olwerk van min veroverd Bestand in Naghaded Rhodesische verkiezingen triomf voor Zuid-Afrika Times-j ournalisten woedend over nieuwe weekeditie trijd voor mensenrechten krijgt nieuwe impuls nbodjanen chten Thailand eo-nazi's betogen Bengalen gispen hulp Bangladesj Van den Bergh negeert mogelijk oproep commissie President Soedan in moeilijkheden iympische Spelen in Moskou zijn aanleiding DAG 23 APRIL 1979 BUITENLAND TROUW/KWARTET i (Reuter, UPI, AFP) Het laatste strategische bolwerk ;anda, de stad Jinja, is gisteren veroverd door Tanza- troepen. Met de val van Jinja is het voor de weinig [bleven volgelingen van Amin vrijwel onmogelijk nog list te maken tegen de nieuwe Oegandese regering van ent Luie. a bevinden zich een belangrij- wdam en krachtcentrale, die OK (AP. Reuter) Onge- .000 Cambodjanen. onder wie in soldaten van het afgezette van premier Pol Pot. zijn naar d gevlucht om te ontkomen tangbeweging van zwaar ge- e Vietnamese troepen die een leeps offensief in het westen nbodja hebben ingezet. md heeft de vluchtelingen, on naar schatting 8.000 militai- estemming gegeven om langs ise zijde van de grens naar een plaats in Cambodja te ot getrouwe militairen zeiden ?ee Vietnamese colonnes, die er ongeveer 15 tanks beschik- lar hun stelling in Phnom Mar- een 370 meter hoge heuvel op van de Thaise grens, waren kt. en dat hun nog maar één over bleef. inémbodjanen trokken in lange l. ver de grens, even ten zuiden en belangrijke grensplaats Ara- g ithet. Onder de vluchtelingen veel vrouwen en kinderen. IM >rïw offensief autoriteiten zeiden dat nog den, en mogelijk tienduizen- idere Cambodjanen zullen pro- naar Thailand te vluchten van- het nieuwe offensief van de mese troepen en de eenheden u et huidige bewind in Phnom hri Alleen al even ten noorden van er iprathet wachten zo'n 5000 idjaanse vluchtelingen vlak e grens in Thailand de ontwik- >n af. De Thaise autoriteiten niet precies wat zij met al deze Wielingen aan moeten. nJl! Pc nt iet s Pot militairen zeiden dat zij zuiden wilden trekken om an te sluiten bij medestanders ■■thin het bergachtige gebied van Malai staande hebben weten den. Dat zou betekenen dat de ren een voettocht van onge- km langs de Thaise kant van ns moeten maken. eveneens in handen zijn gevallen van de Tanzaniaanse troepen. De overge bleven aanhangers van de nog steeds spoorloze Idi Amin hadden eerder aangekondigd deze voor geheel Oeganda belangrijke dam op te blazen. De inwoners van Jinja die bij de komst van de Tanzanianen naar bui ten stroomden en met bloemen gooi den. hadden „twee weken hel doorge maakt waarbij soldaten van Amin plunderend, verkrachtend en moor dend door Jinja trokken", zoals één hunner zeL Idi Amlnl had eens gezworen zijn laatste steunpunt in Jinja te vesti gen. Volgens vluchtelingen, die in Ke nia zijn aangekomen hebben Amins volgelingen honderden mensen in oostelijk Oeganda afgeslacht sedert de val van de Oegandese hoofdstad Kampala. Een missionaris verklaar de dat alleen al in het plaatsje Lira, 180 kilometer ten noorden van Kam pala zeker 50 mensen de afgelopen weken werden gedood. Moordcommando De aanhangers van Amin zouden ge bruik maken van een moordcomman do van circa vijftien man. dat zich met een kleine bus en een auto ver plaatst, vergezeld van een motorrij der die de slachtoffers uitzoekt. Vol gens de missionaris was er sprake van een dodenlijst. Als de gezochte per soon was gevonden, werd hij ter plaatse neergeschoten. Wie zich met de moord bemoeide werd ook gedood. Tot de slachtoffers behoorde Alexan der Latime, hoofd van de Oegandese oppositie tijdens het bewind van de president voor Idi Amin Milton Obote. Vandaag reist de nieuwe Oegandese minister van buitenlandse zaken Ote- ma Alimadi naar Nairobi om met zijn Keniase collega besprekingen te voe ren. Naar verwacht zal de Keniase regering die zich tot nu toe neutraal heeft opgesteld, de nieuwe regering in Kampala