Jtootvisserij behoeft sanering 'Universiteit moet iets aan kinderopvang doen Huisvlijt wordt vaak op een argeloze wijze kunst ijkswaterstaat moet eind maken aan gevaarlijke ontwikkeling Comité komt op voor studerende moeders lekrompen wol iedt toekomst lorden beducht or overheveling loorproduktie Gouden Handen te 's Heerenberg PTT-ambtenaren tijdelijk in postkantoor UITGAAN Snelle groei van Geen Haags anti vereniging van speculatiebeding kankerpatiënten voor vrije sector IUDAG 6 APRIL 1979 TROUWKWARTET H13 H Barend Mensen 101 NDHOVEN „Sportvisha ns en centrale boottrailer- Uingen zijn dringend ge- njpist om een eind te maken een levensgevaarlijke Vjestand". Dit zegt Cor van jiugten uit Eindhoven, een an van wie men wel kan Kgen dat de hengelsport Ijrn aan het hart gebakken is. —j* journalist en schrijver van tikelen en boeken over deze |zonder populaire vorm van enluchtrecreatie weet hij arover hij spreekt als hij over een levensgevaarlij- toestand heeft. heeft dan de explosieve ontwlkke- r op het oog die de „bootvisserij" Jde Noordzee, de Delta-wateren, de iü dden, de randmeren, het IJssel- en de beneden-rivieren de afge- vljftlen Jaar heeft doorge- akt. Die ontwikkeling gaat stug ir. Zij houdt gelijke tred met de iel van het aantal sportvissers dat Lal op twee miljoen wordt geschat. jaar verschijnen duizenden hen- _jrs met allerlei bootjes langs de erkant. Bij gebrek aan boottral- tiellingen en sportvishavens gooi- steeds meer mensen ook de «ijfcwone watersporters hun jollen, 10,1 jedboten en nu ook zeilplanken op meest onmogelijke plaatsen te wa- 1 Ze nemen vaak grote risico's, dat jkt helaas wel uit de regelmatig irkomende ongelukken. Voeg bij velen nog een slordig half miljoen llgische sportvissers en het groeien- ""•aantal Duitsers dat met boten op trs of op het dak van hun auto Holland komt om hier te gaan en en vissen en ge hebt het pro em op tafel liggen", aldus Van ugten. „Tot 1985 komen er zeker e-ig eens 50.000 tot 100.000 bootjes Een CBS-enquête namelijk leert Het „kraambootje" voor Bangladesj dat door zijn bijzondere eigenschappen zeer geschikt zou zijn voor de gehandicapte waterrecreant. Een eenvoudige versie van dit Unicefscheepje wordt voor gebruik in het Nederlandse kustgebied beproefd. dat één op de vijf sportvissers van plan is een vlsbootje te kopen of er af en toe een te huren". Al eerder heeft Cor van Heugten op de noodzaak gewezen dit uit de hand lopende re creatieprobleem met afdoende maat regelen op te vangen. Nu doet de werkgroep „Veiliger bootvissen", waarvan hij deel uitmaakt, het in een brief aan het directoraat-generaal van Rijkswaterstaat. In die brief wordt met klem gepleit voor de aan leg van een net van boottrailerhellln- gen en enkele sportvishavens op pla nologisch verantwoorde plaatsen in het land. Daarmee kunnen alle vis- bootjes op centrale vertekpunten worden geconcentreerd, wat controle mogelijk maakt op de veiligheids voorzieningen aan boord en het vaar- manschap van de „schippers". Het net van boottrallerhellingen zou in beheer moeten worden gegeven aan visbootverenigingen of hengelsport federaties. Die kunnen dan orde op zaken stellen in die zin dat geen boot het water meer opgaat als niet de nodige reddingsmiddelen aanwezig zijn of als de weerberichten ongun stig zijn. Het is dan ook mogelijk sancties te nemen in gevallen van wangedrag of roekeloosheid. Rijks waterstaat is de aangewezen instan tie om deze zo broodnodige reorgani satie van de bootvisserij op gang te helpen. Daardoor zullen per jaar