a jax fortuinlijk bij Go Ahead NEC-PSV: vervelend Vijf treffers De Graafschap Mönchengladbach houdt goed stand Frankrijk zegt tournee van Zuid-Afrika af afloop duel alsnog rode kaart voor Jan Groeneweg Wanvertoning in de Goffert eindigt in 0-0 L F L Oostduitsers vragen asiel Duisburg niet verder dan 2-2 Heerenveen kansloos in derde periode Geen kleurlingen in rugby-team Hinault wint Waalse Pijl Wanprestatie volleyballers Eerste zege Harm Wiersma AG 11 APRIL 1979 TROUW/KWARTET P13-RHS15 dJi jn Woldendorp TER Op 12 november vorig jaar verspeelde Ajax de laats in het eredivisieklassement aan Roda JC. prak- ^jjf maanden later heroverden de Amsterdammers de Idt egeerde positie in het betaalde voetbal. Dat gebeurde i wat fortuinlijke, maar wel terechte 2-1 overwinning ngc|head. dat zich na een knappe zege op Roda JC onder lioenendoders waande. De Deventer-club blijft in de jgeving een lastig te bestrijden opponent, maar in ïlling tot Roda heeft Ajax zich bekwaamd in de leer jezette tijden ook een cruciale wedstrijd te winnen. hij onstreerde bovendien, dat rste van de potentiële kam- gden een vormcrisis ..jnnen. De geslaagde be- Ziïyan de top zal vooral trai- om goed doen, zeker omdat SU ee zijn voorzitter/werkgever een hak kon zetten. omdat Ajax met de kwak- ..mloncurrenten PSV en Roda n heeft, dat er een incom- tegenover een moeilijke r kwam te staan. Want i gaf het tweegevecht niet een extra dimensie. Ahead kreeg het duel na het uitsignaal van arbiter Van nog een uiterst onplezierig afstrafte. 0-1. Groningen werd gehuurd. De transfer van Kist ging niet door. zodat de selectie onverwachts kon worden ver sterkt. Nog steeds zonder Ruud Krol, die of zaterdag of op tweede paasdag tegen Haarlem zijn rentre denkt te vieren, en ook zonder spits Ray Clarke, die in de warming-up een vergeefse fitheid stest onderging, leek Ajax niet onder de indruk van de voetbalstorm. die in Deventer werd ontketend. De wed strijd was nog maar zes minuten oud. toen Clarke's vervanger Ruud Kaiser die. oh oronie, het voetballen heeft geleerd bij Go Ahead, handig een fout van doelman Nico van Zoghei an Groeneweg werd op weg kleedkamers met het rood 'en Een zaak. die de komende de strafcommissie onge- ie4°g een vervolg zal krijgen. ;oven toonde Groeneweg de t omdat de teleurgestelde aanvaller zijn ongenoegen ewoordingen aan het adres rbiter liet blijken. Iets. dat ;oven niet wenste te tole- raakte zaterdag na de over- op Roda JC besmet door het I t roes heet. De onbedreigde de Limburgse hoogvlieger f e in de IJsselstad de ge- at Go Ahead tot gigantische gestegen. Dat is natuurlijk n. want het leveren van k is niet iedere week voor de an trainer Joop Brand weg- lijna anderhalve week gele den de peventenaren nog nloos door Feyenoord afge- iDat zette het wilskrachtige mwens weer op het rechte (ogmoedswaanzin is er onge- [rootste ondeugd, die in het al van Go Ahead is afgewor- thuisclub van gisteravond t hebben van motivatie en imeloze arbeid. Een avondje s de ploeg catastrofaal. n merkwaardige ploeg, trou- Go Ahead. Met nagenoeg spelers, die nu op gezette lor spectaculaire wedstrijden ioest vorig jaar nog verbeten egradatie worden geknokt. A-selectie konden ook pro- enkele spelers naar de Ver- Die domper hoefde de thuisclub niet terug te brengen in de realiteit, om dat