i DLENDAM: SLECHTS EEN VAN DE VIER etgod blij et rol op iddenveld PSV: alles voor de nationale beker Willem II verrast Groningen tweemaal per Jan Mak: 'In eerste wedstrijd geen moreel, in tweede geen geluk' Portisch leidt in Montreal 57 vindt kandidaat voor vacature Van Hanegem erreus en ssen terug [NAU-bestuur aS Joop Brand wil Salfischberger niet laten gaan Excelsior profiteert FC Twente weer onthutsend zwak Slechts geluk zou de landstitel nog in Eindhoven kunnen brengen 17 APRIL 1979 SPORT TROUW/KWABTET 15 Mulder DAM Slechts één [rist Volendam te be- |it de dubbel tegen i een 2-1 nederlaag in rad gisteren een gela- [endamse ploeg PEC It en hoewel de defen- joude rot Israël danig hik werd gezet, bleef hi via een 0-0 gelijk- [urgesteld achter op laatste plaats van de L die trainer Jan Mak paasweekeinde zo ld verlaten. ..De eerste wedstrijd misten we de moraal en nu hadden we bepaald geen geluk", aldus Jan Mak. Hij vond dat het gelijke spel gisteren tegen PEC hem een verliespunt in plaats van een winstpunt had opgeleverd. ..Door hard te werken hebben we veel kansen weten te scheppen tegen een verdediging als die van PEC. Dat is verdienstelijk, méér niet. We moesten daarbij wel waakzaam zijn voor de counter. Kom je achter te staan dan betekent dat een verloren wedstrijd. We speelden daarom met een ver sterkt middenveld en twee spitsen die constant voor bleven. Daaruit mag je natuurlijk niet de conclusie trekken dat we wel tevreden zouden zijn met een gelijkspel. Ik had wel degelijk gehoopt op twee of drie pun ten uit deze twee wedstrijden en thuis hadden die twee punten er zeker inge zeten. Maar ja, we kregen kansen genoeg en als je er dan niet een benut, dan verdien je het niet om te winnen. We misten een afmaker. Eddy Kraal bij voorbeeld heeft wel die koelbloe digheid die in onze voorhoede ont brak, maar die is nu net weer gebles seerd. Het lijkt wat dat betreft wel of alles nog meer tegen gaat zitten wan neer je onder de rode streep staat." Vanaf het begin zat er inderdaad een overwinning in voor Volendam. Te gretig togen de pupillen van Mak echter ten aanval en te veel balverlies was het resultaat, terwijl PEC na iedere mislukte aanvalspoging van Volendam weer een staaltje uitverde digen ten beste gaf. Iedere aanvals golf van Volendam deed het zestien metergebied van PEC steeds weer volstromen met spelers, zodat een schot uit de tweede lijn haast onmo gelijk een kans van slagen had. Type rend hiervoor was dat Kramer tot drie keer toe getroffen werd door een schot van een van zijn medespelers. Daarnaast, niet zonder geluk uiter aard. was het steeds weer een PEC- speler die in de rommelige situaties die er voor het doel van keeper Van Geffen ontstonden, de bal voor z'n voeten kreeg en weg kon werken. Direct ontstond er dan veel ruimte voor een counter, die daardoor niet van gevaar gespeend was. Ruimte die de Volendammers zo nodig hadden om echt gevaar te kunnen stichten. Eén maal leek het Frank Kramer desondanks te lukken. Houterig stuurde hij twee Zwolse verdedigers de verkeerde kant op en stond alleen tegenover doelman Van Geffen. Kra mer faalde echter en