vijf tot tien mensenlevens worden ge spaard. Per seizoen toch komen er vooral op de Oosterschelde, .het Ha ringvliet of de Grevelingen schip breuken voor met soms dodelijke af loop. Van Heugten en de zijnen stel len dat ook Rijkswaterstaat zelf groot belang heeft bij een goede op lossing van het probleem. „Want ge varen en gevist wordt er toch, of er accommodaties zijn of niet". Overal In het land zijn clubs die bereid en in staat zijn de zaken aan te pakken. Een nieuwe, sterke vereniging de „Bootvissers van Zuid-West-Neder land" met als zetel Stellendam op Goeree-Overflakkee wil zo nodig een en ander coördineren. De zend vergunningen voor marifoons met een noodkanaal voor pech op zee zijn er al. Eigenlijk is alles er al om orde in de huidige chaos te scheppen. Het wachten is slechts op de voorzienin gen waarmee de sanering gereali seerd kan worden. „Ruim negentig procent van het aantal sportvissers met een bootje heeft dit op een trailer staan of gebruikt het dak van zijn auto voor het vervoer er van. Er zijn in het Delta-gebied zeker vier- vijf duizend visbootjes op campings aan wezig. Alleen rond om de Ooster schelde al hebben 1200 sportvissers die op campings verblijven een eigen bootje", rekent de werkgroep voor. „Als er niet snel wat gebeurt dan kunnen we in 1979 zeker weer op tien doden rekenen, onder wie vijf Bel gen Over visbootjes sprekend maakt Cor van Heugten gelijk ook maar gebruik van de gelegenheid om de aandacht te vestigen op wat hij een „ontdekking" noemt. Unicef laat een Oosterhoutse jachtwerf vijftien zogenaamde bevallingbootjes bou wen. Ze zullen worden gebruikt voor snelle medische hulpverlening in het ruige deltagebied van Bangladesj. Welnu, zo'n „kraambootje" met zijn bijzondere constructie, zijn zes meter lengte en zijn 2.80 meter breedte zou een prachtige visboot of eenvoudige kruiser zijn voor gehandicapte men sen die er zelfs met een rolstoel op terecht zouden kunnen. De ontwerpers hebben Van Heugten toegezegd er een goedkope versie van te maken geschikt voor de vaart op de Noordzee, de Wadden en de wate ren van de Delta. Deze zomer zullen een Eindhovense gehandicapte en een aantal ervaren boothengelaars haar testen. De „kraamboot" is overi gens ook voor ander gebruik in de Nederlandse kustgebieden geschikt. Omdat zij relatief goedkoop is (het casco kost ruim 20.000 gulden en de 45 pk dieselmotor van de Unicef-uit- voering is te vervangen door een bui tenboordmotor) is een rendabele ex ploitatie mogelijk. Dit temeer omdat zij erg stabiel is en nog veilig kan uitvaren als de meeste kleine jollen e.d. thuis moeten blijven. In het Vincent van Gogh Museum in Amsterdam heeft minister Gardeniers (CRM) gisteren de prijs voor de persfoto van het jaar (1978) uitgereikt aan de Japanner Sadayuki Mikani voor zijn foto „Demonstratie bij de luchthaven Narita." De bewindsvrouw opende tevens een tentoonstelling van een selectie uit de inzendingen van World Press Photo die jaarlijks gehouden wordt. door Anneke Visser - in Aardenne in Kamer: D onze Haagse redactie N HAAG Minister Van Aarden- (economische zaken) is vrij opti ci tisch over de toekomstkansen Rvfi de drastisch ingekrompen wolin- ^trie. „Er zijn nog wel degelijk kan- ik ben niet zo somber," aldus de Ister in de Tweede-Kamer, waar :erder had vastgesteld dat er van •aderlandse wolindustrie nog „be- evend weinig is overgebleven." minister was het met de Algemene Jkenkamer eens, dat de herstructu- ting van de wolindustrie op een a,fcikking is uitgelopen. Ondanks J'jfcteidssteun