Moser profiteert van lekke banden Titelverdediger Leiden moeizaam langs Donar Swift onttroont CRM grijpt in bij tennisstrijd BEDIENINGSGEMAK PHIUPS VIDEO CASSETTE RECORDER Hennie Kuiper derde in Parijs-Roubaix Nipte zege van Nereus China terug in IOC Eenvoudige zege van EBBC op RZ Kansloos verlies Haagse zaalhandbalsters Reclames in Sportpaleis verwijderd Snel exit Wim Rusk; Batavieren verslaan VS Deetos nu twee1 PHIUPS VIDEO OP Z'N BEST f2.4507 MAANDAG 9 APRIL 1979 TROUW/KWARTET =¥10 ROUBAIX In de 77-jarige geschiedenis van de klassieker Parijs-Roubaix is Francesco Moser de eerste wielrenner, die de monstrueuze koers door de ..Hel van het Noorden" zonder een snedige demarrage heeft gewonnen. De Italiaan behoefde niet te versnellen om, net als vorig jaar. een solo met winst te bekronen. Op een dag dat het gezien het milde klimaat niet mogelijk werd geacht, was Moser ineens alleen voorop. Zeventien kilometer voor het einde was Moser wel de animator van een sterke kopgroep Roger de Vlaeminck •de recordhouder met vier overwin ningen!. Mare de Meyer. Hennie Kui per en hijzelf Moser baande het pad voor de andere drie in één van de venijnigste stukjes ..Hel". Een karre- spoor van schots en scheef neerge kwakte kasseien, de scherpe kantjes overdekt met een laag stof of opge droogde modder. Met een sissend ge luid ontsnapte eerst de lucht uit het voorwiel van De Meyer Meer dan ten minuut moest hij wachten op zijn ploegleider voor een andere fiets. De sterke Vlaamse beer. in 1976 winnaar, was op slag kansloos De drie anderen bleven van links naar rechts zwabbe rend doorgaan Ze merkten niet eens dat De Meyer er niet meer bij was Zo verging het ook Roger de Vlae minck. de Belgische koning van de hel. een titel waar hij ook nog trots op is Elf keer startte hij in Parijs-Rou baix. Vier keer won hij en zijn slecht ste prestatie was de zevende plaats in 71 en "73 Nog indrukwekkender was zijn geringe aantal lekke banden op een totaal van ruim 2500 helse kilo meters: twee stuks tot gisteren. Een wereldrecord dat nimmer verbeterd zal worden Voor de meeste renners zijn drie tot vijf lekke banden per Parijs-Roubaix een normale zaak Maar ook De Vlaeminck zou de elfde keer niet van tegenslag verschoond blijven. Bij het binnenrijden in Neu- villy na 106 kilometer kwam de lekke band niet ongelegen. Op dat moment waren er nog knechten genoeg in de buurt om van hen een wiel over te nemen. Zijn tweede lekke tube. kort na de beslissende ontsnapping en vijftig meter voor de ongelukkige Mare de Meyer, kostte hem de vijfde overwinning De Vlaemincks ploegleider was er wel snel bij Op een andere fiets zette de Belg de achtervolging in. maar hij had nog geen dertig meter, zonder meer oog te hebben voor de gevaar lijkste obstakels, gefietst of hij viel languit in het boerenland dat het karrespoor omringde. Een toeschou wer schoot toe uit de menigte om hem overeind te helpen. De man gleed echter uit en viel bovenop De Vlaeminck. die op dat moment zijn vijfde overwinning wel kon vergeten. Bleven vooraan over: Moser en Kui per De ..vergeten" tourrenner. Neder lands sportman van het jaar 1977. in populariteit intussen allang over schaduwd door Jan Raas en wereld kampioen Gerrie Knetemann, kon digde vorige week na een verdienste lijke Ronde van Vlaanderen aan er een grandioze Parijs-Roubaix van te maken. Kuiper ging forceren door achter de ontsnapte De Meyer aan te gaan en slaagde erin hem ook in te halen. In gezelschap van Moser zou hij in elk geval een voor hem inder daad grandioze tweede plaats beha len Kuiper zag echter geen kans voor de eerste plaats te knokken. 