tegen PSV veld gestuurd Feyenoord wint eerste uitduel SPARTA IN DIEP DAL Opnieuw spektakel Gemeente keurt veld af voetbalgebied ten onder in Eindhoven ijax doet ijn plicht folendam [rijgt geen eloning s. Martin Snoeck sectiebestuur Vitesse geeft winst uit handen DERDAG 5 APRIL 1979 SPORT TROUW/KWARTET P 17 - RH 21 Matty Verkamman 5HOVEN PSV heeft op een uitermate armzalige ma- de halve finale van het nationale bekertoernooi bereikt, i zwak acterende Rijvers-brigade had een omstreden penal- i nodig om afstand te nemen van NAC. In de slotperiode »t de schutter van 11 meter, Willy van der Kuylen, er nog i tweede goal bij, maar een eigen inzet van de dezer dagen geplaagde Wildschut verkleinde de marge uiteindelijk tot I. Dat was maar net genoeg om de 1-1 van de heenwedstrijd [overbruggen. De provincie-genoten van NAC verlieten al eldend het PSV-stadion. En dat had naast de uitschake- nog meer te maken met de rode kaart die aanvaller Vreijsen in de tweede helft door scheidsrechter Wee- werd voorgehouden. De straf voor Vreijsen was op zichzelf juist. Voor de ogen van Weerink re vancheerde hij zich voor een gemene overtreding van René van de Kerk hof. De Bredanaar trapte hard op de benen van de PSV'er, die niet mocht klagen dat hij er zonder gele kaart vanaf kwam De international was na het incident het wild waar door de meedogenloze Krijnen op werd ge jaagd. Trainer Rijvers behoedde zijn onstuimige aanvaller voor een blessu re door hem een kwartier voor tijd naar de kant te halen. I8TERDAM Ajax heeft de twee wedstrijd in de halve finales van KNVB-beker tegen Fortuna SC ewerkt als een verplicht nummer, wedstrijd was eigenlik totaal over lig. omdat de Amsterdammers de wedstrijd tegende Limburgse eg al met 2-0 hadden gewonnen, n een slechts 3400 toeschouwers ix-stadion werd het opnieuw 2-0. y Clarke, afgelopen zondag tegen VW goed voor twee treffers, akte ook gisteravond beide doel- nten voor een lauw spelende Am- rdamse ploeg. De eerste kwam e kan het eigenlijk anders) uit een ifschop, nadat de Deen Frank Ar- len was neergeled door Colombain. tweede was mogelijkerwijs nog ivoudiger voor de Engelse spits, ik Schoenaker schoot tegen de nenkant van de paal en de terug- Ingende bal kon moeiteloos door rke worden ingetikt. Fortuna SC, In de eerste divisie de laatste een duidelijk van slag af is, kon Ajax geen moment moeilijk ma- i. En daar had Ajax geluk aan, it de Amsterdammers wensten i helemaal niet druk te maken. I-Fort una SC t-9 (0-0). 58. Clarice (strafschop) BO Clarke 2-0. Scheidsrechter: Bosman. Toe- uwers 3400. k: Schrijvers; Erkens. Zwambom (Wijnberg), ■stege, Everse; Schoenaker (Katser). Tahama- lerby; Ling. Clarke en Arnesen. (ana SC: Geilman; Pfennings, Van Daele, Bux. ■nbaln (Merken); Hutting. Tltaley. Van de fc Zuldersma. Engbersen en Ruys LEND AM Volendam heeft in de Strijd tegen MW zo'n enorme in- ;etoond dat het gelijke spel van 1- telijk een te kleine beloning voor thuisclub was. MW. dat in de te helft bewust behoudend speel- n loerde op de counters, kreeg bij uiige aanval van de Limburgers in »rste helft een strafschop toege en. Guyt haalde Quaden onder- waarna scheidsrechter Oetel- is de bal op de stip legde. Kowalik ikte geen fout. tevoren had Kraal voor de tclub gescoord. Die treffer vond er wegens buitenspel geen gena- n de ogen van de arbiter. Van de rarring die daama in de verdedi- van