ter grootte van enke- DrJtientallen miljoenen guldens gin- in die industrie honderden ar- plaatsen verloren. Van Aarden- itkende dat personen, die bij de lle* structurering betrokken waren, er soonlijk beter van zijn geworden. minister geloofde niet zoals ele Kamerleden dat de her- ictureing anders was verlopen als wolbedrijven verplicht waren aan mee te werken. „Zo'n ver Hing maakt de problemen niet ner. In de wolindustrie hebben we ezien, dat ook bedrijven die wel leden, geheel verdwenen zijn," Dgde Van Aardenne. Hij maande "weede-Kamer. Die de mislukte «verlening zelf verder gaat on- Deken, „prudent, zonder veel tam te werk te gaan." onderzoek, dat de Kamer zal in- »n. loopt via de nog jonge „bij- ere commissie steunverlening in- iuele bedrijven". een onzer verslaggevers )NINGEN Groningen hoopt de Tweede Kamer er een stokje zal steken dat de AKZO de orproduktie in Delfzijl halveert verhevelt naar Rotterdam. Dit is van de redenen waarom gisteren een delegatie van provinciale lurders, vakbonden en werkge- uit de Eemsmond in Den Haag is ken met de Tweede Kamer- dssie voor economische zaken. «tra kosten om de chloorproduk- n Delfzijl te houden moeten vol gde delegatie worden beschouwd frastructureel en komen derhal- overheidssteun in aanmer- De Akzo-plannen betekenen door het verminderen van de produktie in Delfzijl de kans volgindustrieën en dus ook van ontwikkeling van de Eems- 1 zo goed als verkeken zijn. Ook Hieuw voor aanvoer van ethyleen desnoods per schip. Vroegere gen om hiervoor een pijpleiding iliseren zijn gestrand op de kos- I Chloor en ethyleen vormen sa teen goede basis voor vervolgin- ën in de petrochemische sfeer. nvullende wens hebben de Gro- irs ook gepleit voor extra regio- 1 reductie op de stroomprijs voor bedrijven die zich in de Eems- 1 vestigen. Het provinciaal be- t van Groningen claimt voor de "Hizend arbeidsplaatsen die de ng in het kader van het ISP- ivoor de komende tien jaar aan ïnoorden heeft toegezegd zo'n pluizend in de Eemsmond Het nagebouwde hoofdstation van Groningen door Jac. Lelsz 'S HEERENBERG In 's Heerenberg, het tegen de Duitse grens liggende Achterhoekse plaatsje, dat dit jaar zes eeuwen stadsrechten bezit, gaat deze week 'Gouden Handen' zijn vijfde seizoen in. Een kermis der creativiteit in het voormalige klooster Don Rua der Paters Salesi- anen. En opnieuw komt men, een dosis onversneden kitsch moedig weg slikkend, onder de indruk van de dingen, die zoveel mensen jon geren, gezonden, bejaarden en ge handicapten met hun handen weten te maken. Noem het huis vlijt, maar vaak wordt deze op een argeloze manier gesublimeerd tot kunst. Een van de aardigste afdelingen is dit jaar het poppen-festijn. Liefst zeshonderd poppen, die door de inzenders stuk voor stuk ziln ver vaardigd èn verzonnen. Er zijn bij zonder fraaie bij. Maar er zijn niet' alleen poppen om te bewonderen, maar ook om te plezieren, te getui- -- ejen it r po. die van een rond tachtigjarige me- gen en te hekelen. Karakterpop- 'i is, kari- tip pop pen en historische poppen, zoals pen en, wat niet hetzelfde ii katurale ile poppen, moderne vrouw, die daarin haar jeugdher inneringen gestalte gaf. Wat vindt men verder op Gouden Handen? In totaal meer dan drie duizend werkstukken. Tientallen verschillende technieken. Boetse ren, houtsnijden, schilderen en al lerlei naaldtechnieken. De Neder landers met toenemende vrije tijd laat blijkbaar geen techniek onbe proefd. Bij de miniaturen-show trekt ditmaal onder meer een mo del van het hoofdstation van de