verprutste de mooiste kans van Volendam door fut loos tegen het uitgestoken been van de PEC-doelman te schieten. Het elftal uit het palingdorp kon al met al geen indruk maken op de ruim drieduizend toeschouwers en ook niet op tegenstander PEC, dat vooral dankzij de Jonge Van Moorst en diens leermeester Rinus Israël in zijn opzet geslaagd is, namelijk het behalen van een gelijkspel. Zelfs Kramer, die via een grillige actie de ploeg nog wel eens uit de moeilijkheden weet te redden, raakte geen bal goed, terwijl Helling niet kon duidelijk maken waarom hij ooit eens bij Ajax is inge lijfd. Het enige lichtpuntje in de ploeg zoals die zich tegen PEC mani festeerde was rechtsachter Molenaar. In zijn eentje kon hij de ploeg echter niet weerhouden van degTadatievoet- bal van een wanhopig soort. Rode- lantaarndrager FC VW is door diens overwinning op Sparta weer een puntje dichterbij gekomen, waardoor de laatste plaats lonkt naar Volen dam. dat nog een zwaar programma voor de boeg heeft. PEC Zwolle-Volendam M (14). 45 Van Moorst 1- 0 51: Tuyp 1-1. 58 Van 't Land 2-1 Scheidsrechter Weerink Toeschouwers: 4500 Kraal (Volendami werd opgeschreven PEC Zwolle: Van Oeflen; Stelnvoort. Hendriks Van Moorst en Hamming Hendnksen IJzerman en Frandsen. Van 't Land. Hoekstra en Jans iRnsmussent Volendam: Hoek. Molenaar Andre. Ouyt en Van Wensveen. Tuyp. Braam en Helling Bond (Kwak man i. Kraal (Jonk) en Kramer Volendam-PEC Zwolle M. Scheidsrechter Boa man. Toeschouwers: 2500. Volendam Hoek. Molenaar, Andre, Ouyt, Van Wensveen: Tuyp (Plat). Braan (Visser). Helling, Bond. Jonk en Kramer. PEC Zwolle: Van Oeffen. Steinvoirt, Israel. Van Moorst. Hamming: Hendrlksen, IJzerman, Frand sen. Van 't Land. Hoekstra en Ja MONTREAL De Russische wereld- kampioen Anatoli Karpov heeft in de J vierde ronde van het internationale schaaktoernooi van Montreal zijn landgenoot Boris Spasski verslagen en is daardoor opgeklommen tot de 2 tweede plaats op de ranglijst. Spasski. zelf een oud-wereldkampi oen. stond vanaf het begin van de j partij slechter en moest na enkele minder goede zetten in het eindspel opgeven. Na vier ronden gaat de Hongaarse grootmeester Lajos Portisch aan kop in dit toernooi over achttien ronden waarin tien van 's werelds beste scha- kers om een prijzenpot van in totaal 200.000 gulden strijden. Afgebroken partijen tweede ronde: Hort (Tiji- Z Portisch (Hong) 0-1. LJuboJevir (Joe)-Portisch (Hon) Spnmki (SovEKavalek (VSt) 1-0. H0b- ner (WDD-Lareen (Den) 1-0 Derde ronde Larren (Den(-Karpov (8ov> )j-"/a. Portisch 'HonKHübncr (WDI) 1-0. Tal (8oWLJubo)evlc (Joe) 'i-' i. Kava- lek (VS>-Hort (Tij) Timman (Ned>-Spasskl Mï-'/j. Vierde ronde Karpov-Spasski 1-0. Hort Timman afg.. LJuboJevic-Kavalek afg.. Hübner- Tal 'd-'/t, Lanen-Pot tisch 0-1 Stand na vier ronden 1 Portisch 3.5 punten. 2 - Karpov 3. 3 Tal 2.5. 4 LJubojevlc 2 - 1 al* - Hübner 2. 6 Timman. Hort en Kavalek leder 1*1. 