)e generaal heeft ilie kerel' gehangen EG mild voor Griekenland Belgische regering voelt ete adem van Tindemans t Jane Byrne leidt Chicago Vliegtuigkaper in Australië gedood Athene wordt in 1981 lid IDERDAG 5 APRIL 1979 TROUW/KWARTET P 6 - RHS 1' Johan ten Hove lanks de vele gratieverzoeken uit Pakistan zelf en uit de hele wereld, variërend van de erikaanse president Jimmy Carter tot koning Khaled van Saoedi-Arabië en van de iegische president Leonid Breznjew tot paus Johannes Paulus II, heeft de generaal „die etil" dan toch laten ophangen. De generaal is Pakistans huidige sterke man, president jammed Zia Oei Haq en „die kerel" is Pakistans vroegere premier Zoelfikar Ali Bhoetto. jén een starre, sober levende soldaat en een devoot moslem met de bijnaam „de moellah in raalskostuum". De andere, in ieder geval tijdens de hoogtijdagen van zijn macht, een ant redenaar, een charismatisch leider en een geslepen politicus, een ruimdenkend lem, een man van de wereld in de westerse zin, die het met de geboden in de Koran niet al Buw nam. Zoelfikar Ali Bhoetto, terwijl hij een menigte in Islamabad toespreekt. ■Pakistan werd algescheiden en 'etBangladesj een nieuw leven h» cie 'rHsten :ar Ali Bhoetto werd gehaat en macht overnam van generaal Iskan- 'sd door zijn tegenstanders en ^er Mins door middel van een kom- ;ood en eveneens gevreesd door plot waarvan wel is gezegd dat het .olgelingen. Maar op het hoogte- gesmeed is ln een van de buitenver- :van zijn macht waren vriend en blijven van de familie Bhoetto. het erover eens dat hij het ,_anse volk zijn zelfrespect had Het was het begin van dertien jaar IJ begeven na de ontreddering en militaire dictatuur, waarin Bhoetto ^tdering van de Bengaalse oorlog 19^(5 verscheidene ministerspos- eli7l. waarbij Oost-Pakistan van bezette. In 1963 werd hij minister van buitenlandse zaken. In die func tie nam hij geleidelijk afstand van de Amerikaanse gezindheid van veld maarschalk Ayoeb Khan en zocht meer toenadering tot de Sowjet-Unie en de Chinese Volksrepubliek. Oor- ,„00 K/kt zaak hiervan was de Amerikaanse proto-type de Rtpnn vnnr Tnriia in het. conflict, over sche leider, die in verschillende len leeft en verschillende cultu- zich op probeert te nemen en raak in geen van alle meer past. ren en getogen in een arm feo- *n gekoloniseerd land. werd hij Don van een rijke aristocratische lie in de Sind naar de beste wes- universiteiten gestuurd. Hij stu- le politieke wetenschappen aan lerikaanse Berkely-universiteit ifornië en behaalde een graad in iteren op het beroemde Christ fe in Oxford met een eervolle elding voor het bijvak rechten, na hij lid werd van de illustere ense advocatenbalie. Bhoetto t het politieke bedrijf en het i en zeilen van een politieke par- het Westen. we jtu Ie oprichting in 1967 van zijn i Pakistaanse Volkspartij heeft »ar ongetwijfeld profijt van ge- Zeker heeft hij in zijn westerse de grondbeginselen van de par itaire democratie geleerd, maar 1 arme derde wereldland Pakls- Vaar Bhoetto in de jaren vijftig (teerde, was er met een parle- ftire democratie niets te begin- Dok in politiek opzicht botsten ftfee culturen, een verfijnde wes- parlementaire democratie met byale oppositie, en een feodaal urd en autoritair geregeerd Pa- i. waar, voor zover aanwezig, de jitie achter de tralies zat. tto had in het westen degeneug- &n het studentenleven ten volle efd en had bijzonder weinig zin n Pakistan weer aan te passen ie islamitische tradities. Itzonderlijk jong politicus werd op een openbare bijeenkomst fan beschuldigd dat hij whisky I en nogal vrijmoedig omging (rouwen. Zeer ad rem en niet (r arrogant antwoordde hij, dat [enige politicus in Pakistan was, pg genoeg was om van beide te m genieten. Een antwoord dat t Britse Lagerhuis ongetwijfeld ipplaus en „hear hear" begroet i, en de progressieve bourgeoisie kistan deed gnuiven van plezier Igunst, maar dat de oprechte m in het land doet gruwen. En Ito moest