liUbberding mist tracht in finale Sanders stijgt weer paar plaatsen n Spanje vier lopinggevallen Nieuw: deMeesiente-iekening van Mees &Hope. 71% Tweede zege Tsjechoslowakije erste °4i visie aartenhuis Een combinatie van de beste spaarvormen. De Meesrente-rekening. Wij durven elke vergelijking aan. f3.000,- Bank Mees Hope nv Frankrijk kan in Bratislava geen vuist maken Rentree van Wim Ruska Rowic blijft in de eredivisie Hoge rente Vrije opname Méér geld opnemen Onroerend goed 24 TROUW/KWARTET P 19 RH 23S 21 incesco Moser (1) gaat als eerste over de streep, voor De Vlaeminck, Raas en De Meyer. „JkVELGEM De 39ste Gent-Wevelgem was de koers van Henk Lubberding, de Nederlandse >v4mpioen. In de semi-klassieker langs de winderige Belgische kust en met twee keer de klimming van de kasseienheuvel Kemmelberg, zou Lubberding als eerste Nederlandse inaar niet misstaan hebben. De boerenzoon uit Voorst miste in de slotfase de kracht en vt dige slechts als laatste van de kopgroep: vijfde. Winnaar werd Francesco Moser De 3i|liaanse vedette won de sprint van Roger de Vlaeminck en Jan Raas vijfde plaats was overigens een jfjma prestatie van een renner, die in ploeg van Peter Post de rol van ant cht verVult. En omdat hij dat al e ir dan twee seizoenen uitstekend sti t, wordt hij „meesterknecht" en id. rste luitenant" genoemd. In Gent- an irelgem deed Henk Lubberding l meer dan helper zijn van zij tl.: imanyien Jan Raas en Gerrie Kne- Voi lann. die in het voorseizoen tot nu b. h wel tegenvallende wereldkampi- Lubberding fietste zo hard dat rzrjj Gent-Wevelgem wel had kunnen nen Dat was mogelijk ook ge ird als hij als kopman of in elk IJ! al als beschermd renner was j tart. iberding reed de eerste 180 kilo- 3Cfter voortdurend met zijn wappe- BRATISLAVA Tsjechoslo wakije, een aardig afgetakel de maar nog steeds heersende Europese voetbalkampioen, heeft gisteren Frankrijk in Bratislava met 2-0 verslagen. De Tsjechen houden daar door een prima kans op kwali ficatie uit groep 5, met één punt achtgerstand op de Fransen die twee wedstrijden méér hebben gespeeld. Frankrijk speelde in de eerste helft nadrukkelijk beter dan de gastheren. Er werd goed aangevallen maar de Tsjechische doelman Natolicka ver richtte enkele knappe reddingen. Na de rust kwam er van een Tsjechisch offensief lange tijd niets terecht maar het beeld veranderde volledig nadat arbiter Heinz Aldinger (WDld) een overtreding tegen Masny met een strafschop bestrafte. De man die een eigen soort strafschop heeft uitge vonden, Panenka. versloeg doelman Dropsy van elf meter (1-0), vijf minu ten later was de strijd beslist Dropsy was kansloos op een hard schot van middenvelder Stambachr: 2-0. Frankrijk trachtte daarna onder lei ding van een excellerende Platini de bakens nog wel te velzetten maar Tsjechoslowakije groepeerde zich in de verdediging en liet geen gaten meer vallen. Er waren in Bratislava 50.000 toeschouwers. Stand in groep 5: Frankrijk Tsjechoslow. Zweden Luxemburg SPANJE Spanje heeft in Craiova in een wed strijd voor groep 3 van de voorronden In de 64e minuut nam Roemenië, wederom door Georgescu een voor sprong. Dani zorgde twintig minuten voor UJd voor de gelijkmaker Ook de Roemeen Romila kreeg het geel Stand in groep 3: 1. Spanje 2. Roemenië 3. Joegoslavië 4. Cyprus Michel Platini van het toernooi om het Europese voetbalkampioenschap met 2-2 ge- ENGELAND lijkgespeeld tegen Roemenië Alle doelpunten werden na de hervatting gescoord 4 3 1 0 10-3 3 1113 5-5 3 1 0 2 2 6-5 2 0 0 2 0 0-8 