10. Larsen 0.5 kan Woldendorp TER Hoewel het begrip „evenwichtig beleid" de van AZ'67 even vertrouwd in de oren klinkt als lallen gooien voor een Jochie uit een Papoea-stam, is Metgod voorbestemd om bij de Alkmaarse club een Ijke pion op het middenveld te worden, zaterdag, in de dstrijd tegen Go Ahead (1-0), schoof hij al door naar ienrifin de return, veel overtuigender door de Noord- irs gewonnen (1-3). moesten zijn capaciteiten op die stek definitief gestalte krijgen. verrassend pousseerde trai- e Kessler in de loop van de lstrijd de jeugdige belofte )ongen als degene, die Met- ij e verdediger moet opvol- .-speler kwam in het veld Filippo, die alleen in beeld toen hij zijn tegenstander ïeweg een zogeheten dood- cocht. Metgod kreeg vervol- ipdracht om op de terrein- ssen de achterhoede en de rekend werk te verrichten, it van de (al dan niet) defi- iromotie" bereikte hem tij- ïaaltijd, die aan de ontmoe- gistermiddag vooraf ging. oelde zich aanvankelijk on- zijn nieuwe rol van spelbe- niddenvelder, maar groeide ede helft zodanig boven het in het gemiddelde uit. dat afloop liet weten voorlopig od als schakelspeler en Van ls libero door te gaan. tgod heeft er nooit een ge- gemaakt, dat hij zich te lc voelt voor de risicoloze en creatiefarme speeltrant, die e van vrije verdediger nu met zich meebrengt. Het toe ook aan het spel van de k IAAG Joop Waterreus p i Thijssen keren met in- van komende zaterdag. u' in Amsterdam de ;adering van de lijke Nederlandse Atle- Jnie wordt gehouden, te- het bestuur van de Waterreus, die geruime Ne^estuurslid was van de doch daarna trainings- nator werd, stapte vorig p uit deze functie na een ibei 1 controverses met trai- Jan Thijssen maakte ja- eel uit van het KNAU- maar legde die functie laar augustus kort na de ale kampioenschappen ningen neer, mede in ver met de problemen die wa- i itstaan rond sprinttrainer van de Goolberg. .-J..5US en Thijssen zijn bei- kr kandidaat voor een be sfunctie. Het is zeker dat >rden gekozen. Een nieuw m» »t in het bestuur van de cm U wordt de heer J. Gijs- i. voorzitter van de afde- Zeeland van de KNAU. district zuid van de KNAU Thijssen tegenkandidaat tegen secretaris Bart tnburg maar zag daar la rch maar van af. kiezen van drie nieuwe be leden is noodzakelijk besloten is het bestuur ee leden uit te breiden en en omdat ir. Herman zich niet meer herkies- stelde. Amsterdamse scholier af te lezen. De ene keer hield hij zich moeiteloos aan zijn opdracht, de anderemaal kon hij de in hem vastgewortelde voetbal- technische „oerdriften" niet remmen en was hij soms gevaarlijker voor zijn eigen ploeg dan voor zijn tegenstan der. John Metgod was gewoon een voetballer, wiens talenten niet volle dig werden uitgebuit. Hij betaalde een hoge tol voor het feit, dat AZ lange tijd een te groot quantum aan middenvelders koesterde. Die tijd is sinds het vertrek van Wil lem van Hanegem naar Amerika voorbij. Bovendien is Kesslers in greep voor AZ een goedkope oplos sing, al zullen de gebroeders Mole naar, die altijd op zwierige manier de inflatie van het in het betaalde voet bal circulerende geld stimuleren, er van opkijken, dat er zo maar iemand vanuit het toekomstteam kan door stromen. De enige eis, die Van Don gen ten aanzien van een contract voor het komende seizoen stelt, is de garantie, dat hij minstens tien keer deel uitmaakt