200 me ter voorbij De Vlaeminck kreeg ook hij een lekke band. Moser stampte maar door. Heel even keek de win naar van vorig jaar achterom. Tot zijn stomme verbazing constateerde hij dat hij alleen was Zonder demar- rage fietste hij voorop. Het was alleen nog maar zaak zo hard mogelijk naar de wielerbaan in Roubaix te rijden Het zaakje was gepiept Uiteindelijk vormde zich nog een jachtgroep achter de Italiaan met De Vlaeminck. Kuiper en de teruggeko men Zoetemelk, die eerst was gelost, maar door zijn uitstekende vorm van het moment en de gelukkige omstan digheid geen enkele keer een lekke band te krijgen, opmerkelijk pres teerde in een wedstrijd die hem totaal niet ligt Het drietal was echter kans loos Moser, geweldig in vorm en woensdag al winnaar van Gent-We velgem. was in die situatie niet meer te pakken Op de solotoer leverde hij opnieuw het bewijs een van de aller beste renners van deze generatie te zijn. Dat is ook Jan Raas. Nederlands beste coureur in de grote ééndaagse wedstrijden. Een man in vorm ook. getuige zijn overwinning in de Ronde AMSTERDAM Favoriet Nereus won Dat wel Maar eigenlijk moest de prestatie van de Nereus Orca-acht m het 47ste lange-afstandskampioen- schap van de Amstel hoger worden gewaardeerd De top-acht van de Am sterdamse studenten startte als eer ste in de traditionele achtervolgings wedstrijd over acht kilometer van Ouderkerk tot vlak bij het Amstel Hotel Dat dankten de Amsterdam mers aan de omstandigheid dat zij vorig jaar eveneens zegevierden. Ne reus had. mede door de ideale weers omstandigheden waaronder werd ge roeid. het grote voordeel dat het schip in rustig water voer Nereus' Orca daarentegen, dat als zevende deelnemer begon aan een inhaalwed strijd. had uitermate veel last van het vuile water waarvoor de boten zorg den die eerder waren vertrokken Desondanks bedrag het verschil tus sen de winnaar en de nummer twee aan de finish niet meer dan amper één seconde Pij de dames leed de acht van Nereus. voorgeslagen door Joke Dierdorp en Liesbeth Vosmaer. opnieuw een ne derlaag De formatie, die vorige week bij de meerkamp op de Amstel met een tweede plaats genoegen moest nemen, zag zich ook nu de overwin ning ontgaan De Nereus-rtic-acht bleek duidelijk superieur en was een kleine halve minuut sneller Francesco Moser op weg naar zijn tweede achtereenvolgende zege in de klassieker Parijs-Roubaix. van Vlaanderen. Raas was in de 77ste De Meyer. Niets was meer mogelijk. Parijs-Roubaix met Moser en De Vlaeminck de voornaamste kandi daat voor de overwinning. Hij werd slechts vijfde na die dramatische fi nale waarin hij niet voorkwam Raas was hoger ingeschat dan vijfde Er moest wat gebeurd zijn met Raas Hij betrad wel als eerste het badhuis en daar reageerde hij zijn teleurstel ling af op de omstanders. Vijf minu ten lang gebruikte de Zeeuw voor publikatie ongeschikte terminologie Zijn eerste lekke band. De inspan ning om bij de andere favorieten te komen viel mee De tweede lekke band stelde hem voor problemen Piet van Katwijk, als altijd uitste kend op dreef, stond zijn wiel af Ploegleider Post bevond zich ver ach ter de steeds meer verbrokkelende groep. Raas