er aan wennen dat er óprechte moslems in Pakistan I. hee niet gezegd is dat Bhoetto eliefd was bij met name de arme n en het lompenproletariaat lie Pakistaanse grote steden. Dtte was hij de eerste politicus tistan die afdaalde uit de ivoren l van het regeringsapparaat en aat opging om het volk te ont- in. Hij was de eerste die de I's wist te mobiliseren en hen te li met zijn gloedvolle toespra- Ihoetto als „man van het volk" in voelen dat zij door hem iets te ti hadden in Islamabad en velen en waren bereid hem zijn esca- als man van de wereld te ver- steun voor India in het conflict over Kasjmir. Bhoetto trad af als minister van bui tenlandse zaken in 1966 nadat Ayoeb Khan in Tasjkent een verdrag met India had gesloten dat een einde maakte aan de Indo-Pakistaanse oor log. Bhoetto brak met Ayoeb Khan omdat deze te grote concessies aan de grote mogendheden zou hebben gedaan. Later zei hij dat hij teleurge steld was in het militaire bewind, dat in toenemende mate corrupt werd en geen aanstalten maakte van Pakis tan een democratie te maken. Hoe dat ook zij. op 1 december 1967 richtte Bhoetto de Pakistaanse Volkspartij op, onder het motto: „De islam is ons geloof, democratie ons beleid, socialisme onze economie, alle macht aan het volk." Waarmee de nieuwe partijleider de eerste stappen zette op de weg naar de macht in Pakistan. Ayoeb Khan probeerde hem door een arrestatie tegen te hou den. maar de door de socialistische leuzen wakker geschudde Pakistaan se massa's dwongen zijn vrijlating af. Oorlog Verwijten t nplot ito kreeg zijn eerste minis ters- inder het bewind van veldmaar- l Ayoeb Khan. die in 1958 de In de eerste jaren van zijn macht genoot Bhoetto en zijn PPP een onge kende populariteit. Maar ook Bhoet to kon zijn socialistische beloften in een arm ontwikkelingsland als Pakis tan is niet waar maken. Ook hij vol deed niet aan de verwachtingen, aie hij zelf had gewekt en ook hij bracht de in het westen opgedane theorie over de parlementaire democratie niet in de Pakistaanse praktijk. Integendeel, hij regeerde met de arro gantie van de absolute macht, die hem door de meerderheid van zijn PPP in de nationale vergadering ge geven was. In toenemende mate keer den grote delen van het volk zich van hem af. Zijn dictatoriale nelgingen, schandalen in zijn partij en zijn „de cadente westerse manier van leven" werden hem meer en meer verweten. Het religieuze reveil in de islamiti sche wereld was ook aan Pakistan niet voorbij gegaan. Bhoetto zette tegenstanders van zijn bewind massaal in de gevangenis en Pakistan begon meer en meer te lij ken op de dictatuur die Bhoetto juist als islamtisch-socialist had bestre den. Zijn naaste roedewerkers in de partij keerden hem de fug toe Een van hen was medeoprichter van de partij Achmed Raza Kasoeri. van wie Bhoetto zei dat hij een onderkrui per was en hem kapot zou maken. Dat is even anders gelopen. Bhoetto werd ter dood veroordeeld en opge hangen op beschuldiging van het aanzetten tot moord op deze man. die overigens bij de aanslag ongedeerd bleef, terwijl zijn vader dodelijk ge troffen werd. Het begin van Bhoetto's einde kwam op het moment dat een van de mooi ste in zijn leven had moeten zijn. In maart 1977 toog het Pakistaanse volk naar de stembus en behaalde Bhoet to's PPP een grootse overwinning. Zo groot dat niemand het eigenlijk echt geloofde. In ieder geval geloofde de oppositional Pakistaanse Alliantie er niets van. Aanhangers van deze PNA gingen massaal de straat op om te betogen tegen de inltmidatie tij dens de verkiezingen en fraude bij de telling der stemmen. De Pakistaanse grote steden veranderden in slagvel den. waarop ruim driehonderd doden vielen. Moord In juli van dat jaar grepen de militai ren, die al vaker meenden dat Je poli tiek niet aan burgers kunt overlaten, in en generaal Mohammed Zia Oei Haq trok de macht aan zich. De ironie wil dat Bhoetto deze „chocolade-ge neraal" zelf benoemd had tot opper