renzen aan groei n landbouwproduktie Kleine handelsvaart heeft wind niet in de zeilen Huishoudbeurs met wonen, eten en recreatie Woolworth verzet zich tegen bod Verbruik buitenlands Onder zware druk gedistilleerd stijgt Demenbranche leed .etmiljoen winterschade Beperking consumptief krediet moeilijke zaak een onzer verslag Cognac en whisky vooral populair Europa taboe voor beaujolais uit Californië id op behoud van wat we hebben "lltaat Cindu tegen Mazen in wetgeving te verwachten Financieringsplan Nationale Investeringsbank Vierhonderd exposanten in de RAI Oppositie van verschillende kanten Wijkstra: van NVV tot VNO Tuinmeubelen in opmars Beurssluiting iAG 14 APRIL 1979 pAG 14 FINANCIEN EN ECONOMIE TROUW/KWARTET 31 ITERDAM Cognac, jsy en andere buiten ge dranken mogen zich ris land in een toene- de populariteit verheu- -»Dit constateert het Juktschap voor Gedis- •rde Dranken in zijn lept-jaarverslag 1978. delingsbespreklngen die onlangs zijn gestart een gunstig effect zul len hebben. jinnenlands gebruik van ge leerd steeg het afgelopen met 3,8 procent vergeleken bet Jaar daarvoor, namelijk )0 bKomgerekend in 100 pro- jalcoholsterkte) in 1977 tot K) hl verleden jaar. Deze stij- sas overigens geringer dan in toen er achttien procent alcoholhoudende dranken n gebruikt. 1 de afzetgroei van Neder- Fgedistilleerd 1.8 procent be- j, ging het gebruik van bui- i alcoholhoudende dran ken vorig jaar met 11,4 procent omhoog. Vooral de whisky-omzet steeg. Het marktaandeel van ge distilleerde dranken uit het bui tenland nam toe van 20,7 procent in 1977 tot 22,2 procent in het afgelopen jaar. Niet naar wens Met de gedistilleerd industrie gaat het, volgens het produktschap, overigens niet naar wens. Reeds enige jaren ziet de branche zich geplaatst tegenover krimpende winstmarges, een steeds scherper wordende concurrentie en voort durende kostenstijgingen. Ook de concentratie van ondernemingen gaat nog steeds door. Na het ver- brken van de samenwerking tus sen fabrikanten deed zich boven dien het verschinnsel voor van su perkortingen met als gevolg een verdere vermindering van de re sultaten, aldus het bedrijfschap. De spanningen op de binnenland se markt duurden het afgelopen jaar onverminderd voort, wat vol gens het produktschap onder meer tot uitdrukking kwam in het optreden van actiegroepen en uit latingen in de slijtersbranche. De prijsverhoging in juni 1978 maak te de situatie al niet beter. De handel vond die verhoging onaan vaardbaar. Het produktschap spreekt de hoop uit dat de bemid- Verder constateert het jaarverslag dat talrijke grossiersbedrijven de strijd om de afzet niet hebben kunnen volhouden en hun bedrijf moesten beëindigen. Ook de de tailhandel is in 1978 onder zware druk komen te staan van de voort gaande zeer scherpe prijsconcur rentie en de gestegen kosten. Het afgelopen jaar was vooral voor de slijters met een naar verhouding kleine afzet ongunstig en het ge volg was dat ook in 1978 velen van hun hun zaak hebben moeten sluiten. Een veel zonniger beeld schetst het produktschap van de export van gedistilleerd. In 1978 is de uitvoer aanzienlijk gegroeid. Vo rig jaar is voor een waarde van 85,9 miljoen gulden aan advocaat, likeuren, jenever en geconcen treerde extracten uitgevoerd. Dat is 5,8 miljoen meer dan in 1977. DEN HAAG (ANP) Amerikaanse „beaujolais" mag. volgens EG-voor- schriften. niet in de negen landen van de gemeenschappelijke markt wor den ingevoerd. Dit heeft de Europese Commissie, het „dagelijks bestuur" van de gemeenschap, meegedeeld. Californische wijn zou in flessen met vrijwel hetzelfde etiket als wijn uit de Franse wijnstreek, en ook onder de naam beaujolais, in Engeland en Bel gië op de markt zijn gebracht. De commissie zegt hier niets van te weten. In Californië, aldus de commissie, is „Gamay beaujolais" te koop. Omdat wijn met deze naam kan