UITNODIGING VOOR DE JUBILEE-PRESENTATIË De paas- tafel Uit brieven van lezers WIJ HEBBEN VOOR DE TWEEDE MAAL EEN „AUTO VAN HET JAAR"TE VIEREN. U BENT WELKOM BIJ DE CHRYSLER SIMCA DEALERS. CHRYSLER BINNENLAND 1 ruitje is 2 cm Wekenlang zien we al overal paashazen. In allerlei uitvoeringen en modellen kijken ze ons vanuit de etalages aan. Ze zijn er van chocola, papier, glas, karton, aardewerk en natuurlijk plastic. In welke uitvoering dan ook. de paashaas hoort bij het paasfeest. Dat is wel duidelijk. Maar wist u dat de paashaas, dat drukke baasje, ook nog een familie heeft? Ja zeker, hij heeft een vrouw en kinderen. Laten wij meneer dit Jaar nu eens vergeten en alle aandacht besteden aan zijn vrouw en kroost. Ze zijn beslist de moeite waard om aan het paasontbijt uw familie te verrassen. Moeder Haai, dient als decoratie op tafel en bewaakt de eieren, die u natuurlijk met de kinderen hebt gekleurd. De hazenklndertjes houden de eieren voor het ontbijt warm. Hoe u dat allemaal maakt leest u hieronder. Moeder haas Voor het maken van de grote haas hebt u nodig: wit papier en tekenkarton in een gezellige kleur van ca. 30x30 cm tempex of piepschuim bal van 8 cm doorsnee een lapje stof voor de omslagdoek wattenbolletjes 6 cocktailprikkers viltstiften tube lijm en crêpe papier. Begin met tekening 1 te vergroten op wit papier. Elk ruitje is 2 cm. Breng de vergrote tekening over op het gekleurde karton, knip het lijf 1 maal en de oren 2 maal uit. Buig het kartonnen lijf rond zodat een kegelvorm ontstaat. Plak de zijkanten op elkaar en wel zo dat de aangegeven driehoekjes op elkaar komen. Een paar nietjes onderaan maken het op elkaar plakken wat makkelijker. Is de kegel geplakt, smeer dan een beetje lijm op de rand van de halsopening en druk de piepschuim bal er op. Zit de bal vast. maak dan met een mesje op de plaats van de oren 2 sneetjes. Vouw de onderkanten van de oren langs de stippellijn tegen elkaar, doe er wat lijm aan en steek ze in de gemaakte sneetjes. Plak als afwerking een uitgeplozen wattenbolletje tussen de oren. Met viltstiften tekent u ogen. neus, mond en vooral lange tanden op het gezicht. Tot slot 3 cocktailprikkers in iedere wang en het kopje is klaar. Vorm van een vierkant lapje een omslagdoek die u achter in de hals vastplakt en aan de voorkant sluit met b.v. een glaskopspeld. Knip een wattenbolletje middendoor, pluis beide helften een beetje uit en plak ze op de plaats van de handen zodanig, dat ze net onder de omslagdoek uitpiepen. Om de hals maakt u een strik van lint of crêpe papier Teken of schilder ten slotte bloemen met lange stelen op de rok. Bent u niet zo vaardig met de tekenstift, knip dan uit tijdschriften of cadeaupapier wat mooie bloemen en plak die op. Knip daarna van groen crêpe papier dunne reepjes en leg die als een nestje op tafel. Zet moeder Haas in het midden en leg er gekleurde of chocolade eieren omheen. Eierwarmers De kleine haasjes zijn eierwarmers en gemaakt van stof. Alle min of meer effen stofjes zijn bruikbaar. Maak eerst een patroon door tekening 2 op papier te vergroten. Hoewel de ruitjes groter getekend zijn is elk ruitje weer 2 cm. De patroondelen zijn zonder naden, die moeten dus worden aangeknipt. Vouw een stukje stof van ca 25^20 dubbel en speld de patroondelen op. Leg de rechte kant van de oren tegen de vouw en knip alleen aan de schuine zijde een naad. Knip het lijf 1 maal en de oren 2 maal uit de dubbele stof. Knip dan nog -onmaal alleen het lijf uit •oeringstof b.v. een stukje wit k3 toen. Stik nu I deel van het lijf geknipt uit de goede stof en 1 deel van voerlngstof alleen aan de onderkant aan elkaar. Doe hetzelfde met de andere 2 delen. Leg de aan elkaar gestikte delen op elkaar en wel zo, dat de voering en de stof in eikaars verlengde liggen. Stik de eierwarmer rondom dicht maar laat in het voeringdeel