kwam niet ver op het wiel van Van Katwijk, na 500 meter floot de lucht eruit en was hij ver plicht op Post te wachten. Dat deed hij fietsend, welgeteld zes kilometer op de velg. Na 231 kilometer ver scheen hij niettemin opnieuw aan de zijde van Moser en De Vlaeminck Een topprestatie, maar voor de strijd echt ontbrandde kreeg Raas aan kilo meter 241 zijn vierde lekke band. Op dat moment was het echt gedaan met zijn kansen Een kilometer verder achterhaalden Moser en De Vlae minck de beide vluchters Kuiper en 1 Moser (IU> 261 km in 6 uur 17 minuten en 28 seconden. 2 De Vlaeminck (Bel) op 40 sec, 3 Kuiper (Ned). 4. Zoetemelk (Ned). 5. Raas <Ned)op 2 14. 8 Telrllnck (Bel) op 2.17, 7 Planckaert (Bell. 8 Demeyer (Bel) op 2.14. 9 De Wolf (Bel) op 2.27. 10 Van der Helst (Bel) op 2.27,11. Hlnault (Fra) op 2 27. 12. Oodefroot (Bel) op 2.17. 13. Thurau <Wdl> op 2 17, 14 Van Calster (Bel) op 2.17 De tijden van de renners zijn opgenomen bi) het binnenrijden van het stadion In Roubaix. Op de wielerbaan moesten echter nog enkele ronden worden gereden waardoor de verschillen tussen de tijden en de klassering zijn ontstaan EYSDEN Herman Snoeyink uit Denekamp heeft de amateurwieler wedstrijd Hel van het Mergelland ge wonnen. Hij legde de rit over 154 kilometer, met start en finish in Eys- den, af in 3 uur. 52 minuten en 32 seconden. Snoeyink won de massa sprint van een groep van 54 renners. Dirk Klein uit Ter Apel eindigde als tweede en Wies van Dongen uit Breda werd derde. De tamelijk saaie wed strijd stond in het teken van een lange solo van Theo de Rooy uit Utrecht. Hij bleef gedurende zestig kilometer buiten het bereik van de rest van het veld en haalde een maxi male voorsprong van 1 minuut en 20 seconden. 1 Herman Snoeyink Denekamp) de 134 km in 3 32.32 2 Dirk Klein iTer Apel). 3 Wies van Dongen (Bredai. 4 Arle Hassink iNeede). 5. Jan Fijken (Veendam). 6 Ron Snijders (Zaandam). 7 Bert van de Broek (Soest). 8 Jos Ballemakers Neerkant). 9 Ad VersUjlen (St. WlUebrord). 10 Ton Hulzen (KloeUnge) MONTEVIDEO De Volksre publiek China is zaterdag tij dens het congres van het Inter nationale Olympisch Comité (IOC) weer opgenomen in de Olympische beweging. Taiwan blijft echter normaal lid van het IOC Het besluit om de Volksrepu bliek. die jaren geleden zelf uit de Olympische beweging trad. weer toe te laten werd na een debat van ruim drie uur geno men. Het congres stelde verder dat de kwestie van de vlaggen, de volksliederen en emblemen later moet worden geregeld. Evenals de samenstelling van de twee nationale Olympische comité's De beslissing was vrijdag avond voorbereid in een verga dering van vijf uur. Zesender tig leden van het IOC spraken zich uit voor de oplossing van het bestuur van het Internatio naal Olympisch Comité, 28 wa ren er tegen. De Volksrepubliek China toon de zich na het vernemen van de beslissing van het IOC aller minst gelukkig. In een pers communiqué liet Song Zhong. algemeen secretaris van het Chinese olympische comité, in Peking weten de IOC-resolutie in zijn huidige vorm af te wij zen. De steen des aanstoots is de vermelding van twee Chine se olympische comité's. een in Peking en een in Taipeh. Een oplossing is voor Peking slechts acceptabel als de sport wereld van Taiwn binnen het IOC functioneert als „olym pisch comité van Chinees Tai wan". zonder gebruik van de symbolen van de Republiek China. In de