NS in Groningen de aandacht. Het gebouw dateert van 1898 en staat op de Monumentenlijst. H. Hof land uit Bedum maakte het ter Onvoorstelbaar knap zijn de crea ties van de beelhouwer-in-was Frits Spies onder meer Het Laat ste Avondmaal), hetzelfde geldt voor de historische diorama's in tin van de inmiddels gestorven wiskundeleraar dr. W. G. L. Wie- ringa. Nieuw is de afdeling rond de wondere wereld van de kabouters. Een produkt van bejaarden en ge handicapten onder leiding van gelegenneia van een warenhuislu strumfeest uit meer dan vijftig duizend lego-steentjes. Welfare-Baarn. Ze lieten zich hier bij inspireren door een boek van Rien Poortvliet. Eveneens voor het eerst te zien in 's Heerenberg is het daar tijdelijik naar overge brachte privé-museumpje van Anne Broere uit Didam, helemaal gewijd aan die zeer Hollandse sport van het schaatsen. Vermelden we tenslotte (alles noe men is onmogelijk) dat de ten toonstelling „De lijkwade van Tu rijn". welke vorig jaar al enige tijd te bezichtigen was. ook in dit sei zoen op Gouden Handen kan wor den bekeken. GRONINGEN De ambtenaren van de centrale directie van de PTT die worden overgeplaatst naar Gronin gen komen tijdelijk in een leegstaand postkantoor bij het station. Dit ge bouw moet dan eerst voor acht mil joen worden opgeknapt. Gisteren is mevrouw Smit-Kroes, staatssecreta ris van verkeer en waterstaat, zich in Groningen op de hoogte komen stel len van de plannen. In een later stadium komt ten zuiden van het station een geheel nieuw kan torencomplex voor de centrale direc tie. De verbouwing van het leegstaan de postkantoor zal vooral voor de afronding van de eerste fase van de spreidingsoperatie lucht geven, aldus mevrouw Smit. Daarnaast zal men ook nog kantoorruimte moeten huren tot dat de nieuwbouw geheel gereed is. Daarna kan de tweede fase van de spreiding beginnen. Omdat een deel van de ambtenaren niet mee wil ver huizen. zullen een groot aantal vaca tures moeten worden opgevuld door het aantrekken van mensen uit het noorden zelf. Hoe dit zal uitpakken moet de praktijk uitwijzen, aldus de staatssecretaris. De PTT heeft er in het verleden zijn zorg over uitgespro ken of de arbeidsmarkt in het noor den daar wel in kan voorzien. Me vrouw Smit zei goede hoop te hebben dat dit wel gelukt. AMSTERDAM Je bent studente, getrouwd en moeder van een kind. Menselijkerwijs gesproken is de kans groot dat er iets in dit rijtje fout gaat. Meestal is dat de studie. Steeds meer vrouwen weigeren zich bij deze „onmogelijke" situatie neer te leggen. Zij vinden dat je ook wanneer je getrouwd bent en kinderen hebt moet kunnen studeren. Het is nog altijd niet de gewoonte dat het bedrijf waar men werkt, of dat nou de universiteit is of een fabriek, zich garant stelt voor de kinderop vang. Dat is iets wat ouders aangaat, meestal de moeder. En als zij ook wil werken of studeren? Daar heeft de samenleving niet van terug, terwijl het aantal vrouwen dat hiervoor kiest groeit. Een aantal van hen heeft zich gebun deld in het initiatief-comité „Kind op de Rekening". Studerende moeders, wier man hele of halve dagen werkt. Ze willen dat de universiteit van Am sterdam een beleid ontwikkelt inzake kinderopvang. Verder vinden ze dat, de bestaande creches op verschillen de instituten behouden moeten blijven. Heieen Polter, initiatiefneemster, ge schiedenisstudente en moeder van een kind: „We willen als actiegroep het vraagstuk van de kinderopvang aan de universiteit ter discussie stel len. De nood is ontzettend hoog ge stegen. Als