ALLEEN IN DE HEMA. i I Fiscus kraakwet DE KRANT BRENG? DE WERELD BIJU THUIS. Trouw FAMILIEBERICHTEN r= AL VERANDERT DEMODE NOG ZO SNEL. DEKRAN7. ACHTERHAALT HAAR WEL. ELKE ZATERDAG IN Unie BLHP sluit mogelijk alleen bank-CAO af VRUDAG 6 APRIL 1979 TROUWKWARTET kunnen van maandag tol en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 16 00-20 00 uur Looft de Heer want Hij is goed. 1899 6 april - 1978 Lieve opa van harte gefeliciteerd met uw verjaardag. Dirk en Liesbeth Blij delen wij u mede dat onze ouders en grootouders H. Griffioen J. M. Griffioen-Koekoek op 20 apnl 1979 D.V. veertig jaar getrouwd zullen zijn. Rhenen. Wilhelminastraat 29. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Gelegenheid tot feliciteren op vrijdag 20 april 1979 van 18.30 tot 20.00 uur in 't Paviljoen Hotel. Grebbe- weg 103-105 te Rhenen. Op d.v. 20 april 1979 hopen onze ouders. K. Gootjes en E. Gootjes-van Gelder te herdenken, dat ze 40 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Wij wensen dat ze nog lang voor elkaar en voor ons gespaard mogen blijven. U wordt van harte uitgenodigd om hen op die dag tussen 20.00 en 21.30 uur te komen feliciteren in „De Brink". Middenweg 168 te Heerhugowaard. Henny en Kees Jan en Aly Gert en Reinie Wijnie en Koos Leni Annelies en Dirk en kleinkinderen. Heerhugowaard. Bilderdijkstraat 65. Met grote dankbaarheid denken wij terug aan de 12e maart, de dag, waarop wij ons 50 jarig huwelijksju bileum vierden, terwijl wij ook de bevestiging in het ambt als predikant in de geref. kerken voor 50 jaar op 17 maart moesten herdenken. Het waren rijke dagen, mede door de overrompelend grote belang stelling van zo veel kanten. Het is ons onmogelijk ieder, die daarvan deed blijken, afzonderlijk te be danken. We willen het nu langs deze weg doen. E. N. VAN LOO K. VAN LOO-BARKMEIJER Nijverheidsweg 131 Nuns peet 4 april 1979 Heden ontsliep in haar Heer en Heiland onze lieve zorgzame moeder, groot- en overgroot moeder Deuwke Wilhelmina Luiting-van Nie weduwe van Gerrit Albert Luiting op de leeftijd van 86 jaar Huizen: H. C. Voous-Luiting K. H. Voous Amsterdam: G. J. Fokker-Luiting J. Fokker klein- en achterkleinkinderen Huizen. 5 april 1979 Bejaardencentrum „De Bolder" Correspondentieadres: Van der Duyn, van Maasdamlaan 28. Huizen Verzoeke geen bloemen De begrafenis zal plaatshebben maandag 9 april a s te 2 uur op de algemene begraafplaats aan de Naarderstraat te Huizen. Vooraf zal een rouwdienst worden gehouden in de Goede Herder Kerk. Piersonlaan 2 te Huizen, die zal aanvangen te 1.15 uur. De overledene is opgebaard in rouwkamer „De Groot" Havenstraat 25 te Huizen; bezoek al daar zaterdag 7 april 's avonds van 7 tot 8 uur. Na de begrafenis is er gelegenheid tot afscheid nemen van de familie in de koffiekamer van de Goede Herder Kerk. Na een korte ziekte overleed heden onze lieve moeder en grootmoeder Anna Sliedrecht weduwe van Jan Hardenbol op de leeftijd van 85 jaar Haar geloof is haar steeds tot grote steun geweest. Uit aller naam: M. Veen-Hardenbol De Bilt. 5 april 1979 Huize „Weltevreden" Corresp. adres: Gouden Leeuw 345. 1103 KH Amsterdam. De rouwdienst zal gehouden worden zaterdag 7 april om 10.15 uur in Huize „Weltevreden", Prof. Dr. H. Kamerlingh Onnesweg te De Bilt, waarna de begrafenis aansluitend plaatsvindt op de Algemene Begraafplaats „Branden burg". Ie Brandenburgerweg te Bilthoven. De Here heeft in heerlijkheid tot Zich genomen onze geliefde broer en zwager Jacob Bos Zandvoort: H Bos G Bos-Oroen Harderwijk: D Bos P Koere-Bos Ermelo E C Bos Zandvoort. 