verklaring van Song Zhong werd niets gezegd over een direct afwijzen van het nieuw verworven lidmaat schap van het IOC. Een groep Nederlandse tweede kamerleden wil overigens tij dig een discussie op gang bren gen over de relatie sport poli tiek mensenrechten, in ver band met de Olympische Spe len, die in 1980 in Moskou wor den gehouden. Een breed comi té is in oprichting, zo heeft ini tiatiefnemer Van Thijn (PvdA) desgevraagd bevestigd. Enkele weken geleden is hij begonnen met het bij elkaar brengen van een groep politici van verschillende partijen. Deze groep is de basis van wat een „breed actiecomité" moet zijn, waarvoor mensen zijn uit genodigd uit kringen van we tenschap. vakbeweging, ker ken. cultuur en sport De politici zijn specialisten op het gebied van buitenlandse zaken of sport. De groep be staat uit de socialisten Van Thijn, Ter Beek. Van der Stoel, en Worrell. De CDA'ers H. de Boer. Scholten en Hennekam. De democraten Brinkhorst en Mertens en de WD'ers Keja en mevr. Verkerk. Van Thijn wijst erop, dat de politici allen a titre personnel zitting hebben geno men in dit eerste comité. Van Thijn zei dat de actie een vervolg is op de actie die de cabaretiers Bram en Freek hebben gevoerd vóór het we reldkampioenschap voetbal in Argentinië. Zij vonden dat het Nederlands elftal uit protest te gen de schendingen van de mensenrechten daar. het we reldkampioenschap had moe ten boycotten. Van onze basketbalmedewerker LEIDEN De ouverture van de fina leserie om het Nederlands kampioen schap basketbal heeft dit weekeinde in beide gevallen een zege voor de favoriet opgeleverd De EBBC Den Bosch won zoals het wilde met 107-81 van Rotterdam-Zuid. Heel wat ener- verender ging het toe in Leiden, waar de thuisspelende club verrassender wijs de grootste moeite had met het Groningse Donar Met 81-80 won de landskampioen ten slotte in een wed strijd die kwalitatief niet op een bij zonder hoog peil stond Geen moment heeft Rotterdam-Zuid zaterdagavond enig uitzicht gehad op een zege op EBBC Den Bosch De basis voor de uiteindelijk ruime 107- 81-overwinning van Den Bosch werd al snel in de eerste helft gelegd De 59- 38 ruststand spreekt voor zich en in de tweede helft was er dan ook sprake van een saai schouwspel De stelling, dat RZ door het plotseling verdwij nen van zijn sponsor en de daarmee samenhangende weinig rooskleurige toekomst van de ploeg, al bij voor baat door een geringe motivatie een willig slachtoffer voor de Bossche Eu ropa-Cupfinalist zou zijn. leek daar mee te zijn uitgekomen De dit sei zoen voor het laatst in het topbasket- bal actief zijnde Jan Loorbach be streed dat echter .Je speelt nu een maal niet voor je sponsor, aldus de Rotterdamse center .Je zou eerder denken, dat iedereen er individueel nog een schepje bovenop doet om zich in de kijker te spelen bij een andere vereniging voor het volgend seizoen Nee. een gebrek aan motiva tie is het zeker niet geweest Het is net zo gegaan als de twee competitie wedstrijden. die we tn Den Bosch dit seizoen verloren hebben. We kregen geen enkele kans om de wedstrijd te controleren. Het klasseverschil is ge woon te groot. Ons spelersmateriaal is echt niet minder, maar binnen onze ploeg is er vergeleken bij Den Bosch een te groot gebrek aan organisatie In tegenstelling tot Den Bosch, waar wat de persoonlijke scores betreft, sprake was van een constante op bouw. liepen