er op je eigen instituut niets aan opvang wordt gedaan ben je aangewezen op een kinderdagver blijf in de buurt. Maar de wachtlijs ten zijn zo lang dat Je je een half jaar voor je zwanger wordt moet laten inschrijven. Dan heb je kans dat je kind er van de zesde week af terecht kan." Geraldien Blokland studeert pedago giek en is eveneens moeder van een kind: „BIJ de pedagogen is er een peuterspeelzaal. Die werd acht jaar geleden opgericht door een mede werkster die zelf drie kinderen heeft. Vanwege de bezuinigingen komen we financieel in de knel. Als de Universi teit niet bijspringt moeten de ouders voor alle kosten opdraaien." Het comité vindt dat kinderopvang in het rijtje van basisvoorzieningen voor studenten moet worden opgeno men. Op die manier zouden meer vrouwen kunnen studeren. Nu schrikt het gebrek aan voorzieningen velen af. Er zijn ook vrouwen die geen kinderen willen vanwege het gebrek aan voorzieningen. Derde deel Vrouwen maken eenderde deel van het aantal studenten uit. Het aantal afgestudeerde vrouwen is nog klei ner. Volgens Heieen Polter is een van MentRlltGlt de oorzaken van deze situatie het feit dat iets als kinderopvang ontbreekt. Universiteit, die het college van Be stuur adviseert over vrouwenproble men. Daarmee erkent het college im pliciet dat er problemen bestaan. Maar tot op heden is deze erkenning nog niet uitgemond in een actief beleid De actievoersters voelen niet veel voor een kinderdagverblijf dat ook toegankelijk is voor kinderen van niet studerende ouders. De kans is namelijk groot dat dan de universi teit de gemeente verantwoordelijk zal stellen voor de kosten. Maar er bestaat al jaren een stop op de subsi die voor kinderdagverblijven, waar door de speelruimte van de gemeente steeds kleiner wordt. Ze wijst op de grote groep vrouwen die niet gaan studeren omdat er kin deren zijn. ZIJ en haar man werken ieder een halve dag en studeren 's avonds. Beiden zouden ze meer tijd aan hun studie kunnen besteden als de universiteit de kinderopvang zou regelen. Geraldien wijst op de vele vrouwelij ke studenten die geen kinderen wil len vanwege het gebrek aan vooizie- ningen. Voor kinderopvang is geen post op de begroting van de universi teit gereserveerd. Er bestaat wel een adviescommissie Vrouwen aan de Heieen en Geraldien wijten de hou ding van het College ook aan de nog steeds heersende mentaliteit die zegt dat de moeder thuis hoort te blijven bij de kinderen. En die opvatting doet vooral opgeld in tijden van laag conjunctuur. als vrouwen niet ge wenst zijn op de arbeidsmarkt In de jaren zestig was dat anders, toen na men meer vrouwen deel aan het ar beidsproces en werd er veel gedaan aan kinderopvang, aldus Heieen. De keus waarvoor een vrouw al vroeg wordt gesteld heeft iets oneigenlijks: Je kunt niet werken of studeren en tegelijk moeder zijn. Maar ook hier snelt de praktijk de heersende mo raal vooruit. EDE (ANP) De vereniging „Amnes tie". bestaande uit kankerpatiënten die zijn of worden behandeld volgens de voedingsmethode van dr. Moer man, groeit snel. De vereniging heeft nu ruim achtduizend leden, inclusief sympathisanten. De laatste tijd ko men er twee- a driehonderd nieuwe leden per week bij. De sterke ledenaanwas heeft de vereniging te danken aan enige publi- katies over de Moerman-methode en aan de aandacht, die de Tweede Ka mer begin deze week aan het werk van deze Vlaardingse arts-onderzoe ker schonk DEN HAAG Op nieuwe vrije sec torwoningen onder de 225.000 gulden, zal in Den Haag geen anti-speculatie bepaling