bevelhebber van de Pakistaanse striidkrachte. Tijdens het bewind van Zia werd de af faire-Kasoeri weer van stal gehaald en werd Bhoetto gearresteerd op be schuldiging van moord. Generaal Zia heeft in de korte tijd van zijn bewind duidelijk laten blijken een grondige haat tegen Bhoetto te koesteren. Hij noemde hem „het ongeluk van Pakis tan en een koelbloedige moorde naar". Bhoetto werd op 18 maart vorig Jaar ter dood veroordeeld tijdens een pro ces waarvan Amnesty International zegt dat het zeker niet helemaal vol gens de regels ls verlopen. Zijn advo caten gingen in hoger beroep en wis ten Bhoetto's lijdensweg met een jaar te verlengen. Op 6 februari van dit jaar hield het opperste gerechtshof het doodvonnis overeind met vier tegen drie stem men, waarna Bhoetto was overgele verd aan de wil van de generaal. Bhoetto weigerde om gratie te vragen en generaal Zia liet weten dat hij zich aan de uitspraak van het opperste hof zou houden en „de kerel" zou hangen als het hof hem schuldig achtte. Zia heeft woord gehouden, maar of hij daarmee Pakistan van een probleem verlost heeft of Pakis tan juist een probleem bezorgd heeft, blijft voorlopig een open vraag SYDNEY (DPA) - Een Italiaan die gisteren op de luchthaven van de Australische stad Sydney een lijn- vliegtuig wilde kapen, heeft zijn po ging met de dood moeten bekopen De dertigjarige Dominico Speranzo had in de hal van de luchthaven een toeriste uit Nieuw-Zeeland gegijzeld. Onder bedreiging van een mes nam hij haar mee in een leegstaande Jum bojet van Panam Vervolgens eiste hij dat dit toestel naar Moskou zou vliegen. Een politieman slaagde er met een afleidingsmanoeuvre in de gegijzelde uit handen van de Italiaan te krijgen. Daarna dreigde de man een bom tot ontploffing te zullen brengen. Voor dat hij daartoe kon overgaan, schoot de politie hem neer. Hij overleed kor te tijd later aan zijn verwondingen. Correspondentie met VN-militairen in Libanon loopt sleeht Van onze soc-econ. redactie UTRECHT De correspondentie tussen de Federatie van christelijke organisaties van militairen, de Fa- com. en de vertegenwoordigers van de Facom bij het Libanondetache- ment verloopt uiterst traag Dit door de langdurige stakingen bij de Israë lische posterijen. Het bestuur van de Facom heeft ern stige bezwaren tegen deze gang van zaken en wil daarom op korte termijn een gesprek met de legerleiding om de communicatieproblemen op te lossen. Bij de eerste algemene verkiezingen in Pakistan in 1970 boekte Bhoetto's PPP met de leus „brood, kleding en onderdak" in West-Pakistan een gro te winst. De partij kreeg 83 van de 138 zetels in het parlement van West- Pakistan, terwijl de Awami Liga van sjeik Moedjiboer Rachman in Oost- Pakistan 167 van de 169 zetels won. De Oost- en Westpakistaanse leiders slaagden er na de verkiezingen niet in het eens te worden over een nieuwe grondwet en generaal Jachja Khan, die Ayoeb Khan in maart '69 na span ningen en gewelddadige uitbarstin gen in beide delen van Pakistan aan de dijk had gezet, weigerde de nieuwe nationale vergadering bijeen te roe pen. Besprekingen in maart 1971 tus sen Bhoetto. Jachja Khan en Moedji boer leverden niets op en in Oost- Pakistan breidden de guerrilleros van de Awami Liga hun strijd tegen de daar gestationeerde Westpakistaanse troepen uit tot een regelrechte oorlog. In december bemoeide India zich met de oorlog en op de zestiende van die maand gaf het Westpakistaanse leger zich over aan Indiase troepen. Enkele maanden later was de staat Banglas- desj een feit en slechts een paar da gen na deze gevoelige nederlaag, trad president Jachja Khan af en nam Bhoetto de macht over. Bhoetto begon voortvarend aan her stel van orde en rust en probeerde een aantal sociale maatregelen door te drukken. Hij slaagde erin Pakistan een burgerregering te bezorgen toen hij in augustis '73 aftrad als president en de eerste premier werd in vijftien jaar. Van een onzer redacteuren Chicago, op