Op 13 mei wordt voor deze groep de ontmoeting Cyprus-Roemenië ge speeld. POLEN Polen, woensdag 2 mei tegenstander van Nederland in een wedstrijd voor de voorronden van het toernooi om het Europese voetbalkampioen schap. heeft gisteren in Chorzow in een vriendschappelijke wedstrijd met 1-1 gelijkgespeeld tegen Honga rije. Beide treffers vielen na rust. Lato gaf de Polen twaalf minuten na de hervatting de leiding. Twintig mi nuten voor tijd maakte Taar gelijk. Er waren 40.000 toeschouwers KKRKRADE Wim Ruska zal in het komende weekeinde bij de nationale judokampi oenschappen lijn rentree op de mat maken. Ruska is drie jaar niet in wedstrijden uitgeko men, maar wel in training ge bleven. Zaterdag xal hem de zevende danworden uitgereikt en toen Ruska deze medede ling ontving was zijn reactie: „Als ik er toch ben dan doe ik ook maar mee". De viervoudige wereldkampi oen en tweevoudig Olympisch kampioen van München (zwaargewicht alle categorieël zal alleen uitkomen in het zwaargewicht boven 95 kilo. 4 2 1 1 5 8-5 2 2 0 0 4 5-1 2 0 1113-5 2 0 0 2 0 1-6 De Roemenen namen na een slechte eerste helft voor 40.000 toeschouwers in het uitverkochte stadion door Ge orgescu de leiding in de 57e minuut Dani maakte direct daarop gelijk. De ontmoeting kreeg hierna een ui terst fel karakter. De Roemeense in valler Crisan, die juist in het veld was gekomen, raakte slaags met de Spaanse verdediger San José, die al een gele kaart had gehad. De Belgi sche arbiter Marcel van Langenhoven stuurde beide spelers van het veld. Ipswich Town, de club van Arnold Mühren en Frans Thijssen. heeft voor de Engelse competitie met 1-1 gelijk gespeeld tegen Birmingham City. Ipswich nam door Mühren met 0-1 de leiding, maar Callagher maakte na rust gelijk voor Birmingham, dat de laatste plaats bezet. De club van Geert Meyer, Bristol City, won met 2- 0 van Queens Park Rangers. De overi ge uitslagen zijn: Arsenal-Coventry City 1-1, Bolton Wanderers-Everton 3-1 en Wolverhampton Wanderers- Tottenham Hotspur 3-2. In de Bundesliga versloeg Elntracht Braunsweig met 3-0 Borussia Mön- chengladback. ROTTERDAM Punch is voor het eerst gedegradeerd uit de eredivisie basketbal. De Delftse ploeg in de Rotterdamse sporthal De Enk ver loor gisteravond de beslissingswed strijd tegen het Dordtse Rowic roet 87-89 nadat Rowic bij de rust nog ruim voor stond: 47-39 Punch leek de hele wedstrijd volledig kansloos, bleef op ruime afstand van de Dordtenaren maar kwam in de slotminuten weer terug. Rowic leek in verslagen positie toen Punch zelfs terug kwam tot 85-85 en vervolgens twee punten voorsprong nam. Punch kreeg toen. met nog minder dan een minuut te spelen balbezit, waarmee het pleit beslecht leek. Maar een fout bezorgde Rowic balbe zit waarna het 87-87 werd. Met nog zes seconden te spelen volgde uitein delijk een ingooi voor Rowic. Precies binnen de tijd scoorde More volgens een in een time-out uitgestippelde tactiek het winnende punt: 89-87 )0 STERDAM FC Groningen is r terug aan de top van de eerste 'pie. Groningen won de derby te- Veendam met 2-1 na een rumoeri- idiwedstrijd. Scheidsrechter Seve rn} trok drie gele kaarten, voor Hid- (Groningen) en de Veendam- 90 s Liklikwatü en Swart en een rode s r Veendams doelpuntenmaker jrijakman in de slotfase van de wed- |d. Groningen maakte negen mi- en voor tijd zijn winnende treffer r Bakker van de strafschopstip, tvaren bijna 13.000 toeschouwers. andere vijf wedstrijden leverden "7 eens vijf gele kaarten op, voor itjes (De Graafschap). Van der \len (Heerenveen), Krone (Tel- Van Osenbruggen (Wagenin- I, Aichorn (Den Bosch). Slechts ^duel tussen Dordrecht en SW zonder waarschuwingen duel tussen de twee degradanten vorig seizoen. Telstar en FC Am- dam bleef 85 minuten zonder Ipunt, in de laatste vijf minuten en er echter twee, Van Bommel e Amsterdam op 1-0, Akersloot ikte in de volgende minuut uit strafschop gelijk. nveen-Dc Graafschap 2-1 (1-11 9 Polko 0-1. Visser (strafschop) 1-1. 