van het elitekorps van AZ. Een lachwekkend verlangen van een voetballer, die zich nog helemaal moet bewijzen. Maar in de opzet die Kessler voor ogen staat, kan hij die limiet gemakkelijk halen. Kurt Welzl scoort de enige treffer in Alkmaar. Go Ahead-doelman Van Zoghei is kansloos. Scheidsrechter Van Swieten is in de buurt. Bovendien is Kessler geen voorstan der van het ad-hoc beleid, dat tot dusver het gezicht van AZ bepaalt. Zijn opmerking „als je elf goede spe lers koopt, heb je nog geen goed elf tal" spreekt wat dat betreft boekde len. Metgod is intussen dolgelukkig met zijn nieuwe job, ook al stelde hij in een vlaag van valse bescheiden heid: „Ik ben iedere keer blij, dat ik speel. Daarom heb ik ook geen anti pathie tegen een plaats als vrije ver dediger." Om die reden heeft hij de vurige wens. intern te worden overge plaatst. nooit aangekaart bij de (tech nische) leiding. ..Maar het is duide lijk, dat ik als middenvelder tot meer in staat ben. Ik kom beter tot mijn recht, omdat ik me helemaal kan uitleven. Mijn natuur is werken, wer ken en nog eens werken. Als laatste man moet ik me inhouden. Kan ik maar drie of vier keer mee naar voren gaan." Zoals gezegd moest John Metgod in dc eerste periode duidelijk aan zijn „nieuwe" collega's wennen omge keerd natuurlijk ook en toonde hij na de hervatting aan, dat de vacature Van Hanegem wat hem betreft is op gevuld. „In de eerste helft wist de linkerhand niet wat de rechter deed", luidde één conclusie van Kessler over die episode van de tweede wedstrijd. De andere gevolgtrekking vatte hij samen onder de noemer „geen goede mentaliteit." De toen geproduceerde energie werd alleen gebruikt om ordi nair straatvechten tot grote hoogte te stuwen. Dat gebeurde trouwens we derzijds. Om een paar voorbeelden te noemen: Cees van Kooten beukte zonder enige aanleiding AZ-doelman Vooys tegen de grond, terwijl Jan Van onze sportredactie DEVENTER De tijdelijke emigra tie van eredivisiespelers naar de Vere nigde Staten begint kwalijke vormen aan te nemen. Nadat Dick Advocaat (VW) en Leo van Veen (Utrecht) hun club plotseling in de steek lieten, is er nu een verschil van mening tussen Hans Salfischberger (Go Ahead) en zijn trainer Joop Brand ontstaan. De middenvelder meent op grond van een afspraak met manager Bob Maaskant na de thuiswedstrijd tegen FC Twente (zaterdag) naar de San Diego Soccers te mogen vertrekken: Brand is van plan om zijn pupil aan een andere afspraak (Go Ahead moet1 dertig punten hebben) te houden. De soep wordt waarschijnlijk niet zo heet gegeten als ze wordt opgediend, te meer daar de Deventer club de van Groningen gehuurde Jan van Dijk kan inzetten, zodra Salfischberger zijn hielen heeft gelicht. Het pro bleem rond de Bosschenaar is even wel geen incident. De kwestie is een onderdeel van de merkwaardige gang van zaken, dat Nederlandse clubs in de beslissende fase van de competitie VW verkeert zelfs in acuut degra- datiegevaar probleemloos voetbal lers aan fors over de brug komende Amerikaanse clubs afstaan. Joop Brand: „Het is wel leuk en aardig om het Amerikaanse voetbal op te laten bloeien, maar het is