New York na de grootste stad van de Verenigde Staten, heeft een vrouw tot burgemeester gekozen. De 44-jarige Jane Byrne is daarmee prompt een van de machtigste Democraten geworden; president Carter, senator Edward Kennedy en gouverneur Jerry Brown van Californië hebben al naar haar gunst gedongen. Jane Byrne heeft gezegevierd, na San Francisco krijgt nu ook Chicago een vrouw als burgemeester. Naast Jane haar doch ter Kathy. Een paar maanden geleden gaf nie mand een cent voor de kansen van Jane Byrne. De partijmachine in de stad had bepaald dat burgemeester Michael Bilandic zou worden herko zen, en wie durft zich in Chicago tegen de partij te verzetten? Jane Byrne durfde het. Als ex-mede werkster van de burgemeester Bi landic ontsloeg haar anderhalf jaar geleden nadat zij hem ervan had be schuldigd op laakbare wijze de ge meenteraad te hebben gemanipu leerd bond zij de strijd aan tegen alle gevestigde machten. Geen kop stuk in de partij, geen grote industrie, geen krant, geen vakbond steunde haar. Niemand hield rekening met de mogelijkheid dat zij in de voorverkie zingen voor de Democratische kandi datuur de zittende burgemeester zou wippen. Maar het weer hielp haar. In januari troffen ongekende sneeuwstormen de stad. Het stadsbestuur slaagde er niet in Chicago snel weer op gang te krijgen en pas na weken reed het openbaar vervoer weer normaal. De inwoners van Chicago zagen het als een falen van de bureaucratie en ko zen in februari de zijde van de vrouw Van een onzer redacteuren LUXEMBURG Griekenland wordt op 1 januari 1981 het tiende lid van de Europese Gemeenschap. Dit zijn de Griekse minister van buitenlandse zaken George Rallis en zijn colle ga's van de negen EG-lidstaten gisteren in Luxemburg over eengekomen. Het toetredingsverdrag zal hoogst waarschijnlijk eind mei in de Griekse hoofdstad Athene worden onderte kend. Er is een overgangsperiode van vijf jaar afgesproken. De onderhan delingen over de Griekse toetreding tot de gemeenschap hebben drie jaar geduurd. Alle deelnemers aan het overleg van gisteren toonden zich na afloop zeer tevreden over het behaalde resultaat „We kunnen het Griekse volk een prima overeenkomst aanbieden," zei minister Rallis. De voorzitter van het beraad, de Franse minister van bui tenlandse zaken Jean-Frangois-Pon- cet zei „bijzonder tevreden" te zijn met de overeenkomst. De uitbreiding van de EG naar het zuiden, eerst met Griekenland en daarna met Portugal en Spanje, is een historische stap en logisch op economische gronden. Nederlands minister Chris van der Klaauw sprak van „een grote dag voor de Europese democratie" en de Italiaanse Europese Commissaris die belast is met de uitbreidingsproble men Lorenzo Natali. vond het „een eerlijke afspraak". Natali deelde na afloop van het overleg mee dat Grie kenland het liefst al op 1 juli van het volgend Jaar had willen meedoen. Maar volgens de EG-landen was de periode om het toetredingsverdrag door de verscheidene parlementen te laten bekrachtigen dan te kort. Voordeel De hoofdlijnen van het toetredings verdrag waren ln december al goed gekeurd en de bijeenkomst van deze week ging nog over een nadere rege ling van begrotingsproblemen en de kwestie van de sociale voorzieningen voor Griekse arbeiders in de andere landen van de gemeenschap De Griekse delegatie heeft daarbij nog een flink voordeel in de wacht ge sleept. In 1981'zal Athene slechts 30 procent van de normale één procent btw-opbrengst in de Brusselse kas hoeven te storten. Samen met de voordelen van een gunstige regeling voor olijfolie, gedroogde zuidvruch ten en katoen zal men in dat eerste overgangsjaar zo 216 miljoen gulden aan het EG-lidmaatschap „overhou den". In de volgende Jaren zal de btw- bijdrage geleidelijk oplopen tot 90 procent en in 1986 wordt het volle pond betaald. Voor het in werking treden van be paalde sociale voorzieningen zoals de kinderbijslag voor kinderen die in Griekenland blijven, terwijl