51: Bosman 2-1 klsrechler Gans Toeschouwers 1700. Oele Ito k 'v> •Jiap) en Van der Heyden (Heerenveen). Amsterdam 1-1 (0-0) 85 Van Bommel 0- Akersloot (strafschop) 1-1 Scheidsrechter Str tsma Toeschouwers 2100. Oele kaart voor c (Telstar) wegens te hard spel ningen-Willem II 0-0 Scheidsrechter Van Laar Toeschouwers 2200. Oele kaart voor Osenbrugeen iWageningen) wegens commen- op de leiding wegens ruw spel inren-Veendmm 2-1 (1-0) 24. Bloemberg l- Brinkman 1-1. 81 Bakker (strafschop) 2-1 Idérechter Severeln. Toeschouwers: 12.500. kaart voor Brinkman (Veendam) wegens een grove overtreding, gele kaarten voor Llkllk- en Swart Veendam i wegens ruw spel en voor ink iGroningen) wegens het neerleggen van egenstander rende haren aan dekop van het pelo ton in de wind. Hij vervulde zijn knechtenrol met veel elan. Vervol gens zorgde hij voor de eerste beklim ming van de Kemmelberg voor de beslissende ontsnapping en tijdens de finale demarreerde hij niet minder dan vijf keer uit de kopgroep. Geen van de vijf vluchtpogingen bracht hem het succes, ondanks dat Jan Raas, zondag winnaar van de veel hoger aangeslagen Ronde van Vlaan deren, afstoppend werk verrichtte. Lubberdings demarrages misten na 240 kilometer net dat kleine beetje extra kracht. Als hij tot de finale door izjn ploeggenoten uit de wind was gehouden, zou hij die reserve wel nog gehad hebben. Zijn vijfde plaats, maar vooral zijn indrukwekkende manier-van rijden zullen hem en ploegleider Peter Post aan het denken zetten. Lubberding heeft zich zodanig ontwikkeld dat hij in de komende eendaagse wedstrij den op een geaccidenteerd terrein Heerlen-Meerssen, Waalse Pij. Luik- Bastenaken-Luik) als kopman kan vertrekken met evenveel winstkans als de gevestigde vedetten Moser, De Vlaeminck. Raas en noem maar op. Maar dan moeten de knechten voor hem werken zoals hij als knecht werkte. Zeventig kilometer voor het einde luidde de Belg Waler Planaert de fi nale van Gent-Wevelgem in. Jan Raas counterde, waarna Lubberding het opnieuw probeerde. Ronald de Witte, knecht van Moser, Ludo Pee- ters. knecht van Willems, en Mare de Meyer sloten aan. Na de eerste be klimming van de Kemmelberg kwa men Moser. De Vlaeminck en Raas erbij. Met die namen in de kopgroep was de slag gevallen. De jonge Belgi sche belofte Daniel Willems, Joop Zoetemeld („Ook dit was geen koers voor mij, maar een training"), Hennie Kuiper en de complete ploeg van de vorige winnaar Ferdi van den Haute* waren daar al verslagen. De voorsprong van het zevental liept in de „lus" voor de tweede beklim ming hard op naar twee minuten. Tijdens de tweede beklimming dreig de de kopgroep uiteen te vallen, maar uiteindelijk haakte alleen De Witte af. Het verschil met het jagende pelo ton, waarin Piet van Katwijk veel afstoppende werk verrichtte nota bene tegen zijn broer Fons, werd naarmate het einde naderde steeds kleiner, maar de vluchters werden toch niet meer teruggezien. Zes kilometer voor het einde begon nen de aanvallers opnieuw onderling te duelleren. Peeters was het steek spel van de demarrages te