komen te rusten. Het CDA en de VVD in de gemeenteraad zijn tegen zo'n bepaling. B en w. willen handel voorkomen met vrije sectorwoningen waarvoor een gemeentegarantie wordt ver strekt. De gemeente kan zich garant stellen voor een hypotheek voor wo ningen tot een kostprijs van 225.000 gulden. Het CDA en de WD vinden dat, in tegenstelling tot PvdA. D'66 en de PPR, echter geen reden om de bewoners van een vrije sectorwoning met gemeentegarantie te binden aan een anti-speculatiebeding FILMS IN DEN HAAG APOLLO (400340): De Gendarme ziet ze vliegen: 2.30. 7. 9.15, zo 2. 4 30. 7. 9.15; al. APOLLO 2 (460340): Exit 7, 7.30. 9 45; 16 J. ASTA (463500*. Superman; 2. 6.45. 9.30. zo. 1.15, 4. 6.45, 9.30; al. BIJOU (461177): I never promised you a Rose Oarden; 2. 7.30, 9.45. zo. 2. 4.15. 7.30. 9.45; 16 j. CALYPSO (463502): Les Bronzés; 2.15, 7, 9 30, zo. 1.45. 4.15. 7. 9.30; al CAMERA (467200): Dog Soldiers; 2.15. 6 45. 9.30. zo. 1.30. 4.15, 6.45. 9.30; 18 J. CINEAC (630637) 1.30. 4. 7. 9.30. za zo., wo 7. 9.30; 16 J. CORSO (467200) Battlestar Oalactiea; 2. 7. 9 15. zo. 2, 4.15. 7, 9.15; al. DU MIDI (855770): Force 10 from Navarone; 8.15, vr., za. 7, 9.30, zo. 3.30, 7. 9.30; 12 J. EURO CINEMA (667066) De twaalf veroordeelden; 1.45, 7.45, za., zo., wo. 3.45, 7.45; 12METROPOLE 1 (456756): Mijn Vriend; 2. 6.45, 9.30, zo 1 15,4,6.45, 9.30; 12 J. METROPOLE 2 (456758): Foul Play; 2, 6.45, 9.30, zo. 1.15, 4, 6.45. 9.30; al. METROPOLE 3 (456756) Een vrouw als Eva; 2, 6.45, 9.30, zo 1.15. 4. 6 45, 9 30; 16 METROPOLE 4 (456756): Moord op de NIJ1; 2.8.15; al. METROPOLE 5 (456756): Interiors; 2, 6.45, 9 30, zo 1.15. 4. 6.45, 9 30; 16 J ODEON 1 (462400): The Deerhunter; 1 45. 7 45; 12 J ODEON 2 (4624001 Kentucky Fried Movie; 2. 6 45, 9.15, zo. 2.4 30,6 45. 9.15; 16 ODEON 3 (452400) Nosferatu the Vam- pyre, 2, 6 45. 9.15. zo 2. 4.30. 6 45. 9 15; 12 J. ODEON 4 1462400) Outrageous. 1 45, 6 45, 9 30. zo 1 45. 4 15. 645. 9.30. 16 J PASSAOE (460977) The Deerhunter; 2 15, 8 15. 12 j. STUDIO 2000(542288i Les Bronzés. 2. 7. 9 30, zo 1. 7. 9 30. al DE UITKIJK (542288) Heaven can wait; 7. 9 30. do vr.. ma., dl. 2 u al. FILMS IN DELFT CITY (015-123251) Mijn vriend; 2.30. 7. 9 15: 16 J. CITY SELECT (015-123251): Revenge of the Pink Panther, 8.15. do, vr. ma., dl. 2.30; al DELFIA '015-1238551 The Deerhunter; 2 30. 8 u12 J DOELEN KINO (015-126752) Voor een paar dol lars meer. do. t/m zo 7. 9.15. 12 1 Rome open Stad, ma dl.. wo 8 15 16 J FLORA (015-120814) Pomo-Weekend op Mallorca. 7. 9 15. zo 2 30. 7. 9 15. 18 J 8TUDIO-D (015-123280) Nosferatu; 7. 9.15. 12 J. FILMS IN LEIDEN CAMERA (071-124919) Foul Play; 7. 9.15; al LIDO 1 (071-124130) Ml)n Vriend. 2.30. 7. 9 15, zo 2 30. 4 45. 7. 9 15; 16 LIDO 2 (071-124130) Live and let die. 2 30. 7. 9 15. zo 2.30. 4 45. 7. 9 15. 12 J LIDO 3 (071-124130) Een vrouw als Eva. 7, 9 15. do. vr 2 30. 16 LUXOR (071-121239) De Oendarme ziet ze vliegen. 2 30. 7. 9 15. zo 2 15. 4 30, 7, 9 15 a! REX (071-125414) Babyface 2 30. 7.9 15. zo 2.5.7. 9 15; 16 J STUDIO (071-133210) Interiors, 7. 9 15. do vr 2 30: 16 TRIANON (071-123875) De Brulnbakkerv 2 30. 7 9 15. zo 2.30. 4 45. 7 9 15. al FILMS IN ALPHEN AAN DE RIJN EUROCINEMA 1 en 2 (01720-206C0) Mijn Vriend. 1 45. 7 9 30 70 1 45. 4 15. 7. 9 30. 16 J EUROCINE MA 3 (01720-208001 De Oendarme ziet ze vliegen. 2. 6 30. 9 30. zo 30. 4. 6.30. 9 u. al EUROCINEMA 4 101720-20800) Superman. 1 30. 6.30. 