de prestaties op dat vlak bij RZ nogal uiteen. Garry Freeman kwam in de eerste helft slechts tot vier punten en kon pas in de tweede helft met 20 punten zijn faam als schutter waar maken. Behalve de 27 punten van topscorer Kees Aker boom viel ook de rol van het Bossche spelverdelersduo Cramer/Dekker op. Samen was dit tweetal goed voor 36 punten. Jan Loorbrach schat de kan sen van zijn ploeg om deze eerste play-offronde te overleven op niet meer dan 10%. Weliswaar wonnen de Rotterdammers de twee uitwedstrij den tegen EBBC dit seizoen, maar mocht die prestatie ook a s woens dag worden herhaald, dan zal zoals het er nu uitziet de ploeg onherroepe lijk de derde wedstrijd in Den Bosch het loodje moeten leggen Want het moet niet mogelijk worden geacht dai Den Bosch na de ervaringen vorig seizoen tegen Punch, zich voor de tweede maal zal laten verrassen. Het eerste bewijs daarvoor werd met de ruime zege op RZ al geleverd. Topscorers. Den Bosch: Akerboom 27. Cramer. 20, Dekker 16. Kirkland 14. Laster 14 en Faber 10 RZ Free man 24, Mallory 21, Kruidhof 12 en Van de Lagemaat 10 Veel meer het karakter van een fina- door Mike Mulder ROERMOND Tijdens de laatste en beslissende wedstrijd om het lands kampioenschap zaalhandbal bij de dames, die zaterdagavond in Roer mond werd gespeeld, gunde de thuis club Swift titelverdediger Hellas uit Den Haag geen enkele kans. Hellas- coach Jan Alma had overal rekening mee gehouden, behalve met de tome loze inzet van Swift. Hierdoor zijn de Haagse dames geen moment in de buurt geweest van hun vierde achter eenvolgende titel. Aan de verdiende 12-9 overwinning viel dan ook van Hellas zijde niets af te dingen. Nuchter concludeerde Jan Alma na afloop: ..Swift was van de eerste tot en met de laatste minuut beter. Er is in de gehele wedstrijd geen ogenblik een reële situatie geweest waaruit bleek dat wij een kans hadden. Naar gelang de wedstrijd vorderde, gingen wij steeds onzekerder spelen, terwijl Siwft vleugels kreeg." Volgens een dolgelukkige Jo Gerris. die de Roermondse dames naar het landskampioenschap leidde, wist zijn ploeg Hellas de loef af te steken door heel anders voor de dag te komen dan iedereen verwacht had. „Ik wist dat Jan Alma een paar wedstrijden van ons had gezien en dat hij video beel den had gemaakt van onder andere de westrijd van vorige week tegen V en K in Groningen. Daar heeft hij niets aan gehad. We hebben van avond een ander spel gespeeld. Er werd door ons zeer gedisciplineerd gehandbald en met name defensief waren we erg sterk. We wisten overi gens dat we door collectief te verdedi gen Hannie de Kok een paar doelpun ten moesten toestaan, maar dat was ingecalculeerd. Aanvallend was Els Boesten natuurlijk een verrassing. Zoals zij zich manifesteerde, daar hebben we speciaal op getraind." Met zeven treffers leverde Els Boes ten inderdaad een belangrijke bijdra ge aan de overwinning van Swift. Ook de manier waarop zij. vooral in de tweede helft, tot scoren kwam was opmerkelijk. Solerend door he* hart van de Hellas-verdediging lu.