Kees van Kooten, Go Aheads even geblesseerde als onmisbare puntspeler een minuut later voor de gelijkmaker tekende. De geblokte spits was zaterdag tegen Roda al een bron van zorg. Joop Brand aarzelde of hij hem in het basis-elftal moest posteren of dat hij in de tweede helft als pinchhitter ingezet diende te wor den. De oefenmeester besloot tot het eerste. Van Kooten wordt bij wijze van spre ken ook in een invalidewagentje nog als een onmisbare kracht voor een verder gezond elftal beschouwd. Vo rig jaar. in de degradatiewedstrijd tegen Amsterdam kon hij amper lo pen. speelde na de rust toch en diri geerde zijn club zowaar naar de broodnodige overwinning. Ajax paste er gisteravond evenwel voor om de drukst bezochte schiet tent op de Deventer voetbalkennis te worden. Go Ahead verafschuwde het Ruud Kaiser, de vervanger van Ray Clarke, juicht. Al na zes minuten heeft hij Ajax op een 0- 1 voorsprong gezet. aanvallende werk niet, maar de Am sterdammers waren elastisch genoeg om er diverse keren tussen uit te breken. Het doelpunt van Erkens in de 36ste minuut, na opnieuw een blunder van Van Zoghei, bevestigde het optische karakter van het over wicht van de gastheer. Dat doelpunt was als honing op een al hoog oplaaiend vuur van harts tochten. Go Ahead zag een nieuwe stunt de mist ingaan. Ajax zette zich schrap om het kopmanschap van de eredivisie peloton te heroveren De wedstrijd ontaardde zodoende in een vrije schoppenfestival, waarin beide equipes zo hun dubieuze inbreng had den. Scheidsrechter Van Ettekoven aangewezen als een van de grootste talenten uit heU arbiterskorps, wei gerde halstarrig om op te treden. En zowaar, op den duur doofde het vuur zichzelf. Totdat, na het laatste fluit signaal, Go Ahead-aanvaller Jan Groeneweg zich alsnog liet gaan en zijn weinig vriendelijke woorden aan Van Ettekovens adres met de rode kaart zag bestraft. Go A head-Ajax 1-2 (1-2) - 6 Kaiser 0-1. 7 Van Kooten l-l. 36. Erkens 1-2 Scheidsrechter Van Ettekoven. Toeschouwers 19 000 Go Ahead: Van Zoghel. Koopman. Schneider. Oude Wesselink, Kist. Woudama, Walbeek, Sal- fischberger; C-rocneweg, Van Kooten, Korver Ajax: Schrijvers; Erkens, Meutstege. Zwambom Everse; Schoenmaker, Arnesen. Lerby Ling, Kai ser. Tahamata door Matty Verkamman adatie worden ge.rnoKL A-selectie konden ook pro- NIJMEGEN NEC en PSV hebben de 6000 toeschouwers in het Goffert-stadion gisteravond taten vertrekkenom aldaar anderhalfuur met geestdodend voetbal verveeld. Voor de zoveelste keer werd de aanhang van ranen-voetbal op poten te de Nijmeegse ploeg dit seizoen op een anti-wedstrijd van jewelste getrakteerd. Het bloedeloze Ns Jan van der Veen. Jan NEC werkte sterk de indruk niet beter te kunnen, terwijl er bij PSV veel mis was met de en Dwight Lodeweges mag wedstrijdinstelling. Vanwege dat laatste was de prestatie van de Brabanders nog het meest weken, na de ontmoeting laakbaar De keurigste uitslag die er in het voetbal bestaat, paste geheel en al bij het drama Twente, ook Hans Salfisch- oversteek naar het nieuwe voetballand maken. waardige gang van zaken. Brand looft de Bossenaar. iggekomen na een verloren regelmatig als zijn beste 'aar zoals ook in het geval Ivocaat <WV) is gebleken, et financiële douceurtje ruim- op tegen het sportieve ver- t opvullen van de vacature •{ij korte