steunen. Kenia had moeite met haar houding omdat het tegen over Amin zeker de laatste tijd een betrekkelijk welwillende houding had aangenomen. Daar komt bij dat de val van de dictator is bewerkstel ligd door het „socialistische" buur land Tanzania, waarmee het meer „kapitalistische" Kenia een wat moeizame relatie onderhoudt. Een Amerikaanse delegatie Is uit Nairobi vertrokken naar Kampala voot be sprekingen met president Luie. Deze heeft laten weten dat steun van wes terse landen welkom is. K-nazi's hebben gisteren in Braunau, de geboorte- ats van Hitler, in Oostenrijk betoogd. Toen anderen ibeerden dat te voorkomen ontstonden vechtpartijen. In een opperbeste stemming bezocht bisschop Moezorewa, die waarschijnlijk de nieuwe premier in Rhodesië wordt, enkele zwarte wijken van de hoofdstad Salisbury. door Hennie Serfontein JOHANNESBURG In Zuidafrikaanse regeringskringen is het opkomstpercentage van 63 bij de Rhodesische verkiezingen verwelkomd als een „belangrijke triomf" voor de „democratische gematigde krachten" en het „anti-marxisme" in zuidelijk-Afrika. Pretoria heeft moed geput uit de beloften van bisschop Muzoreva en dominee Sithole. Zuid-Afrika ziet de vestiging van de nieuwe Rhodesische regering als een eerste stap op weg naar een „fort zuidelijk Afrika", een verbond van staten. De officiële Zuidafrikaanse reactie is echter nog voorzichtig. Pretoria wil niet te snel verwikkeld worden in de Rhodesische situatie, omdat dit Rhodesië zelf en de Zuidafrikaan se strategie schade kan berokke nen. Het lijkt onwaarschijnlijk dat Zuid-Afrika in dit stadium al tot erkenning zal overgaan of openlijk aanzienlijk meer hulp zal geven. Zuid-Afrika zal wachten op de sa menstelling van het nieuwe kabi net. met hoogstwaarschijnlijk Mu- zorewa aan het hoofd, op de resul taten van de verkiezingen in Enge land. met kans op een overwin ning van de conservatieven, en op de reactie van gematigde Afri kaanse landen. Premier Pieter Botha zal, wellicht in juli al, een geheime vergadering bijeenroepen van „staten" in zui delijk Afrika. Op die bijeenkomst kan dan tot erkenning van Rhode sië worden overgegaan door de „onafhankelijke" thuislanden als Malawi en Swaziland. Een overhaaste eenzijdige erken ning van Rhodesië zou volgens zuidafrikaanse regeringskringen de kansen van de nieuwe regering om zich zelf te bewijzen in Afrika schade berokkenen en een plotse linge toename van Zuidafrikaanse hulp kan worden gezien als een pressie óm Rhodesië onder de in vloedssfeer van Zuid-Afrika te brengen. Ook wil Zuid-Afrika er zeker van zijn dat de samenstel ling van de nieuwe regering zoda nig is. dat er geen enkele twijfel meer kan bestaan dat de macht inderdaad is overgedragen aan de zwarten. Veel hangt af van de hou ding van een aantal gematigde Afrikaanse landen. Minister van buitenlandse zaken. Pik Botha verklaarde gisteren dat erkenning door de regering „op een passend tijdstip" na de verkiezingen beke ken moet worden. De Britse „schaduwminister" van buitenlandse, zaken, de conserva tieve Francis Pym wordt ook in Rhodesië en Zuid-Afrika verwacht na een overwinning van de Tories. Het is mogelijk dat zware Ameri kaanse druk een nieuwe Britse conservatieve regering van ge dachten kan doen veranderen. Het Amerikaanse parlementslid Stephen Solarz, die de afgelopen tien dagen in zuidelijk Afrika was, heeft al op deze mogelijk Ameri kaanse houding gewezen. Een Zuidafrikaase interventie in Rho desië in het kader van de nieuwe „fort zuidelijk Afrlka"-politiek zou de geloofwaardigheid van Mu- zorewa vernietigen, evenals de kansen op opheffing van het han delsembargo tegen Rhodesië. Marionet De Amerikaanse delegatie bena drukte dat de hoop op een erken ning van de eerste zwarte Rhode sische meerderheidsregering af hangt van het optreden van bis schop Muzorewa als leider. „Een Zuidafrikaanse militaire interven tie maakt het voor Muzorewa on mogelijk om zich te distantiëren