-i zij keepster Sandra Reinders keer op keer kansloos. Jan Alma wile echter niets weten van een anders spelend Swift. „Het heeft allemaal niets met tactiek te maken, maar de oorzaak ligt op het psychi sche vlak. Ook het goede optreden van Els Boesten. Dat zit 'm gewoon in het verloop van de wedstrijd. Swift speelde net zoals anders. Dezelfde patronen. Ze voerden het alleen alle maal een stuk beter uit. terwijl wij onder ons kunnen bleven." Zevenhonderd toeschouwers waren er uiteindelijk getuige vanf Alma enkele minuten voorij, van de wedstrijd zijn collef ris al met het behaalde L schap feliciteerde. Om del, van Hellas nog eens te onf ven miste Hannie de Kok ij tijd uiteindelijk nog een str het feest voor Swift kon l Om toch in aanmerking t< komen voor handbal op Eio. veau zal Hellas uit deze onP\ lering moeten trekken en aanstaande de kersverse Nfcni se kampioen, weer voor eigeq-0 overigens, in een wedstrijc beker met meer succes mor 1 Tegelijk met het kampioenstj- het eerste damesteam, nam™ ren van Swift Roermond afsc de eredivisie. Daar on de laat winning van 20-16 op AHC n aan veranderen. Ook de flii winning die PSV behaalde o zeilen was tevergeefs, want stelde het eredivisieschap ve V en L met 14-8 te verslaan. I danten bij de dames zijn jl Swift-Arnhem ih< Eredivisie dames: Niloc-HMS 18-5. 8il '2? 10-9. Swift R-Hellas 12-9, Ancora-V He Quintus-Swift A 10-7 Heren: Hermes- l0 ROTTERDAM Ondanks het recordaantal van 53.637 toe schouwers, dat de zesde editie van het Rotterdamse WCT- tennistoernooi trok, is het onzeker of het volgend jaar nog wel tot een zevende editie komt. De sponsorende bank acht zich door het ingrijpen van CRM in de televisieuitzending ontsla gen van de eerder aangedane verplichting het tennisevene- ment in elk geval de komende twee jaar te sponsoren. De bank verwijt de Ahoy-directie eenzijdig door de kniëen te zijn gegaan voor de eisen van CRM-zijde, wat betreft het inperken van de reclameboodschappen. lepartij had gisteren het treffen tus sen Leiden en Donar. Een wedstrijd, die zeker geen hoogstaand basketbal opleverde, maar wel werd geken merkt door een spannend scorever loop. In de eerste helft zag het daar overigens nog niet zo naar uit. Leiden leek na de rust (38-35) op een overwin ning af te gaan. Donar-spelverdeler John Franken, onbetwiste uitblinker in dit door nervositeit gekenmerkte duel. bracht zijn ploeg echter weer terug in de wedstrijd. Diezelfde John Franken zou een belangrijke rol in de slotfase van deze partij spelen. Na enig gebakkelei met scheidsrechter Peter van de Willigen over een over treding. werd de Amerikaanse Neder lander van Donar van zijn vijfde per soonlijke fout voorzien. Dat betekende in feite de nekslag voor de Groningse ploeg, die na de enigszins teleurstellende competitie- resultaten het Leidse publiek op een verrassende come-back tracteerde. Want nadat Van Rooden Leiden op de uiteindelijk beslissende voor sprong had gebracht, werd er in de laatste minuut niet meer gescoord Illustratief voor deze wedstrijd, waar in balverlies een grote rol speelde. De statistieken nog eens nakijkend kon Leiden-coach Henny Blom slechts tot de conclusie komen, dat zijn ploeg met veel ruimer verschil had moeten winnen. Maar bij dit soort wedstrij den spelen andere factoren dan in de competitie nu eenmaal een grote rol. zo heeft dezelfde finalereeks verleden jaar al aahgetoond Topscorers: Leiden: Woudstra 18. Collins 18. Bruinsma 16 en Plaat 15 Donar Franken 24. Johnson 14 er. Brown 12. De minister waarschuwde de AVRO na de uitzending van donderdag, dat de omroep zich dienstbaar had ge maakt aan de reclame en dat uitzen ding van de finales op zondag alleen door zouden kunnen gaan als werd voldaan aan drie