vader in één van de andere EG-landen werkt, geldt een overgangstermijn van drie jaar. De Grieken hoeven het eerste Jaar ook niet mee te betalen aan de EG- verplichtingen tegenover de landen van de Derde Wereld (het Lomé-ver- drag). Voor de Griekse wens om een stem in het kapittel te hebben bij de Europese investeringsbank werd het compromis gevonden ln de vorm van een „roulerende zetel" voor alle lan den die per 1981 nog niet in het be stuur van de EIB zitten. Gastarbeiders Commissaris Natali wilde gisteren niet meedelen of de andere twee zui delijke kandidaten Portugal en Span je dezelfde financiële tegemoetko mingen te wachten staan. De onder handelingen met Portugal zijn vorig jaar oktober begonnen. De grote pro blemen zijn de inpassing van de land bouw in de Europese en de aanvaar ding van het btw-stelsel. Bovendien speelt hier net als bij Griekenland de kwestie van het vrije verkeer van mensen. Met name West-Duitsland ls bang voor een enorme toevoer van gastarbeiders. De Portugezen lijken echter bereid tot een overgangsrege ling. De onderhandelingen met Spanje be ginnen deze zomer Ook hier ls de landbouw een zwaar onderhande lingspunt. Daarnaast is van belang dat Spanje op industrieel gebied een macht van belang is. die beloofde alles te zullen veran deren Het was een spektakel van de eerste orde. Chicago kent als laatste grote stad een zeer hecht georganiseerde Democratische partij. Dank zij aller lei politieke en zakelijke gunsten heeft de top er een ijzeren greep op de kiezers. In de lange Jaren dat Richard Daley de grote man was in Chicago, werd hij beschouwd als de man die presidentskandidaten kon maken of breken. Jane Byrne beloofde in januari dat zij met dit verouderde systeem zou afre kenen, dat er vele koppen zouden rollen als zij de macht kreeg. Na de voorverkiezing erkende zij, dat de De mocraten met hun keus voor haar meer uit protest hadden gehandeld dan uit overtuiging. In de twee maanden die sedertdien zijn verlopen heeft Jane Byrne bewe zen meer politicus te zijn dan menig een had gedacht. Haar belangrijkste wapenfeit is wel dat zij de partijma chine die ze had bedreigd en versla gen, toch weer achter zich kreeg Verdwenen was de negatieve aanpak in haar verkiezingscampagne. Niet langer legde zij de nadruk op de fou ten uit het verleden en op de afreke ning die komen moest. Nu trok zij kiezers door te beloven dat zij de stad weer leefbaar zou maken, vooral voor de vele en talrijke minderheden die de verpauperde wijken bewonen. Deze nieuwe stijl leverde haar een record-aanhang op. BIJ de stemming van dinsdag kreeg zij 82 procent, en zelfs in zijn hoogtijdagen was Daley nimmer verder gekomen dan 79,5. In de vroege uren van gisteren gaf haar Republikeinse tegenstander Wallace Johnson toe. dat hij verplet terend was verslagen. „Het doet te veel pijn om te lachen en ik ben te oud om te huilen." zei hij, verwijzend naar de presidentskandidaat uit 1952 Adlai Stevenson. Deze enorme steun onder de bevol king biedt haar de kans haar zin door te drijven in een gemeentebestuur 'waar de meesten nog trouwe verte genwoordigers van het partijappa raat zijn Waarschijnlijk zal zij zich niet houden aan haar belofte dat ze de hele machtsstructuur zal herzien Politieke deskundigen menen dat zij de stad alleen kan besturen als zij de partij meekrijgt. Bert van Panhuis goed Belgisch gebruik werd gisteren het na de beëdiging Set nieuwe kabinet al weer druk gespeculeerd over de nde regeringscrisis. En het is waar, eerste minister ied Martens begint zijn nieuwe baan onder weinig gunsti- nstandigheden. Dit kabinet is meer uit berusting dan uit "luiging geboren en op de achtergrond zijn de dreigende jpouren te zien van ex-premier Leo Tindemans. ggen dat Martens nu al onder »le staat van Tindemans is mis- overdreven. Maar de onhe te kandidaat voor het leider van de Vlaamse Christelijke, partij kan het de eerste minis- 1 komende tijd heel moeilijk Dat geldt vooral