worden ver ward met echte beaujolais. mag zij niet in de gemeeschap in de handel worden gebracht. i onzer verslaggevers AAG In ons land zijn er ook grenzen aan de groei van de landbouwproduktie. Dit Ie grote plaats die ons land op dit gebied al inneemt binnen de Europese Gemeenschap en het grote percentage van de produktie dat moet worden uitgevoerd. onzer verslaggevers DAM Cindu Key Kra- in plaats van een verwacht n ten hoogste een half mil- en, over 1978 een verlies van oen geleden, tegen een ver- f2,5 miljoen over 1977. Het wordt gepasseerd. Het te lde resultaat was o.a. het an de stijging van de rente- et laatste kwartaal (de bank- an de vennotschap bedraagt eel zo'n 35 miljoen), niet tegenvallende resultaten Feetal bouwbedrijven en een ettlng in de afdeling pijpbe- oor de staalstaking in Duits- Dit zei het Tweede Kamerlid ir G. J. M. Braks (CDA) tijdens de vergade ring van de Vereniging van Meng- voerderfabrikanten in Den Haag. Volgens hem zal, eerder dan op een verdere uitbreiding van de landbouw produktie, het beleid gericht moeten Politiek worden op het behoud van wat we v hebben. Nederland loopt, zei hij. sinds een jaar of vijf niet meer in de pas met de mogelijkheden die de Eu ropese Gemeenschap biedt. landbouworganisaties in de andere EG-landen verwijten, dat men te ver is gegaan omdat hier een kunstmati ge landbouwproduktie zou worden bedreven, waarbij geen rekening meer wordt gehouden met de grond. irhandelingen met British lemicals) hebben geleid tot Jpe-akkoord over een 70 pro lneming in Cindu Chemie, fitste van de totale omzet in ƒ480 miljoen ƒ66 miljoen l rekening nam. Voor reke- l de bouwsector van Cindu }rig jaar een omzet van 262 1 van Cindu Chemie zal ndse dienst blijven. Tot de |ht van 70 procent van Cindu i de Britten is besloten, jet draagvlak van Cindu Che- zichten van de groten in de klein was om te kunnen «lopen. Voor het lopende jt Cindy Key Kramer „eni- bereikbaar. Met landbouwprijzen, gebaseerd op de „objectieve berekeningsmethode" (waarin wordt uitgegaan van de ge middelde kostenontwikkeling in de Europese Gemeenschap) kunnen de andere EG-landen redelijk uit de voe ten; alleen Nederland niet. Hoofdthema van de vergadering was de bedrijfsgrootte in de veehouderij. Uit de zaal kwam de vraag, of die bedrijfsgrootte niet meer „op mense lijke maat" moet worden gebracht. Daar zei Braks niet zomaar „ja" op. Aan een ombuiging zijn we wel toe, vond hij, maar men zal zeer voorzich ting moeten zijn met het hanteren van instrumenten die goed lijken als men er vrijblijvend over praat, maar die het Nederlandse belang ernstig kunnen aantasten. Beter is het dat de overheid te sterke bedrijfsvergroting ontmoedigt, door boven een bepaalde omvang geen sti muleringssubsidies meer te geven, zonder dat ze voor die omvang een absoluut maximum vaststelt. Voorzitter drs J. J. Schouten van het Landbouwschap zei, dat de Neder landse landbouw in de afgelopen Ja ren de verschillende gunstige moge lijkheden gecombineerd heeft aange pakt. Nu krijgt men van de Of die anderen nu gelijk hebben of niet, doet er eigenlijk niet zoveel toe, vond Schouten. Het gaat erom wie politiek het meest te zeggen heeft. Daarmee zal men serieus rekening moeten houden. Prof dr P. C. van den Noort, hoogle raar algemene agrarische economie in Wagenningen, merkte op dat on derzoeken niet de zekerheid, maar wel de verwachting hebben opgele- Wetenschap en techniek in landbouw verd, dat ongewijzigd zuivelbeleid zal leiden tot een EG-zuiveloverschot van dertig procent in 1990. De pro duktie zal dus tóch wel terug moeten, meende de hoogleraar. De manier waarop is nog in studie. Voor hem als onderzoeker was pro- duktiebeheersing „gewoon een van de vele alternatieve oplossingen", die tn onzer verslaggevers fiAAG De strenge winter heeft de bloemenkwekers en [laren een verlies opgeleverd van naar schatting 