Volendam ontstond maakte r dankbaar gebruik. Guyt kon den slechts stoppen door hem te halen. ndam behield een sterk over- it. Dat resulteerde in de 44e mi- eindelijk in een treffer van il, die na lange tijd weer terug in de ploeg. f tweede helft had het sterk ver eende MW alle moeite om de rlaag te ontlopen. Beatsen ver gde zijn doel echter bekwaam en g daarbij de nodige steun van stra en Lacroix, die beiden op de redden. groot hét overwicht van Volen- was blijkt wel uit de hoekschop erhouding. die was 12-0 in het deel van de Noordhollanders. De ang van Volendam was aller- t tevreden over de leiding van idsrechter Oetelmans en liet dat doop duidelijk blijken. DONHOVEN Drs. Martin ck. de vertegenwoordiger van de R in het bestuur betaald voet- legt per 26 mei aanstaande zijn lie van lid van het sectiebestuur Drukke werkzaamheden zijn oizaak van zijn besluit", aldus Ön Snoeck. die enkele jaren gele- om dezelfde reden zijn functie voorzitter van de vereniging var Ictspelers opgaf. ..Het ontbrak in tijd om dt werkzaamheden tc Bovendien hebben mijn op ende kinderen tijd nodig." Martin Snoeck. die de financieel itnlsche zaken behartigt in hei ibestuur. zal de lopende zaker NAC bleef ook nadien meterslange slidings uitvoeren Fysiotherapeut Theo Dierckx bezorgde zichzelf bijna een patiënt door Ton Smits zeer hard handig neer te leggen. NAC, dat voor rust koel overeind was gebleven, haalde zich zodoende zelf nog het meeste uit het ritme. En dat was jammer, want de underdog maakte de wedstrijd althans nog enigszins aantrekkelijk door in eerste instantie met open vizier te strijden. De wedstrijd leek voor PSV aanvan kelijk vooral waardevol met het oog op de komende titanenstrijd tegen Feyenoord. De regerend kampioen, die dit seizoen praktisch nog geen wedstrijd op volle sterkte heeft ge speeld, rekende erop dat men in deze kwartfinale eindelijk met een vol waardige ploeg aan de slag kon. Ter voorbereiding op zaterdagavond, een aantrekkelijke gedachte. Bij het be treden van de teleurstellend gevulde arena bleek het keurkorps echter op nieuw niet compleet. De tegen Vites se teruggekeerde Deijkers blesseerde zich op de dag van de wedstrijd an dermaal en ook Lubse bleef weer in burger op de tribune. De scholier Wil ly Janssen moest toen te elfder ure aan de reserves worden toegevoegd, waar hij plaats mocht nemen naast de van zijn liesoperatie herstelde Van Kraay. In het veld was het voorts de terug keer van Smits, die in twee PSV-jaren vrijwel steeds met knieblessures heeft getobd. Zodoende bleef links buiten Van Mierlo als enige over van de tweede garnituur, die met types als Postuma en Hooyer de afgelopen maanden duidelijk te kort schoot. Dat feit, die weer wassende selectie, schenkt PSV alsnog het vertrouwen in een glorieuze afloop van dit voet balseizoen, dat door de vroegtijdige uitschakeling door Glasgow Rangers In de Europa Cup toch al min of meer als mislukt wordt ervaren. In het ge val van een fitte selectie wordt nu geloofd in een nieuw kampioenschap. Vooral de fortuinlijke wijze, waarop BASKETBAL Tom Qulnn. de coach van het Nederlandse team. heeft 18 spelers geselecteerd voor het toernooi in Bremerhaven, dat ter voorbe reiding van het Europese kampioenschap wordt gespeeld Deze 19 lange <en ook korte natuurlijk) mannen zijn: Dekker. Cramer, Akerboom. Faber (EBBC). Hagens (Flamingo's), Plaat. Woudstra. Kip. Van