5 apnl 1979 „De Heer i» mijn Herder, mij zal niets ontbreken." In Huize „Avondvrede" te Bergen op Zoom is in de ouderdom van 86 jaar van ons heenge gaan onze zorgzame moeder, groot- en over grootmoeder Lena Heijstek weduwe van Gerardus Prins: Bergen op Zoom: D. Baaijen-Prins C. Baaijen Rotterdam: L. van der Honing-Prins P. van der Honing Bergen op Zoom: J. Prins J. Prins-Labeur klein- en achterkleinkinderen Bergen op Zoom. 5 april 1979 Bolwerk Zuid 72 Corr. adres: Grote Beerstraat 3 4624 CD Bergen op Zoom De rouwdienst zal plaatshebben op zaterdag 7 april a.s. om 13.00 uur in de aula van Huize „Avondvrede" waarna de teraardebestelling op de Protestantse Begraafplaats te Bergen op Zoom. Gelegenheid tot condoleren na de ter aardebestelling in Huize „Avondvrede". In haar Heer en Heiland ontslapen onze gelief de zuster, schoonzuster en tante Martje Geertsema-Boersma weduwe van C. Geertsema Emmeloord, 3 april 1979. Wieringerwerf: F. Colijn-Boersma H. Colijn Hardinxveld-Giessendam B. Boersma Bierum: A. M. Veenkamp-Boersma Alphen a.d. Rijn: S. Mulder-Boersma M. A. Boersma A. Boersma-Mulder Neven en nichten „Ik verlang ontbonden te worden en bij Christus te zijn, want dit is verreweg het beste." Fil. 1:23 In Jezus ontslapen onze lieve man, vader en grootvader Meindert Boukema em. predikant van de Gereformeerde Kerk van 's-Gravenhage-Zuid, op de leeftijd van 74 jaar. G. J. Boukema-Ravestein Jakarta: H. J. Boukema H. Boukema-Spraje Dafne en Vincent Amstelveen: P. J. Boukema C. J. Boukema-Lengkeek Bemette en Esther Hazerswoude: N. H. Boukema M. Boukema-Pot Nicolette en Marise Driebergen: B. N. Boukema J. W. Boukema-Mooij Menno, Arjen. Berthilde en Sybren Kortenhoef: H. B. te Boveldt-Boukema A. J. te Boveldt 4 april 1979 ..Oudergaard", Ant. Smeerdijkgaarde 36A 1421 AV Kortenhoef. De overledene is opgebaard in het algemeen uitvaartcentrum Huize ..Den Huil", Utrechtse- weg 11 te Hilversum. Bezoek aldaar van 10.30- 12.00 uur en van 18.30-19.30 uur; zaterdag en zondag van 16.00 tot 18.00 uur. Condoleancebezoek aldaar op zaterdag 7 april van 15.30 tot 16.00 uur. Liever geen bezoek aan huis. Geen bloemen. De rouwdienst zal worden gehouden op maan dag 9 april om 10.00 uur in de Gereformeerde Kerk, Zuidereinde 382 te 's-Graveland, waarna aansluitend de begrafenis zal plaats vinden op de begraafplaats bij de Ned. Hervormde Kerk aan de Kortenhoefsedijk te Kortenhoef. Aan komst op de begraafplaats om ongeveer 11.15 Heden zult gij met Mij in het paradijs Zijn. God nam tot Zich onze geliefde zwager en oom Meindert Boukema emeritus-predikant geboren 3 juni 1904 echtgenoot van G. J. Ravestem Veenendaal: J. G. van der Schaft-Ravestein Aalsmeer: A. J. Ravestein-Hofman neef en nicht 4 april 1979. Opgenomen in Heerlijkheid Meindert Boukema Emeritus predikant Met grote erkentelijkheid memoreren wij zijn trouwe arbeid in onze gemeente van septem ber 1930 tot november 1941 Wij bidden me vrouw Boukema en haar kinderen en kleinkin deren Gods bemoedigende nabijheid toe. Namens de Gereformeerde kerk van Leidschendam: Ds W. v.d Meulen. praeses K.A Z E G. Groenenberg. scriba Leidschendam. 