De Amro Bank is er vooralle spaarders. (6) Hoe komt u aan dit horloge? u Met dit digitaal Quartz horloge heeft u een bijdetijds vormgegeven kleinood om de pols. Het geeft exact uur, minuut, seconde en datum aan. kunt trouwens kiezen tussen een robuust heren- of een elegant dameshorloge. Nieuwe spaarders die in de actie periode een spaarrekening openen (minimale inleg f 15,-) kunnen één van deze fraaie polshorloges kopen voor slechts f 25,-. Bovendien ontvangen ze ook nog f 7,50 spaarpremie (deze premie is één maand niet opvraagbaar). Dit unieke aanbod geldt t/m 31 mei. Dus wees er snel bij, want voor de horloges geldt: zolang de voor raad strekt. J FAMILIEBERICHTEN -jnderwijzers- g woning Ml >eheerder van de studiezaal (m/v) Zoon van Hess wil onderzoek 'Kerncentrales beter leiden' Berichtgeving over olievoorziening in Z-Afrika strafbaar Let op: Het nieuwe systeem van dagelijkse renteberekening betekent rentevoordeel voor u. 5DAG 24 APRIL 1979 TROUW/KWARTET }ndi| onj kunnen van maandag tot en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 00-20.00 uur. erd; graa dieni an d )p zaterdag 21 april 1979 is in Park Braband te ichalkhaar in volle vrede van ons heengegaan Gerrit Samuël de Haan p de leeftijd van bijna 70 jaar. »J mag nu eeuwig zingen van Gods goeder- renheid. Namens de familie R. N. Pels-de Haan an d orr. adres: iats. Kolkman, Onder de Linden 2, Deventer. donderdag 26 april a.s. is er om 12.00 uur ïlegenheid tot afscheid nemen in rouwcen- um Spaans, van Twickelostraat 3 te Deven- te. o r. om 13.00 uur een rouwdienst in Huize ebuïnus, ingang Bruinsteeg, om 14.30 uur de egrafenis op de begraafplaats Tjoenerhof te iepenveen. Tot onze grote droefheid is, na een korte ziekte, salm en rustig ingeslapen onze lieve moeder, Voot- en overgrootmoeder erbe g, za m di t on onzt ohgi in bi Everdina Wijnbergen-Dijkman weduwe van Anthonie Wijnbergen ip de leeftijd van 84 jaar. Neuss (D.): H. G. Wijnbergen T. Wijnbergen-van Elburg Amsterdam: G. C. van de Ridder-Wijnbergen K. A. van de Ridder Drachten: A. Wijnbergen J. C. Wijnbergen-Noort Zoetermeer: J. E. Wijnbergen E. J. C. Wijn bergen-van Uijthoven Reichelsheim (D.): B. Wijnbergen G. J. Wijnbergen-Eising Klein- en achterkleinkinderen april 1979. oerstraat 77', 1078 LK Amsterdam. elegenheid tot afscheid nemen in het uit- lartcentrum van de Coöperatie PC Ookmeer- eg 273. Amsterdam-Osdorp woensdag van .00-20.00 uur. crematie zal plaatshebben donderdag 26 .ril a.s. tegen 14.30 uur in het gemeentelijk ematorium Westgaarde, Ookmeerweg 275, msterdam (bereikbaar met bus 23). Sb'ie Geref. Schoolver. icr' i Gees (Dr.) biedt wegens omstandigheden te koop aan haar raagprijs 225.000,— :N 0- (riant herenhuis met garage) Vrij gelegen aan de rand van het dorp op 18 are grond, Dorpsstraat 87 te Gees, zeer bosrijke omgeving. Spoe dig te aanvaarden. Inlichtingen kunt u krijgen bij dhr L. v. Herksen, hoofd der school, Dorps straat 87 te Gees, telef. 05248-1265 en bij de sekr. dhr A. Sliekers, Dorps straat 31 te Gees, telef. 05248-1244. aame spoedige reakties. Niet op zondag. De Bibliotheek der Rijksuniver siteit te Utrecht roept sollicitan ten op voor de funktie van Taak: het beheren van de (algeme ne) studiezaal, i.h.b. door aanschaf, plaatsing en ver zorging materiaal; het zorgdragen voor het da gelijks funktioneren van de leeszaal, i.h.b. door het doen naleven van de regels en het verstrekken van inlichtingen aan de gebruikers; het verder opbouwen van de collectie micro- en audiovi sueel materiaal en het behe ren van de daarvoor beno digde apparatuur; het in overleg verrich ten van werkzaamheden voor of in het uitleenbureau. Vereist: middelbare schoolopleiding; diploma G.O.