85 i gulden. Geringere omzet veroorzaakte een schade van iljoen, hogere stookkosten één van 45 miljoen en i vorstschade kostte de kwekers nog eens 5 miljoen. jfers maakte voorzitter drs G. ng van de Vereniging van eilingen bekend op de jaar- ng in Den Haag. Volgens de ewoning zou het deel van de ^at aan omzetverlies te wijten 1 kleiner zijn geweest als de uit Israël, Columbia en Kenia zou zijn toegenomen. Deze jvergrootte het aanbod zoda- f voor en na de vorstperiode I marktverstoringen op- vergeleek de totale Is- bloemenexport met de Ne- produktie gedurende de december tot mei en kwam een exportomvang, gelijk irocent van de Nederlandse in genoemde vijf maanden, terug was dat slechts 16 Volgens Hogewoning is het tijd dat de bloementeelt beschermd wordt tegen deze itwoordelijk grote" import, itter herhaalde wat al in het van de Vereniging van jveilingen stond: de import *n niet te worden gestopt maar ADVERTENTIE Hibbelzachte Jonge - zodanig teruggebracht dat geen marktverstoringen optreden. Hogewoning beklemtoonde de bete kenis van de bloemisterij met een omzet van 1,6 miljard en een export van 1,4 miljard. Bij teelt, toeleve ring en verwerking op veilingen wer ken in totaal 40.000 mensen. lijke stijging van het vrachtenaanbod (de vrachtenmarkt) te verwachten. Daarbij komt nog dat de vervoersca paciteit van de Westeuropese kleine vloot de komende jaren nog zal toe nemen. Ondanks die niet al te hoge verwachtingen mogen reders die over moderne schepen beschikken, in staat worden geacht zich te hand haven. Dit schrijft de Nationale Investe ringsbank in het deze week versche nen jaarverslag. Naast het algemene deel dat al eerder in deze krant aandacht kreeg is er een speciaal hoofdstuk gewijd aan de kleine han delsvaart, dat zijn schepen met een maximale lengte van 75 meter. De kleine vaart heeft bij de financie ring van nieuwe schepen behoefte aan de versterking van risicodragend vermogen, schrijft de Investerings bank. De bank wil daarom bezien of samen met het bankwezen een finan- cieringsvorm kan worden opgesteld waarbij via verstrekking van zogehe ten „tophypotheken" de financiering kan worden rondgemaakt. In deze bedrijfstak werd in 1974 (het laatst bekend cijfer?) een omzet be reikt van 520 miljoen, die voorna melijk in buitenlandse valuta werd geïnd. Omdat de kosten in Nederland Vroeger duidden we de bedrijfstak over het algemeen aan met „kust vaart" maar sinds de omvang van de schepen aanzienlijk is toegenomen en veel verdere reizen worden ge maakt dan alleen naar Noord- en Oostzeehavens is de term kleine han delsvaart in zwang geraakt. De groei ende omvang van de schepen heeft de structuur van deze branche danig beïnvloed. Vroeger waren er zeer vele kleine reders vaak kapitein-eige naars maar deze konden de inves teringen in een groter schip niet op brengen. Het aandeel in de totale tonnage van ondernemingen met één schip is daardoor afgenomen van 50 procent in 1955 tot 25 procent in 1974. Een rol speelde ook dat de grens van 499 ton die destijds voor de kleine vaart gold en onvoldoende mogelijk heden bood tot compensatie van de stijgende exploitatiekosten, door ver betering van de produktiviteit. Mede door de geringere mogelijkheden tot vernieuwing zijn de kansen in het containervervoer niet door Neder- DEN HAAG (ANP) De regering zal veel problemen hebben om de consumptief-kredietverlening aan banden te leggen, aldus drs T. de Bruin in Economisch-Statistische Berichten. worden aangedragen ter verlichting van het landbouwvraagstuk. Dit naast prijsverlaging, medeverant woordelijkheidsheffing. premierege ling, inkomenstoeslagen en wat dies meer zij. Maar niet de onderzoeker, doch de politicus moet uit dat alles de keuze maken, zei hij. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De kleine handelsvaart vroeger meestal kustvaart genoemd heeft het verre van gemakkelijk. Net nu een proces van vernieuwing en specialisatie goed op gang is gekomen, is het aanbod van vracht beneden de maat. Vooral niet-gespecialiseerde schepen zullen moeilijk buiten de rode cijfers kunnen blijven. De eerstkomende jaren is geen duide- worden gemaakt en dus in guldens worden betaald, is de kleine handels vaart een niet onaanzienlijke bron van deviezen voor Nederland. De na jaren van teruggang redelijk stabiele werkgelegenheid ligt op een niveau van ongeveer 3.200 mensen. De banken lijken in ieder geval niet te zitten wachten op maatregelen en niet alleen omdat de consumptief- kredietverlening een deel van hun broodwinning is. Er wordt in bank- kringen sterk getwijfeld aan de doel treffendheid van eventuele maatrege len voor het terugdringen van de con sumptieve bestedingen. Een deel van de consumptief krediet verlenende instellingen valt niet on der het toezicht van de Nederland- sche Bank, die de maatregelen aan de banken moet opleggen. Deze finan- cieringsinstelllngen blijven buiten schot en kunnen rekenen op een gro te toeloop van cliënten. Degenen die weinig effect verwach ten van overheidsmaatregelen wijzen er verder op. aldus drs De Bruin, dat de consumenten inventief zijn in het vinden van alternatieve financie ringskanalen, indien het aanbod van consumptief krediet tekort schiet Bovendien kan worden verwacht, dat leveranciers, als blijkt dat potentiële afnemers dreigen weg te vallen om dat de kredietverlening stokt, hun afbetalingssysteem zullen aan passen. Het kabinet zal er een harde dobber aan krijgen om via wijzigingen in de wet op het consumptief krediet en in de wet op het afbetalingsstelsel meer greep te krijgen op de consumptieve kredietverlening. Er moet rekening mee worden gehouden, dat er mazen in de wetgeving zullen worden gevon den om de maatregelen te ontlopen landse maar wel door Duitse reders benut. Toen de Nederlandse vloot steeds meer verouderde is uiteindelijk de 499-ton grens vervangen door de leng- tegrens van 75 meter. De geldende bemanningsvoorschriften en de di plomawetgeving werden van toepas sing op schepen met een grotere ton nage wat de exploitatie verbeterde. Toch zette de daling van het aantal schepen door. De overheid heeft toen een aantal maatregelen getroffen, on dermeer een investeringspremierege ling (het Maritieme plan). De al ge noemde vernieuwing en specialisatie kwam daardoor op gang. helaas dwars gezeten door de slechte vrach tenmarkt. Voor de toekomst acht de Investe ringsbank een voortdurende afstem ming van de structuur van de vloot aan gewijzigde omstandigheden noodzakelijk. Om nieuwe overcapaci teit te voorkomen moeten te vervan gen schepen onder een EG-slooprege- ling worden gebracht. Waarschijnlijk zullen nog vele rederijen met één schip verdwijnen, hoewel zij het door samenwerking misschien kunnen redden. De bank acht een verlenging van de lengtegrens van 75 meter naar 90 meter wenselijk. van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De Internationale Huishoudbeurs 1979 opent vrijdag na Pasen in de hallen van de hoofdstedelijke RAI. Er zijn 400 exposanten, van wie een groot aantal interieurverzor ging en voedingsmiddelen en dranken in het middelpunt plaatsen. In vergelijking met het vorig jaar zijn beide onderwerpen belangrijker geworden. Van de bijna 52.000 vierkante meter oppervlakte nemen de exposanten op het gebied van woninginrichting on geveer ruim 1000 vierkante meter méér in beslag, dan in 1978 thans: 12.500 vierkante meter. (Zuidhal, Westhal en een deel van de Europa hal). Voor het eerst in de geschiedenis van de beurs wordt een balkon in gebruik genomen. Alle exposanten met voedingsmiddelen en al dan niet alkoholhoudende dranken, alsmede vele demonstratiestand, zijn ver enigd in de Oosthal en de Noordhal. Vrije tijd Geheel overeenkomstig de maat schappelijke ontwikkelingen