termijn onmogelijk te Ü!i in. omdat de Nederlandse ijsfmarkt sinds begin maart is Overigens dekte Go Ahead of meer toevallig in tegen erende afscheid van Salfisch- Zo een anderhalve maand ge tond Teun Kist op het punt nerika af te reizen, waardoor plaats de nu nog nauwelijks gekomen Jan van Dijk van divisie IX 1—2 0—0 23 16 3 4 35 64-22 23 14 6 3 34 41-19 23 11 10 2 32 38-14 22 12 5 5 29 39-17 22 12 4 6 28 62-32 23 11 4 8 26 34 -30 23 9 7 7 25 34-28 23 7 10 6 24 35-28 23 6 10 7 22 17-31 23 7 7 9 21 32-39 23 4 12 7 20 22-31 23 4 12 7 20 23-36 23 5 9 9 19 25-38 23 5 9 9 19 30-47 22 4 9 9 17 20-39 23 -2 12 9 16 17-32 23 4 6 13 14 26-42 22 o 5 15 9 15-49 e divisie 'gen a SC chap •ven osch II ingen rdam i 'veen 5 lur ingen nd Sp. foort 'cht leerenveen 5—0 22 14 5 3 33 46-19 22 13 7 2 33 39-14 21 12 6 3 30 44-22 22 11 7 4 29 42-26 21 8 11 2 27 25-13 22 9 7 6 25 35-26 21 6 12 3 24 28-23 22 7 9 6 23 27-24 20 7 8 5 22 29-26 22 8 6 8 22 33-26 22 9 3 10 21 29-36 22 7 5 10 19 22-34 22 6 6 10 18 22-31 21 5 7 9 17 22-29 20 5 5 10 15 22-34 21 4 7 10 15 19-29 21 5 5 11 15 26-38 22 4 3 15 11 21-55 22 3 3 16 9 22-48 NEC-PSV: 0-0. Voor NEC was dat in cijfermatig op zicht nog een redelijk resultaat om dat zodoende de marge met degrada tiekandidaat Volendam weer tot twee punten groeide. De Gelderse ploeg speelde echter geen moment om de overwinning. Het was opmerkelijk, ook en vooral vanwege de goodwill die er in de afgelopen maanden al is verspeeld. NEC zat dringend verlegen om een goed resultaat. De toch rijkelijk geta lenteerde selectie van trainer Leen Looyen stapelt dit seizoen tenslotte opnieuw de ene teleurstelling op de andere. Het wegvallen van de op zijn rug voor betaald voetbal afgekeurde centrum-spits Posthumus wordt aan gevoerd als reden van de chronische schotloosheid. Ofschoon de voormali ge Feyenoorder inderdaad de nodige verdiensten voor NEC heeft gehad, valt de serie tegenvallers uiteraard niet louter en alleen op diens afkeu ring terug te voeren. Interne strubbe lingen met de „vedetten" Hiddink en Sourau zijn in dat kader minstens niet onbelangrijk geweest. Looyen heeft bepaald moeite gehad om zijn pupillen op één lijn te krijgen. Dat is hem nu min of meer gelukt maar dat neemt de dreiging van degradatie naar de eerste divisie in dit vergevor derd stadium van de competitie na tuurlijk niet zomaar weg. In het streven om het vege lijf te redden, moest deze week bovendien de teleurstelling van een langdurige uitschakeling Sourau worden ver werkt. De Duitse technicus liep zater dagavond in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht, bij een botsing met De Kruyk. een ernstige blessure aan een oogkas op en zal dit seizoen hoogst waarschijnlijk niet meer in actie komen. Vooruitlopend op het volgend jaar is Looyen inmiddels in de Duitse Regio- nallige op zoek gegaan naar een aan- valler Naar eigen zeggen heeft hij een schutter op het oog. Dat er plaats is Rene van de Kerkhof kan opnieuw niet loskomen van zijn in de Goffert voor zo een specialist vaste belager, staat vast. Met acht dubbelblanke uitslagen in deze competitie en een send om te Zlen hoe Ioom en produktie aan goals die alleen bi) FC dit Psv zlch over dc mat beWoog VVV nog lager ligt. mag de aanvals A,s0( de regerend kampioen na de tik pover worden tegen Feyenoord dc hoop