de kop vanaf de stippellijn open. Haal het werk door deze opening om. In één keer hebt u voering en stof aan elkaar en behoeft de onderkant niet met de hand gezoomd. Vul nu de kop een beetje op met b.v. watten. Borduur dan met zwarte zij aan één kant het gezicht. Is dat gebeurd dan vouwt u het kopje langs de stippellijn om en zet het aan de zijkant met een paar steekjes vast. 1 ruitje is 2 cm Stik de oren, haal ze om en naai ze aan de achterkant tegen de kop. Het haasje is nu klaar om verder versierd te worden. Een lintje om de hals en wat sierbandjes onderaan maken het helemaal af. Het gebruik van deze vrolijke eierwarmers hoeft niet tot het Paasfeest beperkt te daarna kunt u er nog aan beleven als ze uw houden. Nadat de Simca 1307/1308 'm in '75/76 was voorgegaan, werd in '78/79 de Simca bekroond met de titel Auto van het (aar. Dat dubbele succes is een goede reden om feest te vieren. Bijvoorbeeld met een aardige attentie voor elke bezoeker van de Chrysler Simca show room. En met de presentatie van de (ubilee, een exclusieve serie auto's met 't uiterlijk en de uitrusting een prijswinnaar Allereerst ontmoet u de beide prijswinnaars. De Horizon dus, vijf uitvoeringen, van de zuinige 1.1 LS tot en met de elektronische 1.5 SX Automatic En uiteraard de 1307/1308 serie, die kortgeleden is uitgebreid met de 1309 SX Automatic, de bekroning van een toch al fraaie range automobielen. Natuurlijk komt Chrysler Sunbeam v.a. f 11.295,- waardig. Wij stellen u graag deze - beperkt leverbare - serie voor. Simca Horizon lubilee. Twee kleuren metaallak. Vier lichtmetalen velgen met brede banden. Velours bekleding. Verstelbare hoofdsteunen op de voor- stoelen. Getint glas. Gelaagde voorruit Inbouwkit voor radio. Motor: 61,0 kW (83 DIN-pk). Simca 1308 lubilee. Twee kleuren metaallak. Schuifdak. Stuurbekrachtiging. Vier lichtmetalen velgen met brede banden. Verstelbare hoofdsteunen opde voorstoelen. Velours bekleding. Elektrisch bedienbare ruiten in de voorportieren. Motor: 62,5 kW (85 DIN-pk). Matra Simca Bagheera lubilee. Metaallak. Getint glas. Gelaagde voorruit Vouwdak. Vier lichtmetalen velgen met brede banden. Elektrisch bedienbare zijruiten in de portieren. Velours be kleding. Inbouwkit voor radio. Motor: 66,2 kW (90 DIN-pk). Natuurlijk zijn ook de andere Chrysler Simca's in de stemming voor'n proefrit. In de Chrysler Simca showroom staan vanzelfsprekend meer auto's dan alleen de opvallende Jubilee's. SimcallOOva 111.795.- u ook de Simca 1100 tegen, de auto waarmee een nfeuw tijdperk begon en die vandaag- de-dag nog steeds veel auto's als voorbeeld kan dienen. De nieuwe Sunbeam is ook aanwezig. Vier uitvoeringen, van de 1.0 LS tot en met de zeer krachtige 1.6 GLS, die ook met automaat geleverd kan worden. Alle vier met die opvallende slimme derde deur. En alle vier niet groot, wel ruim. Natuurlijk informeren wij u ook graag over de Chrysler Simca 2 Litres. Een ruime reiswagen, naar keuze handgeschakeld, of met de TorqueFlite, de beste automaat ter wereld. En de degelijke Aveneer, de adembenemende Baeheera of de avontuurlijke Rancho. Van die laatste valt trouwens nog wel iets te vertellen. Voor elke bezoeker 'n fraaie kleurenposter. Elke showroombezoeker ontvangt tijdens deze feestelijke show een fraaie gratis kleurenposter van de stoere Matra Simca Rancho. U vindt 'm op deze poster daar, waar hij zich 't beste thuis voelt: op 't ongebaande pad. Matra Simca Rancho Oeze rubriek is uitsluitend bestemd voor korte reacties op in deze krant gelezen berichten, artikelen en commentaren, en niet voor open brieven, gedichten, oproepen of reacties op advertenties (deze laatste dienen tot de directie gericht te worden) De redactie behoudt zich het recht van bekorting voor. Hierover of over het niet plaatsen (meestal door ruimtegebrek) kunnen wi| helaas met corresponde