Rooden. Brulnsma (Lelden), Krachtwijk, Llesdek. Van der Hart (Landlust). Limmen. (Do- nar). Benschot (BOB). Ridderhof. Heydeman (Ro- wlc). Zellstra. Van Helfteren (Punch). VENLO Voor de derde keer in korte tijd zal er een datum voor de competitiewedstrijd FC VVV- AZ'67 gevonden moeten worden. Op 4 maart, de zondag waarop de puntenstrijd aarzelend werd her vat, gelaste scheidsrechter Bart Ram de ontmoeting af, ofschoon dc gemeentelijke consul zijn fiat aan het speelveld had gegeven. Precies een maand later was de zaak aanzienlijk gecompliceerder en loopt de thuisclub zelfs de kans, dat de KNVB sancties tegen een in wezen onschuldige partij gaat treffen. Hoe het ook zij, met de broodnodige promotion van het al jaren kwakkelende prof voetbal hadden de weinig verhef fende taferelen in het noord Lim burgse niets te maken. De feiten in chronologische volg orde: regen en natte sneeuw ver slechterden de condititie van het grastapijt dermate, dat de plaat selijke consul Theuws en de ge meentelijke dienst sport en recre atie het veld om kwart over tien onbespeelbaar verklaren. VVV- manager Huub van Aken neemt contact op met de grondtechni- sche dienst van de KNVB, die de clubfunctionaris vervolgens naar competitieleider Jan Huybregts verwijst. Die stelt, dat er ondanks alles gevoetbald moet worden. Een vroegtijdig naar Venlo afge reisde Ram zet om vier uur het licht voor de wedstrijd op groen, omdat het ietwat drassige veld de spelers voetbaltechnisch niet voor problemen stelt. De gemeen te Venlo, de eigenaresse van het stadion De Koel verbiedt daarop VVV en AZ om het terrein voor voetbaldoeleinden te gebruiken. AZ vertrekt voor de tweede keer in korte tijd gedesillusioneerd naar Alkmaar, de thuisclub zoekt troost in een training op het goed bespeelbare bijveld. door Johan Woldendorp De bizarre stoelendans tussen al lerlei belanghebbenden kende één slachtoffer: het publiek, dat zich in groten getale naar het sta dion begaf, omdat de afgelasting pas om vijf uur via de nieuws dienst van het ANP bekend werd gemaakt. Niet bet feit of er al dan niet gespeeld kon worden, staat in dit geval ter discussie, wel de machtstrijd die bij de keurings procedure de kop op stak. En het is niet ondenkbaar, dat de buffer (VVV) tussen belde partij en (gemeenten en KNVB), die bo vendien graag had willen spelen, bet tweede slachtoffer wordt. Huybregts had „Het is hoogst merkwaardig, dat de gemeente gaat bepalen of er al dan niet gespeeld kan worden. Heel ex treem zou zo een gemeentelijke commissie kunnen beslissen, dat er ten tijde van een thuiswed strijd van VVV een muziekcon cours op het veld gehouden moet worden. Gisteren werd er ge vreesd voor schade aan de gras mat. In een telefoongesprek met de dienst sport en recreatie heb ik gevraagd of er in het stadion een fraai gazon gekweekt moet wor den en of de heren op de televisie nooit onder slechte omstandighe den Duitse en Belgische wedstrij den hebben aanschouwd". Van Aken priemt de beschuldi gende vinger in de richting van de KNVB. „Toen de heer Vroon van de grondtechnische dient twijfelde, had de bond iemand van dat orgaan naar Venlo moe ten sturen om de situatie te bekij ken. Wij hadden graag willen spe len. Omdat wij drie thuiswedstij- den binnen acht dagen op het programma hebben staan (Ajax, Vitesse en AZ). konden de sup porters voor weinig geld kaartjes