is voor lichting over de besteding van de vrije tijd aanzienlijk uitgebreid. In het hart van de Zuidhal wordt aan dacht gevraagd voor doe-het-zelf, hobbies, creatieve handvaardigheid, toerisme, recreatie, tuinieren, vis sport. Voorts staat mede centraal de gedekte tafel, annex huishoudelijke apparaten en artikelen, modecen trum en modetheater, alsmede bou wen en wonen. De produkten, die op de beurs worden getoond, zijn afkom stig uit 35 landen. Jaar van Kind In verband met het „Internationale Jaar van het Kind" heeft de Huis houdbeurs bekende Nederlanders politici, artiesten en sportmensen verzocht een tekening in te zenden, gewijd aan het Kind. De betrokkenen kregen twee vel tekenpapier en vilt stiften toegezonden om aan de slag te gaan. De expositie van hun werkstuk ken vormt een attractief onderdeel van de kijkbeurs. Na afloop worden de tekeningen ter beschikking ge steld van het Rode Kruis ten behoeve van een onderwijsprojekt De eigen tuin dan wel de volkstuin vormt een interessant onderdeel van het recreatieve arbeidsveld. Vooral het zo eenvoudig mogelijk tuinieren is een constructieve aangelegenheid van het Algemeen Verbond van Volkstuinders. De afdeling Groen voorziening van de gemeente Amster dam is mede bij deze voorlichting betrokken. In de sector voedingsmid delen en dranken wordt geïnformeerd over recepten uit de Oosterse keuken. Bij het aanbod van slagers en poe liers pioniert de Stichting Slimming met adviezen voor verstandig afslan ken. De Nederlandse Vegetariërs- bond ontbreekt niet. Bij de dranken blijft de wijn aan betekenis winnen. Op het gebied van huishoudelijke ap paraten zijn er tal van snufjes. Nieuwtjes Specifieke nieuwtjes: een Twistcar voor kinderen van 2-8 jaar (voor goe de spierontwikkeling), een speelgoed hondje, dat commando's uitvoert, een plafondprojektieklok, schaak computers. een space-tol, een behen dige opvanger voor hondepoep, geur- absorberende asbakken en pedaal emmerzakken en sieradenreparatie Een van de gedekte tafels op de komende Huishoudbeurs in de RAI De Huishoudbeurs met tal van aan trekkelijkheden is er van 20 tot en met zondag 29 april van 10 uur 's mor gens tot 5 uur 's middags en van 7 uur NEW YORK (UPI) Het Amerikaanse warenhuisconcern Woolworth vecht de rechtmatigheid aan van het bod dat de Canadese groep Brascan op Woolworth heeft uitgebracht. De Amerikaanse winkelonderneming een van de grootste in de wereld probeert via de rechter het bod tegen te houden. j concern worden met een grote schuld aan de bank. De vraag is ook of het bod wel rechtsgeldig is naar Ameri kaans recht omdat meer dan 50 pro cent van de Woolworth-aandelen zou worden opgekocht met van de bank geleend geld. Ten slotte wordt nog een onderzoek ingesteld door het bestuur van de Newyorkse effectenbeurs. Vorige week werden voor 30 miljoen dollar Woolworth-aandelen op de beurs ge kocht. nog voor het bod bekend was. Waren de plannen uitgelekt en maak ten bepaalde lieden daar misbruik van, zo vraagt het bestuur zich af. ICU, Informatie en Communicatie Unie: omzet 1978 ƒ264 (228) miljoen. Nettowinst ƒ7,9 (7,1) miljoen. Divi dend 5,80 (5,30), of naar keuze 2,80 (2,50) in contanten en 5% (onv.) in certificaten uit de agioreserve. NED.SCHEEPSHYPOTHEEK- BANK: nettowinst 1978 na belastin gen steeg met ƒ0,7 miljoen tot ƒ9 miljoen. Uitgekeerd wordt 17 (15). Leningenportefeuille nam met 49 miljoen toe tot ƒ851 miljoen. Ge streefd wordt naar verdere vergroting van het internationale werkterrein. FORD NEDERLAND dividend 1978 47 (133) per aandeel van 100. VIHAMIJ-BUTTINGER: winst 1978 1,27 miljoen 308 540) Weder om wordt geen dividend uitgekeerd. VAN REEUWIJK: keert een on veranderd dividend over 1978 uit van 2 per aandeel. Winst 1 (0,8) miljoen. BORSUMIJ WEHRY: zal over het afgelopen jaar 14 dividend betalen. Over 1977 werd 10 uitgekeerd, als mede 2,5 procent in