natuurlijk te gek. dat dat ten koste van de Nederlandse eredivisie gaat. Je benadeelt er niet alleen je eigen ploeg mee, maar ook de seizoenkaarthouders, die geld heb ben uitgegeven voor een elftal, dat nu zomaar uit elkaar valt. Het wordt tijd, dat de FBO (de werkgeversorga nisatie in het betaalde voetbal red.) paal en perk aan deze situatie gaat stellen." AMSTERDAM Excelsior heeft de positie aan de kop van de eerste divisie na het Paasweekeinde aanzienlijk verbeterd. De Rotterdammers haalden zelf drie punten uit de twee wedstrij- - den tegen SC Veendam, een aantal dat de volgende concur- renten niet konden verzamelen. Fortuna SC deelde tweemaal de punten met De Graafschap en FC Groningen wist tegen Willem II zelfs niet één puntje in de wacht te slepen. Peters een aanslag op het toch al zieke lichaam van de geblokte Deven ter spits pleegde. Scheidsrechter Thomas liet het allemaal begaan, leek er derhalve onderdoor te gaan, maar had het geluk, dat de trainers hun pupillen in de rust tot inkeer brachten. In de tweede helft acteerde AZ ook overtuigender dan zaterdag voor ei gen publiek. Go Ahead kon toen nog met enig vertrouwen de return tege moet zien. maar met het vroegtijdige afscheid van voorstopper Johnny Oude Wesselink stortte het zich als stuntteam afficherende bolwerk ineen alsof er een gasexplosie had plaats gevonden. AZ profiteerde even terecht als gretig van de wanorde (twee keer Kist. éénmaal Welzl, die zaterdag ook produktief was). Trai ner Joop Brand gokte en verloor dus. Hij ontsloeg zijn patiënten (Van Koo ten, Groeneweg, Walbeek en Oude Wesselink) uit het ziekenhuis, terwijl ze nog geopereerd moesten worden. AZ '67-Go Ahead 1-0 (0-0) 67: Welzl 1-0. Scheids rechter: Van Swieten. Toeschouwers 9.000 AZ '67: Vooys; Amtz, Spelbos, Metgod. Hoven- kamp; Nygaard, Peters. Ftllppo (Van Dongen); De Graaf. Kist en Welzl (Ursem). Go Ahead: Van Zoghei; Koopman, Oude Wesse- llng. Schneider, Kist; Woudsma. Salfischberger, Walbeek; Kerlln, Oroeneweg (Kristiansen) en Körver. Go Abead-AZ'67 13 (14). 9 Oroeneweg 1-0 54 Kist 1-1. 69 Welzl 1-2. 77 Kist 1-3. Scheidsrechter Thomas. Toeschouwers: 11 000 Go Ahead: Van Zoghel. Schneider. Koopman, Oude Wesselink iKcrlini. Kist. Woudsma. Walbeek (Van der Pas). Salfisch berger; Oroeneweg. Van Kooten. Körver AZ'67: Vooj's. Van Dongen. Amtz. Spelbos. Ho- venkamp. Peters. Meigod. Nygaard: De Graaf. Kist. Welzl. In het eigen Oosterpark-stadion ver loren de Groningers met 0-1 van een gemotiveerd Willem II. De enige tref fer werd gemaakt door Van Rooij, na een kwartier spelen in de eerste helft. De tweede zege van Willem II was er een van allure. FC Groningen kwam niet aan de bak en ging kansloos met 3-0 ten onder. De doelpuntenmakers in Tilburg waren Swaans, Bastiaan- sen en Broeken. Willem II werd hier door de enige ploeg die de volle bult na het dubbele programma wist bin nen te halen. Opvallend waren de drie winstpunten van Telstar tegen Helmond 8port. De ploeg uit Velsen verzamelde de laat ste weken met de regelmaat van de klok punten en heeft nog een kans op de derde periode titel. In eigen omge ving kwam Telstar niet verder