eisen: de reclame op de ijskast moest verdwijnen, de bal- lenmeisjes en -jongens dienden ge huld te worden in neutrale shirts en de naam van de bank op de stoelen en de verhoginkjes van de lijnrechters moest worden verwijderd. AVRO-directeur Siebe van der Zee. die in de zondag na afloop van de wedstrijden gehouden persconferen tie een uitgebreid betoog hield over de veelheid aan variaties van sluikre clame en de moeilijkheid om het ver mijden ervan in stringente regels te vatten, bracht de eerste twee punten bij Ahoy en de bank ter sprake. On der protest en met verwijzing naar het feit, dat er in vergelijking met vorig jaar geen reclames bij waren gekomen, gingen bank en sportpaleis door de knieën. Zo'n concessie was dat niet. want volgens het contract ROERMOND Hoewel de NOS-televisle wel aanwezig was met filmapparatuur, zijn er zater dagavond tijdens de dameszaalhandbalwedstrijd Swift Roermond tegen Hellas, waarbij het Neder lands kampioenschap op het spel stond, geen opnamen gemaakt. Aanleiding hiertoe waren spandoeken met de naam van de sponsor van Swift erop. die boven belde doelen bevesUgd waren Al had de sponsor van te voren toegezegd er geen bezwaar tegen te hebben wanneer de spandoeken verwijderd zouden moeten worden, weigerde de voorzitter van Swlft aan het verzoek van de NOS te voldoen. dat WCT (de firma, die het toernooi te koop aanbiedt) en de AVRO destijds over de televisie-uitzendingen afslo ten. behoorde op de ijskast de naam van de bier-leverancier te staan en op de scheidsrechtersstoel de naam van de balienfabrikant. Verder had de bank weten te voorkomen, dat op de baan de banier van een tandpasta fabrikant werd ontplooid, hoewel deze daartoe als sponsor van de Grand Prix-reeks het recht had. Dat leidde tot een klacht bij de overkoe pelende Tenniscouncil in Londen. Toen van der Zee in een later stadium de derde CRM-eis overbracht, weiger de de bank alle medewerking en maakte het sportpaleis op eigen ge zag de stoelen en de omgeving van de lijnrechters vrij van reclame. ..Om miljoenen kijkers niet te duperen." zoals Ahoy's publiciteitschef Harm Scheepbouwer het stelde. De bank reageerde verongelijkt en zijn verte genwoordigers keken allerminst vro lijk toen hij als zijn verwachting uit sprak. dat de nieuwe regels rond de reclame op de tv die CRM uitwerkt, wel eens veel stringenter kunnen zijn dan de huidige. „Wij hebben onze twijfel of wij dergelijke evenementen KERKRADE De promotie] de tot zevende dan kun je r je heen laten gaan. Je kunt! een keer laten zien dat je f judoka bent. Dat wilde Win (38) bij de open Nederland] pioenschappen in KerkradeTp Het is er niet van gekomen, der dan vijf uur voor Ruska werd tot zevende dan, stapte! mat voor zijn eerste partij Koenders. Ruim drie minui kwam het volle gewicht vanl kilo, plus de ook niet te vei massa van Koenders op zi elleboog terecht. Het was over, afgelopen. De eerste tij van de tweevoudige Olj kampioen van München na van 1972 werd derhalve ook de laatste. De Amsterdamse Edammei stopte na München. Licht steld over bepaalde ervaring* ontgoocheld ook misschien tien jaar keihard werken Olympische dubbel letterlij! guurlijk zo weinig had opgelf Ruska was naar Kerkrade om ais sportman de zevende 1 halen. In zijn partij tegen K kwamen beide judoka's op d elleboog van Ruska terecht, die zich helemaal had geconce r op die ene van de zes matten, de