4 april 1979 Tc Heb mijn hoop op U gevestigd. Gij hebt mij verlost. God heeft tot Zich geroepen mijn lieve man, onze liever vader, schoonvader, opa, broer, zwager en oom Simon Hugo van der Want ridder in de orde van Oranje-Nassau oud 78 jaar. Dordrecht „Het Parkhuis": J. C. van der Want-Kwikkers Diemen: A. C. de Jong-van der Want G. J. de Jong Jan en Joke Rotterdam: H. van der Want Dordrecht: A. P. van der Want Dordrecht, 4 april 1979 Oranjelaan 222 Correspondentiead res Oranjeplantsoen 11. 1111 CD Diemen. Geen bezoek - geen toespraken. De dienst van woord en gebed wordt gehouden maandag 9 april a.s. om 13 uur in de Paulus- kerk (ingang Nassauweg) waarna de begrafe nis zal plaatsvinden op de algemene begraaf plaats om 14 uur. Vertrek vanaf de Pauluskerk om 13.45 uur. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de wijkzaal van de Paulus kerk. Bestuur en medewerkers van de Christelijke Stichting voor School- en Beroepskeuze te Rotterdam geven kennis van het overlijden van de heer S. H. van der Want Hij was medeoprichter en gedurende vele ja ren secretaris-penningmeester. De Stichting verliest in hem een trouw en deskundig bestuurslid Mr J. H. Landwehr, voorzitter B. van Gelderen, directeur Rotterdam, 4 april 1979 De Here heeft tot Zich genomen in de leeftijd van 93 jaar Metje Pruissen weduwe van Ds. A. C. Sonneveldt Uit aller naam: C. Pruissen Buenos Aires (Argentinië), 4 april 1979 Caseros 410A IN PLAATS VAN KAARTEN Voor de vele blijken van medeleven welke wij moch ten ontvangen na het overlijden van onze lieve man .en vader Okke Bos betuigen wij u onze oprechte dank. T. Bos-Piersma en kinderen Middelstum, april 1979 Dankbetuiging Tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve vrouw, onze moeder en oma Leintje Sinke-Zachariasse hebben velen met ons meegeleefd. Allen die, op welke wijze ook, hun belangstelling en medeleven toonden, willen we hartelijk danken. Het heeft ons erg goed gedaan. Mede namens kinderen ~~ën kleinkinderen A. Sinke, Middelburg, april 1979 „Swerf-Rust" Door de overweldigende belangstelling is het ons onmogelijk ieder persoonlijk te bedanken voor alle bewijzen van deelneming bij het overlijden van mijn lieve man, onze vader en opa Hendrik de Ruiter Onze hartelijke dank voor uw aller troost en mede leven. C. M. de Ruiter-Punt kinderen en kleinkinderen Hoofddorp, april 1979 Hoofdweg 315 Bij deze willen wij, ieder die belangstelling heeft betoond, voor en na het overlijden van onze lieve moeder en grootmoeder Freke Geertsia Sikkema-Veenkamp onze oprechte dank be tuigen, fam. Sikkema de Schalck 26 Grootegast Bij beschikking van de Kan tonrechter te Delft d.d. 29 maart 1979 werden aan JO- HAN LODEWIJK HAGE. ge boren te 's-Gravenzande op 22 februari 1961, wonende te 's-Gravenzande, Nieuwland- sedijk 25. de navolgende be voegdheden van een meer derjarige verleend: 1. Het tezamen met zijn vader Dingeman Hage. wonende te 's-Gravenzande. deelnemen in een op te richten vennoot schap onder firma, genaamd firma D. Hage Zoon, geves tigd te 's-Gravenzande; 2. Het als firmant in voormel de vennootschap uitoefenen van het tuinbouwbedrijf; 3. De gehele ontvangst van zijn inkomsten en de beschik king daarover; 4. Het sluiten van verhurin gen en verpachtingen. De Hema begint zo zoetjes aan een bekende naam te worden op mode gebied. Kwaliteitsmode wordt dan ook stee vast aangeboden voorongedacht scherpe prijzen. Zo kunt u nu weer in de Hema terecht voor leuke, luchtige nachthemden van 100% katoen. In fijne tinten, effen of met dessin, nostalgische model len