dan een 1-1 gelijkspel. De Engelsman Co lin Ayre zette Telstar na een half uur op voorsprong, maar in de tweede speelperiode maakte Kjreekels gelijk. In Helmond was Telstar wel duidelijk de betere ploeg. Doelpunten van Ayre en Van Toor brachten de winst naar Velsen. FC Amsterdam, de tweede ex-eredivi- sionist van vorig jaar, deelde broeder lijk de punten met Eindhoven. De eerste wedstrijd in het Brabantse le verde geen doelpunten op, in Amster dam werden er op het bijveld van het Olympisch Stadion vier gemaakt. Schapendonk scoorde tweemaal voor Eindhoven en Wiggemanssen en Slemmer waren succesvol voor FC Amsterdam. De twee dagen leverde precies een dozijn gele kaarten op. Bij FC Am sterdam - Eindhoven en SW - Hee renveen werd er het meest met het gele kleinoord gezwaaid, bij ieder duel driemaal. Heerenveen-SVV 1-1 (14). Scheidsrechter Klin kers. Toeschouwers 2500. 9. Adding 1-0. 68. Steen bergen 1-1. Dordrecht-Amersfoort 6-1 (04). Scheidsrechter Bosman. Toeschouwers 1100. 47 Janssen (eigen doel) 0-1. Wisman van Amersfoort kreeg een gele kaart wegens het onderuithalen van een tegen stander Excelsior-Veendam 54 (44). Scheidsrechter Ram. 3500 toeschouwers. 18. Pot 1-0,24 Piasmans 2-0, 35. Roggeveen 3-0.43. Plasmans 4-0,67. 8truis 5-0. Fortuna SC-De Graafschap 1-1 (14). Scheidsrech ter Jonker. Toeschouwers 30000. 29. Hutting 1-0, '89. Koenders 2-0. Gele kaart voor Tltaley (F8C) wegens ruw spel. Wageningen-FC Den Bosch 04. Scheidsrechter Oeurds. Toeschouwers 3100. Eindhoven-Amsterdam 04. Scheidsrechter Jans sen. Toeschouwers 2900. Telstar-Helmond Sport 1-1 (14). Scheidsrechter Van de Laar. Toeschouwers 900. 31. Ayre 1-0. 64. Kreekels 1-1 Cambuur-FC Vlaardlngen 2-2 (14) Scheldarech- ter Bakker Toeschouwers 1400 40 Oroot 1-0. 69 Stans 1-1, 76. Claus Roozenburg (eigen doel) 1-2, 88 Roozenburg 2-2. Groningen-Wlllem II 0-1 (0-1). Scheidsrechter Ma nuel. Toeschouwers 6000 14. Van Rooy 0-1. Maandag De Graafschap-Fortuna SC *4. Scheidsrechter Van Dijken. Toeschouwers: 5100 Oele kaart voor Engbersen i Fortuna i wegens ruw spel SVV-Heerenveen 04. Scheidsrechter Bakker Toeschouwers 1100 Gele kaart voor Nanlohy" (SW). De Zwart (SVV) en Ebblnga (Heerenveeni. allen wegens ruw spel. Waarschuwing voor Jum» (Heerenveen) wegens spelbederf SC Amersfoort-FC Dordrecht 0-2 (0-1). 43. Evers O-- 1. 71. Meinhard van Schoor 0-2. Scheidsrechter Klint. Toeschouwers 1000 SC Veendam-Excelsior 1-1 (0-11. 37 WaslanderO-1 55. Korte 1-1, Scheidsrechter: Manuel, Toeschou wers. 2400. Willem ll-FC Groningen 3-0 (141. 14. Swaans 1-0 69. Bastlaansen 24. 87 Broeken 3-0. Scheldsrcch - ter Ram Toeschouwers 4200 FC Den Boach-Wagrningrn 1-J (1-2). 3. Van der- Ham 1-0.16. Van den Berg 1-1, 21 Thomas 1-2. 83 Van Osenbruggen 1-3. Scheidsrechter: Mulder Toeschouwers: 2500, Oele kaart voor Salm (Den Bosch) wegens ruw spel. FC Vlaardingrn-SC Carabuur 1-1 (04). 85. Oarlea- len 14. 87. Meu 1-1. Scheidsrechter Draaismn Toeschouwers 800 FC Amsterdam-Eindhoven 2-2 (0-1). 26 Schapen donk 0-1. 53 Slemmer 1-1. 