kopen. Die actie is een succes geweest. Dinsdagavond hebben wij in Eindhoven met andere clubs over promotion voor dc supporters gesproken. Zo iets werkt averecht, wanneer er ni- ver- a vijfduizend mensen voor niets voor de poort staan." Gelijk de meeste clubs in het be taalde veotbal huurt FC VVV het stadion van de gemeente. De KNVB schrijft voor, dat de huur der in alle gevallen over het ter rein moet kunnen beschikken. Huybregts: „Het blijkt dus, dat VVV niet voldoet aan de eisen om in haar huidige accomodatie be taald voetbal te spelen. Ik kan niet zeggen of er sancties worden getroffen; daarover volgt intern beraad. Een jaar of tien geleden heeft een beheerscommissie Wil lem II niet toegestaan om in Til burg een wedstrijd te spelen. Ik weet niet meer of er toen maatre gelen in de sfeer van het besmet verklaren van het sportpark zijn genomen. Wel weet ik. dat er naar aanleiding van dat geval een aan tal gesprekken heeft plaats ge vonden." „Het Is", sluit Van Aken aan, „voor het eerst in zes jaar tijd, dat de gemeente het terrein van ons heeft afgekeurd". Er is nog geen nieuwe datum voor VVV-AZ'67 vastgesteld. KNVB-beker Ajax-Fortuna SC PSV-NAC 2-0 2-1 door Theo Reitsma Eredivisie Willy van de Kerkhof is dicht bij het doel van NAC, maar doelman Van Eenennaam zal redden. Ajax onlangs terzijde werd gescho ven, heeft de titelasplratles doen toe nemen. De partij tegen het vinnige NAC on derstreepte die pretentie overigens geenszins. De Bredanaars speelden tel op de bal en kenden geen pardon met hun tegenstanders, hoe boos met name René van de Kerkhof ook rea geerde op de stevige tackles van Dekker. NAC heeft zich onder leiding van trainer Jo Jansen tot een ploeg ont wikkeld, die in uitwedstrijden tame lijk eenvoudig overeind blijft. In de competitiewedstrijden tegen Ajax en NAC gebeurde dat met behulp van een nadrukkelijk accent op de verde diging, dat twee dubbelblanke ein duitslagen opleverde. Uiteraard ken de PSV gisteren ook een overwicht, maar niettemin verzuimde NAC niet om van tijd tot tijd de aanval te kiezen. Dat was ook nodig, want zelfs 0-0 zou PSV, na de 1-1 in Breda, naar de halve finales loodsen. Onder aan voering van de balvaardigste spelers Quaars en Vreijsen werd het balletje opmerkelijk gemakkelijk in de ploeg gehouden. Dat had tot gevolg, dat het gevaar van de thuis spelende club voor rust tot een enkel schot van Van der Kuylen en een opgelegde kans voor René van de Kerkhof, die op de paal mikte, beperkt bleef. Een min stens zo fraaie kans deed zich aan de andere kant voor, toen Goodlass met een voorbeeldige pass Dierickx be reikte. Op vijf meter afstand van de goal joeg de directe tegenstander van zijn voormalige clubgenoot Smits de bal evenwel gehaast over. De tweede helft werd vervolgens be heerst door irritatie en agressie. NAC kon de tegenvaller van de door René van de Kerkhof duidelijk uitgelokte en door Weerink verstrekte penalty (Dekker werd als de boosdoener aan gewezen) niet verwerken. Vanaf de tribune had het er inderdaad de schijn van dat René van de Kerkhof even werd aangetikt en derhalve ui terst vrijwillig neerging, maar de in ternational heeft daarentegen wel een reputatie van strafschopversier der opgebouwd. Na de rake elf meter- trap, via de paal, van Van der Kuylen. reageerde NAC de teleurstelling af op- de tegenstanders. De messen werden geslepen en na het incident Vreijsen- René van de Kerkhof werd het zeker voor de laatste een levensgevaarlijke, wedstrijd. Rijvers bracht wat dat be treft uitkomst door hem te wisselen oor Janssen. In de slotminuten voerde Van de Kuylen de score met een volley nog op, maar meteen daarna beroerde Wildschut de bal uit een schot van Goodlass, waardoor Van Beveren kansloos werd: 2-1. PSV-NAC 2-1 (0-0) 53 Willy van der Kuljlen (straf schop) 1-0. 