, die hun (theater)' konden uiten. De vraag naar soorten van theater werd da groter dan het aanbod in Grol en Ton Post begon zelf produH touw te zetten. Hij schakelde, v brek aan beroepsacteurs, die zi in Groningen wilden vestigeil teurs in. Onder leiding van Ai rie Prins werden er voorstellin| maakt die niet alleen in Gro maar ook in de kleine plaatsei ten werden opgevoerd. Noodgi gen moest ook de accommodal den uitgebreid en in de rekwl berging van de schouwburg w( Shaffy-achtig theatertje inj Met de komst van het culturi trum De Oosterpoort werden i viteiten van de drie theaters kaar afgestemd. In een dei theaterconstellatie kregen oo we of bestaande groepen die e< we richting wilde inslaan, zoa ser Orkater of Centrum, de ki eigen publiek op te bouwen. Overigens werd er tijdens het sium opgemerkt dat dit vo< niet als model kan dienen voo re schouwburgen omdat hei^ afhankelijk is van een pers initiatief. Wel werd er bij de 8 burgdirecteuren op aangi daar waar dat nog niet gebed wikkelingstoneel in het prog op te nemen. Is dat om welkt dan ook onmogelijk dan schouwburgdirectie zich kuni spannen buiten het eigen geb ternatieve podiumruimt< scheppen. Hulpmiddel 112 Om de schouwburgdirectie hulpmiddel te verschaffen om d oriënteren in het gigantische |jt van nieuwe groepen en proL, werd er een aanbeveling tot fyg pen gericht een systeem op t waarin alle groepen met hun li ristieken worden opgenomej systeem, waarvan nog niet c is hoe het eruit gaat zien, 5 behulp van het Shaffy Theat^ ten worden opgezet. Of de aanbevelingen die tijd symposium zijn geformuleert vruchten af werpen zal over bekeken worden tijdens een^ op het symposium dat geori zal worden door de verenig! schouwburgdirecteuren. MOEDERS FIJNSTE Van 25 tot 29 april toert de Amerikaanse funk-rock formatie Mother's Finest door Nederland. Vorig jaar dé ontdekking van het Pink Pop Festival met hun op rock geschoeide zwarte muziek zijn ze nu nog eens te bewonderen in resp. Groningen (25). Amsterdam (26), Doetinchem (27), Den Bosch (28) en Geleen (29). Drukte in Houtrust Nederlandse popmuziek doet het sinds afgelopen jaar bijzonder goed, gezien de grote elpeeverkoop en de uitgebreide toernees van Gruppo Sportivo. Kayak, Herman Brood, Sweet D'Buster en Vitesse. Deze laat ste drie zullen een popfestival verzorgen op donderdag 26 april in de Haagse Houtrust. Begin dit jaar kwam een opvallende elpee uit, het grote publiek helaas minder is opgevallei Steve Fortreff* i i ,er betreft „Live on arrival" van Steve Forbert. ei in verfrissend. Op 28 april in de Sonesta koepel2 jarige Amerikaan, die zijn voortreffelijke stem iiib stemmige eigen composities laat horen. Origini Kate in Bovengenoemde kwalificaties gelden zonder me< voor Kate Bush, die met haar karateristieke vd overal uit is te halen. Wie een echte kick insi<| krijgen moet zaterdag de 29e in Carré zijn. In het Cultureel Centrum De Vaart ln Hilversum is tot en met 13 mei een documentaire expositie over het le ven en werk van Johannes Vermeer en zijn tijdgenoten te zien. De ten toonstelling is verdeeld in een aantal hoofdstukken, waarin de werken van Vermeer (1632-1675) op thematische wijze worden belicht. Verder is in de tentoonstelling, samengesteld door de Dienst Verspreide Rijkscollecties ln Den Haag. een groot aantal repro- dukties van tijdgenoten van Vermeer opgenomen. Muntenverzamelplaats kunnen weer een Nederlands gouden ti« vijfje aan hun verzameling toevoegen, want een bedrijf heeft ter heid van de aanstaande viering van de zeventigste verjaardag van Juliana deze twee penningen in omloop gebracht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 4