op een FRANKFORT Voor de twee de keer in twee weken tijd heeft een sportman uit Oost-Duits- land om politiek asiel gevraagd in West-Duitsland. Het is de trai ner van het Oostduitse jeugdelf- tal, Jörg Berger, die na de inter land vorige week in Subotica te gen het Joegoslavische junioren elftal zijn ploeg verliet. Volgens de secretaris van de Westduitse voetbalbond, bij wie Berger zich aan het einde van de vorige week telefonisch meldde, heeft de trainer bij de ambassa de van de Bondsrepubliek in Belgrado om politiek asiel ge vraagd. Eerder vorige week vroeg de 22-jarige Oostduitse in terlandspeler. Lutz Eigendorf, om politiek asiel. Hij deed dat nadat hij met zijn club. FC Dy namo Berlin, in de Bondsrepu bliek een vriendschappelijke wedstrijd had gespeeld tegen Kaiserslautern. Utrecht UTRECHT B en W van Utrecht hebben besloten serieus in te gaan op plannen van de Ballast Nedamgroep op een nieuw voetbalstadion voor FC Utrecht te bouwen. Wanneer die plannen het vervangen van het huidige stadion door nieuw bouw voor 27 miljoen gulden worden verwezenlijkt, kan FC Utrecht waarschijnlijk in het sei zoen 1981/82 spelen in een nieuw stadion. Het plan betreft de bouw van een totaal overdekt stadion met bedrijfs- en kantoorruimten er bij. In het nieuwe stadion zal plaats zijn voor 24.000 toeschou wers. De wielerbaan in het huidi ge Galgenwaard, dat volgens het bestuur van FC Utrecht veel te klein en te ouderwets is, zal ver dwijnen. De gemeente heeft plannen om elders in Utrecht een wielerbaan neer te zetten. Daarover wordt voorlopig echter nog niets beslist Rotterdam ROTTERDAM De bouwon derneming Ballast Nedam die ook de plannen heeft gemaakt voor een nieuw voetbalstadion in Utrecht, wil nu ook in het oosten van Rotterdam een der gelijk project opzetten. In dit nieuwe stadion met een toe schouwerscapaciteit van 30.000 (kosten circa 25 miljoen) bestaat met name bij Excelsior grote belangstelling. Sparta daarente gen zou liever het kasteel een grondige opknapbeurt geven. De bedrijfsruimten die aan der den zouden moeten worden ver huurd maken het volgens de bouwonderneming mogelijk dat het stadion zich financieel zelf kan bedruipen. DUISBURG-MSV Duisburg en Borussia Mönchengladbach heb ben de eerste wedsrijd in de halve finales van hjet UEFA-Cuptoer- nooi met 2-2 gelijk gespeeld Het was een slechte wedstrijd, waarin de doelpunten pas in de tweede helft gemaakt werden. Worm. de oud-international van Duisburg scoorde 1-0, waarna Siminsen. dc Deen die in de belangstelling staat van Barcelona, gelijk maakte MSV-Duisburg. waarin de Neder lander Kees Bregman als libero een goede partij speelde, kwam opnieuw aan de leiding door een fraaie treffer van Fruck. Vlak voor het einde zorgde Lauser er achter- voor dat Borussia Mönchenglad bach zeer goede voruitzichten kreeg op de finale van de UEFA- Cup. In Duisburg waren slechts 25.000 toeschouwers en het duel werd geleid door de Zweedse arbi ter Eriksson. De tweede wedstrijd in Mönchengladbach wordt over veertien dagen gespeeld Programma Europa Cup 1 Austria Wien-Malmö FF Nottingham Forest-FC Köln Europa Cup 2 Fort. Düsseldorf-Banik Ostrava Barcelona-Beveren UEFA Cup Rode Ster Belgrado-Hertha BSC door Mike Mulder DOETINCHEM Behalve van het mooie weer viel er in het stadion De Vijverberg in Doetinchem