85 Van der Kuljlen 2-0, 88: Wildschut telgen doel) 2-1 Scheidsrechter: Weerink. Toe schouwers 10 000 PSV: Van Beveren: Krtjgh, Stevens. Brandts, wildschut, Willy van de Kerkhof (Van Kraay), Poortvliet, Smits; René van de Kerkhof (Janssen). Van der Kuylen, Van Mierlo NAC: Van Eenenaam; Krijnen. Budlsic (Storm), Beusenberg. Dekker; Quaars. Mohorovlc iNees- kens». Dierickx: Vreijsen, Sprangers, Goodlass ZWOLLE Feyenoord heeft nu ook zijn eerste overwinning in een uitwedstrijd te pakken, maar dat gebeurde gisteren vooral met de rug tegen Treijtels borst, want PEC gaf weinig ruimte tot aanvallende Rotterdamse activiteiten. Doelpunten scoorde Feyenoord in de 5e minuut en daarop moest het vervolgens in de spectaculaire ontmoeting lang teren. Pas drie minuten voor tijd werd het 2-0, toen PEC zich alleen nog maar kon opwinden over het vuiltje dat op dat moment in de ogen van grensrechter Harmse zou zijn verdwaald. De IJslander Petursson maakte het eerste doelpunt voor Feyenoord na een gave actie van de rechter kant van de ploeg. Van der Lem liet zich terugvallen en schonk ruimte aan de opkoende middenvelder Budding. De voorzet van deze speler naar Peturs son was zuiver en kreeg de terechte afronding. In de beginfase zat nog meer venijn voor PEC, want de ideale kans die Peters voor Feyenoord in de 10e minuut kreeg, vroeg ook om meer erkenning dan nu werd geschonken. Verdediger Hendriks zag zijn ploeggenoten ln de fout gaan met betrekking tot de bultenspelval en stond ineens tegen een overmacht van vier man. Peters was echter te slordig in de afwerking. Pas drie mi nuten voor tijd kreeg hij gelegenheid voor een revanche. Hij werd wegges tuurd door Melis terwijl vrijwel iede reen overtuigd was van zijn buiten spelpositie. De grensrechter vlagde niet, Beek floot daarom niet en Pe ters rondde af en zorgde voor de eind stand. Ertussendoor was het voornamelijk PEC dat voor het attractieve deel van de wedstrijd zorgde. De twaalfdui zend toeschouwers vermaakten zich prima met het noeste werken dat in door Richard Matthljase ROTTERDAM FC Twente heeft het gisteravond tegen Sparta nauwelijks aangedurf om uit zijn schulp te kruipen. Met name in de tweede helft lieten de Twentenaren hun aanvallende intenties uitsluitend over aan Thoresen, die eenmaal zelfs wanhopig zijn arm ten helem hief alsof hij zijn ploeggenoten smeekte zijn voortdurend gezwoeg de nodige ondersteuning te geven. De roep om bijstand was echter tevergeefs. VV 1-1 (1-1) 24: Kowalik 0-1 (hop). 