80 Wlggemansen (straf schop) 2-1, 90 Schapendonk 2-2. Scheidsrechter Van de Laar Toeschouwers 1500 Oele kaart voor Jacobs (Eindhoven). Slemmer (Amsterdam! en Bianchi (Amsterdam) wegens opzettelijk onder uithalen van een tegenstander Helmond Sport-Telstar 0-2 (0-1). 20. Ayr 0-1. 75. Van Toor 0-2 Scheidsrechter Severein Toeschou wers- 1500. Oele kaart voor Mols en Ayr (beiden Telstar) wegens ruw spel ENSCHEDE FC Twente heeft aan beide duels tegen NAC slechts één punt kunnen overhouden De uitwed strijd in Breda ging kansloos met 3-1 verloren en in het eigen Diekman- stadion prijkte na negentig minuten een gelijke stand op het scorebord: 1- 1. Het onthutsend zwak spelende Twen te leek aanvankelijk ook de thuis wedstrijd tegen NAC te verliezen. De Bredanaars, die na de winterstop nog niet verloren hebben, namen drie mi nuten na de hervatting de leiding^ door Sprangers. NAC kon de weelde van een voorsprong echter niet lang dragen. Jaap Bos. die zijn contract bij FC Twente met twee jaar heeft verlengt (Ab Gritter tekende voor één jaar bij), maakte zes minuten na de treffer van Sprangers gelijk. Het le verde de ploeg uit Enschede in ieder geval nog één puntje op. Nsc-FS Twente 3-1 (1-1). 2: Oritter 0-1, 8 Spran- Srs 1-1, 55: Mohorovlc 2-1, 60: Dierlckx 3-1 heldsrechter Beek Toeschouwers 5500 NAC: Van Ecnennaam (De Jong); Krljnen, Budl- slc. Beusenberg en Dekker (Damen); Neeskens. Dierlckx en Quaare; Mohorovlc. Sprangers en Ooodlass FC TWENTE: Van Ocrven; Strijdvcen, Overweg, Drost en Zondervan (Brugginki, Otto. Van de Vall en PahlplaU, Thoresen (Sanchez Torres), Oritter en Bos FC Twente-NAC 1-1 (041. 48 Sprangers 0-1. 54 Bos 1-1. Scheidsrechter Keizer Toeschouwer» 6000 FC Twente: Pasveer; Strijdveen, Drost. Overweg. Zondervan. Bos, Van der Vall. Pahlplatz i8mand), Sanchez-Torres (Llndsted:. Thoresen en Oritter NAC: De Jong. Krljnen. Dlerckx. Budisic. Dek ker. Neeskens. Mohorovlc. Quaare; Vreysep. Sprangera en Ooodlass. door Theo Reitsma EINDHOVEN Op een rustig moment moet Kees Rijvers vorige week wat rekensommetjes hebben zitten maken. Een kladje met de berekeningen stuurde hij de wereld in na afloop van een paasweekeinde met drie punten. Op tien wedstrijden voor het einde zou slechts geluk nog een landstitel in Eindho ven kunnen brengen (de achterstand op Ajax is zeven punten, maar ook een wedstrijd). De bekercompetitie van de KNVB bestaat uit twee wedstrijden tegen Twente waarop alles geconcentreerd wordt en een finale. Ajax wordt dus kampioen i Rijvers zei dat nog net niet hardop) en is medefinalist om de beker, waarna PSV altijd zeker is van internationaal voetbal. Nu valt voor de competitie niet te hopen, dat zo een ieder sombere be spiegelingen heeft, want dan wordt het genoegen van een verrassing ge heel en al over het hoofd gezien Per slot van rekening kan het bij Ajax alsnog gaan rommelen en valt Roda' JC in enige tijd ontzettend hard naar beneden. Rijvers heeft zijn spelersgroep in ie der geval geprikkeld door In het paas weekeinde opzienbarende samenstel lingen uit de koker te toveren. Uit bij FC Den Haag keken Willy van der Kuylen. René van de Kerkhof en Kees Krijgh toe. hoe de ontvangende partij een uur sterker was. maar even min als de wel verkozen ploeggenoten