Allemaal terug naar 1950! British Leyland-autrfs in een zonnige show van zomerse vrijheidf bij de dealers van BL. VRUDAG 6 APRIL 1979 TROUWKWARTET PHS10-I door Edith Wrtzleb We zullen wel moeten: alle maal terug naar 1950! Er ls .bijna geen modehuis dat daar niet aan meedoet. Als Je niets anders meer ziet, dan ga Je ook maar breedgeschouderd zoals de mode dat voor deze zomer en de komende winter voorschrijft door het leven. Bijenkorf De Bijenkorf doet er ook aan mee. Het zijn niet alleen de boetieks, die moderne mode willen brengen, neen. De grote warenhuizen zijn eigenlijk de gangmakers. De boetieks durven het nog wel aan om ergens tegen aan te gaan en wat anders te brengen. De brede schouderlijn, de vullingen, de nauwe rokken en het Ingesnoerde middel, de naaldhakken, ze moeten het nieuwe modebeeld bepalen. Maar ook de „ditjes en datjes" die erbij horen. Sieraden van plastic of schelpen, van bamboe of van hout. Kettingen met romantische hartjes en haarbanden. „Diadeem" werden die vroeger ge noemd. Haarspeldjes en kammetjes. Dat allemaal hoort bij de romanti sche, wat kinderlijke vrouw van 1950. Natuurlijk is dat allemaal ln de Bijen korf te vinden en werd dat ook op de shows getoond. Eerlijk, we moeten zeggen dat die shows eigenlijk vrij ingetogen en rustig waren. Stoffen De stoffen hebben noppen of ietwat „uitgelopen" noppen. Naïve figuur tjes op wijde rokken en bloesjes. Klei ne hoedjes, de pill-boxes, zoals Jac queline Kennedy zo graag droeg. Het zijn platte dekseltjes op een haardracht waar een Jaar geleden nog niemand zich aan gewaagd had. Trut tig opgestoken met opzij een soort rolletje. Veel haar hoef je daar niet voor te hebben. Paardestaarten zijn ook uit den boze. Je moet er nu een braaf „Oretchenvlechtje" van maken. Geen afrokapsel meer. geen krulle tjes en zo. Gewoon brééf. De Dame De andere kant van dit modebeeld is niet het jonge meisje maar de „dame". Misschien wel leuk voor wie al wat ouder is en de laatste jaren niet aan die wat progressieve mode kon meedoen. De „dame" ls slank, elegant en keu rig. Kleding in zachte tinten, wit, ca ramel, tere pastels. De stoffenna tuurlijk zoals die bij een dame horen: duur. Zuiver zijde, dunne jersey en fijne batist. Veel stoffen hebben structuur effecten. Uitgesproken dessins zijn er eigenlijk niet. De vrouw behoort vooral slank te zijn, met een dun middeltje en wat geaccentueerde bil letjes. Eigenlijk moet ze buigzaam zijn als een riet. Ook de wat oudere vrouw kijkt nu waarschijnlijk teleurgesteld, want die ls meestal wel een beetje gevuld. Wat toch best leuk staat. De „dame" draagt chemlsiers met parelknoopjes in de manchetten, hoedjes van heel fijn stro of vilt, gouden of ivoren sieraden en parels of sieraden van parelmoer. Goud en zilver Wat die damesachtige sieraden be treft zal de Nederlandse federatie van Goud en Zilver best blij zijn. Lange forse kettingen, gouden en zilveren armbanden en er worden weer twee oorclips lnplaats van één gedragen. Maar zoals gezegd: dat draagt alleen de vrouw die een „dame" wil zijn. De anderen doen plastic aan en sieraden van ander materiaal. Kinderen De Bijenkorf toonde kindermode, die ruim en comfortabel zit. Je zou toch haast Jaloers worden op zo'n kind! Felle kleuren zijn er en het ziet er allemaal zeer uitbundig uit. Dat is gunstig voor een kind, dat bijvoor beeld de straat moet oversteken. Het moet gezien worden. Goedkoop is kindermode niet, maar dat ls niets nieuws. Er zit wel minder stof aan, maar het arbeidsloon speelt ook een rol. Jogging De Bijenkorf toonde ook veel „jog- ging"-mode. Dat is een nieuwe rage, die uit Amerika overgewaaid is. Jog- glng-pakjes zijn eigenlijk wat verbe terde, mooier gemaakte, trainings pakken. „Jogging" is namelijk ge woon trimmen. Alleen zijn we hier wat dat trimmen betreft wat wijzer en gematigder ge worden maar in Amerika als Je de vele berichten tenminste kunt gelo ven zijn ze dat niet. Daar wordt Jogging bedreven tot Je er bij neervalt in Je mooie pakje en tot je de buurman overtroefd hebt. De Jog- ging-pakjes zijn dan ook gemaakt van materiaal, dat „overal