't Gebeurt altijd onverwachts. Als u dóórdenkt Winst en verlies basketbalsters Volvo's Dynamische Veiligheid. VOLVO KNSB wijzigt opzet nog niet Nacompetitie voor acht ijshockeyclubs Het verkeer heeft zo zijn verrassingen. 't Is u vast wel eens overkomen, zo'n plotselinge file. En in hoeveel andere situaties wordt er niet een onmiddellijke reactie van u en uw auto vereist Dan komt de zogeheten 'actieve veiligheid' van uw auto in het geding. Dat zijn de eigenschap pen van de auto die u helpen een ongeluk te voorkomen. Een gerenommeerde veilige auto als de Volvo 240 biedt u daartoe optimale kansen. Wegligging, besturing, remmen, acceleratie vermogen en ook zicht op de weg, verlichting, overzichtelijkheid van het dashboard zijn van een zodanige kwaliteit dat u met een Volvo 240 adequaat op onverwachte situaties kunt reageren. U weet zeker.dat uw besturing door de auto wordt uitgevoerd. Door de ideale zitpositie voor de bestuurder en een schier onbelemmerd zicht op de weg en het verkeer. Voor en achter de auto. En niet in de laatste plaats door een uniek triangel gescheiden remsysteem. Bij het voorkomen van ongelukken, maar ook bij de beperking van de gevolgen van een ongeluk, kunt u rekenen op Volvo. Volvo's zijn erop gebouwd u in actieve en passieve veiligheid het optimale te bieden. U kunt erop vertrouwen, dat een Volvo uw besturing feilloos uitvoert Daardoor rijdt u meer ontspannen en dus veiliger. Dat noemt Volvo 'Dynamische Veiligheid'. Waar veiligheid en rijgenoegen in eikaars verlengde liggen. De beste mogelijkheid om te weten te komen hoe de Volvo 240 u helpt bij veilig autorijden is een proefrit in zo'n Volvo. De Volvo-dealer in uw omgeving stelt u graag in de gelegenheid tot het maken van zo'n proefrit Een telefoontje is al voldoende om u daarvoor op te halen. Gratis hij een Volvo 79. Volvo Touring Service. Onmiddellijke hulpverlening door heel Europa-Óm bij pech, een aanrijding, ziekte, ongeval en diefstal - een heel jaar gratis. Prijzen Volvo 240-serie vanaf f 21.465.25 excl. BTWen f 25329.- incl. BTW. af fabriek. Prijs- en uitvoeringswijzigingen voorbehouden. Afleveringskosten: f 225.-. Vobo Nederland Personenauto B.V. Postbus 16.4153 ZG Bcesd. „Zalig de doden die in de Here sterven". Vertrouwend op zijn Heer en Heiland overleed onze lieve broer, zwager en oom Joseph Swen op de leeftijd van 83 jaar. Th. Swen T. Swen-Mink en verdere familie Vlaardingen. 15 april 1979 Hofsingel 19. Heden werd. na een langdurig moedig gedra gen lijden, tot haar heer en heiland opgenomen Maartje Eijgenraam weduwe van Jacob Cornelis Manger, op de leeftijd van 84 jaar. Ik zal het welkom horen van mijn ko ning en jaar aan jaar verblijven in zijn woning. Psalm 23:3 (nieuw liedboek) Nuenen: J. Manger Heemstede: W H. Manger C. W. Manger-Moen Zaandam: J. M. 't Hoen-Manger J. J. 't Hoen en kleinkinderen. Pijnacker. Tweede Paasdag. 16 april 1979. Huize ,,'t Hofland", Oranjelaan 2. Correspondentieadres: Van Veldekestraat 11. 5671 VC Nuenen De rouwdienst zal worden gehouden in de Geref. Kerk. Kerkweg te Pijnacker. donderdag 14 april a.s. te 14.00 uur waarna er gelegenheid is tot condoleren De bijzetting in het familiegraf vindt in beslo ten kring plaats. LELYSTAD Het beleid dat de KNSB het afgelopen seizoen heeft gevoerd met betrekking tot de trai ners van de kernploegen zal ongewij zigd blijven. In de vergadering van het KNSB-bestuur in Lelystad werd besloten dat slechts op detailpunten een paar aanpassingen zullen plaats vinden. Er zal iets meer overleg ko men tussen de trainers van de kern ploegen en de adviesraad-top, maar de eindverantwoordelijkheid voor de selecties blijft bij de trainers. Een van de leden van de adviesraad- top had voorgesteld over te gaan tot het aanstellen van een trainerscoör dinator. die het samenwerkingsver band tussen de trainers van de kern ploegen en de gewestelijke trainers vorm moet geven. Het bestuur meen de dat een rapport over het aanstel len van een trainerscoördinator ver der zal moeten worden uitgewerkt, Daartoe zal de tijd zijn tot 1 maart 1980. Daarna, dus te beginnen bij het seizoen 1980 1981. zou een dergelijke coördinator kunnen gaan werken. Gedacht is ook aan het benoemen van een opleidingscoördinator. Ook