voor de Ie van de staatshervormingen, tindemans nu eenmaal een on- telljker figuur is dan de prak- hgestelde Martens. Van de kant e Waalse socialisten is Tinde al dreigend toegevoegd dat hij loet proberen een crisis te ver- s partij nog steeds op handen gedragen ex-premier streeft doelbewust naar het leiderschap om zo als waakhond over de belangen van de Vlaamstali- gen te kunnen fungeren Het Belgische partijbestel ls zo dat de partijvoorzitter belangrijker is dan de premier; hij doet de zaken met de andere partijleiders. De Ironie wil dat Tindemans zich vlak na zijn struikel partij over de uitvoering van het Eg- montpact (de procedure van de om vorming van België tot federale staat) luid beklaagd heeft over de te grote macht van de partijvoorzitters zeer de vraag of Tindemans éel gelegen zal laten liggen aan harschuwing De binnen zijn 'Lijdensweg' In het staatkundige en economische pakket, waarop formateur Paul van den Boeynants voor Martens het ka binet heeft gefundeerd, zit conflict stof genoeg. „Deze regering wordt een lijdensweg. De tegenstellingen zijn in de formatieperiode zo scherp gesteld dat een gevecht van dag tot dag moet worden verwacht", zei de Vlaamssoci- alistische partijvoorzitter Karei van Miert bij de geboorte van de nieuwe ploeg. Het ls trouwens al verbazingwekkend dat het er uiteindelijk toch nog van is gekomen. Vanaf december hadden verscheidene prominenten al hun tanden stuk gebeten op de vorming van een nieuwe regering Zelfs de zaakwaarnemende eerste minister Paul vanden Boeynants, die de naam heeft bergen van geschillen te kun nen slechten, leek aanvankelijk te moeten sneven. Iedereen hield ern stig rekening met nieuwe algemene verkiezingen op 10 Juni. de dag dat de Belgen ook hun vertegenwoordigers in het Europese Parlement gaan aan wijzen. Maar het is VDB dan toch gelukt. De staatshervorming heeft hij doorge schoven naar het parlement. Geen van de coalitiegenoten kan dan ook zeggen dat hij op dit punt een over winning heeft behaald op de tegen partij. Er is echter genoeg zeer blijven zitten voor een diep onderling wan trouwen. De Vlamingen zullen met argusogen blijven kijken naar het Franstalige blok, waarin vooral de Brusselse taaipartij FDF van Paul- Henri's dochter Antoinette Spaak al voor veel ellende heeft gezorgd. Schoktherapie De meeste belangstelling gaat uit naar het economische programma van de nieuwe regering. „Een schok therapie" heeft Vanden Boeynants het genoemd, en dat is het ook. Door dat de staatkundige crisis alle aan dacht heeft opgeslokt zit de Belgi sche economie onderhand zo ln het slop dat alleen harde maatregelen toereikend lijken te zijn. Het liegt er niet om wat de formateur voor de Belgen in petto heeft Tegen eind 1981 moet de werkweek van 40 tot 36 uur zijn teruggebracht, er moet een loonstop voor drie jaar komen, be drijven worden verplicht op iedere honderd arbeidsplaatsen één nieuwe te scheppen, de sociale lasten ten nadele van de werkgevers worden voor een deel op de staatskas ver haald en de Industrie moet word®n vernieuwd. De plannen moeten eerst nog aan de sociale partners worden opgedrongen en dit zal moeite genoeg kosten Eerste minister Mariens heeft daar om een kabinet in elkaar getimmerd dat wat de personen betreft gewicht genoeg heeft. De Vlaamse socialist WUly Claes is weer minister voor eco- nomisc'ne zaken geworden en zijn Waal*® doet begrotingszaken Beiden zijn met Vanden Boeynants (defensie) vi ce-premier geworden. Henri Simonet blijft minister van buitenlandse zaken Veel vertrouwde gezichten dus in het kabinet. Een kabinet-Tindemans zonder Tindemans. is al gezegd. De praktijk van de komende maanden moet uitwijzen of Tindemans uitein delijk niet toch aan de touwtjes blijft '"'Jïïw m De nieuwe Belgische eerste minister Wilfried Martens (rechts) samen met de grond legger van het kabinet en vi- ce-premier Paul vanden Boeynants.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 13