-A3 (gewenst diploma G.O.-D); ruime ervaring in een weten schappelijke bibliotheek; geschiktheid om kontakten met publiek en andere afde lingen m de bibliotheek te onderhouden. Salaris: max. 2.941,—. Sollicitaties Je richten aan de wnd bibliothe caris. Universiteitsbibliotheek. Wittevrouwenstraat 9-11, Utrecht, onder vermelding op de enveloppe van ..Soil 825' In vol vertrouwen op haar Here en Heiland is heden voor ons nog onvgrwacht van ons heen gegaan mijn lieve vrouw, onze lieve moeder groot- en overgrootmoeder Dina Klok op de gezegende leeftijd van 94 jaar. na een gelukkig huwelijk van 72 jaar. H. van Wijngaarden G. van Wijngaarden G. W. van Wijngaarden-Arp A. C. van Wijngaarden- Oversteege D. Wagemaker-van Wijngaarden Gerrit, Bep en Suzanne Henk en Mieke Dina en Willem Amsterdam, 22 april 1979 Buiksloterdijk 398 Geen bloemen De Rouwdienst zal worden gehouden donder dag 26 april om 12.30 uur in de Nederlands Hervormde Kerk aan de Buiksloterdijk, waar na de begrafenis zal plaatsvinden op de oude Algemene begraafplaats aldaar. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de Kerk. DANKBETUIGING Mede namens mijn kinderen en kleinkinderen dank ik u zeer hartelijk voor het medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve vrouw, onze moeder en grootmoeder Geertje Janze-Sjaardema Dit medeleven heeft ons zeer vertroost. J. Janze Kinderen en kleinkinderen 23 april 1979 Amersfoort Bosweg 31a. Van een onzer verslaggevers HILVERSUM De zoon van Rudolf Hess, van 1933 tot 1941 plaatsvervan ger van Hitler, zou willen dat wordt vastgesteld of in de Spandaugevan- genis in Berlijn niet een dubbelgan ger van zijn vader zit. Wolf-Rüdiger Hess zei dit gisteren in het NCRV- WASHINGTON (UPI. AP) Niet al leen uitvoerend personeel, maar ook directie en staf van kerncentrales zouden aan federale eisen van des kundigheid moeten voldoen. Dit voorstel deed gouverneur Dick Thornburgh van Pennsylvania toen hij gisteren gehoord werd door de Senaatscommissie voor toezicht op kernenergie. Thornburgh oefende kritiek op Me tropolitan Edison, de exploitant van de Three Mile Island kerncentrale bij Harrisburg. In de eerste dagen na het ongeluk „gaven ze verklaringen af die niet klopten, waardoor de geloof waardigheid van het bedrijf snel ver-, minderde". De gouverneur noemde zijn beslis sing om niet tot massale evacuatie over te gaan, „de allermoeilijkste". Hij pleitte voor meer invloed van de deelstaten op de vestigingsplaats van kerncentrales, en voor de bevoegd heid om bedrijfsinspecties uit te voeren. President-directeur Walter Creits van Met-Ed, die later door de Senaats commissie zal worden gehoord, gaf zondag in een interview toe dat zijn bedrijf niet op het ongeluk was voor bereid, en pas na enige dagen besefte hoe ernstig het was. televisieprogramma Hier en nu. dat hem om een reactie vroeg op de bewe ring van de Britse arts Hugh Thomas, dat een ander dan Hess al meer dan dertig jaar gevangen wordt gehou den Rudolf Hess zou in 1941 door Hitier en Himmler zijn vermoord Volgens Thomas, die