44: Kraal 1-1. Scheidsrechter: Oetel- Toeschouwers 3 000 Hoek: Molenaar. André. Ouyt, De Tuip. Helling, Braan. Kraal (dick Bond) (vakman. Kramer Beatsen; Kerstges. Dijkstra. Lacroix. Quaden. Jansen. Brajovic. Bonfrtre. Ko- •Schnjnemakers.. Van Marwijk. De straf voor de Twentse terughou dendheid had een kwartier voor het einde voor de Enschedeërs harde con sequenties toen Marijt na een fel Rot terdams offensief voor het enige wa penfeit tekende: 1-0. Met dit resultaat doorbrak Sparta zijn reeks van teleurstellende resulta ten, maar of de ploeg van Petescu nu het lek boven water heeft valt te betwijfelen. Daarvoor werd er op nieuw te krampachtig gespeeld en zater er te weinig samenhang in het spel van de Spartanen, bij wie Valke één van de weinige spelers was die zich boven de grauwe middelmaat kon uittillen. Sparta heeft na de lange wlnterpauze nogal wat dreunen te incasseren ge kregen. De niet voorziene uitschake ling voor de nationale bekerstrijd door Volendam werd als een absoluut dieptepunt ervaren en zaterdag in Breda, juist op een moment dat met name trainer Petescu ln de veronder stelling verkeerde dat de bekerwon- den min of meer waren geheeld kwam er nog eens de (onnodige) competitie- nederlaag tegen NAC (3-2) overheen. Sparta is kennelijk in een diep dal beland waaruit het zich tergend moeizaam omhoog tracht te worste len Typerend voor de gelaten stem ming in het Rotterdamse kamp ls ook de houding van Pim Doesburg. Dc reservedoelman van Oranje heeft dc laatste weken geheel tegen zijn na tuur in met de nodige tegenzin dc trainings ar beid verricht. Doesburg liet zelfs niet na te verklaren dat hij blij was dat hij er met het Nederland se elftal in de bossen van Zeist (tei voorbereiding op de interland tegen Zwitserland) een paar dagen tusse nuit kon. Het wil heel wat zeggen dat juist een man als Doesburg die alles voor zijn vak over heeft en zich voor elk duel maximaal oplaadt een bedekte aan val lanceert op het huidige werkkli maat bij Sparta. Doesburg meent dat de instelling van zijn medespelers verre van optimaal is en ziet vanuit zijn doelmond de laatste weken brie send toe hoe met name zijn centrum- verdediging (Balkestein-Marijt) de zaken veel te lakoniek opneemt Doesburg verwijt ook het bestuur dat het in de barre wintermaanden te weinig mogelijkheden heeft gescha pen om de ploeg conditioneel op peil te houden. Zonnevluchten waren er voor de Spartanen niet bij. Aan de vooravond van het inhaalduel tegen FC Twente riep Petescu uit dav deze wedstrijd een allerlaatste kans inhield om nog een rol van betekenis te kunmnmen spelen in het competitiegebeuren. Dat zijn natuurlijk maar keten. De Rotterdammers spelen dit seizoen veel te onevenwichtig en verliezen teveel punten om maar naar Europa- Ton Marijt cupvoetbal te kunnen lonken. 8parta kan voor leuke uitschieters zorgen maar daar blijft het bij. Er is wel een lichtpuntje in de duistere Spartaanse hemel: Frank Weerdenburg is volle dig hersteld van zijn beenbreuk die hem bijna een Jaar aan de kant hield en zijn rentree laat niet lang meer op zich wachten Ook Pim Verbeek die een knieopera tie onderging ls herstellende maar het rendement van hun inbreng ls pas over enkele weken te verwachten En dan is de competitie al bijna ln haar beslissende fase gekomen. Het moet worden gezegd dat de Rotterdam mers gisteravond zeker ln de eerste helft de bereidheid toonden hun voortgaande wanprestaties uit te poetsen, maar ondanks de creatieve inbreng van Valke en ln Iets mindere mate van Van Gaal bleek de frontli nie. ondanks enkele gunstige moge lijkheden niet in staat de Twentena ren aan het schrikken te brengen. De zwakke inbreng van de vleugelspit sen Holverda (hij verving de gebles seerde Van Staveren) en Van Zoest was daar mede debet aan. Ook de Brit Parker wist tegen Overweg wei nig raad met de hem