gisteravond voor het publiek ook weer eens van doelpunten te genieten. Met nadruk genieten, want de vijf treffers kwamen alle op naam van de thuisclub De Graafschap. Een gewillig slachtoffer was Heerenveen, dat voor de derde periode-titel nog niet eens geheel kansloos was, in aanmerking genomen dat beide koplopers Excelsior en Groningen al zeker zijn van deelname aan de nacompetitie. Na het avondje De Graafschap kan Heerenveen zijn oog nog slechts richten op de vierde periode. Heel voorzichtig begon een aanvan kelijk stroef draaiend De Graafschap het doel van de ploeg van trainer Jan Theunissen onder druk te zetten. Nauwelijks was die druk een feit of daar was het eerste doelpunt al Zwoeger Hans Polko schoot een van een Heerenveen-verdediger terug kaatsende bal hard langs doelman Reys. Toch constateerde de immer aanvallend voetbal predikende De Graafschap-trainer Pim van der Meent na dit wapenfeit van zijn ploeg dat nog veel ballen eerst via laatste verdediger Pieneman de vijandelijke helft bereikten. Reeds na 25 minuten noopte dit Van der Meent om voor de dug out staande driftige gebaren te maken in de richting van het doel van Heerenveen. Meer dan hun trainer hadden de spe lers echter de wedstrijd van vorige week woensdag tegen ditzelfde Hee renveen in hun achterhoofd. Ook toen kwamen de Doetinchemmers met 1-0 voor te staan om uiteindelijk de wedstrijd met 2-1 te verliezen. De filosofie van Van der Meent is echter liever met 3-0 te verliezen dan bij voorbeeld met 0-0 gelijk te spelen. Iets wat zijn ploeg in de eerste perio de nog in praktijk had gebracht wat hen dan ook de periode-titel kostte. De angst van de spelers was echter ongegrond. Het niet imponerende Heerenveen liet zich makkelijk op sluiten en een mooi boogballetje van Wanders werd door een totaal vrij staande Koenders knap aangenomen en koelbloedig over de Friese doel man gelobt. Alles lukte daarna weer bij De Graafschap. Na de hervatting bestookten de Doetinchemmers met volle overgave het doel van keeper Hiddo Reys. waarbij het houdtwerk niet onberoerd bleef. Ruim vijf minu ten had De Graafschap in in die twee de helft nodig om het derde doelpunt op het socrebord te brengen. Het tweetal dat ook gisteravond weer aanvallend het gezicht van De Graaf schap bepaalde in het stadion de Vij verberg. Polko en Koenders. veroor zaakten dit Heerenveense leed. Een strakke voorzet van Koenders werd door Polko koppend in een treffen omgezet. Wat niet uit kan blijven wanneer veel balhandelingen zich afspelen binnen het zestien-metergebied gebeurde ook. Wanders mocht tien minuten later een strafschop verzilveren na dat Negerman Rene Hiddink volgens scheidsrechter Weerink onreglemen tair had bejegend: 4-0 Het wachten was nog slechts op het volgende doel punt Na ruim twintig minuten voet ballen in de tweede helft was het ditmaal Schreur die eerst zijn inzet geblokkeerd zag maar in tweede in stantie voor 5-0 kon zorgen. De Graafschap was ontketend, ter wijl de ontreddering compleet was in de Heerenveense achterhoede. Polko en Koenders bleven maar het veld. dat toch al niet in zo n goede staat verkeerde, voor het vijandelijke doel omploegen. Terwijl het erop leek dat Heerenveen zich zonder tegensputte- kracht uiterst genoemd. De eerste helft stond model voor die improduktiviteit. Het partijtje