pijnkreet van de blonde re ste hulp, even verzorging. RuB gon opnieuw. Op het moment de triceps spande om Koend zich af te houden wist hij - voorbij was. Voorgoed. De arü L de hem dat de spier niet scheurd. Björn Borg nog wel kunnen uitzenden. Wij heb ben ons als zendgemachtigde nu een maal te houden aan de wet." aldus Van der Zee. Scheepbouwer conclu deerde daaruit dat niet alleen het toptennis in Rotterdam op de tocht is komen te staan, maar nog vijftien andere topsportevenementen. „Te beginnen met Jumping Amsterdam tot aan de races in Zandvoort. Dat betekent dat de topsport uit Neder land wordt geweerd." gaf hij als zijn mening. John McDonald, de Europe se directeur van WCT zag het wat minder dramatisch. „In het contract dat wij met de AVRO afsloten, staat dat de sponsor het recht heeft zich op gepaste wijze te identificeren met het toernooi. Wat de bank hier deed vond ik nogal overdreven." De Zweed Björn Borg is overigens winnaar geworden van het internatio nale tennistoernooi in Rotterdam. In de eindstrijd versloeg Borg zijn twin tigjarige tegenstander John McEnroe uit de Verenigde Staten met 6-4 6-2. De partij duurde 73 minuten. Al in de eerste game van de eerste set brak de Zweed door de service van McEnroe, waarmee de eerste set werd geslist. In de tweede set vielen breaks in de vijfde en de zevende game, beiden in het voordeel van Borg. De jonge McEnroe, die twee weken gele den in New Orleans had gewonnen van de Zweed, serveerde beneden zijn kunnen. De finale van het herendubbelspel is gewonnen door Fleming en McEnroe. De formatie versloeg de Zuidafri kaans/Zwitserse combinatie Bernie Mitton en Heinz Gunthardt met 6-4. 6-4. AMSTERDAM Het hocki van de Batavieren heeft zat< het Wagenerstadion in Amst een wedstrijd tegen het team Verenigde Staten met 3-0 gew Bij de rust stonden de oud-int< nals met 1-0 voor. Eerder in d( "j leden de Amerikanen gevoelig derlangen tegen Jong Oranje het Nederlands elftal (0-12). HOOFDKLASSE HEREN: KI Zwits-fH daal 4-0. Adam-Tilburg 2-1, Hattem-1 Schaerweijde-HGC 2-2, Lolden-Kamp( H 'Oranje Zw-Laren 2-1, MEP-Bloemend Schaerweijde-Hattem 1-2, Tllburg-Kamp Laren-HGC 0-1, KI Zwits-Leiden 4-0, A'di m je Zwart 2-2. EERSTE KLASSE WES7 MES: A'dam-Schaerweijde 8-3, Bloemei w Zwits. 3-1. HGC-Pinoke 2-1. Hilversum-KI «I 1. KI. Zwlts-Kieviten 0-2. A dam-HGC 1 DEN: 's H'bosch-Rapidity 2-1. Were Di-H I Rapidlty-HTCC 2-0. s H bosch-Were Di 0- W MOP 0-4. Oranje Zw-EMHC 2-2 OOSTEI» gen-Upward 1-2, Apeldoorn-DKS 0-3 NO Gronlngen-Leeuwarden 2-0. HMC-Grasp 1 I Gron Studs-HVA 1-0. GHBS-GCHC lt~ GCHC 1-3. Leeuwarden-Gron. Studs 2-2, gen-HVA 1-1. Graspiepers-GHBS 1-1 HGC Kampong Amsterdam Hattem MEP Laren Bloemendaal Tilburg Or. Zwart Lelden Schaerweyde 15 13 2 0 16 11 3 2 17 10 3 4 16 7 4 5 15 6 4 5 16 7 2 7 15 7 1 7 16 5 5 6 15 2 6 7 16 2 5 9 16 3 2 11 15 0 5 10 DORDRECHT Voor de hoof se van de veldkorfbalcompetiti K dit weekeinde één wedstrij speeld. Deetos won thuisspeler jj 13-8 van Rapiditas, waardoor I zich naast Fortuna op de ge< tweede plaats van de ranglijs telde. ADVERTENTIE Dat is een kenmerk van Philips VCR. Zoals trouwens óók z'n echte kleuren en z'r\ natuurgetrouw geluid. Rus de zekerheid van de unieke Philips VCR- service met de speciale blauwe garantiekaart. Uw handelaar weet daar alles van. nieuwe bruto adviesprijs]1

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 12