o.a. met kant afgewerkt. Maten 36 t/m 44. Die nachthemden, die slépen.die stéén en die kosten toch In Inlichtingen over deze speciale advertentiepagina's TEL. 020-913456 TOESTEL 794, resp. 783 en 750 Vervolg van pagina 1 De drie miljoen gulden navordering is door de inspecteur in Hoofddorp al in oktober vorig jaar opgelegd. Ook de croupiers zelf hebben naheffingen op gelegd gekregen, omdat voor hen te weinig inkomstenbelasting was vol daan. Zij mogen hun aanslagen ech ter verrekenen met het bedrag dat de casino's zelf, als hun werkgever, nu alsnog moeten betalen. „Deze proce dure is niet anders dan bij een andere werkgever die te weinig loonbelasting inhoudt", aldus Nooteboom. Schatkist Iets anders is of de casino's him na vordering alsnog zullen verhelen op de croupiers. Gebeurt dat niet en nemen de casino's deze post voor eigen rekening, dan maken zij minder winst. De winst van de casino's gaat bij wet in de schatkist, zodat in dit geval toch nog de schatkist de dupe zou zijn. De belastingdienst kan daar echter niets tegen doen. „Een werkge ver is vrij een dergelijke navordering al dan niet te verhalen op zijn werk nemers", aldus Nooteboom. Staatssecretaris Hazekamp zag op dit punt nog wel mogelijkheden. De hele kwestie is nu in onderzoek bij de accountantsdienst van het ministerie van economische zaken. Dat onder zoek gebeurt in opdracht van „de Raad voor de casinospelen", die bij wet is belast met het toezicht op de casino's. In de arbeidscontracten of elders op schrift is niets vastgelegd over de dertig procent vrijstelling van belastingen. De directeur van de casi no's had dit mondeling toegezegd. En heeft onlangs verklaard die toezeg ging aan zijn werknemers gestand te willen doen. Een van de punten van het onderzoek is of de directeur hier „uit eigen bewe ging of in overleg met het bestuur van de stichting" heeft gehandeld. In het eerste geval zou bekeken kunnen worden of de schade voor de casino's voldaan zou moeten worden uit de eigen zak van de directeur. „Die vraag kan pas worden beantwoord als het onderzoek klaar is", aldus Hazekamp. Ook de mogelijkheid van alsnog verhalen op de croupiers wordt onderzocht. Een andere mogelijkheid is dat de belastingschuld wordt voldaan uit de „tronc", de pot die bestemd is voor lonen en „onkostenvergoedingen" voor het personeel van de casino's. In die pot zat tot en met 1977 een reserve van 1,3 miljoen gulden. Hoeveel het op dit moment is. wordt uitgezocht. „Ik ben bijzonder verontrust," aldus Hazekamp. „Ongetwijfeld zullen naar aanleiding van het onderzoek verdergaande maatregelen volgen. We hebben de Raad voor de casino spelen al advies gevraagd over strin gente instructies aan de directeur en verbeterde controle vooraf". Mevr. Haas had eraan herinnerd dat de be doeling van het stichten van legale casino's was „uitwassen (van illegale gokhuizen) tegen te gaan, spelers te beschermen, en de zaak goed onder controle te houden". Hazekamp on derstreepte dit, en zei: „De stichting moet handelen conform die doelstel ling. Als dat niet lukt, en als er geen basis mogelijk is voor vertrouwen, dan moeten de meest rigoreuze stap pen worden genomen". Mevr. Haas: „Het „rien ne va plus" kan voor de casino's wel eens definitief worden als men zich niet aan de wet houdt". Mevr. Haas had ook gewezen op de miljoenenschuld van de casino's aan kansspelbelasting, als gevolg van een fout gekozen systeem van