had veel weg van genoeglijk zomeravond voetbal. of hooguit eredivisie voetbal aan het eind van de competi tie als alle prijzen al zijn verdeeld. Geen kans was er te zien in de smake loze vertoning. NEC speelde slechts met schertsaanvallers in de personen vanJanssen. Hoogedoorn en Ronald Hendriks. Dat trio drong zo spora disch aan. dat Van Kraay gemakke lijk als getrainde man voor zijn verde diging kon spelen en de zaken daar achter aan Stevens overliet. Tot initi atief voor PSV leidde dat echter ook niet of nauwelijks. Het was onthut- nieuwe titel inderdaad al heeft opge geven. De Van de Kerkhofs zagen amper acties lukken, om van de tuttende Van der Kuylen helemaal maar niet te spreken. Die wanprestatie was te meer onbegrijpelijk daar PSV voor het eerst sinds lange tijd weer eens met een volwaardig elftal aantrad dus in de basis met Smits en Dijkers. Die laatste twee verdwenen halver wege de tweede helft van het tapijt ten voordele van Janssen en Van Mierlo Rijvers zal met dat jeugdig elan tevens op meer inzet hebben gegokt, maar ook bij het ontsteken van de iampen bleef de wedstrijd even zouteloos als in het eerste be drijf Vlak voor zijn vervanging rook Van Kraay als eerste en enige een kansje na een eindelijk geslaagde pa rade van-René van de Kerkhof. Doel man Formannoy had er bij die gele genheid evenwel goed het oog in. De jeugdige doelman bleef zich ver dienstelijk verweren en aangezien zijn college VanJBeveren de aanslui ting voornamelijk wandelend vol bracht is de 0-0 snel verklaard NEC: Formannoy Sije Viaaer Dnei Visser Hid dlnk Ophol Marijnssen iKoeneni Strik Hen driks. Janssen Hoogendoorn "Peter Hendriks- Ronald Hendriks PS\ Van Beveren Krygh Van Kraay Van Mier lo' Brandts Stevens Poort\ liet Van der Kuylen Willy van de Kerkhof Kcne van de Kerkhol Oeyckers, Smits Janssen i PARIJS De tournee van het Zuidafrikaanss rugbyteam Transvaal door Frankrijk is door ae Franse rugbyfederatie afgezegd Volgens een woordvoer der van de federatie gebeurde dat omdat de Zuidafrikanen geen kleurlingen in hun ploeg hadden geselecteerd. De Franse rugbyfederatie had er bij Zuid- Afrika op aangedrongen dat ook niet-blanken in de ploeg zouden worden opgenomen. Toen maandag bij aankomst bleek dat slechts ..blanken" waren meegenomen zegde de Franse rugbyfederatie de tournee af Tijdens het laatste IOC-congTes in Montevideo hadden vertegenwoordigers uit Afrika hun misnoegen over deze tournee, die vandaag in Dax van start zou zijn gegaan, al geuit. Zo zei Mohammed Zhali 'Tunesië), de tweede vice-president van het IOC tijdens het congres: „Eigenlijk ben ik tegen een boycot van Zuid- Afrika in onze Olympische beweging, maar ik wil Frankrijk wel op het hart drukken dat we in dezelfde situatie verzeild kunnen raken als drie jaar geleden toen vele Afrikaanse landen de Olympische Spelen in Montreal geboycot hebben, omdat een rugbyploeg uit Nieuw-Zeeiand voor de OS 11976» gespeeld heeft in Zuid-Afrika. Ik sluit een boycot van de OS in Moskou niet uit indien de tournee van de Zuidafrikanen wel doorgaat AMSTERDAM De Inhaal wedstrijd voor de eer ste divisie lussen Fort una 8C en Heracles die voor pislerenavond op het programma stond Is ver schoven naar donderdag 3 mei Het duel was overigens al dne weken geleden naar dele datum verschoven, maar door nalatigheid