9 15. zo I 15 4 6 30 9 15 al TENTOONSTELLINGEN DEN HAAO: OEMEENTEMUSEUM, Stadhou derskade 41 (ma. t/m za 10-17. zo 13-17 u wo 20- 22 u i Llvinus van de Bundt. tot 16 apr Burge meester. Minnaar en Model, tot 14 mei. Wonen in Den Haag rond 1900, tot 28 mei; Haags Pakpapier, tot 14 mei. Drinken en Klinken, tot 4 juni LET- TERKUNDIO MUSEUM. Juffrouw Idastraat 11 (ma. t'm vr. 13-17 u.i: 25 jaar Letterkundig Mu seum onder leiding van Gerrit Borgers, tot 12 mei. MEERMANNO-WESTREEN1ANUM. Prlnsesse- gracht 30 (ma. t/m za. 13-17 u Mercator 20 jaar, Finse Ex-Llbris. tot 15 apr MUSEUM VOOR HET ONDERWIJS, Hemsterhulsstraat 2e en 154 ima O m vr 10-17 u, za 13-17 ui: Belicht Verleden, fotogra fie, tot 20 apr. CLEMAR, Laan van Meerdervoort 79 (dl t/m za 12-17.30) Jean Dulieu, schetsen pentkeningen, aquarellen, tot 27 apr HAAOSE KUN8TKRINO. Denneweg 64 (ma t/m za 10-16 u): Luclen den Arend, plastieken, Jeanne-Marle Bo- dewes. wandkleden; Joop den Holder, reliëfs, tot 22 apr. PULCHRI STUDIO, Lange Voorhout 15 (ma t/m za 10-16 u, zo 14-17 u) Harry van der Woerd, schilderijen, gouaches. Wllly Bellnfante. pastels, etaen, tot 20 apr Voorjaarstentoonstel ling 1979. tot 23 apr NOUVELLES IMAGES. Westelnde 22 (dl Lm za 11-17 u) Michel Seuphor. tekeningen; Andrtes D Copier, glas. Ermanno Lelnardl, aquarellen. 8 apr tot 3 me) DELFT VOLLE MAAN. Oude Delft 189 ima Lm za 10-17 u. zo 13-17) Reggie Scherpbler. schilderij en. aquarellen, tekeningen, grafiek tot 23 apr R1J8WIJK HET TOLLENSHUIS. Herenstraat 67 (dl tm vr en zo 14-1" ui Nederlands Grafiek omstreeks 1970. tot 30 apr VOORBURG De TOBBE Badhuislaan 3 (dl. vr, za 7.30-24 u. zo 11-13) Carla Kruizen sieraden. Oerry Leewes. tekeningen,* grafiek tot 12 mei MUSEUM SWAENSTEIJN Herenstraat 101 (do. za. zo 14-17 u. do 19-21 ui Napoleon m Contrasten, tot 23 apr AMRO BANK Parkweg 30 irna t m vr 9-16 u. do 6 30-8 ui Heieen Wolbert en Elly Dunne wold. etsen, keramiek, lot 10 mei LEIDEN STEDELIJK MUSEUM DE LAKEN HAL. Oude Singel 28-32 ima tmza 10-17 u. zo 13- 17 ui; W H van der Nat. schilderijen 11864-1929. Letdae School), tot 22 apr 150 Jaar Rijksherbari um RIJKSMUSEUM VAN GEOLOGIE EN MI NERALOGIE. Hooglandse Kerkgracht 17 ima tm vr 10-12 en 14-17 u. zo 14-17 ui 100 Jaar Rijksmu seum van Geologie en Mineralogie. Het Huis van Oranje en de Oeologle. tot 27 apr RIJKSMU SEUM VOOR VOLKENKUNDE Steenstraai 1 (ma t'm za 10-17 u. zo 13-17 ui Surimono hout sneden, va 7 apr RIJKSMUSEUM VAN OUD HEDEN. Rapenburg 28 (ma Lm za 10-17 u. zo 13- 17 ui Taffeh gezien films over Taffeh en over de Nubisch-Egyptische monumenten rn kunst schatten i.v.m de Assoeandam OALERIE VAN DER VLIST, Botermarkt 3 (dl tm za 10-17 u. do tot 21 ui Wim Wettenhaus grafiek, tot 28 apr OALERIE DE OUDE RIJN Stille Mare 4 iwo tm za 12-17 u. zo IM' ui Mary Ha/tg kleuretsen. Flortan Unterralner geameed beeldhouwwerk DAGELIJKS VRIJDAG 6 APRIL DEN HAAO KONINKLIJKE SCHOUWBURG 20.15: Haagse Comedle ..Pijlers van de Samenle ving" APPELTHEATER. 20 30: De Appel ..Zer ken" THEATER AAN DE HAVEN. 20 30 8plten „Ars Amandi HOT. 20 30 S E M Ensemble New York. Muziekfestival PEPIJN. 20 30 Festival Lichte Muziek Bumafonds CONORESOEBOUW. 20 15 Jaspertna de Jong „Thuis Best". DILIOEN- TIA, 20.15: Ivo de Wijs „Formule 2 THEATER IN DE 8TEEG. 2030 Robert Krels en Marjol Flore VOORBURO DE TOBBE. 20 30: Mallettheater „De Bakfiets LEIDEN: ZUIDERKERK. Lammenschansweg, 20 15 Jeugd Kamerorkest LEIDSE 8CHOUW- BURO. 20.15: Caroussel „Met gesloten Deuren" en „De Grootvizier". LAK-THEATER. 20.30 Cen trum „Roosje". ZATERDAG 7 APRIL DEN HAAO: KONINKLIJKE SCHOUWBURO, 20.15: Haagse Comedle „De Repetitie of de be strafte Liefde" APPELTHEATER, 20 30 De Ap pel „Zerken" THEATER AAN DE HAVEN 20.30 Theatractlon „Shakespeare's Dood" THEATER AAN DE HAVEN. 