machtig. Hij viel terug. Lubberding probeerde het vijf keer. De Meyer drie keer. Moser twee keer en Raas twee keer Roger de Valeminck volgde alleen maar. In de eindsprint zou hij gezien zijn sprintzeges in de Omloop Tl'RNEN Monique Bolleboom van Pro Patna en Debbie Amson van Pancratius zullen op 10 en 11 april deelnemen aan een Internationaal toer nooi in het Hongaarse Pees. Op 11 en 12 april turnen Ingrid Bolleboom van Pro Patrla. Inge Wulz van Klimop en Carina de Koning van 8t Mauritius tn Kosice (Tsjechoslowakije). Het Volk en MILAAN-San Remo een logische winnaar zijn. Zijn neder laag tegen de krachtpatser Francesco Moser was een grote verrassing en kon twee oorzaken hebben. Ofwel is De Vlaeminck over zijn topvorm heen, ofwel kwam hij met Moser tot een akkoord inzake wederdiensten komende zondag in Parijs-Roubaix. Vorig jaar liet De Vlaeminck Moser de rit door de hel van het Noorden winnen. Toen waren zij ploeggenoten, daarna werden ze vijanden van el kaar. Moser, die heel sterk reed in de Ronde van Vlaanderen maar door een valpartij zijn kansen verspeelde weet zich in Parijs-Roubaix door de specialist De Vlaeminck verslgen, ter wijl De Vlaeminck op jacht naar zijn vijfde zege best wat steun kan gebrui ken. Vandaar dat Moser het succes in Gent-Wevelgem nodig had. De Vlae minck wilde wel meewerken. Waarom zou hij anders de tien laatste meter van de eindsprint niet doorgetrapt hebben? 1 Francesco Moser (Ita), 250 kilometer in 5 uur en 48 minuten. 2. Roger de Vlaeminck (Bel), 3. Raas (Ned). 4 De Meyer'(Bel). 5. Lubberding (Ned), zelfde tijd als Moser. 6 Willems (Bel), op 31 seconden. 7 Telrllnck (Bel). 8 Hlnault (Fra). 9. Fons van Katwijk (Ned), 10. Kuiper (Ned), 11 Walter Plankaert (Bel). 12. Van den Haute (Bel), 13. Plet van Katwijk (Ned). 14. Schipper (Ned). 15. Sibille (Fra). 16. Renler (Bel). 17. Van Haerens (Bel). 18. A ling (Ned). 16. Hoste (Bel). 20. Jacobs (Bel). 21. Braun (Wdl). 22. Oodefroot (Bel), 23. Van Roosbroeck (Bel). 24 Van Springel (Bel), 25 Dle- rickx (Bel). 26. Edwards (OB). 27 Ludo Peeters (Bel) allen zeilde tijd als WtUems. 26. Plrard (Ned), op 6 min. 40 sec.. 29. Van der Slagmolen (Bel) op 6 min. 59 sec., 30. Knetemann (Ned), 31. Kelly (Ier). 32. Van den Brande (Bel). 33. Colman (Bel), 34. Van de Wlele (Bel). 35. De Oeest (Bel). 36. Van Sweevelt (Bel). 37. Masclarelli (Ita) allen dezelfde tijd als Van der Slagmolen. ROTTERDAM Dankzij de medewerking van de grieperige, doorweekte handdoeken rond zich verspreidende Zuidafri kaan, David Schneider krijgt het Rotterdamse sportpaleis een herhaling te zien van het treffen tussen Louk Sanders en Björn Borg van vorig jaar. De nationale buitenkampioen werkte zich woensdagmiddag onder doodse stilte naar een moeizame zege in drie sets: 1-6 6-3 6-3, waarbij het de vraag blijft wat leuk is: bij Madame Tussaud kijken of de wassen beelden misschien gaan bewegen of het aanschouwen van dit lusteloze gedoe. Sanders won, omdat hij van de twee de meeste initiatieven ontwikkelde. Hij bleef ver van het net en verzuim de de tweede service van zijn 23- jarige tegenstander aan te vallen. Schneider, die zijn 86e plaats op de ATP-ranglijst hoofdzakelijk dankt aan een goed resultaat: een halve finaleplaats bij de Zuidafrikaanse kampioenschappen, deed iets meer, maar koos consequent de verkeerde momenten om naar voren te komen en sloeg in elke game tenminste een dubbele fout. „Het moet een trieste aanblik zijn geweest", realiseerde Sanders zich. „Maar goed dat er zo weinig publiek was. Ik had