van de KNVB is deze wcdstnjd op het programma van gisteren avond blijven slaan Fortuna SC had legen de datum van het inhaalduel op 10 april, gisteren bij de KNVB bezwaar aangetekend, omdat de Ijm burgse ploeg nu drie thuiswedstrijden achter el knur kreeg al ic werken De KNVB en Heracles gingen hiermee akkoord, waarna de westrljd ver schoven werd naar 3 mei ren een nog grotere nederlaag zou moeten laten welgevallen verloren de bewoners van de Vijverberg zich in rendementloos „mooi voetballerij". Voor Van der Meent een reden om met nog vijf minuten te gaan Wan ders en Koeners te vervangen door Stemerdink en Brinks. Doelpunten bracht dit echter niet meer teweeg. De Graafschap llecrenvren 5-0 (2-01 15 Polko 1- 0. 35 Koenders 2-0. 51 Polko 3-0. 62 Wanders (strafschop) 40 68 Schreur 5-0. Scheidsrechter Weerink Toeschouwers 2000 De Graafschap: Doomebosch. Muitjes Piene man. Trcnlelman. Schreur. Koenders. Brinks. Wlerts. Wanden. Stemerdink. Polko. Jacobs. Hiddink Heerenveen: Reys. Negerman, Visser Boskma. Braber, Van der Heiden. Bosman. De Blaauw Kram. Kenter. Dolslra MARCINELLE De ongenaakbare Tourwinnaar Bernard Hinault heeft afgerekend met zijn kwaadsprekers. Boze tongen beweerden dit voorjaar dat de Breton de afgelopen winter de weelde van zijn overwinning in de Ronde van Frankrijk niet had kun nen dragen Net als zijn voorganger Thevenet zou hij zich hebben overge geven aan een Bourgondische levens wandel, die zijn loopbaan als topwiel- renner ondermijnde. De roddels wer den gesterkt toen Hinault als een beginneling naar huis werd gefietst in de zesdaagse van Rotterdam. Nog geen drie maanden later is hij terug aan de top. Hij won na een fabuleuze achtervolging en een weergaloze springt de 43ste Waalse Pijl voor de Italiaan Giuseppe Saronni en de Zweed Bernt Johansson. I Bernard Hinault (Fri. dc 248 km in zes uur en veertien minuten, 2 Giuseppe Saroni (lil. 3 Bernt Johansson 'Zwi. 4 op zeventien seconden Mare de Meyer (Bell, 5 Fons de Wolf iBrli. 6 Mare Renter (Beb. 7 Joop Zoetemelk iNedi. 8 Rene Bllllnger iFrt. 9 Hennie Kuiper iNedi. 10 Willy TieirUnck (Bell, 11 Herman van Sprtngel iBeli. 12. Heilk Lubberdlng iNedi. VASTERA8 Het Nederlands he renvolleybalteam heeft in zijn tweede wedstrijd om de Spring Cup een wan prestatie geleverd. Na de gemakkelij ke overwinning op Noorwegen (3-0) ging het duel met Israël met 1-3 verlo ren De setstanden waren 15-12. 14-16. 3-15 en 11-15 Vandaag speelt Nederland tegen Fin land de laatste wedstrijd in de poule. Alleen bij een afgetekende 3-0 over winning kan Oranje zich nog voor de finale-groep plaatsen. ZEVENAAR Nederlands kampi oen Harm Wiersma heeft in de derde ronde van het Nederlands damkam pioenschap in Zevenaar zijn eerste winstpartij geboekt. Wiersma won met -zwart verrassend van Frank Drost. De oud-wereldkampioen klom door deze zege op naar de gedeelde derde plaats met drie punten. Derde ronde DroalWIerama 0-2 Van dc Wal Blok kei 20 Van Aalten-De Ruiter I I Baxtiaan net-Van der Borat l-l Clerc-De Boer I I Boom Bronalnnt; I I Janarn-Hooyberx 2-0 RUnd Clerc en Boom beiden a pni 3 Wierama De Ruiter en Janaen allen 4 6 Van de Wal Van der Borat de Hoer en Bron»trinf( allen 3 10 8tokkel Droal Baatlaannel en Van Aalten allen 2 14 Hooybrrv u

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 15