20 30 Spllen „Ars Amandi" HOT. 14 u T.U D Ensemble. Muziekfestival, 20 30 S E M Ensemble New York. Muziekfestival PEPIJN. 20 30 Bumafonds, Festival Lichte Mu ziek. ANTONIU8 ABTKERK. 8chevenlngen. 20 30 u. Nico vd. Meel. orgel CONORESOE BOUW 20 15 Jasperlna de Jong ..Thuis Best DILIOENTIA 20 15 fvo de Wijs Formule 2" THEATER IN DE 8TEEO. 20 30 Robert KreU en Marjol Flore POPPENTHEATER OU1DO VAN DETH, 14 30 Felicia van Deth „De Paashaas MINTTHEATER PIERROT 14 30 Passe-Partout VOORBURO DE TOBBE. 20.30 Klein Muziek theater .Tussen gisteren en morgen" OUDE KERK. Herenstraat. 20 IS Joop Schouten, orgel LEIDEN LEIDS VRIJETIJDSCENTRUM. 21 u In HOT-House Het Nico Langenhutzen Septet HOOOLAND8E KERK. 19 15 MatthSus Passion LEIDSE 8CHOUWBURO. 20 15 Miel Cools Ach ter de Schelde vrijen de Helden LAK-THEA TER. 20 30 Nieuwe Komedie „La Vie en Rose ZONDAG 8 APRIL DEN HAAG KONINKLIJKE 8CHOUWBURO. 20 15 Haagse Comedle „Het Leven een droom' DILIOENTIA, 1130 Nelleke Oeeslnk. plano 14 30 NiklU Magaloff. plano PEPIJN, 15 u Goor ge Coleman Quartet. Jazz DANSENDE BEER 20 u Kin** Galllard (Ierse en Zuid-Am folk) CON ORESCEBOUW. 20 *5 Jasperlna de Jong .Thuis Best POPPENTHEATER OUIDO VAN DETH 14 30 Felicia van Deth „De PaashaasHOT. 14 u Psstt „Het Teken van AZ" THEATER IN DE 8TEEO 14 80 Haag* Sprookje* Toneel ..Dag Dromer' VOORBURO DE TOBBE. 1130 Koffieconcert MAANDAO 9 APRIL DEN HAAO KONINKLIJKE SCHOUWBURO! 20.15 Federatie Haag* Amateur Toneel .Maan que Vlvante GROTE KERK. 19 u Kon. 3 renlging Excelsior. Haags Knapenkoor en leden Residentieorkest „MatthSus Passion *ih DINSDAG 10 APRIL DEN HAAO DILIOENTIA. 20.15 Toneelgroep de Spelegast „Onder het Melkwoud" APPELTHEA TER. 20 30 De Appel „Zerken" HOT. 20 30 En semble Muslque Vlvante O ROTE KERK. 19 U Kon Zangver Excelsior, Haags Knapenkoor, le den Residentie-orkest „Matlhftu* Passion" PE PIJN. 20.30: Peter 8chrelber. Margriet Merkerink. Bumafonds Festival lichte muziek. WOENSDAG 11 APRIL traction „Shukespesre s Dood NIEUWE KERK. 20 30 Les Solistes de Parts HOT. 20 30 Slagwerk- groep Asko PEPIJN. 20 30 Peter Schrelber en Margriet Markerink Bumafonds Festival lichte muziek CONORESOEBOUW 20 IS Jasperlna de Jong „Thuis Best" DILIOENTIA. 20 15 Tekstple- rement Van wie zou dèt nou zijn" THEATER AAN DE HAVEN. 14 u Maccus Voor Straf", kinderpr POPPENTHEATER FRANK KOO- MAN. 14.30 Frank Kooman „De KiokkrmuM LEIDEN LEID8E SCHOUWBURO. 20 15 Wim Kan LUTHERSE KÉRK Hooglandse Kerk- DONDERDAG 12 APRIL Hon „Shakespeare Dood HOT. 30 30 Aako Ensemble PEPIJN. 20 30 Peter Schrelber en Mar griet Markerink Bumafonds Festival lichte mu Ziek CIRCUSTHEATER 20 u Ned Opera BUch ting. Residentie Orkest „Die Zauberflöte CON ORESGF.BOUW 20 15 Jasperlna de Jong „Thuis- Best DILIOENTIA 20 15 Tekstpierement Van wie zou dèt nou rijn?" VRIJDAG 13 APRIL DEN HAAO KONINKLIJKE SCHOUWBURO 20 15 Haagse Comedle „Hou me vast APPEL THEATER. 20 30 De Appel Zerken' HOT. 20 30 Electric Phoenix, muziekfestival PEPIJN. 20 30 Bea BrandU Buys en Wim Hogenkamp Bums londs Festival, lichte muziek NIEUWE KERK.' 20 15 Residentie Bachkjor en Orkest .Johannes Passion" CONORE80EBOUW 2015 Jasperlna de Jong „Thuis Best DILIOENTIA. 20 15 THta- (pierement „Van wie zou dat nou zijn" TH KA TER IN DE 8TEEO. 20 30 Robert Kreta en Marjol Flore THEATER AAN DE HAVEN 20 30. Knat» kabaret „Rose T. tn Lokaliteit Van*"

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 13