van de beschuldigingen van het Patriottisch Front dat hij slechts een „marionet" van de blanken is," aldus de Amerikaanse bronnen. „Hij moet schipperen tussen de verwachtingen van de zwarten, ook die van de leiders van de frontlij nsta ten, zoals president Nyerere en tussen de veiligheid van de blanken. Als hij te veel naar de ene zijde overhelt, verliest hij zonder meer de ander." TEHERAN (AFP, Reuter, UPI) Leiders van elkaar bestrijdende stammen in het westen van Iran hebben gisteren een bestand bereikt. Dat gebeurde na drie dagen van gevechten tussen Koerdische- en Turkssprekende Iranezen in de grensplaats Naghaded. Het akkoord kwam na een waarschu wing van de Iraanse regering dat het leger actie zou ondernemen om de „vrede en veiligheid te waarborgen" in de oude vestingstad, 900 kilometer ten westen van Teheran. Er was een ultimatum gesteld voor gistermid dag. half drie. Voor die tijd hadden de leiders van de verschillende bevol kingsgroepen overeenstemming bereikt. Tijdens drie dagen vechten zijn tus sen de 70 en 80 doden gevallen in Naghaded. De onrust begon toen vrij dag plotseling werd geschoten op een bijeenkomst van ongeveer 30.000 Koerden, die grotendeels uit de om geving van Naghadeh waren geko men. Deze begonnen daarop barrica des op te werpen, en vuurden vanaf de daken van de huizen. Munitie was ruim aanwezig na een plundering van een nabijgelegen kazerne, na de om wenteling in Iran in februari. Naghaded ligt in de provincie Azer baijan. die een smeltkroes van bevol kingsgroepen is. De provincie grenst aan Irak, Turkije en de Sowjet-Unie, en ligt juist ten noorden van de Iraak- se provincie Koerdistan. In Azerbaij an wonen veel Koerden, maar de meerderheid van de bevolking is van Turkse en Perzische oorsprong. De Koerden zijn soennitische moslems, terwijl de Turken en Perzen overwe gend sji'lt zijn. Deze twee stromingen binnen de islam liggen al eeuwen met elkaar overhoop. Het was voor de tweede keer in Iran dat Koerden bij gevechten betrokken waren. Vorige maand hielden ze in de stad Sanadaj, drie dagen onder meer een legerka zerne bezet. De eis was meer zelfbe stuur. Ondertussen blijkt in Iran dat de feitelijke macht op het ministerie van buitenlandse zaken wordt uitgeoe fend door Ibrahim Yazdi. een naaste medewerker van de geestelijke leider in Iran. ayatollah Khomeini. De for mele leiding op het departement be rust bij premier Bazargan, maar de dagelijkse gang van zaken is nu hele maal in handen van Yazdi. Zijn voorganger Sanjabi trad een week geleden af tegen „machtsmis bruik" in Iran, en het eigengereide optreden van de revolutionaire comi tés in het land, Sanjabi sprak toen over een „regering binnen de rege ring". waarbij hij naar werd aangeno men de medewerkers van Khomeini bedoelde. Toen Khomeini nog in ballingschap in Parijs leefde was Yazdi zijn belan grijkste woordvoerder. Zijn feitelijke benoeming tot minister wordt be schouwd als een duidelijk bewijs van Khomeini dat zijn greep niet zal ver slappen, ondanks de kritiek op zijn beleid. RAWALPINDI (UPI) - President Ul- Haq van Pakistan heeft de vorming van een nieuw federaal kabinet be kendgemaakt Het bestaat uit 15 le den, generaals, technocraten en poli tici, en vervangt het 24 leden tellende burgerkabinet dat vorig jaar was ge vormd. Het oude kabinet heeft acht maanden bestaan. door Bert van Panhuis LONDEN De journalisten van de Times zijn woedend over de plannen een buitenlandse weekeditie van de krant op de markt te brengen. Volgens hoofddirecteur William Rees-Mogg gebeurt dat om het publiek erop te attenderen dat de krant nog steeds bestaat. De situatie bij de Timesgroep is door de plannen binnen enkele dagen aan zienlijk verslechterd. Vanaf vandaag zullen vertegenwoordigers van de Britse grafische bond (NGA) posten bij de gebouwen van de Times, haar speciale uitgaven en de Sunday Vprmnprlpn Times. Het is de bedoeling werkne- v CI l,lucucu mers