aandelen uit de agioreserve. Omzet nam toe tot 986 (920) miljoen; nettowinst tot 15,2 (12,3) miljoen voor 1979 wordt gere kend op een verdere stijging van om zet en winst. CHAMOTTE UNIE: verlies 1978 ƒ811.000 (winst 1977: ƒ42.000). Op nieuw wordt geen dividend betaald. GEM. BEZIT VRG: (papier, eti ketten) omzet 1978 ƒ418 (378) mil joen. Nettowinst 4,56 (6,94) miljoen. Dividend 3 (3,50) per aandeel. BAYER: Wereldomzet 1978 steeg met 6,8 procent tot DM 22,8 miljard. Concernwinst vóór belastingen nam met 13,2 procent toe tot DM 1,2 miljard. KAS-ASSOCIATIE (Ver v.d. Ef fectenhandel) nettowinst 1978 3,4 (3,32) miljoen. Dividend 6 (onv.) ROBECO: vermogen in eerste kwartaal '79 gedaald van ƒ4.206 mil joen tot ƒ4.110 miljoen. Aantal uit staande aandelen verminderde met 1,5 procent tot 25,5 miljoen. DUIKER APPARATENFA- BRIEK winst 1978 206.854 (22.038k wordt in mindering gebracht op ver lies voorgaande jaren. Wederom wordt het dividend gepasseerd. Voor 1979 wordt beter resultaat verwacht. BAM HOLDING (bouw) keert over 1978 wederom 6,25 in contan ten uit. Nettowinst ƒ4,91 (4,87) miljoen. DEN HAAG (ANP) Op de deze week in Den Haag gehouden leden vergadering van het Verbond van Ne derlandse Ondernemingen (VNO) zijn elf nieuwe leden van het algemene bestuur van het VNO benoemd. Een van de nieuwe leden is voorzitter R Wijkstra van het Verbond van Verze keraars. Wijkstra werd in 1955 chef de bureau van het NVV en was later lid van het dagelijkse bestuur van het NW Hij was tijdelijk president-di recteur van de Arbeiderspers, direc teur van de met het NW verbonden Centrale Levensverzekeringsbank, de Centrale Algemene verzekerings maatschappij en de Stichting Alge mene Spaarbank voor Nederland Tot vorig Jaar was hij directeur van de Nehem. Een van de voornaamste grieven van Woolworth is dat Brascab misbruik heeft gemaakt van vertrouwelijke in formatie. De Canadezen sloten om hun bod te kunnen financieren een kredietovereenkomst met de Canadi an Imperial Bank of Commerce, uit gerekend de bank die ook de grootste kredietverstrekker aan Woolworth is. De bank had daarom toegang tot de boeken van Woolworth en kon zo doende uitstekend beoordelen of het de moeite waard was om aan Brascan 700 miljoen dollar te lenen voor het beoogde bod. De oppositie tegen het bod komt ook van een heel andere kant. namelijk van de beleggingsmaatschappij Ed- per, sinds kort de grootste aandeel houder in Brascan. Precies op dezelf de dag waarop Brascan haar bod op Woolworth bekendmaakte, onthulde Edper onderhandelingen te voeren over de aankoop van een groot aan delenpakket in Brascan. Edper is nu bang dat de aandelen onvoldoende rendement zullen ople veren. Van een onderneming met veel liquide middelen zou Brascan een UTRECHT (ANP) De woningin richters signaleren een gunstige ont wikkeling in de tuinmeubelenbran che in ons land. De omzet vertoont een stijgende lijn. De consument koopt meer en meer luxueuzere tuin meubelen. Aldus het vakblad voor de woninginrichting „Wonen". De verwachting is, dat de omzet van 200 miljoen gulden in 1978 zich ook dit jaar in positieve richting zal blij ven ontwikkelen. Volgens het blad heeft het bekende aluminium klap stoeltje zijn glorietijd gehad. „Nie mand was er gelukkig mee, de handel verdiende er nauwelijks aan en de consument had er schoon genoeg van er onder grote hilariteit doorheen te zakken". De tuinmeubelenmarkt wordt volgens „Wonen" steeds meer beheerst door duurdere kunststoffen- en houten meubelen. In verband met Goede Vrijdag ble ven de effectenbeunen van Amster dam, New York, Frankfort en Lon den gisteren gesloten. Met uitzonde- ring van New York zijn deze beurzen ook Tweede Paasdag dicht. 's avonds tot 10.30 uur, op beide zon dagen. 22 en 29 april, is de beurs in de avonduren gesloten. De entreeprijs is ƒ7.50

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 31