aangespeelde ballen. FC Twente dat zich zondag tegen FC Den Haag (5-3) zo schotvaardig had getoond bleek niet veel vuurkracht meer achter de hand te hebben. Tho resen raakte weliswaar de lat maar voor de rest had de Twentse ploeg voor haar acties te veel tijd nodig om gevaarlijk te zijn. In de rust van het matige duel achtte Petescu het verstandiger om Holver da te vervangen door Stevens terwijl later Parker moest plaats maken voor diens landgenoot Morgan. Aan arbeidslust ontbrak het de Rotter dammers niet maar het ploegverband was ver te zoeken. Het was opvallend hoe slordig en hoe chaotisch met name de defensie van Sparta bij tijd en wijle acteerde. FC Twente dat een betere spelopvatting etaleerde be perkte zijn dadendrang tot het mid denveld Sprata kon daardoor aan een groter offensief bouwen dat uit eindelijk leidde tot een treffer van Marijt: 1-0. Dat Torres en Bruggink bij FC Twente nog werd ingezet voor Pahlplatz en Bos zette weinig zoden meer aan de dijk. SPARTA: Doesburc; Jansen. Bnlkesteijn. Marijt, Van Tlggelen. De Ooey. Van OaaJ. VaJlce, Van Zoest, Parke (Morgan). Holverda (Stevens» PC TWENTE: Van Oeven, Strtjdveen. Drost, Overweg. Zondervan. Van der ValJ. Otto, Pahl plats (Torres). Bos (Bruggink), O rit ter Thoresen de eerste helft ook kwaliteit bevatte. De beste kans deed zich voor in de 42ste minuut, toen Hendriks een strafschop mocht nemen, nadat een solo van Banhoffer in het strafschop gebied was afgebroken na een geza menlijke overtreding van Van Til en Troost. Hendriks schoot de bal via Treijtel tegen de lat en zag de bal daama vast in de handen van de Feyenoord-keeper. De Rotterdamse ploeg miste gisteren Van der Korput en had nu Wlm Jan sen als vrije verdediger. Het hart van de defensie werd in het verloop van de strijd nog eens aangetast toen Stafleu in de 18e minuut moest uit vallen. Tot dan was hij echter voorna melijk opgevallen door het verliezen van duels in de lucht tegen Koko Hoekstra. Via die speelwijze had PEC ook het meeste gevaar teweeg ge bracht, maar Troost, de invaller, was veel minder het slachtoffer. Vandaar dat de poging van Banhoffer (een solo door het centrum) die kort voor rust in een strafschop uitmondde, een goede afwisseling was. Na rust verspeelde PEC een deel van de zuiverheid ln de werkzaamheden. Het bleef spannend maar veel kansen deden zich niet meer voor. Een harde knal van Ron Jans in de elfde minuut leidde tot een voortreffelijke redding van Treijtel, die verder zijn defensie rustig tegenstand zag bieden aan de lawine van aanvallen die PEC produ ceerde. Het ongenoegen over het uit blijven van een doelpunt ontlaadde zich drie minuten voor tijd, toen Pe ters scoorde. De grensrechter was het mikpunt van de agressie, die PEC kon uiten, omdat Peters in buiten spel-positie had gestaan, toen hij de bal aannam, alvorens te scoren. PEC: Van Oeffen. Van T Land. Israel. Hendriks. Van Moorst. Hendrtksen, Frandsen. IJzerman. Banhoffer. Hoekstra. Jan» FEYENOORD Treijtel. Wijnsteker». Jansen. Stafleu Brard. Van TH. Not ten Buddlna, Van der Lem. Peters. Peturaaon. VVV-AZ'67 afg. VitesseDen Haag 1—1 PECFeyenoord 0—2 Volendam— MW 1—1 Sparta—Twente 1—0 Roda JC 22 14 6 2 34 41-16 Ajax 21 14 3 4 31 56-21 Feyenoord 22 10 10 2 30 36-13 PSV 20 12 4 4 28 38-15 AZ '67 21 11 4 6 26 59-32 Sparta 22 11 3 8 25 32-28 Twente 22 7 10 5 24 35-25 Go Ahead 21 8 7 6 23 30-26 MW 22 