heffing. Maar staatssecretaris Nooteboom wilde dat geval niet op een lijn stellen met de kwestie met de loonbelasting. „Toen (kansspelbelastsing) is er heel direct overleg gevoerd met het minis terie. maar deze keer (loonbelasting) Is niet te billijken". Vervolg van pagina 1 (o van zowel de eigenaar als de gebru ni: ker van een woning in één wet mo* p worden geregeld. Het CDA gaat i ai daarbij van uit dat. wanneer de leei ai standwet goed wordt toegepast, he n kraken niet meer of sporadisch z§ai voorkomen. Derhalve is een aparl ei anti-kraakwet ook niet nodig. moeten er instrumenten zijn oner wanneedr er gekraakt wordt. daata iets tegen te doen. Daarvoor zoude u. dan de bepalingen in de leegstandwi moeten gelden. fei Belangrijk voordeel volgens Sali mons is. dat strafbepalingen in J leegstandwet aan duidelijke normi zijn gebonden, terwijl in de an 7. kraakwet kraken altijd uit den bot j? is. De politie zou met de anti-kraak wet in de hand krakers ten alle tijdeL uit een woning kunnen zetten zondi daarbij af te wegen, of het kraken i dan niet gerechtvaardigd is. jj Rechtspositie In het ontwerp voor de leegstandwe moeten de gemeenten vaststellen, o een woning gerechtvaardigd leegj,, staat of anders de eigenaar aanschrijtr] ven en de woning vorderen. De eige v naar die de wet niet repecteert, risf'1 keert een fikse boete. Een zelfd rechtspositie zo moeten worden inger steld ten aanzien van woninggebrui kers dan wel krakers, die de normei ta in de wet niet respecteren. Zij kunnei y, ook gestraft worden, al is nog nie bekend, in welke mate. De Partij van de Arbeid is verheug^, over de gewijzigde opstelling van he Wi CDA. De socialisten voorzien, dat di regering nu wel met aanzienlijke wij )e zigingen in hun ontwerp-leegstand e, wet moeten komen. Tweede Kamer lid mevrouw Salomons van de PvcM rj voorziet ook mogelijkheden om eei a al wat ouder initiatief-wetsontwerj ei van haar samen te smelten met d&e) ideeën van het CDA en het wetsont 0 werp van de regering. „Omdat deie ideeën niet zo ver meer uit elkaaiM liggen". De WD blijft voor handhs ving van het anti-kraak voorstel ge a koppeld aan de leegstandwet. UTRECHT (ANP) De Unie beambÉii ten leidinggevend en hoger personeel oi BLHP is het „spuugzat" dat de dien- e2 stenbonden FNV de CAO-onderhan- in delingen in het bankbedrijf, die nu al v\ drie maanden duren „blokkeren" met ie de els voor een kortere werkweek. Als aanstaande woensdag de gesprekken worden voortgezet en de FNV-bon- den afhaken, dan zal de Unie-BLHP alleen een CAO met de werkgevers in het bankbedrijf afsluiten. Dit zei bestuurder A. J. Moeskops van de Unie gisteren. De Unie noemt het streven van deE: FNV naar een kortere werkweek een „opgeklopte prestigekwestie". Bo- vendien moet er volgens hem eerstle duidelijkheid zijn over de precieze 11 effecten van een kortere werkweek. ri „Een verkorting ineens zonder onder- zoek kan de Unie alleen maar kwalifi- ceren als onverantwoord handelen", aldus Moeskops. Voor de Unie is het nog allerminst duidelijk dat een verkorte werkweek l: ook inderdaad tot meer werk leidt Moeskops vindt het FNV-streven een sprong in het duister. Hij is van me ning dat de FNV-opstelling uitslui- 1 tend sociale onrust tot gevolg kan hebben. „Ons inziens kunnen we ons dat bij de huidige economische toe stand doodeenvoudig niet permltt* ren", aldus Moeskops.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 8