niet ge dacht dat ik met zulk slecht spel een potje zou winnen en dat nog wel in dit veld. Aan de andere kant, hoeveel mooie partijen heb ik niet gespeeld die ik toch nog verloor. Dan maar beter dit." Waarmee de bekende Hap- pel-theorie van de poen en de punten weer eens opgeld deed. Dankzij de hem op het laatst toege speelde wild-card heeft Sanders nu al zo'n 5000 gulden in het enkelspel ver diend. waar nog eens 1000 gulden bijkomt, omdat voor het dubbelspel zo weinig belangstelling was dat hij en Rolf Thung een bye konden loten. Sanders bekende eerlijk: „Zo'n partij ben je na een paar uur vergeten, maar van het resultaat heb je een heel jaar plezier. Ik denk dat ik er zekér twintig plaatsen op de ranglijst mee win, zodat ik direct wordt toegelaten tot hoofd te zetten om zich te con- pantrnrfln nn rio IrAmonno r>rtr\f rrtnr a. tussen doorgaan als prof of er een goed betaalde bijbaan van maken. Die onzekerheid weerspiegelt zich in zijn spel. „Ik heb er moeite mee tij dens een partij de gevolgen en de eventuele consequenties uit mijn hoofd te bannen", aldus de Leide- naar. „Soms. zoals bij het toernooi in Linz en bij de Koning Gustaafwed- strijden lukte dat. Andere keren hele maal niet." Gisteren was een van de dagen waar op het helemaal niet lukte. „Ik was al blij als de bal weer weg was." Die instelling veranderde enigszins in de tweede set toen de lijnbewaking bij uitzondering In het nadeel van San ders besliste. Hij werd iets feller, waardoor de heftig transpirerende Zuidafrikaan ook harder ging slaan met reeksen dubbele fouten en ge makkelijke uitballen als gevolg. San ders oogstte dankbaar. Het kostte hem weinig moeite het gebeurde uit de open Franse kampioenschappen en vermoedelijk ook tot Wimbledon. Al ga ik daar zeker niet naar toe, want wat heb ik op gras te zoeken." Liever kiest Sanders voor de financië le zekerheid van de vaderlandse com petitie. hoewel hij bliksems goed weet dat het daar gebezigde gefrun- nik het aanwezige tennistalent in de kiem smoort. Sanders twijfelt wat zijn tennis betreft al geruime tijd centreren op de komende confronta tie met Borg. Vorig Jaar verloor hij met 2-6 en 3-6. Dit jaar hoopt hij het iets beter te doen. Al zal winnen er weer niet bij zijn. Daarvoor heeft Borg, afgezien van zijn klasse, iets te veel wrok gevoeld de afgelopen dagen. Het dubbelspel van het tennistoer nooi in Rotterdam wordt niet door iedereen even serieus genomen. Björn Borg wilde met zijn bejaarde manager Lennart Bergelin in de baan verschijnen, hetgeen door de organi satie werd belet. Wel vermeldt de officiële deelnemerslijst de aanwezig heid vanhet dubbel Nilson/Wiat, waar nog nooit iemand van heeft gehoord. Navraag in Parijs leerde dat dit twee tal op geen enkele ranglijst voor komt. Desondanks wilde Grand-Prix- supervisor Franco Bartonl er niet toe overgaan ze te schrappen. „Als ze komen kunnen zij spelen", is zijn mening. De organisatie van Ahoy' houdt het er voorlopig maar op dat een van de spelers of een ballenjongen een grap heeft uitgehaald en op de inteken lijst, die in de kleedkamer ligt, twee fantasienamen heeft ingevuld. Dat zouden dan de geplande tegenstan ders van Kriek en Masters een bye opleveren en 500 gulden extra. Inmid dels kunnen Nederlandse spelers als Wouter Fok en Theo Gorter zich wel voor het hoofd slaan dat zij niet heb ben Ingeschreven voor het dubbel spel. Ze zouden er in leder geval 600 gulden de man aan hebben overge houden. Ecritc ronde Louk Banden (Ned) David Schnei der (Z-A) 1-8. 