scoorde.. In Eindhoven had René van de Kerk hof opnieuw een plaats op de reserve bank en mocht Piet Wildschut naden ken over het feit dat hij enkele dagen daarvoor voor joker was gezet in de rechtstreekse duels met Jan Verhey- en. De speler die PSV het beslissende zetje gaf in het tweede duel tegen FC Huub Stevens is de Haagse verdedigers te vlug af en zet PSV al snel op een 1-0 voorsprong. Den Haag was Huub Stevens. Hij scoorde tweemaal en was ook verder een doorlopend bewijs van goede vorm. Na de gelijke stand uit de eer ste wedstrijd Den Haag legde een omhelzing aan maar Van Beveren week niet van de nul volgden giste ren dus twee punten en schermutse lingen over het vertoonde spel na afloop. Stevens scoorde zijn eerste doelpunt na zeven minuten in een periode waarin PSV wel aardige lijnen trok. Twee minuten na rust schoot hij weer raak en dat bleek te vroeg om de vaart in de bijeenkom»»- te houden. Vuurwerk-smijters gaven blijk van ballorigheid halverwege die tweede, helft. Maar slechts Den Haag putte daaruit inspiratie voor een slot-offen- sief. Verheyen droomde echter nog van zaterdag, Van Leeuwen genoot de beschermende hand van zijn trai ner. maar mist veel scherpte en Goe- mans ging met zijn tegenstander Krijgh ten onder aan een onopvallen de rol. Daarmee was de Haagse voor hoede getekend en ook de rentree van Lex Schoenmaker kon in het laatste kwartier niets veranderen. Het mees te gevaar kwam nog van Jonker en Mansveld. Na afloop noemde Rijvers het bank- zitten van dure Jongens een bijzaak. „De aanleiding vormde de gang van zaken de laatste dagen en vooral de uitwedstrijd tegen NEC vorige week. Dat was een drama. Nu iedereen fit is, moeten we zoeken naar de sterkste formatie. Dat is geen goocheltruc, dat gaat zo maar niet even." Willy van der Kuylen bleek eerlijk genoeg om te bekennen dat hij het terecht vond dat hij een beurt had moeten over slaan, „Ik speelde slecht." René van de Kerkhof benutte twee minuten in de tweede helft om Den Haag dol te draalen. waarna Stevens het schut- terswerk voor zijn rekening nam; dus ook bij Van de Kerkhof, die in de tweede helft zijn broer WÜly verving, bleek de waarschuwing te zijn aange komen. Terwil Wildschut op de bank zat, speelde Poortvliet voor alle ze kerheid een oerdegelijke partij tegen Verheyen. maar ondertussen gaven slechts Van Beveren. Smits en Ste vens blijk van een echt goede vorm. Den Haac-PSV #4. Scheidsrechter Van Et te ko ven Toeschouwer» 11 000 DEN HAAG: Oalje. Tempelaar. Mansveld. Van Vliet. Korevaar, Klia. Altertaen. Jonker. Verhey en. Van Leeuwen. Ooeman» PSV: Van Beveren; Kraay. Stevens. Brandts. Wildschut. Willy van dc Kerkhof!, Poortvliet, 8mits, Jansen, Deykers, Lu bar PSV - FC Dra Haas 24 (141 1 Steven» 14 47 8tevens 2-0 Scheidxrrchier Beek Toeschouwer» 18 000 PSV: Vsn Beveren; Krl.'nh. Vsn Kraay. Brandt». Poortvliet W v tl Kerkhof (R vd Krrkhofi Stevens. Smit». Deykers. Lubae. Van der Kuylen FC Den Haag! Oalje Korevaar Van Vliet. Mam- véld Tempelaar Albereen Jonker Kil» 'Ouwen handi. Verheyen. Van Leeuwen t8choenmakeri. Goeman»

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 15