daarover werd in Lelystad geen be slissing genomen, de bond wil eerst de financiële consequenties van een dergelijke stap bestuderen. TIEL Het Nederlands dames bas ketbalteam heeft zondag in Eist re vanche genomen voor de nogal pijn lijke nederlaag van zaterdag tegen Polen. In Tiel werd gewonnen met 76- 67 na een ruststand van 35-37. De ploeg nam vooral revanche op zich zelf en dat werd mogelijk gemaakt doordat coach Pelk een spaarzaam gebruik maate van zijn wisselmoge lijkheden. Daar stond tegenover dat zijn Poolse collega veel vaker wissel de. maar er niet in slaagde zijn ploeg na de gemakkelijke overwinning van zaterdag opnieuw te motiveren. De gehele Nederlandse ploeg speelde veel agressiever dan in de eerste oe fenwedstrijd en vooral Carla de Lief de en Irene Maarschalkerweerd maakten in Tiel hun reputatie waar. Doordat Pelk weinig wisselde kwam het basis-vijftal ruim in de dubbele cijfers. De meeste punten voor Neder land werden gemaakt door Lia van Reemst (12). Carla de Liefde (18), Dol- cien Seca (14. Irene Maarschalker weerd (16) en Anita Blange (15). Nederland had de eerste van deze twee oefenwedstrijden tegen Polen, ter voorbereiding op het toernooi om het wereldkampioenschap in Zuid- Korea, met duidelijke cijfers verlo ren. De Poolse dames wonnen zater dagavond in Eist met 79-60 na een ruststand van 50-26. De meeste pun ten voor Nederland werd in het eerste duel gemaakt door Lia van Reemst 16) en Dolcien Seca (12). Bondscoach Jos Pelk heeft de ploeg bekend gemaakt die naar Zuid-Korea gaat. De twaalf speelsters zijn: Carla de Liefde. Anita Blange, Margreet van Putten en Simone Jongerius (BOB). Rla van der Meys. Marga van der Meys en Heieen Zwanenberg (Ra cing Amsterdam), Francis Brakel, Lia van Reemst en Dolcien Seca (Land- lust), Inge van der veen (AMVJ) en Irene Maarschalkerweerd. LOOSDRECHT De acht minder grote clubs in de Nederlandse ijshoc- keycompetitle zullen na 27 januari van volgend jaar een nacompetitie spelen. De inzet van deze competitie is een beker, waarvan de naam nog niet bekend is. De nacompetitie zal zeven weken duren. Deze nacompetitie is noodzakelijk omdat het seizoen al op 27 januari Dit hebben de voorzitters van alle afgewerkt moet zijn. Dit is de datum clubs uit de eerste divisie besloten, waarop de Nederlandse ijshockeyse- lectie vertrekt naar de Olympische Spelen in Lake Placid. Het seizoen start op 7 september van dit jaar met het bekertoernooi in twee poules van zes clubs. De tien clubs van de afgelopen competitie plus het gepromoveerde Geleen en nog een tweede divisieclub. Op 20 oktober start de competitie met de zelfde twaalf clubs - dit jai iat*rpol< n is t TAFELTENNIS Bert van der He bestuur van de Nederlandse tafe laten weten dat hij na de were) schappen, die eind deze maand in K$I, gehouden, zijn internationale carrièi digen. Bert van der Helm. die op 14 tijd in 1963 zijn Internationale debi V in een wedstrijd tegen West-Dultal e zestien jaar Internationaal actief gi der Helm blijft nog wel op naUoi actief. WATERPOLO Het voor dit Ji toernooi om de Europese wal landenploegen een novum dlge dood gestorven Initiatiefnemei sator van het eerste toernooi, West stuitte bij de uitvoering op grote tei Olympisch kampioen Hongarije, pioen Italië, de Sowjet-Unie en N( betreft de datum (19 tot 22 juli), voordat de eerste bal is gegooid. maar weer af te gelasten. BASKETBAL Clubs, die hebbel men aan de toernooien om de Euroj J| staan voor ongeveer 240 000 gulden e bij de internationale bond. de FIB. voornamelijk om niet betaalde insc H Circa 22.000 gulden van dat bedrag j nog uit het seizoen 1977-78. Voor l clubs dreigt uitsluiting van de Euro toernooien in het komende seizoen, pl J1 DAMMEN - Oud-wereldkampioen I man is afhankelijk van de Nederlani sadeur in de Verenigde Staten bij de van zijn plan om in de Nederlandse title ivoor Lent) te gaan spelen. I woont in de VS en moet voor drie m*T verblijfsvergunning in Nederland krl Sl GOLF De strijd om de wereldbe jj jaar van 8 tot en met 11 november p in Ortekenland. Het is de eerste m. internationaal toernooi in Orieken gehouden. Het land beschikt slechufe banen van achttien holes. VOETBAL PSV zal als vierde dl men aan het Rotterdam-toernooi (lOhij