tegen" kan. Logisch. Hele kleintjes Daarnaast zijn er voor de hele klein tjes lieve jurkjes. Met strikjes en kantjes en korte rokjes. Slipjes met „kant aan m'n broek". Dat kant wipt onder het rokje uit en wie dan niet vertederd naar zo'n kind kijkt Zo'n mode wint het natuurlijk altijd. Lollig is dit Jaar wel dat ook de „dame" een maillot onder haar keuri ge Jurk draagt. Die maillot heeft geen voeten. Hij lijkt een beetje op een afgeknipte kous, die of bij de enkel of bij dé kuit ophoudt. Dus: er is toch nog wat nieuws in deze mode anno 1950 te bekennen! Maillot eronder uit, toch nog wat nieuws i Langt kettingen, goud en zilver De dame anno 1979 Prijzen inkl. BTW al fabriek. BL Nederland Nieuwe Gouwe 0.2.40 Gooda.Tel. 01820 -11122. Importeur van Austin/Morris.Jaguar/Rover/Triumph ftfO] Mini-AJlegrc-Manna-Maxi-Pnncess-Jaguar-Daimler-Rover-Land-Rover-Range Rover-Triumph-Innocenti-Sherpa-Bedrijfswagens. Uniformerijklaarmaakkosten(exkl.benzine inkl.BTW) k^f De British Leytand dealer informeert u gaarne over financiering van uw auto bij LFN. 200 Verkooppunten m Nederland. De automobielen van BL, karakter en klasse, stuk voor stuk. Waar nog iets heel belangrijks bij komt: de prijs. Want bij geen enkel ander merk koopt u zoveel luxe, kompleet komfort, degelijkheid, ruimte en rijplezier voor zo'n relatief bescheiden bedrag. Kom deze automobielen nu bewonderen en berijden. Tijdens de unieke show met alvast wat voorpret van de zomer. Tips voor vakantie en voor weekendje-weg. Hoe u nóg meer plezier van uw auto kunt hebben. Waar u naar toe kunt gaan en wat u moet meenemen. Kom met uw hele gezin gezellig kijken. Er valt weer heel wat te beleven bij de dealer van BL! Maak vóór 30 juni een testrit Voor uw gratis Car Holiday-paspoort. Tot eind juni hebt u de tijd voor een testrit in de auto van uw voorkeur, vanzelfsprekend vrijblijvend. Maar... hoe eerder hoe beter. In deze periode kunt u ook rekenen op extra hoge inruilprijzen. Uw verstandig initiatief voor de testrit wordt béloond met het gratis Car Holiday-paspoort. \fol met bonnen voor korting op BL-accessoires èn om veel leuks te kunnen doen. Zoals sportvissen op de Noordzee, een culinair weekend, een weekend paardrijden in Gaaster- land of windsurf-les in Langweer. Zeilen in Friesland, bijwonen van de Pinksterraces in Zandvoort.een slipkursus volgen en noem maar op- Beperkt aantal! Gratis schuifdak bij de Mini Special en bij de Austin Allegro Special. Heerlijk in de zomer, zo'n schuifdak. Zonnetje op 't hoofd, koel windje en rijden maar in vrijheid blijheid.Gratis voor snelle beslissers. Dat is een kado van maar liefst f 826,- bij de Mini Special en de Austin Allegro SpeciaL Hartelijk welkom bij uw Bt-dealer. Car Holiday, zonnige show van zomerse vrij heid. is er voor iedereen. Ook al bent u helemaal niet van plan om een nieuwe auto te kopen, u doet er in elk geval heel wat ideeën op. En u hoeft alleen maar een proefrit te maken om het gratis paspoort te krijgen.VADl met visa voor vrijetijdsvoor- deel.Bij uw gastvrije dealer van BL. Amsterdam Marriott Hotel. Een compleet verzorgd hotel-arrange ment in onze hootdstad. Autorensport Officieel orgaan van de Neder landse Autorén- Autorevue. \folledig ver nieuwd autoblad. Autovisie. 14 Daags magazine voor rijdend Nederland. Cenav. Pinksterraces en cursus verhoogde rijvaardigheid op het ■L artikelen op kampeer- Weekend m Hilversum met bezoek aan studio en rondvlucht boven het Gooi. Ton Menken Ijsbanen. Schaatsplezier in de lente. NRV Nat-en Int.wed strijden rallycross op het Eurocircuit Völkens-1 waard. Skischool Otto Zoete- i lief. Ski-cursus op een I prachtige kunstskibaan. I Rob Slotemaker. Anti- slip-cursus. Sporthuis Centrum Recreatie. Een week-uit m een van de 5-sterren bungalowparken. Stoomvaart Maat schappij Zeeland. Vakan tiereizen naar Engeland. Rederij J. Wol ij k. Sport vissen op zee. VW Friesland-Leeuwar den. Ontdek Friesland, paardreden in Gaaster- land. surfen in Lang weer en een zeilcursus voor beginners. VW Maastricht Een culinair weekend voor de fijnproever.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 10