ren 8rieven adresseren aan Secretaris hoofdredactie Trouw, Postbus 859.1000 AW Amsterdam Bij publikatie worden naam en woonplaats van de schrijver vermeld DONDERDAG 12 APRIL 1979 TROUW/KWARTET P door Hans van Eek Indonesië Afgelopen week is het eenzijdige ont wikkelingsbeleid van onze regering weer duidelijk geworden. De hulp aan Indonesië wordt verhoogd! Indone sië. waar een groot deel van onze hulp verdwijnt in de zakken van corrupte ambtenaren. Het geld komt niet bij de armen die het Juist nodig hebben. Minister De Koning acht het onmoge lijk om via andere kanalen dan de regering hulp te bieden. Vreemd dat dit onder minister Pronk wel kon. Maar mag deze regering wel geld aan Indonesië geven? Voert dit land geen oorlog? Zijn er niet tienduizenden mensen vermoord op Oost-Ttmor? Worden de mensenrechtenn niet ge schonden? Cuba steunt de onafhan kelijkheidsstrijd van Angola (als dit niet was gebeurd, was Zuid-Afrika er nu de baas geweest). Hiertegen kwam veel protest. De ontwikkelingshulp was voor communistische wapens, zo werd gezegd. Maar die mensen hoor Je nu niet meer zeggen dat met Neder lands geld Indonesië haar fascisti sche generaalsbewind kan voeren. De hulp aan Cuba kwam in ieder geval beter terecht dan die aan Indonesië. ..Linkse'' landen worden door dit ka binet afgestoten ..Rechtse" ge steund. Zei de De Koning niet eens dat hij het beleid van zijn voorganger in grote lijnen voort wilde zetten? Iedereen is er nu wel achter dat dit onjuist is. Het zoveelste kiezersbe drog van Van Agt en het CDA. Emmen Frits Smedema Ook een mens (9) Naar aanleiding van het artikel van de heer Klei, in „Trouw" van 4 april jlbetreffende het artikel over homo filie in ons jongerenblad „Aktle", wil ik graag drie dingen opmerken In de eerste plaats is de titel van het „Ak- tie"-artikel („Een homo is ook een mens") bepaald niet neerbuigend be doeld In de. tweede plaats stelt de Initiatiefgroep homoseksualiteit en de kerken, dat dit artikel beweert, dat een homosexueel zeer speciaal de te kenen van de zondeval draagt. Dit is pertinent onjuist, gezien de letterlij ke tekst van dat artikel: „hij is ook niet schuldig aan een zeer bijzonder slechte zonde, maar net zo zondig als ieder ander. Hij hoeft daarom ook niet het onderwerp te zijn van deni grerende opmerkingen en flauwe grappen". (Einde citaat). En in de derde plaats is het geen artikel, dat als aanbeveling geschreven is voor homofiele Jongeren, maar gaat het over de houding van de heterofiele christen tegenover de homofiele mens. Daarin wordt de Bijbel dan ook niet gebruikt als maatstaf voor het veroordelen van de homofiele me demens! Vooral dit laatste wil ik sterk benadrukken; er wordt geen veroordeling over de homofiel uitge sproken en helemaal niet op grond van de Bijbel!! Driebergen Frits Strietman Stafmedewerker Youth for Christ-Nederland Kernenergie Ik las over de vijf procent energie besparing die de regering en de heer Mansholt voorstellen. Ik woon in Wassenaar, 's Morgens Is de hemel geruit van de straaljagerstrepen. Waarom moeten de straaljagers van dat beetje zon dat er soms ls nog een kwart wegnemen? Maar waarom vlie gen ze überhaupt? Ik ben op het anti atoom-congres aan de VU geweest en hoorde van de verschrikkingen die ons alweer bedreigen; we zitten in 'n crisis door de kosten daarvan nu al. Mensen zijn er hoe langer hoe feller tegen. Het IKV wil de kernbommen uit Nederland weg hebben en dit vindt gelukkig veel aanhangers; al leen de van haat vervulde mensen willen daaraan nog vasthouden. Is dat wel een Christelijke natie waar dig? En maken die straaljagers die over Je heen Jagen op alle zonnige dagen de vraag om energie te sparen niet ridicuul? Wassenaar Hilde Slotemaker Prijzen incl. BTW. Vaste afleveringskosten f 270,-Wijzigingen voorbehouden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 8