die nog op de loonlijst staan te verhinderen de gebouwen binnen te gaan. Tot die werknemers horen Jour nalisten. onderhoudspersoneel en een deel van de administratie. zeker totdat het dagelijks bestuur van de NUJ. die in Schotland het jaarcongres houdt, heeft besloten hoe de Timesjournalisten zich in dit nieu we conflict moeten opstellen. Verdeeldheid De plannen van de weekeditie heb ben voor grote verdeeldheid binnen het joumalistenkorps van The Times gezorgd. Toen de Timeschappel(-af- deling) van de Journallstenbond NUJ vrijdagmiddag de zoveelste bijeen komst over de crisis begon, was er al ontstemming over het feit dat men dit nieuws moest horen via het televi siejournaal van ITN. Toen bleek dat er al voor zes van de zestien pagina's nieuwscopij voorhanden was brak er een tumult uit en alleen de komst van Rees-Mogg naar de vergaderzaal mocht de gemoederen kalmeren. De indruk bestaat dat een aantal Journa listen zonder overleg met de collega's met de leiding afspraken heeft ge maakt over het schrijven van artike len. Rees-Mogg ontkende nadrukke lijk dat er copij wordt gebruikt zon der goedkeuring vooraf van de schrijver. De „chapel" (afdeling) heeft afgespro ken dat iedere journalist zelf mag beslissen of hij voor de weekeditie wil gaan werken. In de gegeven situatie was dat het enig haalbare compro mis. Eenzelfde regel geldt er voor het overschrijden van de picket-line En kele journalisten hebben laten weten dat ze in geweten de postende Times- werknemers niet voorbij kunnen lo pen. De Timeslelding heeft laten we ten zo'n besluit te zullen billijken De Britse grafische bond heeft het sterke vermoeden dat de leiding van de Times-groep de weekeditie in West-Duitsland of in Nederland wil laten drukken. Wat West-Duitsland betreft ligt Frankfort het meest voor de hand. Men heeft er de nieuwste technologie en er is ervaring opge daan met een andere Britse krant Sinds eind vorig Jaar wordt een deel van de editie van The Financial Ti mes daar gedrukt. Maar als men bedenkt dat de Times de plaats van produktie geheim wl! houden om de bonden niet de gele genheid te bieden acties te onderne men tegen de produktie dan ligt Ne derland het meest voor de hand De Nederlandse grafische bond is de eni ge in West-Europa die niet aangeslo ten is bij de internationale grafische bond IGA. Les Dixon, de leider van de Britse bond. gaf gisteren toe dat het moeilijk zal worden het werk in Nederland besmet te krijgen. De voorzitter van de Grafische Bond CNV. N. F. Kruijff. zei ons gister avond desgevraagd dat een eventueel verzoek van de Britse grafische bond een drukorder voor The Times „be smet" te verklaren, zeker ingewilligd zou worden. Volgens Kruijff is het „een goed gebruik in de vakbewe ging" collega's die in een conflict zijn verwikkeld, niet af te vallen. De Gra fische Bond CNV en de Federatie Druk en Papier FNV waren gister avond overigens nog niet over een eventuele drukorder in Nederland be naderd. Ook de Britse grafische bond had nog geen contact met de Neder landse collega's gezocht. President in Nederland Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Bengalen (Inwoners van Bangladesj) zullen vandaag pro testeren tegen het bezoek dat presi dent Ziaoer Rachman aan ons land brengt. Zij willen aandacht voor de „terreurpraktijken" van zijn rege ring. en maken bezwaar dat Neder land ontwikkelingshulp geeft aan Bangladesj. Daarmee helpt ons land, aldus de betogende Bengalen, de on derdrukking in Bangladesj. Boven dien heeft de westerse hulp in Bang ladesj, zo zeggen zij. negatieve effec ten. wat onder andere zou blijken uit rapporten van de Wereldbank. Muldergate Van onze correspondent JOHANNESBURG - Het voormali ge hoofd van de Zuidafrikaanse ge heime dienst BOSS, generaal Hen drik van den Bergh moet vandaag voor de tweede maal voor de commis sie Erasmus verschijnen. Naar ver luidt zou Van den Bergh overwegen om niet op de oproep van