6 10 6 22 17-25 Utrecht 22 7 6 9 20 32-39 PEC 22 4 11 7 19 20-29 NAC 22 4 11 7 19 22-35 Den Haag 22 5 8 9 18 24-37 Haarlem 21 4 9 8 17 20-38 Vitesse 22 4 9 9 17 28-46 NEC 21 2 10 9 14 17-32 Volendam 22 3 6 13 12 25-42 VVV 21 2 5 14 9 14-47 Eerste divisie Heerenveen— -Graafschap 2—1 Dordrech tS V V 0—1 Groningen—Veendam 2—1 Wageningen—Willem II 0—0 Vlaardingen- -Den Bosch i 1—1 Telstar—Amsterdam 1—1 Groningen 21 13 6 2 32 39-14 Excelsior 21 13 5 3 31 45-19 Fortuna SC 20 11 6 3 28 40-21 Eindhoven 20 8 10 2 26 25-13 Graafschap 20 9 7 4 25 35-26 Den Bosch 21 9 7 5 25 34-22 Willem II 20 6 11 3 23 28 -23 Amsterdam 21 8 6 7 22 32-24 Heracles 21 7 8 6 22 27-24 Wageningen 19 7 7 5 21 29-26 Veendam 21 9 3 9 21 29-34 Cambuur 21 6 6 9 18 22-30 Heerenveen 20 6 5 9 17 21-29 Telstar 20 5 6 9 16 22-29 SVV 19 5 5 9 15 22-33 Helmond Sp. 20 5 5 10 15 26-37 Vlaardingen 21 4 7 10 15 19-29 Amersfoort 21 3 3 15 9 20-55 Dordrecht 21 2 3 16 7 20-47 DERDE PERIODE Excelsior 3 3 0 0 6 12-1 Groningen 3 3 0 0 6 6-2 Eindhoven 3 2 10 5 4-1 Heracles 2 2 0 0 4 7-0 Telstar 2 1 1 0 3 4-1 SVV 2 1 1 0 3 2-1 Amsterdam 3 1 113 4-3 ARNHEM Het venijn zat op Mon- nickenhuizen evenals zondag in de staart. Alleen haalde Vitesse ditmaal niet. zoals tegen P8V, een stunt uit, maar gaf zes minuten voor het einde een kort tevoren veroverde voor sprong van 1-0 prijs. De spectaculaire slotfase van de ach terstallige wedstrijd tegen FC Den Haag werd grotendeels aan het ge zicht van de toeschouwers onttrok ken omdat de duisternis op het on verlichte Monnickenhuizen snel in viel. Wat men tevoren wel zag. was een vrij matige vertoning, waarin Vi tesse wel veel IJver aan de dag legde, maar bitter weinig kansen wist te scheppen. FC Den Haag. dat opnieuw zonder Schoenmaker. Van Leeuwen en Hoekema aantrad, bleek verdedi gend meer mans dan afgelopen zon dag tegen FC Twente. Toch kregen de Hagenaars weinig gelegenheid de wedstrijd naar hun hand te zetten. BIJ de counters stuit ten ze op de moeilijk uit zijn even wicht te brengen Amhmese libero Bosveld. Met de komst van invaller Bleyenberg kregen de aanvalsacties van de thuisclub meer vaart. Tien minuten voor het einde leek Vitesse de volle winst te gaan halen. Door slecht uitverdedigen van de Haagse achterhoede, zag middenvelder Hu- sere zijn kans schoon. 1-0. De vreugde op het donkere Monnlnckenhuizen was echter van korte duur, want vier minuten later kopte, naar later be kend werd. Van Vliet na een voorzet van Albertssen de ge lijmaker langs Beukhof: 1-1. Vllette-PC Den Hui l-l '0 0) 80 Huaera 10 84 Van Vliet 8c he ld rechter Oeurdje» Toeacbou- Vlteaae: Beukhof. Das. Bo*veld Zaaier. MeUaard; Veen»tra. Huaer». Boeve. Oerdaen. Buraac (Bley- enberi. Meyer* PC Den Haar: OaJJé; Tempelaar. Mansveld. Wle kei, Korevaar. AlberUaen, van Vliet, Jonker. Ver- he yen, KUa. Ooeman* IJSHOCKEY - Zweden. Finland. Tijechoalowa- klje en de Sow Jet-Unie hebben itch geplaatst voor de finalepoule van het Europese junioren kampi oenschap Ook Polen. Itallé, Zwitserland en West- Dultsland nemen aan dere titelstrijd deel. die ln Katowice wordt geapeeUl TENNIS Betty StOve heeft met haar Franse medespeelster Francolae DOrr dr |pive finale* bereikt van het dubbeltoemooé ln Oaaka Stdve en Durr zetten teren dr Amertkaanaen Carrtlo en Acker met 8-3 en 8-1 de puntjes op de o en de u

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 21