de gevangene in de Spandaugevangenis in 1973 heeft onderzocht, vertoont diens lichaam geen littekens van een schot in de longen die Hess in de eerste wereld oorlog heeft opgelopen. De Britse arts acht het uitgesloten dat zon verwonding geen sporen nalaat. Tho mas heeft zijn bevindingen en conclu sies openbaar gemaakt in een giste ren verschenen boek. Wolf-Rupijdiger Hess zei niet te twij felen aan de integriteit van de Britse arts. die naar zijn zeggen een reputa tie te verliezen heeft. Hij liet weten dat de afwezigheid van littekens zijn moeder en hem verdacht voorkomt. Thomas zelf zei ervan overtuigd te zijn dat er geen onderzoek komt naar de identiteit van de gevangene, om dat degenen die daarvoor toestem ming moeten geven allang zouden weten dat het Hess niet is. ANKARA (DPA, AP) Drie parle mentsleden van de Turkse Republi keinse Volkspartij van premier Bu lent Ecevit zijn gisteren afgetreden. Daardoor is de toch al krappe meer derheid van Ecevit in het parlement nog kleiner geworden. 'De drie parlementsleden stappen op, omdat zij vinden dat de regering niet doeltreffend genoeg optreedt tegen de politieke terreur in Turkije. In de afgelopen vijftien maanden dat Ece vit premier was, zijn in het land al meer dan twaalfhonderd mensen ge dood als gevolg van politiek geweld tussen linkse en rechtse extemisten. Een invasie van reuzenvogels in Ne derland? Voor science-fictionlief- hebbers misschien een foto om zich over op te winden, maar de werke lijkheid is onschuldiger: een doodge wone mus, die zich koestert in het zonnetje in het miniatuurstadje Ma- durodam. KAAPSTAD (Reuter) De Zuidafri- kaanse regering heeft gisteren een wetsontwerp ingediend dat een ge vangenisstraf van ten hoogste zeven jaar en een boete van ten hoogste 7000 Rand (ongeveer 17.000 gulden) stelt op berichtgeving over de olie voorziening van Zuid-Afrika. Zowel publikatie binnen als buiten Zuid- Afrika is strafbaar gesteld. Sinds de olietoevoer uit Iran. dat naar schatting 90 procent van het Zuidafrikaanse olieverbrulk dekte, begint op te drogen, is de Zuidafri kaanse regering nog behoedzamer dan vroeger met informatie over de ollevoorzlening. Vijanden van Zuid- Afrika zouden met deze informatie verkeerde dingen kunnen doen. meent de regering. Verboden wordt berichtgeving over de voorraden, de opslag, de aanvoer, de herkomst, de bestemming en het vervoer van olie. Gezien de grote meerderheid van de regeringspartij in het parlement staat vast dat het wetsontwerp wordt aangenomen. BANGKOK (Reuter. AP) Russi sche en Cubaanse militaire adviseurs helpen Vietnamese strijdkrachten die in Cambodja verwikkeld zijn in gevechten met aanhangers van het uit Phnom Penh verdreven bewind van Pol Pot en leng Sary, zo hebben gisteren hoge militaire zegslieden in de Thaise hoofdstad Bangkok ge zegd. Pol Pot en zijn overgebleven Rode Khmer troepen hadden al her haaldelijk hetzelfde gezegd, maar daar werd weinig waarde aan ge hecht. Maar nu zouden er „uitgebrei de aanwijzingen" bestaan voor de aanwezigheid van Russen en Cuba nen in Cambodja. Schitterend Quartz horloge voor nieuwe Amro spaarders. - roestvrijstalen kast - elektronisch uurwerk - roestvrijstalen band - garantie: xh jaar (ALS IK NV OP M'AJ NIEUWE QVARTZ. HOKLQ^E. KI0K NEET IK EAACT HOEITEBL Ml NV TEM MIJM ETEN TE LAPT" IS.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 11