de commis sie in te gaan. Van den Bergh heeft al meegedeeld dat hij niet om negen uur aanwezig kan zijn omdat hij een af spraak had. Vorig Jaar december noemde Van den Bergh de commissie Erasmus al een 'grap' en zei hij dat het rapport 'vol leugens' stond. Weigering van Van den Bergh om voor de commissie te verschijnen kan hem 10.000 rand (cir ca 40.000 gulden) of zes maanden ge vangenisstraf kosten. KHARTOEM (AP) - Amerikaanse en Egyptische militaire delegaties hebben een bezoek gebracht aan Soe dan. om te kijken wat de militaire behoeften van het land zijn. De Soe- danese president Noemeiry steunt het vredesverdrag tussen Egypte en Israël en zou daardoor in politieke moeilijkheden gekomen zijn. Volgens de oppositie groeit het verzet in Soe dan. De recente bekendmaking van de regering van een staatsgreep zou een verzinsel zijn om de weg te effe nen naar militaire interventie Een belangrijke tegenstander van Noe meiry is zijn naaste medewerker Kas- sem Ibrahim, die gekant is tegen de vrede in het Midden-Oosten De Egyptische vice-president Hosni Mu barak heeft geprobeerd tussen de twee mannen te bemiddelen. ien onzer redacteuren 5TERDAM Zoals de wereldkampioenschappen voetballen in itinië leidden tot een vergroting van de aandacht voor de schending Ie mensenrechten in dat land, zo zijn de volgend jaar in Moskou te m Olympische Spelen aanleiding tot een intensivering van de agne tegen de aantasting van de Universele Verklaring van de ïn van de mens door het Sowjet-bewind. gelopen weekeinde werd in Amster- en seminar gehouden over het anti- >me in de Sowjet-Unie, georganiseerd et solidariteitscomité voor de Joden towjet-Unie. In verband met dit semi- een boekje uitgegeven met teksten en ituren uit boeken, tijdschriften, kran- isie en radio in de Sowjet-Unie. die ijnend beeld geven van de nog nwezige en telkens opnieuw gecul- de Jodenhaat. De overeenkomst in Jitische campagne van Nazi-Duits- 't de manier waarop in de officiële t-media tegen de Joden wordt aange- is vaak opvallend groot. De Sowjet ;anda doet niets liever dan bewijzen igen dat Joden en kapitalisten twee n op één buik zijn. enorme Jodenvervolging in de tweede Tjoorlog gloorde in de Sowjet-Unie ent- (1 de hoop dat er aan het daar heersen de anti-semitisme een einde zou komen. Die hoop werd nog versterkt toen de Russische minister van buitenlandse zaken Andrej Gromiko in 1947 in de Verenigde Naties meedeelde dat de Sowjet-Unie de oprich ting van een Joodse staat Israël zou onder steunen. Golda Meir. de eerste ambassa deur van de jonge staat Israël in Moskou viel een ontroerend welkom ten deel in de Russische hoofdstad. Maar de aanvankelijke verwachtingen wer den al snel de bodem ingeslagen. Met name de laatste vier jaar voor de dood van Stalin kenmerkten zich door een ware vervolging van alles wat Joods was. Alle Joodse scho len werden gesloten. Van de 400 synagoges bleef nauwelijks een tiende deel over. In 1953 vond het berucht geworden doktoren proces plaats, waarbij Joodse artsen ervan beschuldigd werden een poging gedaan te hebben om Stalin te vermoorden. De dood van de Sowjet-dictator in 1953 voorkwam de uitvoering van diens plan om het groot ste deel van de Joodse gemeenschap naar Siberië te deporteren. Ook na Stalin kwam het echter niet tot een rehabilitatie. In de beroemde rede van Niki- ta Chroestsjcw tot het vijfentwintigste con gres van de Russische Communistische Partij, hekelde de nieuwe leider vele fouten van het Stalin-regime, maar hij ontkende dat er sprake zou zijn geweest van anti semitisme. De zesdaagse oorlog van 1967 in het Mid den-Oosten leidde tot een herleving van het anti-semitisme in de Sowjet-Unie. dat se dert dien vooral in het teken van het anti zionisme stond. De inval van de landen van het Warschau-Pact in Tsjechoslowakije werd tegenover de Russische militairen ge rechtvaardigd met de bewering dat dit land verlost moest worden uit de