gustus) Eerder waren Feyenoord Town en RWD Molenbeek al gesö noord speelt overigens op 24 april dam) en op 2 mei (in Lissabon) twee k schappelijk tegen het Portugese elftal. i BASKETBAL - Na alle Oostblok) i( ook Noord-Korea af van deelname ai de toernooi om het wereldkampioen! Sl ketbal voor dames Dit toernooi wi it Zutdkoreaanse Seoel gehouden Dit een gevolg van de mislukte handelii Noord-Korea en Zuid-Korea over h 'V om samen een ploeg te vormen op dejei de wereldkampioenschappen tafe Pjongjang 81 Familieberichten 'k Zal da» gedung yij U zij» In al mijn noden, angst en pijn U al mijn liefde waardig schatten Wijl Gij mijn rechterhand woud rat ten Gij zult mij leiden door Uw raad O God. mijn heil mijn toeverlaat En mij. hiertoe door U bereid Opnemen in Uw heerlijkheid. God nam tot Zich. Zijn moegestreden kind. onze lieve zorgzame moeder, oma en over grootmoeder Johanna Margo van Ackooy Sinds 1944 weduwe van Gerrit van Heeringen in de gezegende leeftijd van 87 jaar. Maarn: A. de Bruin-van Heeringen A. de Bruin Hoogezand: H. van Heeringen E. H. van Heeringen-Ravesloot Hanford (Cal K. van Heeringen G. C. van Heeringen-Hakker Mijdrecht: A. van Heeringen G. B. van Heeringen- van Haeringen Willowdale (Can). B. van Heeringen N. van Heeringen-Couprie Mijdrecht: D. van Heeringen J. van Heeringen-van der Leeden Huizen: W. van Heeringen G. van Heeringen-Verweij Eindhoven: A. M. Hoogendoorn- Van Heeringen C. Hoogendoorn Gouda: J. M. Kuijt-van Heeringen W. Kuijt Mijdrecht: W. den Hertog, huisgenote klein- en achterkleinkinderen Mijdrecht. 14 april 1979 Bozenhoven 41 Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond van half acht tot half negen. Bozenhoven 41 en na de begrafenis in gebouw Irene, naast de Herv. Kerk. Geen toespraken. Geen bloemen. De rouwdienst zal gehouden worden in de Ned. Herv. Kerk te Mijdrecht woensdag 18 april om 14.00 uur. Hierna zal de begrafenis plaastvin- den op de Hervormde Begraafplaats aldaar Op le Paasdag is in volle zekerheid van het Geloof door zijn Heer en Heiland tot zich geroepen mijn geliefde man. onze lieve vader en grootvader Paulus van Daalen in de ouderdom van 80 jaar J. van Daalen-Lips Berlijn: A. M. Bastmeijer-van Daalen J. J. Bastmeijer Jannckt. Saakje. Nick Hilversum: H. van Daalen A. van Daalen-Booms Yvonne. Rob. Youetla Nuenen: P. A, J. van Daalen C. van Daalen-Van Noppen Erwtn. Frida. Ren*. Suzan 1541 BB Koog aan de Zaan, 15 april 1979 Parallelweg 50 Gelegenheid tot condoleren woensdag 18 april van 19.00 tot 19.30 uur in het uitvaartcentrum Jan van Scorelstraat 9 te Zaandam (bij Vin cent van Goghweg). De rouwdienst zal gehouden worden op don derdag 19 april om 14.00 uur in de Gerefor meerde Kerk aan de Parklaan te Zaandijk, waarna de begrafenis zal plaatsvinden om 15.00 uur op de algemene begraafplaats te Zaandijk. Aan huis liever geen bezoek. Geen bloemen. Geen toespraken ..En nu. wat verwacht ik Here? Mijn hoop die is op U Psalm 39 8 (onber.) Ik weet aan Wie ik mij vertrouwe. al wisselen ook dag en nacht. Ik ken de rots. waarop ik bouwe: Hij feilt niet. die uw heil verwacht. Eens. aan de avond van mijn leven breng ik. van zorg en strijden moe. voor elke dag. mij hier gegeven. U hoger, reiner loflied toe. Lied 390 3 Heden heeft onze hemelse Vader tot Zich geno men mijn zeer geliefde man. onze zorgzame vader, grootvader en overgrootvader Joseph Swen Jxn. geboren 4 april 1896 echtgenoot van G. A. Swen-van der Wal eerder van B. van Sitteren Ridder in de Orde van Oranje-Nassau Aerdenhout: G. A. Swen van der Wal Alkmaar: B. Reemer-Swen R. A. Reemer Hoorn: J. Swen M. H. Swen-de Jong Delft: A. J. Swen J. Swen-van der Plas Haarlem: A. A. Swen Santpoort: H. S. Swen M. A. W. Swen-Stassen Klein- en achterkleinkinderen Aerdenhout. 15 april 1979. Zonnebloemlaan 2. Geen bezoek - Geen bloemen Geen toespraken De rouwdienst, geleid door ds. W Dijckmees- ter van Aerdenhout, wordt gehouden donder dag 19 april a.s. om 13.00 uur in de Radiokerk. Vijverweg 14 te Bloemendaai. Na afloop van deze dienst gelegenheid tot condoleren in de kerk. De begrafenis zal daarna in besloten familie kring plaatshebben op de begraafplaats te Bloemendaai. TROUW/KWARTET

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 14