6-3 en 6-3. Tweede ronde Peter Fleming (VSi-Buater Mottram <OB> 6-1 en 6-4. Johan Kriek (Z-AlVJooe Luis ClercjArg) 6-4 en 6-4. Raul Ramirez (Mexi-Paul Kronk (Aua) 6-2 en 7-5. Dubbelspel eerste ronde Bob C arpuchael - Brian Teacher (Aua-VSi-Davtd LloydMark Cox iOB) 7-6 en 6-J ADVERTENTIE JNÜ >EI DRID Tijdens de Ronde van Valencia en de Catalaanse week, twee 6 anse wielerwedstrijden die onlangs werden gehouden, hebben drie i.t Hers positief gereageerd bij dopingcontroles. Het gaat om de Fransman OJfoine Gutierrez en de Spanjaard Antonio Menendez die betrapt werden de Ronde van Valencia en de Portugees José Martins, die positief 7" [eerde in de Catalaanse week. Het drietal moet een boete van 1000 tserse francs (ruim 1200 gulden) betalen maar wordt niet geschorst lat het de eerste overtreding van dit jaar is. *<»nsdag werd ook bekend dat bij de dopingcontrole na de eerste etappe de Ronde van Baskenland, die momenteel wordt gehouden, een renner tief heeft gereageerd. De naam van de betrokken renner is nog niet •d. De vele bankinstellingen die Nederland rijk is, hebben een aantal spaarrekeningen waarvoor globaal geldt: hoe hoger de rente, hoe moeilijker het is weer aan uw geld te komen. De inventieve ban kiers van Bank Mees Hope hebben nu echtereen nieuwe spaar- vorm gecreëerd, die én een hoge rente geeft, én veel mogelijkheden biedt om over uw geld te beschik ken. Desnoods zonder opzeg termijn. Het percentage wordt maan delijks vooraf vastgesteld. In maart en ook in april 1979 bedraagt het 7'/j%. Een zeer hoge rente voor een spaarvorm waarbij zoveel mogelijk is. De rente wordt éénmaal per jaar (beginjanuari) bijgeschreven en blijft gedurende een maand na bij schrijving vrij opneembaar. Van een Meesrente-rekening kunt u elke maand vrijelijk tot f3.000.- opnemen. En in de dure decembermaand zelfs tot f6.000- uw "13e maand"). Als u méér geld wilt op nemen, dan kan dat ook. Maar dan moet u wel een opzegtermijn in acht nemen van 24 maanden. Indien u onmiddellijk over meer geld wilt beschikken, dan wordt er 2% ingehouden over het bedrag bo ven de vrije opname. Dat betekent, dat uw geld dus niet "vast" staat. Indien u als Meesrente- rekeninghouder geld nodig heeft voor de aanschaf van onroerend goed. dan kunt u het benodigde bedrag ook vrijelijk van uw tegoed laten overmaken zonder opzeg termijn en zonder boetebetaling. En uiteraard buiten de vrije op name van drieduizend gulden per maand om. De Meesrente-rekening biedt u dus een combinatie van de beste spaarvormen. Hoge rente en veel mogelijkheden tot vrije opnamen. Méér en persoonlijker informatie kunt u aan de balie van onze kantoren ontvangen. U kunt ook een folder of nadere informatie aanvragen onder nr. 010 - 63 28 89 of020 - 527 23 32. HOGE RENTE MAANDEN OPZEG TERMIJN OF 2%. in maan en april 1979*. VRIJE AANKOOP OPNAME BEDRAG ONROEREND GOED VRIJ OP PER MAAND NEEMBAAR. (plus een 13c maand). Dagelijkse renteberekening wordt toegepast- Daar kan men u desgewenst ook informeren over de mogelijkheid om giraal op de Meesrente-rekening te storten vanaf uw giro- of bankreke ning. Dat maakt hel nog eenvoudiger. Kantoren: Amsterdam. Herengracht 548, tel 020-527911). Rotterdam, Coolsingel 93, tel. 010 - 63 2911. 's-Gravenhage, Kneuterdijk 13, tel. 070-924031. Voorts te: Alblasserdam, Arnhem, Delft, Eindhoven,Groningen, Haarlem, Heerlen, Schiedam, Utrecht, Vlaardingcn en Zaltbommcl. Hamburg, Pelzerstrasse 2 (hoek Rathausstrassc).tel.040 - 33 1721

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 23