greep van ze ven miljoen zionistische contrarevolutio nairen. terwijl er op dat moment slechts 13.000 Joden in Tsjechoslowakije woonden. Exodus Sedert het begin van de jaren zeventig is er sprake van een grote exodus van Joden uit de Sowjet-Unie. Dat is mede te danken aan de toenemende aandacht die hun proble men in het Westen hebben gekregen De cijfers zijn sprekend genoeg: van 1948 tot 1967 konden slechts 7000 Joden Rusland verlaten, terwijl in de periode van septem ber 1968 tot februari van dit jaar niet min der dan 180.000 Joden dat land verlieten. Hoewel het aantal Joden dat uit de Sowjet- Unie mag vertrekken momenteel zo n 4.000 per maand bedraagt, zijn de westelijke soli- dariteitscomités van oordeel dat dit onvol doende Is. Er zijn momenteel in dat land al 250.000 Joden die een „affidavit" hebben gekregen, een uitnodiging van familieleden in Israël die noodzakelijk is voor het aan vragen van een uitreisvisum. Onder hen bevinden zich enkele duizenden „refuse- niks", mensen aan wie om uiteenlopende redenen een uitreisvisum is geweigerd en die de gevolgen ondervinden van hun aan vraag om zo'n visum: variërend van gevan genisstraf tot verlies van een baan. De conclusie van de praktische politiek van de Sowjet-Unie en de propaganda die door dit land bedreven wordt, moet wel zijn dat het anti-semitisme in de Sowjet-Unie ge ïnstitutionaliseerd ls. Totalitaire systemen hebben een onlesbare behoefte aan een vijand op wie alles wat verkeerd is kan worden afgeschoven. Dissidenten Ook het Boekowski-comité haakt in op de Olympische Spelen door de activiteiten uit te breiden en de organisatievorm te veran deren in een stichting. „Het gaat er de Stichting Comité Wladimlr Boekowski niet om het regime in de Sowjet- Unie omver te werpen. Daar hebben wij niets mee te maken, dat moeten de mensen in Rusland zelf maar bekijken. De stichting geeft steun aan de democratische beweging in de Sowjet-Unie en wil haar stem ook hier duidelijk laten doorklinken." Zo omschrijft Henk Wolzak, oprichter én secretaris van de Stichting Comité Wladi- mir Boekowski. het doel. Hij heeft de ko mende Olympische Spelen in Moskou en de daarmee gepaard gaande verhoogde be langstelling voor de Sowjet-Unie aangegre pen om de voorlichting over de onderdruk king uit te breiden en in een officieel kader te plaatsen. Op die manier hoopt hij Neder landers. die de spelen bezoeken, wat extra geestelijke bagage op hun reis naar Moskou mee te kunnen geven. De journalist Henk Wolzak, die ook regel matig in Trouw publiceert, is de oprichter van het Boekowski-comité. dat nu is omge vormd tot een stichting. De naam van de stichting herinnert aan de Russische dissl-» dent Wladimlr Boekowski. die twaalf Jaar lang opgesloten heeft gezeten in psychiatri sche inrichtingen, gevangenissen en kam pen. Mede dankzij internationale acties, waaronder die van het Nederlandse Boe kowski-comité. kwam hij op 18 december 1977 vrij, in ruil voor de Chileense commu nist Corvalhan. Het comité heeft zich daar na niet opgeheven, maar is doorgegaan met het geven van informatie over mensen die in de Sowjet-Unie om hun politieke of gods dienstige overtuiging worden vervolgd Versterker De stichting is niet van plan actie te gaan voeren tegen het bewind in Rusland. Zij ziet zichzelf meer als versterker van de kritische geluiden, die daar nauwelijks gehoord mo gen worden. De nieuwe organisatievorm moet het mogelijk maken de activiteiten uit te breiden en het nog professioneler aan te pakken. De stichting heeft een groot aantal brochures in voorbereiding, onder andere over misbruik van de psychiatrie in de Sowjet-Unie. de situatie van de Joden, het leger, de gevangenissen en de positie van de christenen. Solidariteitscomité voor de Joden in de Sowjet-Unie, postbus 3167, 2301 DD Leiden. Stichting Comité Wladimir Boekowski, Postbus 51049, 1007 EA Amsterdam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 5